Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (140)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Гордєєв$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Гордєєв 
Акторське мистецтво В.М.Чистякової як явище української театральної культури ХХ сторіччя: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Сергій Іванович Гордєєв ; Харківська держ. академія культури. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)6-86 Чистякова В.
Шифр НБУВ: РА345560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гордєєв В.В. 
Доказування в адміністративних справах, пов'язаних з виборчим процесом: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Гордєєв ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

На підставі теоретичних здобутків учених різних історичних періодів і аналізу чинного законодавства досліджено теоретичні основи доказів і доказування в адміністративному судовому процесі. Охарактеризовано засоби доказування в адміністративних справах, пов'язаних з виборчим процесом. Висвітлено проблеми їх застосування. Сформульовано принципи адміністративного судочинства, які впливають на доказування в зазначених справах. З'ясовано питання розподілу обов'язків і визначено роль суду у доказуванні в адміністративних справах, пов'язаних з виборчим процесом. Запропоновано зміни до нормативних актів, які регулюють процедуру доказування у зазначеній категорії справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА364584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гордєєв О.О. 
Моделі, методи та інформаційна технологія оцінки якості програмного забезпечення на основі профілювання та засіву дефектів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Гордєєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано моделі опису та перетворення фасетно-ієрархічних структур, які базуються на їх матрично-множинному представленні та передбачає використання операцій об'єднання та розбиття, що дозволяє формалізувати процес профілювання вимог і дефектів для оцінки якості програмного забезпечення. Удосконалено метод його профілювання за рахунок введеної формалізації операцій перетворення та верифікації фасетно-ієрархічних структур, які описують відповідні профілі. Це дозволяє забезпечити повноту оцінки й автоматизувати процес одержання профілю вимог і дефектів програмного забезпечення. Удосконалено метод оцінки верифікації такого забезпечення з використанням засіву дефектів на підставі розробки процедур формування й аналізу розходження профілів дефектів, що дозволяє підвищити повноту оцінки програмного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА349121

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Гордєєв А.Ю. 
Науково-прикладні аспекти забезпечення морськими картами господарства України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / А.Ю. Гордєєв ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено періодизацію історії картографування Чорного та Азовського морів. Удосконалено методику визначення потреб суспільства у морських картах (на основі маркетингових досліджень), засновуючись на їх специфіці, а також на основі вивчення зарубіжного досвіду. Вперше розроблено моделі сучасної системи морських навігаційних карт і передачі інформації від виробника до споживача та сформульовано основні вимоги до їх змісту. Обгрунтовано наукові основи визначення системи умовних знаків для морських навігаційних карт, що видаються в Україні, а також розглянуто принципи та методи їх розробки. Проведено експериментальні роботи з конструювання окремих умовних знаків. Значну увагу приділено принципам та методиці формування картографічної бази даних, організованої за принципом комірок та масштабних рядів. Розроблено та впроваджено у виробництво методичну схему створення морських навігаційних карт на основі існуючих комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174(45УКР)274
Шифр НБУВ: РА310327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гордєєва О.Ф. 
Основні шкідники ріпаку та контроль їх чисельності в Лівобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / О.Ф. Гордєєва ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6-5 + П491.141.6
Шифр НБУВ: РА372766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Гордєєв А.Ю. 
Портолани: теорія і методика історико-картографічного дослідження: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.12 / А.Ю. Гордєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано теорію та методику історико-картографічного дослідження портоланів - морських навігаційних карт ХIII - ХVII ст., проаналізовано особливості їх змісту, роль в розвитку картографії, а також інформаційність. Зазначено, що умови для виникнення та поширення карт-портоланів (КП) у регіоні Середземномор'я наприкінці ХIII ст. обумовлені посиленням суспільно-політичного руху, розвитком торгівлі, обміном культурними цінностями, набуттям навігаційного досвіду. Запропоновано підхід до класифікації КП як специфічних творів, визначено їх вплив на розвиток картографії, картографічні школи щодо КП, зокрема 10 основних. Обгрунтовано ідентифікаційні ознаки, які відрізняють портолани від інших карт і сприяють подальшому розвитку картографії. Описано технологію каталогізації середньовічних морських карт для проведення наукових досліджень та їх подальшого практичного використання на основі запропонованої методології та з урахуванням специфіки вихідної інформації. Доведено, що дана технологія - XML, на основі якої створено пошуково-інформаційну систему "Портолан". Розкрито особливості використання КП в історико-географічних дослідженнях та обгрунтовано відповідну методику щодо вивчення топонімів, а також динаміки стану природних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171 + Т218
Шифр НБУВ: РА372549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гордєєва А.В. 
Психологічні особливості процесу персоніфікації в діалозі "людина - комп'ютер": Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.В. Гордєєва ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично проаналізовано проблему персоніфікації комп'ютера в діалозі "людина - комп'ютер" у вітчизняній та зарубіжній літературі. Розроблено та обгрунтовано теоретичну модель дослідження даної проблеми. Створено та стандартизовано комплекс методик дослідження образу комп'ютера у користувачів ПК. Здійснено психологічне дослідження особливостей персоніфікації комп'ютера для різних категорій користувачів та на підставі якісно-кількісного аналізу виявлено вплив на ступінь персоніфікації індивідуально-психологічних особливостей користувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.2-976 +
Шифр НБУВ: РА328153

Рубрики:

      
8.

Гордєєва Ж.В. 
Розвиток регулятивної функції самооцінки у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ж.В. Гордєєва ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему динаміки прояву регулятивної функції самооцінки в дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Ця динаміка полягає у зміні структурних компонентів самооцінки, зокрема, у тому, що з віком у дитині зростає перевага когнітивного компоненту над емоційним. Це призводить до підвищення ступеня адекватності самооцінки підростаючої особистості. Внаслідок переходу дітей до систематичного шкільного навчання відбуваються зміни у структурі самооцінки, які на його першому етапі проявляються у випереджальному розвитку емоційного компоненту у порівнянні з когнітивним. Регулятивна функція самооцінки дітей порушується за умов переживання ними негативного ставлення з боку значущого оточення. За цього емоційний компонент "перекриває" когнітивний, що зумовлює тривожність дітей та гальмування їх самооцінкової активності як суб'єктів діяльності та спілкування. Розроблену програму з психокорекції для подолання деформації регулятивної функції самооцінки та взаємопов'язаними з нею проявами тривожності у дітей експериментально випробовано та підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.401.2 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА352246

Рубрики:

      
9.

Гордєєв Б. М. 
Розвиток теорії та практичне використання комп'ютеризованих поліметричних систем оперативного контролю кількісних і якісних характеристик рідких середовищ (енергоносіїв): автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / Б. М. Гордєєв ; НАН України ; Ін-т електродинаміки. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки єдиного комплексного підходу для оцінки якісних і кількісних показників середовища. Розроблено багатоканальні поліметричні системи оперативного контролю кількісних та якісних параметрів рідких і сипучих середовищ. Під час розробки систем використано розподілене стробоскопічне перетворення, що значно підвищує їх надійність та стабільність. Схемні рішення для генерації, посилання та прийому наносекундних імпульсів забезпечують тривалу експлуатацію поліметричних систем за жорстких кліматичних умов без додаткового обслуговування. Розроблені методи вимірювання й оцінки часових, амплітудних і спектральних параметрів складних поліметричних сигналів з використанням методів математичної статистики, спектрально-кореляційного аналізу, оптимальної фільтрації забезпечують, необхідну точність і надійність поліметричних вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с116 + З32-53
Шифр НБУВ: РА378983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Гордєєв М. Г. 
Сплайн-фільтр Калмана обробки траєкторної інформації: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.22.13 / М. Г. Гордєєв ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено сплайн-фільтр Калмана для обробки траєкторної інформації в масштабі реального часу згідно з раніше запланованим маршрутом та польотами за довільними траєкторіями в межах концепції вільного польоту. Запропоновано математичні моделі для опису прямо- та криволінійної траєкторій руху з використанням ермітових сплайнів першої та третьої степені, які допомагають описувати складні маршрути руху літального апарата (ЛА) та проводити поточну обробку фільтром Калмана з уникненням ефекту старіння даних та описом траєкторії руху за межами коридору руху між навігаційними пунктами на маршруті. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення для оцінювання та прогнозування положення літака у просторі з високою точністю. Визначено достовірність даних алгоритмів за результатами їх перевірки на модельних та реальних траєкторіях руху ЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-52
Шифр НБУВ: РА382077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гордєєв А.С. 
Технологічні основи прогнозування і забезпечення якості лезової обробки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / А.С. Гордєєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Розглянуто науково-технічну проблему щодо створення нових систем прогнозування і забезпечення якості механічної обробки, які враховують стохастичні складові технологічних систем. Описано полігармонійну модель технологічних процесів для прогнозування якості виготовленої продукції на основі дослідження процесів, що протікають у технологічних системах механічної обробки з використанням частотного аналізу випадкових похибок. Розроблено спектральну класифікацію похибок механічної обробки, що допомагає вирішувати основні завдання аналізу детермінованих процесів за присутності адитивного флуктуаційного гауссівського шуму (узагальненої дії некорельованих процесів). Висвітлено особливості імітаційного керування якістю механічної обробки двох типів, зокрема, керування Марківського типу за поточним станом (без пам'яті) та з регульованою глибиною. Наведено енергетичний критерій якості, що враховує ефект суперпозицій похибок формоутворення поверхонь відповідно до механічної обробки на одній окремій операції. Описано систему забезпечення якості виготовлення поршнів двигунів внутрішнього згоряння, а також систему проектування технологічних процесів за заданими експлуатаційними характеристиками, яка складається з дублюючих ланок на основі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-18 + К63-18
Шифр НБУВ: РА342683

Рубрики:

      
12.

Гордєєва І.О. 
Формування комплементарної команди для управління ризиками інноваційних проектів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / І.О. Гордєєва ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки та впровадження нового комплексу моделей, класифікації та методів для формування комплементарної команди, що забезпечує ефективне управління ризиками проектів різного рівня інноваційності. Запропоновано моделі функціональної та функціонально-рольової структури команди проекту як "відкритої системи", модель відповідності ролей і схильностей типоповедінки, модель несумісних ролей, класифікацію новаторської кваліфікації та типів еталонної організаційної культури за рівнями інноваційності проектів, а також модель зміни пріоритетності ролей за етапами розвитку команди та стадіями життєвого циклу проекту. Наведено багатопараметричний метод оцінки якості та ризику комплементарної команди проекту. Розроблено програмний продукт Complementary Team, що дозволяє сформувати комплементарну команду проекту, формалізувати призначення функцій, підібрати виконавців для виконання функцій і організувати їх роботу. Зазначено, що запропоновані моделі, класифікація та методи розроблено на основі адаптації законів структуроутворення технічних систем, як умови забезпечення комплементарності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99-21
Шифр НБУВ: РА370219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гордєєв Ю. С. 
Легкоплавкі стекла та матеріали на основі свинцевоборатної та свинцевогерманатної систем / Ю. С. Гордєєв. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці фізико-хімічних основ технології легкоплавких стекол і композиційних склоприпоїв в оксидних системах PbO–ZnO–B2O3–SiO2 та PbO–B2O3–SiO2–GeO2, які володіють комплексом спеціальних властивостей і застосовуються в приладобудуванні, електронній та електротехнічній промисловостях. Об'єкт дослідження є легкоплавкі стекла та композиційні склоприпої на основі оксидних систем PbO–ZnO–B2O3–SiO2 та PbO–B2O3–SiO2–GeO2. Предмет дослідження є технологічні параметри виготовлення та закономірності зміни властивостей легкоплавких стекол і композиційних склоприпоїв в залежності від їх хімічного та речовинного складу. Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці нових хімічних і речовинних складів, а також встановленні основних технологічних параметрів отримання легкоплавких композиційних склоприпоїв з низьким тепловим розширенням та безбарвних оптичних стекол з підвищеним пропусканням інфрачервоних променів в діапазоні довжин хвиль 2,7–5,5 мкм.^UThe thesis deals with the development of physical-chemical basics of the technology of low-melting glass and composite solder glass in the oxide systems PbO–ZnO–B2O3–SiO2 and PbO–B2O3–SiO2–GeO2, which have a set of properties and are used in the instrument making, electronics and electrical engineering industry. The object of research is the low-melting glass and composite solder glass in the oxide systems PbO–ZnO–B2O3–SiO2 and PbO–B2O3–SiO2–GeO2. The subject of the study is is the technological parameters of manufacturing and the regularities of changes in the properties of low-melting glass and composite solder glass, depending on their chemical and material composition. The practical significance of the obtained results lies in the development of new chemical and material compositions, as well as establishment of the basic technological parameters of obtaining low-melting composite solder glasses with low thermal expansion and colorless optical glasses with increased transmission of infrared rays in the wavelength range of 2.7–5.5 μm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гордєєва І. О. 
Реактивність N оксильних радикалів в реакціях відриву Н атома від молекул бензилових спиртів / І. О. Гордєєва. — Б.м., 2021 — укp.

Запропоновано модель для прогнозування констант швидкості реакцій переносу атома Гідрогену (НАТ) від a-C-H зв'язків п-заміщених бензилових спиртів N-оксильними радикалами різної будови. Для кількісної оцінки факторів, що контролюють реакційну здатність N-оксильних радикалів і бензилових спиртів, був проведений багатофакторний регресійний аналіз з використанням різних комбінацій параметрів реакційної здатності реагентів. Він базується на двовимірному масиві з 35 реакцій HAT, константи швидкості яких змінюються в межах 4 порядків. Вперше запропоновано поліпараметричне регресійне рівняння, яке дозволяє з високою достовірністю прогнозувати величини констант швидкості реакцій при використанні трьох незалежних параметрів: електрофільних σ+ констант замісників Брауна–Окамото у молекулах бензилових спиртів та спінових заселеностей за Маллікеном на атомах O і N в N-O фрагментах N оксильних радикалів. Величини спінових заселеностей розраховано квантово-хімічно з використанням базисного набору DFT/B3LYP/6-31G(d,p). Константи швидкості реакцій розпаду нітроксильних радикалів та реакцій HAT пара-заміщених бензилових спиртів з арилзаміщеними фталімід-N-оксильними радикалами з електроноакцепторними (4-Cl, 4-HOOC) або електронодонорнорним замісником (4 CH3O), хінолінімід-N-оксильним, бензотріазол-N-оксильним радикалами і радикалом віолурової кислоти були експериментально визначені за температури 30 ℃ в ацетонітрилі.^UA predictive model for the rate constants of hydrogen atom transfer (HAT) from the a-C-H bond of p-substituted benzyl alcohols by N-oxyl radicals of different structures is proposed. A multivariate regression analysis was carried out to quantitatively evaluate the factors that control the reactivity of N-oxyl radicals and benzyl alcohols using various combinations of the reactivity parameters of the reagents. The regression analysis was based on a 2D array of 35 HAT reactions, the rate constants of which varied in the range of 4 orders. The proposed final polyparameter equation approximates with high reliability the experimental rate constants of reactions when using three independent parameters: Brown-Okamoto σ+ constants of substituents in alcohol molecules and the spin populations on O and N atoms of N-O fragments in N-oxyl radicals, which calculated by method DFT/B3LYP/6-31G(d,p). The absolute rate constants of HAT reactions from para substituted benzyl alcohols by a series of aryl-substituted phthalimide-N-oxyl radicals containing either electron-withdrawing groups (4-Cl, 4-HOOC) or electron-donating group (4-CH3O), quinolinimide-N-oxyl, benzotriazole-N-oxyl and violuric acid radical were experimentally determined at 30 ℃ in acetonitrile.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Тріщ А. Р. 
Оцінювання взаємозамінності глибоких координованих отворів у машинобудуванні з застосуванням інформаційних систем / А. Р. Тріщ. — Б.м., 2021 — укp.

Проаналізовано характеристики деталей, які виготовляються на агрегатних верстатах, визначено основні характеристики глибоких координованих отворів та розглянуто технологічні схеми їх виготовлення. Розглянуто типове обладнання, матеріали, різальний інструмент та методи контролю якості.Проведено експериментальні дослідження оцінювання взаємозамінності виготовлення глибоких координованих отворів. Головним завданням проведення експериментів являється знаходження математичних моделей полів розсіювання глибоких координованих отворів при різних схемах їх виготовлення, а саме з направленням різального інструменту та без його направлення з застосування багато перехідної обробки.Пропонується інформаційна система, як комплекс наукових, інформаційних, технічних, програмних та організаційних засобів, для опрацювання науково-технічної інформації задля оцінювання взаємозамінності глибоких координованих отворів у машинобудуванні на етапі технологчної підготовки виробництва глибоких координованих отворів в машинобудуванні.^UPossibilities of the machine - device - tool - workpiece system to ensure the accuracy of machining as a complex indicator of interchangeability are considered. The characteristics of parts manufactured on aggregate machines are analyzed, the main characteristics of deep coordinated holes are determined and technological schemes of their production are considered. Typical equipment, materials, cutting tools and quality control methods are considered. A statistical analysis of parts manufactured on aggregate machines was carried out, as a result of which quantitative data on the main characteristics of parts were also established.Experimental studies to assess the interchangeability of the manufacture of deep coordinated holes. The main task of the experiments is to find mathematical models of the scattering fields of deep coordinated holes in different schemes of their manufacture, namely with the direction of the cutting tool and without its direction. As a result of a full factorial experiment, mathematical models of accuracy of deep coordinated holes in size from base to holes and in positional deviation between holes in the scheme with the direction of the cutting tool were obtained, and normative numerical values of scattering fields for different diameters and materials were obtained. The obtained mathematical dependences of the scattering fields in the manufacture of deep coordinated holes in the system with the direction of the cutting tool and three transients in the system without the direction of the cutting tool allowed to obtain a system of their normative numerical values depending on technological factors, technological process management in mechanical engineering.An information system for assessing the interchangeability of deep coordinated holes in mechanical engineering is proposed as a set of scientific, informational, technical, software and organizational tools for processing scientific and technical information to assess the interchangeability of deep coordinated holes in mechanical engineering at the stage of technological preparation. Created Web-application using technologies (HTML, CSS, JavaScript, NodeJS, MySQL) that allows you to use the program on any device with Internet access and allows you to assess the interchangeability of deep coordinated holes depending on technological factors and different processing schemes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гордєєв С. О. 
Спрямоване керування щільністю зародкоутворення при спонтанній розчин-розплавній кристалізації монокристалів алмазу з підвищеною однорідністю властивостей / С. О. Гордєєв. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі вирішено актуальну науково-технічну задачу вирощування монокристалів алмазу типу IIa з розмірами до 3 мм із підвищеною однорідністю властивостей за рахунок розробки базових засад спрямованого керування зародкоутворення шляхом підбору гранулометричного складу реакційної шихти та зміни термобаричних параметрів під часпроведення циклів вирощування. Розроблені технологічні аспекти для виробництва алмазів з підвищеною однорідністю за габітусною формою, розмірами, міцністю та відсутністю включень сплава-розчинника, а також вирішено науково-технічну задачу вивчення закономірностей стимульованого зародкоутворення алмазу з необхідною щільністю та подальшого вирощування структурно досконалих монокристалів розміром1 – 3 мм в розчин-розплавних системах метал – вуглець при високих тисках ітемпературах. Показано, що розроблені методи, наряду з використанням дрібнодисперсних фракцій лускатого графіту розміром до 3 – 5 мкм, дозволяють забезпечити щільність зародкоутворення з подальшим ростом структурно досконалих монокристалів алмаза на рівні від 0 до 300 шт/см3 у об'ємі ростових комірок. Вивчено кінетику росту кристалів та її вплив на формування різних габітусних типів; досліджено дефектно-домішковий склад кристалів, умови запобігання захвату включень розчинника в процесі росту та можливості класифікації кристалів відносно кількості таких дефектів з використанням визначення значень магнітної сприйнятливості отриманих алмазних кристалів. Визначено статичну міцність та термостабільність при температурах 1150 °С монокристаліврозміром 1 – 3 мм. Випробування показали високу ефективність використання алмазів, отриманих методом спонтанного стимульованого зародкоутворення, для розробки нових типів алмазного інструмента. Розроблені в роботі результати були успішно впроваджені на виробництві ТОВ «Інстех», м. Київ і на ТОВ «Завод алмазного інструменту», м. Полтава.^UThe actual scientific and technical problem of growing diamond single crystals of type IIa with sizes up to 3 mm with increased homogeneity of properties due to the development of basic principles of directed control of nucleation by selecting the particle size distribution of the reaction charge and changing thermobaric parameters during cycles cultivation was decided. Developed technological aspects for the production of diamonds with increased uniformity in habit shape, size, strength and absence of inclusions of the solvent alloy as well as scientific and technical problem of studying the patterns of stimulated diamond nucleation with the required density and subsequent cultivation of structurally perfect single crystals 3 mm in mortar-molten systems metal - carbon at high pressures and temperatures. It is shown that the developed methods, along with the use of fine fractions of scaly graphite up to 3 - 5 μm, allow to ensure the density of nucleation with subsequent growth of structurally perfect diamond single crystals at the level from 0 to 300 pcs/cm3 in the volume of growth cells . The kinetics of crystal growth and its influence on the formation of different habitual types have been studied; The defect-impurity composition of crystals, the conditions for preventing the capture of solvent inclusions during growth and the possibility of classifying crystals relative to the number of such defects using the determination of the values of magnetic susceptibility of the obtained diamond crystals were studied. The static strength and thermal stability at temperatures of 1150 °C of single crystals with a size of 1 - 3 mm were determined. Tests have shown the high efficiency of using diamonds obtained by the method of spontaneous stimulated nucleation to develop new types of diamond tools. The results developed in the work were successfully implemented at the production of Instech LLC, Kyiv and at the Diamond Tool Plant LLC, Poltava.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гордєєв О. О. 
Методологічні основи та інформаційна технологія профілє-орієнтованого оцінювання якості програмного забезпечення людино-комп'ютерних систем / О. О. Гордєєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми розроблення методологічних основ та інформаційної технології профілє-орієнтованого оцінювання та забезпечення якості програмного забезпечення людино-комп'ютерних систем. Проведено дослідження відомих підходів, моделей і методів оцінювання якості ПЗ. Розроблено концепцію і принципи структурно-семантичного представлення профілів і сценаріє-орієнтованого оцінювання якості програмного забезпечення на основі специфікованих змін та інтерактивного аналізу інтерфейсів програмного забезпечення людино-комп'ютерних систем. Розроблено методи еволюційного аналізу моделей якості ПЗ, профілювання ПЗ, профілє-орієнтованого оцінювання якості вимог до ПЗ, комплексного інтерактивного оцінювання якості зручності використання інтерфейсу ПЗ при людино-комп'ютерній взаємодії, сценаріє-орієнтованого оцінювання якості програмного забезпечення з використанням засіву дефектів. Розроблено інформаційну технологію профілє-орієнтованого оцінювання якості ПЗ і надані рекомендації для її підвищення. Ключові слова: якість програмного забезпечення, людино-комп'ютерні системи, моделі якості програмного забезпечення, профілювання програмного забезпечення, засів дефектів програмного забезпечення, зручність використання, інтерактивна якість інтерфейсу, профілє-орієнтована оцінка якості, сценаріє-орієнтована оцінка якості.^UThe scientific novelty of the thesis results is the development of methodological bases and information technology of profile-oriented evaluation of software quality of human-computer systems, which would be provide profiling and software quality evaluation taking into account the variety of quality models, the need for interactive evaluation of human software interface for human-computer interaction and taking into account the features of the using of scenario-oriented approach based on specified changes. Based on the developed concept, principles, models and methods, as well as appropriate tools, applied information technology of profile-oriented evaluation was developed and implemented, also recommendations for improving the software quality of human-computer systems were formulated. The practical value of the obtained results is determinated by the fact that the developed methodological bases, models and methods are a scientific and methodological basis for the development of information technology profile-oriented evaluation of the software quality of human-computer systems. Keywords: software quality, human-computer systems, quality models, software profiling, software defect injection, usability, interactive interface quality, profile-oriented quality evaluation, scenario-oriented quality evaluation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Костюк Н. О. 
Обґрунтування параметрів вібраційної машини для знезаражування та зміни властивостей води / Н. О. Костюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-технічної задачі – створення нових конструкцій вібраційних машин для кавітаційного знезаражування і зміни властивостей води з обґрунтуванням їх конструктивних параметрів і раціональних режимів роботи приводу та створенню методики їх розрахунків.Вперше побудовано аналітичну модель коливального процесу робочого середовища у вібраційній машині поршневого типу та отримано рівняння залежності максимального тиску у камері пульсації від конструктивних параметрів та режимів роботи приводу машини.Вперше запропоновано критерій оптимальності параметра максимальної продуктивності вібраційної машини поршневого типу, а саме: наявності максимального тиску робочого тіла у камері пульсації при максимальному тиску рідини на виході з отвору у поршні.Вперше експериментально обґрунтовано раціональні частотні границі роботи вібраційного приводу машини, які лежать у межах від 18 до 23Гц при амплітуді коливань 0,002м, та визначено співвідношення її конструктивних параметрів: при діаметрі поршня 0,1м рекомендовано застосовувати діаметр отвору у поршні від 0,006 до 0,008 м.Одержав подальший розвиток метод оцінки зміни основних властивостей води та експериментально підтверджено, що кавітаційні процеси у вібраційній машині поршневого типу покращують основні характеристики водного середовища, а саме: зростає рН, зменшується коефіцієнт поверхневого натягу, зменшується вміст сольових домішок.Експериментально досліджено процес інактивації патогенної флори води вібраційною кавітаційною обробкою та встановлено зниження росту колоній бактерій до 80%.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific and technical problem - development of the vibrating equipment for cavitation disinfection and change of properties of water with the definition of its constructive parameters and rational modes of operation of the drive.For the first time an analytical model of the oscillating process of the working medium in a vibrating machine and the equation of the dependence of the maximum pressure in the pulsation chamber on the design parameters and modes of operation of the machine drive.The criterion of optimality of the parameter of the maximum productivity of the piston-type vibrating machine is proposed, namely: the presence of the maximum pressure of the working fluid in the pulsation chamber at the maximum fluid pressure at the outlet of the hole in the piston.For the first time, the dependences of the maximum pressure in the pulsation chamber on the design parameters and modes of operation of the machine drive were obtained from the constructed analytical model of the oscillating process of the working medium in a piston-type vibrating machine, oscillations of 0,002 m, and the ratio of its design parameters were determined: with a piston diameter of 0.1 m, it is recommended to use the diameter of the hole in the piston from 0,006 to 0,008 mThe method of estimating the change in the basic properties of water and experimental confirmation that cavitation processes in a piston-type vibrating machine improve the basic characteristics of the aqueous medium, namely, the pH increases, the surface tension coefficient decreases, the salt content decreases.The process of inactivation of pathogenic flora of water from the river by vibration cavitation treatment was experimentally studied and the growth of bacterial colonies was reduced to 80 percent.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Старий А. Р. 
Обґрунтування параметрів вібраційної машини для очищення та мийки деталей при ремонті / А. Р. Старий. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-технічної задачі створення нових конструкцій вібраційних машин для очищення та мийки деталей при ремонті з обґрунтуванням їх конструктивних параметрів і раціональних режимів роботи приводу та створенню методики їх розрахунків. Отримано подальший розвиток побудови математичної моделі руху робочого тіла у насадку камери пульсації вібраційній машині, що описує його динаміку та отримано амплітудно-частотну характеристику з якої визначаються кінематичні і динамічні параметри зануреного пульсуючого струменя. Отримав подальший розвиток аналітичного визначення продуктивності вібраційної машини для очистки та мийки пульсуючим зануреним струменем рідини з твердими частинками. Враховано особливості конструктивних параметрів машини та режимів роботи вібраційного приводу. Практичне значення отриманих результатів для машинобудування полягає у створені методики проектування недорогих вібраційних машин для очищення та миття деталей при ремонті у дрібносерійному та одиничному виробництві. Розроблена концепція побудови вібраційної машини для очистки та мийки деталей від забруднень та методика її інженерних розрахунків буде корисна інженерам та науковцям, які працюють у цій галузі, матимуть можливість впроваджувати у виробництво економічні високоефективні та надійні зразки вібраційних машин.^UThe dissertation is dedicated to the solution of scientific and technical problem of creation of new designs of vibrating machines for cleaning and washing of details at repair with substantiation of their constructive parameters and rational modes of operation of the drive and creation of a technique of their calculations. Further development of a mathematical model of the working fluid in the nozzle of the pulsation chamber vibrating machine, which describes its dynamics and obtained amplitude-frequency characteristics from which to determine the kinematic and dynamic parameters of the immersed pulsating jet. Received further development of analytical determination of the productivity of the vibrating machine for cleaning and washing with a pulsating immersed jet of liquid with solid particles. The peculiarities of the design parameters of the machine and modes of operation of the vibrating drive are taken into account. The practical significance of the obtained results for mechanical engineering lies in the created methods of designing inexpensive vibrating machines for cleaning and washing parts during repairs in small-scale and single production. The developed concept of construction of a vibrating machine for cleaning and washing of parts from contaminants and the method of its engineering calculations will be useful to engineers and scientists working in this field, will be able to implement cost-effective and reliable models of vibrating machines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського