Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (331)Книжкові видання та компакт-диски (384)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=БАНДУРК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=МАРКОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бандурка О.О. 
Адміністративно-правове регулювання міграційного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бандурка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розвинуто визначення міграційного процесу як правового явища та розкрито його зміст через властивості, ознаки, риси та якості носіїв міграційної правосвідомості - мігрантів. Виділено окремі категорії мігрантів. Вперше механізм адміністративно-правового регулювання даного процесу досліджено як динамічну категорію на засадах виокремлення наступних стадій зазначеного регулювання: формування та дія юридичних норм, виникнення, а також реалізація прав та обов'язків. Розглянуто типи адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу, визначено їх особливості. Представлено класифікацію юридичних фактів за наступними ознаками: місця юридичного факту в механізмі адміністративно-правового регулювання, за вольовим принципом та наслідками. Докладно охарактеризовано зміст юридичних фактів. Залежно від ознаки певної стадії механізму даного регулювання визначено юридичні факти у сфері міграційного процесу та обгрунтовано існування послідовності юридичних фактів. Наведено систему суб'єктів адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу та вивчено їх правовий статус. Запропоновано класифікацію та проаналізовано суб'єкти адміністративно-правового регулювання міграційних процесів за наступними ознаками: компетенцією, повноваженнями щодо надання відповідного статусу або прийняття рішень стосовно окремих категорій осіб. Висвітлено проблеми адміністративної відповідальності за порушення загальнообов'язкових правил у сфері міграційного процесу та обгрунтовано пропозицію з метою виділення в окрему главу КУпАП адміністративних проступків у сфері вищезгаданого процесу. Сформульовано широке коло пропозицій з метою удосконалення системи чинного законодавства, приведення його у відповідність міжнародним нормам і стандартам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Маркович С.Є. 
Дослідження процесу нанесення детонаційно-газових покрить на деталі авіаційної техніки з урахуванням величини та розподілу залишкових напружень у системі покриття - підкладка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / С.Є. Маркович ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Зазначено, що критична температура визначається переходом від залишкових напружень, що стискають, до залишкових, що розтягують, зокрема: за напилювання покриття товщиною 0,100 мм з порошку ВК-25 (діаметр часток дорювнює 20 - 40 мкм) на підкладку з титанового сплаву ВТ8 за режиму, що характеризується параметрами: відстанню напилювання, що дорівнює 170 мм, скорострільністю - 3 ГцБ співвідношенням ацетилен/кисень - 0,67, витратами ацетилену - 0,31 л/цикл (швидкість часток - 5210 м/с), величиною критичної температури поверхневого шару - 19124 К. Уточнено математичну модель, що враховує внесок кінетичної енергії часток у процес формування залишкових напружень у системі покриття - підкладка за детонаційно-газового напилювання. Виявлено взаємозв'язок між енергетичними параметрами напилювання та величиною і розподілом залишкових напружень. Запропоновано метод нанесення комбінованого покриття для компресорних лопаток перших ступенів, що дає змогу здійснити напилювання вхідної крайки карбідом вольфраму за детонаційно-газовим методом та нанесення покриття з нітриду титана на спинку та корито лопатки з використанням методу конденсації, що забезпечує збільшення ерозійної стійкості виробу до 60 %. Розроблено єдиний вимірювальний комплекс, що дає змогу здійснити оперативний контроль процесу напилювання за параметрами: швидкість і температура часток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-060.17 +
Шифр НБУВ: РА337607

Рубрики:

      
3.

Маркович Л.М. 
Екологічні знання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Маркович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено компоненти та розроблено дидактичні підходи щодо гуманітаризації шкільного курсу фізики, основу якої становлять екологічні знання. Конкретизовано наукові підходи щодо визначення сутності, змісту та завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики та визначено її специфіку (формування екологічної культури учнів) у порівнянні з традиційним навчанням, орієнтованим на засвоєння знань. Визначено зміст екологічних знань для учнів IX - XI класів з урахуванням компонентів гуманітаризації навчання фізики. Розроблено додаткові розділи до програми з фізики для учнів IX - XI класів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики. Нові завдання рекомендовано використовувати у класах з профільною диференціацією вивчення фізики за програмами прикладного курсу та курсу поглибленого рівня, а також у програмах для профільних класів 12-річної школи. Розроблено тестові завдання для визначення рівнів сформованості в учнів елементів екологічних знань у процесі вивчення фізики, узгоджені з 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень. Тестові завдання рекомендовано використовувати з метою перевірки знань учнів з фізики, передбачених державним стандартом фізичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА350810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Маркович В. П. 
Епідеміологічні аспекти надзвичайних ситуацій природного генезу (на моделі повеней в Закарпатьській області України): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / В. П. Маркович ; АМН України, Ін-т епідеміол. та інфекц. хвороб ім. Л. В. Громашевського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фази поетапної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС) природного генезу: аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, стабілізації ситуації, реабілітації. Розроблено алгоритм дій на основі систематизації протиепідемічних особливостей інфекційних захворювань. Наведено методику прогнозування можливого зростання інфекційної захворюваності серед населення зони НС та методику розрахунку економічних втрат від неї. Розроблено форму паспортизації населених пунктів та об'єктів нагляду як основу інформаційної бази щодо ймовірних ризиків у разі виникнення НС. Створено модель планування протиепідемічних заходів як основу формування дієвих напрямків ліквідації епідемічних ускладнень під час НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)599 + Р190.8
Шифр НБУВ: РА369530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бандурка І.В. 
Індивідуально-психологічні особливості пам'яті як фактор успішності професійної діяльності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.В. Бандурка ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності професійної пам'яті. Системно проаналізовано структуру та функції мнемічної діяльності особистості фахівця, що дозволяє визначити пам'ять як базову підсистему професійної діяльності. Це сприяє забезпеченню збереження її мотиваційно-цільового вектора, відбір і переробку сприйнятої інформації, її збереження та використання під час рішення пізнавальних і мнемічних задач. Встановлено, що загальні закономірності функціонування пам'яті завжди виявляються в індивідуальній формі, а показники її успішності вказують на значну варіативність під час розв'язання однорідних професійних задач. Проаналізовано індивідуальні розбіжності у продуктивності професійної пам'яті та виділено дві основні групи факторів, що детермінують варіативність у показниках успішності рішення пізнавальних і мнемічних задач. До об'єктивних факторів віднесено предметний зміст і ступінь складності пропонованих задач; об'єктивними факторами є якості особистості фахівця: професійний досвід, що зберігається в довгостроковій пам'яті, сформованість способів добору і логічної переробки сприйнятої інформації в оперативній пам'яті, професійно-мотиваційні установки тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.12-70
Шифр НБУВ: РА314022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маркович Я.С. 
Категорії часу та простору в романі Б.Пастернака "Доктор Живаго": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Я.С. Маркович ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у контексті єдиного системного підходу досліджено особливості відтворення художнього часу та художнього простору у романі Б.Пастернака "Доктор Живаго". Уточнено зміст понять "час" і "простір" у художній літературі, показано їх значення для розвитку жанру у XX ст. (на матеріалі твору "Доктор Живаго" Б.Пастернака). Досліджено форми часу (фабульний, сюжетний, наративний) та різновиди простору в романі. Особливу увагу приділено конкретно-історичним, символічним, міфопоетичним топосам і локусам. Проаналізовано еволюцію, засоби вираження та функції мотивів, пов'язаних з категоріями часу та простору. Показано вплив просторово-часової організації на жанр і стиль твору. Проаналізовано розвиток традиції російської та світової літератури у прозовій спадщині митця. Досліджено художнє новаторство Б.Пастернака у жанрі роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Пастернак, Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА343971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бандурка І. О. 
Кримінально-правова характеристика злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / І. О. Бандурка ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні витоки та генезис кримінально-правових норм, спрямованих на протидію злочинам у сфері статевих стосунків. Здійснено порівняння чинного законодавства України з колишнім, а також із сучасним зарубіжним законодавством. Розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків як злочинів та як складів злочинів. Виявлено недоліки даних норм і запропоновано шляхи їх усунення та вдосконалення положень чинного Кримінального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)114
Шифр НБУВ: РА375101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Маркович І.Ф. 
Медико-соціальна характеристика стану здоров'я та наукове обгрунтування сучасної і прогнозної потреби військовослужбовців в амбулаторно-поліклінічній допомозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Ф. Маркович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено закономірності у формуванні здоров'я військовослужбовців, зокрема захворюваності та поширеності хвороб за різними контингентами, віковими групами, класами хвороб та показниками фізичного розвитку. Науково обгрунтовано й розроблено сучасну модель організації та надання амбулаторно-поліклінічної допомоги віськовослужбовцям Збройних сил України на територіальному рівні. З'ясовано їх потребу у зазначеній допомозі відповідно до сучасної моделі її організації та надання на територіальному рівні, а також на певний період з урахуванням конкретних лікарських спеціальностей та рівня амбулаторно-поліклінічної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 + Ц7,8(4УКР)6-21 +
Шифр НБУВ: РА343910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
11.

Маркович І.Г. 
Наукове обгрунтування епідеміологічного нагляду за Hib-інфекцією в умовах впровадження вакцинопрофілактики: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Г. Маркович ; АМН України. ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Уперше на моделі м.Києв установлено частку Hib-менінгітів у етіологічній структурі бактеріально розшифрованих менінгітів, ураженість населення різних вікових груп, динаміку та сезонність Hib-менінгітів. Визначено, що групою ризику щодо розвитку цих хвороб є діти віком до 2-х років. Статистично доведено, що недостатня бактеріологічна розшифровка бактеріальних менінгітів зумовлена недооцінкою етіологічної ролі Hib у розвитку цієї патології. У порівняльному аспекті проведено вивчення реактогенності двох моновакцин для профілактики Hib-інфекції та оцінено їх безпеку. Це свідчить про можливу етіологічну роль Hib у розвитку цих захворювань, оскільки бактеріологічна розшифровка інших, крім менінгіту, клінічних форм Hib-інфекції не проводиться. На підставі аналізу даних, одержаних завдяки медико-соціологічному дослідженню серед медичних працівників і батьків, обгрунтовано необхідність поліпшення їх обізнаності щодо Hib-інфекції та засобів її профілактики як заходу щодо підвищення ефективності програм імунопрофілактики. Розроблено підходи до створення системи епідеміологічного нагляду за Hib-інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.32-3 +
Шифр НБУВ: РА357692

Рубрики:

      
12.

Маркович С.І. 
Підвищення зносостійкості деталей машин електродуговим напиленням композиційних покриттів з застосуванням різнорідних дротів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / С.І. Маркович ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено метод підвищення триботехнічних властивостей поверхонь тертя нанесенням композиційних покриттів електродуговим напиленням порошкового та суцільнотягнутого дротів. З метою розширення меж впливу на параметри процесу електродугового напилення за рахунок стабілізації дуги та підвищення її температури досліджено вплив домішок сполук Na і F на дуговий процес, температуру та фракційний стан продуктів розпилення. Розроблено домішки до шихти порошкового дроту. Визначено вплив складу крапель різнорідних дротів і характеру їх взаємодії за дугового процесу на механічні характеристики покриття. За рахунок керованого впливу на розмір крапель одержано композиційні покриття з підвищеною зносостійкістю та когезійною і адгезійною міцністю, знижуючи за цього схильність до утворення тріщин композиційних покриттів значної товщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05 +
Шифр НБУВ: РА352126

Рубрики:

      
13.

Бандурка Н.М. 
Позаканальна проникність клітинних мембран для катіонів та її вплив на електричну активність міокарда і ритм серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.М. Бандурка ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 22 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження механізмів позаканальної проникності клітинних мембран для катіонів і змін електричної активності серця за умов активації перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), а також вплив аміодарону та його комбінації з триметазидином та мембранопротекторним засобом "Ритмокорм" на проникність клітинних мембран, стан ПОЛ та електричну активність серця. На підставі моделювання підвищеної проникності клітинних мембран шляхом активізації ПОЛ (відтворення мембранодеструктивної моделі аритмій серця) установлено взаємозв'язок між змінами електричної активності міокарда та зростанням показників мембранної проникності за впливу продуктів ПОЛ. З використанням експериментальних моделей аритмій серця доведено, що комбінація аміодарону з ритмокором, на відміну від самостійного застосування аміодарону та триметазидину, знижує показники проникності та рівень продуктів ПОД, а також запобігає або усуває розвиток змін електричної активності міокарда та ритму серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-5 + Р410.13-5 +
Шифр НБУВ: РА346392

Рубрики:

      
14.

Бандурка С. О. 
Реалізація органами досудового розслідування процесуальних повноважень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / С. О. Бандурка ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше визначено систему процесуальних повноважень органів досудового розслідування та межі їх процесуальної самостійності у кримінальному процесі. Розроблено теоретичну модель реалізації результатів оперативно-розшукової діяльності на стадії порушення кримінальної справи. Запропоновано заходи з удосконалення способів фіксації оперативних матеріалів для використання їх як доказів у кримінальному процесі. На підставі аналізу теоретичних положень і практики застосування норм кримінального процесу, запропоновано змінити визначений процесуальний статус обвинуваченого на статус підслідного. Розроблено теоретичну модель взаємодії податкової міліції з іншими підрозділами Міністерства фінансів України під час провадження за кримінальними справами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА380378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Маркович Б.М. 
Термодинамічні та структурні характеристики неоднорідного електронного газу: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Б.М. Маркович ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід для обчислення термодинамічного потенціалу, який полягає у зведенні відповідного негауссівського функціонального інтеграла до гауссівської форми з перенормованою кореляційною функцією "густина - густина". Показано, що в такому підході для розрахунку цього потенціалу достатньо знати ефективний потенціал міжелектронної взаємодії. У цьому ж підході знайдено загальний вираз для s-частинкової функції розподілу електронів. Розраховано унарну та бінарну функції розподілу електронів у випадку моделювання поверхневого потенціалу потенціальною сходинкою. На їх основі проведено розрахунок поверхневих характеристик напівобмеженого металу: дипольного бар'єра та поверхневої енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА327998

Рубрики:

      
17.

Маркович І. Б. 
Трансформація промисловості в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. Б. Маркович ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність і вдосконалено поняття глобалізації, проаналізовано її вплив на світовий та вітчизняний промисловий ринок. Виявлено тенденції розвитку промисловості України в контексті її відкритості до імпорту, інноваційності підприємств, їх сильних і слабких сторін, можливостей та загроз, які постають перед ними. Розроблено підхід до визначення мікрорівневої адаптованості промисловості до роботи за глобальних умов на основі декомпозиції й агрегування. Проведено його розрахунок для промислових підприємств і встановлено вплив на результати їх діяльності. Побудовано модель проведення трансформації промисловості на основі формування інтегрованих структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-151 + У9(4УКР)830
Шифр НБУВ: РА383213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Маркович М.Й. 
Українські художні світильники XVI-ХХ ст. в контексті європейського мистецтва освітлювальних приладів (історія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.Й. Маркович ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Визначено особливості мистецького феномену українських інтер'єрних світильників XVI - XX ст. у порівнянні з аналогічними творами народних майстрів і професійних художників Європи. Уточнено історичні етапи розвитку західно-європейських та українських освітлювальних приладів, визначено їх стилістичні особливості. Розроблено типологію, з'ясовано специфіку синтезу різних матеріалів і засобів виразності, які визначають образну своєрідність світильників у стильових межах Ренесансу, бароко, класицизму та модерну. Проаналізовано твори дизайну українських освітлювальних приладів XX ст. Досліджено та введено до наукового обігу значний обсяг фактологічного матеріалу, що дає можливість застосування мистецької спадщини минуло щодо створення світильників для сучасної дизайнерської практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.43(4УКР)4/6 + З294-53 +
Шифр НБУВ: РА344561

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Бандурка 
Управління державною податковою службою в Україні: організаційно-правові аспекти: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Олександр Олександрович Бандурка ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА358272

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Маркович О.В. 
Формування професійних умінь майбутніх медичних сестер хірургічного профілю засобами алгоритмізації: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Маркович ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування професійних умінь майбутніх медичних сестер засобами алгоритмізації за умов медичних ВНЗ України I - II рівнів акредитації. Проаналізовано сучасний стан медсестринства в Україні та перспективи його розвитку, розглянуто структуру професійних умінь медичної сестри хірургічного профілю, обгрунтовано доцільність застосування алгоритмічних технологій у процесі її професійної підготовки. Розроблено технологію алгоритмізації формування професійних умінь за допомогою простих, складних, комплексних комбінованих і загальних алгоритмів виконання практичних дій. Обгрунтовано організаційно-методичні засади алгоритмічного підходу до формування професійних умінь майбутніх медичних сестер (зміст, форми та методи теоретичної та практичної підготовки). Встановлено показники та критерії ефективності формування професійних умінь майбутніх медичних сестер хірургічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р2 +
Шифр НБУВ: РА361187

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського