Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (170)Реферативна база даних (2137)Книжкові видання та компакт-диски (4325)Журнали та продовжувані видання (823)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучеренко О.О. 
Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.О. Кучеренко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні й методологічні проблеми аналізу державної політики, обгрунтовано комплексну наукову програму реформування українського суспільства. Висвітлено різноманітні концептуальні підходи щодо розуміння сутності та умов формування й ефективного здійснення державної політики. Досліджено засади державної стратегії на реформаційному етапі розвитку України. Визначено змістові, структурні й функціональні особливості державної політики, що має базуватись на імперативах і закономірностях системної трансформації суспільства. Доведено необхідність розробки методик планування та здійснення соціально важливих акцій державної політики, зокрема, у формах солідарного співробітництва структур різних гілок влади між собою та з громадсько-політичними об'єднаннями, засобами масової інформації, іншими самодіяльними соціальними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х809(4УКР)2 + Ф022.1 + Ф3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Конопльов С.Л. 
Мілітаризація близькосхідного регіону в 70 - 90-ті роки XX століття: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.Л. Конопльов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто генезу, особливості, динаміку та наслідки мілітаризації близькосхідного регіону, досліджено її вплив на ситуацію в регіоні, на зовнішню та внутрішню політику країн Близького Сходу. Визначено вплив центросилової динаміки на Близькому Сході на процес його мілітаризації. В контексті компаративного переосмислення джерел встановлено ступінь впливу мілітаризації на національні, регіональні, міжнародні механізми забезпечення безпеки регіону, залежність цього процесу від політики провідних держав світу. Зроблено науково обгрунтований прогноз розвитку дестабілізувальних тенденцій на всіх структурних рівнях регіону. Визначено ступінь впливу мілітаризації на національні, регіональні, міжнародні механізми забезпечення безпеки регіону, залежність цього процесу від діяльності провідних країн світу. Виявлено шляхи подолання мілітаризації та особливості проведення конверсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(53)63 + Ф3(53)63 + Т3(53)63-6 +
Шифр НБУВ: РА328854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Старинець О.Г. 
Влада і молодь: особливості взаємовідносин в процесі демократизації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Старинець ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше в політологічній науці застосовано комплексний підхід до вивчення молодіжних проблем і взаємовідносин молоді з чинною владою в Україні. Зазначено, що використання нормативно-ціннісного підходу дозволило по-новому розглянути проблеми упорядкованості молодіжної системи цінностей. Виявлено особливості політичних процесів у молодіжному середовищі за умов побудови нової української державності. Запропоновано поняття "політичне поле молоді" і "правове поле молоді", визначено їх основний зміст і головні параметри. З урахуванням специфіки політико-культурних явищ у молодіжному середовищі проаналізовано процес створення молодіжних структур та їх подальшого розвитку за більш ніж десятилітній період. На підставі оцінок владних відносин держави і підростаючого покоління виявлено й узагальнено особливості здійснення державної молодіжної політики та її еволюційного розвитку протягом усього періоду незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф032.22 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА330105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Жарраф М. 
Модернізація політичної системи Марокко: напрямки, етапи та перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М. Жарраф ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази модернізації політичної системи королівства Марокко запропоновано концепцію дослідження, яка містить теоретичні положення та політичні прогнози щодо закономірностей процесів модернізації та демократизації у арабо-мусульманській монархії Марокко. На базі великого фактичного матеріалу підсумовано досвід державної модернізації "зверху" за умови конституційної монархії, визначено пріоритетну значущість у цьому процесі глави держави - короля. Висвітлено суть і зміст етапів демократизації Марокканської конституційної монархії. Комплексно проаналізовано закономірності та специфіку складного поєднання монархії, ісламу та головних засад демократії (конституцію, парламент, виборчу систему) у даної держави. Уточнено поняття "традиційна", "парламентська" та "дуалістична" монархії. Здійснено спробу визначити місце Марокканської держави в цьому понятійному переліку, а також багатофакторний політологічний аналіз політичного поля та конституційного дизайну Марокко. Розглянуто роль опозиції в модернізаційному процесі. Уперше до наукового обігу введено значний фактичний матеріал, який стосується утворення нових політичних партій у країні, їх програм, політичної діяльності, участі у виборчих змаганнях. Визначено спадковість доктрини хасанізму на сучасному етапі політики модернізації у роки правління короля Мохамеда VI.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф3(6МАР)64 + Т3(6МАР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА328691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сарапін В.О. 
Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.О. Сарапін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "системні реформи". Висвітлено методологію його застосування до конкретних життєвих перетворень. Обгрунтовано складові ідеології системного реформування суспільства - послідовність, спадкоємність, збереження досягнень минулого та впровадження інновацій, досягнення оптимального балансу вітчизняного та зарубіжного досвіду, кадрове та ресурсне забезпечення. Показано суперечливість реформ, здійснених у минулому десятиріччі. У їх основі знайдено стримувальні фактори: політичну неструктурованість суспільства, недостатню наукову обгрунтованість реформ, розбалансованість взаємодії гілок влади, суб'єктивність окремих "реформаторів", залишковість орієнтацій частини населення та тоталітарні підходи до цінності. Проаналізовано умови та фактори ідеології прискорення реформ, що розглядається як чинник стабілізації українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.24 + Ф024 + Ф037.2 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА338328

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
6.

Соснін О.В. 
Державна політика в галузі управління інформаційним ресурсом України: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.В. Соснін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей державної політики в галузі формування, ефективного використання та правового регулювання інформаційного ресурсу України. З'ясовано роль держави в регулюванні інформаційної діяльності за умов становлення інформаційного суспільства та докорінних суспільних трансформацій. Розкрито суть поняття "інформаційний суверенітет держави", а також основні завдання щодо забезпечення інформаційного суверенітету Української держави. Здійснено класифікацію національних інтересів у інформаційній сфері за їх суб'єктами. Визначено суть, мету, об'єкти, завдання державної інформаційної політики за сучасних умов, а також принципи, напрями й особливості діяльності органів державної влади щодо ефективного управління інформаційним ресурсом України. Сформульовано основні напрями оптимізації організаційної структури органів влади, які здійснюють керування в інформаційній сфері, їх функції та повноваження. Створено концепцію правового регулювання використання інформаційного ресурсу з метою забезпечення ефективного функціонування інформаційної сфери держави, її інтеграції у світовий інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф018 + Ф3(4УКР) + Ч234(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337514

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Рапацька Л.П. 
Правове регулювання мовної політики в Україні наприкінці XVIII - на початку XXI ст. (на матеріалах Криму): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.П. Рапацька ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено історико-правовий аналіз становлення та розвитку правових засад регулювання мовної політики в Україні наприкінці XVIII - на початку XXI ст. Визначено напрямки діяльності держави у реалізації мовної політики та її головні проблеми в окремі періоди її вивчення, висвітлено з урахуванням конкретно-історичних умов найбільш характерні риси оцінок ученими соціально-політичної суті мовної політики. Узагальнено історичний досвід, проведено систематизацію нормативно-правової бази та визначено організаційно-правові засади регулювання мовної політики в Україні наприкінці XVIII - на початку XXI ст. у контексті використання накопиченого досвіду у розбудові незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР-6КРМ)341 + Ф3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА339850

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Теленко О.М. 
Ольстерська проблема в політиці Великої Британії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Теленко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено політику Британського уряду з урегулювання ольстерської проблеми. З'ясовано суть, передумови виникнення, етапи розвитку та складові даної проблеми, виокремлено та класифіковано політичні сили Північної Ірландії та визначено роль цих сил в її еволюції. Вивчено розвиток і здобутки політики Великої Британії в Ольстері у соціально-економічній та освітній галузях, у сфері безпеки, питанні визначення конституційного статусу Північної Ірландії та прав католицької меншини у 1968 - 2005 рр. Проаналізовано розвиток англо-ірландського діалогу щодо ольстерської проблеми, а також вплив США та міжнародних організацій на політику Великої Британії з розв'язання північноірландського питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ВЕЛ)6-(4ИРЛ) + Ф4(4ИРЛ)6-(4ВЕЛ) + Ф3(4ВЕЛ) + Э375.09(4ВЕЛ)-3-019 +
Шифр НБУВ: РА341712

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Осиповський С.М. 
Формування моделі державно-церковних відношень в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.М. Осиповський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

З використанням системного та порівняльного підходів вивчено особливості формування системи державно-церковних відношень в Україні у період переходу від тоталітарного до демократичного режиму. Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти взаємодії держави та релігійних організацій, проведено порівняльні дослідження цих відношень у різних країнах світу та Україні. Показано еволюцію відношень між українською державою та релігійними організаціями. Запропоновано шляхи оптимізації цих відношень з урахуванням історичних і регіональних особливостей, а також вимог світового співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-55 + Э211.5 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Кучмій О.П. 
Міжкультурне співробітництво як чинник зовнішньої та внутрішньої політики в умовах державотворчих зрушень: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.П. Кучмій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі теоритечного та практичного матеріалу з'ясовано сутність і особливості політики міжкультурного співробітництва (МС) на глобальному, регіональному та національному рівнях, висвітлено ефективність зовнішньої та внутрішньої політики держав в аспекті міжкультурної взаємодії та політичних взаємовпливів. Розглянуто теоретико-методологічні засади МС як чинника політичної культури та ідеології, визначено складові комплексного впливу МС на зовнішню та внутрішню політику держав за умов державотворчих зрушень. Досліджено стратегічні імперативи політики МС на прикладі провідних стран світу, зокрема, США, Канади та Французької Республіки. Розкрито роль і значення культурної дипломатії як засобу політичного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055 + Ф4(0)64 + Ф3(0)6 +
Шифр НБУВ: РА342914

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Шипунов Г.В. 
Теоретико-методологічні засади аналізу сучасного авторитаризму (на прикладі Росії та Білорусі): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.В. Шипунов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Однією з основних особливостей трансформаційних процесів на пострадянському просторі є формування й утвердження у певних країнах цього регіону політичних режимів, які, поєднуючи елементи авторитаризму та демократії, утворюють новий, гібридний тип політичних режимів. Здійснено комплексний аналіз основних підходів щодо розуміння поняття "політичний режим", на базі якого сформульовано дефініцію цієї категорії. Визначено основні етапи становлення та розвитку транзитології як напряму транзитологічної парадигми дослідження суспільно-політичних трансформацій. Проаналізовано та систематизовано основні підходи щодо концептуалізації гібридних режимів. Наведено визначення цієї категорії. Виділено основні індикатори, які дають змогу ідентифікувати належність певного режиму до розряду гібридних. Розроблено методику підрахунку цих індикаторів. На базі розробленої теоретико-методологічної схеми проведено комплексний аналіз особливостей функціонування політичних режимів Росії під час президенства В.Путіна та Білорусі у період правлення А.Лукашенка. Ці режими визначено як, відповідно, напівавторитарний режим і режим авторитарної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4РОС)12 + Ф3(4БІЛ)12 +
Шифр НБУВ: РА355054

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Паламарчук 
Ефективність механізмів народовладдя як основа внутрішньополітичної безпеки України: автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Максим Олександрович Паламарчук ; Рада національної безпеки і оборони України, Національний ін-т проблем міжнародної безпеки. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф3(4УКР)64 + Х819(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА351903

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Семигіна Т.В. 
Моделі соціальної політики економічно розвинутих країн: історія та сучасний розвиток: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Т.В. Семигіна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз формування соціальної політики як галузі державної політики, а також підходів до типологізації соціальної політики у сучасній політичній науці. Проведено історико-порівняльний аналіз державної соціальної політики певних економічно розвинутих країн (Великобританії, Німеччини, Швеції, США, Бразилії, Японії, Нової Зеландії), які належать до ліберальних, корпоративістських і соціал-демократичних моделей. Виявлено спільні тенденції змін, зокрема, посилення орієнтації на роботу у громаді, впровадження ринкових відносин до соціального страхування, зменшення ролі профспілок у регулюванні питань ринку праці, зростанні державної підтримки системи освіти та професійного навчання та перенавчання. Обгрунтовано, що моделі соціальної політики зберігають значну частину властивих їм історичних рис, інструментів розв'язання соціальних проблем і джерел фінансування соціальних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4/8) + Ф055.251.1 + Ф3(4/8)3,41 +
Шифр НБУВ: РА354980

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Матета О.А. 
Політична та етнокультурна маргінальність у трансформаційних процесах пострадянської України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.А. Матета ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив політичної й етнокультурної маргінальності на трансформацію політичного простору пострадянської України. На теоретичному рівні визначено та проаналізовано методологічні підходи щодо вивчення категорій політичної й етнокультурної маргінальності. Проведено комплексне дослідження причин маргіналізації у сучасній Україні. Запропоновано процес політичної маргіналізації розглядати не лише як негативне явище, але й як основу формування позитивного потенціалу для становлення нових політичних структур і відносин у країні, що реформується. Розкрито сутність і специфіку етнокультурної маргінальності в Україні, яка полягає у значному зростанні проявів маргіналізму серед більшості етносів, поглибленні маргінальних тенденцій у зв'язку з активізацією міграційних процесів, медіативним характером України (географічне положення між Заходом і Сходом), що породжує її особливий етнокультурний статус як маргінальної держави. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму управління процесами маргіналізації за умов пострадянської України. Обгрунтовано необхідність розробки за підтримки держави та активної участі різних структур громадянського суспільства консолідувальної програми міжетнічного діалогу на засадах інтеграції та мультикультуралізму з метою об'єднання різних верств населення за принциповими питаннями з обов'язковим урахуванням культурно-історичних особливостей окремих регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)11 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гаспарян М.В. 
Створення системи моніторингу соціально-політичних процесів в Криму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.В. Гаспарян ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Визначено роль моніторингу в системі прийняття політичних рішень. Обгрунтовано необхідність створення моніторингових систем за сучасних умов. Проведено порівняльний аналіз реальних моніторингових систем, розроблених вітчизняними та зарубіжними дослідниками. Створено методологічні засади Системи соціально-політичних процесів у Криму, запропоновано базові індикатори та їх параметри. Визначено основні компоненти системи. Запропоновано основні методи збору й опрацювання інформації, що надходить до системи. У межах представленої теоретичної бази створюється Система раннього запобігання міжетнічних конфліктів у Криму з виділеними кількісними параметрами. Значну увагу приділено параметру "модель міжконфесійних відносин", побудованому на підставі аналізу інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)64 + С5*25(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА351860

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Наумов А.С. 
Інститут глави держави як чинник внутрішньополітичних трансформацій у Росії: перше президентство Володимира Путіна: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.С. Наумов ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано інституційні засади й наслідки реалізації внутрішньої політики В.Путіна впродовж його першого президентства, її вплив на характер модернізації в Росії. Розмежовано поняття трансформації як переходу від одного політичного режиму до іншого та внутрішньополітичних трансформацій як процесу та наслідків реалізації цілей суб'єктів політики в конкретному політико-культурному середовищі. Показано залежність конституційного статусу глави держави в Росії від його реальних можливостей впливати на розвиток країни. З'ясовано причини та обставини послаблення політичної опозиції в Росії під час першого президентства В.Путіна, розкрито вплив його соціально-економічних реформ на суспільно-політичну модернізацію Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4РОС)12 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА353793

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Кузнєцов Є.В. 
Здобуття незалежності та суспільно-політичний розвиток Хорватії у 1990 - 2005 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.В. Кузнєцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено процес розпаду Югославської федерації, виникнення багатопартійної системи в Хорватії. Вивчено проблеми, взаємопов'язані зі становленням країни як суверенної та незалежної. Досліджено причини та характер хорватсько-сербської війни. Розглянуто діяльність першого президента Хорватії Ф.Туджмана. Висвітлено процес еволюції політичної системи республіки. Виявлено основні чинники впливу на внутрішню та зовнішню політику хорватської держави. Здійснено комплексний аналіз основних етапів розвитку політичної системи країни. Досліджено процес розвитку хорватсько-українських відносин протягом зазначеного періоду, їх стан і рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ХОР)64-5 + Ф3(4ХОР) + Ф4(4УКР)64-(4ХОР) +
Шифр НБУВ: РА354794

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Заблоцький В.В. 
Мовна політика в Україні: стан та напрями оптимізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Заблоцький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та реалізації мовної політики в державотвірних процесах України. Доведено, що у системі державних пріоритетів дана політика відіграє важливу роль в утвердженні суспільної злагоди, політичної стабільності та єдності держави. Вирішення мовної проблеми в Україні має полягати в наданні у законодавчому порядку російській мові статусу регіональної у певних регіонах за умов збереження за українською мовою статусу єдиної державної. Впровадження української мови як державної у публічній сфері не є послідовним повною мірою і не супроводжується системними заходами. Мовна політика в Україні має бути спрямована на досягнення певних цілей, а саме: утвердження української мови як державної в усіх публічних сферах суспільного життя, приведення мовного законодавства та практики його застосування у повну відповідність Конституції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА350989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Татаренко 
Регіональний вимір сучасного політичного розвитку України: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / Тетяна Михайлівна Татаренко ; НАН України; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + С5*25(4УКР) + Ф3(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА352482

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Сергієнко Т.І. 
Внутрішньополітична інтеграція сучасного українського суспільства в контексті державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.І. Сергієнко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження сучасних західних теорій з застосуванням вітчизняних досягнень сформовано понятійно-категоріальний апарат інтеграційного процесу як ефективного засобу дослідження особливостей сучасного українського державотворення. Розглянуто історико-культурні, господарсько-правові фактори дезінтеграції та інтеграції українського соціуму. Визначено основні напрямки формування національної та етнічної ідентичностей у процесі внутрішньополітичної інтеграції українського суспільства. Виявлено роль політичної свідомості та культури у цьому процесі. На підставі політологічного аналізу розроблено рекомендації щодо внутрішньополітичної інтеграції сучасного суспільства з метою їх використання в українському державотворенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА351066

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського