Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (56)Реферативна база даних (1795)Книжкові видання та компакт-диски (1955)Журнали та продовжувані видання (80)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНЕНКО$<.>+<.>A=БОГДАН$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богданова І.В. 
Функціонально-семантична категорія локативності у сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.В. Богданова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню функціонально-семантичної категорії локативності у сучасній російській мові. Об'єктом комплексного аналізу є різнорівневі мовні та мовленнєві засоби локативності, на підставі яких моделюється функціонально-семантичне поле поліцентричного дифузного типу за принципом матриці. У роботі обгрунтовується текстова категорія топосу, яка визначається на основі когезійно-інтеграційної взаємодії компонентів ФСП у художньому творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70

      
2.

Богданова 
Функціонально- семантична категорія локативності у сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Інга Василівна Богданова ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70 + Ш141.2-315.5
Шифр НБУВ: РА302352

      
Категорія: Транспорт   
3.

Іваненко О.І. 
Підвищення ефективності захисної системи вантажопідйомних кранів при угоні вітром: Автореф. дис... канд. техн.наук: 05.05.05 / О.І. Іваненко ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності захисту вантажопідйомних кранів від руйнування при угоні вітром. Встановлені закономірності руху вантажопідйомних кранів при угоні вітром, на основі яких визначені параметри угону. Виконаний статистичний аналіз та встановлені стохастичні параметри вітрового навантаження стосовно до умов Донбаського регіону. Досліджена структурна стійкість козлового крану в умовах інтенсивного вітру. Розроблена методика, що дозволяє виконати порівняльну оцінку надійності захисних систем вантажопідйомних кранів. Запропонована нова захисна система кранів, що має більш високі показники надійності і ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О922-04

Рубрики:

      
4.

Богданова М.К. 
Педагогічні засади формування особистісного зорієнтованого спілкування майбутніх учителів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.К. Богданова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему підготовки майбутніх учителів до особистісно зорієнтованого спілкування. Виявлено умови, що впливають на даний процес, розроблено структуру готовності студентів до особистісно зорієнтованого спілкування. Сформульовано критерії та ознаки рівнів сформованості спілкування, а також теоретично обгрунтовано та практично апробовано засоби формування особистісно зорієнтованого спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ю959.0-994
Шифр НБУВ: РА311467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Богданович Л.В. 
Реактивність системи дихання юних спортсменів в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.В. Богданович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено реактивність системи дихання юних спортсменів циклічних видів спорту в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування. Встановлено, що реактивність системи дихання людини досить стала величина, за якою конкретну особу можна віднести до типу реагування "спринтер", "стайєр" та "середній тип". Простежено зміни вентиляторної відповіді на гіперкапнію, пов'язані з впливом високих фізичних навантажень під час тренувальних занять. Характер змін служить за критерій оптимізації індивідуального процесу фізичного тренування. Встановлено, що вентиляторна чутливість до гіперкапнії у дівчат-спортсменок залежить від фаз оваріально-менструального циклу. Створено математичну модель залежності реактивності системи дихання у відповідь на гіперкапнічний стимул. Доведено, що реакція серцево-судинної системи на гіперкапнічний стимул під час зворотнього дихання не має системних закономірностей, психофізіологічна реактивність особи не залежить від її типу реагування на гіперкапнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 + Ч511.521
Шифр НБУВ: РА311630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Богдан К.С. 
Створення та удосконалення автоматизованого вагодозуючого обладання для металургійних виробництв: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / К.С. Богдан ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технологічних процесів зіставлення шихти, заливання розплавів у ливарні форми та визначення кількості однотипних виливків у тарі ваговим методом на базі створення автоматизованого вагодозуючого обладнання та алгоритмів управління процесами. Запропоновано та науково обгрунтовано нові способи зважування та дозування ливарних матеріалів. Наведено результати розроблення та дослідження пристроїв, які реалізують ці способи, перевірено на практиці дослідно-промислові зразки вагодозуючого обладнання, використання якого підвищує ефективність ливарних і металургійних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К302-5-05 + К616.05-5
Шифр НБУВ: РА308268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Богданов Г.Ю. 
Маркетинговий аналіз та прогнозування ринку трубної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.Ю. Богданов ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням комплексного аналізу та прогнозуванню використання одного з провідних видів продукції металургійного комплексу - сталевої трубної продукції. Здійснено аналіз і сегментування внутрішнього та зовнішнього ринків збуту сталевої трубної продукції, структури її фактичного використання. Розроблено методику комплексного аналізу та прогнозування попиту на сталеві труби. На основі розробленої методики одержано прогноз використання трубної продукції до 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.551.51 + У9(4Укр)421.523.54 + У9(4Укр)843
Шифр НБУВ: РА308396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Богданович М.Л. 
Трансформація постпозитивістської епістемологічної традиції: основні вектори та сучасні модифікації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М.Л. Богданович ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 14 с. — укp.

Комплексно проаналізовано феномен трансформації постпозитивізму. Досліджено сутність, закономірності та основні вектори модифікації постпозитивістської епістемологічної традиції в сучасних когнітологічних концепціях. Встановлено значний вплив постпозитивізму на розвиток новітніх тенденцій в філософії та методології пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю22г(0)6 + Ю3(0)6-645
Шифр НБУВ: РА314616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іваненко С.В. 
Одиничне та особливе в лексико-семантичних групах на позначення кольору в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / С.В. Іваненко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено тлумачення позначення кольору, філософську та лінгвістичну трактовку одиночного й особливого. Охарактеризовано лексико-семантичні групи лексем, що позначають колір за належністю до частин мови. У лексико-семантичних групах прикметників, іменників і дієслів виділено групи лексем, які є формами вираження лінгвофілософських категорій одиночного й особливого. Лексеми зазначених підгруп, які актуалізують семи "конкретність", "відомість", "типовість", "одиничність", характерні для категорії одиночного і є найбільш численними. Розглянуто особливості використання лексем на позначення кольору в "логіко-семантичному пропозитиві (ЛСП) вищого рівня". Лексеми на позначення кольору, які є формами вираження категорії одиночного, широко використовуються авторами під час опису живої та неживої природи, рослинного та тваринного світу, портретів людей. Лексеми на позначення кольлору як форми вираження категорії особливого, які є одним з основних засобів метафоризації, формують і дозволяють краще усвідомити глибинну семантику художнього твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.5
Шифр НБУВ: РА314186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Богдан М.М. 
Нелінійні резонансні явища і динаміка солітонів в низьковимірних системах з дисперсією: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.М. Богдан ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Веркіна. — Х., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено нові властивості та особливості динаміки солітонних збуджень, що виникають у низьковимірних системах під впливом реальних фізичних факторів і за умов резонансної дії зовнішнього поля. Вивчено спектри коливань солітонів та їх стійкість у постійних і змінних полях. З'ясовано умови стійкості доменних границь в одновимірних феромагнетиках, рухомих солітонів у неідеальному бозе-газі та одновимірних солітонів, локалізованих на дефекті. Виявлено осциляційну нестійкість солітонів за умов накачування та дисипації. Описано механізм її виникнення внаслідок резонансу двох внутрішніх мод солітону. Досліджено нелінійну стадію розвитку нестійкості та переходи до хаосу у внутрішній динаміці солітону. Теоретично висвітлено роль нелінійних збуджень у резонансні явища, які спостерігаються в реальних низьковимірних магнетиках і високотемпературних надпровідниках з магнітними фрустраціями. Розвинуто концепцію про зв'язані багатосолітонні комплекси для середовищ з сильною дисперсією. Вивчено їх безвипромінювальну динаміку та механізми їх утворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23,022
Шифр НБУВ: РА314934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Богданова І.Є. 
Стилістика художнього простору у творчості харківських поетів-романтиків 20 - 40 років ХІХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Є. Богданова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено мовну картину художнього простору в творчості харківських поетів-романтиків 1820 - 1840-х рр.: Л. Боровиковського, А. Метлинського, М. Костомарова, М. Петренка. Подано теоретичне осмислення філософського та лінгвістичного розуміння категорії простору відповідно до класичного та лінгвістичного розуміння категорії простору відповідно до його інтерпретаційних лінгвокультурних аспектів. Проведено зіставний лексико-стилістичний аналіз засобів мовного вираження простору в художній картині світу кожного з зазначених авторів. Визначено переважний тип художнього простору (за класифікацією М. Бахтіна) в їх творах та особливості його мовного вираження. Слова лексико-семантичної групи "прості" проаналізовано на рівні індивідуально-авторського бачення поданої категорії. Визначено інтегральні (спільні для всіх романтиків) і диференційовані ознаки, що свідчать про особливості бачення простору кожним з поетів-романтиків. Розглянуто питання про традиції й новаторство, динаміку розвитку мовного образу світу в кожного поета. Визначено роль кожного з авторів у процесі формування художньої свідомості тогочасного українського читача та їх внесок у становлення української літературної мови, її літературно-естетичних норм. Проаналізовано залежність вираження хронотопу та семантики просторових номінацій від приналежності до романтичного літературного напряму, культурних і духовних потреб, специфічної естетичної атмосфери доби. Розглянуто особливості функціонування слів на позначення простору, зокрема, розширення їх лексичної валентності та стилістичне оновлення семантики. Охарактеризовано також наукові концепції поетів-романтиків (що були й науковцями) стосовно функціонування та статусу української мови, її особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш401.16 + Ш5(4УКР)51-335 +
Шифр НБУВ: РА322184

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Іваненко Г.В. 
Конституційна модель правової держави: шляхи її удосконалення і реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Г.В. Іваненко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано, що на кожному з етапів розвитку громадянського суспільства ідеї правової держави відбивають відповідний рівень культури та реальну правову дійсність у конкретній країні та у світі в цілому. Встановлено, що стратегічною метою реалізації конституційної моделі правової держави в Україні є створення такої системи державної влади, яка б відповідала стандартам демократичної, правової держави з соціально орієнтованою ринковою економікою, враховувала потреби суспільства та кожної окремої особистості. Показано, що обов'язковою умовою поглиблення демократичних засад в управлінні державою є створення надійного механізму стримувань і противаг між законодавчою та виконавчою гілками влади та неухильне дотримання владними структурами Конституції України. Визначено, що основними напрямками реалізації коституційної моделі правової держави в Україні є конституційна, парламентська, адміністративна, муніципальна реформа, реформування виборчого законодавства та судоустрою. Аргументовано, що головним завданням сучасного українського конституціоналізму є поєднання конституційної моделі правової держави з реальною практикою державного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х809(4Укр) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА321108

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Богданова О.В. 
Лірницька традиція в контексті української духовної культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Богданова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто лірницьку традицію як специфічне явище української духовної культури на стику епічного й християнського світовідчуття з виокремленою системою художньо-стилістичних закономірностей. Висвітлено особливості функціонування українського лірництва в процесі історичного розвитку. Подано науково обгрунтовану класифікацію вербально-інтонаційної системи українського репертуару, досліджено динаміку варіативних еволюцій лірницького фольклору на рівні жанрових трансформацій. Проведено систематизацію та оцінку лірництвознавчої літератури, встановлено провідні проблеми та аспекти студіювання лірницької традиції. На підставі аналізу тематичних, інтонаційно-стильових, виконавських, функціональних особливостей лірницької музичної практики в Україні відновлено цілісну панораму даного явища та започатковано окрему сферу фольклористичної науки - лірництвознавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.69(4Укр) + Щ313(4Укр)0-4 + Ш3(2=1Ук)-61
Шифр НБУВ: РА320613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Богданович І.О. 
Роль газети "Терджиман" у пропаганді реформаторських процесів у мусульманській громаді Російської імперії (1883 - 1905 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Богданович ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено історіографічну спадщину та проаналізовано джерельну базу з історії кримськотатарської газети "Терджиман". Послідовно висвітлено стан народної освіти й визначено основні напрямки розвитку просвітянських процесів за матеріалами цього видання. З використанням публікацій газети, надано оцінку ситуації в релігійному житті мусульман та розглянуто напрямки реформ органів конфесійного самоврядування. Встановлено основні причини виникнення мусульманських благодійних громад та товариств взаємодопомоги. Висвітлено основні чинники та процес виникнення політичного руху серед тюрко-мусульман. Проаналізовано розвиток ідеології джадидизму, яка відображена в основних художніх творах І.Гаспринського, опублікованих у газеті "Терджиман". Комплексно співставлено зміст газетних публікацій "Терджиману"та основні напрямки реформаторських процесів у мусульманському середовищі Російської імперії та визначено їх взаємозв'язок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)5-7 + Ч612.4(28)711.7
Шифр НБУВ: РА320125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Богданович А.В. 
Вірулентність iErysiphe graminis f.sp.tritici/i та особливості прояву імунологічних реакцій сортів озимої пшениці до патогену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / А.В. Богданович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати оцінки стійкості сортів озимої пшениці за чотирма показниками: балом стійкості, ступенем розвитку хвороби в процентах, розповсюдженням хвороби та швидкістю розвитку інфекції. З'ясовано, що основним лімітувальним фактором для збудника є швидкість розвитку інфекції, обумовлена переважно імунологічними властивостями сортів. Відзначено, що стійкість сучасних вітчизняних сортів є значною мірою неспецифічною. Запропоновано підхід для визначення стійкості сорту шляхом зівставлення балу стійкості зі значенням варіювання ступеню розвитку хвороби. На підставі такого підходу визначено найбільш стійкі сорти. Встановлено расовий та генотипний склад популяції Erysiphe graminis f. sp. tritici, домінуючі раси гриба, а також ефективні та неефективні гени стійкості. Показано, що коливання частоти визначення вірулентних до окремих генів стійкості ізолятів, а також ступінь їх вірулентності, відрізняються залежно від ефективності гену стійкості. Визначено генетичну подібність та генетичні відстані між популяціями Erysiphe graminis f. sp. tritici з різних грунтово-кліматичних зон. Виявлено, що одним з джерел формування окремих диференційованих елементів єдиної популяції, є популяція зі степової зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 + П478.1
Шифр НБУВ: РА321445

Рубрики:

      
16.

Богданов Б.А. 
Діагностика малігнізованої та хронічної виразки шлунка, тактика хірургічного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Б.А. Богданов ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено нові патогенетично обгрунтовані підходи до хірургічного лікування хворих з мілігнізованою та хронічною виразкою шлунка з метою покращання результатів лікування. Теоретично обгрунтовано, підтверджено безпосередніми та віддаленими результатами хірургічного лікування у Донецькому обласному протипухлинному центрі адекватність та ефективність застосування дистальної резекції шлунка за Більрот - II у двох модифікаціях (з формуванням антрального стискача кукси шлунка та з обкутуванням зони гастроентероанастомозу привідною петлею тонкої кишки) у хворих з малінгізованою та хронічною виразкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Богдан С.Ю. 
Визначення граничних станів елементів бетонних і залізобетонних конструкцій методами механіки руйнування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.Ю. Богдан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення граничного стану бетонних і залізобетонних конструкцій та складних систем будівель і споруд за умов плоского напруженого стану. Запропоновано комплексний підхід, який поєднує застосування методів механіки руйнування (механіки тріщин), нормативні методи оцінки граничного стану залізобетонних елементів конструкцій та програмно-обчислювальні комплекси для оцінки граничного стану споруд складної форми, ослаблених тріщинами, вирізами або отворами. Проаналізовано фізико-механічні характеристики і критичні коефіцієнти інтенсивності напружень для бетону. Висвітлено алгоритм чисельно-аналітичного розв'язку для оцінки граничних станів залізобетонних елементів конструкцій, а також складних плоских і просторових конструкцій будівель. Наведено результати розв'язання ряду інженерних задач оцінки граничних станів панелі житлового будинку, балочного перекриття другого енергоблоку та деформованої (нахиленої) стіни по осі 50 об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.012
Шифр НБУВ: РА319637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Богдан А.С. 
Структурно-функціональний стан пародонта і опорного скелета у жінок в пре- та постменопаузі та шляхи корекції їх порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.С. Богдан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан пародонта й опорного скелета у жінок у різні вікові періоди залежно від функції яєчників. Визначено взаємозв'язок між розвитком захворювань пародонта та станом кісткової системи опорного скелета у жінок у пре- та постменопаузальний періоди. Проведено порівняльний аналіз стану тканини пародонта у жінок репродуктивного віку в дані періоди - залежно від структурно-функціонального стану кісткової системи. Розглянуто клінічні особливості перебігу захворювань пародонта у пре- та постменопаузі. Досліджено стан тканин пародонта та перебіг даної хвороби у жінок, які отримують остеотропну та замісну гормональну терапію. Розроблено схеми профілактично-лікувальних заходів щодо профілактики та лікування генералізованих захворюваннях пародонта у жінок у зазначені періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37 + Р418.110.40-37 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА317507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Богданова І.М. 
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів на основі застосування інноваційних технологій: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / І.М. Богданова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Розкрито тенденції та закономірності розвитку нового міждисциплінарного напряму досліджень - педагогічної інноватики та його специфічного напряму - техноматики. Запропоновано модель оновлення професійно-педагогічної підготовки учителів як цілісну систему науково-методичного забезпечення, що складається із чотирьох компонентів: концептуального, структурно-змістового, технологічного та організаційно-дидактичного. Розглянуто три рівні інтеграційних процесів: технологічний, внутрішньопредметний, міждисциплінарний. Доведено, що реалізацію даної моделі забезпечує відповідна технологія оновлення професійно-педагогічної підготовки, яка передбачає моделювання досвіду, тобто опис того, що ми прагнемо досягти; апробацію моделі на практиці; процесуальний аналіз експерименту, його корекцію у ході роботи; перевірку моделі на практиці з урахуванням корекційних змін; підготовку рекомендацій для широкого впровадження. Встановлено, що провідним засобом досягнення передбачуваних результатів виступає інформаційно-модульна технологія, що представлена у вигляді комплексу інформаційної та модульної технологій навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА322823

Рубрики:

      
20.

Богдан В.М. 
Покращення регіонарного кровотоку при повторних операціях з приводу рецидиву ішемії після аортостегнових реконструкцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Богдан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему хірургічного лікування хворих на рецидив ішемії нижніх кінцівок, зумовленої тромбозом аортостегнового протезу. Розроблено хірургічну тактику лікування цих ускладнень на базі результатів дослідження порушень периферичного кровообігу. На підставі одержаних результатів дослідження порушень регіонарної гемодинаміки, спричинених тромбозом аортостегнового протезу, визначено показання до різних методів повторних реконструктивних операцій та розробки індивідуалізованої хірургічної тактики. З метою покращання результатів хірургічної корекції регіонарної гемодинаміки розроблено новий спосіб розширеної профундопластики для застосування у разі повторних оперативних втручань у хворих з тромбозами аортостегнових протезів. Запропоновано та обгрунтовано результатами гемодинамічних досліджень диференційовану хірургічну тактику залежно від ступеня ішемії нижньої кінцівки. Застосування комплексного підходу до оцінки порушень регіонарної гемодинаміки, вибору показань і тактики хірургічного лікування, методик повторних реконструктивних операцій з використанням розробленого доступу до глибокої артерії стегна й оригінального способу розширеної профундопластики дало змогу досягти позитивних результатів у 79,6 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112 +
Шифр НБУВ: РА323571

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського