Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (1315)Книжкові видання та компакт-диски (1158)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАЙЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Зайцев В.В. 
Визначення форми і напружено-деформованого стану гнучких огороджень суден на повітряній подушці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / В.В. Зайцев ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2005. — 24 с.: рис. — укp.

З використанням аналітичних і числових методів досліджено питання стосовно напружено-деформований стану (НДС) і визначення форми носових і кормових гнучких огороджень (ГО) амфібійних та скегових суден на повітряній подушці (СППС), а також проектування носового та кормового ГО у складі підйомного комплексу СППС. Удосконалено й проаналізовано математичні моделі визначення форми та НДС носових одноярусних ГО суден з повітряною подушкою (СПП) з урахуванням: впливу на них повітряпроводних вирізів в оболонці ресиверів, а також трьох стрибків тисків повітря в районі цих вирізів, вирізів в антивібраційних діафрагмах. Наведено математичні моделі визначення форми та НДС кормових багатоярусних (триярусних) ГО СПП у режимі висіння та руху на тихій воді. Уперше числово розв'язано задачу визначення форми та НДС носового ГО, яка враховує вагомість матеріалу ГО та наявність у нього знімних елементів, антивібраційної діафрагми, повітряпроводних вирізів у ресивері й антивібраційній діафрагмі. Визначено діапазон значень довжини знімного елементу, за якого напруження у зонах концентрації мають бути найменшими. Розроблено та реалізовано методику, алгоритм проектування та розрахунку носового та кормового ГО у складі підйомного комплексу СППС з урахуванням взаємного впливу всіх елементів системи, які забезпечують підйом над водною поверхнею СППС, а також з урахуванням впливу на них повітряпроводних вирізів в оболонці ресивера носового ГО, трьох стрибків тиску повітря в районі даних вирізів та втрат напорів у повітряпроводах вентиляторної системи судна, з визначенням тисків у ресиверах носового та кормового ГО залежно від параметрів повітряної подушки й осадки судна на тихій воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О126.4 +
Шифр НБУВ: РА338147

Рубрики:

      
2.

Зайцева 
Гігієнічне обгрунтування методів раціональної організації навчальної та позашкільної діяльності учнів, що навчаються за схемою "школа-вищий навчальний заклад": автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Кристина Анатоліївна Зайцева ; Державна установа "Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94
Шифр НБУВ: РА366811

Рубрики:

      
3.

Зайцева Л.Л. 
Дифузійні процеси з мембранами в гільбертовому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Л.Л. Зайцева ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Побудовано широкий клас узагальнених дифузійних процесів у скінченновимірному евклідовому просторі у формі, яка є інваріантною відносно розмірності фазового простору, з подальшим продовженням даної конструкції на випадок довільного сепарабельного гільбертового простору. За допомогою аналітичного підходу перехідну ймовірність дифузійного процесу, вектор переносу та матриця дифузії якого існують у значенні узагальнених функцій, побудовано як розв'язок початково-крайової задачі для рівняння з частинних похідних параболічного типу та подано у формі, що має аналог у гільбертовому просторі. Запропоновано стохастичне диференціальне рівняння, для якого побудований процес є слабким розв'язком. З використанням ймовірнісного підходу процес, узагальнені коефіцієнти переносу і дифузії якого містять дельта-функцію, зосереджену на заданій гіперплощині, побудовано як сильний розв'язок стохастичного диференціального рівняння. Зазначено, що даний метод з певними удосконаленнями можна перенести і на нескінченновимірний випадок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.511,0 + В162.1,0 +
Шифр НБУВ: РА333406

Рубрики:

      
4.

Зайцева 
Екологічна роль популяцій дендрофільних гризунів (на прикладі лісових біогеоценозів Кам'янецького Придністров'я): автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.16 / Ганна Юріївна Зайцева ; УААН; Інститут агроекології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е623.362.423*806.3
Шифр НБУВ: РА365507

Рубрики:

      
5.

Зайцева О. Є. 
Застосування гіпобаротерапії в комплексному лікуванні запальних захворювань матки та придатків у жінок з трубно-перитонеальною безплідністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. Є. Зайцева ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що розвиток запальних захворювань матки та придатків супроводжуються зменшенням пульсового кровонаповнення матки та придатків, збільшенням опору кровообігу, венозним застоєм, зниженою об'ємною швидкістю кровообігу. Визначено, що застосування стандартних режимів гіпобаротерапії нормалізує показники кровообігу органів малого тазу, покращує киснево-транспортну функцію крові, збільшує частоту відновлення прохідності маточних труб, усуває клінічні прояви захворювання, але супроводжується розвитком низки побічних ефектів. Досліджено, що використання режиму гіпобаротерапії зросту та маси тіла пацієнток додатково збільшує частоту відновлення прохідності маточних труб, усуває об'єктивні симптоми захворювання, за найменшого числа побічних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.401.1-57 + Р715.501.1-54 + Р712.54-54
Шифр НБУВ: РА373063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Зайцев М. О. 
Здійснення людини індивідуально-особистісним буттям як проблема європейської парадигми культури: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / М. О. Зайцев ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Досліджено феномен людської індивідуальності шляхом концептуалізації умов здійснення людини індивідуально-особистісним буттям. Визначено формотворчі принципи буття європейської людини у світі. Доведено, що дані принципи зумовлюють онтологію європейської людини. Здійснено соціокультурну інтерпретацію таких способів здійснення людини індивідуальним буттям, які охоплюються поняттями "індивідуальність" та "особистість". Висвітлено історичні форми здійснення людини індивідуально-особистісним буттям. Проінтерпретовано культурну реальність як складну ієрархізовану систему культурних феноменів у їх безпосередньому смисловому відношенні до людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ч111.155 + Т3(0)0-7
Шифр НБУВ: РА379415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Зайцева З.І. 
Інституціоналізація української науки наприкінці XIX - на початку ХХ ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / З.І. Зайцева ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих і неопублікованих джерел розглянуто та систематизовано політичні, організаційні, інтелектуальні, особистісні чинники процесу розвитку української науки кінця XIX - початку XX ст. Обгрунтовано, що формування інституту української науки як цілісного спеціалізованого комплексу засад, корпоративних норм та інституцій, елементами якого є кафедри, університетські лекційні курси та наукові семінари, мало лінійно-поступовий характер. Доведено наявність взаємозалежності між статутними реформами у Науковому товаристві ім. Шевченка (НТШ), суспільно-політичними акціями стосовно перетворення його на Академію наук і епізодами піднесення боротьби за відкриття українського національного університету у Львові. Відокремлено політизацію діяльності НТШ та схематичне трактування Українського наукового товариства (УНТ) як культурологічного утворення. Висвітлено засоби підтримки інституціонального розмежування науки з позанауковими сферами інтелектуальної національно спрямованої діяльності, зокрема, журналістикою, белетристикою, педагогікою. Доведено, що іманентною метою українського наукового руху було порушення монополії інонаціональних пізнавальних практик й інтерпретацій у аспекті українознавчої тематики та наявності предметно-дисциплінарних змін у галузі українства від регіонально-краєзнавчого до інтегрально-національного формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч214(4УКР)711 г +
Шифр НБУВ: РА354179

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Зайцев О.М. 
Інтенсифікація процесів взаємодії обертових потоків в енергозберігаючих технологіях теплоенергетики: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / О.М. Зайцев ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано технічну можливість створення системи децентралізованого вироблення тепла на основі взаємодіючих обертових потоків, в елементах якої аеродинамічна обстановка є змінюваною, що дозволяє суттєво підвищити ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів. Виявлено, що причиною знищення пульсацій процесуючого вихрового ядра (ПВЯ) є його перехід від обертання як твердого тіла до обертання за законом вільного вихору, що супроводжується розширенням вихрового ядра на декілька ядер, прецесуючих з меншою інтенсивністю. Одержано аналітичні залежності для визначення сили, яка індукується ПВЯ в обертовому потоці газу за наявності зворотних струмів, швидкості у закрученому потоці від процесії вихрового ядра, часу, коефіцієнта в'язкості та частоти обертання потоку і залежність ступеня крутки потоку газу від частоти коливань ПВЯ, витрати газу та конструктивних параметрів за умов стійкості закрученого потоку газу. Розроблено теоретичні моделі різних типів взаємодії обертових газових струменів за наявності зони зворотних струмів і з урахуванням впливу на результуючий потік ПВЯ. Запропоновано способи інтенсифікації передачі тепла в камерах згоряння, локалізації теплового факела під час зварювання у захисному газі, плазменно-духового різання, конструкції пристрою для викиду газів, пилогазоприймача, скрубера, апарата для очищення повітря, батарейного циклона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-048 +
Шифр НБУВ: РА332033

Рубрики:

      
9.

Зайцева Г.О. 
Іоніти на основі фосфатів титану, синтезовані з титанілсульфату золь-гель методом: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.О. Зайцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено зкономірності золь-гель синтезу фосфатів титану (ФТ) з титанілсульфатних розчинів. Установлено склад, будову та фізико-хімічні властивості синтезованих іонітів. Синтезовані ФТ мають мезопорувату структуру та перевищують за поруватістю відомі аналоги близького хімічного складу. Розроблено метод, що призводить до підвищення гідролітичної стійкості ФТ - гідротермальну обробку (ГТО). Установлено закономірності впливу тривалості ГТО, її температури та складу початкових зразків ФТ на структурно-сорбційні властивості зразків. Запропоновано оптимальні умови проведення ГТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.45 + Г124.415 +
Шифр НБУВ: РА358320

Рубрики:

      
10.

Зайцев І.А. 
Клінічні прояви, патогенез та лікування внутрішньочерепної гіпертензії при менінгітах різної етіології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / І.А. Зайцев ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 40 с.: рис. — укp.

В основу поглибленого вивчення патогенезу лікворогіпертензивного синдрому покладено доктрину Монро - Келлі. Наслідком підвищення внутрішньочерепного тиску (ВЧТ) у хворих на менінгіт є збільшення об'єму спинномозкової рідини. Вивчено взаємовплив гемо- та ліквородинамічних параметрів у порожнині черепа, а також вплив ВЧТ на показники центральної гемодинаміки. Встановлено значення патоморфологічних змін в оболонках, хоріоїдальних сплетеннях та судинах головного мозку у розвитку ліквородинамічних порушень. Визначено місце синдрому неадекватного антидіурезу в патогенезі внутрішньочерепної гіпертензії (ВЧГ). Досліджено, що кровонаповнення головного мозку забезпечує розвиток компенсаторних реакцій на ВЧГ. Вивчено вплив малих доз осмотичних та петлевих діуретиків на внутрішньочерепний, перфузійний тиск та мозковий кровообіг у хворих на менінгіт. Розроблено алгоритм лікування ВЧГ. Обгрунтовано тактику реабілітації хворих залежно від характеру резидуальних проявів хвороби з використанням камер локальної декомпресії в період реконвалесценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.1-3 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА321301

Рубрики:

      
11.

Зайцев Д.А. 
Методи аналізу і синтезу моделей телекомунікаційних систем на основі функціональних сіток Петрі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / Д.А. Зайцев ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено методи верифікації телекомунікаційних протоколів на підставі композиційного аналізу моделей Петрі. Виконано верифікацію телекомунікаційних протоколів ECMA, Ethernet, BGP, TCP, IOTP за допомогою композиційного аналізу сіток Петрі. Побудовано та досліджено моделі Петрі комутованих, маршрутизованих мереж. Розроблено метод вимірювальних фрагментів для оцінки функціональних характеристик моделей у процесі імітації динаміки розфарбованих часових сіток Петрі. Доведено, що породну сім'ю (базис) функціональних підсіток складає множина мінімальних функціональних підсіток, а також що сітка функціональних підсіток є маркованим графом. Запропоновано універсальний метод декомпозиції на мінімальні функціональні підсітки за допомогою логічних рівнянь, що може бути застосований також до довільних класів підсіток з контактними позиціями. Запропоновано спеціальний метод лінійної складності для декомпозиції на мінімальні функціональні підсітки з контактними позиціями, а також спеціальний метод лінійної складності для декомпозиції на дані підсітки. Здобуто подавання передатної функції часової сітки Петрі. Розроблено методи еквівалентних перетворень та редукції сіток Петрі для слабких типів еквівалентності на підставі законів спеціально впровадженої для подавання передатної функції алгебри, а також методи синтезу функцій неперервної логіки. Наведено методи обчислення лінійних інваріантів, розв'язання фундаментального рівняння, визначення пасток і сифонів сіток Петрі у процесі композиції функціональних підсіток, які забезпечують істотні прискорення обчислень. Виконано узагальнення методів композиційного аналізу для довільних лінійних систем у кільцях зі знаком, подане у термінах кланів лінійних систем. Запропоновано послідовну організацію процесів композиції кланів, вивчено властивості послідовної композиції на базі стягування підграфів і стягування ребер. Задачу композиції формалізовано у термінах теорії графів і названо оптимальним колапсом зваженого графа, здобуто оцінки верхньої та нижньої меж ширини колапсу. Виконано теоретичне обгрунтування й оцінку обчислювальної складності методу Тудіка розв'язання лінійних діофантових систем у невід'ємних числах, традиційного для пошуку інваріантів сіток Петрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА345835

Рубрики:

      
12.

Зайцева В.В. 
Метонімія як спосіб вторинної номінації у мові друкованих засобів інформації: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.В. Зайцева ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано типологію метонімічних перенесень (МП), що реалізуються в межах сучасної газетної мови (на матеріалі українськомовних газет за період 1999 - 2009 рр.). З використанням методу контекстуального аналізу ідентифіковано структури МП. Визначено типи та фукції газетно-публіцистичних метонімів. Проаналізовано праці дослідників метонімії як теоретичне підгрунтя вивчення МП у мовній практиці газети. Досліджено типи МП у сучасній газетній мові. Виявлено типові моделі МП у досліджуваних джерелах. З'ясовано статус синекдохи у системі різновидів вторинної номінації, співвіднесеність синекдохи з метонімією. Обгрунтовано текстотвірну функцію МП у мові газет. Розкрито специфіку функціонування МП у структурі газетного заголовка та газетних перифраз. Досліджено структуру МП з власними та загальними назвами. Доведено, що найпродуктивнішим у досліджуваних джерелах є локальне перенесення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715 +
Шифр НБУВ: РА367401

Рубрики:

      
13.

Зайцєва А.М. 
Механізми управління товарною політикою підприємства у конкурентному середовищі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Зайцєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення управління товарною політикою підприємства за умов конкуренції. На підставі аналізу товарного ринку та маркетингового середовища запропоновано концепцію управління товарною політикою підприємства. Розроблено модель управління процесом створення та просування товару на ринок на підставі теоретико-множинного опису атрибутів і властивостей товару та вибору з них найбільш вагомих для споживача. Мірою ранжирування марок товарів у шкалі переваг є загальна корисність. Розроблено механізми управління продуктовим асортиментом, потоками готової продукції на підставі сценаріїв попиту, методи підвищення споживчої цінності товарів, управління товарно-сервісною діяльністю підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-31-13 +
Шифр НБУВ: РА352212

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Зайцев Ю.А. 
Мінімаксне прогнозування розв'язків початково-крайових задач спряження для параболічних рівнянь в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Ю.А. Зайцев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методи знаходження мінімаксних середньоквадратичних прогнозних оцінок лінійних функціоналів від розв'язків початково-крайових задач спряження для параболічних рівнянь у частинних похідних другого порядку за умов неповної інформації. Розглянуто випадки, коли обмеження на невідомі детерміновані функції є повністю або частково відомими. В усіх випадках доведено теореми про загальний вигляд мінімаксних прогнозних середньоквадратичних оцінок і похибок прогнозу цих функціоналів. Доведено твердження про зведення задач мінімаксного прогнозування до спеціальних задач оптимального керування рівняннями параболічного типу з розривними коефіцієнтами та квадратичними критеріями якості. Аналогічні результати одержано для задачі мінімаксного середньоквадратичного оцінювання лінійних функціоналів від правих частин параболічних рівнянь із розривними коефіцієнтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.415 + В161.3,022
Шифр НБУВ: РА314077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Зайцев І.С. 
Моделі управління ресурсами підприємства потоковими методами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / І.С. Зайцев ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто нову актуальну проблему моделювання процесів керування потоками ресурсів на металургійних підприємствах. Розроблено концепцію моделювання даних процесів, комплекс економіко-математичних моделей аналізу, оптимізації та керування потоками ресурсів металургійного виробництва та структуру системи підтримки рішень управління. Досліджено аспект застосування даних моделей на базі потокових методів. Удосконалено систему керування потоками ресурсів на підприємстві ВАТ "КГМК "Криворіжсталь" завдяки впровадженню запропонованої концепції, механізмів і моделей на базі розвиненої інформаційної системи, що зумовило зменшення виробничих втрат. Розроблені теоретико-методологічні положення, а також методичне й інструментальне забезпечення впроваджено в діяльність даного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-553.8-21 в611 +
Шифр НБУВ: РА355494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Зайцева Н. М. 
Моделювання проектного управління ресурсами підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Н. М. Зайцева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепцію моделювання проектного управління ресурсами підприєства, яка забезпечує підвищення економічної ефективності діяльності підприємства за рахунок синхронізації використання всіх видів ресурсів. Розроблено комплекс економіко-математичних моделей управління ресурсами й удосконалено структуру системи підтримки прийняття проектних рішень. На основі ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" було удосконалено систему управління ресурсами за рахунок впровадження запропонованої концепції, механізмів і моделей, що сприяло покращанню часових і вартісних показників якості управління підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-571-21 в611
Шифр НБУВ: РА376538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Зайцева О.В. 
Нелінійні кінетичні моделі міжклітинної взаємодії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Зайцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Створено та досліджено нелінійні кінетичні моделі міжклітинної взаємодії з урахуванням реальних процесів, що відбуваються у синапсах хімічного типу, й ізоморфності когерентних аспектів синаптичної передачі та критичних явищ у рідинних системах з обмеженою геометрією. Для кожної з моделей сформульовано відповідні системи з трьох нелінійних диференціальних рівнянь, одержано їх стаціонарні розв'язки та визначено типи особливих точок. Залежно від характеристик синаптичної передачі (швидкості подачі медіатора ACh в синаптичну щілину, наявності ФОС, швидкості звільнення ферменту AChE) особливі точки, які описують стан синаптичної щілини, класифікуються як стійкі вузли, дивні аттрактори або межові цикли. На підставі наявних експериментальних даних для досліджених кінетичних моделей зроблено числові розрахунки часів релаксації для трьох параметрів порядку - концентрацій молекул ACh, рецепторів у незбудженому стані і збуджених медіатор-рецепторних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.24,022 + Е0*556 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА366360

Рубрики:

      
18.

Зайцев О.В. 
Обмежена осудність у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Зайцев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему обмеженої осудності у кримінальному праві України. Досліджено історико-правовий розвиток цієї проблеми у вітчизняній та зарубіжній науці кримінального права. Проаналізовано положення про обмежену осудність у кримінальних кодексах зарубіжних країн основних правових систем. Досліджено формулу обмеженої осудності. Проаналізовано співвідношення цієї осудності із осудністю, неосудністю, а також виною. По-новому сформульовано кримінально-правові наслідки визнання судом особи обмежено осудною. Запропоновано надати право суду враховувати визнання особи обмежено осудною як обставину, що пом'якшує покарання. Обгрунтовано відмову від застосування до осіб, визнаних судом обмежено осудними, примусових заходів медичного характеру. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.1 +
Шифр НБУВ: РА346378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Зайцева Л.А. 
Онтологічна концепція музики: на прикладі світських та духовних жанрів: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Л.А. Зайцева ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну теорію онтології, яка подана у двох значеннях: як категорія пізнання і як феномен культури (на прикладі світських та духовних жанрів музичної культури). Теоретично обгрунтовано та практично апробовано універсальну модель онтологічного аналізу музичного твору, яка містить семіотичний опис елементів музичної мови, зовнішні та внутрішні фактори комунікації в системі "простір - час - зміст". Запропоновано дефініції онтології й онтологізму як універсальної концепції буття музичної культури, встановлено науковий статус щодо нових похідних термінів та категорій онтологічного аналізу: жанрових моделей онтологізму, синергійної драматургії, духовного шляху сходження, онтодіалогу, онтотрансцензусу. На основі культурологічного порівняння виявлено онтологічну дистанцію різних жанрових моделей світської та церковної музики. Під час апробації методології онтологічного аналізу музики використано нові та маловідомі твори музичної культури (пісноспіви стародавньої служби, а також "Урочиста літургія" Л.Дичко). Літургію досліджено у стародавній та сучасній редакціях, виявлено глибинний зв'язок та спадкоємність традицій вітчизняної музичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.06:Ю2 + Щ310.4 + Ю812.453.1 +
Шифр НБУВ: РА328853

Рубрики:

      
20.

Зайцева С.Л. 
Онтологічний зміст концепту "енергейність мови": Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / С.Л. Зайцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено інтегральний аналіз онтологічного виміру мови в її енергійному аспекті. Досліджено розвиток напрямків енергійної традиції філосовування. Проаналізовано основні поняття енергійного дискурсу (на прикладі православного ісихазму) та поняття, розвинені в онтологічних теоріях мови. Це дозволяє розкрити спорідненість і відмінності між природою зусиль людини як суб'єкта містичного досвіду та природою зусиль мовного розуміння. У енергійному вимірі висвітлено аспект реалізації сутнісних сил і здатностей людини, її найглибинніших потенцій. Зазначено, що герменевтичне поняття передрозуміння виявляє риси енергейного феномену та може бути пояснено у категоріях енергійного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.24 + Ю224.21 + Ш100.0 +
Шифр НБУВ: РА341270

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського