Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (88)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (276)Реферативна база даних (12102)Книжкові видання та компакт-диски (2180)Журнали та продовжувані видання (80)
Пошуковий запит: (<.>K=МАСОВ$<.>+<.>K=ОБСЛУГОВУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1716
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Глеч С.Г. 
Автоматизація прийняття рішень при управлінні періодичністю технічного обслуговування технологічних комплексів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.Г. Глеч ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2004. — 22 с. — укp.

Запропоновано нові способи підвищення та підтримки надійності одно- та двокомпонентних технологічних комплексів (ТК) шляхом використання автоматизованої системи прийняття рішень (АСПР) у процесі управління періодичністю технічного обслуговування (ТО). Розроблено ієрархічну струкутру АСПР та основні принципи її реалізації з урахуванням сучасних вимог. Доведено, що використання АСПР позитивно впливає на процес прийняття рішень під час управління періодичністю ТО та дозволяє підвищувати й підтримувати надійність ТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА334174

Рубрики:

      
2.

Глуцький В.І. 
Автоматизована система управління повсякденною діяльністю вищого військового навчального закладу на базі локальної обчислювальної мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Глуцький ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні засади проектування та впровадження автоматизованої системи управління повсякденною діяльностю вищого військового навчального закладу. На базі локальної обчислювальної мережі досліджено алгоритм вирішення основного завдання проектування - розподілу інформації між робочими вузлами мережі. Обгрунтовано технічні вимоги до топології, архітектури й апаратного забезпечення мережі. Запропоновано математичну модель масового обслуговування для оцінки норми керованості, використану для визначення кількості відділів і служб. Висвітлено методику розподілу функцій між посадовими особами на основі розв'язання задачі розрізування графів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)390.1-2с51
Шифр НБУВ: РА312897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Фіалко С.Ю. 
Агрегатний багаторівневий метод розв'язування скінченноелементних задач будівельної механіки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / С.Ю. Фіалко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Запропоновано комплекс ефективних ітераційних методів розв'язання великорозмірних скінченноелементних задач будівельної механіки (статики і власних коливань). Зазначено, що для розробки даних методів використано методи спряжених градієнтів з агрегатним багаторівневим передобумовленням, основу якого становить поелементний підхід щодо формування матриці жорскості агрегатної моделі та багатофронтальний метод її факторизації. Встановлено, що запропоновані методи мають високу стійкість до поганої обумовленості і швидку збіжність. Розроблено узагальнений метод спряжених градієнтів з зсувами у агрегатному багаторівневому передобумовленні для розв'язання алгебричної узагальненої проблеми власних значень (вілних коливань), що дозволяє уникнути замикання збіжності. На підставі градієнтного підходу з агрегатним багаторівневим передобумовленням розроблено Рітц-градієнт метод для наближеного визначення нижніх частот і форм власних коливань, що не вимагає факторизації матриці жорсткості. Зазначено, що всі запропоновані методи доведено до високого рівня надійності, що дозволяє застосувати їх у МСЕ програмах масового використання Robot Millennium i SCAD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.016 +
Шифр НБУВ: РА330106

Рубрики:

      
6.

Семенченко Л.В. 
Адаптація аграрного техніко-технологічного сервісу до ринкових умов (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Семенченко ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено особливості ринкових умов в аграрній сфері економіки. Висвітлено економічну суть аграрного техніко-технологічного сервісу та доведено об'єктивну необхідність його адаптації до ринкових умов. Запропоновано методику та здійснено оцінку ефективності аграрного техніко-технологічного сервісу у структурі АПК, здійснено оцінку матеріально-технічного забезпечення та обслуговування сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано стан агрохімічного забезпечення даного виробництва. Наведено методичні підходи та практичні рекомендації щодо адаптації аграрного техніко-технологічного сервісу до нових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВОЛ)321.192 +
Шифр НБУВ: РА338473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Поліщук В.Г. 
Адміністративно-правове регулювання та практика проведення масових заходів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Г. Поліщук ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам адміністративно-правового регулювання порядку організації і проведення масових заходів в Україні, забезпечення конституційних гарантій прав громадян на їх проведення, підвищення ефективності управлінської діяльності органів внутрішніх справ при проведенні масових заходів. Характеризуються сутність, особливості та види заходів адміністративного примусу, що застосовуються міліцією під час охорони громадського порядку в умовах проведення масових заходів. Досліджується зміст організації, тактичних основ адміністративно-правової охорони громадського порядку при проведенні масових заходів, проблеми взаємодії органів внутрішніх справ з громадськими формуваннями в цих умовах. Вироблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства шляхом прийняття законодавчого акту, який врегулює порядок організації і проведення масових заходів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034 + Х809(4УКР)325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Опацький Р.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо забезпечення громадського порядку під час виборів народних депутатів та Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Опацький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На базі системного підходу проведено комплексне дослідження сучасних адміністративно-правових проблем забезпечення міліцією громадського порядку під час виборів народних депутатів і Президента України. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації діяльності міліції як комплексу спеціалізованих заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і спрямовані на ефективне забезпечення громадського порядку на виборчій дільниці та під час проведення масових політичних акцій. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правових засад діяльності міліції під час виборів народних депутатів і Президента України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА361189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лафазан Ю. О. 
Адміністративно-правові засади функціонування підрозділів зв'язків з громадськістю органів внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. О. Лафазан ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми функціонування підрозділів зв'язків із громадськістю ОВС України. Розглянуто етапи його становлення та формування, структурні елементи підрозділів зв'язків з громадськістю як форми організації інформаційної політики органів внутрішніх справ. Значну увагу приділено концептуальним проблемам функціонування підрозділів зв'язків із громадськістю ОВС. Розкрито особливості та відмінності функціонування підрозділів зв'язків із громадськістю ОВС від засобів масової інформації. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення законодавчого регулювання організаційних підвалин, матеріальної та фінансової бази функціонування підрозділів зв'язків з громадськістю, гарантій захисту права працівників підрозділів зв'язків з громадськістю ОВС і громадян на одержання інформаційних послуг у правоохоронній сфері. Запропоновано власну концепцію інформаційного впливу на співпрацю з громадськістю, профілактику правопорушень та злочинності, а також створення позитивного іміджу працівника міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.28
Шифр НБУВ: РА379124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бакуменко Б.В. 
Адресні методи підвищення завадозахищеності систем радіолокаційного впізнавання на основі кодування сигналами запиту та відповіді координат повітряних об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Б.В. Бакуменко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вирішено наукове завдання підвищення завадозахищеності систем радіолокаційного впізнавання (РЛВ). Розроблено адресні методи радіолокаційного впізнавання на основі кодування просторових координат повітряних об'єктів сигналами запиту та відповіді. Метод радіолокаційного впізнавання на базі кодування просторових координат повітряних об'єктів сигналами запиту та відповіді. Метод радіолокаційного впізнавання з адресним запитом і адресною відповіддю полягає у кодуванні складними сигналами відповіді - їх уточнення за даними бортової навігаційної апаратури. Суттю методу радіолокаційного впізнавання з адресною відповіддю є одночасне обслуговування відповідачем усіх прийнятих за час аналізу сигналів запиту з кодуванням складним сигналом відповіді координат повітряного об'єкта. Прихованість адресних систем РЛВ забезпечується кодуванням сигналів відповіді складними псевдохаотичними сигналами, завадостійкість - зменшенням інтенсивності потоку сигналів відповіді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц432 +
Шифр НБУВ: РА358348

      
12.

Жданов І.О. 
Активістська орієнтованість масової політичної свідомості в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Жданов ; Ін-т політ. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто здатність масової політичної свідомості в сучасній Україні спонукати населення до активної політичної участі. Визначено функції масової політичної свідомості, дія яких спонукає громадян до політичної активності та встановлено її мотиваційну основу. Проаналізовано залежність між рівнями соціальної та політичної активності українців, а також вплив суспільного середовища на характер політичної поведінки. Наведено характеристику політичної свідомості населення сучасної України за змістом його потреб, інтересів, моральних і ідологічних настанов. З'ясовано найбільш розповсюджені політико-ідеологічні преференції українського населення. Розглянуто причини та чинники невідповідності між протестними політичними настроями та переважно пасивною політичною поведінкою людей, зокрема, у найбільш відомих політичних кампаніях. Простежено еволюційні зміни в амбівалентному співвідношенні у масовій політичній свідомості між локусами інтернальності й екстернальності, деяке посилення громадянських цінностей щодо цінностей матеріальних, які залишаються домінуючим чинником політичного вибору. Розглянуто потенційні можливості зростання активності масової політичної свідомості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 +
Шифр НБУВ: РА369686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Стахурська Г.Ю. 
Активні процеси у перській комп'ютерній субмові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Г.Ю. Стахурська ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Зазначено, що термін - це слово чи словосполучення, що виражає певне наукове поняття. Термінологічний словотвір відображає переважно свідомий, соціально прискорений процес термінотворчості. Засвоєння іншомовних термінів є показником певної фази запозичення світових культурних цінностей. Опрацьовані у європейському мовознавстві вимоги до стандартизації семантики та структури термінів передбачають послідовне проведення принципів номінації, оцінки, уніфікації. Проникнення первісно англійської термінології Інтернету до словників інших мов розглянуто як прояв процесів інтернаціоналізації за сучасних умов. Комп'ютерна термінологія у мовах різних систем формується стихійним шляхом, а також внаслідок цілеспрямованих заходів на основі словотвірних засобів конкрентної національної мови, шляхом калькулювання або прямого запозичення. Критерії формування термінів, затверджені Академією мови та літератури Ірану, свідчать про її подальшу пуристичну орієнтацію. Наявність англійських елементів у текстах перськомовного Інтернету є пояснимим явищем. Певна група назв-"етикеток" нового засобу масової інформації виявляє свої властивості як номенклатура. За критерієм структури загальною тенденцією є відповідність простому англійському терміну простого перського, а складному англійському - складного перського. Для перських термінів-словосполучень у комп'ютерній галузі властиве збереження перських граматичних (синтаксичних) морфем і вплив англійського прототипу. За семантичною характеристикою перська комп'ютерна лексика має адекватне відтворення англомовного оригінального масиву термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш152.311-34:З97 +
Шифр НБУВ: РА350012

Рубрики:
 ! 

      
14.

Кравець Н.С. 
Алгебри предикатних операцій та їх застосування у системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.С. Кравець ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки математичних моделей, методів та інструментальних засобів для формалізації опису та моделювання багатомодульних систем інформаційного обслуговування з розподіленим управлінням за допомогою алгебр предикатних операцій, сіток Петрі та технологій штучного інтелекту. Запропоновано використовувати апарат фундаментальної алгебри предикатних операцій для опису структури і функціонування ординарної сітки Петрі та розфарбованої сітки Петрі. Розроблено метод визначення множини тупикових розміток для розфарбованої сітки Петрі за допомогою апарату фундаментальної алгебри предикатних операцій. Висвітлено систему інтерактивної імітації розфарбованої сітки Петрі та аналізу її властивостей з використанням інтелектуальної компоненти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-010с11
Шифр НБУВ: РА314332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ковпак А.В. 
Алергічні захворювання у жителів промислового регіону України, розробка та здійснення заходів по їх своєчасному виявленню, попередженню та лікуванню: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / А.В. Ковпак ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено причини масових спалахів алергічних захворювань у м.Комсомольську на Полтавщині. Проведено анкетування 5 тис. жителів міста, а також поглиблене алергологічне обстеження - близько тисячі. Проаналізовано контингент хворих з діагнозом "токсико-алергійний альвеоліт", які одержували клінічне лікування. Установлено, що сукупність хворих з бронхообструктивним синдромом у місті складають особи з бронхіально астмою (БА), хронічними обструктивними захворюваннями легень, алергічним і неалергічним ринітом, а не екзогенним альвеолітом, як вважалося раніше. Відзначено, що головною проблемою для жителів міста є алергічний риніт, зважаючи на його значну поширеність, відзначено наявність більше, ніж у половини цих хворих прихованого бронхоспазму. З'ясовано часту трансформацію риніту у БА. Доведено, що безпосередньою причиною виникнення респіраторних алергічних захворювань у місті є пилкові, побутові, грибкові і, меншою мірою, інші місцеві алергени (водорості, виробнича сфера). Зауважено, що завдяки розробці та запровадженню лікувально-профілактичного комплексу, що містить специфічну імунотерапію й аерозольну фармакотерапію, певні соціальні та санаторні заходи вже через рік було попереджено масові спалахи алергічних захворювань у місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2 +
Шифр НБУВ: РА338345

Рубрики:

      
16.

Полоз О.Ю. 
Анаеробні клейові композиції, модифіковані низькомолекулярними каучуками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.Ю. Полоз ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад анаеробної клейової композиції на основі олігоестеракрилату МГФ-1, модифікованої низькомолекулярними бутадієн-нітрильним каучуком з кінцевими гідроксильними групами СКН-8 ГТР, що надає з'єднанням металів підвищену еластичність, високу адгезійну міцність, корозійну стійкість за умов кип'ятіння у воді під дією постійного навантаження, забезпечує з'єднання металів з різними видами кераміки, пластмас, склом, технічним графітом, надійно фіксує болтові та герметизує різьбові трубні з'єднання, за цього не поступається за даними властивостями аналогу - клею Loctite 243 (Німеччина) для роз'ємних з'єднань. Ефективність модифікованих низькомолекулярним каучуком СКН-8 ГТР анаеробних клейових композицій підтверджено виробничими випробуваннями щодо фіксації роз'ємних болтових з'єднань під час монтажу приводних і натяжних станцій стрічкових конвеєрів КЛ-135,КЛ-165 за умов НВП "Руна" (Дніпропетровськ), у різних вузлах легкових автомобілів на станції технічного обслуговування (Дніпропетровськ), а також для герметизації трубних різьбових з'єднань під час монтажу систем пожежогасіння на ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.455.4 +
Шифр НБУВ: РА349565

Рубрики:

      
17.

Гусєв Д.В. 
Анаеробні композиції з олігомерними каучуками і новими донорно-акцепторними системами тверднення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Д.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання розроблених нових донорно-акцепторних систем тверднення анаеробних композицій з кращими існуючими. Виявлено, що за комплексом властивостей нові анаеробні композиції перевищують клей Loctite243 (Німеччина), який широко застосовується для фіксації роз'ємних різьбових з'єднань. Розроблено анаеробні композиції, придатні для склеювання металевих субстратів, неметалевих матеріалів зі сталлю, фіксації та герметизації різьбових роз'ємних з'єднань, ефективність яких доведено за виробничих умов ЗАТ "ЕЛСТА" (Дніпропетровськ), вагонного депо Нижньодніпровськ-вузол і станцій технічного обслуговування легкових автомобілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.073-3 +
Шифр НБУВ: РА369125

Рубрики:

      
18.

Ложковський А. Г. 
Аналіз і синтез систем розподілу інформації в умовах мультисервісного трафіка: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / А. Г. Ложковський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О. С. Попова. — О., 2010. — 36 с.: a-граф. — укp.

Висвітлено питання розробки нових методів аналізу та синтезу структурно-складних систем розподілу інформації (СРІ), що функціонують за умов мультисервісного трафіка. Розроблено імітаційну модель СРІ для обслуговування трафіка з різноманітними ймовірнісними законами розподілу його параметрів і тривалості обслуговування вимог. Досліджено вплив явища самоподібності трафіка на пропускну здатність мультисервісної мережі зв'язку. Розроблено систему автоматизованого проектування й імітаційного моделювання телекомунікаційних систем і мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА374602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бірюков Д.С. 
Аналіз та оптимізація надійності складних систем з багатьма станами: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Д.С. Бірюков ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні розв'язано актуальну науково-практичну задачу - забезпечення надійності функціонування складних систем, що складаються з неоднорідних підсистем та елементів з багатьма станами (СНБС). Розроблено математичну модель надійності СНБС та алгоритм обчислення нестаціонарних ймовірностей станів системи, що враховує залежність між станами підсистем, модифікацію методу дерев відмов - дерева станів. Сформульовано задачі оптимізації надійності СНБС: оптимального навантаженого та ненавантаженого різнотипного резервування; оптимального технічного обслуговування з урахуванням обмежень на ресурси, умов повернення довгострокових інвестицій, умов сумісності виконання технічного обслуговування елементів. Для розв'язування задач розроблено метаевристичні алгоритми на основі генетичного алгоритму та методу послідовного аналізу варіантів, ефективність яких підтвердилась обчислювальними експериментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж14 + з813 +
Шифр НБУВ: РА368675

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Ле Тхе Шон 
Аналіз характеристик пружних елементів конструкцій гелікоптера на основі частотних випробувань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Ле Тхе Шон ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на удосконалення процесів обробки результатів частотних випробувань гелікоптера і автоматизації проектування елементів конструкції з урахуванням їх пружності на базі розробки та впровадження алгоритмічного та програмного забезпечень підсистеми параметричної та непараметричної ідентифікації, системи автоматизованого проектування лопаті несучого гвинта. На підставі проведеного аналізу та систематизації можливих шляхів підвищення ефективності проведення частотних випробувань і обробки їх даних розроблено алгоритми параметричної та непараметричної ідентифікації, що забезпечують підвищення точності визначення динамічних характеристик елементів конструкції гелікоптера. Зазаначено необхідності враховувати пружність конструкції гелікоптера під час розв'язання задач аналізу та синтезу систем керування, автоматизованого проектування елементів конструкції. Представлено математичні моделі пружних коливань несучого гвинта та фюзеляжа. Обгрунтовано необхідність більш повного використання результатів частотних випробувань для розв'язання задач параметричної та непараметричної ідентифікації. Запропоновано нові методи непараметричної ідентифікації: взаємно спектральної щільності, амплітудно-фазочастотної характеристики на основі використання періодограмного метода. Розв'язано задачу ідентифікації пружно-масових характеристик несучого гвинта за результатами частотних випробувань. Наведено алгоритм розрахунку частотних характеристик функції чутливості, які використовуються для вибору оптимального тестового сигналу в ході розв'язання задачі ідентифікації. Проаналізовано методи усунення флатера гелікоптера. Показано, що одним з підходів до розв'язання даної задачі є оптимізація геометричних параметрів для цільнометалевого та композитного несучих гвинтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О541.2-07
Шифр НБУВ: РА314212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського