Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (517)Книжкові видання та компакт-диски (413)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУРА$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гурандо В.Р. 
Вивчення вікових змін оклюзійної площини зубних рядів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Р. Гурандо ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації на основі даних біометрії оклюзійної поверхні інтактних зубних рядів ортогнатичного та прямого прикусу та дослідження скронево-нижньощелепного суглобу встановлено взаємозв'язки між морфологічними характеристиками жувального апарату у віковому аспекті. Вперше проведено біометричне дослідження оклюзійної морфології сформованих зубних рядів у пацієнтів за віковими групами від 21 до 60 і старше років, розроблено комп'ютерну програму для побудови графіків оклюзійних кривих на основі даних біометричних вимірювань. Запропоновано критерії оцінки вікової норми на основі клініко-морфологічної характеристики жувального апарату. На основі отриманих результатів зроблено внесок в теоретичне пояснення будови зубо-щелепного апарату людини та розроблено рекомендації по створенню оклюзійної морфології штучних зубів і зубних рядів у залежності від віку пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

Рубрики:

      
2.

Гуральчук 
Вплив умов формування на оптичні властивості J-агрегатів поліметинових барвників PIC та Cyan-бетаTH: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Гліб Ярославович Гуральчук ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5-106.3
Шифр НБУВ: РА358292

Рубрики:

      
3.

Гура К.М. 
Вторинні ефекти в гальваномагнітних перетворювачах електромагнітного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / К.М. Гура ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1998. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження ефекту квадратичного детектування струму в тонких феромагнітних плівках. Дослідження цього ефекту дозволило підвищити точність вимірювання потужності гальваномагнітними перетворювачами електромагнітного поля, створити, використовуючи ефект квадратичного детектування струму, квадратичний детектор електричної складової електромагнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.52

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гурак Р.В. 
Інтеграція знань як фактор розвитку науки криміналістики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.В. Гурак ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "інтеграція" як категорії загальної теорії криміналістики. Обгрунтовано необхідність організаційно-управлінського та правового забезпечення процесу інтеграції досягнень інших наук до криміналістики. Конкретизовано чинники, які обумовлюють дану інтеграцію. Наведено аргументи щодо синтетичної природи криміналістики як результату інтеграції досягнень природничих, технічних, гуманістичних, гуманітарних наук. Визначено основні напрями та форми інтеграції досягнень науки та техніки до зазначеної сфери. Розроблено її класифікацію. Сформульовано основні завдання інтеграції знань в теорії та практиці судової експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894в + Х894.9(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА338796

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гура О.В. 
Кон'юнктура ринку льонопродукції в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Гура ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання кон'юнктури ринку льонопродукції, проведено її аналіз, розглянуто основні кон'юнктуроформівні фактори та теоретичні питання вибору прогнозної моделі, здійснено прогноз кон'юнктури ринку льонопродукції. Визначено основні шляхи розвитку льонопромислового комплексу України. Вивчено функціонування льонопереробної галузі з метою відпрацювання шляхів виходу цієї галузі з кризового стану. Початковим етапом виробництва льонопродукції є забезпечення його льоносировиною. Висвітлено питання вирощення та первинної переробки льону. Проаналізовано стан та економічні тенденції в льонопереробній промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.52-36 + У9(4УКР)306.451.2
Шифр НБУВ: РА314258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
9.

Гуральська С.В. 
Морфофункціональна характеристика органів і тканин свиней при згодовуванні алуніту та каоліну: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.В. Гуральська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження органів і тканин свиней за умов згодовування їм алунітового борошна та каоліну, окремо та в суміші, з застосуванням гістологічних, гістохімічних і морфометричних методик, що дало можливість об'єктивно оцінити дію природних алюмосилікатів на організм тварин. Встановлено, що згодовування свиням природних мінералів, зокрема алунітового борошна та каоліну, не мало негативного впливу на мікроструктуру, абсолютні та відносні величини морфометричних показників лімфатичних вузлів, селезінки, серця, легень, печінки, нирок, найдовшого м'язу спини та сприяло зростанню середньодобових приростів. Встановлено показники кореляції від слабких та середніх позитивних та тісних зворотних між масою тіла тварин, абсолютною масою та тканинними компонентами досліджуваних органів, що вказує на індивідуальні особливості, обумовлені морфофункціональним статусом організму свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.8 +
Шифр НБУВ: РА343431

Рубрики:

      
10.

Гура А.М. 
Напрями формування та ефективного використання ресурсного потенціалу аграрних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Гура ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність ресурсного потенціалу аграрних підприємств, описано його структуру, особливості формування та використання за умов ринкового механізму господарювання, багатоукладності економіки на селі, повільного впровадження інновацій і нестійкого фінансово-економічного стану сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано значення ресурсної збалансованості як критерію визначення оптимального розміру сільськогосподарських підприємств. Запропоновано методику оцінювання структуротвірних елементів ресурсного потенціалу з урахуванням екологічної складової їх розвитку. Наведено результати комплексного оцінювання ресурсного потенціалу у взаємозв'язку з ефективністю функціонування сільськогосподарських підприємств Київщини. Проаналізовано основні проблеми та тенденції ресурсокористування. Обгрунтовано шляхи раціонального використання земельних ресурсів з урахуванням родючості грунтів, підвищення продуктивності праці, інноваційно-інвестиційного механізму ефективного ресурсокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571 +
Шифр НБУВ: РА369120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гура С.О. 
Організаційно-педагогічні умови адаптації майбутніх інженерів-педагогів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.О. Гура ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Проаналізовано особливості інженерно-педагогічної освіти та їх вплив на процес адаптації майбутніх інженерів-педагогів до навчання. Визначено та проранжовано фактори адаптації студентів в інженерно-педагогічному навчальному закладі. Теоретично обгрунтовано та практично перевірено організаційно-педагогічні умови адаптації студентів інженерно-педагогічних спеціальностей. Розроблено методику реалізації організаційно-педагогічних умов адаптації майбутніх інженерів-педагогів та спеціальний курс "Організація навчальної і самостійної роботи студентів", спрямований на прискорення процесу адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518 + Ж.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА330353

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гура О.І. 
Педагогічні умови формування професійних комунікативних якостей соціального педагога: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.І. Гура ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження проблеми формування професійних комунікативних якостей соціального педагога, вирішення якої зумовлене реалізацією сукупності педагогічних умов - наявністю визначеної моделі професійних комунікативних якостей соціального педагога як інтегративних характеристик на підставі методологічних вимог до категорії якості та її формування; забезпеченим рефлексивним управлінням процесом формування професійних комунікативних якостей соціального педагога; реалізованим особистісним підходом як базовою ціннісною орієнтацією, яка визначає стратегію взаємодії викладача й студента; скоординованою сукупністю методів формування професійних комунікативних якостей, відповідно до змісту професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА313307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гура В.І. 
Підвищення якості управління системами телекомунікацій на основі модернізації мережних протоколів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.І. Гура ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання використання електромагнітних коливань для передачі та прийому інформації на відстань, розвитку теорії зв'язку та методики побудови систем управління мережами телекомунікацій. Розроблено методи підвищення пропускної спроможності, завадостійкості, якості передачі та надійності функціонування систем передачі дискретних повідомлень у каналах радіозв'язку з постійними, змінними та випадковими параметрами. Визначено аналітичну модель (АМ) локальної безпроводової мережі (БМ), яка базується на використанні протоколу ІЕЕЕ 802.11. Показано, що модель допомагає оцінити продуктивність мережі за довільного режиму навантаження, враховує всі основні особливості зазначеного протоколу за ідеального каналу. Проведено модифікацію моделі, яка враховує вплив радіозавад і проаналізовано БМ з неоднорідними станціями. Визначено АМ бездротової локальної мережі (БЛМ), що враховує взаємний вплив станцій зазначеної мережі. Проведено порівняльну числову оцінку продуктивності локальної мережі з протоколом ІЕЕЕ 802.11 і проаналізовано ефективність роботи різних механізмів даного протоколу на основі зазначених аналітичних методів та імітаційного моделювання. Визначено основні показники продуктивності БЛМ і ефективність роботи різних механізмів даного протоколу. Описано алгоритми оптимізації основних параметрів протоколу. Показано, що одержані алгоритми - основа для створення автоматичного налаштування параметрів протоколу для досягнення оптимальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА370318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Гураль Р. І. 
Прісноводні малакокомплекси басейну верхів'я Дністра: структура, вплив природних і антропогенних чинників: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Р. І. Гураль ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Проведено комплексний еколого-фауністичний аналіз угруповань прісноводних молюсків у природних та антропогенних гідротопах басейну верхів'я Дністра. Розроблено коротку екологічну характеристику 56-ти видів, які зафіксовано на дослідженій території. Охарактеризовано біотопний розподіл прісноводних молюсків, залежність їх популяцій та угруповань від абіотичних чинників: температури, швидкості течії, характеру донних відкладів, глибини водойм, прозорості та кислотності водного середовища. Досліджено сезонну динаміку щільності заселення гідротопів та особливості розмірно-вікової структури популяцій у гідротопах різного типу. Визначено личинкові форми 29-ти видів трематод з шістьма систематичними групами. На підставі одержаних даних проаналізовано можливу роль гідротопів різного типу в розповсюдженні гельмінтозних інфекцій. Досліджено вікову сприйнятливість молюсків щодо трематодної інвазії. Проаналізовано особливості формування прісноводних малакокомплексів у антропогенних водоймах. Досліджено вміст іонів важких металів у водному середовищі, черепашках і м'якому тілі Lymnaea stagnalis і Planorbis planorbis. З'ясовано можливості біоінликаційного використання даних видів молюсків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166*820*804 + Е0*836.6:Е621.166
Шифр НБУВ: РА369757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гура О.Л. 
Прогнозування у системі планування розвитку промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Л. Гура ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичного дослідження змісту, суті й особливостей планування за умов ринкового господарювання. Визначено місце та роль прогнозування у системі планування. Розроблено класифікацію прогнозів. Проаналізовано придатність методів прогнозування для системи планування розвитку промислового підприємства. Розглянуто особливості та склад, зокрема моделі життєвого циклу товару. Запропоновано нові методологічні підходи до моделювання кривої життєвого циклу товару, які базуються на п'ятьох S-подібних функціях, а також щодо їх застосування у разі прогнозування основних точок (максимуму, перегину) та коефіцієнтів еластичності. З використанням розробленої теоретичної моделі стратегічного аналізу здійснено практичне прогнозування виробництва ковбасних виробів, рекомендовано коригувальні зміни стратегічного плану на підприємстві м'ясопереробної галузі. Обгрунтовано основні об'єкти прогнозування, що є елементами тактичного планування. Наведено результати прогнозування обсягів збуту варених кобас і найважливіших показників маркетингової програми та фінансового плану м'ясопереробних підприємств з використанням межового аналізу. Побудовано трьохфакторне рівняння регресії з метою прогнозування збуту ковбасних виробів. Визначено точки беззбитковості, максимального прибутку, оптимальної ціни товару, з'ясовано його цінову еластичність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-230.3 +
Шифр НБУВ: РА354783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гура Е.І. 
Психічні та поведінкові розлади у дітей підліткового віку, позбавлених батьківського піклування (клініка, діагностика, реабілітація): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Е.І. Гура ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення результатів клінічних і патопсихологічних досліджень одержано нові дані про клініко-психопатологічні, патопсихологічні та психосоціальні особливості розвитку дітей підліткового віку, позбавлених батьківського піклування (ДПВПБП) з розладами соціальної поведінки та емоцій. Розглянуто структуру особистості підлітків, а також їх конформність, реакції емансипації та деліквентність соціальної поведінки. Вперше у ДПВПБП виявлено проблеми зі статевою ідентичністю, описано найбільш вживані механізми психологічного захисту. Проаналізовано наркологічні проблеми у ДПВПБП, визначено "рівень афективної готовності до вживання психоактивних речовин". Вперше вивчено стресове навантаження у ДПВПБП, досліджено прояви тривоги, депресії, клініки розладів соціальної поведінки (РСП) і змішаних розладів поведінки та емоцій (ЗРПЕ) у даної групи ДПВПБП. Наведено рекомендації щодо використання принципово нових психотехнологій корекції поведінки та емоцій у підлітків, позбавлених батьківського піклування. Зроблено диференціацію РСП у ДПВПБП, зокрема визначено групи з переважанням поведінкових, депресивних, тривожних, тривожно-депресивних компонентів. Вперше розроблено диференційні, зорієнтовані на особистість, реабілітаційні програми для ДПВПБП, які мають розлади поведінки та емоцій, що дають можливість проводити адаптацію дітей на більш усвідомленому та глибокому рівні, одержувати більш якісні та стабільні результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-734 + Ю983.402.2 + Р733.64-32 +
Шифр НБУВ: РА356496

Рубрики:

      
17.

Гура Н.О. 
Розвиток системи обліку в житлово-комунальному господарстві: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / Н.О. Гура ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Комплексно досліджено розвиток системи обліку в житлово-комунальному господарстві за умов ринкової трансформації галузі. Запропоновано концепцію розвитку бухгалтерського обліку в галузі, визначено чинники впливу на методологію та організацію даного обліку. З застосуванням системного підходу уточнено склад системи бухгалтерського обліку, його принципи й об'єкти. Побудовано відповідні моделі. Вдосконалено методичні підходи до обліку активів, зобов'язань, витрат і доходів підприємств житлово-комунального господарства. Запропоновано подальшу стандартизацію зобов'язань у частині цільового фінансування, а також методики визначення відстрочених податкових активів і зобов'язань, розрахунків зі споживачами житлово-комунальних послуг, обліку фінансових витрат. Розроблено стандарт бухгалтерського обліку житлово-комунальних послуг і відповідну концепцію для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Наведено методику обліку в них. Запропоновано вдосконалення обліку в житлово-комунальному господарстві на підставі його гармонізації та стандартизації, застосування сучасних комп'ютерних технологій і вдосконалення податкового обліку й інтеграції його в єдину систему з бухгалтерським.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)244.1 +
Шифр НБУВ: РА363365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Гуралюк В.М. 
Стрес-індуковані морфофункціональні зміни надниркових залоз за різної довжини фотоперіоду (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.М. Гуралюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено добові морфофункціональні перебудови надниркових залоз за норми та у разі дії іммобілізаційного стресу за умов фізіологічної, гіпер- та гіпофункції шишкоподібної залози. Встановлено, що наднирковим залозам властиві циркадіанні ритми секреції катехоламінів у плазму крові з акрофазою о 14.00 год та батифазою о 02.00 год. Акрофазу секреції кортикостерону реєстровано о 08.00 год, батифазу - о 20.00 год. З'ясовано, що стрес-індуковані морфофункціональні перебудови надниркових залоз менше виражені у тварин, яким моделювали гіперфункцію шишкоподібної залози. У стресових тварин на фоні її гіпофункції спостережено порушення функцій надниркових залоз та виникнення їх морфофункціональних змін. Виявлено, що введення тваринам з нормо- та гіпофункцією шишкоподібної залози перед стресом епіталону призводить до нормалізації добових ритмів функціональної активності надниркових залоз, знижує рівень катехоламінів і кортикостерону у плазмі крові, запобігає виникненню в органеллах кортикоцитів і хромафіноцитів деструкції та руйнації та не допускає явищ десинхронозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.13 + Р252.774 +
Шифр НБУВ: РА362913

Рубрики:

      
20.

Гураленко Н.А. 
Судовий прецедент в системі джерел права: філософсько-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Н.А. Гураленко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено судовий прецедент як філософсько-правову категорію, показано його рольове значення у системі джерел вітчизняного права у контексті онтологічних, гносеологічних, аксіологічних та антропологічних вимірів. Окреслено проблематику методологічних підходів у дослідженні питання про визнання судового прецеденту джерелом національного права. Розкрито основні методологічні та концептуальні підходи щодо розуміння категорії "джерело права". Визначено функціональну роль судового прецеденту у контексті формування сучасного права з позицій єдності аксіологічного та гносеологічного підходів. Сформульовано визначення та розкрито сутнісні характеристики судового прецеденту як явища сучасної української правової дійсності. Висвітлено гносеологічні засади судової правотворчості як способу конструювання правової реальності. Обгрунтовано необхідність становлення та розвитку судового прецеденту за умов реформування правової системи України з урахуванням інтеграційних процесів сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39 + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА369214

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського