Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (21)Тематичний інтернет-навігатор (27)Автореферати дисертацій (1767)Реферативна база даних (7944)Книжкові видання та компакт-диски (6226)Журнали та продовжувані видання (199)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Энциклопедический словарь юного натуралиста [Електронний ресурс] : для среднего и старшего школьного возраста / сост. А. Г. Рогожкин. - М. : Педагогика, 1981. - 406 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь предназначен учащимся среднего и старшего возраста и прежде всего — юным натуралистам и опытникам сельского хозяйства, членам обществ охраны природы, ученических производственных бригад, школьных лесничеств. Он содержит обширный справочный материал о юннатском движении, разных формах работы юных натуралистов и опытников, охране природы, различных видах животных и растений, биологической и сельскохозяйственной науке, уходу и наблюдению за животными и растениями. В книге рассказывается о выдающихся деятелях биологической науки и юннатского движения. Словарь иллюстрирован рисунками, фотографиями, картами, схемами, чертежами.



Кл.слова:
лісівництво -- флора -- екологія -- охорона навколишнього середовища

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
2.


Лісовий кодекс України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1994. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
фонд -- лісозаготівля -- екологія

   Тип видання:   монографія   
3.

Лісна, І. С.
Становлення української державності в Галичині (1918 - 1923 рр.) [Електронний ресурс] / І. С. Лісна. - Т. : [б. в.], 2001. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку ХХ ст. територія сучасних західних областей України була перетворена на сировинний придаток Польщі. Політичний і економічний гніт доповнювався державною системою національного гноблення. Проте широкі народні маси не мирилися з насильним загарбанням Західної України і перетворенням її в колонію Польщі. Боротьба за визволення, за відродження Української соборної держави закінчилась блискучою безкровною перемогою в наші – прийнятям 16 липня 1990 р. Декларації про державний суверенітет.



Кл.слова:
суверенітет -- ЗУНР

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Лісівництво і агролісомеліорація [Електронний ресурс]. - Х. : УкрНДІЛГА, 2008

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 114. - 2008. - 301 с.


Подано результати досліджень із питань лісівництва, лісознавства, лісовирощування та лісорозведення, агролісомеліорації, лісової ентомології, фітопатології, моніторингу, радіології, селекції деревних порід, лісової економіки, сертифікації лісів. Для науковців і спеціалістів лісового господарства, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
ліс -- лісівництво

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Націоналізм [Електронний ресурс] : антологія / уклад.: О. Проценко, В. Лісовий. - К. : Смолоскип, 2000. - 872 с.. - (Політичні ідеології)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжка є першою в Україні антологією, присвяченою проблемам нації та націоналізму. Вона продовжує серію видань під назвою “Політичні ідеології”. До збірника увійшли уривки з творів, окремі дослідження й статті провідних європейських мислителів і політичних діячів та дослідників націоналізму ХІХ-ХХ століть. Структура антології відтворює основні питання, що постають перед дослідниками націоналізму (інтелектуальні джерела, проблема етнічності, нація як концепт та цінність, типологія націоналізму та його перспективи). Збірник буде цікавим як для професійних істориків і політологів, так і для читачів, що цікавляться проблемами моделей суспільного розвитку, історією політичних ідеологій.



Кл.слова:
нація -- проблеми нації

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Лісна, О. О.
Вивчаємо українську самостійно [Електронний ресурс] / О. О. Лісна. - К. : [б. в.], 1992. - 161 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для самостійного вивчення української мови. Написаний він нетрадиційно. Це листи вчителя-порадника незнайомому другу, зацікавленому у вивченні української мови. Кожний лист містить певний обсяг мовного матеріалу з фонетики, морфології, синтаксису, який подається поетапно. В посібнику наведені тренувальні вправи, контрольні запитання для самоаналізу засвоєного матеріалу, російсько-український словник та ін.



Кл.слова:
фонетика -- синтез -- морфологія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Станіславів, В.
Ліс приймає повстанців [Електронний ресурс] / В. Станіславів, Ю. Макух. - Кременець : [б. в.], 2002. - 234 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій книжці читачі знайдуть дуже цікавий матеріал про повстанські збройні СИЛИ, який охоплює цілий період Другої світової війни від 1939 до 1945 року, Її автор перейшов всі стадії формування наших повстанських збройних сил і брав участь в їх дії. Починаючи від "Народньої Національної Армії" він був у трьох українських військових формаціях: в УПА, у Волинському Легіоні Самооборони і в „Дивізії Галичина". На дорозі свого довгого з „заячими петлями" бойового маршу з волинських лісів до Баварії багато бачив, пережив та зазнав всіляких дуже цікавих воєнних пригод. Маратонський біг босоніж по снігу під Клеванем і його примусові пригоди як "альпеніста" заслуговують на особливу увагу.



Кл.слова:
збройні сили -- військова формація -- бойовий маршрут

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
8.

Приходько, М. М.
Грунтоводоохоронні біоінженерні комплекси та оптимізація ландшафтів у басейнах малих річок західного регіону Україна [Електронний ресурс] / М. М. Приходько. - Івано-Франківськ : [б. в.], 1996. - 82 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі викладена концепція охоронного ресурсозберігаючого природокористування і наукові положення управління сучасними природно-антропогенними ландшафтами в басейнах малих річок, а також показані теоретичні і методологічні основи структурно-функціональної організації і оптимізації порушених природно-антропогенних ландшафтів.



Кл.слова:
агромеліоративна система -- лісомеліоративна система -- гідротехніка

   Тип видання:   монографія   
9.

Щепащенко, Д. Г.
Биологическая продуктивность и бюджет углерода лиственничных лесов Северо-Востока России [Електронний ресурс] : монография / Д. Г. Щепащенко, А. З. Швиденко, В. С. Шалаев. - М. : Изд-во ГОУ ВПО МГУЛ, 2008. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основе обширного фактического материала осуществлён многоаспектный анализ лесных ресурсов Северо-Востока России. Описаны эколого-географические особенности лиственничных лесов Республики Саха, Магаданской области, Корякского и Чукотского автономных округов. Представлена система моделей, связывающих биометрические показатели лесных экосистем в статике и динамике. Оценена динамика депонирования углерода различными компонентами лиственничных насаждений в процессе их роста. На основе изучения основных резервуаров и потоков углерода оценен полный углеродный бюджет лиственничных экосистем рассматриваемого региона за период с 1993 по 2003 годы. Книга адресована специалистам в области лесоуправления, лесоустройства и лесной таксации, экологии и охраны природы, изучения глобальных изменений климата.



Кл.слова:
лісовпорядкування -- охорона природи -- екологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
10.


Программы спецкурсов кафедры геоботаники и экологии растений биолого-почвенного факультета СПБГУ [Електронний ресурс] : для студентов бакалаврата / отв. ред. О. И. Сумина. - СПб. : Изд-во СПбГУ, 2005. - 50 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В сборнике объединены программы всех спецкурсов, которые слушают студенты бакалавриата, специализирующиеся на кафедре геоботаники и экологии растений СПбГУ. Представленные курсы обеспечивают базовую подготовку в основных направлениях исследования растительности (геоботаникие, фитоценологии, экологии ратений). Предназначено для студентов и преподавателей биологопочвенного факультета СПбГУ.



Кл.слова:
фітоценологія -- екологія рослин -- лісове господарство

   Тип видання:   монографія   
11.

Винокур, І. С.
Історія та культура черняхівських племен [Електронний ресурс] / І. С. Винокур. - [Б. м. : б. в.]. - 94 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографічне дослідження присвячене історії та культурі черняхівських племен 2-5 ст. н. е. на території Дністро-Дніпровського межиріччя. Праця написана на основі багаторічних археологічних досліджень автора у Подністров'ї, на Південному Бузі, Волині з залученням опублікованих матеріалів по черняхівській культурі Середнього Подніпров'я. Розробляється історико-етнографічний аспект черняхівських старожитностей, господарський досвід, а також світогляд лісостепових племен 2-5 ст. н. е. Систематизовано матеріал про релігію та вірування.



Кл.слова:
південний Буг -- Волинь -- старожил -- релігія -- вірування

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
12.

Мицьо, М.
Полиновий ліс [Електронний ресурс] / М. Мицьо. - [Б. м. : б. в.]. - 172 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Можливо, ми звикли до Чорнобиля... Як це не дивно. Ми звикли до наявності Зони відчуження, до болю відірваних від коріння людей, до небезпеки, що причаїлася під Саркофагом, до гіркого присмаку полину у наших душах. Звикли і змирилися. Поринули у поточні нагальні проблеми: добробут, недуги, політика... І все ж відчуваємо, що не до кінця усвідомили та оцінили подані природою уроки, не знайшли відповідей на поставлені нам запитання – куди йти далі, після катастрофи, і якими нам бути. Календарна дата катастрофи, що є близькою до Великодня – символу Воскресіння, нагадує, що Чорнобильська трагедія – знакова подія.



Кл.слова:
Чорнобиль -- екологія

   Тип видання:   підручник   
13.


Древесиноведение [Електронний ресурс] / ред. А.В. Шуклин . - М. : Гослесбумиздат, 1949. - 372 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Советский Союз обладает огромными лесными богатствами. Общая площадь лесов нашей страны составляет несколько более одной трети лесных ресурсов мира.Потенциальные возможности древесины еще далеко не исчерпаны. Советская наука, онованная на законах марксистско-ленинской философии и исходящая из того, что мир и его закономерности вполне познаваемы, что наши знания о законах природы, проверенные опытом, практикой, являются достоверными знаниями, откроет новые перспективы изучения полезных свойств леса.



Кл.слова:
ліс -- деревина

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Корхонен., М.
100 грибов [Електронний ресурс] : пер. с финск. / М. Корхонен.. - М. : Лесная промышленность, 1981. - 168 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге приводятся сведения о 100 видах съедобных, условно съедобных и ядовитых грибов лесной зоны. Для каждого вида указываются географическое распространение, условия произрастания, сроки заготовки, способы хранения и пищевая категория.



Кл.слова:
лісова зона -- харчова категорія -- мікологія

   Тип видання:   енциклопедія   
15.
 


Джексон, А.
Энциклопедия работ по дереву [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Джексон, Д. Дэй. - М. : Астрель : АСТ, 2005. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Энциклопедия работ по дереву - наиболее всеобъемлющая современная книга по деревообработке. Начиная от свойств основных пород древесины до принципов проектирования и изготовления мебели, рассматриваются все виды инструмента от ручного до универсальных деревообрабатывающих станков.



Кл.слова:
деревина -- лісова справа -- деревообробка

   Тип видання:   альбом   
16.


Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 31 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви. Тож дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби. У них було особливе, шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Аж до кінця 18 ст. всі в Україні – від простого селянина до ясновельможного гетьмана – були щиро переконані, що жити слід тільки у дерев’яному будинку чи палаці, бо кам’яні та цегляні будівлі є вкрай шкідливими для здоров’я. В історико-культурологічному плані це переконання зіграло злий жарт з українським народом. Мурованих палат, замків, храмів будували мало, а дерев’яні, яких було безліч, усі загинули – тож історична та культурна спадщина України виявилася штучно збідненою. Проте, якою вражаючою була наша дерев’яна архітектура, ми можемо лише здогадуватися на підставі результатів археологічних досліджень, захоплених описів мандрівників-іноземців та тих окремих дерев’яних пам’яток, які ще вціліли.



Кл.слова:
дерево -- будівля -- архітектура

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Федяев, В.
Грибы - чудо природы [Електронний ресурс] / В. Федяев. - М. : Московский рабочий, 1973. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга знакомит читателя с наиболее распространенными в нашей стране видами съедобных и несъедобных грибов. Любитель-грибник найдет в ней много полезных советов по поиску грибов, познакомится с маршрутами сбора их в Подмосковье, Рязаншине, Калининской, Смоленской, Калужской областях, с важнейшими приемами заготовки грибов впрок.



Кл.слова:
їстівний гриб -- ліс

   Тип видання:   довідник   
18.

Уханова, И.
Грибы России [Електронний ресурс] / И. Уханова, Ю. Манжура. - М. : Рипол Классик, 2007. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Заядлые грибники недаром называют себя спортсменами: в лесу требуются выносливость, внимательность, умение ориентироваться в любой ситуации. А еще любитель "тихой охоты" должен досконально разбираться в грибах, чтобы получать затем истинное наслаждение от найденных трофеев. Поэтому авторы, сами заядлые грибники, подробно описали внешний вид, вкусовые качества и лекарственные свойства грибов, подобрали такие рецепты блюд из грибов, что пальчики оближешь, ну и, наконец, что это за охота без правдивых охотничьих баек? Пусть эта книга станет для вас, уважаемый читатель, компасом на российских лесных просторах!



Кл.слова:
їстівний гриб -- види грибів -- ліс

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
19.

Сержанина, Г. И.
Шляпочные грибы Белоруссии. Определитель и конспект флоры [Електронний ресурс] / Г. И. Сержанина. - Минск : Наука и техника, 1984. - 407 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Предлагаемая книга — итог 25-летнего (1957—1982) планомерного изучения флоры и экологии шляпочных грибов. Маршрутные исследования проводились на всей территории республики, во всех формациях и типах леса, в полевых, луговых и иных ценозах; стационарные наблюдения — в сосновых лесах и дубравах Белоруссии. С их помощью получены чрезвычайно интересные данные, значительно пополнившие представления о шляпочных грибах: как членах биогеоценоза, о фенологии и других особенностях плодоношения макромицентов, о его зависимости от режима температуры и влажности и других условий окружающей среды. С особым вниманием при изучении микрофлоры мы отнеслись к съедобным грибам: выявили наиболее полно их состав, распространение, изучили возможности их использования.



Кл.слова:
гриб -- ліс -- мікрофлора

   Тип видання:   довідник   
20.

Семенов, А. И.
О грибах и грибниках [Електронний ресурс] : справочник по сбору грибов в Крыму / А. И. Семенов. - Симф. : Таврия, 1990. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Где, как и когда собирать грибы Крыма, как отличить съедобный гриб от ядовитого, что нужно знать, чтобы не заблудиться в лесу. На эти и многие другие вопросы ответит книга. Автор, знаток грибного дела, рассказывает много удивительных подробностей о жизни грибов. Иллюстрирована оригинальными рисунками.



Кл.слова:
гриб -- ліс
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського