Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (585)Юристам - Наукова електронна бібліотека (14)Юристам - Реферативна інформація (895)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

2.
Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

3.
Малкіна Г.М. 
Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.М. Малкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Шляхом політико-правового порівняльного аналізу виборчих і партійних систем розглянуто закономірності їх взаємодії у розвинутих західноєвропейських країнах, а також особливості цієї взаємодії в Україні. З'ясовано суть, особливості та механізми застосування різних типів виборчих систем у світовій практиці державного будівництва, закономірності впливу виборчої системи на стан і характер партійної системи з урахуванням форми державного правління. Досліджено трансформацію виборчого законодавства та еволюцію партійної системи в сучасній Україні, особливості їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 + Х805.2 + Х809(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА330137
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

4.
Панасюк В. В. 
Військово-політичні аспекти інтеграції України з НАТО: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Панасюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості військово-політичної інтеграції в сучасному світі в контексті необхідності колективного подолання динамічних викликів і загроз національній та міжнародній безпеці. Розглянуто розвиток євроатлантичної співпраці України в контексті зміцнення її національної та міжнародної безпеки. Розкрито військово-політичні аспекти миротворчої діяльності України в зоні відповідальності НАТО. Показано об'єктивний та несуперечливий характер військово-політичної інтеграції України з НАТО з урахуванням становлення нової архітектури регіональної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Ф083 + Ф4(4УКР)64 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА373140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Магновський І.Й. 
Гарантії прав і свобод людини та громадянина в праві України (теоретико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Й. Магновський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито питання становлення та розвитку ідеї гарантій прав і свобод людини у теоретико-правовій думці минулого України. Досліджено поняття та суть зазначених гарантій в юридичній науці. Висвітлено комплекс гарантій прав і свобод, а саме політичних, економічних, соціальних та юридичних у праві України. На підставі проведеного аналізу зроблено висновки стосовно становища цих гарантій на напрямки реформування та вдосконалення щодо їх впровадження у реальну дійсність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Ф012
Шифр НБУВ: РА327001
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Хуснутдінов О.Я. 
Громадський рух як чинник формування громадянського суспільства в Україні (державно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.Я. Хуснутдінов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Докладно проаналізовано історичні аспекти розвитку громадського руху, а також розглянуто його суть, зміст і структуру. Досліджено взаємодію між державою та громадським рухом у процесі формування громадянського суспільства, законодавче забезпечення даного руху в Україні, сучасний стан розвитку його інфраструктури. З'ясовано, що роль державного керування стосовно громадського руху виявляється у двох основних аспектах: в організаційно-правовому забезпеченні розвитку громадських організацій, у створенні системи співробітництва та партнерства між органами державної влади, місцевого самоврядування та даними організаціями. Стверджено, що свою суспільно-політичну функцію громадські рухи можуть виконувати лише за наявності розвинутої суспільно-політичної свідомості, дієвого законодавства й неухильного його дотримання всіма громадянами й посадовими особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022.3 + Х819(4УКР)13 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА327464
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

7.
Балдинюк О.В. 
Гуманітарна діяльність ООН у контексті врегулювання збройних конфліктів (1990 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Балдинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну концепцію гуманітарної діяльності ООН під час врегулювання конфліктів, а також визначено механізми її реалізації та показано їх еволюцію. Розглянуто практичну ефективність гуманітарних програм у ході розблокування військово-політичних криз, виявлено фактори негативного впливу на миротворчий ефект гуманітарних програм ООН. Доведено, що ООН вдалося досягти значного прогресу в гуманітарній сфері, а також визначено важливу роль гуманітарних заходів у досягненні миротворчих цілей. Розроблено пропозиції щодо посилення миротворчого потенціалу ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф061 + Х915.212-921
Шифр НБУВ: РА309506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Ляшенко В.М. 
Державна політика запобігання тероризму в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Ляшенко ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові аспекти формування та реалізації державної антитерористичної політики в Україні. Визначено роль, місце й основні завдання органів державного управління та місцевого самоврядування в антитерористичній протидії на національному та міжнародному рівнях. Систематизовано типологію та класифікацію тероризму, охарактеризовано сучасну нормативно-правову базу протидії терористичним загрозам в Україні у контексті формування та реалізації державної політики щодо їх протидії. З'ясовано причини та фактори виникнення та посилення терористичних загроз в Україні, досліджено зарубіжний досвід антитерористичної боротьби. Проаналізовано діяльність міжнародних антитерористичних організацій, визначено напрямки співробітництва України з Європейським Союзом і НАТО. Запропоновано заходи щодо підвищення ефективності державної антитерористичної політики та концепцію терористичної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.113 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА352865
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Сокур Н.В. 
Державна політика по зниженню соціальної напруженості у перехідному суспільстві (сфера трудових відносин): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Сокур ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Акцентовано увагу на поняттях і категоріях, за допомогою яких здійснено науковий аналіз проблем державної політики у перехідному суспільстві щодо зниження соціальної напруженості. Розглянуто причини соціальної напруженості у сфері трудових відносин у перехідному суспільстві та основні напрямки державної політики щодо її зменшення. Досліджено становлення системи соціального партнерства, удосконалення політики на ринку праці, у сфері зайнятості, зниження конфліктогенності держави, удосконалення програми реформ, досягнення політичної та економічної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф043.2 + Х879(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА312205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Кучеренко О.О. 
Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.О. Кучеренко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні й методологічні проблеми аналізу державної політики, обгрунтовано комплексну наукову програму реформування українського суспільства. Висвітлено різноманітні концептуальні підходи щодо розуміння сутності та умов формування й ефективного здійснення державної політики. Досліджено засади державної стратегії на реформаційному етапі розвитку України. Визначено змістові, структурні й функціональні особливості державної політики, що має базуватись на імперативах і закономірностях системної трансформації суспільства. Доведено необхідність розробки методик планування та здійснення соціально важливих акцій державної політики, зокрема, у формах солідарного співробітництва структур різних гілок влади між собою та з громадсько-політичними об'єднаннями, засобами масової інформації, іншими самодіяльними соціальними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х809(4УКР)2 + Ф022.1 + Ф3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Ситник Г.П. 
Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки України: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.01 / Г.П. Ситник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України. Здійснено поглиблений системний світоглядно-філософський, політологічний, правовий, соціально-економічний і воєнно-політичний аналіз з урахуванням багатофакторності взаємозв'язку безпеки держави, суспільства, людини та середовища їх розвитку, національної та міжнародної безпеки і співвідношення процесів глобалізації та регіоналізації. За результатами дослідження обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України, актуальні напрямки та пропозиції щодо підвищення його ефективності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА334755
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Телешун С.О. 
Державний устрій України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / С.О. Телешун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію державного устрою України у контексті сучасних світових державотворчих процесів. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження державного устрою. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості реформування і модернізації державного ладу та державного устрою України за умов незалежності, а також зміни парадигми національно-державного будівництва. Запропоновано політологічну концепцію удосконалення державного устрою України. Комплексно досліджено історію теоретичного осмислення державного устрою як політичного інституту та здійснено її періодизацію. Осмислено досвід організації державного устрою України у ХХ ст., а також проаналізовано його концептуальні засади та чинники. Уточнено визначення держави та державного устрою у єдності субстанційних та інституційних сутнісних виявів. Значну увагу приділено основним гарантіям сучасного державного устрою нашої держави, заходи щодо його всебічного реформування, удосконалення та збереження унітарності України. Визначено основні напрями реформування адміністративно-територіального устрою нашої держави, в основі якого - вирівнювання статусу адміністративно-територіальних одиниць, а також поділ території України на регіони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)5-52 + Х809(4Укр) + Т3(4Укр)0-5 + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА310677 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Сенюшкіна Т.О. 
Державні механізми управління етнічними конфліктами: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.О. Сенюшкіна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію державних механізмів регулятивного впливу на розвиток етнічного конфлікту, яка базується на нових теоретико-методологічних і практичних підходах. Запропоновано інноваційну модель системи етноконфліктологічного менеджменту. Розкрито зміст основних складових цієї системи, а саме: політичного та законодавчого забезпечення прав національних меншин, регіональних механізмів управління етнічними конфліктами, зокрема, децентралізації та автономізації, впровадження управлінських технологій, використання механізмів взаємодії держави та громадянського суспільства. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід державної політики щодо запобігання етнічним конфліктам та їх урегулювання. Обгрунтовано актуальні завдання та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення результативного впливу на процес етноконфліктних взаємодій на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА351260
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Філик Н.В. 
Державно-правові засади громадянського суспільства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Філик ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Сформульовано визначення поняття "державно-правові засади громадянського суспільства" та обгрунтовано їх структуру. Згідно з виявленими критеріями вперше класифіковано державно-правові засади громадянського суспільства та виділено їх основні функції. Запропоновано періодизацію процесу становлення та розвитку ідеї громадянського суспільства у вітчизняній і зарубіжній філософській і політико-правовій думці. Досліджено еволюційні зміни у визначенні основних державно-правових принципів залежно від ступеня зрілості громадянського суспільства та проаналізовано стан правового забезпечення формування його основних інститутів. Виявлено недосконалість правового регулювання у сфері економічного розвитку, внаслідок якої неможливе утворення "середнього класу" як основи громадянського суспільства. Вперше здійснено класифікацію його інститутів. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення конституційного законодавства як правової бази громадянського суспільства шляхом закріплення норм щодо поняття та визначення основних характеристик діяльності його інститутів та їх взаємодії з державними органами влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Ф036 + Ф1(0)64 +
Шифр НБУВ: РА333957
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

15.
Колишко Р.А. 
Децентралізація публічної влади в унітарній державі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Р.А. Колишко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі досвіду державотворення багатьох держав, зокрема, Європейського Союзу, обгрунтовано необхідність оптимізації організації публічної влади із суспільним розвитком. Розглянуто децентралізацію публічної влади як основний чинник її оптимізації, складові цього процесу, його етапи, фази, стадії, основні принципи та тенденції розвитку. Обгрунтовано необхідність збереження балансу публічної влади під час її децентралізації за допомогою соціальних механізмів; виділення регіонального рівня публічної влади із закріпленням за його населенням статусу специфічної територіальної громади. Запропоновано шляхи вирішення актуальних проблем державотворення в Україні, серед яких оптимізація публічної влади займає пріоритетне місце.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.110.7 + Х001.3 + Ф031.1 +
Шифр НБУВ: РА327240
Рубрики:

16.
Каневський О.С. 
Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Каневський ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджується принцип розподілу влади у його теоретичному і політико-прикладному аспектах. Застосовується теоретико-методологічний аналіз класичних моделей розподілу влади. Висвітлюються їх загальні та специфічні складові. Аналізується процес розподілу ресурсів політичної діяльності та механізм "стримувань і противаг" у політичних системах Заходу. Розглядається досвід застосування принципу розподілу влади у СНД та основні труднощі формування демократичної політичної системи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41
Рубрики:

17.
Дегтярьова І.О. 
Домінанти державної політики розвитку місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.О. Дегтярьова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено необхідність запровадження нової парадигми місцевого самоврядування, що полягає у задоволенні потреб та інтересів громадян, а також удосконаленні суспільних взаємовідносин на рівні територіальної громади. Розроблено нові теоретико-методологічні засади щодо функціонування системи місцевого самоврядування в Україні та обгрунтовано фактори його ефективного здійснення. Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні у контексті зарубіжного досвіду. Запропоновано технологію впровадження принципу субсидіарності на рівні місцевого самоврядування, яка реалізується через статути громад за умов форми прямої демократії органами самоорганізації населення. Обгрунтовано доцільність упровадження "внутрішнього контролю" за діяльністю органів місцевого самоврядування як складової системи контролю у місцевому самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА338901
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Буренко Н.М. 
Еволюція політики Європейського Союзу щодо країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Буренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 26 с. — укp.

Досліджено фактори, що впливають на формування, реалізацію та еволюцію політичних підходів Європейського Союзу (ЄС) стосовно розширення на Схід. Визначено етапи й особливості розвитку інтеграційної стратегії ЄС щодо країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Надано оцінку адаптивного потенціалу ЄС та країн-кандидатів з ЦСЄ у галузі розширення в інтересах збереження ефективної стабільності Союзу. Досліджено взаємовплив внутрішньої динаміки - інстутиційного реформування і зовнішньополітичної динаміки - концепції відносин з сусідніми регіонами, адаптації ЄС щодо наслідків реалізації політики розширення за рахунок країн ЦСЄ. Зазначено, що для України проголошена концепція інтеграції до ЄС співвідноситься з національними інтересами, беззаперечною стратегічною метою якої є активне залучення до міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Встановлено, що територіальне розширення ЄС та його безпосереднє наближення до українських кордонів створює передумови активізації участі України в означених процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Ф087 + Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329431
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

19.
Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі 
Екологічна безпека як предмет політики міжнародного співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено екологічну безпеку як предмет політики міжнародного співробітництва та найважливіший засіб оптимізації природоперетворювальної діяльності людини та гармонізації її відносин з природою. З'ясовано сутність екологічної безпеки, визначено її авторське бачення. Проаналізовано концепції обмеженої та високої відповідальності людини за стан планетарних екосистем. Проілюстровано екологічні загрози міжнародній та національній безпеці, їх сутність, рівні, умови та шляхи запобігання. Доведено, що забезпечення екологічної безпеки людства є важливою складовою діяльності політичних інститутів, яка безпосередньо залежить від політики взаємодії національних і міжнародних природоохоронних стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.33 + Ф062
Шифр НБУВ: РА311636 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

20.
Юрченко М.М. 
Етнонаціональна політика як фактор державотворення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Юрченко ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Т3(4УКР)64-56 + Х809(4УКР)2
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського