Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (367)Книжкові видання та компакт-диски (317)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Богданова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Богданова О.В. 
Активність тирозинових протеїнфосфатаз в лімфоїдних клітинах щурів за умов впливу іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Богданова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування тирозинових протеїнфосфатаз (ТПФ-аз) у плазматичних мембранах, цитозолі спленоцитів та тимоцитів щурів через 12 годин після тотального рентгенівського опромінення у дозах 1,25; 0,5; 0,75 та 1,0 Гр. Виявлено найбільше зростання активності ТПФ-аз за умов впливу іонізуючої радіації у дозі 0,5 Гр, а для цитозольних ТПФ-аз спленоцитів - 0,25 Гр. Вивчено кінетичні властивості ізольованої ТПФ-ази CD 45. З'ясовано, що цей фермент більш споріднений з фосфатирозином, ніж з паранітрофеніфосфатом. Визначено, що опромінення тварин у дозі 0,5 Гр спричинює зниження спорідненості ферменту до фосфотирозину та зменшення максимальної швидкості фосфатазної реакції. Показано однонаправлені зміни активності тирозинових протеїнкіназ, ТПФ-аз та вмісту циклічних нуклеотидів у клітинах селезінки та тимусу щурів на тлі введення різних речовин за умов опромінення у низьких дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.431 + Е60*732.242 + Е60*716-638 +
Шифр НБУВ: РА338017

Рубрики:

      
2.

Богданова Т. Г. 
Джон Хей та американо-англійські відносини в Китаї (1897 - 1900): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Г. Богданова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль державного секретаря Дж. Хея в розвитку американо-англійських відносин у Китаї в 1897 - 1900 рр. У 1880 - 1890-х рр. склалися умови для зближення США та Великої Британії під час проведення політики в Китаї. Це було пов'язано з посиленням у Цинській імперії позицій Росії, що і в Вашингтоні, і в Лондоні розглядалося як загроза власним комерційним інтересам. Як наслідок, у правлячих колах обох держав формувалося переконання у необхідності розробки нової зовнішньополітичної стратегії, що дозволила б ліквідувати російську загрозу та посилити вплив англосаксонських держав. Саме до вирішення цього завдання і приступив Дж. Хей, який зайняв у 1898 р. пост державного секретаря США. Разом з тим, Дж. Хей не бажав бути виразником британських інтересів. Натомість, він приступив до розробки власної зовнішньополітичної концепції, що мала закріпити американські торгівельні інтереси в Китаї. Вміло використовуючи риторику англійців стосовно "вільної торгівлі", він наполягав на повному відкритті ринків Цинської імперії для іноземних товарів, що було вигідно, насамперед, Сполученим Штатам. Саме ця ідея і лягла в основу доктрини "відкритих дверей", розробка якої завершилася восени 1899 р. У липні 1900 р. держсекретар виступив з новою доктриною, в якій закликав до ліквідації будь-яких привілеїв західних держав у Китаї. В свою чергу, Лондон, після проголошення липневої ноти, відмовився від подальшого поглиблення відносин із Вашингтоном та почав шукати собі нових партнерів на Далекому Сході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-6 + Т3(7СПО)54-6 + Т3(4ВЕЛ)54-6
Шифр НБУВ: РА376698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Богданова І.В. 
Дослідження та розробка методик ефективного проектування лінійних трактів волоконно-оптичних систем передавання зі спектральним розділенням каналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.В. Богданова ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено принципи та методики ефективного проектування волоконно-оптичних систем передавання (ВОСП) зі спектральним розділенням каналів (СРК) для підвищення їх завадостійкості, якості передавання та надійності функціонування. Створено методику розрахунку величини параметрів взаємних впливів між каналами у ВОСП з СРК, які виникають внаслідок скінченних значень перехідних загасань у демультиплексорі. Вперше запропоновано застосовувати елементи теорії взаємних впливів між ланцюгами ліній зв'язку з використанням металевого кабелю. Створено нову методику вимірювань параметрів взаємних впливів між каналами ВОСП з СРК із застосуванням оптичних аналізаторів спектра, що є більш ергономічною та потребує менших ресурсів. Розроблено методику розрахунку величини взаємних впливів між каналами у ВОСП з СРК, що зумовлені внеском спектральних характеристик джерел випромінювання. Запропоновано шляхи зменшення взаємних міжканальних впливів у ВОСП з СРК за рахунок підстроювання режиму лазерних випромінювачів і використання на їх виході або на виході демультиплексорів вузькосмугових оптичних фільтрів, а також застосування оптичних ізоляторів. Розроблено методику розрахунку продуктів нелінійної взаємодії каналів ВОСП з СРК внаслідок ефекту чотирихвильового змішування в оптичному волокні, яка дозволяє розрахувати загальну кількість продуктів нелінійної взаємодії каналів ВОСП з СРК в оптичному волокні й їх кількість та розподіл у межах робочої смуги частот. Розроблено методику оцінки рівня завад, що викликані нелінійними ефектами в оптичному волокні, зокрема, ефектом чотирихвильового змішування, із застосуванням оптичних аналізаторів спектра та вимірювачів оптичної потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.71-02 +
Шифр НБУВ: РА348344

      
4.

Богданова 
Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно-інформаційного аналізу: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Наталія Григорівна Богданова ; АПН України; Інститут вищої освіти. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю811.136 + Ю481.355
Шифр НБУВ: РА352503

Рубрики:

      
5.

Богданова М.М. 
Жанрово-стильові особливості української історичної малої прози ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.М. Богданова ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено жанрово-стильові особливості української історичної малої прози XX ст.у контексті сучасних концепцій розвитку жанру. Установлено збіжність історичної малої прози в її жанровій еволюції, диференціації, збагаченні зображально-виражальних засобів, самобутності творчої індивідуальності авторів. До наукового обігу введено історико-літературний матеріал, який висвітлює нові відомості з історії жанрів і жанрових різновидів малої прози. Проаналізовано уявлення про еволюційні процеси, типологічні тенденції та рівень художньої цінності малих форм історичної прози. Досліджено розвиток традицій найважливіших жанрових різновидів даної прози, а саме: біографічного та документально-белетристичного оповідань, історичної легенди, історичної новели, історичної притчі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА350959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Богданова О.В. 
Лірницька традиція в контексті української духовної культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Богданова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто лірницьку традицію як специфічне явище української духовної культури на стику епічного й християнського світовідчуття з виокремленою системою художньо-стилістичних закономірностей. Висвітлено особливості функціонування українського лірництва в процесі історичного розвитку. Подано науково обгрунтовану класифікацію вербально-інтонаційної системи українського репертуару, досліджено динаміку варіативних еволюцій лірницького фольклору на рівні жанрових трансформацій. Проведено систематизацію та оцінку лірництвознавчої літератури, встановлено провідні проблеми та аспекти студіювання лірницької традиції. На підставі аналізу тематичних, інтонаційно-стильових, виконавських, функціональних особливостей лірницької музичної практики в Україні відновлено цілісну панораму даного явища та започатковано окрему сферу фольклористичної науки - лірництвознавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.69(4Укр) + Щ313(4Укр)0-4 + Ш3(2=1Ук)-61
Шифр НБУВ: РА320613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Богданова Т.Є. 
Масонські організації України (1900 - 1920): історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Є. Богданова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено істріографію історії масонського руху в Україні на початку XX ст. Здійснено порівняльний аналіз надбань вітчизняної та зарубіжної історіографії та виявлено позитивні та негативні риси праць науковців, що дотримуються різних підходів до висвітлення масонської проблеми, охарактеризовано здобутки та недоліки здійсненої ними джерелознавчої критики та методів дослідження, використаних в їх творах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-727 г + Т3(4УКР)61-727 г +
Шифр НБУВ: РА337987

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Богданова Н.В. 
Метод та способи підвищення ефективності управління телекомунікаційними мережами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Н.В. Богданова ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Удосконалено метод управління телекомунікаційними мережами, використання якого дозволяє за рахунок більш точного прогнозування трафіку підвищити якість обслуговування управління мережними процесами. Для точнішого виявлення часу затримки передачі даних і розміру буфера, необхідного для передачі інформації без втрат пакетів, розроблено математичні моделі, які передбачають урахування фрактального характеру трафіку. За рахунок використання динамічної системи пріоритетів удосконалено спосіб забезпечення якості обслуговування у мережах. Запропоновано спосіб розділення потоків пакетів на межовому вузлі мережі MPLS, який дозволяє підтримувати архітектуру інтегрованих служб і забезпечує мінімальний час формування маршрутів передачі інформації за рахунок вибору оптимальної маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-016.5 +
Шифр НБУВ: РА362538

Рубрики:

      
9.

Богданова М.К. 
Педагогічні засади формування особистісного зорієнтованого спілкування майбутніх учителів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.К. Богданова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему підготовки майбутніх учителів до особистісно зорієнтованого спілкування. Виявлено умови, що впливають на даний процес, розроблено структуру готовності студентів до особистісно зорієнтованого спілкування. Сформульовано критерії та ознаки рівнів сформованості спілкування, а також теоретично обгрунтовано та практично апробовано засоби формування особистісно зорієнтованого спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ю959.0-994
Шифр НБУВ: РА311467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Богданова Л.М. 
Підвищення ефективності технологічного процесу обробки деталей за рахунок забезпечення надійності відновлення технологічної системи: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.02.08 / Л.М. Богданова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено модель функціонування технологічної системи (ТС) з урахуванням випадкових факторів як людино-машинної системи. Вперше частка нерегулярних робіт прийнята в якості параметра поділу ТС за групами стабільності обробки, а величина гама-процентного часу відновлення запропонована для оцінки продуктивності процесу відновлення. Вперше встановлений зв'язок між процесами контролю над станом інструмента і його наробкою на відмову, що дозволило прогнозувати величину резервного часу під час відновлення різців. Вперше встановлено співвідношення між зміною продуктивності технологічного процесу, коефіцієнтом готовності ТС, інформаційним навантаженням на верстатника, коефіцієнтом нерегулярності процесу обробки, що дозволяє вибрати рівень режимів різання відповідно до заданого рівня надійності ТС, а також класифікацію виробництва за групами стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-64 +
Шифр НБУВ: РА366862

Рубрики:

      
11.

Богданова Н.О. 
Політологічний аналіз професійної підготовки управлінських кадрів у сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н.О. Богданова ; Чорномор. держ. ун-т ім. Петра Могили. — Миколаїв, 2010. — 17 с. — укp.

Визначено політичні аспекти процесу підготовки управлінських кадрів (УК) за умов функціонування сучасної політичної системи в Україні. Розглянуто домінуючі світові моделі підготовки УК, проведено їх порівняльний аналіз по відношенню до національної моделі. Розглянуто особливості політико-правового регулювання, структурно-функціональні характеристики системи підготовки УК в Україні, окреслено основні тенденції її модернізації. Визначено вплив УК та їх підготовки на стабілізацію та розвиток суспільно-політичних процесів на основі розробленої сегментно-кільцевої моделі суспільно-владних відносин. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення підготовки УК, особливо на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА374030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Богданова І.М. 
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів на основі застосування інноваційних технологій: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / І.М. Богданова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Розкрито тенденції та закономірності розвитку нового міждисциплінарного напряму досліджень - педагогічної інноватики та його специфічного напряму - техноматики. Запропоновано модель оновлення професійно-педагогічної підготовки учителів як цілісну систему науково-методичного забезпечення, що складається із чотирьох компонентів: концептуального, структурно-змістового, технологічного та організаційно-дидактичного. Розглянуто три рівні інтеграційних процесів: технологічний, внутрішньопредметний, міждисциплінарний. Доведено, що реалізацію даної моделі забезпечує відповідна технологія оновлення професійно-педагогічної підготовки, яка передбачає моделювання досвіду, тобто опис того, що ми прагнемо досягти; апробацію моделі на практиці; процесуальний аналіз експерименту, його корекцію у ході роботи; перевірку моделі на практиці з урахуванням корекційних змін; підготовку рекомендацій для широкого впровадження. Встановлено, що провідним засобом досягнення передбачуваних результатів виступає інформаційно-модульна технологія, що представлена у вигляді комплексу інформаційної та модульної технологій навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА322823

Рубрики:

      
13.

Богданова О.В. 
Роль соціального інституту релігії в процесах демократизації: на прикладі США: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Богданова ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2007. — 16 с. — укp.

На прикладі дослідження динаміки взаємодії релігії та демократії у США експліковано світоглядні й організаційні характеристики соціального інституту релігії, що визначають його конфлікт "сумісність з демократичним ладом та сприяння/опір процесам демократизації". Виявлено, що релігійність суспільства може суттєво сприяти його демократизації за умови інтерналізації духовенством демократичної орієнтації, її пропагування та надання пріоритетного значення у межах релігійної традиції не священному тексту per. se., а його інтерпретації, представленої в громадському дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + С5*666*1 +
Шифр НБУВ: РА353145

Рубрики:

      
14.

Богданова Н.В. 
Селекційно-генетична оцінка продуктивних ознак баранів-плідників таврійського внутріпородного типу асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.В. Богданова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичний і практичний матеріал з вивчення продуктивності баранів-плідників стосовно чистопородного розведення асканійських тонкорунних овець та схрещування їх з австралійськими мериносами. Установлено провідну роль селекції у процесі поліпшення тонкорунних овець шляхом використання для схрещування кращих представників імпортного генофонду мериносів. Виявлено відсутність залежності між показниками "кровності" баранів-плідників з австралійським мериносом і рівнем продуктивності тварин. Відзначено, що інтенсивне використання австралійських мериносів у селекційному процесі позначилось на живій масі асканійських тонкорунних овець. У баранів таврійського типу жива маса зменшилась на 2,5 кг (2,2 %). Зауважено, що збільшення коефіцієнта вовності на 13,2 г досягнуто завдяки схрещуванню (85,6 %) та селекції (14,4 %). За цього тварини нового типу мають кращі показники настригу чистої вовни на 1,34 кг (18,6 %), виходу чистого волокна на 12,6 % у порівнянні з баранами асканійської породи. Зазначено, що збільшення довжини вовни на 1,4 см досягнуто внаслідок схрещування (53,6 % ) і селекції (46,4 %). У результаті використання австралійських мериносів вміст жиру у вовні овець таврійського типу зменшився на 1,3 - 2,2 %. Запропоновано використовувати оцінку та відбір дворічних баранів-плідників з урахуванням комплексу ознак їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334.33 +
Шифр НБУВ: РА340902

Рубрики:

      
15.

Богданова І.Є. 
Стилістика художнього простору у творчості харківських поетів-романтиків 20 - 40 років ХІХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Є. Богданова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено мовну картину художнього простору в творчості харківських поетів-романтиків 1820 - 1840-х рр.: Л. Боровиковського, А. Метлинського, М. Костомарова, М. Петренка. Подано теоретичне осмислення філософського та лінгвістичного розуміння категорії простору відповідно до класичного та лінгвістичного розуміння категорії простору відповідно до його інтерпретаційних лінгвокультурних аспектів. Проведено зіставний лексико-стилістичний аналіз засобів мовного вираження простору в художній картині світу кожного з зазначених авторів. Визначено переважний тип художнього простору (за класифікацією М. Бахтіна) в їх творах та особливості його мовного вираження. Слова лексико-семантичної групи "прості" проаналізовано на рівні індивідуально-авторського бачення поданої категорії. Визначено інтегральні (спільні для всіх романтиків) і диференційовані ознаки, що свідчать про особливості бачення простору кожним з поетів-романтиків. Розглянуто питання про традиції й новаторство, динаміку розвитку мовного образу світу в кожного поета. Визначено роль кожного з авторів у процесі формування художньої свідомості тогочасного українського читача та їх внесок у становлення української літературної мови, її літературно-естетичних норм. Проаналізовано залежність вираження хронотопу та семантики просторових номінацій від приналежності до романтичного літературного напряму, культурних і духовних потреб, специфічної естетичної атмосфери доби. Розглянуто особливості функціонування слів на позначення простору, зокрема, розширення їх лексичної валентності та стилістичне оновлення семантики. Охарактеризовано також наукові концепції поетів-романтиків (що були й науковцями) стосовно функціонування та статусу української мови, її особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш401.16 + Ш5(4УКР)51-335 +
Шифр НБУВ: РА322184

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Богданова Т.Л. 
Формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Л. Богданова ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей засобами міжпредметних зв'язків. Розроблено теоретичні засади методики формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей. Експериментально встановлено ефективність запропонованої методики, впровадження якої сприяє становленню у майбутніх фахівців необхідного рівня інформаційної культури. Визначено якісні та кількісні критерії та показники сформованості інформаційної культури, запропоновано комплекс моделей її формування. Розроблено методику оцінювання рівня сформованості інформаційної культури студентів у когнітивному, операційно-змістовному, комунікативному та ціннісно-рефлексивному аспектах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА349681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Богданова 
Функціонально- семантична категорія локативності у сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Інга Василівна Богданова ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70 + Ш141.2-315.5
Шифр НБУВ: РА302352

      
18.

Богданова І.В. 
Функціонально-семантична категорія локативності у сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.В. Богданова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню функціонально-семантичної категорії локативності у сучасній російській мові. Об'єктом комплексного аналізу є різнорівневі мовні та мовленнєві засоби локативності, на підставі яких моделюється функціонально-семантичне поле поліцентричного дифузного типу за принципом матриці. У роботі обгрунтовується текстова категорія топосу, яка визначається на основі когезійно-інтеграційної взаємодії компонентів ФСП у художньому творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70

      
19.

Забродіна О. С. 
Дослідження якості інноваційних виробів з луб'яних волокон / О. С. Забродіна. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дисертаційного дослідження є розроблення критеріальних показників якості луб'яних волокон, на яких базується подальше використання їх в створенні інноваційних виробів.Об'єкт дослідження – процес формування показників якості інноваційних виробів з луб'яних волокон при первинній переробці стебел трести льону та конопель.Предмет дослідження – інноваційні вироби: целюлоза, котонін, папір, медична вата.Методи дослідження. Задачі, поставлені в роботі, вирішували за допомогою сучасних методів теоретичних та експериментальних досліджень: оцінку якості стебел соломи та трести льону олійного здійснювали інструментальними методами з використанням нормативної документації. Вихід лубу зі стебел соломи, вихід волокна з трести та засміченість визначали ваговим методом, загальну й технічну довжину – на приладі ДЛ-2М, діаметр стебел – на стебломірі С-2, групу кольору соломи та колір волокна – органолептично. Результати експериментальних досліджень обробляли із застосуванням методів кваліметрії, кластерного аналізу та математичної статистики за допомогою прикладних програм MathCAD-2015, MathType 6.0, Microsoft Office Exсel 2016 і Місrоsoft Оffice Word 2016, Statistica.Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що при використані досліджених показників якості котонізованих луб'яних волокон із олійного та конопель можуть встановлюватися технологічні процеси і розроблятися режими подальшої обробки котоніну для одержання інноваційних виробів медичного призначення – медичної вати і целюлози для виробництва фільтрувального паперу та цінних офісних паперів.^UThe purpose of the dissertation research is to develop criteria for the quality of bast fibers, which are based on their further use in the creation of innovative products.The object of research is the process of forming quality indicators of innovative products from bast fibers during the primary processing of stems of flax and hemp.The subject of research - innovative products: cellulose, cotton, paper, cotton wool.Research methods. The tasks set in the work were solved with the help of modern methods of theoretical and experimental research: the assessment of the quality of straw stalks and trusts of oil flax was carried out by instrumental methods using normative documentation. The yield of bast from straw stalks, fiber yield from trusts and clogging were determined by weight method, total and technical length - on the DL-2M device, stem diameter - on C-2 stem meter, straw color group and fiber color - organoleptically. The results of experimental studies were processed using the methods of qualimetry, cluster analysis and mathematical statistics using applications MathCAD-2015, MathType 6.0, Microsoft Office Excel 2016 and Microsoft Office Word 2016, Statistica.The practical significance of the obtained results is that when using the studied quality indicators of cotonized bast fibers from oil and hemp can be established technological processes and developed modes of further processing of cotonin to obtain innovative medical products - medical wool and cellulose for the production of filter paper and valuables, office papers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського