Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (403)Книжкові видання та компакт-диски (340)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИГОРОВ$<.>+<.>A=АНЖЕЛ$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Григорова М.О. 
Антиоксидантна активність у різних тканинах щурів після тривалого впливу іонізуючої радіації та комплексу важких металів: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.О. Григорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що іонізуюча радіація та важкі метали за умов тривалого впливу викликають суттєве пригнічення активності компонентів антиоксидантного захисту в усіх досліджуваних відділах мозку. Обгрунтовано, що за значеннями загальної антиокислювальної активності серед структур мозку найбільш резистентною до впливу опромінення виявилась кора головного мозку, а серед внутрішніх органів - серце, а під дією важких металів більшого ураження зазнала печінка. Висвітлено, що тривалий комбінований вплив застосованих радіаційно-хімічних чинників на антиоксидантну систему досліджуваних тканин не характеризується адитивністю ефектів цих чинників, а відображує складний характер взаємодії між процесами, що формують відповідну реакцію організму на дію факторів різної природи. Визначено, що під дією опромінення та солей важких металів зміни показників антиоксидантної активності у тканинах внутрішніх органів найбільше корелюють з такими у корі та підкорковому відділі головного мозку. Виявлено, що застосування бджолиного обніжжя в контексті окремого та комбінованого тривалого впливу радіаційно-хімічних чинників призводило до наближення антиоксидантної активності в усіх досліджуваних органах і відділах головного мозку щурів до контрольних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*723.4-604.2 + Е60*73-638 +
Шифр НБУВ: РА369476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Григорова 
Вплив екстремальних факторів на вміст цинку в клітинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Григорова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто нейро-гуморальні та клітинно-молекулярні механізми загального адаптаційного синдрому. За допомогою розроблених високочутливих індикаторів проведено порівняльні дослідження впливу фізичного навантаження, іммобілізації, алкоголізації, металів і зв'язуючих їх агентів, голодування, високої і низької температури на вміст цинку в клітинах. Для цитохімічного визначення цинку розроблено методи, що базуються на застосуванні високочутливих і селективних реагентів. Запропоновано способи виявлення секреторного матеріалу в клітинах. Встановлено, що різні, зокрема протилежні, фактори викликають подібні зміни в клітинах, які призводять до зниження вмісту цинку та секреторного матеріалу. У випадку комбінованої дії екстремальних факторів виявлено потенційований ефект. На підставі результатів дослідження доведено, що призначення дієти, компоненти якої містять цинк, або введення в організм оцтовокислого цинку запобігає розвитку дефіциту цього металу в клітинах, поліпшує в них біосинтетичні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*550*723-601.3 + Е60*550*723-601.3 + Е60*550в760.72
Шифр НБУВ: РА317390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Григоров М.А. 
Інформаційне забезпечення для моделювання та керування транспортними потоками у великих містах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.А. Григоров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено методологічні засади та інструментальні засоби для побудови математичного забезпечення автоматичними системами управління дорожнім рухом для складної вулично-дорожньої системи міста, а також впроваджено алгоритмічні моделі, які сприяють пошукам шляхів, спрямованих на зниження концентрації потоків транспортних засобів і взаємпов'язаних з ними економічних збитків. Для ефективного управління багатопараметричною системою автоматизованого управління дорожнім рухом запропоновано алгоритмічну реалізацію локального та мережного управління транспортними потоками. Оптимізацію розподілу транспортних потоків у мережі здійснено за допомогою графів з обмеженнями. Розроблено імітаційну модель руху транспортних засобів за вулично-дорожньою мережею, яка дозволяє оцінити час їх руху поміж районами міста. Розглянуто закономірності формування величини таких транспортних кореспонденцій. Установлено, що на кожному шляху слідування ця величина обернено пропорційна часу руху між районами міста. Дані величини можна описати лінійним регресивним рівнянням, в якому параметри районів відправляння, прибуття та маршруту слідування представлено у вигляді змінних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.02 +
Шифр НБУВ: РА338700

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Григоров О.О. 
Канали Kv-групи інтернейронів культури клітин гіпокампа: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Григоров ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено потенціал-керовані калієві канали, притаманні ГАМК-ергічним культивованим інтернейронам гіпокампа. З використанням електрофізіологічних методик фіксації струму та потенціалу у конфігурації "ціла клітина", парної реєстрації від синаптично зв'язаних клітин і електричної стимуляції аксону та методик імуноцитохімічного забарвлення і зворотньої транскрипції з полімеразною ланцюговою реакцією досліджено специфічні підтипи калієвих каналів, властиві інтернейронам гіпокампа, внесок цих каналів в інтегральний калієвий струм інтернейронів, а також їх участь у регуляції гальмівної синаптичної передачі. Показано, що головна роль у формуванні інтегрального калієвого струму культивованих інтернейронів гіпокампа належить струму, що не має інактивації. Показано незначний внесок в інтегральний калієвий струм каналів Kv2-, Kv3- і Kv4-родин. Показано наявність Kv7-каналів на сомі і на аксонах гальмівних інтернейронів, а також їх здатність впливати на мембранні потенціали та функціональний стан клітини. Зроблено висновок про головну роль каналів Kv7-родини у формуванні калієвого струму соми інтернейронів у відповідь на деполяризацію і про здатність цих каналів модулювати ГАМК-ергічну синаптичну передачу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 +
Шифр НБУВ: РА350619

Рубрики:

      
6.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Григоров О.М. 
Концесійні угоди: правова природа та особливості правового регулювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Григоров ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 26 с. — укp.

Досліджено правову природу сучасних концесійних угод. Проаналізовано особливості сучасного та перспективного правового регулювання інвестиційних правовідносин між державою-реципієнтом та іноземним інвестором у рамках концесійної угоди. Надано сучасне трактування поняття концесійної угоди, правового статусу її об'єктів і суб'єктів, розкрито структурні та класифікуючі особливості цього різновиду інвестиційних угод. Відповідну увагу приділено аналізу механізму концесійних угод у міжнародно-договірній практиці України на двосторонньому, регіональному та універсальному рівнях. Висвітлено особливості механізму "суброгації" в сучасних інвестиційних правовідносинах. Розкрито суттєві елементи "квазіміжнародного" характеру концесійних угод за участю держави-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.3 + Х932.211.12(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Григорова Т. А. 
Математичне моделювання теплових процесів обробки порошкових матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Т. А. Григорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано та досліджено математичні моделі перебігу температурних процесів і процесів високотемпературної дифузії під час гарячого пресування, спікання та термічної обробки виробів з порошкових матеріалів з постійно та періодично діючими внутрішніми та зовнішніми джерелами тепла. Моделі розглянуто у вигляді нелінійних крайових задач для рівняння теплопровідності та дифузії. Побудовано різницеві схеми для розв'язання крайових задач з нелінійними крайовими умовами та параметрами, що залежать від часу. Наведено алгоритми та розроблено програмні модулі для комп'ютерного моделювання теплових процесів і процесів дифузії. Запропоновано блок-схеми керування температурним полем у разі високотемпературної термічної обробки матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-1
Шифр НБУВ: РА379780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Григорова А.А. 
Методи, алгоритми та технології контролю знань в системах навчання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.А. Григорова ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Створено методи та моделі розв'язання задач впровадження інноваційних технологій у процес контролю знань з метою його оптимізації за сучасних умов розвитку суспільства. Розроблено елементи конструктивної теорії й об'єктно-орієнтованого інструментарію моделювання як підсистеми контролю знань всіх складових процесу контролю знань. Розглянуто особливості комп'ютеризованого навчання. Запропоновано математичну модель підсистеми контролю знань комп'ютеризованої системи навчання як алгебричної системи. Розвинуто модель особи, що навчається. Створено структуру підсистеми контролю знань цієї системи. Запропоновано математичну модель процесу контролю знань, моделі тесту та оцінювання знань з урахуванням мети контролю. Розроблено структуру підсистем тестової та організації контролю знань, особливістю якої є наявність підсистеми перевірки ефективності тестів і аналізу показників ефективності тестів і корекції тестових завдань. Створено підсистему контролю знань, яку можна використовувати в усіх системах навчання. Відзначено, що тестування є необхідною складовою процесу контролю знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.28 + З970.826-01 +
Шифр НБУВ: РА334882

Рубрики:

      
10.

Григорова І.В. 
Морфофункціональна характеристика оболонок жовчного міхура при хронічному калькульозному холециститі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / І.В. Григорова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше установлено об'єктивні критерії оцінки стану жовчного міхура у разі хронічного калькульозного холециститу (ХКХ) та визначено числові межі нормальної, гіперплазованої та атрофічної слизової оболонки жовчного міхура (СОЖМ), а також об'єктивні кількісні характеристики м'язової оболонки. З'ясовано відсутність кореляційного зв'язку між кількісними характеристиками слизової, м'язової та серозної оболонок жовчного міхура. Виявлено кількісні характеристики покривного епітелію та їх залежність від стану слизової оболонки в цілому, виділено первинні та вторинні морфологічні реакції СОЖМ. Уперше створено модель рефлюкс-холециститу та на ранній стадії вивчено динаміку змін СОЖМ тварин (собак і кролів). Вивчено зміни будови жовчного міхура на підставі оцінки ранніх етапів морфогенезу холециститу. Показано, що за експериментального холециститу в собак і кролів первинними змінами СОЖМ є формування 4-х типів реакції: нормопластичної, гіперпластичної, атрофічної та альтернативно-фіброзної. Установлено подібність у частоті та особливостях морфологічних проявів 4-х типів реакції СОЖМ людини та тварин, що є загальнобіологічною закономірністю. Експериментально досліджено формування антирефлюксних клапанів слизової оболонки в області співустя між жовчним міхуром та тонкою кишкою. Установлено взаємозв'язок морфологічних змін СОЖМ і рефлюксу, визначено патогенетичне значення рефлюксу як одного з важливих факторів морфогенезу хронічного холециститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-2 +
Шифр НБУВ: РА337325

Рубрики:

      
11.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
12.

Григорова Т.В. 
Низькотемпературна пластичність полікристалів Al-Li та Al з різною мікроструктурою: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Т.В. Григорова ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено низькотемпературну пластичність деформації сплавів Al-Li з різним фазовим складом та ультрадрібнозернистого алюмінію. Встановлено, що кінетика термоактивованої пластичності пересиченого сплаву Al-Li в значній мірі визначається взаємодією дислокацій з другою фазою, присутність якої виявив проведений структурний аналіз. Досліджено вплив другої фази та температури деформування на розподіл пластичної деформації в сплавах Al-Li. Показано, що поряд зі зміцненням, друга фаза призводить до істотного зменшення пластичності у результаті локалізації деформації, ступінь якої залежить від температури деформування та фазового складу. Визначено вплив електронного стану зразка на низькотемпературну стрибкоподібну деформацію (НТСД) у сплавах Al-Li з різним фазовим складом. Виявлено, що наявність другої фази призводить до зміни характеру стрибкоподібної деформації та послаблення впливу на НТСД електронного стану зразка. Досліджено вплив мікроструктури й електронного стану зразка на НТСД ультрадрібнозернистого алюмінію. Виявлено, що здрібнення зерна в субмікронному діапазоні, на відміну від міліметрового, сприяє розвитку НТСД у алюмінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.23
Шифр НБУВ: РА375046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Григоров С.М. 
Нове покоління антибактеріальних препаратів у лікуванні гнійно-запальних захворювань м'яких тканин щелепно-лицьової області (клініко-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.М. Григоров ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с. — укp.

Вперше проведено експериментальне дослідження порівняльної дії антибіотиків лінкоміцину, оспамоксу та клациду під час лікування щелепно-лицьових гнійних ран. Зазначено, що застосування антибіотиків нового покоління клациду й оспамоксу забезпечує більш швидке очищення рани від некротичних тканин та сприяє прискоренню процесу регенерації. Встановлено нормалізацію імунних реакцій та більш прогресивне відновлення морфофункціонального стану внутрішніх оганів, зроблено висновок про доцільність використання даних препаратів для попередження та лікування септичних ускладнень гнійно-запальних процесів м'яких тканин. Доведено, що застосування оспамоксу та клациду у порівнянні з лінкоміцином сприяє більш швидкій стабілізації основних показників регенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52 +
Шифр НБУВ: РА331226

Рубрики:

      
14.

Григоров Ю.Б. 
Перебіг портальної гіпертензії та її ускладнень при хірургічному лікуванні хворих, з застосуванням мініінвазивних технологій (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ю.Б. Григоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 33 с. — укp.

Розглянуто питання лікування синдрому портальної гіпертензії, обумовленої цирозом печінки та його ускладнень, з урахуванням патогенетичних механізмів її розвитку. На підставі результатів вивчення особливостей кровотоку, функціонального стану печінки, імунної реактивності за різноманітних видів печінкової недостатності розроблено тактику та головні напрямки лікувальних заходів. Наведено діагностичний та лікувальний алгоритми у разі кровотечі з варикозно-розширених вен стравоходу та шлунку. Запропоновано малоінвазивну методику кровотамування з створенням екстраанатомічного портокавального шунта та контрольованої гіпотонії. Розроблено методику внутрішньопечінкового портокавального шунта з використанням катетера. Здійснено порівняльну оцінку різноманітних методик ендоскопічного гемостазу для лікування портальних кровотеч. Наведено нову методику ендоскопічного гемостазу з використанням НВЧ-випромінювання. Розглянуто індивідуальний підхід щодо лікування хворих даної категорії з урахуванням рівня блоку портального кровотоку. Запропоновано хірургічну тактику з урахуванням стану хворого, ступеня тяжкості операційного ризику. Розроблено підхід щодо лікування хворих залежно від етіологічних особливостей захворювання. На підставі результатів аналізу виявлено перевагу даного комплексного підходу до хворих основної групи ( летальність знизилась на 33,8 %, позитивні результати збільшилися на 6,4 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40 +
Шифр НБУВ: РА323255

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Григоров А.Б. 
Підвищення ефективності експлуатації автобусів оптимізацією строків заміни моторних олив: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / А.Б. Григоров ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель, що дозволяє визначити строки заміни моторних олив під час експлуатації автобусів з урахуванням фактичного стану оливи. На підставі проведених досліджень виявлено, що строк заміни моторних олив під час експлуатації автобусів "Богдан"-А091 і ПАЗ-4234 можна подовжити майже у 2 - 3 рази, що в значній мірі підвищує ефективність експлуатації автобусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.53-082.057 +
Шифр НБУВ: РА366433

Рубрики:

      
16.

Григорова Т. М. 
Підвищення ефективності оперативного управління проектом за рахунок розробки моделей з урахуванням специфіки дорожнього будівництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / Т. М. Григорова ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено інформаційно-технологічні моделі дорожнього будівництва, які дозволяють підвищити ефективність оперативного управління проектами за рахунок визначення умов і засобів, спрямованих на скорочення тривалості проекту, вдосконалення управління проектами функціонального стану мережі автомобільних доріг. Одержано оцінки впливу прогнозуючих характеристик, їх помилок на якість керування проектами. Розроблено механізм визначення реперних точок контролю для випадку фіксованих обмежень швидкості зміни стану проекту та розв'язано задачу рівномірного контролю й одержання керівником інформації про стан проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.373.0-21
Шифр НБУВ: РА373120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
18.

Григоровський В.В. 
Посттравматичні ураження кісток: патоморфологія та патогенез: Автореф. дис... канд. д-ра мед. наук: 14.03.02 / В.В. Григоровський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 38 с. — укp.

Розв'язано проблему морфогенезу, патогенезу та патологоанатомічної діагностики травматичних ішемічних та запальних уражень довгих кісток з використанням даних морфологічних, біохімічних і фізіологічних методів. Визначено ключові ланки морфогенезу та патогенезу травматичних ішемічних і запальних уражень кісток, особливо в ранні строки, коли спрацьовують механізми, що обумовлюють порушення, спрямовані на компенсацію гострих розладів кровопостачання кістки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-29
Шифр НБУВ: РА315409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Григорова З.В. 
Формування та ефективність використання основного капіталу підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / З.В. Григорова ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретико-методичні положення щодо удосконалення процесу формування основного капіталу підприємства й обгрунтовано напрями та форми підвищення ефективності його використання. Уточнено сутність і склад основного капіталу, встановлено його відмінність від основних засобів і фондів. Виявлено нову стадію оновлення основного капіталу - маркетинг оновлення. Удосконалено систему показників, що характеризують рух та використання основного капіталу. На підставі результатів дослідження діяльності підприємств визначено фактори внутрішнього середовища, що впливають на ефективність використання основного капіталу. Здійснено оцінку їх впливу та визначено пріоритетні напрями підвищення капіталовіддачі. Встановлено особливості формування основного капіталу підприємств з урахуванням взаємовпливу етапу життєвого циклу підприємства та стану попиту на цільовому ринку. Обгрунтовано ефективні підходи щодо вибору методів нарахування амортизації та розроблено рекомендації щодо удосконалення процесу бухгалтерського обліку основного капіталу. На підставі результатів наукового дослідження визначено пріоритетні напрями підвищення ефективності використання основного капіталу поліграфічних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051.1-571.1 +
Шифр НБУВ: РА337727

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського