Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (63)Тематичний інтернет-навігатор (16)Автореферати дисертацій (244)Реферативна база даних (1625)Книжкові видання та компакт-диски (2246)Журнали та продовжувані видання (163)
Пошуковий запит: (<.>K=ЮШКЕВИЧ$<.>+<.>K=ВОЛОДИМИР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Линниченко, И. А.
Исторический путь и Музей г. Киева [Електронний ресурс] / И. А. Линниченко. - О. : Тип. ”Техник”, 1912. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги, професор університету св. Володимира, начальник Київської Фундуклеєвської жіночої гімназії, у цьому виданні переймається проблемами створення муніципальних музеїв у містах, а саме серії пам'ятників під назвою “Історичний шлях”. Линниченко розглядає, які українські історичні діячі заслуговують на встановлення їм пам'ятника, а які ні (і чому), суперечки, що виникли з приводу найбільш неоднозначних історичних постатей. Аналізується розміщення цих пам'ятників у місті, через конкретні історичні факти пояснюється необхідність встановлення певного монумента у певному місці.



Кл.слова:
пам'ятник -- історична особистість

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Левинський, В. П.
Причини світової війни [Електронний ресурс] / В. П. Левинський. - Скрантон : Народна воля, 1916. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володимир Петрович Левинський (*8 серпня 1880 — 1953) — український вчений, публіцист, філософ.



Кл.слова:
націоналізм -- сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   словник   
3.

Дубровський, В.
Словник московсько-український [Електронний ресурс] / В. Дубровський. - К. : Рідна мова, 1918. - 548 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Віктор Григорович Дубровський (7 червня 1876, Фастів — після 1936) — український лексикограф. Псевдоніми та криптоніми — Д-ий, Баламут Юрко, Рудик Хома, Юрко, Roman. Закінчив Університет Святого Володимира в Києві (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). У 1920-х pоках працював редактором в Інституті української наукової мови ВУАН. У 1930 репресований (за сфабрикованою «справою СВУ») і висланий в Алмати (1932-36), де вдруге був заарештований і висланий у північні райони СРСР. Подальша доля невідома (Вікіпедія). Упорядкував: * «Українсько-російський словник» (1909, перевидання — 1914, 1917, 1918 під назвою «Словник українсько-московський», «Словник московсько-український»), * «Російсько-український технічний словник. З додатком сільськогосподарських термінів» (1925, доп. вид. 1926), * «Словник термінів з обсягу культури та технології цукрових буряків» (1920). * Автор праці «Московсько-українська фразеологія. (Практичний підручник до вивчення української мови)» (1917). Пропонований словник є доповненим перевиданням чи не найкращого дореволюційного словника «Українсько-російський словник» (1909). Словник буде корисним як мовцям так і пересічним українцям.



Кл.слова:
слово -- переклад

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Пам’яти Михайла Драгоманова [Електронний ресурс]. - Х. : Поюр, 1920. - 124 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ДРАГОМАНОВ Михайло Петрович (18/30.09.1841 — 20.06/02.07.1895) — історик, публіцист, соціолог, філософ, громадський діяч. Народився в м. Гадячі на Полтавщині у дворянській родині. Навчався в Гадяцькому повітовому училищі, Полтавській гімназії та на історико-філол. ф-ті Ун-ту Св. Володимира, який закінчив 1863 р. У 1864 — 75 рр. викладає тут історію, веде резонансну публіцистичну діяльність, стає одним з лідерів Київ. Громади. Видає разом з В. Антоновичем двотомник "Исторические песни малорусского народа" (1874 — 75), "Малорусские народные предания и рассказы" (1876). Вимушений емігрувати після репресивного звільнення з ун-ту, в 1876 — 89 рр. плідно й активно працює в Женеві як політик, науковець, видавець і публіцист, видає зб. і ж-л "Громада" (1878 — 1882), серії позацензурних брошур і книг укр. та рос. авторів, разом з С. Подолинським і М. Павликом створює "Женевський гурток" — перший укр. соц. осередок; здійснює — через М. Павлика та І. Франка — визначальний вплив на укр. радикальний рух у Галичині. 1885 р. через свої ліві погляди Драгоманов позбавляється підтримки київ. "українофілів" і ще тісніше співпрацює з галицькими молодими інтелігентами у розробленні теоретичних засад радикального руху й філософії нац. ідеї. Пише праці: "Переднє слово до "Громади" (1878), "Пропащий час" (1878), "Шевченко, українофіли і соціалізм" (1879), "Историческая Польша и великорусская демократия" (1881 — 82), "Вольный союз" (1884), "Либерализм й земство в России" (1889)та ін. З 1889 і до смерті працює професором Софійського ун-ту.



Кл.слова:
видатний вчений -- історія науки

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Винниченко, В. К.
Відродження нації: історія української революції [марець 1917 р. - грудень 1919 р.] [Електронний ресурс] : у 3 ч. / В. К. Винниченко. - К. ; Відень : Видавництво Дзвін, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 356 с.

Ч. 2. - 328 с.

Ч. 3. - 535 с.


Частина перша: Доба Центральної Ради. Період перший: революційна орґанізація державности й морально-правової влади. Частина друга: Доба Центральної Ради. Період другий: орґанізація юридично-правової влади. Частина третя: Доба Гетьманщини. Володимир Кирилович Винниченко - видатний український політичний діяч та український письменник. В роки української національно-визвольної революції 1917-1920 рр. Заступник Голови Української Центральної Ради , а пізніше голова Генерального Секретаріату УЦР. Дана книга є спогадами про діяльність УЦР та події революції в Україні.



Кл.слова:
революція -- ХХ століття -- Україна -- державність -- влада

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Талергофский альманах [Електронний ресурс]. - Л. : Талергофский Комитет, 1924-1932

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

в. 1. - 1924. - 209 с.

в. 2. - 1925. - 153 с.

в. 3. - 1930. - 160 с.

в. 4. - 1932. - 162 с.


Талергофський Альманах видавався в період з 1924 по 1939 Центральним Талергофським Комітетом у Львові, головним редактором став С. Бендасюк. Даний Комітет був заснований 16.03.1923 у Львові, головою обрано професора Володимира Труша з Станіславова, секретарем обрано Пелехатого. Була створена ініціативна група по створенню "Талергофського Альманаху" в складі : о. Лончини, редактора Михайла Марко, директора бурси Панчака (ЦДІА у м.Львові - Ф. 147, оп.1, спр.2, А.1). Перший номер Альманаху вийшов у 1924



Кл.слова:
інтерновані особи

   Тип видання:   зб. статей   
7.

Затонський, В.
Національна проблема на Україні [Електронний ресурс] / В. Затонський. - Х. : Державне вид-во України, 1927. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника ввійшли декілька статей українського комуністичного діяча Володимира Затонського, що стосуються політики українізації та критики поглядів М. Хвильового, О. Шумського і КПЗУ на розвиток України.



Кл.слова:
політика українізації -- критика поглядів -- національне питання

   Тип видання:   зб. статей   
8.

Квітка, К.
Українські пісні про дітозгубницю [Електронний ресурс] / К. Квітка. - К. : [б. в.], 1928. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є працею українського музикознавця-фольклориста Климента Квітки. Вона присвячена баладі про покритку, яка втопила свою дитину, її значенню в українському фольклорі та варіаціям цього твору у різних регіонах України. Автор наводить приклади з різних текстів і проводить порівняльний аналіз. Публікація “Українські пісні про дітозгубницю” є певним продовженням дослідження, розпочатого Володимиром Гнатюком (“Пісня про покритку, що втопила дитину”) та Леонідом Білецьким (“Історія баляди про покритку, що втопила дитину, в слов'янському фольклорі”).



Кл.слова:
культура -- міфологія -- фольклор

   Тип видання:   альбом   
9.
 



Українські народні узори [Електронний ресурс] : з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини / уклад. О. Кривинюк. - К. : [б. в.], 1928

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1 : Вирізування і настилування. - 1928. - 6 с.


Історія вишивки дуже давня. Перші згадки про вишивку відомі ще в ІІ ст. до нашої ери. В ХІ ст. на Русі існувала перша вишивальна школа, яка була організована сестрою Володимира Мономаха Ганкою, де молодих дівчат навчали гаптувати золотом та сріблом. Довгий час одним із найпоширеніших видів народного мистецтва на Україні була вишивка, якою в основному оздоблювали одяг, рушники. Вишивкою могли прикрашати головні убори – очіпки, намітки, хустини, а також кожухи, свити, скатертини. Вишивка – це переважно дівоче і жіноче заняття. Колись за кількістю й майстерністю вишитих рушників, сорочок, скатертин, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працьовитість.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   монографія      життєпис   
10.

Чукін, Д.
Боровиковський [Електронний ресурс] / Д. Чукін. - Х. : Рух, 1931. - 43 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена українському та російському художнику-живописцю, іконописцю та портретисту Володимиру Лукичу Боровиковському. У виданні розглядається його біографія, творче становлення на тлі доби, вплив тогочасного мистецтва на Боровиковського, як на живописця. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт митця.



Кл.слова:
живопис -- художня творчість

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Бірчак, В.
Карпатська Україна: спомини й переживання [Електронний ресурс] / В. Бірчак. - Прага : Нація в поході, 1940. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володимир Бірчак – помітна постать в історії Закарпаття чехословацького періоду. Письменник, журналіст, літературний критик, він ще й залишив унікальні спогади про Карпатську Україну. Його мемуари вийшли у Празі у 1940 році, і з того часу постійно привертають увагу дослідників. Як письменник, він яскраво описав, те що бачив. Як журналіст, намагався спиратися насамперед на факти. Як критик, давав відверту оцінку тому, що відбувалося. У підсумку маємо, можливо, найцікавіші мемуари про найдраматичніший період в історії Закарпаття ХХ століття, написані по гарячих слідах. Ясна річ, що думки Володимира Бірчака – не істина в останній інстанції. Це всього-на всього погляд однієї людини. До того ж, безпосереднього учасника подій зі своїми амбіціями та складним характером. Але честь і слава йому, що відтворив дух і атмосферу тих незабутніх днів і допоміг випукліше побачити загальну картину. Книжку видало ужгородське видавництво „Гражда” через 67 років після першого видання у Празі. Цікавість до неї буде велика, бо її розхапали на цитати відразу після написання. Причому, як вороги Карпатської України, так і її симпатики.



Кл.слова:
мемуари -- історія краю

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
12.

Огієнко, І.
Українська церква [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - Прага : Видавництво Юрія Тищенка, 1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 328 с.

Т. 2 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 224 с.


Коли розпочалося християнство в Україні? Коли світ віри Христової досяг і нашої землі й нашого народу, що споконвіку замешкував її? Звичайно маємо на все це відповідь таку, що Христову віру нашому народові прищепив перший князь наш Володимир Святославович року 988-го. Такий погляд дуже поширений у нас, але погляд цей не відповідає дійсному стану справи. Один із перших великих князів українських, Володимир, дійсно перемінив стару віру українську на нову, на християнство, зробив це відкрито й офіційно, і змусив і підданий народ свій до того самого. Отже, за князя Володимира в Україну вже офіційно занесено християнство, і з того часу воно стало офіційною вірою нашої тодішньої української держави.



Кл.слова:
давня історія -- релігійна література -- християнство -- Біблія

   Тип видання:   життєпис   
13.

Дорошенко, Д.
Володимир Антонович. Його життя й наукова та громадська діяльність [Електронний ресурс] / Д. Дорошенко. - Прага : Видавництво Юрія Тищенка, 1942. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український історик Дмитро Дорошенко аналізує життя та діяльність свого старшого колеги - Володимира Антоновича.



Кл.слова:
самоідентифікація -- держава -- історик -- вчений -- Україна -- біографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Геровскій, Г.
Исторія угро-русской литературы въ изображеніи Володимира Бирчака [Електронний ресурс] / Г. Геровскій. - Мункачъ : [б. в.], 1943. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
літературознавство -- Закарпаття

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Геровский, Г.
История угро-русской литературы в изображении Володимира Бирчака [Електронний ресурс] / Г. Геровский. - Ужгород : Книгопечатня Юлія Фельдешія, 1943. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Угорська Русь

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Ньютон, И.
Всеобщая арифметика или книга об арифметических синтезе и анализе [Електронний ресурс] / И. Ньютон. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1948. - 444 с.. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Всеобщая арифметика или книга об арифметических синтезе и анализе (7). О значении некоторых терминов и знаков (8). О сложении (17). О вычитании (21). Об умножении (23). О делении (27). Об извлечении корней (35). О приведении дробей и радикальных величин (43). О сокращении дробей (43). Об отыскании делителей (44). О приведении дробей к общему знаменателю (56). О приведении радикалов к простейшему виду (58). О приведении радикалов к общему показателю (59). О приведении радикалов к более простым радикалам посредством извлечения корней (60). О форме уравнения (64). О приведении одного уравнения (66). О приведении двух или большего числа уравнений к одному с целью исключения неизвестных величин (72). Исключение неизвестной величины путем сравнения ее значений (72). Исключение неизвестной величины путем подстановки ее значений (73). Исключение неизвестной величины, входящей в каждое уравнение в нескольких измерениях (75). О методе исключения из уравнений любого числа радикалов (79). О приведении вопроса к уравнению (79). Как приводятся к уравнениям геометрические вопросы (102). Как следует решать уравнения (244). О природе корней уравнения (244). О преобразованиях уравнении (256). О пределах уравнений (265). Приведение уравнений при помощи иррациональных делителей (270). Линейное построение уравнений (295). Послесловие переводчика (343). А. П. Юшкевич. О «Всеобщей арифметике» И. Ньютона (347). Примечания к переводу «Всеобщей арифметики» (392)



Кл.слова:
невідома величина -- термін -- знак

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Кольман, Э.
История математики в древности [Електронний ресурс] / Э. Кольман. - М. : Физматлит, 1961. - 235 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге содержится обзор развития математики у народов, создавших древнейшие цивилизации (египтяне, вавилоняне, финикияне, евреи, майя, инки, ацтеки), в Древней Греции, эллинистических государствах и странах Римской империи. Настоящая книга и книга А. П. Юшкевича «История математики в средние века» (1961 r.) составляют общий труд, название которого — «Математика до эпохи Возрождения» — отражено на колонтитуле. Этот труд вместе с выпущенной Физматгизом в 1960 году книгой Г. Вилейтнера История математики от Декарта до середины XIX столетия охватывают историю развития математики от ее зарождения до 1850 года. Помимо специалистов по истории науки, книга будет полезна студентам университетов и педагогических институтов, а также любителям математики.



Кл.слова:
математика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
18.

Дынкин, Е. Б.
Теоремы и задачи о процессах Маркова [Електронний ресурс] / Е. Б. Дынкин, А. А. Юшкевич. - М. : Наука, 1967. - 231 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Марковские процессы представляют собой наиболее изученный и имеющий многочисленные применения класс случайных процессов. В последние 10---12 лет в теории марковских процессов широкое развитие получили новые идеи и методы, были открыты новые связи между марковскими процессами и математическим анализом. Эти новые направления (потенциалы, гармонические и эксцессивные функции, вероятностное решение дифференциальных уравнений, граница Мартина, граничные условия для марковских процессов и др.) излагаются в книге на типичных примерах и задачах, выбранных так, чтобы наиболее выпукло показать вероятностные идеи, не загроможденные второстепенными техническими трудностями. Книга рассчитана как на студентов, специализирующихся по теории вероятностей, так и на научных работников в этой области и в смежных областях.



Кл.слова:
математика -- процеси -- функція

   Тип видання:   наукове видання   
19.
 



История математики [Електронний ресурс] : в 3 т. / под ред. А. П. Юшкевича. - М. : Наука, 1970-1972

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : С древнейших времен до начала нового времени. - 1970. - 353 с.

Т. 2 : Математика XVII столетия. - 1970. - 230 с.

Т. 3 : Математика XVIII ст.. - 1972. - 498 с.


В настоящем сочинении изложена история математики до начала XIX в. Написанный коллективом советских ученых, этот труд отражает основные общие установки советской школы историков математики. Поступательное движение математики рассматривается не только как процесс создания все более совершенных идей и методов исследования пространственных форм и количественных отношений действительного мира, но и как социальное явление. Раз уже возникшие математические структуры всегда развиваются в той или иной мере самостоятельно, но это саморазвитие происходит в условиях и на основе практической деятельности людей и определяется, иногда непосредственно, иногда в конечном счете, потребностями общества.



Кл.слова:
алгебра -- ступінь -- складний розрахунок

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Математика   
20.
 


Юшкевич, А. П.
История математики [Електронний ресурс] : в 3 т. / А. П. Юшкевич. - Москва : Наука, 1970-1972

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : С древнейших времен до начала нового времени. - 1970. - 353 с.

Т. 2 : Математика XVII столетия. - 1970. - 303 с.

Т. 3 : Математика XVIII столетия. - 1972. - 498 с.


С древнейших времен до начала Нового времени. 1ая часть Математика в древности. Доисторические времена. Древний Египет. Вавилон. Древняя Греция. Эллинистические страны и Римская империя. 2ая часть Математика в средние века введение. Китай. Индия. Страны ислама. Средневековая Европа. Эпоха Возрождения.



Кл.слова:
математика -- логіка -- історія математики
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського