Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (296)Книжкові видання та компакт-диски (338)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю954.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Озерський І.В. 
Взаємодія слідчого з органом дізнання в системі МВС України (організаційно-правовий та психологічний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / І.В. Озерський ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Вивчено сучасний стан взаємодії слідчого з органом дізнання, її межі, правову процедуру та значення для прийняття юридичних рішень. Досліджено організаційно-правові та психологічні умови та чинники, що впливають на зазначену взаємодію. Створено теоретико-правову основу взаємодії, наведено рекомендації щодо змін і доповнень до чинного кримінально-процесуального законодавства та проекту нового КПК України. Розроблено та апробовано процедуру експериментального виявлення та коригування конфліктної установки у взаємодіючих суб'єктів. Визначено професійно-психологічні властивості, необхідні для ефективної взаємодії. Наведено пропозиції щодо вдосконалення організації та проведення професійної психологічної підготовки слідчого та органу дізнання до взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Х891.9(4УКР)7-9 + Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА328156

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Черненький Ю.П. 
Вплив когнітивного стилю вчителя на міжособистісні конфлікти з учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.П. Черненький ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розкрито зв'язок між когнітивним стилем учителя і його схильністю до міжособистісних конфліктів з учнями. Подано психологічний портрет конфліктогенного вчителя. Аналіз когнітивного стилю вчителів, схильних до конфліктів, дозволив установити, що цей зв'язок найбільш виразно виступає, якщо враховувати показники не одного параметру стилю, а їх системи; залежність від поля, тип реакції і когнітивну диференційованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.430 + Ю954.04-7 + Ю940.91-7
Шифр НБУВ: РА307631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дорошенко Н.М. 
Гендерна детермінація вибору студентами стратегії поведінки в конфлікті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Дорошенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Вивчено гендерну детермінацію вибору особами юнацького віку стратегій поведінки в конфлікті. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що статеворольові настанови особистості визначають сталі поведінкові тенденції в конфлікті, зміна яких можлива лише у разі загрози порушення значущих персональних транзакцій. Розроблено та апробовано спеціальний курс для вищих та середніх навчальних закладів, спрямований на загальну гендерну освіту та формування практичних навичок використання повного спектру стратегій поведінки в конфліктних ситуаціях через корекцію гендерних стереотипів та статеворольових настановлень щодо власної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937.3 + С5*423.2*344 + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА327386

Рубрики:

      
4.

Струніна В.М. 
Етносоціальні установки студентської молоді у структурі міжособистісної взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / В.М. Струніна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до вивчення етносоціальних установок за умов поліетнічного середовища у зарубіжній і вітчизняній психологічній літературі. Визначено основні проблеми вимірювання етносоціальних установок. Одержано нові емпіричні дані, що поглиблюють уявлення про особливості етносоціальної установки та її місце у структурі соціальної ідентичності. Визначено роль етносоціальної установки у структурі міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Установлено взаємозв'язок між параметрами етносоціальних установок молоді та змістом і структурою міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Виявлено особливості етносоціальних установок представників основних етноконтактних груп Криму. Проаналізовано соціально-психологічні чинники етносоціальних установок. Визначено параметри міжособистісної взаємодії представників молоді етноконтактних груп Автономної Республіки Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю958 + С5*423.122*332.1 +
Шифр НБУВ: РА350426

Рубрики:

      
5.

Кенані С. 
Індикатори психологічного клімату спортивної команди: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С. Кенані ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й емпірично досліджено індикатори аналізу компонентів психологічного клімату спортивної команди. Доведено, що структура даного психологічного клімату відображає взаємозв'язок базових компонентів, які є індикаторами його динаміки. Виявлено суб'єктивні й об'єктивні групи факторів, які визначають стан психологічного клімату футбольної команди. Розроблено й апробовано програму тренінгу корекції як основної форми опанування зовнішніх і внутрішніх змін, спрямованих на підвищення ефективності використання особистісних, групових і організаційних ресурсів спортивної команди. З'ясовано, що впровадження розробленої авторської технології регуляції психологічного клімату до тренувального процесу футбольних команд істотно поліпшує груповий настрій і взаємовідносини у системах тренер - спортсмен і спостмен - спортсмен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.78.4(4УКР)7 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА341322

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ващенко І.В. 
Конфлікти у діяльності працівників органів внутрішніх справ і шляхи їх подолання (соціально-психологічний аспект): Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / І.В. Ващенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Вивчено психологічні характеристики конфліктної компетентності та конфліктостійкості працівників органів внутрішніх справ (ОВС), виявлено соціально-психологічні резерви удосконалення їх діяльності за умов конфлікту. Визначено вимоги до правового забезпечення організації діяльності працівників ОВС за умов конфлікту з урахуванням психологічної природи конфліктної компетентності та конфліктостійкості. Докладно розглянуто типи та сутність конфліктів, які розв'язують працівники ОВС у своїй професійній діяльності, причини та фактори, що зумовлюють їх виникнення та перебіг. Встановлено залежність між взаємодією працівників різних підрозділів ОВС за умов конфлікту та якістю виконання поставлених перед ними завдань. Розроблено та апробовано технології попередження конфліктів працівниками ОВС та прийняття ними рішень за умов конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Х819(4УКР)112.011.022 +
Шифр НБУВ: РА324450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шапіро О. О. 
Логічний аналіз конфлікту: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.06 / О. О. Шапіро ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено, що філософськими засадами логічного аналізу конфлікту є урахування дискретності та розгалуженості часу. Обгрунтовано, що підгрунтям логічного аналізу конфлікту може бути уточнена теоретико-ігрова семантика Я. Хінтики. Проведено систематизацію логічних засобів аналізу конфлікту на підставі з'ясування їх можливостей для моделювання конфліктної комунікації в межах сучасної формальної логіки. Показано на конкретному прикладі практичні можливості поєднання засобів декількох логік під час аналізу одного конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 в2:Ю9 + Ю954.04 в
Шифр НБУВ: РА377039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дроздова М.А. 
Механізми відтворення батьківських образів в уявленнях молоді про політичних лідерів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.11 / М.А. Дроздова ; Ін-т соц. та політ. психології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості й основні механізми зв'язку образів батьків і реальних та ідеальних політичних лідерів у свідомості молоді. Виявлено зв'язок між інтелектуально-діловими та комунікативними характеристиками образів одного або обох батьків і політичних лідерів. Досліджено вікові та статеві особливості зв'язку таких образів. Показано, що в його основу покладено механізм переносу, який виявляється в різних формах, наприклад, проективно-атрактивний, проективний, атрактивний, стереотипно-атрактивний, ідентифікаційний переноси. Запропонована програма психологічного семінару сприяла розвитку рефлексивних і соціально-перцептивних умінь молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ю951.103 + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА373896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Романкова Л.М. 
Моделювання конфліктних ситуацій як засіб оптимізації міжособистісних стосунків в педагогічному колективі: Автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.М. Романкова ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено способи запровадження методу моделювання з метою корекції конфліктної взаємодії в педагогічному колективі. Проаналізовано теоретико-методологічні та концептуально-методичні засади модельного вивчення та корекції конфліктної взаємодії. Встановлено, що моделювання як оперування образно-символічними, фізичними (матеріальними), математичними (зокрема, графоаналітичними) моделями є дієвим засобом профілактики неконструктивного розв'язання конфліктів та корекції реальної конфліктної поведінки в педагогічному спілкуванні. Проведено моделювання конфліктної взаємодії, яке здійснено з використанням способів графологічної репрезентації, ігрового моделюванння та символічного (проективного) малювання в організаційно-методичних форматах науково-методичного семінару вчителів і соціально-психологічного тренінгу. На достовірній емпіричній базі підтверджено ефективність методу моделювання в системі активного соціально-психологічного навчання педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ю954.04 + Ч421.42
Шифр НБУВ: РА321225

Рубрики:

      
10.

Макагон 
Організаційно-педагогічні умови створення сприятливого навчально-виховного середовища в загальному навчальному закладі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Олександр Емануїлович Макагон ; Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.2 + Ч421.3 + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА360273

Рубрики:

      
11.

Макарчук Н.О. 
Особистісні детермінанти розв'язання конфліктних ситуацій у пізньому юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Макарчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено особистісні детермінанти, психологічні механізми виникнення та розв'язання конфліктних ситуацій у пізньому юнацькому віці. Розкрито суть понять "конфліктна ситуація" та "особистісні детермінанти розв'язання конфліктних ситуацій". Вивчено психологічні особливості конфліктних ситуацій та особистісної детермінації конфліктної взаємодії. Модифіковано діагностичні методики дослідження особистісної детермінації розв'язання зазначених ситуацій у пізньому юнацькому віці. Розглянуто та систематизовано базові особистісні детермінанти їх виникнення та розв'язання. Виокремлено типові конфліктні ситуації у студентському середовищі (зовнішньо-детерміновані, детерміновані групою, внутрішньо-детерміновані). Розроблено й апробовано систему з формування особистісних детермінант розв'язання конфліктних ситуацій у студентському віці особистісно-орієнтованими засобами. Обгрунтовано психологічні умови ефективності та чинники формування психологічних механізмів і особистісних детермінант розв'язання досліджених ситуацій у студентському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937.42 + Ч421.331.3 +
Шифр НБУВ: РА341061

Рубрики:

      
12.

Хіміч В.В. 
Особливості діяльності командирів прикордонних підрозділів з розв'язання міжособистісних конфліктів серед підлеглих: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / В.В. Хіміч ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність командирів прикордонних підрозділів з вирішення міжособистісних конфліктів серед підлеглих. Уточнено сутність і наведено психологічну характеристику міжособистісних зіткнень. Визначено характерні ознаки деструктивних міжособистісних конфліктів серед прикордонників. Обгрунтовано основні вимоги до командира прикордонного підрозділу як суб'єкта вирішення міжособистісних конфліктів серед підлеглих. Розроблено програму діяльності командира прикордонного підрозділу з вирішення міжособистісних конфліктів серед підлеглих, експериментально підтверджено її ефективність. Наведено практичні рекомендації командирам прикордонних підрозділів щодо надання психологічної допомоги підлеглим, які є учасниками міжособистісних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю954.04 + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА359287

Рубрики:

      
13.

Бистрова Ю.О. 
Особливості конфліктної поведінки розумово відсталих підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / Ю.О. Бистрова ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану систему роботи з метою вивчення, запобігання та розв'язання конфліктів, взаємопов'язаних з поведінкою розумово відсталих підлітків. Виявлено чинники сімейного та шкільного життя, що впливають на формування різних стратегій конфліктної поведінки підлітків з інтелектуальною недостатністю. З'ясовано перевагу у такому конфлікті деструктивних стратегій поведінки, а саме: активної (суперництва), пасивних (уникнення, пристосування). Для розумово відсталих підлітків характерний особливий тип поведінки у конфлікті - застрявання. За його вияву підліток самостійно не впорається з ситуацією. Частіше застрявання виявляється у групі підлітків з психопатоподібними проявами, з недостатністю лобних долей, а також у підлітків з порушеннями нейродинаміки. Установлено вплив структури дефекту та нейродинаміки, рівня психічного розвитку, вікових особливостей і гендерних відмінностей підлітків на вибір стратегій поведінки за конфліктних ситуацій. Розроблено систему корекційної роботи з метою запобігання та розв'язання конфліктів у поведінці підлітків з інтелектуальною недостатністю. Проведено роботу за трьома напрямками з урахуванням компонентів розвитку особистості (когнітивного, емоційного та поведінкового), реалізовано психо-корекційну програму спеціальних занять-кроків з формування та розвитку навичок соціальної взаємодії та конструктивної поведінки у конфлікті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.25 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА349202

Рубрики:

      
14.

Антонов Г.В. 
Педагогічні засади запобігання і розв'язання конфліктів у навчально-виховному середовищі вищого навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.В. Антонов ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше на основі узагальнення провідних тенденцій розвитку теорії конфлікту в філософії, соціології, психології виявлено й охарактеризовано специфіку педагогічних конфліктів, їх типи, причини виникнення за умов навчально-виховного середовища вищого навчального закладу. Розкрито зміст, форми і методи організаційно-педагогічної діяльності щодо запобігання й розв'язання педагогічних конфліктів. Науково обгрунтовано та експериментально перевірено систему забезпечення конфліктологічної підготовки студентів. На основі аналізу наукових джерел уточнено: сутність конфлікту, його функції, роль і значення для розвитку особистості, її адаптації в суспільстві; сутність, структуру, критерії та показники готовності майбутнього вчителя до здійснення діяльності щодо запобігання й подолання конфліктів. Подальшого розвитку набули дефініції "конфлікт", "педагогічний конфлікт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА342985

Рубрики:

      
15.

Дрожжина Т.В. 
Педагогічні умови формування конфліктологічної компетенції учнів загальноосвітнього навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.В. Дрожжина ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження питань формування конфліктологічної компетенції учнів. Визначено сутність конфліктологічної компетенції школярів, розкрито її зміст і структуру. Доведено, що ефективність процесу формування конфліктологічної компетенції учнів забезпечує впровадження таких умов: теоретико-методичної підготовки вчителів до здійснення педагогічної підтримки учнів, спрямованої на подолання труднощів у взаємодії й спілкуванні, набуття школярами досвіду поведінки в конфліктах з різними суб'єктами педагогічного процесу. Здійснено практичну апробацію визначених педагогічних умов шляхом організації системи підгтовки вчителів до роботи у сфері педагогічної підримки, розробки та впровадження особистісно-орієнтованої технології конфліктологічної підготовки учнів. Уточнено показники та критерії сформованості конфліктологічної компетенції учнів. Експериментально підтверджено ефективність запропонованих педагогічних умов формування конфліктологічної компетенції учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.25 + Ю954.04-734 +
Шифр НБУВ: РА351307

Рубрики:

      
16.

Карчевський І.Р. 
Проблемна міжособистісна взаємодія особового складу військової частини та особливості її діагностики і попередження: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / І.Р. Карчевський ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблемну міжособистісну взаємодію військовослужбовців і особливостей її діагностики та запобігання. За результатами теоретичного аналізу досліджень міжособистісних стосунків у підрозділах і військових частинах військ Західного оперативного командування розвинуто основні поняття та виявлено головні ознаки такої взаємодії військовослужбовців. Виявлено та проаналізовано проблемні сфери міжособистісної взаємодії особового складу у військовій частині. Створено програму її психологічної діагностики та запобігання, а також експериментально перевірено ефективність. За результатами дослідження розроблено практичні рекомендації командному складу військового підрозділу щодо запобігання проблемної міжособистісної взаємодії військовослужбовців за різних ситуацій повсякденної службової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА340251

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бринзак С.С. 
Прогнозування психологічної сумісності спортсменів у команді (на прикладі ігрових видів спорту): автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.С. Бринзак ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення соціально-психологічного й особистісного рівнів психологічної сумісності встановлено типологію сумісності спортсменів. Розкрито зв'язок рівня психологічної сумісності з рівнем змагальної діяльності команд. Виявлено особистісні якості, що визначають психологічну сумісність спортсменів, розроблено трирівневу модель їх психологічної сумісності. Наведено рекомендації щодо підвищення командної взаємодії, зокрема на підставі досягнення модельних характеристик психологічної сумісності спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515/517 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА367388

Рубрики:

      
18.

Калениченко Р.А. 
Психологічне забезпечення ефективності професійної діяльності підрозділу охорони: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / Р.А. Калениченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено особливості та фактори, що впливають на ефективність професійної діяльності у взаємозв'язку з психологічним кліматом у підрозділі охорони. Наведено теоретичний та експериментальний аналіз результатів психологічного забезпечення ефективності їх діяльності, показано важливість проведення психодіагностичної та психокорекційної роботи. З'ясовано, що застосування психологічної оптимізації психологічного клімату підрозділу роти охорони суттєво покращує міжособистісні, міжгрупові стосунки, що зумовлює ефективність військово-професійної діяльності. Розроблено програму психологічного забезпечення оптимізації ефективності професійної діяльності даного колективу та доведено ефективність її використання військовослужбовцями експериментальної групи у комплексі психологічного забезпечення професійної діяльності, надано практичні рекомендації щодо використання її у військах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА324824

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Радчук В.М. 
Психологічні детермінанти конфліктної поведінки особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.М. Радчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Теоретично та експериментально проаналізовано проблеми психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості. Визначено основні підходи до проблеми конфлікту. Систематизовано напрямки виділення причин виникнення міжособистісних конфліктів. На даній основі розроблено модель психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості, яка містить у собі такі рівноцінні взаємопов'язані структурні компоненти: організаційні, ситуативні та особистісні чинники. Відповідно до запропонованої моделі на теоретичному і емпіричному рівні досліджено психологічну детермінацію конфліктної поведінки особистості, підібрано комплекс психодіагностичних методик, індикаторів та критеріїв вивчення психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості. Показано, що вплив психологічних (суб'єктивних) детермінант на конфліктну поведінку особистості опосередкований об'єктивними чинниками: характером суперечностей, мірою значущості об'єкта конфлікту для його учасників, рівнем розвитку міжособистісних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937-953.6
Шифр НБУВ: РА308348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Панфілов Ю.І. 
Психологічні основи забезпечення ефективності спільної діяльності операторів військ протиповітряної оборони: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / Ю.І. Панфілов ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему психологічного забезпечення ефективності спільної діяльності операторів з урахуванням психологічної сумісності. Проаналізовано основні науково-теоретичні підходи до визначення взаємозв'язку ефективності спільної діяльності та сформованої психологічної сумісності, зокрема, структурний, функціональний і адаптивний підходи. Визначено структуру даної сумісності та її компоненти. Проаналізовано діяльність операторів військ Протиповітряної оборони, які виконують завдання бойового чергування. Запропоновано професіограму спеціальностей радіотехнічного та зенітно-ракетного профілю, яка містить вимоги до фахівців цих спеціальностей у психологічному аспекті та встановлено професійно важливі якості операторів, сформованість яких дозволяє підвищити ефективність їх спільної діяльності. Визначено та згруповано внутрішні та зовнішні фактори, які впливають на ефективність спільної діяльності. Установлено критерії для кожного компонента психологічної сумісності, їх рівні, динаміку й умови формування. Визначено основні причини психологічної несумісності. Для суб'єктів керівництва військових підрозділів розроблено й апробовано методику психологічного забезпечення ефективності спільної діяльності з урахуванням психологічної сумісності операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю941.2-7 + Ц64,8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354603

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського