Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (100)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)63-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Орешкіна М. О. 
Вплив ідеологічного фактора та командно-адміністративних методів управління на діяльність бібліотек УРСР у 40 - 80-і рр. XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. О. Орешкіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз історії розвитку бібліотек Української РСР і впливу на нього ідеологічного фактора на прикладі конкретних бібліотек, які мають свою специфічну історію та бібліотечну традицію. Встановлено, що бібліотеки в досліджуваний період були, в першу чергу, ідеологічними установами та виконували всі функції відповідно до даного типу установ. Проаналізовано основні напрямки та зміст роботи передусім бібліотек Міністерства культури УРСР, а також особливості розвитку бібліотек на селі. Доведено, що, незважаючи на декларації директивних органів про збільшення кількості бібліотек, відбувалося їх постійне скорочення за одночасного розширення книжкових фондів. Критично осмислено форми роботи бібліотек, показано, яким чином громадськість за умов тоталітарного суспільства могла брати участь у громадському житті бібліотек. Уперше введено до наукового обігу архівні матеріали, що дозволили висвітлити маловивчені аспекти роботи бібліотек. Показано роль централізації в удосконаленні роботи бібліотек та їх прогресивного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч733(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА382543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романець Л.М. 
Вчителі загальноосвітніх шкіл УРСР післявоєнного періоду (1945 - друга половина 1950-х років): соціальний статус та повсякденне життя: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.М. Романець ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальний статус і повсякденне життя вчителів загальноосвітніх шкіл УРСР післявоєнного періоду (1945 - друга половина 1950-х рр.). Розкрито вплив і наслідки Великої Вітчизняної та Другої світової війни на зміни в складі вчительства, кадрове та матеріально-технічне забезпечення загальноосвітніх шкіл за умов повоєнної розрухи та залишкового принципу фінансування освіти. Розглянуто соціально-економічні аспекти повсякденності шкільного вчительства, умови праці та якість життя, їх вплив на соціальний статус і соціальне забезпечення педагогів. Простежено вплив ідеології на морально-психологічний стан шкільного вчительства, форми та методи партійно-державного тиску, репресивну політику щодо працівників освіти, антирелігійне виховання вчителів загальноосвітніх шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч33(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА373794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Крупник Л.О. 
Державна політика у сфері українського професійного мистецтва (1965 - 1985): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Крупник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено, що державно-партійні форми та методи управління професійним мистецтвом постійно удосконалювалися, пристосовуючись до нових обставин, але завжди були спрямовані на підпорядкування творчості митця ідейно-політичним цілям радянської держави, зокрема, нівеляції національних особливостей українського мистецтва. Показано, що державне управління у сфері професійного мистецтва здійснювалося на засадах визначеної для галузі фінансової системи, яка передбачала принципи матеріального та морального заохочення, ставила митця у залежність від управлінських структур. Виявлено, що творчий процес в УРСР, з одного боку, характеризувався певними успіхами, а з іншого - для нього були характерні тенденції щодо уніфікації професійного мистецтва, збіднення його сюжетів і тематик, що вело до утвердження у мистецтві лінії на спрощення, а іноді й спотворення реальної дійсності. Доведено, що із зростанням національно-визвольного руху, опір української творчої інтелігенції радянській тоталітарній системі виявився загалом у двох напрямках: мистецькому нонконформізмі та політичному дисидентстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Щ03(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА323399

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Біланич Г.П. 
Діяльність видавництва "Карпати" в краєзнавчому русі України (1945 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Г.П. Біланич ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження у культурно-історичному та книговидавничому аспектах процесів розвитку і пріоритетних напрямків видавничої діяльності "Карпат" у другій половині XX ст. Охарактеризовано основні етапи його розвитку, виявлено загальнонаціональні та регіональні аспекти діяльності. Здійснено книговидавничий аналіз масиву видань, висвітлено шляхи їх поширення у суспільстві. Виявлено вплив видавничої діяльності "Карпат" на національно-культурні процеси в Україні та за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч617.4(4УКР3)711.3г +
Шифр НБУВ: РА348701

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сворак С.Д. 
Загальноосвітня школа західноукраїнського регіону в контексті суспільно-політичного життя другої половини 40-х - першої половини 60-х років ХХ століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.Д. Сворак ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

У контексті суспільно-політичного життя регіону досліджено процес становлення та розвитку загальноосвітньої школи, який відбувся в умовах зламу традиційно усталеної в краї системи освіти та зумовленого цим протистояння націоналістичного підпілля Організації українських націоналістів, Української повстанської армії і органів радянської влади. За таких умов учительські колективи шкіл упродовж тривалого часу, принаймні в перше повоєнне десятиріччя, були заручниками супротивних сил, змушені були рахуватись з їхніми вимогами щодо змісту і спрямованості навчання. Аналізується політика органів партійно-радянської влади щодо вирішення проблем матеріально-технічної бази шкіл, форм, змісту і методики навчання і виховання, кадрового забезпечення системи освіти, її реорганізації та науково-педагогічного обгрунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)6 + Т3(4УКР)63-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Красножон Н.Г. 
Загальноосвітня школа України в контексті суспільно-політичного життя (1943-1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Красножон ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Висвітлено становище, наслідки руйнувань та особливості відновлення матеріально-виробничої бази школи за умов повоєнної розрухи та залишкового принципу фінансування освіти. Досліджено вплив етнонаціональної та соціальної політики партійно-державного керівництва на діяльність загальноосвітньої школи. Розкрито вплив голоду 1946 - 1947 рр. на функціонування школи та визначено соціальне становище вчителів та учнів у повоєнні роки. Розглянуто наслідки національної політики партійно-радянського режиму, що зумовили зменшення сфери вживання української мови, русифікацію, денаціоналізацію та уніфікацію шкільної освіти. Визначено напрями адміністративно-партійного контролю за діяльністю працівників народної освіти. Висвітлено прояви репресивно-карального механізму влади щодо вчителів та учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)63 + Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА321834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Федоренко Я.А. 
Зміни у культурно-духовному житті українського селянства в період хрущовської "відлиги": автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.А. Федоренко ; Черкас. Нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено спробу комплексного дослідження змін у культурно-духовному житті українського села в період хрущовської "відлиги". Проаналізовано основні форми та методи діяльності культурно-просвітницьких закладів у сільській місцевості 1953 - 1964 рр., вивчено принципи роботи сільських бібліотек, становлення кіномережі на селі в зазначений період. Виявлено позитивні та негативні боки розвитку сільської освіти у середині 1950 - початку 1960-х рр. Досліджено зміни, які відбулися у соціально-побутовій сфері українського села. Розкрито налагодження системи ремонтних майстерень, будівництва житла, покращання благоустрою селян. З'ясовано особливості церковно-релігійного життя українського села в період "відлиги", висвітлено роль державного фактора у формуванні нових традицій, звичаїв і свят на селі. Вперше в загальноісторичному дискурсі проаналізовано вплив періоду хрущовської "відлиги" на формування талановитих особистостей за умов українського села.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА363725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Заплотинська О.О. 
Інтелектуальний нонконформізм в Україні в 60 - 70-х рр. ХХ ст. (Історико-культурний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Заплотинська ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу комплексного вивчення неофіційного літературно-мистецького простору. Визначено причини виникнення й особливості прояву інтелектуального нонконформізму у середовищі літературно-мистецької інтелігенції. Проаналізовано офіційний дискурс, спровокований проявами нонконформізму у 1960 - 1970-х рр. З'ясовано механізм творення міфу навколо нонконформістської творчої інтелігенції, а також основні засади й ідеологічне обгрунтування державної політики у галузі літератури та мистецтва. До наукового обігу введено матеріали, що стосуються проявів нонконформізму в середовищі творчої інтелігенції даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА343861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Радченко О. М. 
"Інтурист" в Українській РСР: структура, кадри, основні напрями діяльності (60 - 80-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Радченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру, кадри, основні напрями діяльності "Інтуриста" в Українській PCP у 1960 - 1980-ті pp. На основі грунтовного аналізу широкого кола архівних і опублікованих джерел, а також наукової літератури комплексно вивчено діяльність провідної організації з іноземного туризму в УРСР "Інтурист". Визначено загальносоюзну та республіканську законодавчу та нормативно-правову базу розвитку міжнародного туризму. Окреслено організаційні та правові засади функціонування, міжнародні зв'язки республіканського "Інтуриста". З'ясовано діяльність "Інтуриста" в розбудові готельної бази та підприємств громадського харчування, організації транспортних перевезень, круїзного туризму, зосереджено увагу на кадровій політиці та фінансово-економічному забезпеченні. Проаналізовано основні напрями діяльності, зокрема, рекламну, участь в організації виїзного туризму, маршрути та програми перебування для іноземних туристів, агітаційно-пропагандистську роботу з туристами різних країн, в тому числі з іноземцями українського походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч518.14(4УКР) ж
Шифр НБУВ: РА382753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шевчук Ж.А. 
Мовна політика в Україні (кінець 50-х - початок 90-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ж.А. Шевчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З використанням широких документальних матеріалів, архівів центральних та місцевих державних архівосховищ України та Російської Федерації, Служби безпеки України та її обласних управлінь розглянуто основні шляхи реалізації мовної політики України періоду кінця 1950 - 80-х рр. Наведений статистичний матеріал доводить, що зросійщення України охопило всі сфери політичного, економічного та культурного життя. Доведено, що значні парадигми у сфері національної культурної політики викликали рішучий опір української інтелігенції, всіх тих, для кого було небайдужим минуле, сьогодення і майбутнє України. Наведено документи з архівно-слідчих справ українських правозахисників, які активно і послідовно включилися в рух за збереження рідної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Брехунець Н.С. 
Навчальні заклади освіти України 50-80-х років ХХ ст.: історіографія: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.С. Брехунець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку наукових знань про загальноосвітні школи, професійно-технічні училища, середні спеціальні та вищі навчальні заклади освіти, що функціонували в Україні у 1950 - 1980 рр. Здійснено періодизацію даного процесу, показано залежність розвитку історіографії від суспільно-політичної ситуації в країні. Виявлено пріоритетні теми кожного періоду та визначено науковий рівень їх висвітлення. Узагальнено досягнення дослідників радянського та пострадянського періодів, а також представників української діаспори та правозахисників. Висвітлено здобутки та вузькі місця в опрацюванні історіографії навчальних закладів освіти. Розроблено рекомендації щодо подальшого поглиблення започаткованих, не досліджених або спотворених тем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 г + Ч33(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА342653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Черненко М. В. 
Національно-патріотичні аспекти культурно-мистецької спадщини України (60 - 80-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.01 / М. В. Черненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено національно-партіотичний зміст культурно-мистецької творчості українських митців шістдесятників-дисидентів. На основі зарубіжної, української історіографії узагальнено історико-теоретичні аспекти, історико-правові засади американського та європейського націотворчого процесу, які сформувалися на основі міжнародних прав і свобод. Проаналізовано умови внутрішнього розвитку в Україні в часи "хрущовської відлиги", які сприяли формуванню національно-патріотичного, культурного руху опору, учасники якого боролися за вільний культурний, демократичний розвиток нації у складі СРСР. Доведено, що провідну роль у цьому процесі відіграла культурно-мистецька еліта, яка своєю громадсько-політичною, культурно-мистецькою діяльністю підносила самобутню національну культуру. На контретних прикладах розкрито національно-психологічні, культурно-етнічні, народно-побутові особливості українського народу, які склалися протягом його історії, визначено роль патріотичної культурно-мистецької спадщини 1960 - 1980-х рр. в утвердженні української нації та державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Щ03(4УКР)63
Шифр НБУВ: РА385731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кучеренко Г. В. 
Освіта працюючої молоді та підлітків в УРСР (1943 - 1950 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. В. Кучеренко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено спробу комплексного аналізу організації освіти підлітків і працюючої молоді в Україні у період повоєнної відбудови. Введено до наукового обігу раніше невідомі джерела. Охарактеризовано нормативно-правову базу формування та функціонування системи освіти працюючої молоді та підлітків у повоєнний період. З'ясовано динаміку розвитку мережі загальноосвітніх шкіл, у тому числі для працюючої молоді та підлітків, зміцнення їх навчально-матеріальної бази та забезпечення кадрами. Критично осмислено ідеологічні умови функціонування мережі освітніх закладів для працюючої молоді та підлітків, з'ясовано позитивні та негативні тенденції у їх роботі. На підставі опрацювання значного фактичного матеріалу з сучасних методологічних позицій оцінено роль державних інституцій і громадськості у діяльності шкіл для працюючої молоді та підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч444(4УКР)761 + Ч443(4УКР)62 + Т3(4УКР)63-7
Шифр НБУВ: РА381134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мічуда 
Побут і дозвілля сільського населення України в повоєнний період (1945- 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Валерія Валеріївна Мічуда ; Державний вищий навчальний заклад "Переяслав-Хмельницький держ. педагогічний ун-т ім. Григорія Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)63-7
Шифр НБУВ: РА364942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Вовк В.М. 
Побут та дозвілля міського населення України в 50 - 80-х роках ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Вовк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено побут і дозвілля міського населення України в 1950 - 1980-х рр. Розглянуто позитивні та негативні зміни, що відбувались у культурній, соціальній та медичній сферах, а також у матеріально-побутовому обслуговуванні міського населення. Простежено характер українських народних традицій і розкрито ставлення до них радянської влади. Доведено, що переважна більшість так званих нових радянських традицій і звичаїв сформувалася на базі традиційної української побутової обрядовості та впроваджувалась переважно шляхом примусу. З'ясовано, що партійно-державна еліта під гаслом формування нової спільності - радянського народу - вела цілеспрямовану боротьбу з народними традиціями, закривала культові споруди, переслідувала віруючих, забороняла проводити релігійні обряди. Розглянуто найбільш поширені форми дозвілля громадян, що мешкали у містах. Виявлено, що жителі міст були позбавлені належних моливостей задовольнити свої інтереси у культурній сфері внаслідок дії партійно-державної цензури, яка визначала зміст і характер духовної продукції, призначеної для поширення у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА355338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Тєвікова О. В. 
Повсякденне життя громадян УРСР: соціальні та культурні аспекти (1953 - 1964 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Тєвікова ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено рівень матеріально-побутової культури населення, який формує "матрицю" повсякденності. Проаналізовано морально-ціннісні імперативи соціуму, а саме: трансформацію свідомості суспільства під впливом процесів десталінізації й особливості менталітету громадян того часу. Розкрито духовний розвиток населення через дослідження мовної, освітньої, релігійної сфер буття, а також дозвілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Т3(4УКР)63-2
Шифр НБУВ: РА372189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сірук Н.М. 
Політичний контроль тоталітарної держави за культурно-науковою сферою України (друга половина 40-х - початок 50-х років XX ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Сірук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення архівних документів і матеріалів, критичного осмислення української та зарубіжної історіографії досліджено суспільно-політичну ситуацію та політику державно-партійного керівництва щодо України у другій половині 1940 - на початку 1950-х рр. Розглянуто форми та методи здійснення політичного контролю, зокрема, щодо діячів літератури, мистецтва та науки, висвітлено їх вплив на розвиток культурного життя в Україні. Зроблено висновок, що ідеологічні кампанії даного історичного періоду були спрямовані проти творчої та наукової інтелігенції як головного носія національної самобутності українського народу та реалізовувались під гаслом "боротьби проти українського буржуазного націоналізму".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА358474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бондарчук П. М. 
Релігійне життя населення України (середина 1940-х - середина 80-х років): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / П. М. Бондарчук ; НАН України ; Ін-т історії України. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Висвітлено релігійну політику радянської влади, її вплив на релігійне життя України та інші секуляризаційні фактори, основні моменти внутрішнього життя релігійних конфесій, діючих в УРСР, мережу релігійних організацій, кількісний склад віруючих і їхні соціально-демографічні характеристики. Описано особливості та тенденції змін релігійної свідомості пересічних віруючих, зокрема сприйняття ними церковного віровчення. Розглянуто загальне знання релігіного віровчення вірянами та чинники, які на це впливали. Надано характеристеку поганських світоглядних елементів у віруваннях і традиціях, які збереглися в досліджуваний період. Проаналізовано релігійну поведінку віруючих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-725
Шифр НБУВ: РА381198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Брегеда М.В. 
Ставлення населення Української РСР до процесу десталінізації (1953 - 1964 роки): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Брегеда ; Чорномор. держ. ун-т ім. Петра Могили. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі опублікованої літератури й архівних документів комплексно вивчено проблему ставлення українського суспільства до процесу десталінізації в 1953 - 1964 рр. Уведено диференційований підхід (поділ населення за соціальною, партійною, національною, територіальною ознаками) для дослідження реагування українців на десталінізаційні заходи. Показано динаміку суспільно-політичних настроїв і трансформацію масової свідомості українського населення у процесі проведення зазначеної політики. Розглянуто еволюцію різновидів реабілітаційного процесу (юридичного, політичного, соціального, партійного та публічного). Уточнено статистику реабілітованих осіб в УРСР у період "відлиги". Висвітлено різні підходи до проведення десталінізації, запропоновані Л. Берією, Г. Маленковим і М. Хрущовим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА364528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бережко К.О. 
Суспільна трансформація діяльності Свідків Єгови в УРСР у 1945 - 1991 роках: історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / К.О. Бережко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст діяльності релігійної організації "Свідки Єгови", досліджено її взаємовідносини з державною владою на різних етапах післявоєнного розвитку в УРСР. Висвітлено особливості формування, спрямованість і механізми реалізації релігійної політики радянської влади щодо релігійних організацій у повоєнні роки. Проаналізовано загальний стан і тенденції розвитку віросповідних принципів взаємовідносин "Свідків Єгови" з радянською владою. Визначено причини трансформації їх діяльності у контексті суспільного життя в Україні у 1945 - 1991 рр. Описано методи боротьби радянського уряду з "релігійним підпіллям", зокрема, досліджено масову депортацію українців за їх релігійні вірування. Висвітлено діяльність релігійної опозиції, що протидіяла радянському уряду, зокрема, угрупувань, що протистояли державному режиму методом пасивного спротиву. Розглянуто процес становлення політики толерантності радянської держави до релігійних меншин країни, визначено характерні риси релігійної політики у різні часи існування радянської системи. Розкрито характер, механізми, методи та наслідки появи та діяльності Свідків Єгови на території України у період радянської влади, досліджено їх вплив на релігійну ситуацію в республіці. Висвітлено просвітницьку діяльність віруючих на території України, розглянуто методи їх місіонерської роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Э376.24-36
Шифр НБУВ: РА372803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського