Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (1182)Книжкові видання та компакт-диски (1015)Журнали та продовжувані видання (74)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАНОВА$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванова Є.О. 
Правове регулювання використання земель житлової та громадської забудови у містах України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Є.О. Іванова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання розвитку та сучасного стану правового регулювання використання земель житлової та громадської забудови у містах України. Висвітлено основні етапи формування правового регулювання земельних відносин у містах. Проаналізовано поняття та склад земель житлової та громадської забудови. Досліджено правові форми використання таких земель за умов включення міських земель до ринкового обігу. Визначено особливості управління землями цієї категорії. На підставі матеріалів практики розглянуто основні види та причини порушень земельного та природоохоронного законодавства за умов використання земель у містах, шляхи їх подолання. Сформульовано конкретні рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про використання земель житлової та громадської забудови у містах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА350403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іванова І. В. 
Конструювання змісту підручника з іноземної мови для студентів вищих немовних навчальних закладів на основі культурологічного підходу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / І. В. Іванова ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2010. — 21 с. — укp.

Визначено історико-соціальні чинники необхідності культурологічного спрямування змісту навчання професійного іншомовного спілкування та дидактико-методичні особливості організації змісту у підручнику. Охарактеризовано зміст підручника з іноземної мови для студентів немовних ВНЗ на базі культурологічного підходу за допомогою дидактичної моделі. Встановлено положення, які є важливими для аналізу й оцінювання підручників з позицій культурологічного підходу. Обгрунтовано критерії та показники рівнів сформованості професійної іншомовної культурологічної компетентності студентів і виокремлено рекомендації щодо конструювання змісту підручника на засадах культурологічного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-2
Шифр НБУВ: РА375276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іванова І.Є. 
Оцінка сортів черешні української селекції на придатність до заморожування, зберігання та наступної переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / І.Є. Іванова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення придатності нових районованих і перспективних сортів черешні півдня України до швидкого заморожування, зберігання та наступної переробки за органолептичними та фізико-біохімічними показниками (величин: втрати соку, сухих розчинних речовин, суми цукрів, титрованих кислот, аскорбінової кислоти, суми біофлавоноїдів, анто-ціанів). Запропоновано комплекс фізико-біохімічних параметрів, врахування яких дає змогу науково прогнозувати найбільшу придатність до заморожування та зберігання середнього та пізнього сортів черешні: величини втрати соку відразу після заморожування - 15,2 %, 11,5 - 12,0 %, початкової концентрації сухих розчинних речовин - 17,7 %, 18,6 - 20,2 %, цукрів - 13,2 %, 14,9 - 15,0 %, титрованих кислот - 0,76 %, 0,49 - 0,72 %; аскорбінової кислоти - 9,0 мг/100 г, 8,95 - 10,78 мг/100 г, суми біофлавоноїдів - 341,3 мг/100 г, 371,6 - 523,7 мг/100 г, антоціанів - 38,3 мг/100 г, 345,3 - 274,0 мг/г - відповідно, за цього загальна дегустаційна оцінка становить 4,8 бала. Установлено, що швидкозаморожена черешня є якісною сировиною для виготовлення компотів і варення. Зазначено, що сорти черешні "Дилема", "Казка", "Винка", "Темпоріон", "Талісман", "Меотида" є найбільш придатними до заморожування, зберігання та наступної переробки. Визначено економічну ефективність від реалізації швидкозамороженої черешні кращих сортів, а також компотів і варення з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913.107 +
Шифр НБУВ: РА337570

Рубрики:

      
4.

Іванова І.Б. 
Фразеосемантичне поле "життя/смерть": національні стереотипи та їх кореляція: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Б. Іванова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження фразеосемантичного поля "життя/смерть", зокрема, розглянуто національні фразеологізовані стереотипи, визначено їх кореляції. Визначено основні складники мовних стереотипів (семіотичні опозиції та семантичні парадигми) у фразеології, розкрито специфіку їх кореляцій у внутрішній структурі базових концептів мовно-культурної картини світу. Розроблено окремі теоретичні положення нового напряму лінгвістичних досліджень - теорії стереотипів, зроблено розмежування змісту понять "концепт" і "стереотип". Встановлено статус та ознаки фразеологічних одиниць зі значенням "життя" та "смерть". Запропоновано визначення понять "мовний стереотип" і "фразеологізований стереотип". Зроблено комплексний аналіз стереотипів у фразеології на позначення понять життя та смерті. Виявлено генезу та прагматику змістового компонента фразеологізованих стереотипів, охарактеризовано їх змістові й образні структури. Досліджено складові язичництва, християнства, а також мотиви цивілізаційних змін у вираженні фразеологізованих стереотипів. Виокремлено корелятивні зв'язки у межах фразеосемантичного поля "життя"/"смерть".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 +
Шифр НБУВ: РА358715

      
5.

Іванова І.В. 
Клініко-функціональні варіанти хронічного обструктивного бронхіту в фазі клінічної ремісії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Іванова ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 22 с. — укp.

Наведено нове розв'язання наукової задачі, що виявляється в підвищенні ефективності лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) у фазі клінічної ремісії шляхом вдосконалення діагностичного процесу за рахунок визначення клініко-функціональних варіантів (КФВ) захворювання. Вперше в період маловиражених виявів ХОБ виділено його КФВ та обгрунтовано доцільність їх діагностування. Існуючу класифікацію доповнено в фазі клінічної ремісії 10 КФВ. Розширено уявлення про патогенетичні механізми ХОБ у фазі клінічної ремісії. Визначено патогенетичні особливості, що стало передумовою до формування індивідуального лікування хворих у період ремісії. Запропоновано обчислювальний метод розпізнавання КФВ ХОБ, на базі якого розроблено автоматизований блок прийняття рішень про варіанти захворювання у фазі клінічної ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іванова І.В. 
Підготовка майбутніх учителів до основ гендерної освіти старшокласників у процесі навчально-професійної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.В. Іванова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито суть і специфіку феноменів "гендерна освіта", "підготовка майбутніх учителів до основ гендерної освіти старшокласників". Виявлено компонентну структуру (когнітивний, особистісно-мотиваційний, операційно-діяльнісний), показники, а також охарактеризовано рівні підготовки майбутніх учителів до засад гендерної освіти старшокласників. Визначено та науково обгрунтовано педагогічні умови, що забезпечують ефективність даної підготовки. Розроблено й експериментально апробовано її модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.511.203 + Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА349499

Рубрики:

      
7.

Іванова І.М. 
Мікроскопічна теорія спінових конфігурацій і магнітострикції у багатопідграткових антиферомагнетиках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Іванова ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Одержано систему рівнянь, що описує положення всіх шести спінових підграток залежно від поля, прикладеного в площині легкого намагнічування, та проведено її числові розрахунки. Показано існування двох критичних значень поля: в першому захлопуються дві з трьох підграток, а в другому - всі три підгратки є спрямованими вздовж поля. Для таких феромагнетиків проведено аналіз їх магнітострикційних властивостей. Показано, що для обмінної магнітострикції ненульовими виявляються тільки ізотропні компоненти тензора деформації, а з іншого боку, диполь-дипольна та релятивістська складові магнітострикції призводять до ромбічної деформації в легкій площині, проте для них відсутня спонтанна деформація. Проведено теоретичні дослідження магнітних властивостей ван-флеківських синглетних антиферомагнетиків з сильною анізотропією типу "легка площина" та спіном іонів: S = 1. Показано, що тут має місце квантовий фазовий перехід ІІ-го роду з синглентного стану в антиферомагнітний. Проаналізовано польові залежності намагніченості, магнітної сприйнятливості та вимушеної магнітострикції цих антиферомагнетиків. Проведено порівняння одержаних результатів з наявними експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022 +
Шифр НБУВ: РА367504

Рубрики:

      
8.

Іванова І.М. 
Концептуально-методичні засади підвищення екологічної безпеки виробництва синтетичних ниток, волокон, плівок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / І.М. Іванова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукової та прикладної проблеми підвищення екологічної безпеки виробництва синтетичних ниток, волокон і плівок (СНВП), розроблено концептуально-методичні засади. Проаналізовано життєвий цикл СНВП, відповідність умов виробництва завданням збереження довкілля та здоров'я людини. Розвинено уявлення щодо екологічної безпеки виробництва завдяки здійсненому дослідженню впливу відходів виробництва СНВП на довкілля на прикладі одного з найбільших регіонів України - Чернігівщини - на підставі статистичних даних щодо накопичення токсичних відходів і захворюваності населення за 40 років, а також результатів експериментів, здійснених з використанням як біоіндикаторів азотфіксувальних грунтових бактерій Agrobacterium radiobacter і Enterobacter aerogenes. Запропоновано концепцію виникнення та поширення у просторі та часі екологічно негативного синергічного ефекту. З метою зменшення токсичних відходів започатковано та розвинуто науковий напрямок створення нових хромових покриттів, які на відміну від традиційних покриттів не повторюють мікрорельєф поверхні деталі. З'ясовано закономірності впливу технології одержання нового хромового покриття на його фізико-механічні параметри. Створено методологію спрямованого вибору технологій з метою зменшення різноманітних токсичних відходів. Розроблено концептуально-методичні засади забезпечення підвищення екологічної безпеки виробництва щодо екологічного контролю за впровадженням нової техніки та забезпечення зменшення кількості забруднювальних довкілля відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 н 63 + Л719.4 н 63 + Л719.4 н 63
Шифр НБУВ: РА341897

Рубрики:

      
9.

Іванова І.С. 
Геометричне моделювання спряжених поверхонь і автоматизований контроль стану інструменту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / І.С. Іванова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що спосіб оберненого проекціювання формування спряжених поверхонь є наочним і простим у виконанні. Аналітично визначено обернені проекції сім'ї гвинтових ліній. Спосіб оберненого проекціювання дозволяє на етапі профілювання визначити наявність або відсутність явища інтерференції. Автоматизовано процес формування профілю поверхні обертання за заданим профілем гвинтової поверхні. Розроблено автоматизований спосіб контролю стану різальної кромки дискової фрези. Досліджено вихідний та зношений стани різальної кромки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.001.455-56-02 + К634.001.455-56-082.05
Шифр НБУВ: РА319347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Іванова І.Ф. 
Читацькі об'єднання в публічних бібліотеках: особливості розвитку і діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / І.Ф. Іванова ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню виявлення особливостей розвитку і діяльності читацьких об'єднань як перспективної форми роботи бібліотеки. У дисертації теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено той факт, що читацькі об'єднання розвиваються у відповідності з загальними тенденціями малих соціальних груп, але мають особливості, пов'язані зі специфікою читацької діяльності. Визначено специфіку діяльності і впливу читацьких об'єднань на навколишнє культурне середовище. Розроблено методичні рекомендації по створенню об'єднань при бібліотеках та програму навчального курсу по підготовці бібліотечних працівників до групової діяльності читацьких об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Іванова А.С. 
Навчання учнів старшої школи міжкультурного спілкування англійською мовою з орієнтацією на вибір професії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.С. Іванова ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Розглянуто модель міжкультурного спілкування англійською мовою та її складники, узагальнено функції спілкування. Проведено анкетування 355-ти учнів старшої школи віком 15 - 17-ти років з метою вивчення їх інтересів і професійних намірів. Проаналізовано текстотеку підручників англійської мови з метою визначення наявності в них інформації, що задовольняє інтереси старшокласників. Здійснено відбір навчальних матеріалів для позамовного і мовленнєвого компонентів змісту навчання. Обгрунтовано необхідність представлення у навчальних матеріалах певних фонових знань і стандартів комунікативної поведінки, оволодіння якими допоможе старшокласникам здійснювати спілкування з носіями культури англомовних країн у межах типових комунікативних ситуацій освітньої сфери та сфери професійної орієнтації. Теоретично обгрунтовано та розроблено систему вправ і створено три моделі організації процесу навчання учнів старшої школи міжкультурного спілкування з орієнтацією на вибір професії, дві з яких є варіативними - для послідовного та паралельного навчання написання британського й американського варіантів автобіографії. Ефективність запропонованої методики доведено експериментально. Визначено доцільність дворазового читання текстів (спочатку їх перегляд, потім - вивчаюче читання з використанням тлумачного словника) і паралельного навчання британського й американського варіантів автобіографії. Наведено методичні рекомендації щодо впровадження даної методики до навчального процесу у старшій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-912 + Ч421.351.6 +
Шифр НБУВ: РА342000

Рубрики:

      
12.

Іванова А.Ю. 
Законодавчий процес і законодавча техніка у період Центральної Ради, Гетьманату та Директорії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Ю. Іванова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний історико-правовий аналіз становлення та розвитку законодавчого процесу й елементів законодавчої техніки у період Центральної Ради, Гетьманату П.Скоропадського та Директорії. Запропоновано визначення терміна "законодавчий процес". Висвітлено особливості здійснення та тенденції розвитку законодавчої процедури, зв'язки між законодавством, правила підготовки проектів законодавчих актів. Визначено характерні спільні риси законотворення для всіх досліджених державних утворень. Значну увагу приділено питанням запровадження української мови у нормотворчість, а також роботи стосовно систематизації законодавства 1917 - 1920 рр. Зроблено висновок, що характерною рисою законодавчого процесу у трьох державах, що існували на території України у 1917 - 1920 рр., була його наступність, а також постійний розвиток й удосконалення. Зазначено, що кожне нове державне утворення у межах запровадженої форми державної влади сприймало здобутки попереднього. Водночас залежність від форми державної влади, від політики, яку проводило нове державне утворення, гальмувало втілення у життя прогресивних ідей, їх розвиток, підвищення якісних характеристик законодавчого процесу, законодавчих механізмів у досліджений період та нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523 +
Шифр НБУВ: РА338234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Іванова В. В. 
Особливості розвитку творчого мислення у перехідний період від дошкільного до молодшого шкільного віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / В. В. Іванова ; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С.Костюка . — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що системотвірною властивістю творчого мислення є гнучкість. Визначено головні підходи до аналізу проблеми кризи у дітей віком 6-7-ми років у психолого-педагогічній літературі. Одержані результати емпіричного дослідження дозволили зробити висновок щодо негативної динаміки розвитку інтелектуально-когнітивної сфери у перехідний період від дошкільного до молодшого шкільного віку загалом і показників творчого мислення зокрема. Подано зміст розробленої програми розвитку творчого мислення у перехідний період від дошкільного до молодшого шкільного віку, що містить тренінгові заняття, метою яких є розвиток гнучкості мислення. Проведене контрольне вимірювання головних показників творчого мислення й інтелектуально-когнітичної сфери свідчить про наявність значних відмінностей між показниками творчого мислення дітей експериментальної групи до і після дослідження, а також дітей експериментальної та контрольної груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.16 + Ю983.401.2 + Ю983.402.1
Шифр НБУВ: РА380685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іванова В.В. 
Економіко-математичне моделювання діяльності інформаційно-бібліотечного комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Іванова ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр ЮНЕСКО інформац. технологій та систем. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено питання створення та розвитку інформаційно-бібліотечного комплексу з метою забезпечення високого рівня інформаційного обслуговування на ринку інформації та інформаційних послуг. Вивчено можливість формування даного комплексу на основі реально існуючих бібліотек. Розроблено моделі виробничої програми комплексу, модель визначення потреби у виробничих ресурсах, змодельовано основні напрямки діяльності та розвитку комплексу, формалізовано залежність між його ціновою політикою та результатами його діяльності, розроблено методики оцінки ризику та основних економічних показників господарської діяльності інформаційно-бібліотечного комплексу, вдосконалено організацію пошуку інформації, представлено оптимальну форму надання інформації - гіпертекстову модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:4 + У9(4Укр)49:4
Шифр НБУВ: РА319235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іванова В.Д. 
Використання пластівцевоутворюючого фактора для діагностики інфекцій стафілококової етіології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / В.Д. Іванова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено експерименти з оптимізації експресії гена clfA S. aureus, що кодує пластівцевоутворюючий фактор (ПЛФ), у клітинах E.coli XLI-Blue. На основі штаму E. coli BL21(DE3)Gold розроблено систему для конститутивної експресії рекомбінантного ПЛФ, перевагами якої є простота та низька собівартість процесу культивування штаму-продуцента. За допомогою твердофазного імуноферментного аналізу (ТІФА) проаналізовано сироватки хворих на кістково-гнійну та інфекцію верхніх дихальних шляхів і здорових донорів різних вікових категорій щодо рівня та афінності антитіл до ПЛФ. Установлено, що за стафілококової інфекції відбувається підвищення титру та афінності анти-ПЛФ-антитіл, а виявлення їх у сироватці крові має діагностичне та прогностичне значення, що зумовлює використання ПЛФ у ТІФА для діагностики інфекцій стафілакокової етіології. На основі рекомбінантного ПЛФ запропоновано експериментальну модель системи ТІФА для виявлення антитіл до ПЛФ, що впроваджена в роботу лабораторії мікробіології та хіміотерапії інституту травматології та ортопедії АМН України та використовується в межах комплексного дослідження для встановлення стафілококової етіології захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.79-45 +
Шифр НБУВ: РА325568

Рубрики:

      
16.

Іванова В.М. 
Взаємодія національного та іноземного інвестування в нових ринкових економіках в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.М. Іванова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість інвестиційної та інноваційної діяльності за рахунок мобілізації та з залученням іноземних інвестиційних ресурсів, які є базою інвестиційного прогресу економіки України. Розглянуто макроекономічний аспект процесу формування інвестиційних ресурсів на підставі аналізу структури, динаміки національних заощаджень і можливостей їх інвестиційного використання та досвіду країн ЦСЄ, щодо залучення іноземних інвестицій. Установлено, що умовою росту та трансформації інвестиційних процесів є поступовий процес "кластеризації", який є необхідним чинником активізації цього процесу в Україні. Значну увагу приділено економічній безпеці України. Обгрунтовано основні напрямки державної інвестиційної політики на сучасному етапі розвитку економіки України та розроблено систему пропозицій, спрямованих на покращення інвестиційної політики й активізацію взаємодії національного й іноземного інвестування за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА355863

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Іванова Г. Я. 
Прогнозування і рання діагностика ендометріозу у жінок з неплідністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. Я. Іванова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вивчено роль генітального ендометріозу (ГЕ) в генезі різних форм жіночої неплідності, показано переважання вторинної неплідності, у порівнянні з первинною. Показано найінформативніші чинники ризику розвитку ГЕ та порушення репродуктивної функції у пацієнток з неплідністю. Вивчено порівняльні аспекти частоти та структури основних анамнестичних даних і клінічних симптомів у пацієнток з ГЕ. Запропоновано алгоритм прогностичних заходів щодо підвищення ефективності ранньої діагностики ГЕ у пацієнток з неплідністю з використанням тест-таблиці основних чинників ризику даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.410.11-4
Шифр НБУВ: РА380103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Іванова Г.О. 
Система автоматичного керування режимами охолодження металу машини безперервного лиття заготовок: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.07 / Г.О. Іванова ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто задачі розробки системи автоматичного керування режимами охолодження безперервного злитку (БЗ) на основі адаптивної математичної моделі теплових процесів, що відбуваються всередині злитку і в стінках кристалізатора машини безперервного лиття заготовок. Особливу увагу приділено математичному моделюванню квазістаціонарного й нестаціонарного процесів теплопередачі й тепло-масоперенесення з урахуванням фазового переходу, що допомагає в режимі реального часу спостерігати теплові процеси, які відбуваються в БЗ і стінках кристалізатора, вивчати чутливість різних керованих параметрів процесу до їх змін, проводити оперативну оцінку теплового стану злитку. Розроблено способи ідентифікації розподілених параметрів зовнішнього теплообміну для початкового й адаптивного настроювання коефіцієнтів тепловіддачі на поверхні безперервнолитої заготовки. Описано нові алгоритми прогнозного керування охолодженням злитку, які забезпечують стабілізацію температурного режиму, та підвищують якість виробленого металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-1
Шифр НБУВ: РА371271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Іванова Г.П. 
Динаміка рамних систем під впливом рухомих навантажень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Г.П. Іванова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено загальний метод динамічного розрахунку рамних систем. Розглянуто вплив інерційних і безінерційних рухомих навантажень. Наведено побудову системи фундаментальних функцій для симетричних: П-образної, Т-образної та трипрогінної рам. Отримано власні числа та частоти коливань. Запропоновано засіб інтегрування нелінійної частини диференціального рівняння руху, що дозволило уникнути невизначеності вигляду 0/0. Висвітлено варіанти впливів на рамну конструкцію: рух постійної зосередженої та гармонійної сил, рух сил із постійною та змінною швидкостями. Проведено дослідження коливань рам за умов рівномірного та змінного руху розподіленого навантаження у вигляді напівполоси. Отримано коефіцієнти динамічності та визначено критичні швидкості руху інерційності вантажу. Порівняно результати розрахунків за запропонованою методикою з даними попередніх досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.22-02
Шифр НБУВ: РА312112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Іванова К. А. 
Зміни як сутністна характеристика культури (методологія дослідження): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / К. А. Іванова ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано методологію дослідження змін як сутнісної характеристики культури. Встановлено, що поширення загальнонаукових методів (ЗНМ) на сферу культурології сприяло становленню критеріїв науковості й об'єктивності під час інтерпретації причин, рушійних сил і змісту культурних змін (КЗ); ЗНМ дослідження КЗ потребують коригування відповідно до специфіки предмета й об'єкта дослідження. Визначено поняття зміни як найбільш адекватне для опису процесів у культурі з одночасним виявленням процесів трансляції, інновацій і розмаїття адаптацій для зміщення акценту в аналізі феноменів культури з буття на становлення без ігнорування моменту стійкості. Розкрито основу побудови "синтетичної" концепції КЗ як відмову від "методологічної чистоти" досліджень на користь обгрунтування принципів інтеграції різних дослідницьких підходів та поліметодологізму як установки постнекласичної науки, що відповідає ситуації постмодерну, полікультурності та глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.16 + Ю251.5 + Ю6*671*32
Шифр НБУВ: РА382058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського