Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (48)Тематичний інтернет-навігатор (57)Автореферати дисертацій (1453)Реферативна база даних (1103)Книжкові видання та компакт-диски (825)Журнали та продовжувані видання (2845)
Пошуковий запит: (<.>K=КИЇВСЬКА$<.>+<.>K=АКАДЕМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 661
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Ульяновський, Василій.
“Славний для всіх часів чоловік”: князь Костянтин Іванович Острозький [Електронний ресурс] / Василій Ульяновський ; Національний університет “Острозька академія”. - Острог : [б. в.], 2009. - 168 с.. - (Серія “Видатні постаті острогіани” ; випуск 2)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розповідається про життя Костянтина Івановича Острозького – одного з найславетніших представників князівської династії Острозьких. Основна увага приділяється його участі у воєнних кампаніях, його підтримці Православної церкви, господарській та політичній діяльності. Для науковців, викладачів, студентів, широкого кола читачів.



Кл.слова:
князівська династія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Котляр, М. Ф.
Як і чому настала удільна роздробленість на Русі [Електронний ресурс] / М. Ф. Котляр ; Інститут історії України НАН України. - Київ : [б. в.], 1998. - 106 с.. - (Історичні зошити)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця присвячена чільній темі давньоруської історіографії — добі удільної або феодальної роздробленості Київської держави, що вже близько двохсот років дискутується у вітчизняній і зарубіжній науці. Автор досліджує причини розділення держави на півтора десятка земель і князівств, що почалося по смерті сина Володимира Мономаха Мстислава (1132 р.), і приходить до висновку, що його головною причиною стали виникнення і розвиток боярського землеволодіння в XII ст. і викликаний ним ріст політичної ролі боярства як в центрі, так і на місцях. М.Ф. Котляр упевнений, що роздробленість не зруйнувала Давньоруську державу, як вважали і досі вважають багато істориків. Вона лише змінила форму, ставши з монархії єдиновладної федеративною. Досліджено' також структуру верховної влади на Русі в XII—XIII ст.



Кл.слова:
феодалізм -- боярське землеволодіння -- Київська Русь -- міжусобні війни

   Тип видання:   методичний посібник   
3.


Юридична деонтологія [Електронний ресурс] : навчально-методичний комплекс / уклад.: Ю. В. Нікітін, Л. Г. Мандич ; Національна академія управління. - К. : Національна академія управління, 2011. - 38 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У програмі врахована специфіка навчальних закладів, які готують кадри у галузі управління. При вивченні значної кількості тем спеціально передбачено розгляд питань, що пов’язані з тими чи іншими аспектами практичної діяльності, що допоможе майбутнім правознавцям більш повно оволодіти необхідними знаннями для подальшого навчання та майбутньої практики.



Кл.слова:
Управління

   Тип видання:   словник   
4.


Этимологический словарь летописных географических названий Южной Руси [Електронний ресурс] / І. М. Желєзняк [и др.]. - К. : Наукова думка, 1985. - 253 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано, історично, географічно і номенклатурно визначено, простежено в розвитку і взаємозв'язках з іншими утвореннями, етимологізовано та оформлено в лексикографічних статтях (їх понад 700) топонімікон, зафіксований до початку XIV ст. давньоруськими літописами у південній частині Київської Русі та на суміжних територіях (в межах УРСР). Для дослідників — лінгвістів, істориків, географів, етнографів, усіх, хто цікавиться питаннями походження власних географічних назв.



Кл.слова:
топоніміка -- давньоруська мова -- Київська Русь

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Грушевський, Михайло Сергійович.
Щоденник (1888-1894 рр.) [Електронний ресурс] / М. С. Грушевський ; Національна академія наук України, Інститут археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського, Центральний державний історичний архів України, м. Львів. - К. : [б. в.], 1997. - 266 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоденник М.С. Грушевського написаний у 1888-1894 рр., під час навчання видатного історика в Київському університеті й підготовки його до захисту магістерської дисертації. Розповідається про громадсько-політичну діяльність вченого в Старій Громаді, про український рух початку 90-х років XIX ст., його чільних діячів (В.Б.Антоновича, О.Я.Кониського, О.Барвінського та інших).



Кл.слова:
історія України -- громадсько-політична діяльність -- український рух

   Тип видання:   автореферат   
6.


Шляхетство полісся України. Старовинні роди Овруцької шляхти : матеріали науково-практичної конференції [Електронний ресурс] : матеріали науково-практичної конференції / , ред. В. Ф. Баранівський ; Міжнародна громадська організація «Земляцтво житомирян», Інститут історії НАН України, ВНЗ «Національна академія управління». - суспільно-науковий проект «Шляхетство як історико-культурний та державо-творчий феномен України». - Київ : ТОВ «НПВ Інтерсервіс», 2018. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.43 Мб


У збірнику матеріалів конференції здійснений показ шляхетства України як історико-культурного феномену; прослідкована історична тяглість становлення дворянсько-шляхетських родів від Древлянщини до сьогодення; висвітлена боротьба овруцької шляхти за свої права в період перебування в складі Речі Посполитої та Російської імперії; проведено наукові розвідки щодо історії найбільш відомих старовинних родів овруцької шляхти (Баранівських, Бовсунівських, Бехів, Васяновичів, Виговських, Левківських, Маленівських, Мойсієнків, Невмержицьких, Недашківських, Чопівських, Шкуратівських, Шпаковичів та ін..). Охарактеризовані головні ознаки культури, релігії, мови та побуту Овруцької шляхти, означена проблема прізвищ та геральдики українських шляхетських родин; В праці знайшли відгук певні дискусійні положення щодо походження окремих шляхетських родин та оцінки їх різними авторами. Матеріали збірника мають важливе історичне, соціально-політичне, пізнавальне та патріотично-виховне значення.



Кл.слова:
дослідження -- Житомирщина -- історико-культурний феномен -- історія

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
7.


Червона книга України [Електронний ресурс] : в 2 т. / Національна академія наук України. - К. : Глобалконсалтинг, 2009

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Тваринний світ / під ред. І. А. Акімової. - 600 с.

Т. 2 : Рослинний світ / під ред. Я. П. Дідуха. - 900 с.


Книга є офіційним докуменом, що відображає сучасний стан видів рослин і грибів України, які перебувають під загрозою зникнення, або потребують охорони. У книзі наводяться відомості про 826 видів, дається їх українська та латинська назва, таксономічна належність, природоохоронний статус, наукове значення, ареал виду та його поширення в Україні, чисельність та структура популяцій, причини зміни чисельності, умови місцезростань, загальна біоморфологічна характеристика, режим збереження популяцій та заходи з охорони, розмноження та розведення у спеціально створених умовах, господарське та комерційне значення, основні джерела інформації. Кожна стаття супроводжується ілюстрацією та картосхемою поширення виду в Україні. Також вміщено нормативні документи про Червону книгу України та довідкові матеріали. Видання розраховане на державні, наукові і громадські установи та організації, навчальні заклади, спеціалістів, широкі кола природо- користувачів, активістів охорони природи.



Кл.слова:
рослини -- тварини -- екологія

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Цирковірусні інфекції [Електронний ресурс] / М. П. Ситюк [та ін.] ; Національна академія аграрних наук України, Інститут ветеринарної медицини, Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Аграрна наука, 2017. - 128 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.89 Мб


У виданні описано епізоотологічні особливості, клінічні ознаки, патолого-анатомічні змін и, діагностику та заходи профілактики з цирковірусної інфекції. Розраховано на широке коло фахівців ветеринарної медицини, епізоотологів, наукових працівників, викладачів і студентів сільськогосподарських та ветеринарних вишів, які цікавляться проблемами вірусної патології домашніх свиней.



Кл.слова:
вірусні білки -- нефропатії -- проліферативно-некротизуюча пневмонія -- респіраторні хвороби свиней

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.


Цивільне та сімейне право України [Електронний ресурс] : навчально-практичний посібник / відп. ред. Є. О. Харитонов ; Одеська національна юридична академія. Кафедра цивільного права. - Х. : Одіссей, 2004. - 536 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчально-практичному посібнику відповідно до програми з цивільного та сімейного права України викладено матеріал, який стане у нагоді студентам юридичних вищих навчальних закладів при підготовці до практичних занять, заліків та іспитів з цього предмета. Посібник може бути корисним також викладачам юридичних вищих навчальних закладів, практикуючим юристам, усім читачам, які цікавляться цивільним та сімейним правом України. Матеріал у посібнику підготовлений з врахуванням положень Цивільного кодексу України, який прийнято 16 січня 2003 р. і вводиться в дію з 1 січня 2004 p., а також актів цивільного законодавства, чинних на 1 жовтня 2003 р.



Кл.слова:
юриспруденція -- цивільне законодавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Доліненко, Людмила Олексіївна.
Цивільне право України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Л. О. Доліненко, С. О. Сарновська ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2005. - 384 с. : Бібліогр. в кінці розд.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчальному посібнику стисло викладено основні положення цивільного права відповідно до нового цивільного законодавства України за програмою курсу "Цивільне право України". Наведено методичні рекомендації щодо підготовки до занять, ситуаційні завдання для практичних занять на основі реальних судових прецедентів, нормативні та навчальні літературні джерела, питання для самоконтролю, теми контрольних і курсових робіт. Для студентів і викладачів юридичних факультетів, юристів, а також для всіх, хто вивчає правову тематику



Кл.слова:
цивільне право -- речові права -- зобов'язальне право -- договірні зобов'язання -- позадоговірні зобов'язання -- спадкове право

   Тип видання:   національна доповідь   
11.
 



Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса ; ред. кол.: С. І. Пирожков, О. М. Майборода, Ю. Ж. Шайгородський та ін.. - Київ : НАН України, 2016. - 284 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.16 Мб


Колективна праця науковців інститутів Національної академії наук України присвячена актуальним проблемам суспільно-політичного розвитку в умовах цивілізаційних трансформацій. Авторами на основі сучасних теоретичних концепцій та аналізу політичних практик здійснено дослідження передумов, стану та перспектив реалізації нового етапу цивілізаційного розвитку України в контексті сучасних суспільно-політичних змін, визначено ризики і можливі загрози Українській державі та національній ідентичності. Виокремлено стратегічні напрями втілення проекту цивілізаційного розвитку України, його законодавчого та політико-управлінського забезпечення, реформування соціокультурної, освітньої та наукової сфер, шляхи активізації політичної участі громадян. Визначено ймовірні наслідки втілення цивілізаційного проекту шляхом зіставлення здобутків і можливих втрат за наслідками реалізації стратегій цивілізаційних змін, вірогідних глобальних викликів цивілізаційному розвиткові України. Книга адресована владній і політичній еліті країни, працівникам сфери державного управління, науковцям, громадським і політичним діячам, усім, хто прагне оцінити сучасний стан та перспективи цивілізаційного поступу нашої країни.



Кл.слова:
цивілізаційний проект -- законодавчі новації -- культурні цінності

   Тип видання:   монографія   
12.


Цивілізаційна суб’єктність України: від потенцій до нового світогляду і буття людини [Електронний ресурс] = Ukraine as a civilizational subject: from potencies to a new worldview and human existence : монографія / С. І. Пирожков, Н. В. Хамітов ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : "Наукова думка" НАН України, 2020. - 258 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


У монографії здійснено осмислення цивілізаційної суб’єктності України — такого стану розвитку, коли наша країна сама вирішує свою цивілізаційну долю, обирає ідентичність і партнерів. Автори ставлять і вирішують проблему винайдення ефективної методології осягнення країни як суб’єкта історії та геополітики. Вони розробляють методологію метаантропологічного потенціалізму, що дозволяє зрозуміти реальні можливості країни для створення її гуманістичного цивілізаційного проєкту, який сприятиме гідній самореалізації людини. В роботі обґрунтовано необхідність формування нової системи безпеки в умовах гібридної війни, а також євроатлантичний вектор як каталізатор суб’єктності України. Підкреслено важливу роль суспільної консолідації як засобу реалізації суб’єктності. Осмислено світоглядний вимір суб’єктності. Це дало змогу авторам визначити перспективи суб’єктності України у ХХI столітті.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, державних діячів та всіх, хто цікавиться проблемами цивілізаційного розвитку України як суб’єкта історії та сучасності.



Кл.слова:
суб'єктність -- міграція -- суб'єкт історії

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
13.

Шип, Н. А.
Церковно-православний рух в Україні (поч. ХХ ст.) [Електронний ресурс] / Н. А. Шип ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1995. - 66 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
православ'я -- патріархія -- єпархія -- церковне життя

   Тип видання:   зб. статей   
14.


Ціннісний вимір розвитку цивілізацій і глобалізація [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. О. В. Зернецька ; відп. ред. І. І. Вітер ; ред. М. В. Бондарець ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : ТОВ «Видавництво «Центр учбової літератури», 2019. - 190 с.

  Текст у форматі PDF 1.28 Мб


У збірнику наукових праць представлені статті учасників Міжнародної наукової конференції «Ціннісний вимір розвитку цивілізацій і глобалізація», проведеної Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України» у жовтні 2018 р. Розкрито теоретичні та історичні аспекти розвитку цивілізацій, досліджено їх ціннісний вимір; висвітлено трансформацію системи цінностей за умов глобалізації, проаналізовано теоретичний і практичний виміри глобальних, регіональних і локальних цивілізацій та їх цінностей; розглянуто варіативність концепцій ціннісного дискурсу.

Збірник представляє інтерес для науковців і фахівців з питань історії, політології, глобалістики, світової економіки і міжнаpодних відносин.



Кл.слова:
історичний розвиток цивілізацій -- глобалізація -- демократичні цінності

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Ціннісні орієнтації та світоглядні позиції людини у контексті сьогодення [Електронний ресурс] : восьмі Шинкаруківські читання : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції / Національна академія наук України, Відділення історії, філософії та права, Національна академія педагогічних наук України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Товариство "Знання" України, Університет сучасних знань ; під ред. Л. В. Губерського. - Київ : [б. в.], 2013. - 459 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Звернення до філософської спадщини І.Шинкарука в контексті реалій сучасного глобалізованого світу та тих суспільних трансформацій, що мали місце у ХХІ столітті, змушує нас значно уважніше ставитися до тих фундаментальних категоріально-філософських антропологічно- екзистенційних новацій, що були запропоновані цим непересічним філософом та видатним вітчизняним мислителем в частині осмислення та переосмислення соціального буття індивіда. У цьому контексті, особливий інтерес становить аналіз специфіки ідеологічного дискурсу, запропонований І.Шинкаруком у ході вивчення та теоретичного виявлення основних закономірностей і властивостей суспільного буття. З цього погляду, філософія І.Шинкарука апелює не лише до «вічних цінностей істини, добра і краси» та вічних філософських проблем, але й до сучасності, до тих актуальних і нагальних питань існування людини у світі (враховуючи те, що світ, який оточує людину є соціальним світом та є носієм антропологічних та екзистенцій них сенсів), які постають у другій половині ХХ століття і зберігають свою актуальність до сьогоднішнього дня. Одним з таких питань, яке визначає складний та багатовимірний пласт існування людини у світі та у соціумі, є проблематика ідеології. Причому, сьогодні вона пов’язана не лише з проясненням базових філософських понять і категорій, а з виявленням її фундаментальних зв’язків з сучасними глобалізаційними викликами.



Кл.слова:
аксіологія -- філософська антропологія -- екзистенціалізм -- комунікативний простір

   Тип видання:   національна доповідь   
16.
 



Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна: 2000-2015 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи ; уклад.: Н. Горшкова, М. Дуда, Е. Лібанова [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2015. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.22 Мб


Національна доповідь висвітлює стан досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття (ЦРТ) в Україні та базується на широкому колі інформаційних, аналітичних і статистичних матеріалів. У доповіді наведено аналіз тенденцій національного розвитку та перешкод на його шляху, ключові проблеми та рекомендації. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України здійснило аналіз успіхів і викликів на шляху досягнення завдань ЦРТ до 2015 року. Ця робота відбувалася за підтримки Проекту Програми розвитку ООН «Прискорення прогресу на шляху досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття в Україні» спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України. Для забезпечення об’єктивності оцінок до процесу підготовки доповіді, обговорення досягнення ЦРТ, визначення проблем та розроблення рекомендацій долучилися понад 200 провідних фахівців у тематичних сферах ЦРТ. У публікації наведена динаміка досягнення цілей за ключовими індикаторами. Бенчмаркінгові орієнтири для досягнення до 2015 року були встановлені у 2000 році й оновлені у 2010 році на підставі розрахунково-прогнозної роботи щодо окреслення тенденцій розвитку на довгострокову перспективу та аналізу стану виконання завдань ЦРТ (з урахуванням змін у національній статистиці).



Кл.слова:
демографічні показники -- ґендерна рівність -- охорона довкілля

   Тип видання:   національна доповідь   
17.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2013 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень, Національний інститут стратегічних досліджень ; за заг. ред. А. Єрмолаєва, Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2013. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


Для прогнозування тенденцій майбутнього суспільного розвитку та стратегічного планування необхідним є вивчення винесених уроків із досягнення ЦРТ. Здійснення об’єктивного аналізу досягнень та здобутків на шляху виконання завдань ЦРТ до 2015 року, ретельне вивчення існуючих проблем, їх причин та можливих наслідків, врахування незавершених завдань ЦРТ та нових викликів, що постають на шляху розвитку, та вироблення рекомендацій щодо прискорення прогресу на шляху досягнення ЦРТ – ці питання стали ключовими у процесі розроблення доповіді «ЦРТ.Україна.2013». В рамках відкритого обговорення згаданих питань проведено низку заходів: 7 експертних дискусій та 7 круглих столів за участю високопосадовців, електронне обговорення кожної цілі, круглий стіл з представлення проекту доповіді. До процесу обговорення та доопрацювання проекту доповіді «ЦРТ.Україна.2013» долучилось понад 150 представників експертної спільноти за напрямами, що відповідають тематичним сферам ЦРТ: урядовці, управлінці, фахівці агентств системи ООН, дипломати, науковці, економісти, демографи, лікарі, епідеміологи, екологи, освітяни, журналісти, підприємці, представники недержавних організацій, діяльність яких сприяє досягненню ЦРТ, та інші представники громадянського суспільства. Доповідь «ЦРТ.Україна.2013» є результуючим наслідком цієї роботи.



Кл.слова:
соціально-економічний розвиток -- стратегічне планування -- пріорітети розвитку

   Тип видання:   зб. статей   
18.


Цівілізаційні засади трансформаційних процесів на пострядянському просторі [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. А. Г. Бульвінський ; відп. ред. П. М. Рудяков ; ред. В. О. Стельмах ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2018. - 208 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.11 Мб


У збірнику наукових праць представлено статті, присвячені аналізу цивілізаційних засад трансформаційних процесів на пострядянському просторі. Автори достліджують теоретичні аспекти трансформаційних процесів (концепції інтеграції, критерії оцінки ефективності транформаціних просцесів, поняття національна держава у часи глобалізації, роль "колективного Заходу" у процесах модернізації); вплив великих держав (Росії, США, ЄС, КНР) на трансформаційні процеси на пострадянському просторі; особливості трансформації та модернізації в окремих нових незалежних державах.



Кл.слова:
трансформаційні процеси -- особливості економічної політики -- мілітарізація

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Жолтовський, Павло Миколайович.
Художнє життя на Україні в XVI—XVIII ст. [Електронний ресурс] / П. М. Жолтовський ; Академія наук Української РСР, Музей етнографії та художнього промислу. - К. : Наукова думка, 1983. - 180 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Важливе значення для пізнання духовної атмосфери, в якій розвивалося українське мистецтво, має вивчення еволюції естетичної думки на Україні в такі складні для становлення та розвитку культури українського народу часи, якими були XVII і XVIII ст. Зміст цього процесу полягав у поступовому відмиранні середньовічних естетичних понять, народженні нового світосприйняття з його реалістичними тенденціями. Істотне місце в практичному осмисленні естетичних філософських та етичних понять посідає емблематично-символічна образотворчість, яка є наочним виявом не лише естетичної свідомості, а й усього комплексу духовної культури епохи. Тут широко використовувалась міфологія, література та мистецтво античного світу, образи християнського середньовіччя, фольклорні мотиви.



Кл.слова:
українське мистецтво -- естетика

   Тип видання:   хрестоматія   
20.

Білик, Б. І.
Хрестоматія з історії України [Електронний ресурс] : для студентів вузів / Б. І. Білик. - Київ : ІСДО, 1993. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хрестоматія складена у відповідності до програми з історії України, підготовленої кафедрою української історії та етнополітики Київського університету ім. Т. Шевченка. Це збірник документів і матеріалів, які, на думку укладачів, доцільно використовувати студентам неспеціальних факультетів у процесі вивчення вітчизняної історії. Матеріали хрестоматії згруповано за темами. До кожної теми подано короткі пояснення наукового і методичного характеру. Здебільшого документи перекладені на сучасну українську мову. Застарілі, не зрозумілі для неспеціалістів слова, терміни і поняття роз’яснюються у примітках. Там же уточнюються деякі складні, а також мало відомі широкому загалу обставини, факти і події, що згадуються в документах.



Кл.слова:
історія України -- Київська Русь -- козаччина -- державотворення
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського