Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (13)Автореферати дисертацій (1341)Реферативна база даних (8151)Книжкові видання та компакт-диски (2573)Журнали та продовжувані видання (81)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОМИСЛОВОСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Виклики майбутнього для промислового розвитку України [Електронний ресурс] : наукова доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2022. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.19 Мб


Представлено виклики майбутнього для промисловості України, що формують детермінанти соціально-економічного зростання національної економіки в умовах глобальної нестабільності. У десяти розділах доповіді, сформованих за ключовими викликами майбутнього, окреслено поточну ситуацію, тенденції її розвитку та можливі наслідки, а також запропоновано рекомендації та інструменти промислової політики з метою адекватного реагування на ці виклики, що спрямовані на запобігання їх негативному впливу та максимальне використання їх конструктивного потенціалу.

Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і здобувачів вищої освіти економічних та інших спеціальностей.




   Тип видання:   наукове видання      аналітична доповідь   
2.


Модернізація системи соціально-трудових відносин: проблеми та можливості конструктивної самоорганізації суб’єктів соціального діалогу [Електронний ресурс] : наукова доповідь / О. Ф. Новікова [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 85 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукова доповідь містить комплексну діагностику стану та динаміки змін в системі соціально-трудових відносин (далі – СТВ) в Україні, розкриває чинники соціально-трудової конфліктності у вітчизняній промисловості, перспективи залучення потенціалу конструктивної соціальної самоорганізації сторін соціального діалогу в контексті потреб модернізації системи СТВ в цілому, зокрема у вітчизняній промисловості.

За результатами проведеного аналізу запропоновано та обґрунтовано практичні рекомендації та пропозиції сторонам соціального діалогу щодо модернізації системи соціально-трудових відносин в Україні, зокрема в сфері промисловості, на засадах соціального діалогу, соціальної відповідальності, публічного партнерства тощо.



Кл.слова:
соціально-трудові відносини -- промисловость

   Тип видання:   монографія   
3.


Розвиток публічно-приватного партнерства у процесі модернізації вугільної промисловості та теплової енергетики [Електронний ресурс] : монографія / О. І. Амоша [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено проблематиці підвищення ефективності господарювання у тепловій енергетиці України шляхом розвитку публічно-приватного партнерства. Доведено необхідність побудови відносин між державою і бізнесом відповідно до стану сучасної промислової революції таким чином, щоб партнерство відігравало роль парашуту для старих згасаючих галузей і катапульти − для нових, які ще не набули розвитку. Такими примежевими формами в енергетиці можуть стати енергетичні індустріальні парки з енергосховищами на базі вугільних шахт. Зазначені організаційні структури здатні забезпечити диверсифікацію діяльності збиткових державних шахт та виступити підґрунтям "зеленої" енергетики − і вітрової, і сонячної.

Монографія є результатом досліджень, які мають наукову новизну і практичну цінність, пройшли певну апробацію у вигляді поданих до органів державної влади (обласних державних адміністрацій, галузевих міністерств і Верховної Ради України) доповідних записок.

Для науковців і фахівців вугільної промисловості, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.




   Тип видання:   наукове видання      національна доповідь   
4.


Моделювання оцінки відповідності промислового виробництва критеріям смарт-індустріалізації [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / А. А. Мадих, О. О. Охтень, А. Ф. Дасів ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 31 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-аналітичній доповіді представлено обґрунтування і розробку методики оцінки відповідності промислового виробництва і, зокрема, окре-мих підприємств, критеріям смарт-індустріалізації, а також оцінку за цією методикою рівня смартизації економік різних країн, включно з Україною.



Кл.слова:
моделювання -- промисловість -- економіка

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.

Турлакова, С. С.
Інформаційно-комунікаційні технології розвитку «розумних» виробництв [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / С. С. Турлакова ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 43 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-аналітичній доповіді досліджено інформаційно-комунікаційні технології розвитку «розумних» виробництв, зокрема побудовано інформаційну модель розвитку «розумних» виробничих комплексів на базі методології IDEF0, головне призначення якої по-лягає у забезпеченні інформаційної підтримки розвитку «розумних» виробничих комплексів у рамках забезпечення переходу промисло-вості до стандарту Industry 4.0., а також надано рекомендації керів-никам промислових підприємств, які впроваджують зміни в контекс-ті «смарт» розвитку.



Кл.слова:
аналіз -- промислові комплекси -- виробництво

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Промислова політика як ключовий інструмент стратегії розвитку [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2019. - 143 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.58 Мб


У науково-аналітичній доповіді акцентовано увагу на необхідності здійснення в державі виваженої промислової політики для модернізації вітчизняної промисловості та її розбудови відповідно до цілей українського суспільства. Запропоновано напрями посилення інституційної спроможності держави в ході імплементації промислової політики, що полягають у забезпеченні інституційної узгодженості, стратегічної співпраці між урядом, бізнесом та іншими групами суспільства, нівелюванні конфліктів та сприянні конкуренції. Діагностовано ситуацію на ключових промислових ринках та виявлено найбільш вразливі сегменти з точки зору критичного спаду виробництва, надмірної імпортозалежності, розриву взаємозв’язку виробництва певних товарів із внутрішнім попитом. Окреслено пріоритетні напрями структурної трансформації розвитку промисловості з урахуванням зростання ролі екологічного чинника та стимулювання екологічної модернізації небезпечних виробництв. Запропоновано низку інструментів – інституціональних, фінансових, екологічного управління – задля реалізації механізмів екологічної реадаптації економічного зростання, пов’язаного із розвитком промисловості. Запропоновано систему заходів з управління розвитком кадрового потенціалу, що в умовах трансформації промисловості має спиратися на механізми економічного саморозвитку, підвищення значущості освіти та управління знаннями, підвищення якості професійної освіти промислового спрямування, формування сучасної інноваційної екосистеми у промисловості. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок, у т.ч. досліджено інструменти технічного сприяння поширенню послуг вітчизняного промислового інжинірингу як в Україні, так і за кордоном.




   Тип видання:   монографія   
7.

Вишневський, О. С.
Загальна теорія стратегування: від парадигми до практики використання [Електронний ресурс] : монографія / О. С. Вишневський ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2018. - 156 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджено світоглядні передумови формування стратегії та використання стратегічного управління в компаніях, організаціях й установах, а також на особистому рівні. Розглянуто сучасну структуру стратегії як продукту суб'єкт-об'єктних відносин у просторово-часовому континуумі. Сформульовано і доведено гіпотезу залежності стратегічного управління від світоглядних інтерпретацій його окремих елементів. Обґрунтовано неможливість зародження стратегічного управління (у сучасному його розумінні) в епоху, яка передує модерну. Обґрунтування місії як онтологічного елемента стратегії, бачення – як гносеологічного та цінностей – як аксіологічного елемента обумовлює універсальність стратегування та можливість побудови його загальної теорії. Розглянуто шляхи узгодження індивідуальних і колективних стратегій, а також продемонстровано, як стратегічне управління забезпечує суб'єктність організацій та індивідів.

Для власників та керівників підприємств і організацій, представників місцевої, регіональної, державної влади, вчених й аспірантів, а також усіх, хто цікавиться питаннями стратегування.



Кл.слова:
Суб'єкт-об'єктні відносини -- основи стратегування -- Загальна схема стратегування

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Розвиток промисловості для забезпечення зростання та оновлення української економіки [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / К. В. Ануфрієва [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2018. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.05 Мб


У науковій доповіді представлено базу для конструктивного діалогу всіх зацікавлених сторін задля формування системного бачення розвитку української промисловості та обґрунтування її спроможності стати ключовим елементом стратегії економічного розвитку. Оцінено перспективи розвитку галузевих ринків, які є важливими для здійснення реформ у переробній промисловості, з урахуванням специфічних проблем їх функціонування та обґрунтуванням механізмів та інструментів для розвитку потенціалу ключових ринків. Запропоновано шляхи нарощування технологічної та ресурсної бази для модернізації промисловості, які зумовлені інноваційним розвитком та переходом до цифровізації промислового виробництва, доступом до фінансових ресурсів та ринків капіталу, можливостями розвитку кадрового потенціалу галузі. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок.



Кл.слова:
стратегії розвитку -- сприяння інвестиціям -- капітал

   Тип видання:   національна доповідь   
9.


Соціально-економічний потенціал сталого розвитку України та її регіонів: вектори реального поступу [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Відділення економіки, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку ; за ред. Е. М. Лібанової, М. А. Хвесика. - Київ : [б. в.], 2017. - 864 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.14 Мб


Досліджено соціально-економічний потенціал сталого розвитку України та її регіонів у контексті реального поступу. Висвітлено проблеми створення каскадних форм організації виробничо-господарської взаємодії регіональних соціально-економічних систем. Запропоновано фінансово-економічний механізм управління територіальними природно-господарськими комплексами та рентні засади модернізації водогосподарської сфери України. Проаналізовано роль соціальних ресурсів регіону в умовах децентралізації управління та шляхи подолання асиметрії функціонування підприємницького сектору як складової сталого розвитку вітчизняної економіки. Розроблено механізми державного регулювання реструктуризації промисловості. Сформульовано методологічні основи та напрями реформування адміністративно-територіального устрою України. Викладено правові засади регіоналізації державного управління економікою. Для наукових працівників, фахівців державних органів управління, спеціалістів економічної сфери.



Кл.слова:
каскадна організація -- рентні засади -- соціальні ресурси -- реструктуризація промисловості

      
10.


Застосування публічно-приватного партнерства у сфері інноваційного розвитку вугільної промисловості [Електронний ресурс] : колективна монографія / О. І. Амоша [и др.]. ; НАН України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2017. - 196 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглянуто проблемні питання застосування публічно-приватного партнерства у сфері інноваційного розвитку вугільної промисловості, його інституціонального та правового забезпечення. Надано рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правового та методичного забезпечення впровадження великих інноваційних проектів у вугільній промисловості на засадах публічно-приватного партнерства, запропоновано механізми їх економічного стимулювання, обґрунтовано доцільність застосування акціонерного краудінвестингу як найбільш сучасного виду приватно-публічного партнерства. Використання викладених пропозицій щодо інноваційної політики розвитку вугільної промисловості сприятиме створенню високопродуктивних, рентабельних, екологічних і диверсифікованих вугільних виробництв, розвитку територій, на яких розташовані вугледобувні підприємства. Для науковців, фахівців, підприємців, викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
аналіз -- інновації розвитку -- удосконалення -- застосування

   Тип видання:   національна доповідь   
11.
 



Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2014 році [Електронний ресурс] / Міністерство екології та природних ресурсів України ; за ред. О. І. Бондаря [та ін.]. - Київ : Грінь Д.С., 2016. - 350 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 11.67 Мб


Національна доповідь є офіційним виданням, що відображає стан навколишнього природного середовища в Україні у 2014 році. Видання містить 15 розділів, у яких описані стан та динаміка змін, що зокрема, стосуються забруднення атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів. Значна увага приділена питанням збереження біотичного та ландшафтного різноманіття, розвитку природно-заповідного фонду та формування національної екомережі, поводження з відходами, вплив промисловості, енергетики, транспорту на стан довкілля та здоров’я населення. Висвітлено екологічні складові соціального та економічного розвитку держави. Дане видання стане у нагоді під час ухвалення екологічно значущих рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, буде цікавим та корисним для діяльності наукових установ, бізнесу, громадських організацій та окремим громадянам.



Кл.слова:
екологічна мережа -- кліматичні зміни -- використання надр -- збалансоване природокористування

   Тип видання:   монографія   
12.


Неоіндустріальна трансформація промислового потенціалу України [Електронний ресурс] : колективна монографія / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. Л. В. Дейнеко. - Київ : [б. в.], 2016. - 278 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.45 Мб


Висвітлено наукові засади неоіндустріальної трансформації промислового потенціалу в умовах глобальних викликів та можливості застосування стратегічних варіантів неоіндустріальної трансформації промислового потенціалу в Україні. Обґрунтовано основні пріоритети формування нової промислової політики, які передбачають впровадження «зеленого» зростання промисловості, вдосконалення фінансових механізмів реіндустріалізації економіки, покращення інституціонального та інвестиційного середовища, стимулювання імпортозамінного виробництва, формування сучасної промислової структури експорту та вбудовування в міжнародні ланцюжки створення кінцевої вартості в умовах глобальної конкуренції. Призначена для наукових працівників, фахівців державних органів управління, керівників та спеціалістів різного рівня управління промисловістю, викладачів і студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації.



Кл.слова:
реіндустріалізація -- зелені виробництва -- інвестиційне забезпечення

   Тип видання:   монографія   
13.

Стариченко, Л. Л.
Розвиток інституціонального середовища промислового виробництва з урахуванням галузевої специфіки [Електронний ресурс] : монографія / Л. Л. Стариченко, Д. Ю. Череватський, Ю. С. Залознова ; за заг. ред. О. І. Амоші ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : [б. в.], 2016. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.14 Мб


Монографію присвячено проблематиці підвищення ефективності господарювання у вугільній промисловості України. Автори зробили спробу розглянути можливість вирішення завдання зміною інституціонального середовища галузі. Обґрунтовано, що співвідношення підприємств державного сектору вугільної промисловості України та їх контрагентів – енергогенеруючих компаній і металургійних корпорацій – доцільно організувати на принципах економічних мереж. Монографія є результатом наукових досліджень, які мають новизну і практичну цінність, пройшли певну апробацію у вигляді наданих до органів державної влади і галузевих міністерств доповідних записок. Для науковців і фахівців вугільної промисловості, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
вугільна промисловість -- сурогатні інвестиційні системи -- реструктуризація шахт -- індустріальні парки

   Тип видання:   монографія   
14.

Крисанов, Д. Ф.
Інтеграція агрохарчового сектора України в єдиний нормативний простір Європейського Союзу [Електронний ресурс] : монографія / Д. Ф. Крисанов ; Інститут економіки та прогнозування НАН України. - Київ : [б. в.], 2016. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.87 Мб


Висвітлено наукові засади та практичні аспекти подолання викликів і проблем, які постали після підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, і пов’язані з інтеграцією агрохарчового сектора до внутрішнього ринку країн – членів Співтовариства. Розкрито проблеми формування нормативного простору агрохарчового сектора, вирішення яких спрямоване на зближення національної системи технічного регулювання із базовою моделлю ЄС, реалізацію санітарних та фітосанітарних заходів згідно з європейськими вимогами, впровадження операторами ринку Систем управління безпечністю харчових продуктів, а також базових програм й спрощених процедур, що засновані на принципах НАССР, з урахуванням рівня безпечності продукції, на підприємствах харчової промисловості та первинного виробництва. Призначена для науковців і викладачів, керівників і спеціалістів різного рівня управління галузями і підприємствами агрохарчового сектора.



Кл.слова:
нормативна база -- ринковий нагляд -- регуляторна система

   Тип видання:   монографія   
15.


Національна модель неоіндустріального розвитку України [Електронний ресурс] : монографія / Інститут економіки промисловості НАН України ; за заг. ред. В. П. Вишневського. - Київ : [б. в.], 2016. - 518 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 9.47 Мб


У монографії проаналізовано актуальні тенденції промислового розвитку у світі та Україні. Обґрунтовано стратегічні напрями та практичні рекомендації щодо формування національної моделі неоіндустріального розвитку України, яка враховує особливості української промисловості та сучасні світові тренди промислових трансформацій на основі передового виробництва. Розроблено науково-методичні підходи до бюджетно-податкового, грошово-кредитного регулювання і фінансового забезпечення промисловості в контексті переходу до інноваційного, екологічно чистого розвитку. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів, студентів і всіх тих, хто цікавиться проблемами промислової політики й управління розвитком промисловості.



Кл.слова:
реструктуризація виробництва -- промисловий потенціал -- венчурний капітал

   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.

Іщук, С. О.
Промисловість України і Польщі: порівняльна оцінка конкурентних переваг [Електронний ресурс] : аналітична записка / С. О. Іщук, Л. Й. Созанський ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 13 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Проведено порівняльну статистичну оцінку конкурентних переваг промисловості України і Польщі та їх прикордонних регіонів (Львівської області і Підкарпатського воєводства) упродовж 2011-2015 років. Розраховано загальний і часткові (за окремими сегментами виробничо-господарської діяльності промисловості) інтегральні індекси конкурентоспроможності промислових секторів економіки України і Польщі на загальнодержавному та регіональному рівнях. За результатами аналізу виявлено сильні та слабкі сторони вітчизняної промисловості, вказано причини останніх і окреслено напрямки їх усунення.



Кл.слова:
виробнича ефективність -- рентабельність -- інноваційна активність

   Тип видання:   національна доповідь   
17.
 



Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України ; Е. М. Лібанова [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2015. - 363 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.98 Мб


Національна доповідь підготовлена колективом науковців Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інституту економіки промисловості НАН України, Інституту економіко-правових досліджень НАН України, Інституту соціології НАН України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І.Долішнього», ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» за результатами виконання НДР «Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів і загроз подій на Донбасі», «Вимушені переселенці та приймаючі громади: уроки для ефективної суспільної адаптації й інтеграції», «Правові важелі активізації підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб». У доповіді досліджено історичні передумови формування соціокультурного феномену та новітні чинники трагедії Донбасу, соціально-економічні втрати України внаслідок подій на Донбасі. Визначено загрози, ризики та можливості розвитку України в економічній і соціо-політичній сфері, а також пріоритети інтеграції українського суспільства. Проаналізовано соціально-економічні, інституційні й соціогуманітарні складові політики інтеграції українського суспільства. Доповідь розрахована на фахівців у галузі соціальної економіки та політики, демографії й людського розвитку, державного управління, студентів та аспірантів економічних і гуманітарних спеціальностей.



Кл.слова:
демографічні втрати -- міграційні втрати -- інтеграція суспільства -- громадянське порозуміння

   Тип видання:   зб. статей   
18.


Історія України очима молоді [Електронний ресурс] : збірник праць круглого столу "Проблеми та перспективи розвитку науки і техніки в Україні: історичний аспект" / Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» ; уклад. С. М. Ховрич. - Київ : [б. в.], 2015. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.46 Мб


У збірнику представлено матеріали Круглого Столу «Історія України – очима молоді», в рамках якого відбулася дискусія на тему: «Проблеми та перспективи розвитку науки і техніки в Україні: історичний аспект», присвяченої 170-річчю з дня народження Івана Пулюя (1845 – 1918), фізика, електротехніка, винахідника, громадського діяча (5 листопада 2015 р., НТУУ «КПІ», Київ, Україна). Опубліковані тези доповідей є результатом досліджень з питань: 1) наука і техніка як фундаментальні основи життя української нації; 2) висвітлення військово-технічної тематики в програмах історичних дисциплін; 3) внесок українських вчених і винахідників у розвиток світової науки та технологій; 4) музей – популяризатор історії науки і техніки в Україні.



Кл.слова:
історія техніки -- військова техніка -- розвиток промисловості

   Тип видання:   національна доповідь   
19.
 



Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2013 році [Електронний ресурс] / Міністерство екології та природних ресурсів України ; за ред. О. І. Бондаря [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2015. - 292 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 199.76 Мб


Національна доповідь є офіційним виданням, що відображає стан навколишнього природного середовища в Україні у 2013 році. Видання містить 15 розділів, у яких описані стан та динаміка змін, що зокрема, стосуються забруднення атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів. Значна увага приділена питанням збереження біотичного та ландшафтного різноманіття, розвитку природно-заповідного фонду та формування національної екомережі, поводження з відходами, вплив промисловості, енергетики, транспорту на стан довкілля та здоров’я населення. Висвітлено екологічні складові соціального та економічного розвитку держави. Дане видання стане у нагоді під час ухвалення екологічно значущих рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, буде цікавим та корисним для діяльності наукових установ, бізнесу, громадських організацій та окремим громадянам.



Кл.слова:
екологічна мережа -- кліматичні зміни -- використання надр -- збалансоване природокористування

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.


Інноваційний розвиток промисловості як складова структурної трансформації економіки України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Собкевич [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 152 с.. - (Серія «Економіка» ; випуск 15)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.72 Мб


Проаналізовано сучасний стан і можливості ефективного використання інноваційного потенціалу промисловості, розкрито інституційні засади формування інноваційної моделі розвитку, визначено напрями державної політики підтримки роз витку інноваційних кластерів, а також пріоритетні напрями та інструменти інноваційного розвитку у стратегії модернізації промисловості України.



Кл.слова:
промисловий потенціал -- інноваційні кластери -- модернізація економіки
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського