Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (444)Книжкові видання та компакт-диски (417)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кривоконь О.Г. 
Чинники соціального формування особистості в умовах розбудови інформаційного суспільства (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Г. Кривоконь ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Висвітлено світоглядні та методологічні засади основних концепцій особистості. Розглянуто питання щодо суті особистості. Розкрито суть і зміст процесу соціального формування особистості за умов розбудови інформаційного суспільства. Досліджено його особливості й об'єктивну необхідність. Вивчено систему детермінант формування особистості та розкрито специфіку детермінації соціального формування особистості за умов розбудови інформаційного суспільства. Показано суперечливість впливу розбудови інформаційного суспільства на даний процес. Визначено суть механізму формування особистості за умов розбудови інформаційного суспільства. Обгрунтовано основні напрямки діяльності щодо оптимізації процесу соціального формування особистості за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*18:Ж + С5*5 +
Шифр НБУВ: РА354008

Рубрики:

      
2.

Піменова О. О. 
Чинники актуалізації особистісної свободи в умовах вищої школи: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. О. Піменова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади соціологічного вивчення свободи, її природи та сутності, проявів на феноменальному рівні, макро-, мезо- та мікрочинників актуалізації. Застосовано ціннісно-суб'єктний підхід до аналізу особистісної свободи сучасного студентства. Досліджено феномени соціальної суб'єктності індивіда як вияв його особистісної свободи. Звернено увагу на вивчення ролі вищої освіти у формуванні соціальної суб'єктності майбутніх фахівців, а також культури їх особистісної свободи. Серед макрочинників даного процесу акцентовано увагу на його особливостях у культурах контролю та свободи. На основі кореляційного та кластерного аналізу кількісної інформації, а також змістовного аналізу якісних даних визначено ціннісну обумовленість актуалізації особистісної свободи в її когнітивному та конітивному вимірах. Наведено результати соціологічних досліджень, які доводять вплив морально-психологічного клімату ВНЗ, педагогічної майстерності викладачів, громадянської освіти майбутніх фахівців, їх освітніх і громадських практик на актуалізацію свободи особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.395.1
Шифр НБУВ: РА375440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сокурянська Л.Г. 
Ціннісна детермінація становлення соціальної суб'єктності студентства в умовах соціокультурної трансформації: автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Л.Г. Сокурянська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено концепцію факторної обумовленості становлення соціальної суб'єктності майбутніх фахівців за умов пострадянського суспільства. Проведено синтез макро- та мікросоціологічного аналізу ціннісної динаміки на соцієтальному, груповому та індивідуальному рівнях. Доведено, що показником та чинником соціокультурної трансформації українського суспільства є "модернізація" та "постмодернізація" ціннісного дискурсу різних елементів соціального. Досліджено процес "модернізації" та "постмодернізації" аксіофеноменів студентської молоді як головний чинник формування її суб'єктних характеристик. Визначено співвідношення соціалізації та самоконструювання у процесі формування сучасної особистості. Розроблено теорію "ціннісного поля особистості" як її нового соціокультурного виміру. Висвітлено концептуалізацію амбівалентних проявів ціннісної свідомості студентів, доведено вплив ціннісної амбівалентності на суб'єктний потенціал особистості. Визначено шляхи та механізми подолання безсуб'єктності пострадянського простору на основі застосування ціннісно-суб'єктного підходу до аналізу трансформаційних процесів в Україні, роль ВНЗ у вирішенні даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1-723.4*122.6 +
Шифр НБУВ: РА352891

Рубрики:

      
4.

Панченко Л.М. 
Формування ціннісних орієнтацій молоді в період системної трансформації українського суспільства: Автореф. дис. канд. філос. наук: 09.00.03 / Л.М. Панченко ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено зміст нової парадигми системи цінностей і ціннісних орієнтацій молоді, які формуються в контексті ствердження України як незалежної, суверенної держави, враховує ментальність українського народу, його традиції, культуру, забезпечує дієвість і творчу активність молоді. Визначено, що проблема ціннісних орієнтацій молоді є традиційною у філософії і одночасно, новою й актуальною, особливо для трансформаційних суспільств, які характеризуються змінною динамікою розвитку, руйнацією усталених, пошуком та утвердженням новітніх світоглядно-ціннісних пріоритетів. Доведено, що поняття "цінності" , зберігаючи традиційно визначений філософсько-світоглядний зміст, в трансформаційному суспільстві одночасно доповнюється новими характеристиками, обумовленими своєрідним духом епохи, логікою перемін, які дозволяють говорити про "нову парадигму цінностей", що утверджується у цьому суспільстві. Проаналізовано основні змінні характеристики нової парадигми цінностей української молоді (ринкові та демократичні орієнтації, утвердження незалежної держави, зміцнення її авторитету на міжнародній арені, відродження національної культури, утвердження пріоритету особистості, вільного вибору, творчості). Вперше у філософській літературі здійснено спробу побудувати структуру системи цінностей української молоді, що сформувалась за роки незалежного розвитку. В центрі цієї системи стоять моральні цінності, які регулятивно впливають на усі інші - економічні, політичні, побутові. Визначено основні фактори соціальної динаміки цінностей сучасної молоді у відповідності з трансформаційними (внутрішніми і зовнішніми) процесами, що відбуваються в Україні і в світі. Обгрунтовано, що визначальними напрямами соціальної динаміки цінностей молоді є перехід від тоталітарних до демократичних пріоритетів; від економічного централізму до ринкових відносин; від моноідеологізму до реального плюралізму думок, поглядів, мислення і дії; від "бездержав'я" до патріотичного усвідомлення національних інтересів державності. Доведено суперечливість і непослідовність соціальної динаміки базових напрямів нової парадигми цінностей. Суперечливості цього процесу розгортаються як за лінією самовизначення різноманітних груп молоді (студенти, робітнича молодь, молода творча еліта тощо), так і одночасно, за кількістю представників цих груп, які дотримуються принципів нової парадигми цінностей. Наведено рекомендації щодо вдосконалення системи соціальної роботи з молоддю, спрямованої на формування нової парадигми їх ціннісних орієнтацій; показано роль освіти і виховання як ціннісних пріоритетів молоді, і, одночасно, як головних механізмів утвердження нової системи ціннісних орієнтацій молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю217 + С5*5*332.1-723.4*122.6 +
Шифр НБУВ: РА327904

Рубрики:

      
5.

Стежко Ю.Г. 
Формування сенсожиттєвих ціннісних орієнтацій старшокласників у процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Ю.Г. Стежко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть поняття "сенсожиттєві ціннісні орієнтації" у контексті розробленої структурно-функціональної моделі формування сенсожиттєвих ціннісних орієнтацій учнів. Визначено програму, комплекс організаційних заходів, психолого-педагогічних умов та методів ефективного впровадження курсу "Людина та світ" до навчального процесу. Розкрито його виховний потенціал, показано гармонійну єдність цільової та ціннісної раціональності знань про людину, суспільство та світ. Обгрунтовано вибір експериментальної бази, репрезентативність вибірки та достовірність результатів. Проаналізовано критерії оцінювання, рівень сформованості та ієрархію ціннісних орієнтацій старшокласників, їх обумовленість соціокультурними чинниками та індивідуальними характеристиками учнів. Наведено практичні рекомендації вчителям суспільствознавчих дисциплін старших класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.02 + С5*5*332.1-723.4*122.6 +
Шифр НБУВ: РА330272

Рубрики:

      
6.

Ларцев В.С. 
Формування особистості: детермінанти, проблеми, перспективи (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / В.С. Ларцев ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Здійснено всебічний філософський дискурс поняття особистості. Розглянуто співвідношення природних і соціальних детермінант її формування, об'єктивні та суб'єктивні чинники, що зумовлюють особливості цього процесу в Україні. Висвітлено роль і місце суспільства та культури як основних соціальних детермінант в діалектиці перетворення властивостей індивідуума як особистості. Досліджено відмінності рушійних сил і механізмів соціалізації та культурації людини в епігенезі. Визначено цивілізаційні та етнічні особливості формування особистості. Проаналізовано характерні риси цього процесу в західній та східній соціокультурних традиціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + С5*5 +
Шифр НБУВ: РА324395

Рубрики:

      
7.

Радіонова Г. В. 
Тоталлогічний вимір феномену гри: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Г. В. Радіонова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Надано філософську характеристику основних форм гри в інформаційному суспільстві: віртуальності, симуляції, поліонтологічності. Висвітлено ігровий вимір концепції наративу як шляху до самоідентичності. Виокремлено спільні ознаки та функції гри та нарації як складові процесу самоідентифікації: самодостатність, спорідненість з інтерпретацією, існування у межах правил. Запропоновано визначення феномену гри як тотальності, що здатна зберігати свою ідентичність та оновлюватися як цілісне утворення завдяки дії сизигійних механізмів, утверджуючи статус однієї з первинних характеристик людини та соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ю223.221 + С5*5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА372263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Радіонова Г. В. 
Тоталлогічний вимір феномена гри: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Г. В. Радіонова ; Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

............. контекст), симуляції (є ігровим втіленням скепсису та іронії щодо будь-якої реальності), поліонтологічності (не передбачає будь-якої константної реальності і проголошує множинну реальність, маніфестуючи граїзацію смислів, фрагментарність, дискретність, серійність). Висвітлено ігровий вимір концепції наративу як шляху до самоідентичності. Виокремлено спільні ознаки та функції гри і нарації як складові процесу самоідентифікації: самодостатність, спорідненість із інтерпретацією, існування у межах правил. Запропоновано визначення феномена гри як тотальності, що, розгортаючись у соціумі, здатна зберігати свою ідентичність і оновлюватися як цілісне утворення завдяки дії сизигійних механізмів, утверджуючи статус однієї з первинних характеристик людини і соціуму, базового щабля культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ю223.221 + С5*5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА372263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Проскура В.В. 
Технологія соціальної адаптації чоловіків, які звільняються з місць позбавлення волі: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Проскура ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано технології соціальної адаптації чоловіків, які звільняються з місць позбавлення волі, як особливої соціально-незахищеної соціальної групи населення України. Здійснено систематизований огляд концепцій соціальної адаптації та адаптаційних технологій у вітчизняній і зарубіжній соціології. Обгрунтовано моделі практичного застосування результатів дослідження даного аспекту людської діяльності. Висвітлено організаційно-правові та соціотехнологічні напрямки роботи з колишніми ув'язненими. З'ясовано базові проблеми постпенітенціарної адаптації в Україні стосовно ув'язнених, а також працівників виправних колоній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1-213.1 +
Шифр НБУВ: РА361603

Рубрики:

      
10.

Скок Н. С. 
Суб'єктивний час як чинник соціальної поведінки індивіда за умов суспільних трансформацій: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / Н. С. Скок ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-мегодологічні підходи щодо дослідження суб'єктивного часу. Розкрито вплив суб'єктивного часу на соціальну поведінку індивіда у контексті побудування індивідом майбутнього за умов суспільних трансформацій. Побудовано модель структурування й інтерпретування майбутнього. Вдосконалено процедуру дослідження суб'єктивного часу, завдяки проясненню концепції суб'єктивного часу, уточненню його місця в моделі вільного вибору, виробленню критеріїв його дослідження, яке забезпечує більш чітке уявлення щодо впливу суб'єктивного часу на соціальні явища, процеси та стосунки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332 + С5*665.244
Шифр НБУВ: РА374798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Клименко О. Б. 
Специфіка православної релігійної ідентичності у контексті формування національної тожсамості: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Б. Клименко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано православну релігійну ідентичність та її вплив на формування національної тожсамості України та Росії. На підставі соціально-філософського аналізу категорій "ідентичність", "соціальна ідентичність", "етнічна ідентичність", обгрунтовано соціальну сутність процесу релігійної ідентифікації. Розглянуто феномен релігійної ідентичності як діалектичну єдність екзистенційного та конфесійного компонентів. Проведено реконструкцію православної ідентифікаційної матриці, яка спирається на патристичний ідеологічний конструкт, який знайшов своє суперечне втілення у візантійській духовності. Встановлено певний збіг і відмінності історичних трансформацій українського та російського православ'я, яке відігравало незмінно важливу роль у духовному житті обох народів. Розглянуто найбільш важливі тенденції розбудови новітньої ідентичності у сучасних Україні та Росії й особливості впливу релігійних факторів на дані процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-113.1 + С5*5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА375989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Подольська Т. В. 
Соціально-філософський аналіз наративної ідентичності: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Т. В. Подольська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поняття ідентичності в контексті історико-філософського наповнення смислотвірними щодо його змісту категоріями "тотожність-відмінність", "внутрішнє-зовнішнє", "одиничне-множинне". Розглянуто історичні трансформації поняття та феномену ідентичності в онтологічному, гносеологічному й екзистенційно-комунікативному вимірах. Обгрунтовано значущість наративної ідентичності як актуальної за умов сьогодення концепції. Поєднано евристичний потенціал понять "ідентичність", "наратив" і "комунікація" в понятті "наративна ідентичність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.111.3-231.1 + Ю6*333.4
Шифр НБУВ: РА372848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Плотніков П.В. 
Соціально-педагогічні основи соціалізації молоді промислового регіону: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.05 / П.В. Плотніков ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 41 с. — укp.

Проведено теоретико-методологічне та соціально-педагогічне дослідження процесу соціалізації молоді промислового регіону (на прикладі Донецької області) віком від 14-ти до 30-ти років як особливої соціально-демографічної групи, виявлено сучасні тенденції та особливості її соціальної активності. На підставі вивчення сучасних філософських, соціологічних, психологічних, культурологічних і соціально-педагогічних концепцій, показників національної статистики та результатів соціально-педагогічних і психологічних досліджень обгрунтовано ефективні методологічні підходи щодо вивчення процесу соціалізації молоді промислового регіону. Розроблено комплекс показників і критерії соціальної активності та інертності молоді у різних сферах життєдіяльності. Розроблено структуру та зміст базових складових процесу соціалізації у вигляді Регіональної соціально-інституціональної моделі. В науковий обіг введенно маловідомі терміни, джерела, матеріали, факти і статистичні дані щодо соціального становлення молоді. На підставі аналізу соціально-педагогічних, економічних, стратифікаційних критеріїв і пріоритетів основних форм життєдіяльності удосконалено соціальну характеристику сучасної молоді промислового регіону. Розроблено та впроваджено програму соціального виховання молоді у системі освіти промислового регіону, регіональну доктрину з реалізації державної молодіжної політики та концепцію соціально-педагогічної підтримки молоді в контексті програми підготовки та використання кадрів в економічній сфері Донецької області (на 2004 - 2008 рр. і з прогнозуванням до 2020 р.), що поєднує різні гуманітарно-соціалізаційні процеси на основі загальної сутності. Досліджено сучасні проблеми соціалізації молоді з урахуванням впливу мікро-, мезо-, макро- та мегафакторів у середовищі конкретного регіону. Обгрунтовано основні напрямки, зміст і форми організації діяльності соціальних служб, педагогічних працівників і співробітників органів регіональних управлінь у справах сім'ї та молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91 + С5*148:430 + Ч312(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335414

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Убейволк О.О. 
Соціальний капітал: сутність, генеза, сучасні форми: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Убейволк ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз феномена соціального капіталу, який є складовою соціальності людини, своєрідним ресурсом, що визначає її соціальний статус. З'ясовано, що соціальний капітал проявляється та відтворюється у соціальних зв'язках, побудованих на взаємній довірі, репутації та загальних нормах, що грунтуються на відносинах партнерства. Встановлено, що соціальний капітал наділяє людину та групу, до якої вона належить, певними перевагами щодо доступу, володіння, розпорядження та користування обмеженими суспільними благами. Досліджено генезу, основні типи, форми та функції соціального капіталу, визначено його місце серед інших видів капіталів. Розкрито специфіку становлення соціального капіталу за умов трансформаційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91 + С5*332.121.53 + Ю6*333.4 +
Шифр НБУВ: РА362183

Рубрики:

      
15.

Каменська Т.Г. 
Соціальне знання як категорія соціологічної науки: епістемологічний вимір: автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.01 / Т.Г. Каменська ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 38 с. — укp.

Розглянуто проблеми невідповідності між існуючими в сучасному суспільстві проблемами у формуванні соціального знання (СЗ), що наближає об'єктів соціального конструювання до істинного знання про процеси у суспільстві, що віртуалізується, з рівнем розробки категорії СЗ в соціологічній науці в параметрах епістемологічного виміру. Основну категорію - "соціальне знання" - розглянуто в епістемологічному вимірі з урахуванням пари амбівалентних властивостей об'єктів і зовнішнього контексту. Увагу приділено теорії постконструктивізму, спрямованій на розуміння організації соціальної реальності як тієї, що конструюється активними суб'єктами соціальної системи з перерозподілом у ній знань за двома категоріями - знання соціальних конструкторів-проектувальників і знання користувачів. СЗ визначено як комплекс самовідчуттів і усвідомлень реальності, необхідний для впевненості, і умови, що його (комплекс) створюють. Показано, що метою СЗ як диспозиційної системи є вироблення комплексу усвідомлень і самоусвідомлень реальності, необхідної для впевненості, самостійності (єдності прагнення до вільного самовизначення і самонормування), а також вироблення умов, що створюють цей комплекс. Проаналізовано функції СЗ. Критичний метод визначено як інструмент відбору та коригування знань із орієнтацією на встановлення онтології того, що відбувається, або істинності в широкому її розумінні. Формування СЗ розглянуто у вигляді розвитку у індивідів критико-пізнавальної свідомої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91 + С5*622.4*1
Шифр НБУВ: РА372233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Хутка С. В. 
Соціальна стратифікація і соціальна адаптованість особистості за умов радикальних суспільних змін в Україні: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / С. В. Хутка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній соціології проведено, на матеріалах лонгітюдних даних, комплексний аналіз співвідношення соціально-стратифікаційної позиції та рівня соціальної адаптованості особистості на початковому етапі радикальних соціальних змін в Україні. Експліковано необхідність врахування у концептуалізації поняття соціальної адаптації й адаптованості особистості єдності гомеоретичного та гомеостатичного аспектів взаємодії людини з середовищем своєї соціальної активності. Обгрунтовано теоретичну валідність виміру загальної задоволеності людини своїм життям як критеріального показника для вибору індикаторів САО. Розроблено й обгрунтовано вимірювальну модель структури індексу рівня САО на підставі показників загальної задоволеності життям, ступенем упевненості в майбутньому, задоволеності існуючими можливостями впливати на обставини життя. Виявлено гендерні відмінності зв'язків між окремими стратифікаційними вимірами та САО: на початку трансформацій мав місце зв'язок між рівнем САО та доходом у жінок і освітою у чоловіків, а за кілька років соціальних змін САО була пов'язана з освітою і у чоловіків і у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*34
Шифр НБУВ: РА376560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лобанова А.С. 
Соціальна мімікрія як адаптивний спосіб життєдіяльності: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / А.С. Лобанова ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Уперше здійснено теоретичний і емпіричний аналіз соціальної мімікрії. Розкрито її суть, зміст, досліджено генезу і механізм функціонування у суспільному житті. Розроблено понятійний апарат, здійснено типологізацію, охарактеризовано особливості модернізації її історичних типів за умов трансформації. Доведено, що соціальна мімікрія є універсальним соціальним феноменом. Як ситуативно модифікована атрибутивна властивість людини вона поєднує в єдине ціле хитрість її розуму зі специфікою прояву за критичних для неї умов або ситуацій. Відзначено, що соціальна мімікрія є одним зі способів формування, структурування та функціонування адаптивної поведінки людини (групи), виконує інструментальну роль (конструктивну чи деструктивну, функціональну чи дисфункціональну) у пристосуванні до її певних соціальних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.934 + С5*687.7 + С5*5*344 +
Шифр НБУВ: РА335624

Рубрики:

      
18.

Пірог Л.А. 
Соціальна захищеність підлітків в умовах трансформації сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.А. Пірог ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження актуальних проблем соціальної захищеності підлітків за умов трансформації сучасного українського суспільства. Вперше у вітчизняній соціології теоретично обгрунтовано й апробовано систему понять, спрямованих на розкриття специфіки соціального захисту як соціального інституту. Виявлено економічні, правові та психологічні чинники, що посилюють дієвість механізмів соціальної захищеності підлітків. Встановлено, що соціальну захищеність необхідно здійснювати у комплексі заходів у сфері економічних, правових, національних, демографічних і шлюбно-сімейних відносин. Доведено, що аскріптивні вікові властивості підлітків ототожнюються не лише з їх календарним віком, але й з відповідною соціально-психологічною ідентичністю. Виявлено, що внаслідок суттєвого зниження матеріального рівня життя сучасна українська сім'я потребує посиленого соціального захисту. Показано, що низька ефективність профорієнтаційної роботи з підлітками обумовлює суперечності їх соціально-професійного самовизначення, в результаті яких виникає потреба формування та реалізації спеціальних соціальних програм у межах молодіжної політики країни. Обгрунтовано необхідність підвищення статусу та престижу інституту соціального захисту за умов сучасного українського суспільства шляхом формування відповідних законодавчих актів і посилення його ціннісного значення у суспільній свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*423.121.3 + С5*5*333.91 +
Шифр НБУВ: РА336892

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Камбур А.В. 
Соціальна адаптація особистості в суспільстві перехідного типу: зміна ціннісних приіоритетів: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.В. Камбур ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено суперечність між прагненням особистості до спрощення адаптивної практики шляхом ідентифікації своїх і суспільних ціннісних уявлень і відсутністю загальновизнаної ціннісно-нормативної системи. Показано актуальність вивчення особистісних уявлень і морально-ціннісних пріоритетів у процесах пристосування до нових соціально-економічних і політичних умов життя. На підставі історичного підходу, методів логічного аналізу та синтезу, а також порівняльного дослідження з'ясовано специфіку процесів соціальної адаптації особистості у перехідний період. Встановлено особливості та закономірності формування ціннісних орієнтирів під час вибору поведінкових стратегій пристосувального характеру до суспільних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*328.934 + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА350784

Рубрики:

      
20.

Пилат Н.І. 
Соціальна ідентичність особистості як чинник вибору стилю поведінки в конфлікті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.І. Пилат ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз соціальної ідентичності особистості як конфліктогенного чинника поведінки людини. Виявлено систему базових ідентичностей у структурі її самосвідомості та досліджено їх роль у процесі визначення ситуації як конфліктної. З'ясовано та проаналізовано ефективні умови становлення позитивної соціальної ідентичності студентської молоді. Встановлено залежність вибору людиною стилю поведінки у конфлікті від тих соціальних ідентичностей, що є базовими у структурі Я-концепції особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + С5*5*332.111.3-231.1 +
Шифр НБУВ: РА331252

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського