Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (4441)Книжкові видання та компакт-диски (6090)Журнали та продовжувані видання (5512)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4Укр)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 487
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Матвєєв С. В. 
Юридичний механізм взаємодії органів державної влади в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Матвєєв ; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історіографічні аспекти розробки категорій "влада", "державна влада", "механізм державної влади" й "юридичний механізм взаємодії органів державної влади" на основі аналізу Конституції України 1996 р., поточного законодавства України та деяких інших країн, міжнародних правових актів, соціологічних, історичних, політологічних досліджень, наукових праць вітчизняних і зарубіжних авторів співвідношення державної та політичної влади. Опрацьовано термінологічне визначення механізму державної влади, окреслено межі його системи та функціональний вимір його структури. Визначено поняття, ознаки, структура юридичного механізму взаємодії органів державної влади та розглянуто принципи взаємодії органів державної влади між собою. Розлянуто визначальні аспекти функціонування державною механізму України за умов глобалізації, визначено основні напрями вдосконалення принципу поділу влад у механізмі взаємодії органів державної влади в Україні та подальшого реформування механізму взаємодії органів державної влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА383564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Тацій Л.В. 
Юридична природа адвокатури в системі захисту прав і свобод людини і громадянина: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Тацій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості юридичної природи та правового регулювання діяльності адвокатури як інституту забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги. Грунтуючись на засадах загальної теорії держави та права, визначено специфіку громадсько-самодіяльного (недержавного) статусу адвокатури. Уточнено функції адвокатури у взаємозв'язку з її загальним соціальним призначенням. Досліджено особливості правового статусу адвоката у його співвідношенні з правовим статусом громадянина та з урахуванням певних аспектів, зумовлених адвокатською діяльністю. Проаналізовано принципи організації та діяльності адвокатури в Україні у контексті міжнародних стандартів її діяльності. Розкрито правові форми участі адвоката в юридичному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х891.9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА356859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тимошенко І. В. 
Юридична відповідальність за порушення виборчого законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. В. Тимошенко ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу порушення виборчого законодавства як підставу юридичної відповідальності й особливого виду правопорушень. Здійснено його дефінітивну характеристику за сутністю та формою. Проаналізовано особливості елементів юридичного складу виборчого порушення. Проведено класифікацію порушень виборчого законодавства за різними критеріями. Детально проаналізовано систему видів відповідальності. Обгрунтовано ряд пропозицій щодо внесення змін і доповнень до виборчого та суміжного законодавства, які регулюють відносини відповідальності за порушення виборчого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х002.8
Шифр НБУВ: РА373196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Джепа Ю.А. 
Юридичні гарантії права на працю при припиненні трудових правовідносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Ю.А. Джепа ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено юридичні гарантії права на працю у разі припинення трудових правовідносин, розкрито їх сутність, визначено місце і значення у трудовому праві. Зроблено висновок, що юридичні гарантії у трудовому праві - це правові й організаційно-правові засоби, умови та способи, за допомогою яких у суспільстві забезпечуються можливість вступу у трудові правовідносини, вільна реалізація й охорона прав суб'єктів цих відносин і відновлення у випадку порушення досліджуваних прав. З'ясовано, що суб'єктами гарантування у трудовому праві є держава, суспільство, право, людина та міжнародні організації. Систематизовано гарантії права на працю у разі припинення трудових правовідносин, проаналізовано проблеми, що виникають за даних умов. Досліджено особливості гарантування захисту права різних суб'єктів трудових правовідносин у разі припинення таких відносин. Проаналізовано національні та міжнародні нормативні акти, обгрунтовано напрямки та шляхи удосконалення системи гарантій трудових прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)20 +
Шифр НБУВ: РА368905

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рудик В.А. 
Юридичні гарантії права людини на соціальний захист в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.А. Рудик ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст ключових терміно-понять системи соціального захисту та визначено їх співвідношення на основі аналізу чинного національного та міжнародного законодавства в сфері соціального захисту. Досліджено юридичну природу права людини на соціальний захист, його зміст, обсяг та межі. Описано систему юридичних гарантій права людини на соціальний захист. Визначено види та рівні юридичного гарантування права людини на соціальний захист. Висвітлено озноки ефективності даних гарантій права людини на соціальний захист та засоби їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА352765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Крестовська Н.М. 
Ювенальне право України: генезис та сучасний стан: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Крестовська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 40 с. — укp.

Визначено формування нового дослідницького напряму - правової ювеналістики (науки ювенального права). Зроблено висновок щодо наявності патерналістської, протекціоністської та автономістської доктрин ювенального права та їх поєднання в Україні. Зазначено, що ювенально-правове регулювання мало історичний розвиток в українському праві. З урахуванням комплексного критерію галузевого поділу системи права України зроблено висновок про наявність галузі ювенального права, виявлено та проаналізовано його джерела, принципи, функції, систему, зв'язок з мораллю, релігією, політикою. Розглянуто ювенально-правові відносини. Введено поняття "ювенальний статус", "ювенальний проступок", "ювенальна відповідальність". Проаналізовано концептуальні моделі ювенальної юстиції та омбудсмана з прав дитини. Наведено концептуальну модель ювенальної юстиції. Для України запропоновано її плюралістичну відновну модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА360981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Фєтєску І.А. 
Шляхи вдосконалення механізмів державного управління електоральним процесом в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.А. Фєтєску ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правові, інформаційні, фінансові й організаційно-адміністративні механізми державного управління електоральним процесом. Проаналізовано досвід країн ЄС у цій сфері та виявлено особливості її функціонування. Здійснено порівняльний аналіз іноземного досвіду й української практики державного управління даним процесом. Зроблено висновок, що підгрунтям для формування цетралізованого чи децентралізованого управління електоральним процесом є наявність сталих демократичних традицій в його організації. Зазначено, що за умов розвитку демократії в Україні, наближення правових норм виборчого права та їх реалізації до положень Кодексу з кращої практики виборчих питань є доцільним поступовий перехід від ценралізованого до децентралізованого управління у даній сфері, що дозволить мінімізувати вплив чинної влади на результати виборів. Науково обгрунтовано шляхи вдосконалення правового, адміністративно-організаційного, фінансового й інформаційного механізмів державного управління електоральним процесом. Практична реалізація розроблених рекомендацій сприятиме рівноправності усіх суб'єктів виборчого процесу, прозорості фінансування виборчих компаній, доступності інформації про виборчий процес, підвищенню правової культури виборців, демократичності та чесності виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА358181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Радченко О. В. 
Ціннісний вимір трансформації державно-політичного режиму в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Радченко ; МОН України, Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 33 с. — укp.

Розкрито антропологічно-ціннісні витоки інституціоналізації влади та держави як механізмів реалізації соцієтальної функції справедливого розподілу ресурсів життєдіяльності та реалізації суспільних та особистих інтересів громадян. Визначено аксіологічний зміст, сутність і структуру політичної культури у її взаємозв'язку з державно-політичними режимами. Проаналізовано теоретичні та практичні чинники та детермінанти політичної модернізації державно-політичних режимів. Запропоновано новий ціннісний підхід щодо конституційної інженерії державно-політичного режиму. Проведено та проаналізовано експертне дослідження політичних цінностей-тем публічного політичного дискурсу України за субрегіонами. Визначено сутність, умови та механізми формування національної ідеї на засадах громадянських соціально-політичних цінностей, підтриманих в усіх регіонах і соціальних групах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х809(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА371808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Батанов О.В. 
Функції територіальних громад як суб'єктів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Батанов ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено основні функції територіальних громад як суб'єктів місцевого самоврядування в Україні, теоретичні та практичні проблеми їх реалізації. Розкрито поняття функції територіальних громад, їх сутність, зміст і форму. Визначено їх місце у системі функцій місцевого самоврядування. Проаналізовано співвідношення функцій територіальних громад і місцевих органів державної виконавчої влади. Визначено і проаналізовано основні критерії класифікації функцій територіальних громад, а також надано обгрунтовану характеристику системи функцій цих суб'єктів місцевого самоврядування, досліджено взаємозв'язок між окремими функціями, механізм їх реалізації. Згідно з чинними конституційними нормами, наведено пропозиції щодо вдосконалення процесу здійснення основних функцій територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА312083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дробуш І.В. 
Функції представницьких органів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.В. Дробуш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано визначення функцій представницьких органів місцевого самоврядування основних, тобто найбільш загальних і постійних напрямів і видів муніципальної діяльності, які виражають волю та інтереси відповідних територіальних громад та забезпечують вирішення питань місцевого значення за оптимального поєднання інтересів певної території та загальнодержавних. Здійснено класифікацію функцій органів місцевого самоврядування за критеріями: об'єктами, суб'єктами, технологією їх функціонування. Досліджено особливості функцій представницьких органів місцевого самоврядування та їх відмінність від функцій органів державної виконавчої влади. Розроблено механізм здійснення функцій сільськими, селищними, міськими, районними, а також обласними радами. Наведено пропозиції щодо удосконалення правових, територіальних, організаційних, матеріально-фінансових засад цих механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-5 + Х809(4УКР)66
Шифр НБУВ: РА321703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Падалко Г.В. 
Функції держави у сфері місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.В. Падалко ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади функцій держави у сфері місцевого самоврядування в Україні, охарактеризовано конституційно-правовий механізм їх реалізації. Розглянуто специфічні риси, форми, принципи та методи діяльності держави у сфері місцевого самоврядування. Визначено сутнісні характеристики функцій держави у сфері місцевого самоврядування. Досліджено проблеми становлення державної політики у сфері місцевого самоврядування в Україні. Доведено особливе значення функцій держави у сфері місцевого самоврядування в системі функцій української держави. Розкрито особливості конституційно-правового механізму реалізації функцій держави у сфері місцевого самоврядування в Україні, обгрунтовано шляхи його удосконалення. Проаналізовано нормативно-правові й організаційно-правові засади реалізації функцій держави у сфері місцевого самоврядування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА353893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Попок А.А. 
Формування та реалізація державної політики щодо закордонного українства: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / А.А. Попок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 368 с. — укp.

Розглянуто феномен закордонного українства як наукову проблему державної політики. Висвітлено шляхи й етапи формування української закордонної громади в історичному та політико-правовому вимірі. Проаналізовано основні механізми формування та здійснення державної політики історичної батьківщини щодо співвітчизників за кордоном на прикладі країн Центральної та Східної Європи, а також колишнього СРСР. Встановлено, що сучасну закордонну українську громаду умовно можна розділити на три складові: східна українська діаспора, західна українська діаспора та громадяни України, які постійно або тривало проживають поза межами України. Зазначено, що факт відриву від історичної батьківщини не за власним бажанням, а внаслідок перегляду та зміни державних кордонів позначився на самоусвідомленні та дещо відмінній психології діаспорного буття цієї категорії осіб. Співпраця з ними, сприяння реалізації їх освітніх, культурних та інформаційних прав має стати одним з пріоритетів державної етнополітики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4/8=УКР) + Х809(4УКР)34 + Т3(9=УКР)6
Шифр НБУВ: РА373092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Даудова Г.В. 
Формування та реалізація державної гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Даудова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми формування та реалізації державної гендерної політики на сучасному етапі розвитку українського суспільства та питання створення умов рівноправної участі жінок і чоловіків у суспільно-політичному житті. На підставі теоретичного узагальнення особливостей процесів і тенденцій розвитку гендерних відносин, визначення функцій і компетенції суб'єктів реалізації гендерної політики, опрацювання сукупності засобів і механізмів державного управління цією сферою запропоновано напрямки вдосконалення організаційно-правового механізму формування гендерної політики, включення гендерної компоненти до галузевих нормативно-правових актів, упровадження гендерних підходів у діяльність органів державної влади й органів місцевого самоврядування, створення в Україні гендерно чутливої системи державного управління, застосування методів, дій і підходів, спрямованих на визначення ціннісних орієнтацій громадян. Обгрунтовано провідну роль механізму мотивації у діяльності суб'єктів реалізації гендерної політики та доведено необхідність підвищення рівня гендерної освіти працівників владних структур як джерела формування гендерної свідомості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ф3(4УКР)11 + Х809(4УКР)34 +
Шифр НБУВ: РА359512

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Сидоренко В.В. 
Формування механізмів реалізації прав громадян через місцеве самоврядування: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.В. Сидоренко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо вдосконалення механізмів реалізації прав громадян шляхом підвищення ролі місцевого самоврядування за допомогою непрямої участі великої кількості громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні на базі спеціальної інфраструктури - пунктів колективного доступу. Одержано багатофакторні моделі регресії впливу різних факторів на розвиток інтернет-технологій для великих і малих міст. На підставі результатів аналізу зазначено про необхідність самобутньої української моделі, яка грунтується на принципі децентралізованої інтеграції, що розроблялася в країнах з високим рівнем інформатизації. Розроблено соціальний, правовий і економічний механізми залучення громадськості до управління територіями для їх участі у прийнятті рішень, що дозволить реалізувати принципи децентралізації державного управління за умов низької технологічної та соціальної готовності до впровадження сучасних інформатизаційних технологій, а також реалізувати свої права на: вільне вираження своїх поглядів і переконань; вільний збір, зберігання та поширення інформації; одержання інформації від органів державного управління та місцевого самоврядування; доступ до ресурсів державного та місцевого управління, звернення до цих органів, участь в управлінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-9 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА349274

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Орлов В.В. 
Формування державної молодіжної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В.В. Орлов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано необхідність розробки й запропоновано ключові положення Стратегії державної молодіжної політики, мета якої полягає у задоволенні державою інтересів молоді, її залучення до суспільного життя і соціальної практики. Визначено напрями і механізми формування державної молодіжної політики. Проаналізовано сучасний стан здійснення державної молодіжної політики України, розроблено рекомендації щодо розвитку чинного законодавства. Обгрунтовано необхідність реалізації молодіжних проектів в Україні як один з механізмів реалізації державної молодіжної політики. Розроблено критерії визначення ефективності реалізації державних цільових молодіжних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4Укр) + Х809(4Укр)342 +
Шифр НБУВ: РА365201

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шапаренко О.В. 
Формування громадянськості в умовах соціокультурних трансформацій українського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Шапаренко ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз процесу формування громадянськості за сучасних умов соціокультурних трансформацій в Україні. Визначено сутність і складові даного поняття, що характеризують його за умов глобалізаційної динаміки. Обгрунтовано концептуальні засади формування громадянськості у суб'єктів освітньої діяльності. Доведено, що розвиток даної якості є основною умовою розбудови громадянського суспільства, досліджено вплив громадянської освіти, що складається із взаємодоповнювальних процесів навчання та виховання, на її формування. Запропоновано визначення громадянськості як такої життєвої позиції, що проявляється в любові до Батьківщини, національній самосвідомості, гідності, громадській активності, законослухняності, а також за допомогою таких актуальних у сучасному світі особистісних якостей, як толерантність, критичне мислення, здатність ідентифікувати себе з певною країною й одночасно відчувати повноправним громадянином планети Земля. Виявлено нові смислові грані поняття "громадянськість", сформовані за сучасних умов переходу до демократичного суспільства, що визначаються як "нова громадянськість". До наукового обігу введено поняття "раціональної громадянськості" як результату цілеспрямованого впливу на особистість у процесі освітньої діяльності, що згодом має стати стійким переконанням особистості на рівні звички. Обгрунтовано основні принципи формування громадянськості за сучасних соціокультурних умов: цілісності, динамічності, узгодженості національного та загальноцивілізаційного. Запропоновано нову домінанту в культурі людини (від "культури бідності" до культури самообмеження населення) як один з головних механізмів забезпечення життєздатності, волі до життя та відчуття себе повноцінним громадянином за сучасних економічних умов країни (онтологічний аспект). Розроблено ціннісно-цільовий підхід щодо формування громадянськості з урахуванням трьох аксіологічних рівнів: громадянськості як цінності державної, суспільної та особистісної. Визначено роль національної ідентичності громадян як важливого чинника побудови громадянського демократичного суспільства (аксіологічний аспект). Виявлено протиріччя між патерналістською ролю політичної еліти в Україні й низьким рівнем її громадянськості та запропоновано дієві засоби його розв'язання шляхом впровадження виховних, зокрема, інноваційних технологій розвитку національної самосвідомості громадян (праксіологічний аспект).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Х809(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА358162

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Мамонтова Е.В. 
Фактор преси у конституційному процесі в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Е.В. Мамонтова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито роль і місце друкованих засобів масової інформації у розвитку конституційного процесу в Україні. На підставі вивчення методів та стилю роботи багатьох вітчизняних газет різних політичних орієнтацій проведено порівняльний аналіз ступеня та факторів їх впливу на хід конституційного процесу і зміст нового Основного Закону України. Зроблено відповідні висновки та сформульовано практичні рекомендації щодо їх наукового і практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф055.1 + Х809(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА310263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Івченко 
Філософсько-правовий аналіз гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юлія Володимирівна Івченко ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА365940

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Демиденко В.О. 
Утвердження і забезпечення конституційних прав та свобод людини й громадянина в діяльності міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.О. Демиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць, міжнародних і національних нормативно-правових актів, узагальнення практики розглянуто питання діяльності держави, спрямованої на утвердження та забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина, нормативного обгрунтування діяльності міліції. Визначено напрями реформування органів міліції та вдосконалення їх діяльності щодо утвердження та забезпечення конституційних прав і свобод людини й громадянина в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)32 + Х819(4Укр)112.03-2
Шифр НБУВ: РА317548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Левченко К.Б. 
Управління процесами формування гендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.Б. Левченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

Визначено зміст категорії "гендерна політика", розкрито суть, цілі, завдання, принципи, напрямки реалізації гендерної політики в Україні, визначено її місце в системі галузевих напрямків державної політики. Проаналізовано повноваження органів державного керування в процесі формування гендерної політики на національному та місцевому рівнях, а також нормативно-правове, кадрове, науково-методичне, фінансове, інформаційне забезпечення формування гендерної політики в державі. Запропоновано шляхи підвищення ефективності керування, зокрема на підставі впровадження комплексного підходу до вирішення питань та плідній взаємодії різних суб'єктів керування: державних, недержавних та міжнародних організацій. Наведено рекомендації щодо удосконалення організаційно-правових засад керування у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА327623

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського