Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Автореферати дисертацій (1981)Реферативна база даних (14667)Книжкові видання та компакт-диски (484)Журнали та продовжувані видання (70)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОСЯГНЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   аналітична доповідь   
1.

Яценко, Л. Д.
Екологічний складник національної безпеки: основні показники та способи їх досягнення [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Л. Д. Яценко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 52 с.. - (Серія «Національна безпека» ; випуск 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


На основі аналізу та оцінки стану національної безпеки в екологічній сфері України визначено проблеми, що загострюються під впливом посилення антропогенного навантаження на навколишнє середовище та продукують негативні наслідки соціально-економічного характеру. Подано перелік індикаторів стану екологічної безпеки як одного зі складників національної безпеки держави та їх порогові значення, на основі яких оцінено рівень екологічної безпеки в Україні. За отриманими результа- тами зроблено висновок щодо сучасного стану основних життєзабезпечувальних природних систем в Україні. Запропоновано рекомендації щодо подолання негативних тенденцій і поліпшення стану екологічного складника національної безпеки держави. Розраховано на безпекознавців та спеціалістів у сфері екологічної безпеки.



Кл.слова:
раціональне природокористування -- промислові відходи -- екологічна безпека

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Яблонський, В. А.
Ветеринарне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології [Електронний ресурс] / В. А. Яблонський, С. П. Хомин, Г. М. Калиновський. - Вінниця : Нова Книга, 2006. - 592 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладено теоретичні основи та досягнення практичного акушерства в галузі морфології та фізіології статевих органів свійських тварин, фізіології та біохімії сперми, технології її розрідження, зберігання та транспортування, природного та штучного осіменіння, запліднення, трансплантації ембріонів, фізіології вагітності, родів та післяродового періоду, діагностики, лікування та профілактики захворювань цих періодів відтворної здатності; висвітлено методи надання акушерської родової та післяродової допомоги; описано види патології молочної залози, її причини, методи діагностики, лікування та попередження. Значне місце відведено хворобам новонароджених тварин, діагностиці, перебігу, лікуванню та профілактиці гінекологічних хвороб самок та імпотенції самців. Для студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів, а також лікарів ветеринарної медицини, наукових співробітників, фермерів.



Кл.слова:
ветеринарія -- гінекологія -- біотехнологія -- розпліднення тварин

   Тип видання:   аналітична доповідь   
3.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / В. Лутковська [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2013. - 398 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


Підсумовуючи діяльність Уповноваженого у 2012 р., а також на виконання вимог статті 18 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” вашій увазі пропонується Щорічна доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні як документ, у якому означено й проаналізовано системні проблеми, що призводять до порушення прав і свобод людини в Україні. При цьому Уповноваженим з прав людини вітаються ті позитивні досягнення і здобутки, які ми спостерігали протягом минулого року. Проте відповідно до міжнародних стандартів та практики роботи національних інституцій у Доповіді акцентується на виявлених проблемах та недоліках, а також надаються рекомендації щодо їх розв’язання. Метою цієї Доповіді є не стільки критика існуючої ситуації з правами людини в Україні, скільки сприяння покращенню ситуації у сфері дотримання прав і свобод людини в нашій державі. Проект Щорічної доповіді обговорено на засіданні Консультативної ради при Уповноваженому з прав людини.



Кл.слова:
права людини -- дискримінація -- катування -- ґендерна рівність

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Шульженко, Д.
Аутизм - не вирок [Електронний ресурс] / Д. Шульженко. - Л. : Кальварія, 2010. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлено авторський підхід до проблеми подолання спектра аутистичних порушень. Автор розкриває сутність мислення, поведінки та діяльності аутичних дітей, пропонує свої погляди, принципи, форми роботи і методи формування адекватних психологічних установок, що забезпечують свідомий контроль над основними позиціями життя аутичної дитини. Особливу увагу приділено прогностичному потенціалові особистості аутичної дитини, обґрунтовано необхідність урахування в процесі досягнення цієї мети виокремлених вікових меж вихованців, що впливають на розгортання процесу їхнього морально-духовного розвитку. Книгу адресовано практичним психологам, педагогам, батькам, керівникам освітніх закладів, науковцям, студентам і викладачам вищих медичних та педагогічних навчальних закладів, усім зацікавленим у процесах корекційного виховання і творчого розвитку аутичних дітей.



Кл.слова:
аутизм -- спілкування -- усамітнення -- агорафобія -- психічна дисфункція

   Тип видання:   підручник   
5.

Штефан, М. Й.
Цивільний процес [Електронний ресурс] / М. Й. Штефан. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 451 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У розбудові України як демократичної, правової держави визначальна роль належить судовій владі, на яку Конституцією, Законом України «Про судоустрій» покладено здійснення правосуддя в цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах. У підручнику «Цивільний процес» проаналізовано норми й інститути цивільного процесуального права України, яким встановлено процесуальний порядок здійснення правосуддя в цивільних справах (цивільне судочинство, цивільний процес) у спорах, що виникають у державі з цивільних, трудових, сімейних, всіх інших правовідносин, спрямованого на виконання важливих конституційних завдань по захисту прав і свобод людини та громадянина, гарантованих Конституцією, іншим законодавством України, прав й інтересів підприємств, установ, організацій, держави і суспільства. Структура і зміст підручника визначаються програмою навчального курсу «Цивільне процесуальне право України», який вивчається студентами вищих юридичних навчальних закладів. У ньому відображено сучасний стан правового регулювання цивільного судочинства України станом на 1 серпня 2001 року, а також досягнення науки і практики цивільного процесу. Підручник розроблено на правовій основі Конституції України, Цивільного процесуального кодексу та іншого законодавства України, з урахуванням численних змін і доповнень до нього.



Кл.слова:
судова влада -- процесуальний порядок -- правосуддя

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Шеляхіна, І. В.
Сучасні проблеми природознавства [Електронний ресурс] / І. В. Шеляхіна ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Факультет комп’ютерних технологій, Кафедра природничих наук та інформатики. - К. : [б .в.], 2008. - 46 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курс „Сучасні проблеми природознавства” підготовлений відповідно до Державного освітнього стандарту вищої фахової освіти України. Людство вступило у Ш тисячоліття. Це змушує людей приділяти більше уваги своєму майбутньому і всебічному осмисленню минулого. Однією з найважливіших стала глобальна проблема взаємодії природи й суспільства. Людство стало забувати, що воно само – частина природи, біологічний вид, життя якого цілком визначається природою, а уся його могутність заснована на використанні законів природи. Мета даного курсу полягає в формуванні у студентів уявлень про: місце людини в еволюції Землі; напрямки й шляхи розвитку в науково-технічній і організаційно- економічній сферах діяльності людини; можливості досягнення більш високого рівня виживання людства в умовах екологічних катастроф, що насуваються.



Кл.слова:
природа -- суспільство

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Шевчук, О. Б.
E-Ukraine. Інформаційне суспільство [Електронний ресурс] : бути чи не бути / О. Б. Шевчук, О. П. Голобуцький. - К. : ЗАТ "Атлант UMS", 2001. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є одним з перших вітчизняних досліджень, присвячених проблемам формування в Україні Інформаційного суспільства та включення нашої держави до загадьноевітопих процесів побудови Глобального інформаційного простору. Автори популярно виклали основні теоретичні та прикладні питання теми: загальні і конкретні визначення, історію виникнення й розвитку ідей, поточні й стратегічні завдання, досягнення й перепони на шляху інформатизації та входження до нової — Цифрової - доби людської цивілізації. Адресована широкому колу читачів.



Кл.слова:
суспільство -- інформація

   Тип видання:   монографія   
8.

Шевченко, О. В.
Економічна ефективність ґрунтоохоронних заходів при використанні земель сільськогосподарського призначення [Електронний ресурс] : монографія / О. В. Шевченко, А. Г. Мартин ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 10.12 Мб


У монографії проаналізовано сучасний стан і тенденції використання земельних ресурсів у сільському господарстві. Встановлено, що деградація ґрунтів нині є однією з найважливіших виробничо-екологічних проблем, передумовою неможливості досягнення високої еколого-економічної ефективності використання земель у майбутньому. Запропоновано методику визначення суспільних утрат від деградації земель, яка базується на обчисленні частки капіталізованого рентного доходу, що втрачається при зниженні родючості ґрунту за різних ступенів деградації земель, а також витрат на відновлення родючості порушених і малопродуктивних земель. Обґрунтовано науково-методичний підхід до визначення економічної ефективності ґрунтоохоронних заходів у сучасних ринкових умовах, який базується на одержанні додаткового доходу за рахунок приросту врожаїв сільськогосподарських культур на захищених земельних ділянках. Наукове видання розраховане на дослідників, аспірантів, магістрів факультетів землевпорядкування вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців з землеустрою, моніторингу, агрономів, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
зсуви ґрунтів -- агроландшафти -- еколого-економічне моделювання

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Чичкан, О. А.
Фізичне виховання у схемах [Електронний ресурс] : навч.-метод. посібник / О. А. Чичкан, М. М. Кость. - Л. : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2011. - 104 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.95 Мб


У навчально-методичному посібнику узагальнено дані науково-методичної літератури щодо теорії та методики фізичного виховання. Враховано сучасні потреби і досягнення в галузі фізичної культури. Навчальний матеріал викладено наочно у вигляді схем із врахуванням сучасних понять та визначень. Розраховано на викладачів та студентів вищих навчальних закладів, а також тих, хто прагне до фізичного самовдосконалення.



Кл.слова:
фізичне виховання -- навчання -- розвиток -- фізичні вправи

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Чехович, Сергій Болеславович.
Елементарний курс міграційного права. Курс лекцій [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. Б. Чехович ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2004. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конспект лекцій з міграційного права України написано на основі вив­чення проблем правового регулювання міграційних процесів, їх розвитку від часу прийняття Декларації про державний суверенітет 1990 року до сього­дення. В ньому враховано досягнення вітчизняних та зарубіжних досліджень і правореалізації міграційного законодавства України, системно розгляда­ються теоретичні засади формування й розвитку міграційного права України та його інститути.



Кл.слова:
міграційне законодавство -- свобода пересування -- кордон -- митниця -- віза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
11.

Циганенко, Володимир.
Енергія квантової свідомості [Електронний ресурс] / В. Циганенко. - Київ : Кий, 2017. - 345 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.13 Мб


Книжка Володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й надрукованих у періодиці. Читач для себе відкриє широке поле знань із конкретних прикладів, що енергетичні кванти чужих бажань, прагнень, думок, емоцій можуть бути такі сильні, що навіть вольовій людині, якщо він не уміє свідомо від цього позбавлятися, впоратися з ними буває дуже важко, і не тільки традиційних у земних умовах, які автор дохідливо викладає у статтях, використовує та упорядковує досягнення сучасної світової науки у галузі пізнання квантової свідомості, розмірковує: над альтруїстичними та творчо-конструктивними технічними рішеннями, коли беруться до уваги інтереси усього живого, над негативною енергією квантової свідомості, у сучасному суспільстві і тим, що потрібно творчо використовувати у майбутньому. Розрахована на широкий загал читачів, які цікавляться пізнанням енергетики на квантовому рівні, існуванням Всесвіту та досягненням світової науки у вивчені його. Може бути корисною для енергетиків, фахівців – астрофізиків, хіміків, планетологів, астрономів, генетиків, викладачів освітніх закладів, музейних працівників.



Кл.слова:
наукові проблеми -- квантова теорія -- НЛП

   Тип видання:   національна доповідь   
12.
 



Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна: 2000-2015 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи ; уклад.: Н. Горшкова, М. Дуда, Е. Лібанова [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2015. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.22 Мб


Національна доповідь висвітлює стан досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття (ЦРТ) в Україні та базується на широкому колі інформаційних, аналітичних і статистичних матеріалів. У доповіді наведено аналіз тенденцій національного розвитку та перешкод на його шляху, ключові проблеми та рекомендації. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України здійснило аналіз успіхів і викликів на шляху досягнення завдань ЦРТ до 2015 року. Ця робота відбувалася за підтримки Проекту Програми розвитку ООН «Прискорення прогресу на шляху досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття в Україні» спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України. Для забезпечення об’єктивності оцінок до процесу підготовки доповіді, обговорення досягнення ЦРТ, визначення проблем та розроблення рекомендацій долучилися понад 200 провідних фахівців у тематичних сферах ЦРТ. У публікації наведена динаміка досягнення цілей за ключовими індикаторами. Бенчмаркінгові орієнтири для досягнення до 2015 року були встановлені у 2000 році й оновлені у 2010 році на підставі розрахунково-прогнозної роботи щодо окреслення тенденцій розвитку на довгострокову перспективу та аналізу стану виконання завдань ЦРТ (з урахуванням змін у національній статистиці).



Кл.слова:
демографічні показники -- ґендерна рівність -- охорона довкілля

   Тип видання:   національна доповідь   
13.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2013 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень, Національний інститут стратегічних досліджень ; за заг. ред. А. Єрмолаєва, Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2013. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


Для прогнозування тенденцій майбутнього суспільного розвитку та стратегічного планування необхідним є вивчення винесених уроків із досягнення ЦРТ. Здійснення об’єктивного аналізу досягнень та здобутків на шляху виконання завдань ЦРТ до 2015 року, ретельне вивчення існуючих проблем, їх причин та можливих наслідків, врахування незавершених завдань ЦРТ та нових викликів, що постають на шляху розвитку, та вироблення рекомендацій щодо прискорення прогресу на шляху досягнення ЦРТ – ці питання стали ключовими у процесі розроблення доповіді «ЦРТ.Україна.2013». В рамках відкритого обговорення згаданих питань проведено низку заходів: 7 експертних дискусій та 7 круглих столів за участю високопосадовців, електронне обговорення кожної цілі, круглий стіл з представлення проекту доповіді. До процесу обговорення та доопрацювання проекту доповіді «ЦРТ.Україна.2013» долучилось понад 150 представників експертної спільноти за напрямами, що відповідають тематичним сферам ЦРТ: урядовці, управлінці, фахівці агентств системи ООН, дипломати, науковці, економісти, демографи, лікарі, епідеміологи, екологи, освітяни, журналісти, підприємці, представники недержавних організацій, діяльність яких сприяє досягненню ЦРТ, та інші представники громадянського суспільства. Доповідь «ЦРТ.Україна.2013» є результуючим наслідком цієї роботи.



Кл.слова:
соціально-економічний розвиток -- стратегічне планування -- пріорітети розвитку

   Тип видання:   національна доповідь   
14.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2010 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Міністерство економіки України ; за заг. ред. Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2010. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.23 Мб


У доповіді висвітлено стан досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття (ЦРТ), уточнено матрицю завдань та індикаторів ЦРТ та встановлено реальні цільові орієнтири до 2015 року з використанням широкого кола інформаційних, статистичних та аналітичних матеріалів. Проаналізовано перешкоди на шляху динамічного розвитку країни, визначено основні проблеми нинішнього етапу реалізації завдань ЦРТ та запропоновано рекомендації щодо оптимальних шляхів їх вирішення. Публікація стане у нагоді урядовцям, працівникам міністерств та відомств, керівникам та фахівцям місцевих органів виконавчої влади, науковцям, діячам громадських організацій, усім, кого цікавлять питання соціально-економічного та людського розвитку України.



Кл.слова:
демографічні проблеми -- ґендерна рівність -- охорона довкілля

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Хилл, Наполеон.
Как стать богатым за один год [Електронний ресурс] / Наполеон Хилл. - Минск : Попурри, 2011. - 105 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор, научивший своими книгами уже миллионы людей настраиваться на достижение личных успехов в любом деле, по праву считается классиком мотивационной литературы. Здесь его рекомендации представлены в виде кратких статей, условно привязанных к 52 неделям календарного года. Еженедельно прочитывайте по одной статье, изучайте и обдумывайте ее текст и смысл - и через год Вы овладеете истинными богатствами жизни!



Кл.слова:
гроші -- успіх -- досягнення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Ханников, Александр Александрович.
Техника: от древности до наших дней [Електронний ресурс] / А. А. Ханников. - [Б. м.] : [б. в.], 2011. - 1160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга охватывает развитие техники в мировом масштабе почти за весь период развития человечества. В данной работе отражены наиболее значительные события. Этот фактографический материал, расположенный в хронологической последовательности, дает наглядные представления об общих тенденциях технического прогресса, а также об основных его направлениях в тот или иной период времени. Книга содержит много сведений из истории техники и может быть использована как справочное пособие. Ее цель пробудить интерес широкого круга читателей к знаменательным датам и событиям в истории техники, дать в лаконичной форме достоверные сведения об этих событиях. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
історія техніки -- технічне досягнення -- технічна термінологія

   Тип видання:   монографія   
17.


Формування системи механізмів управління природними ресурсами в умовах євроінтеграційних процесів [Електронний ресурс] : монографія / відп. ред. М. А. Хвесик ; Національна академія наук України, Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України». - Київ : ДУ ІЕПСР НАН України, 2017. - 595 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.35 Мб


У монографії досліджено ключові аспекти розвитку методології управління природними ресурсами в Україні з позицій урахування факторів, пов’язаних із процесами євроінтеграції. Зокрема, розкрито змістовні ознаки алгоритму впровадження інноваційного концепту децентралізації відповідної управлінської системи. Акцентовано увагу на визначенні шляхів переформатування структури фінансово- та організаційно-економічних механізмів управління природними ресурсами з метою максимізації досягнення позитивного ефекту, а також питанні інституційного та нормативно-правового забезпечення трансформації системи управління природними активами.



Кл.слова:
децентралізація -- напрями трансформації структури -- природні ресурси

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Фільченков, О. О.
Апоптоз і рак [Електронний ресурс] : від теорії до практики / О. О. Фільченков, Р. С. Стройка ; Інститут експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р.Є. Кравецького, Інститут біології клітини. - Тернопіль : Укрмедкнига, 2006. - 524 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У практичному посібнику «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розглядаються останні досягнення у вивченні клітинних та молекулярних механізмів апоптозу. Крім того, описані наявні методи виявлення та дослідження апоптотичних клітин in vitro та in vivo, значення апоптозу в розвитку злоякісних новоутворень та використання модуляторів апоптозу для лікування онкологічних хворих. Смерть живих організмів є предметом зацікавлення не лише природодослідників, але й філософів. Постійно виникає питання, чому смерть є неминучою і в багатьох випадках наперед запрограмованою. В останні три десятиліття наші уявлення про смерть клітин тканин та органів піддалися серйозному переосмисленню. Цьому сприяли відкриття, зроблені незалежно двома групами вчених, які використовували різні об'єкти та підходи у своїх дослідженнях. Очевидно, тут доречно згадати слова відомого фізика Макса Планка про те, що головною рисою кожної нової наукової ідеї є певне поєднання двох різних за суттю явищ. На початку 70-х років минулого століття австралійський вчений Джон Керр вперше описав особливості ультраструктурних змін, що відбуваються в клітинах ссавців під час їх фізіологічної загибелі, що не викликана дією якогось патогенетичного чинника. Пізніше він та його колеги (А. Віллі та А. Кюрі) з Едінбургу в Шотландії систематизували дані, що стосуються цього явища, та запропонували термін «апоптоз» для його позначення. Приблизно у той самий час інші вчені з Великої Британії - Сідней Пренер та його співробітник Джон Салстон, а також американець Роберт Горвіц, займаючись вивченням мікроскопічного грунтового хробачка Caenorhabditis elegans, ідентифікували гени, що контролюють загибель клітин під час розвитку цього примітивного організму. Значний інтерес до апоптозу на початку 90-х років минулого століття привів до виявлення у ссавців генів, подібних до «генів смерті» у нематоди (С. elegans). Після цих праць тема апоптозу стала не лише популярною, але й надзвичайно плідною. У комп'ютерній інформаційній системі PubMed станом на грудень 2004 року знаходилося біля 92000 наукових статей, в яких вживається термін «апоптоз» - слово, яке ще не так давно було малознайомим широкому колу природодослідників. Виявлення явища апоптозу стало справді революційним у біології і його можна порівняти з такими важливими відкриттями, як, наприклад, існування клітинного циклу. Тому першовідкривачі апоптозу стали розглядатися як імовірні претенденти на отримання Нобелівської премії з фізіології та медицини. Перед комітетом, який присуджує такі премії, стояло складне завдання. У результаті ретельного розгляду цього питання 10 грудня 2002 року в річницю смерті Альфреда Нобеля на церемонії вручення премії його імені перед королем Швеції стояли С. Бренер, Сер Дж. Салтсон і Р. Горвіц. Зараз це вже історія, хоч дискусії з приводу правомірності саме такого вибору Нобелівського комітету не припиняються. У книзі «Апоптоз і рак: від теорії до практики» узагальнені найновіші відомості про закономірності та механізми загибелі клітин евкаріютичних організмів. Порівнюються різні форми такої загибелі - апоптоз, який ще називають запрограмованою або фізіологічною смертю клітини, автофагія і некроз - патологічна смерть клітин. Практичний посібник «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розрахована на фахівців у різних галузях біології та медицини. Вона буде корисною не лише для лікарів-онкологів, але й для широкого кола читачів, які цікавляться новинками в галузі природничих наук.



Кл.слова:
хвороба -- клітина -- онкологія -- цитологія

      
19.


Урологія, андрологія, нефрологіядосягнення, проблеми, шляхи вирішення [Електронний ресурс] : матеріали ювілейної науково-практичної конференції / ред. В. М. Лісового. - Харків : [б. в.], 2018. - 360 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.41 Мб


У збірнику всебічно висвітлені питання найбільш поширених захворювань сечовидільної та статевої системи. У тематичних розділах представлені статті та тези, присвячені найбільш актуальним проблемам онкологічної, геріатричної та педіатричної урології; представлені досягнення візуальної та лабораторної діагностики, досвід хірургів-урологів і лікарів-репродуктологів. Особливу увагу приділено актуальним проблемам нефрологи, трансплантації та діалізу. Матеріали представляють науковий і практичний інтерес для урологів, андрологів, гінекологів, нефрологів, трансплантологів, хірургів, сексопатологів, сімейних лікарів і лікарів-інтернів.



Кл.слова:
лікування -- онкологія -- діаліз -- здоров'я

   Тип видання:   національна доповідь   
20.


Україна: шлях до консолідації суспільства [Електронний ресурс] : національна доповідь / Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України ; Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. - Київ : [б. в.], 2017. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.32 Мб


У доповіді розглянуто проблемні питання консолідації українського суспільства у ситуації соціально-економічної, внутрішньо- та зовнішньополітичної кризи, оцінено стан національної згуртованості, розкрито причини та фактори конфронтаційних явищ у суспільних відносинах, розгорнуто модель національної єдності та стратегію її досягнення.



Кл.слова:
Консолідація і конфронтація -- Політика -- Тенденції розвитку
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського