Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (741)Книжкові видання та компакт-диски (910)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=АФАНАС$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Афанасов А.М. 
Автоматизація управління системою змащування гребенів коліс локомотивів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / А.М. Афанасов ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто шляхи оптимізації управління режимами змащування гребенів колісних пар локомотивів бортовими лубрикаторами. Запропоновано раціональний алгоритм управління змащуючими приладами, що забезпечує значну економію змащувальних матеріалів, зниження ступеня забруднення мастилом екіпажної частини локомотива та ймовірності боксування колісних пар в режимі змащування при високому ступені зниження інтенсивності зношування гребенів. Розроблено систему автоматичного управління, що реалізує оптимальний алгоритм регулювання режимів змащування, а також методику вибору раціональних параметрів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О23-082.056

Рубрики:

      
2.

Афанасьєв К.К. 
Адміністративний договір як форма державного управління (теоретико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.К. Афанасьєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення правових форм державного управління за умов правової реформи в Україні, використання адміністративного договору в регулюванні управлінських правовідносин. Розкрито поняття адміністративного договору, наведено аналіз його змісту та характерних ознак, запропоновано критерії класифікації адміністративних договорів, правовий механізм порядку їх укладення та юридичного захисту учасників, визначено напрямки використання цих договорів у державному управлінні та їх місце у системі правових актів. Розглянуто можливості включення адміністративних договорів до джерел права України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.03
Шифр НБУВ: РА321083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Афанасієв Р. В. 
Адміністративно-правовий режим об'єктів права власності на природні ресурси: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. В. Афанасієв ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено адміністративно-правові аспекти права власності на природні ресурси, розкрито сутність адміністративно-правового забезпечення та регулювання реалізації права власності на природні ресурси, механізм і напрямки його проведення, надано поняття та характеристику адміністративно-правового режиму об'єктів права власності на природні ресурси. Досліджено сутність, зміст і систему його складових елементів - адміністративно-правових засобів забезпечення та регулювання реалізації права власності на природні ресурси, їх нормативну основу та практику їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)02 + Х839(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА375877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Афанасьєва Л.В. 
Аліментні правовідносини в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Афанасьєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та обгрунтовано поняття "сімейне правовідношення", "аліментне зобов'язання". На базі законодавчого визначення поняття "сім'я" проаналізовано співвідношення кола членів сім'ї та суб'єктів аліментних правовідносин. Розроблено ряд науково-теоретичних положень, які стосуються правового регулювання аліментних відносин з урахуванням нововведень, передбачених у новому Сімейному кодексі України. Розглянуто в комплексі аліментні зобов'язання подружжя, батьків і дітей, інших родичів, свояків, фактичних вихователів (вихованців). На підставі аналізу нормативно-правових актів шлюбно-сімейного законодавства та судової практики розроблено конкретні пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання аліментних відносин і рекомендації для правозастосовчих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА323583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Афанасенко О.В. 
Антиоксидантні властивості та молекулярна будова природних і синтетичних фенолів та N-вмісних гетероциклів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Афанасенко ; Нац. фармац. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено антирадикальні та антиоксидантні властивості природних та синтетичних фенолів і N-вмісних гетероциклів, досліджено їх взаємозв'язок зі структурними й енергетичними параметрами даних молекул. Визначено антирадикальні й антиоксидантні властивості групи одно- та двоядерних фенолів, а також N-вмісних гетероциклів з класів піридинкарбонових кислот, 1,4-дигідропіридинів, природних N-вмісних гетероцилків, а також S-похідних хіназолінів. Встановлено наявність позитивних корелятивних взаємозв'язків між значеннями антиоксидантної активності досліджуваних сполук та енергією активації, константами швидкості утворення та енергією резонансу вільнорадикальних форм відповідних сполук. Серед нових сполук - S-похідних хіназолінів за результатами використання комплексу фармакологічних, біохімічних і квантово-хімічних методів відібрано найбільш потужний антиоксидант - сполуку NC-109, для якої проведено дослідження цитопротекторної дії in vitro на моделі хімічного ураження клітин печінки тетрахлорметаном. Показано високу антиоксидантну активність сполуки NC-109, досліджено її мембраностабілізуючі та геномопротекторні ефекти. З'ясовано, що введення сполуки NC-109 щурам, отруєним тетрахлорметаном, сприяє корекції заряду поверхні мембран ЕР та структури білків. Доведено, що гепатопротекторні ефекти сполуки NC-109 не поступаються стандартному фенольному антиоксиданту іонолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79 +
Шифр НБУВ: РА353878

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Афанасьєв О.Є. 
Географічне дослідження топонімічної системи України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.Є. Афанасьєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади здійснення комплексного географічного вивчення топонімії території України. Встановлено вимоги до збирання топонімічнї інформації, розглянуто особливості зберігання інформації про загальнодержавані топонімічні територіальні системи традиційними методами та засобами ГІС-технологій. Обгрунтовано концепцію хорологічності та просторової континуальності топонімічної системи України, розроблено схему топонімо-географічного дослідження території загальнодержавного та регіонального рівнів. Розроблено концептуальні засади збирання, систематизації, зберігання й оновлення топонімічної інформації й її втілення на топонімічних картах. Виявлено територіальні топонімічні системи, які утворюються у межах природних та антропогенних територіальних комплексів, визначено їх придатність до вивчення методами географічної науки. Удосконалено теорію топонімічного районування, виділено чинники топонімічної диференціації території держави. Створено топонімічні бази та банки даних території України, а також електронні топонімічні інформаційні системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 в4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Афанасьєв С.В. 
Експертна оцінка ускладнень оперативних втручань на органах травлення на етапах медичної реабілітації: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.В. Афанасьєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

Наведено дані моніторингу інвалідності в Україні та результати обстеження й комплексної медичної реабілітації 504-х хворих та інвалідів унаслідок хвороб оперованого шлунка, хронічного панкреатиту, спайкової хвороби, післяопераційних гриж передньої черевної стінки. На підставі визначення факторів ризику інвалідизації, інвалідизуючих патогенетичних, клінічних та інших медико-соціальних особливостей цієї патології, оцінки реабілітаційної ефективності традиційних і розроблених технологій відновлювального хірургічного й консервативного лікування з застосуванням удосконаленого алгоритму клініко-експертної та реабілітаційної діагностики науково обгрунтовано та розроблено модель медичної реабілітації пацієнтів з вказаною патологією. Відзначено, що рекомендована базова програма медичної реабілітації є уніфікованим алгоритмом обстеження, відновлювального лікування та запобігання інвалідизації хворих на зазначену патологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-387 +
Шифр НБУВ: РА341627

Рубрики:

      
8.

Афанас'єв В.І. 
Електромагнітне випромінювання і тепловий вплив високопервеансних електронних потоків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.І. Афанас'єв ; Ін-т радіофіз. та електрон. ім. О.Я.Усікова НАН України. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості процесів формування високопервеансних електронних потоків з поздовжньою компресією просторового заряду (ПКПЗ), виконані з використанням числових розрахунків та моделювання електронних гармат. Розроблено електронні гармати потужністью від 0,5 до 150 кВт та макети НВЧ приладів сантиметрового та міліметрового діапазонів. Встановлено, що у високому вакуумі електронні потоки з ПКПЗ мають гаусів розподіл густини току в поперечному розрізі. Керування потоками в динаміці руху та взаємодія з металами дозволило підвищити ефективність ряду технологічних процесів. Досліджено процес генерації гальмівного рентгенівського випромінювання та визначено умови використання даного випромінювання в рентгенівській літографії. Наведено особливості взаємодії електронних потоків з матеріалами мішень. Запропоновано методи реєстрування та подавлювання плазмових коливань в зоні дії електронного променя. Проведено дослідження процесів напилювання, очистки, наплавлення та зварювання металів електронними потоками з великим просторовим зарядом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.5
Шифр НБУВ: РА321326

Рубрики:

      
9.

Афанасьєва 
Застосування високотонової терапії в комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію І та ІІ стадій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Яна Станіславівна Афанасьєва ; Український НДІ медичної реабілітації та курортології. — О., 2007. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-549
Шифр НБУВ: РА351899

Рубрики:

      
10.

Афанасьєва О. Ю. 
Інформаційна технологія формування стеганографічних систем для цифрових графічних середовищ на основі використання багатопараметричної адаптації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / О. Ю. Афанасьєва ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено методи аналізу цифрових графічних образів, що дозволяє виявити параметри, які характеризують образ з точки зору його придатності до стеганографічного розміщення повідомлень в його середовищі. Встановлено та досліджено взаємозв'язки між параметрами графічних образів і параметрами стеганосистеми. Розроблено методи побудови адаптивних стеганосистем, що формують стеганограми, які не піддаються атакам з боку технологічних перетворень. Визначено інформаційні компоненти, які використовуються в межах стеганосистем і методи побудови інформаційної моделі. Висвітлено базові компоненти інформаційної технології й описано алгоритми їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА380978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Афанасьєв І.В. 
Клініко-лабораторна оцінка перебігу вагітності при гіперфункції щитоподібної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Афанасьєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено механізми розвитку ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з гіперфункцією щитовидної залози (ЩЗ). Установлено, що гіперфункція ЩЗ у вагітних суттєво збільшує частоту розвитку хронічної плацентарної недостатності внаслідок порушення гормонопродукувальної функції фетоплацентарного комплексу (ФПК). Доведено, що хронічна плацентарна недостатність спричинена порушенням дозрівання ворсинчастого хоріону на тлі погіршення його васкуляризації, посилення інволютивних і склеротичних процесів. Виявлено особливості стану процесів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи захисту організму. Запропоновано комплекс клінічних, лабораторних, інструментальних методів дослідження, який дозволяє за ранніх термінів вагітності оцінити порушення основних ланок патогенетичного ланцюга за гіперфункції ЩЗ. Доведено доцільність призначення за умов комплексної терапії препарату "Мілдронат" з метою нормалізації ендокринної функції ЩЗ та ФПК, підвищення активності біооксидантів, поліпшення васкуляризації та метаболізму ворсинчастого хоріону плаценти. Установлено, що застосування додаткової комплексної терапії дозволяє зменшити частоту та тяжкість ускладнень перебігу вагітності та поліпшити стан новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА354573

Рубрики:

      
12.

Афанасьєв М.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування неінвазивної діагностики і прогнозування перебігу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / М.В. Афанасьєв ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України, ДУ "Ін-т гастроентерології". — Д., 2008. — 24 с. — укp.

Удосконалено діагностування та лікування хворих на різні форми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Вивчено клінічні, ендоскопічні особливості хворих на різні форми ГЕРХ. Розроблено математичну модель прогнозування тяжкості перебігу захворювання. Вивчено стан вегетативної регуляції та особливості складу слини у таких хворих. Визначено основні показники слини, що відіграють патогенетичну роль у порушенні та підтримці морфологічної цілісності слизової оболонки стравоходу. Запропоновано способи диференціального діагностування ендоскопічно негативної та позитивної форм ГЕРХ, а також оцінювання ефективності її терапії. Обгрунтовано доцільність сумісного призначення інгібіторів протонної помпи та блокаторів H2 гістамінових рецепторів на початку лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 +
Шифр НБУВ: РА360888

Рубрики:

      
13.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Афанасьєва О.М. 
Лінгвопрагматика сучасного французького політологічного дискурсу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.М. Афанасьєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено головні дискурсотвірні принципи організації дискурсу французької політології та запропоновано комплексний підхід до аналізу сучасного французького політологічного дискурсу. Виявлено протоконцептуальну будову суспільно-політичного словника французької мови, специфіку вербалізації концептосфери політики в наявній і науковій картинах світу, особливості структури терміносистеми французької політології та шляхи її збагачення, ізотопічні принципи конструювання дискурсу французької політології та його метафорику. Розглянуто жанрову структуру дискурсу французької політології та визначено особливості його композиційної та мовленнєво-актової будови. Виявлено двадцять типів описово-дефініційних структур, описано основні риторико-прагматичні засоби побудови політологічного твору та його дискурсивні стратегії, з'ясовано інтердискурсивну, інтертекстуальну та метакомунікативну специфіку дискурсу французької політології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-712 +
Шифр НБУВ: РА368706

Рубрики:

      
16.

Афанасьєв Є.В. 
Моделювання стратегії розвитку гірничорудних підприємств з урахуванням ризику: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Є.В. Афанасьєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади, методологію, моделі оцінки та раціональну стратегію розвитку гірничорудних підприємств з урахуванням ризику. На підставі результатів аналізу стану мінерально-сировинної бази та практики функціонування гірничорудних підприємств сформовано основні виробничі завдання щодо раціонального використання їх потенціалу за умов невизначеності та конфліктності ринкового середовища. Проаналізовано актуальні проблеми забезпечення стійкого розвитку гірничорудних підприємств. Розроблено концептуальні положення, методологію та комплекс економіко-математичних моделей щодо системного дослідження стратегії диверсифікованого розвитку сировинної бази та конверсії гірничо-збагачувальних комбінатів шляхом залучення у виробництво нерудної продукції побіжного видобутку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)451.1 в61 +
Шифр НБУВ: РА355339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Афанасієва Л.П. 
Морфофункціональний стан та корекція проникності плацентарного бар'єру у корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Л.П. Афанасієва ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональний стан плацентарного бар'єру та його проникність для кадмію та свинцю у клінічно здорових різного терміну тільності корів. Досліджено вплив згодовування коровам суміші сапоніту та сірки, а також введення фетоплацентату на цитологічний і біохімічний склад крові, неспецифічну резистентність організму та проникність плацентарного бар'єру для кадмію та свинцю у клінічно здорових корів, вирощених у третій зоні радіаційного забруднення (у зоні РАЗ) та в умовно чистій відносно РАЗ зоні. Основною морфологічною структурною одиницею плацентарного бар'єру з боку плода є центральні стовбурові та периферичні ворсинки. Міжплацентарні ділянки хоріону мають розвинене кровоносне та лімфатичне русло: у місцях відгалуження капілярів венули утворюються ампулоподібні розширення, прекапіляри та капіляри відгалужуються під прямим кутом, між артеріями та венами існують анастомози. Лімфатична система представлена судинами та щілинами різного калібру. Встановлено, що кадмій і свинець, проникаючи через плацентарний бар'єр, накопичуються в карункулі, котиледоні та печінці плодf, амніотичній та алантоїсній рідинах і у вартоновій драглистій тканині пуповинного канатика. За результатами дослідження з'ясовано, що в обох дослідних групах корів у порівнянні з контрольною накопичення кадмію та свинцю у досліджених субстратах зменшується. На відміну від свинцю проникність кадмію у корів з зони РАЗ була нижчою, ніж з умовно чистої. Відносно свинцю захисна функція плодf має прояв у його більшому накопиченні у плодовій частині плаценти, ніж у материнській з наступною абсорбцією та виділенням за високих концентрацій з кормом слизу шийки матки. Відзначено, що згодовування коровам мінеральної суміші та введення фетоплацентату протягом сухостійного періоду здійснює стимулювальний вплив на природну резистентність, сприяє корекції біохімічного та цитологічного складу крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1-911 + П60-23 + П60-272.527 +
Шифр НБУВ: РА362787

Рубрики:

      
18.

Афанасенко В.Ю. 
Обгрунтування методів селекції за ознаками відтворення в процесі створення і удосконалення української червоно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Ю. Афанасенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Базуючись на даних обробки фактичного матеріалу, одержаного за 20 років у 4-х господарствах, з використанням сучасних методів генетико-статстичного аналізу (лінійного незміщеного прогнозу племінної цінності - BLUP "модель тварини", дисперсійного, кореляційного та регресійного аналізів) відпрацьовано методологію та встановлено частку впливу основних факторів, що зумовлюють певний рівень відтворення в молочних стадах. Розраховано основні селекційно-генетичні показники ознак відтворної здатності. Проаналізовано взаємозв'язок продуктивних і відтворних ознак. Проведено оцінку племінної цінності бугаїв-плідників за ознаками відтворної функції їх дочок. Уперше важкість отелення та мертвонароджуваність розглянуто з урахуванням дії прямого та материнського ефектів, тобто диференційовано вплив на ці ознаки організму теляти та корови. Досліджено племінну цінність тварин з використанням селекційного індексу, який враховує ознаки відтворення та продуктивності, еквівалентні їх економічній вазі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1 + П60-613 +
Шифр НБУВ: РА338880

Рубрики:

      
19.

Афанас'єва І.І. 
Облік та контроль виробничих запасів (на матеріалах підприємств хлібопекарного виробництва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.І. Афанас'єва ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення обліку та контролю виробничих запасів підприємств хлібопекарного виробництва. Уточнено функції системи управління виробничими запасами, що визначає області дії обліку та контролю. Визначено виробничі запаси як значущий елемент матеріальних ресурсів, оборотних активів і матеріальних потоків. Розширено існуючу класифікацію виробничих запасів ознаками, що спряють прийняттю управлінських рішень. Розроблено принципи формування виробничих запасів, що базуються на мінімальному рівні запасу. Внесено пропозиції щодо аналітичного обліку виробничих запасів хлібопекарських підприємств за місцями зберігання. Для забезпечення оперативності й аналітичності обліку та контролю запропоновано новий підхід щодо формування гнучких бюджетів придбання та використання виробничих запасів. Удосконалено форми сигнальної документації й облікові реєстри шляхом використання формалізації причин відхилень і відповідальних за їх виникнення. Розроблено автоматизовану модель обліку та контролю виробничих запасів з урахуванням особливостей хлібопекарного виробництва. Запропоновано методику оперативного контролю виробничих запасів, що сприяє ефективному використанню матеріальних ресурсів. Наведено рекомендації щодо методичної процедури аналізу ефективності використання виробничих запасів. Удосконалено економіко-математичну модель управління запасами, що базується на визначенні параметрів постачання основного матеріалу хлібопекарного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.16-145.72 +
Шифр НБУВ: РА348289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Афанасьєвська 
Оптимізація лікування хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки, поєднану з хронічним необструктивним бронхітом, в амбулаторних умовах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Марина Сергіївна Афанасьєвська ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-5
Шифр НБУВ: РА366200

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського