Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (181)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю956-994-06$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Асланян Т. С. 
Структурні та функціональні характеристики симптокомплексу "емоційного холоду" у жінок: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Т. С. Асланян ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз стосунків психологічної інтимності. Позначено феномен порушення інтимно-особистісної сфери як симптомокомплекс "емоційного холоду". Виявлено характеристики симптомокомплексу "емоційного холоду" у жінок. Визначено емоційні, когнітивні, поведінкові особливості особистості, яка зазнає труднощів у встановленні взаємин психологічної інтимності. На підставі аналізу психологічної літератури, узагальнення результатів дослідження розроблено психокорекційну програму для жінок із симптомокомплексом "емоційного холоду". Запропоновано програму, яка є терапевтично ефективною та рекомендується практичним психологам у їх фаховій роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31-52 + Ю956-994-06
Шифр НБУВ: РА371351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Крутікова О. О. 
Стосунки з матір'ю як чинник конституювання жіночої ідентичності: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. О. Крутікова ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2010. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено психологічні особливості впливу стосунків доньки з матір'ю на конституювання жіночої ідентичності (ЖІ). Описано структурну модель ЖІ. Проаналізовано специфічні умови конституювання ЖІ, які формують стосунки доньки з матір'ю. Розроблено методику діагностики суб'єктивних уявлень доньки про якість ставлення до неї матері "ОпТиМО". Визначено кореляційні зв'язки між параметрами материнського ставлення та показниками конституювання аспектів ідентичності. Надано змістовну характеристику особливостей конституювання ЖІ під впливом репрезентації материнського ставлення. Доведено, що стосунки з матір'ю, зокрема психічна репрезентація материнського ставлення, виступають чинником конституювання ЖІ доньки. Розкрито особливості змістових складових ідентичності жінок, які не відділилися від матері. Визначено фактори, що ускладнюють сепарацію доньки від матері. Обгрунтовано принципи організації психотерапевтичної роботи зі сприяння відділенню жінки від матері в контексті відновлення спотворених аспектів ЖІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю937.31
Шифр НБУВ: РА382173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Савченко Ю. Ю. 
Становлення психологічної статі дитини дошкільного віку в умовах сім'ї: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Ю. Ю. Савченко ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено зміст понять "психологічна стать" і "батьківсько-дитячі стосунки", структурно представлені трьома компонентами: емоційним, когнітивним, діяльнісним. Визначено взаємозв'язок між рівнями прояву психологічної статі старших дошкільників і батьківсько-дитячих стосунків у їх сім'ях. Обгрунтовано ефективні умови розвитку психологічної статі хлопчиків і дівчаток дошкільного віку у структурі сімейних стосунків, розроблено програму впровадження у практику роботи закладів дошкільної освіти системи психолого-педагогічних впливів розвивального характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.73 + Ю983.401.2 + Ю956-994-06-734
Шифр НБУВ: РА375846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сидоркіна М. Ю. 
Спільна художня творчість як чинник гармонізації сімейних стосунків: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / М. Ю. Сидоркіна ; НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено спільну художню творчість (СХТ) сім'ї, розглянуто її як чинник гармонізації сімейних стосунків у сім'ях з дітьми молодшого шкільного віку. З метою організації СХТ сімей з урахуванням методології системного підходу й арт-терапії, типології видів спільної діяльності, запропонованої Л. І. Уманським, розроблено й апробовано програму сімейної арт-терапевтичної студії. Проаналізовано особливості та наслідки взаємодії членів сімей під час занять СХТ. Визначено вплив СХТ на такі параметри сімейної системи як гнучкість, згуртованість, межі й ієрархія. Встановлено зв'язок між частотою занять СХТ дітей і батьків та емоційною близькістю та гнучкістю сімейної системи. Проаналізовано типи проблем, за наявності яких доцільним є звертання сім'ї до СХТ, організованої у формі сімейної арт-терапевтичної студії з метою гармонізації сімейних стосунків. Наведено методичні рекомендації для ведучого сімейної арт-терапевтичної студії, а також додатковий цикл просвітницьких і психотерапевтичних занять для матерів, схильних до гіперконтролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю945.401-82
Шифр НБУВ: РА378860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мальована Ю.М. 
Сімейні фактори формування материнської сфери у жінок із загрозою переривання вагітності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Ю.М. Мальована ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив сімейних факторів на формування материнської сфери під час вагітності в жінок з загрозою невиношування. Розглянуто особистісні завдання вагітності, які впливають на формування материнської сфери та прихильності до плоду: побудову стосунків зі значущими іншими, формування образу себе як матері й інтеграцію нового образу тіла. Проаналізовано сімейні передумови розвитку материнської сфери у жінок з загрозою невиношування у контексті теорії сімейних систем. Показано системний вплив сімейних чинників на формування материнської сфери під час вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю956-994-06 + Р716.219-57 +
Шифр НБУВ: РА343851

Рубрики:

      
6.

Кондрацька Л.В. 
Сімейні конфлікти як фактор емоційного вигорання у підлітків: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.В. Кондрацька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив сімейних конфліктів на розвиток емоційного вигорання у підлітків, розкрито сутність даного явища, уточнено наукові уявлення про його симптоми. Визначено фактори, що сприяють розвитку емоційного вигорання у підлітків, проаналізовано причини, які обумовлюють появу сімейних конфліктів. Розроблено діагностичний інструментарій для дослідження сімейних конфліктів та емоційного вигорання у підлітків, виялено взаємозв'язок між даними явищами. Розроблено й апробовано програму з розвитку конфліктологічної компетентності в учнів. Виявлено психологічні чинники (навички саморегуляції у конфліктних ситуаціях, безконфліктного спілкування та попередження деструктивних наслідків конфлікту, особистісна безконфліктна поведінка, обирання стилю поведінки відповідно до конфлікту), що впливають на конфліктологічну компетентність у підлітків та їх батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521-69 + Ю956-994-06 +
Шифр НБУВ: РА363127

Рубрики:

      
7.

Кучманич І. М. 
Розвиток домагань підлітків у процесі внутрішньосімейних взаємин: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / І. М. Кучманич ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Порушено проблему розвитку домагань підлітків у контексті внутрішньосімейних взаємин. На підставі аналізу літературних і дослідних даних встановлено, що домагання особистості є самостійним компонентом її самосвідомості, який тісно пов'язаний з цільовою структурою. Розкрито особливості параметрів висоти, адекватності та стійкості домагань у підлітковому віці. Виявлено, що серед вагомих чинників впливу на розвиток домагань у підлітка є стиль сімейного виховання й особливості сімейної згуртованості, які репрезентують дитячо-батьківські взаємини. Розроблено систему роботи, яка спрямована на психокорекцію домагань з метою підвищення їх рівня, оптимізації патерну цілепокладання та параметру адекватності. Встановлено, що важливим і необхідним напрямом роботи щодо корекції домагань підлітка є соціально-психологічна робота з їх батьками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.2 + Ю956-994-06
Шифр НБУВ: РА375454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Михальська С. А. 
Родинне спілкування як чинник комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільника: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / С. А. Михальська ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виділено компоненти комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільника (КМРД), визначено його рівні та типи родинного спілкування. Встановлено взаємозв'язок між типом родинного спілкування та рівнем КМРД. Доведено, що система формувальної роботи, спрямована на покращання типу родинного спілкування, позитивно впливає на КМРД. Визначено, що успішний КМРД відбувається завдяки встановленню контакту та довірливих стосунків батьків з дітьми, формуванню у дітей потреби в мовному спілкуванні, виконанню спільних завдань з батьками, гармонізації типу сімейного спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.2 + Ю983.401.2 + Ю956-994-06-734
Шифр НБУВ: РА377025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Потапчук Є.М. 
Психопрофілактика міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців прикордонних військ: Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / Є.М. Потапчук ; Акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням психопрофілактики міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців Прикордонних військ. Проведено психолого-педагогічний аналіз проблеми, обгрунтовано основні умови надання психологічної допомоги сім'ям в залежності від їх типу сімейно-шлюбної взаємодії. Автором розроблено методику психопрофілактики міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців, ефективність якої обгрунтовано теоретично і підтверджено практично. Встановлено, що проведення індивідуальних та групових психопрофілактичних заходів з шлюбними партнерами значно підвищує рівень психологічної готовності подружжя до конструктивного вирішення конфліктних ситуацій у сім'ї. Запропоновано конструктивні форми та методи психопрофілактичної роботи з членами подружніх пар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06

Рубрики:

      
10.

Юрченко І.В. 
Психологічна допомога функціонально неповним сім'ям в умовах навчально-виховного комплексу I ступеня: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.В. Юрченко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-методологічне й емпіричне дослідження основних психологічних особливостей і проблем функціонально неповних сімей, утворених внаслідок трудової еміграції. Визначено особливості їх психологічного супроводу за умов навчально-виховного комплексу I ступеня. Виявлено, що функціонально неповні сім'ї, у порівнянні з повними, відрізняються вищим рівнем конфліктності взаємин, нечіткістю зовнішніх і внутрішніх психологічних меж. Зроблено висновок, що за умов просторової відокремленості подружніх партнерів унеможливлюється або значно утруднюється задоволення ними цілого ряду потреб, які традиційно задовольняє сім'я. З'ясовано, що діти дошкільного та молодшого шкільного віку, які виховуються у функціонально неповних сім'ях, відрізняються підвищеним рівнем тривожності, емоційним відчуженням від батька/матері, що перебуває у трудовій еміграції, нижчим рівнем емоційного благополуччя у сім'ї, у порівнянні з ровесниками з повних сімей. Розроблено програму психологічного супроводу функціонально неповних сімей у навчально-виховних комплексах I ступеня, основними завданнями якої є: розвиток батьківської та материнської відповідальності за виховання дітей; гармонізація сімейних взаємин як запорука збереження та зміцнення психічного здоров'я сім'ї загалом і кожного її члена зокрема. Основними результатами проведення програми психологічного супроводу функціонально неповних сімей є: зміцнення психологічних засад сім'ї за умов просторової розлученості подружніх партнерів шляхом утвердження у сімейних взаєминах гнучкості, щирості, довіри, емпатії, зниження конфліктного потенціалу та емоційної холодності, відчуженості між членами сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.09 + Ю949.246 + Ю956-994-06-734 +
Шифр НБУВ: РА357982

Рубрики:
  

      
11.

Хартман О.Ю. 
Психологічні чинники становлення відповідальності батьків за розвиток дитини дошкільного віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Ю. Хартман ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "батьківська відповідальність", яке структурно представлено мотиваційним, когнітивним і поведінковим компонентами. Виділено підгрупи респондентів за рівнем розвитку батьківської відповідальності. Побудовано програму психолого-педагогічної підтримки батьківського загалу за умов роботи дошкільних навчальних закладів щодо питань підвищення рівня розвитку відповідального батьківства. Визначено психологічні чинники становлення відповідальності батьків за розвиток дитини дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю983.401 +
Шифр НБУВ: РА370962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шевчишина О. В. 
Психологічні чинники виникнення та профілактика конфлікту у молодій сім': автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. В. Шевчишина ; Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + С5*643
Шифр НБУВ: РА369869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Третьяченко В.О. 
Психологічні умови становлення життєвих домагань підлітків із неповної одностатевої сім'ї: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.О. Третьяченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У контексті теорії самодетермінації проведено теоретичний аналіз й експериментальне дослідження психологічних умов становлення життєвих домагань підлітків з неповної одностатевої сім'ї. Узагальнено та систематизовано психологічні погляди на природу, структуру та функції життєвих домагань і особливостей їх трансформації залежно від умов родинної соціалізації підлітка. Встановлено неоднозначні співвідношення між самооцінкою підлітками обох статей стилю взаємин (позитивний інтерес, директивність, ворожість, автономність, самоздійснення, егоцентризм, прагматизм, капітуляція) та певною констеляцією особистісних змінних (самостановлення, рефлексивність, інтернальність, самоповага, упевненість у собі, тривожність, мотивація успіху). Наведено результати впровадження розробленої програми психологічної допомоги, спрямованої на побудову підлітками цілісної картини життєвих домагань, що відповідає сучасним соціоекономічним і соціокультурнитм проблемам. Відзначено, що застосування результатів проведеного дослідження дозволяє враховувати особливості процесу становлення життєвих домагань підлітків і одностатевої неповної сім'ї. Запропоновано психологічно обгрунтовані засоби корекційної роботи з підлітками та їх батьками з питань виховання та самовиховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.2 + Ю956-994-06-734 + Ч491.09 +
Шифр НБУВ: РА364762

Рубрики:

      
14.

Горецька О.В. 
Психологічні умови оптимізації спілкування батьків з дітьми дошкільного віку: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Горецька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Експериментально виявлено особливості впливу батьківського ставлення на вибір дорослими стилю спілкування з дітьми дошкільного віку (авторитарно-монологічного й особистісно-діалогічного стилю). Визначено критерії ефективності спілкування батьків з дітьми дошкільного віку (особистісно-діалогічний стиль спілкування, безумовно позитивне ставлення до дитини, суб'єкт-суб'єктна стратегія взаємодії), рівні прояву психологічно оптимального спілкування (високий, середній, низький). Визначено психологічні умови (формування в батьків прийомів ефективної комунікації, активізація дії перцептивних механізмів спілкування у батьків, розвиток конструктивних способів взаємодії батьків з дітьми), дотримання яких сприяло процесу оптимізації спілкування між батьками та дітьми, гармонізації батьківсько-дитячих стосунків. Обгрунтовано та доведено, що впровадження у процес родинної взаємодії особистісно орієнтованого підходу є вирішальною умовою оптимізації спілкування батьків з дітьми дошкільного віку. Розроблено рекомендації щодо використання психолого-педагогічних засобів оптимізації процесу спілкування дорослих з дітьми дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю983.402 +
Шифр НБУВ: РА367577

Рубрики:

      
15.

Широка А. О. 
Психологічні особливості сепарації в дочірньо-материнських стосунках: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. О. Широка ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему дорослішання дівчат юнацького віку в стосунках з матір'ю. Розглянуто процес дорослішання в контексті психодинамічної теорії сепарації-індивідуації. Адаптовано "Методику дослідження психологічної сепарації від батьків в юнацькому віці" Дж. Хофмана. Описано особливості проведення й опрацювання даних вільного інтерв'ю в методі обгрунтованої теорії. Доведено, що такі особливості сепарації дівчат юнацького віку, як переживання автономії та розвиток психологічної дистанції у взаєминах з матір'ю, істотно пов'язані з образом материнського ставлення, який вони мають. Визначено п'ять типових способів сепарації дівчат: досягнення автономії, прагнення залежності, перебування у боротьбі за незалежність, досягнення самодостатньої життєвої позиції та розвиток псевдоавтономії. З'ясовано, що основними факторами, які визначають сепарацію дівчат у взаєминах з матір'ю, є якість материнського емоційного відгуку й особливості переживання дівчатами материнського контролю. Надано рекомендації для консультативної, психокорекційної й освітньої роботи з дівчатами, молодими жінками й їх матерями щодо типових труднощів сепарації в період дорослішання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-73 + Ю956-994-06
Шифр НБУВ: РА379533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Волошок О.В. 
Психологічні особливості диспозиційної системи особистості у функціонально неспроможній родині: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Волошок ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз детермінант соціального розвитку, особливостей формування та психологічного змісту диспозиційної системи особистості. Наведено результати емпіричного дослідження диспозиційної системи особистості дитини молодшого шкільного віку з функціонально неспроможної та нормально функціонуючої сімей. Уточнено сутність поняття функціонально неспроможної родини. Встановлено, що розвиток диспозиційної системи особистості дитини з функціонально неспроможної родини відбувається викривлено та дисгармонійно у порівнянні з дітьми з нормально функціонуючих сімей. Розроблено теоретико-методичні засади психокорекційної та профілактичної роботи з членами функціонально неспроможних сімей. Зокрема, створено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу, спрямованого на формування гармонійної диспозиційної системи та запобігання виникненню порушень у сфері спрямованості особистості дитини молодшого шкільного віку з функціонально неспроможної сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + С40(4УКР) + С5*644*332.1 + Ч491.0 +
Шифр НБУВ: РА342872

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
17.

Барінова Н.В. 
Психологічні особливості відношення батька як чинник формування статеворольової "Я"-концепції у дівчат-підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Барінова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено особливості становлення статеворольової "Я"-концепції у дівчат-підлітків з повних і неповних родин у контексті вивчення відношення батька до доньки. Показано роль суб'єктивного сприйняття характеру батьківського виховання дівчатами-підлітками як чинника, що впливає на розвиток їх статеворольової "Я"-концепції. Обгрунтовано теоретичні положення про трансформацію соціокультурних уявлень щодо чоловічих і жіночих ролей. Наведено дані про характер впливу батьківського виховання на кількісні та якісні параметри фемінінності й маскулінності у дівчат-підлітків. Уточнено особливості сімейної структури та статеворольового розвитку дівчат-підлітків з вираженою статеворольовою девіацією. Досліджено характер взаємозв'язку між поведінковими і соціогенним рівнями функціонування симптомокомплексу "маскулінності/фемінності" у дівчат-підлітків. Розроблено програму індивідуальної та сімейної корекції процесу статеворольового самовизначення дівчини з урахуванням відносин в діаді "батько - донька" або в тріаді "мати - батько - донька".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю952.2-734 + Ю983.731 + Ч491.332 +
Шифр НБУВ: РА346543

Рубрики:

      
18.

Химко М.Б. 
Психологічні особливості батьківського ставлення до дітей з аутизмом: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / М.Б. Химко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Наведено результати теоретичного й емпіричного дослідження психологічних особливостей батьківського ставлення до дітей з аутизмом. Розглянуто ставлення батьків до різних аспектів сімейного життя та сімейної ролі, визначено рівень суспільної фрустрованості, стресостійкості та соціальної адаптації, емоційних станів, а також особливості внутрішнього конфлікту. Виявлено, що батьки аутистичних дітей переживають значні емоційні та соціальні труднощі. Проаналізовано індивідуально-психологічні та соціально-психологічні чинники, які за цих умов негативно впливають на батьківське ставлення до аутистичної дитини. Розроблено й апробовано комплексний психокорекційний підхід, спрямований на зміну стосунків між батьками та дітьми, запобігання та зниження виявів внутрішніх конфліктів, негативних емоційних переживань. Психокорекційну роботу спрямовано на допомогу батькам аутистичної дитини подолати внутрішньо-особистісні проблеми, оптимізувати ставлення до власної аутистичної дитини, визначити особливості ціннісної сфери батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ч439.5 + Ч491.08 + Ю949.246
Шифр НБУВ: РА372449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Хабайлюк В.В. 
Психологічні особливості амбівалентності як чинника розвитку особистості в ранньому юнацькому віці в умовах сім'ї: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.В. Хабайлюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено суть, вікові та психологічні особливості прояву амбівалентності як чинника розвитку особистості у ранній юності за умов сім'ї. Розкрито взаємозв'язки цього психічного явища з амбівалентністю ставлень до сімейних стосунків і особистісною амбівалентністю старшокласників. Проаналізовано науково-теоретичні концепції та підходи до вивчення даної проблеми у зарубіжній і вітчизняній психології, розглянуто вікові особливості прояву. Визначено структуру амбівалентності ставлень до сімейних стосунків у ранньому юнацькому віці (когнітивна, афективна, поведінкова компоненти), критерії її діагностування (самостійність - залежність, прийняття - емоційне знехтування, турбота - гіпоопіка/гіперопіка), самооцінка амбівалентності, фрустраційна інтолерантність - толерантність, агресивність - доброзичливість) та рівні прояву (низький збалансований, середній незбалансований, високий дезінтегрований). Розроблено й апробовано психокорекційну програму щодо зниження амбівалентності особистості у ранній юності за умов сім'ї шляхом створення психо-педагогічних умов впливу. На підставі аналізу результатів впровадження програми доведено її ефективність та позитивний вплив на особистісне зростання сташокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.3 + Ю983.7 + Ю956-994-06-734 + Ч491.331 +
Шифр НБУВ: РА348486

Рубрики:

      
20.

Борисенко З.Т. 
Психологічні особливості імперативних та діалогічних впливів батьків на підлітків: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / З.Т. Борисенко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості міжособистісної взаємодії у контексті виховних впливів батьків на підлітків, емпірично визначено їх детермінанти. Розкрито зміст понять "виховний вплив" і "стиль батьківської виховної взаємодії з підлітком". З'ясовано, що батьки у взаємодії з підлітками використовують імперативні та діалогічні виховні впливи, співвідношення яких залежить від стилю батьківської виховної взаємодії з підлітком. Доведено, що у разі використання імперативних і діалогічних виховних впливів простежуються статеві особливості. Розроблено теоретико-методологічні засади психокорекційної та профілактичної роботи з батьками підлітків. Створено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу "Формування у батьків навичок адекватного вибору імперативних і діалогічних виховних впливів" з метою сприяння конструктивній взаємодії батьків з підлітками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю953.3 + Ю983.402.2 + Ч491.32 +
Шифр НБУВ: РА355410

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського