Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (601)Книжкові видання та компакт-диски (706)Журнали та продовжувані видання (211)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(0)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мітрофанова О.О. 
Безпекова політика Франції в контексті сучасних європейських геополітичних трансформувань: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.О. Мітрофанова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено процес еволюціонування французьких зовнішньополітичних імператив щодо конструювання нової моделі європейської безпеки, реформування вже існуючих інститутів безпеки за умов глобальних трансформацій усієї системи міжнародних відносин. Розглянуто взаємодію механізмів практичного втілення політичних імператив офіційного Парижа з імперативами США, Росії, Великої Британії, Німеччини. Проаналізовано причини специфічних підходів цих держав та досвід досягнення компромісів. Досліджено становлення та еволюцію стратегічного курсу Франції щодо незалежної України в контексті трансформації системи європейської безпеки. Зроблено висновок, що Франція є не лише ініціатором, а й своєрідним рушієм реалізації ідеї автономізації Європи в царині безпеки та оборони. Візначено, що інститути системи європейської безпеки є механізмами реалізації стратегічної мети Франції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)64-6 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шевчук О.В. 
"Тайванська проблема" в системі міжнародних відносин Азіатсько-Тихоокеанського регіону: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Шевчук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему трансформації дипломатичного статусу Тайваню. Розкрито фактори, що визначали зміну балансу сил у стратегічному трикутнику США - КНР - Тайвань. Досліджено вплив динаміки геополітичної ситуації на реалізацію основних вимірів національної безпеки Сполучених Штатів Америки та Радянського Союзу у Азіатсько - Тихоокеанському регіоні (АТР). На підставі опрацьованих матеріалів спрогнозовано перспективи взаємовідносин України з тайванською адміністрацією. Запропоновано практичні рекомендації щодо ефективного здійснення зовнішньополітичного курсу України у АТР та адаптації його з особливостями політичної ситуації навколо проблеми возз'єднання Тайваню з материковим Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ891) + Т3(0)64-64(5) + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Головинський К.С. 
Фактор особистості у формуванні та здійсненні зовнішньої політики у сучасній міжнародній системі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.С. Головинський ; НАН України. Ін-т світ. екон. та міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано умови зростання фактора особистості у міжнародних відносинах та запропоновано шляхи дослідження психологічних особливостей політичних лідерів. Визначено механізми прийняття політичних рішень та рішень за умов зовнішньополітичної кризи. Розглянуто сучасні моделі прийняття рішень та можливості їх застосування для аналізу міжнародної політики. Простежено взаємозв'язки між внутрішньою та зовнішньою політикою держави, феноменом харизми та кризою, поведінкою лідера та функціонуванням його дорадчої системи. Зосереджено увагу на питаннях легітимності дій лідера у сфері зовнішньої політики. Умовою прогнозування дій лідера є науковий аналіз його особистості, зокрема, психологічних методів дослідження на відстані. Доведено, що особистість лідера перебуває під впливом системних та інституційних обмежень формальних і неформальних. Побудовано інтегрований психологічний портрет-модель лідера. Продемонстровано необхідність урахування фактора особистості на підставі аналізу зовнішньої політики окремо взятої держави за умов кризи та перехідного періоду. Вплив особистості на політику держави розглянуто на прикладі ситуації навколо колишньої федеративної Югославії а також зміни у зовнішній політиці Російської Федерації після зміни лідера країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф4(0)64 + Ф037.3
Шифр НБУВ: РА321289

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Поршакова Н.А. 
ОБСЄ у зміцненні миру і стабільності на Євразійському просторі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.А. Поршакова ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі критичного аналізу основних напрямів сучасної міжнародно-політичної науки визначено концептуальні засади, внутрішні та зовнішні чинники функціонування Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). З використанням критеріїв наявної практики визначено відповідність фактичної ролі ОБСЄ офіційно задекларованим нею положенням. Визначено співвідношення ОБСЄ щодо інших структур безпеки на європейському континенті, значення після розширення НАТО та ЄС. Виявлено можливості процесу подальшого становлення ОБСЄ як всеохоплюючої організації безпеки. На підставі виявлення та аналізу сутнісних і формальних проблем у діяльності ОБСЄ сформульвано низку пропозицій щодо можливого удосконалення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф024 + Ф061 +
Шифр НБУВ: РА325956

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Полторацький О.С. 
Роль НАТО у формуванні сучасної системи міжнародної безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.С. Полторацький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз формування системи міжнародної безпеки, визначено крізь призму її середовища основні фактори, загрози і виклики, що обумовлюють функціонування даної системи на сучасному етапі. Оцінено доцільність її подальшої розбудови навколо Північноатлантичного Альянсу з урахуванням набутого нею потенціалу та досвіду як високорозвинутої військово-політичної структури безпеки. Розглянуто питання трансформації НАТО в контексті її стратегічних концепцій 1991 і 1999-го рр. і конкретного внеску цієї структури в розбудову міжнародного миру та безпеки. Проаналізовано миротворчу діяльність організації, її роль у боротьбі з міжнародним тероризмом і здобутки України в результаті розвитку відносин Україна - НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф015.24 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА325075

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Дорошенко А.Д. 
Фактор транснаціональної злочинності в сучасних міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Д. Дорошенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Визначено та проаналізовано чинники інтернаціоналізації організованої злочинності наприкінці XX - початку XXI ст., виявлено їх роль як фактора в міжнародних відносинах. Наведено наукові рекомендації щодо удосконалення сучасної системи міжнародного співробітництва у боротьбі з транснаціональною злочинністю. Проаналізовано концептуально-теоретичний доробок західних, російських та вітчизняних науковцій щодо дослідженої проблеми. Доведено наукову неспроможність концепцій гіперболізації цього явища в актуальних міжнародних відносинах. Визначено домінуючі тенденції інтеграційних процесів між транснаціональними кримінальними організаціями. Проведено систематизацію та класифікацію цих альянсів, з'ясовано особливості їх функціонування. Конкретизовано принципи формування та реалізації державної політики України щодо боротьби з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф4(0) + Ф4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324569

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кузик 
Націоналізм та шовінізм у міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Петро Степанович Кузик ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256 + Ф4(0)64 + Ф51(0)
Шифр НБУВ: РА330919

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сєрова І.І. 
Міжнародно-правові механізми протидії нелегальній міграції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.І. Сєрова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Висвітлено становлення та розвиток норм міжнародного права щодо міграції, особливості міжнародно-правового регулювання протидії нелегальній міграції на рівні універсальних та регіональних (європейських) норм міжнародного права. Досліджено особливості міжнародно-правових зобов'язань України та рівень їх імплементації у національне законодавство стосовно вирішення проблеми нелегальної міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х911.14(4УКР) + Ф4(0):С7 + С73(0)0-25 +
Шифр НБУВ: РА328131

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Сьомик Т.В. 
Міжнародно-політична протидія розповсюдженню наркотиків як чинника деструктивного впливу на суспільний розвиток: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Сьомик ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження, присвячене проблемі міжнародно-політичної протидії розповсюдженню наркотиків й психотропних речовин та теоретичне узагальнення еволюції міжнародного співробітництва у даній сфері. З'ясовано, що розповсюдження наркотиків є складною політичною проблемою, яка виходить за межі традиційних уявлень, становлячи загрозу національній і міжнародній безпеці, що унеможливлює стабільність міжнародної системи без розв'язання даної проблеми. Доведено, що міжнародна спільнота реально і своєчасно не оцінила масштабів загрози розповсюдження наркотиків, що призвело до подальшого загострення проблеми. Встановлено, що дана проблема набуває транснаціонального характеру, суттєво знижуючи ефективність національно-державних зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Виявлено, що інтернаціоналізація проблеми наркотиків диктує потребу в створенні міжнародних кооперативних механізмів боротьби з розробки відповідних стратегій. З'ясовано, що за умов глобалізації та міжнародної відкритості неможливо реалізувати контроль за розповсюдженням наркотиків без координації на рівні ООН та інших міжнародних організацій. Сформульовано конкретні пропозиції щодо використання Україною міжнародного досвіду у сфері протидії розповсюдженню наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 + С5*363.3 + Х916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА329396

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Томашевич О. 
Програми партнерства НАТО наприкінці XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О. Томашевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено принципи, функції, загальні та специфічні ознаки програм партнерства НАТО у системі пріоритетів альянсу в процесі еволюції системи євроатлантичної безпеки наприкінці XX - початку XXI ст. Проведено аналіз програм партнерства НАТО на підставі виявлених моделей співробітництва НАТО з країнами, які не є членами альянсу - моделі "Рада Північноатлантичного співробітництва / Рада Євроатлантичного партнерства", програми "Партнерство заради миру", Середземноморський діалог. Висвітлено роль програм партнерства НАТО у процесі становлення та розвитку відносин НАТО та Росії, а також відносин НАТО - Україна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА329712

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Ткач Д.І. 
Політичні трансформації в Угорській Республіці на рубежі XX - XXI століть (у контексті демократичних перетворень у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / Д.І. Ткач ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж.. — К., 2004. — 39 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження політичних трансформацій в Угорській Республіці на межі XX - XXI ст. у контексті демократичних перетворень у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи. На основі великого фактологічного та наукового матеріалу вивчено генезу політичної системи Угорської Республіки, зміну форми державного устрою, управління та доктрину розмежування гілок влади, стратегічні пріоритети країни в зовнішній політиці. Здійснено порівняльний аналіз становища та соціальної ролі угорської національної меншини в Україні та української в Угорщині. Розглянуто практику відносин Угорщини з сусідніми державами та незалежною Україною. Побудовано політологічну модель місця та ролі Угорщини у новій Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф088 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА330592

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Кремень Т.В. 
Трансформація державного суверенітету в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Кремень ; НАН України. Ін-т економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний, системний та міждисциплінарний аналіз трансформації явища та категорії державного суверенітету за умов глобалізації. Розроблено теоретико-методологічну схему "парадигмальної пари" для дослідження явища державного суверенітету в емпіричному та смисловому зв'язках зі спорідненими йому явищами та категоріями. Запропоновано теорію розподіленого суверенітету. Проаналізовано стан і проблеми державного суверенітету в Україні та можливі шляхи повноцінного залучення держави до європейських політичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Ф4(0)64 + Ф06 +
Шифр НБУВ: РА330480

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Буренко Н.М. 
Еволюція політики Європейського Союзу щодо країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Буренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 26 с. — укp.

Досліджено фактори, що впливають на формування, реалізацію та еволюцію політичних підходів Європейського Союзу (ЄС) стосовно розширення на Схід. Визначено етапи й особливості розвитку інтеграційної стратегії ЄС щодо країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Надано оцінку адаптивного потенціалу ЄС та країн-кандидатів з ЦСЄ у галузі розширення в інтересах збереження ефективної стабільності Союзу. Досліджено взаємовплив внутрішньої динаміки - інстутиційного реформування і зовнішньополітичної динаміки - концепції відносин з сусідніми регіонами, адаптації ЄС щодо наслідків реалізації політики розширення за рахунок країн ЦСЄ. Зазначено, що для України проголошена концепція інтеграції до ЄС співвідноситься з національними інтересами, беззаперечною стратегічною метою якої є активне залучення до міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Встановлено, що територіальне розширення ЄС та його безпосереднє наближення до українських кордонів створює передумови активізації участі України в означених процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Ф087 + Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329431

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Дзьобань О.П. 
Національна безпека в умовах соціальних трансформацій (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 21.03.01 / О.П. Дзьобань ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Запропоновано філософську концепцію місця та ролі системи забезпечення національної безпеки у суспільстві, що трансформується. Обгрунтовано суть і виділено особливості соціальних систем трансформативного типу, здійснено аналіз стійкості й лабільності соціальної системи за дії базових констант і варіативних величин, їх роль у системі суспільних відносин. Визначено умови та принципи функціонування трансформативної соціальної системи, що дозволяють їй забезпечувати стійкість і стабільність. Досліджено й обгрунтовано динаміку перехідних процесів у період трансформацій. З'ясовано суть геополітичних проблем сучасності й особливості їх впливу на функціонування системи забезпечення національної безпеки країн трансформативного типу. Розкрито суть механізмів забезпечення національної безпеки та їх типології, виокремлено основні компоненти структури таких механізмів за соціокультурних умов. Визначено тенденції, які здійснюють безпосередній вплив на практичну реалізацію механізму забезпечення національної безпеки у кожній країні трансформативного типу. Запропоновано комплекс напрямків оптимізації даного механізму у разі соціокультурних трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933 + Ю6*666 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА340119

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

В'юницька О.І. 
Роль Ради Європи у зміцненні демократії у країнах Центрально-Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.І. В'юницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль Ради Європи у зміцненні демократії у посткомуністичних країнах Центрально-Східної Європи, зокрема, Угорщини, Польщі, Чехії, Словаччини та України, за умов формування нової системи міжнародних відносин у період після завершення холодної війни. Висвітлено основні концептуально-теоретичні підходи до дослідження процесів демократизації у Центрально-Східній Європі. Розглянуто питання трансформації Ради Європи у контексті розширення та формування політики щодо підтримки демократичних перетворень. Визначено спільні та відмінні риси основних інструментів, методів та механізмів зміцнення демократії, які застосовувалися Радою Європи у країнах Центрально-Східної Європи. Розкрито внесок Ради Європи у становлення незалежних засобів масової інформації у зазначених країнах та особливості Організації щодо соціально-економічного розвитку як важливого чинника зміцнення демократії. Проаналізовано політику Ради Європи щодо зміцнення демократії в Україні та її основні недоліки. Наведено рекомендації щодо розширення співробітництва України з Радою Європи в рамках стратегії європейської інтеграції України та її утвердження як демократичної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА339108

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дергачова К.О. 
Сталий розвиток як предмет міжнародної співпраці. Політологічний аспект: Автореф. дис. канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Дергачова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано політичні аспекти формування та міжнародний досвід реалізації концепції сталого розвитку у контексті глобальних, регіональних та національних відносин. Проаналізовано новітні тенденції міжнародної співпраці у даній сфері і з'ясовано політичні механізми досягення сталого розвитку. Досліджено можливості узгодження інтересів та ефективної взаємодії основних політичних акторів на глобальному, регіональному та національному рівнях. Розкрито вирішальне значення глобалізації в процесі переходу до сталого розвитку. Сформульовано основні стратегічні напрямки реалізації концепції сталого розвитку в Україні, встановлено роль держави і типу політичного режиму у даному процесі. Розкрито вирішальне значення глобалізації й обгрунтовано необхідність посилення інтеграції, інтернаціоналізації, уніфікації умов співробітництва в інтересах успішного впровадження концепції сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 в + Ф06 +
Шифр НБУВ: РА337609

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Заворітня Г.П. 
Міжнародно-політичні основи становлення і розвитку Спільної європейської безпекової та оборонної політики: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Г.П. Заворітня ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2006. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено міжнародно-політичні аспекти та досвід Європейского Союзу (ЄС) з гарантування безпеки у контексті становлення Європейської безпекової й оборонної політики (ЄБОП). Прослідковано трансформацію понять "безпека" та "оборона", еволюцію форм військово-політичної співпраці європейських держав від XVII ст. до теперішнього часу. Досліджено проблематику ЄБОП у контексті основних концепцій теорії міжнародних відносин, інституційний і процесуальний механізми ЄБОП, розвиток стратегії безпеки ЄС, сучасний стан і перспективи військово-політичної співпраці України та ЄС. На теоретико-концептуальному рівні проаналізовано місце ЄС як регіональної організації з безпеки в НАТО, ОБСЄ та ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА343509

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Терницький В.М. 
Наднаціональні інституції Європейського Союзу в теоріях інтеграції: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Терницький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено проблему ролі та місця наднаціональних інституцій Європейського Союзу (ЄС) у процесах політичної інтеграції. Узагальнено та систематизовано найбільш сталі положення та висновки, які існують у світовій науковій літературі стосовно даного питання. Виокремлено чотири етапи теоретичного осмислення ролі та місця наднаціональних інституцій ЄС в інтеграційних процесах. Висвітлено особливості сучасних теоретичних підходів до їх з'ясування. Доведено, що на сучасному етапі теоретичне вивчення наднаціональних інституцій спрямоване на дослідження диверсифікації відносин між наднаціональними, національними інституціями та субнаціональними органами влади. Розглянуто досягнення та проблеми сучасних теоретичних концепцій наднаціональних інституцій. Визначено три парадигми вивчення наднаціональних інституцій, а саме: наднаціональну, національну та синкретичну. Установлено безпосередню залежність трансформації теоретичних концепцій інституцій ЄС від практичного досвіду інтеграційного процесу. Виокремлено елементи теорій інтеграції, які найбільш адекватно висвітлюють роль наднаціональних інституцій ЄС у процесах європейської інтеграції. Зроблено висновок, що наднаціональні інституції ЄС використовують можливості та суперечності між державами-членами для подальшого розширення їх повноважень. Визначено основні тенденції розвитку даних інституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА349004

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Федуняк С.Г. 
Політичний вимір системи безпеки євроатлантичного простору і нових незалежних держав: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / С.Г. Федуняк ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Узагальнено теоретичний доробок вітчизняних та зарубіжних дослідників у сфері міжнародної безпеки загалом та її субрегіональних сегментів, зокрема, після завершення "холодної війни". Виявлено політико-системні особливості та проаналізовано концептуальні засади політики країн євроатлантичного простору та нових назалежних держав, що створюють передумови формування інтегрованої системи безпеки. Уведено до політологічного дискурсу поняття "міжнародно-політичної та цивілізаційної консолідації", тобто зближення та інтеграції держав на засадах спільного історичного розвитку, культурно-релігійних та політичних цінностей. Здійснено порівняльний аналіз формування та діяльності Євроатлантичної та Євроазійської підсистем безпеки. Представлено сценарії формування інтегрованої системи безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА344289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Алієв М.М. 
Створення системи європейських і євроазійських транспортних коридорів у контексті політики розширення ЄС на схід (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Алієв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Показано значення міжнародних транспортних коридорів для повномасштабної інтеграції країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ). Значну увагу приділено транспортній політиці Європейського Союзу як одного з головних чинників інтеграції. Показано роль окремих інфраструктурних проектів як інструментів міжнародних відносин у сучасному політичному процесі. Виявлено їх значення для інтеграції європейського й азійського простору та зближення регіонів. Надано характеристику основних нафто-газових проектів у каспійсько-чорноморському регіоні. Визначено роль нафтопроводів і газопроводів як геополітичних ліній, а також дієвого інструменту міжнародних відносин і енергетичної дипломатії. Показано їх вплив на політику країн ЦСЄ та політичну і геополітичну боротьбу основних світових гравців за володіння енергоносіями у XXI ст. Доведено залежність створення енергетичних проектів від політичної ситуації у регіоні ЦСЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Х916.4 + Х915.232.5-7 +
Шифр НБУВ: РА345460

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського