Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш400.218.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Білик Н.Л. 
Іво Андрич і Україна: контакти, рецепція, типологія: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.Л. Білик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення літературних взаємин видатного сербського письменника І.Андрича з українською культурою у межах системних рівнів: контактів, рецепцій, типологій. Систематизовано та проаналізовано перекладені українською мовою твори письменника, присвячені митцеві праці українських дослідників, встановлено, що завдяки цим перекладам презентовано творчу концепцію митця, створено цілісне бачення мистецької спадщини І.Андрича. Грунтовно вивчено й високо оцінена українськими літературознавцями та критиками своєрідність художніх здобутків письменика, . Висвітлено невідомі в Україні факти особистих контактів І.Андрича з діячами української культури. Розкрито типологічні сходження й аналогії в історичних романах митця, П.Загребельного та О.Гончара щодо змістових і формотворчих елементів. Зауважено, що виявлені літературні явища свідчать про існування іманентних проявів обумовленості виникнення й позитивного характеру взаємин І.Андрича з українською художньою літературою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(4ЮГО)41-4 Андрич І. 418.3 + Ш5(4УКР)6-318. +
Шифр НБУВ: РА337321

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Сидоренко О.В. 
Малі комічні форми в західноєвропейських літературах високого Середньовіччя і Ренесансу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О.В. Сидоренко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз жанрів міської "низової" літератури комічного спрямування високого Середньовіччя та Відродження, зокрема французьких фабліо, німецьких шванків та англійських джестів. Прослідковано передумови становлення даного різновиду літератури, а також його жанрову генеалогію. Досліджено типологічні збіги та відмінності на тематологічному, генологічному, жанрологічному рівнях. Виявлено спільні тематичні детермінанти, а також національно детерміновані мотиви і топоси, проаналізовано такі провідні жанротворчі атрибути, як структура та семантика заголовків, сюжетні алгоритми, композиція. З'ясовано природу сміхового поля досліджуваних жанрових моделей, виокремлено її провідні конституенти та механізми творення комічного ефекту. Визначено характер кореляції жанрової ідеології розглянутих національних моделей з інтелектуально-духовними запитами та естетичними смаками її потенційної читацької аудиторії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш401.47 + Ш5(0)-318.3 +
Шифр НБУВ: РА342172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Шимчишин 
Підстави та особливості рецепції творчості Лесі Українки в англомовному світі (Великобританії, Канаді, США): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Марія Мирославівна Шимчишин ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш407 + Ш5(0)943.21-318.3 + Ш5(4УКР)5-4 Українка Л. 418.3
Шифр НБУВ: РА311517

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Шалата О.М. 
Рецепція творчості Даніела Дефо і Джонатана Свіфта в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О.М. Шалата ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання освоєння Україною реалістичної нарації Д.Дефо та алегоричної сатири Дж. Свіфта, їх вплив на український літературний процес. Проведено компаративістичний аналіз романів "Робінзон Крузо" та "Гулліверові подорожі", їх українських перекладів і переказів. Висвітлено погляди зарубіжних критиків щодо творчості Дефо та Свіфта. У процесі дослідження використано важливий фактичний літературний матеріал та інформацію з історії англійського Просвітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(4ВЕЛ)-318.3 + Ш5(4УКР)-318.3 + Ш5(УК=4/8)-318.3
Шифр НБУВ: РА316039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Дерменджі Омер 
Трансформації сюжетів та образів у художній літературі (на матеріалі творів про Роксолану): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Дерменджі Омер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 14 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження функціонування у світовій літературі традиційного образу Роксолани та пов'язаного з ним сюжетного інваріанта. Трансформації сюжетно-образного матеріалу в національно-літературному та міжлітературному контексті проаналізовано на структурному та семантичному рівнях. Розглянуто питання встановлення типологічної та генетичної сутності літературного явища. Запропонована концепція відбиває багаторівневість інтерпретації образу Роксолани в культурному просторі та дозволяє розглядати цю інтерпретацію в контексті антиколоніалізму, фемінізму, орієнталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(0)-34 +
Шифр НБУВ: РА335541

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Думчак І.М. 
Українська проблематика ХХ ст. у творчій спадщині американського письменника Аскольда Мельничука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / І.М. Думчак ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено українську проблематику прози А.Мельничука в контексті порівняльного літературознавства. Проаналізовано малі розповідні форми творів, зокрема есе "Римські монети, скіфська кераміка" та новели "Дерево світла" в площині проблеми адаптації українських емігрантів до нових умов у компаративному зіставленні другого твору з творами американських письменників-емігрантів Б.Розенблатта "Зеліг" та О.Годіна "Мій мертвий брат їде до Америки". Розглянуто проблему місця митця в суспільстві за рівнем її висвітлення в новелі "Дерево світла" А.Мельничука та оповіданнях українських письменників В.Шевчука "Постріл" та В.Тарнавського "Дерево життя". Вивчено рецепцію роману Г.Г.Маркеса "Сто років самотності" на основі зіставлення з твором "Що сказано". Визначено типологічні відповідності та відмінності роману "Посланець мертвих" А.Мельничука в процесі компаративного аналізу з творами У.Самчука "На твердій землі" та К.Месуд "Проста історія" на рівні проблематики та поетики. Досліджено український переклад роману "Що сказано" А.Мельничука на лінгво-літературознавчому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(УК=7СПО)-4Мельничук,А.534 + Ш5(7СПО=УК)-4 Мельничук,А.534 +
Шифр НБУВ: РА342920

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського