Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ВДОВЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Вдовенко Н.В. 
Вплив аденозинтрифосфатвмісних сполук на прооксидантно-антиоксидантну рівновагу за умов інтенсивного фізичного навантаження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Вдовенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше за умов in vitro з'ясовано антиоксидантну активність аденозинтрифосфатвмісної сполуки АТФ-ЛОНГ та його складових (АТФ, гістидину) з використанням експериментальної моделі гальмування окиснення жовткового ліпопротеїну та встановлено роль кожного зі структурних компонентів препарату у реалізації його антиоксидантної дії. У дослідах за вказаних умов вивчено взаємодію АТФ-ЛОНГ, АТФ і гістидину з мономолекулярним шаром дистеріаїлфосфатидилхоліну, а також АТФ з магнієм, калієм у подвійних і потрійних системах і встановлено, що з усіх досліджуваних сполук найбільш виражену мембранотропну ативність має АТФ-ЛОНГ. Виявлено основні закономірності взаємодії аденотрифосфатвмісних препаратів з сироватковим альбуміном крові. За результатами експериментів, проведених за умов in vitro (на тваринах), з'ясовано порушення поверхнево-активних речовин (ПАР) за впливу максимального фізичного навантаження. Відзначено, що введення препарату "АТФ-ЛОНГ" за дії окисного стресу (ОС), спричиненого інтенсивним фізичним навантаженням, запобігає порушенням показників, що характеризують стан ПАР організму експериментальних тварин (щурів) та людей (спортсменів високої кваліфікації). Науково обгрунтовано доцільність використання АТФ-ЛОНГ за умов інтенсивних фізичних навантажень (зокрема, у практиці підготовки спортсменів високої кваліфікації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.112.711.3 +
Шифр НБУВ: РА341116

Рубрики:

      
2.

Вдовенко І.С. 
Зміст і методика підготовки майбутніх кваліфікованих робітників лісового господарства: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.С. Вдовенко ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз сфери зайнятості трудових ресурсів в Україні. Показано вплив змін у даній сфері на діяльність системи професійно-технічної освіти. Розглянуто проблеми її розвитку за умов ринкової економіки. Розкрито взаємозв'язок між системою державного регулювання зайнятості населення та стандартами професійно-технічної освіти. Здійснено аналіз підходів до визначення змісту та методики підготовки кваліфікованих робітників лісового господарства (на прикладі професії "лісник"), визначено умови та запропоновано засоби їх реалізації. Проаналізовано результати дослідницько-експериментальної роботи. Розроблено стандарт підготовки стосовно професії "лісник" у системі професійно-технічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 р(4УКР)2-2 +
Шифр НБУВ: РА352038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вдовенко Т. О. 
Лінгвостилістичні особливості передорученої оповіді від 1-ої особи (на матеріалі англомовної прози XX - XXI ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. О. Вдовенко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено та проаналізовано різні типи нараторів. Встановлено, що, крім традиційних, автори іноді обирають нетрадиційних оповідачів, щоб показати світ з іншого погляду. Даний феномен дістав назву "дефаміліаризація" або "очуднення". Його сутність полягає в тому, що погляд вигаданого оповідача незнайомий читачеві. Оповідач має бути виключений із суспільного оточення читача (злочинець, убивця, перевертень, вампір, привид, душевнохворий). Наратив від коня, собаки, вази дозволяє показати речі з незвичного погляду. Виявлено антропологічні та неантропологічні типи оповідачів. Мовлення наратора в передорученій оповіді від першої особи набуває стилістичних особливостей у фонографічному, лексичному та синтаксичному лінгвоконтекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.17 + Ш5(0)943.21-357
Шифр НБУВ: РА380194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Вдовенко Л.О. 
Мотивація підприємницької діяльності в аграрній сфері економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.О. Вдовенко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено теоретичні узагальнення щодо суті підприємництва та мотивів підприємницької діяльності в аграрній сфері економіки. Проаналізовано ефективність різних організаційно-правових структур та виявлено чинники, що впливають на прибутковість як основний мотиваційний фактор за умов пореформенного розвитку аграрних підприємств. Обгрунтовано необхідність створення сприятливого підприємницького середовища та розроблено перспективну мотиваційну модель підприємницької діяльності в аграрній сфері з виділенням зовнішнього та внутрішнього середовища у підприємницькій сфері. Розроблено механізм оцінки знань сучасних менеджерів за бальною системою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА321414

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вдовенко Н.М. 
Облік та аналіз фінансових результатів діяльності підприємства (на прикладі рибницьких господарств внутрішніх водойм України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Вдовенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено тенденції розвитку та проблеми обліку в рибницьких господарствах внутрішніх водойм, вплив їх організаційно-технологічних і біотехнологічних особливостей на побудову обліку та аналізу фінансових результатів. Запропоновано поглиблену класифікацію витрат для господарств галузі, а також шляхи удосконалення обліку й аналізу фінансових результатів діяльності на теоретичному та методологічному рівнях, які полягають у визначенні елементів облікової політики. Запропоновано напрями удосконалення обліку фінансових результатів за центрами відповідальності з використанням комп'ютерної техніки. З урахуванням особливостей сучасного стану галузі конкретизовано методику аналізу "Витрати - обсяг - прибуток" для рибницьких господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)235.121-149.3 + У053.9(4УКР)351.21-93 +
Шифр НБУВ: РА330433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вдовенко С.М. 
Організаційні та договірно-регуляторні механізми взаємовідносин Української держави і закордонного українства: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.М. Вдовенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено цілісну систему поглядів на взаємовідносини Української держави та закордонного українства, обгрунтовано визначальну роль у їх формуванні та розвитку організаційних і договірно-регуляторних механізмів. Закордонне українство розглянуто як суспільну систему, сформовану на основі національного самоусвідомлення, яка перебуває у стані взаєморозвитку та взаємодії з Українською державою. На підставі аналізу історичної ретроспективи розвитку закордонного українства та його становища у сучасний період доведено, що воно є значним і значущим фактором національного відродження, має духовні та матеріальні підстави та засоби позитивного впливу на українське державотворення. Зроблено висновок, що взаємовідносини з українським етносом, який перебуває за кордоном, необхідно будувати за принципом взаємності, з урахуванням його особливостей за країнами перебування, мотивів набуття статусу закордонності. Загальну парадигму розвитку взаємодії Української держави та закордонного українства роглянуто у конкретному контексті. У аспекті ідеї важливості всіх складових закордонного українства здійснено дослідження стосовно українців, що мешкають у Білорусі, вивчено становище українців Росії, Казахстану, Молдови, Киргизстану. Висвітлено висновки наукових праць щодо українців Канади, США та інших західних країн. Проаналізовано законодавчі та договірно-регуляторні механізми, вивчено організаційно-управлінський вимір консолідаційних процесів, передумови, тенденції розвитку закордонного українства. Визначено громадсько-суспільні та соціально-культурні чинники впливу на реалізацію конституційних положень щодо сприяння закордонному українству у задоволенні культурних, освітніх, інформаційних та інших потреб. Доведено, що найбільш ефективним щодо організації співпраці є програмно-цільовий метод та системно-функціональний підхід. Запропоновано проведення спільних заходів, які найкраще сприяють формуванню іміджу Української держави за кордоном та задоволенню потреб закордонного українства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)114 + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338973

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вдовенко В.М. 
Політика нейтралітету і позаблоковості в сучасній архітектурі європейської безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вдовенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження політики нейтралітету та позаблоковості за умов трансформації європейських структур безпеки та в контексті здійснення зовнішньої політики європейськими нейтральними та позаблоковими державами та Україною. Визначено сутність та концептуальні засади нейтралітету та позаблоковості. З'ясовано, що у сучасній архітектурі європейської безпеки дотримання нейтралітету та позаблоковості не суперечить повномасштабній участі в економічних союзах (ЄС), в системі загальноєвропейської безпеки (ОБСЄ), що не передбачають колективної оборони. Відзначено, що нейтралітет і позаблоковість є несумісними з членством у НАТО, проте співробітництво з Альянсом можливо здійснювати у військово-технічній сфері. Обгрунтовано твердження, що нейтральні та позаблокові країни можуть брати участь у миротворчих операціях під егідою ООН та ОБСЄ на рівні гуманітарної, санітарної, технічної допомоги, а позаблокові держави - на військовому рівні. На підставі аналізу геополітичного становища та чинників, що впливають на формування та здійснення Україною зовнішньої політики доведено, що нейтралітет не може адекватно відповідати національним інтересам України та належним чином забезпечити її безпеку. Виявлено, що подальше проведення політики позаблоковості може ефективно забезпечити національні інтереси України за умови здійснення послідовної та виваженої зовнішньої політики на основі принципу рівнонаближеності до впливових акторів міжнародної системи з метою запобігання перетворення України на арену геополітичних ігор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА344172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Вдовенко Ю.С. 
Приватно-державні джерела фінансування розвитку автомобільних доріг регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.С. Вдовенко ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено питання поєднання державних, регіональних і приватних джерел розбудови автодорожньої мережі. Доведено, що найбільш прогресивною формою приватно-державного партнерства у автодорожній сфері є концесія. На прикладі Чернігівщини визначено переваги регіону за умов використання автодорожніх концесій. Розроблено поняття інтеграційно-інвестиційної системи. Визначено суть, зміст і особливості застосування даної системи в регіональному вимірі на ділянках міжнародних транспортних коридорів. Для оцінювання ефективності автодорожнього концесіонування запропоновано використовувати показники прямого та мультиплікативного ефекту, що характеризують вигоду учасників проекту й оцінюють вплив розвитку доріг на промисловість, будівництво, сільське господарство, соціальну сферу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.373.3 +
Шифр НБУВ: РА361761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Вдовенко В.В. 
Проблеми початкової освіти України в роботі педагогічних з'їздів (1861 - 1920): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Вдовенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний системний аналіз витоків та історії педагогічних з'їздів. Здійснено та обгрунтовано її періодизацію. Досліджено зміст, форми, принципи та методи педагогічних з'їздів. Досліджено вплив освітянських з'їздів на народну освіту України. Виявлено основні тогочасні проблеми початкової ланки освіти, які були висвітлені на з'їздах. Розглянуто основні напрямки й тенденції у роботі земств, центральних органів влади під час проведення вчительських з'їздів, участь у них національно свідомої інтелігенції. Визначено позитивні та негативні сторони цього громадсько-педагогічного явища, уведено до широкого наукового обігу нові документи та факти. Розкрито суть поняття "педагогічний з'їзд" та "педагогічні курси". Розвинуто прогресивні ідеї національного досвіду залучення широкого вчительського загалу, громадськості до розв'язку проблем освіти. Визначено шляхи його творчого використання за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА336294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вдовенко С.М. 
Соціально-економічні та управлінські основи реформування гуманітарної сфери регіону в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / С.М. Вдовенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В роботі здійснено комплексний аналіз механізмів регіонального управління реформуванням гуманітарної сфери. Розглянуті передумови, тенденції перехідного періоду. Розроблено системно-функціональний механізм реформування освіти, охорони здоров'я, культури та соціального захисту. Визначено зовнішні та внутрішні чинники, які забезпечують рівновагу гуманітарних систем. Досліджено взаємозв'язок регіонального управління з комплексом "економіка - гуманітарна сфера - населення". Доповнені показники оцінки діяльності закладів гуманітарної сфери, які враховують їх участь в ринкових перетвореннях. Запропоновані структури управління, адекватні потребам перехідного періоду. Проаналізовано бюджет, як інтегральний показник якості управлінської праці та його функції. Зроблено висновок про те, що збалансований бюджет зв'язує регіон в єдиний комплекс, цілісну систему, забезпечує його рівновагу, виконує головну функцію - фінансування гуманітарної сфери. Доведено зростання ролі місцевих податків і зборів у вирішенні питань соціального захисту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Вдовенко Т. І. 
Сингулярно несиметрично збурені самоспряжені оператори / Т. І. Вдовенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню сингулярно збурених самоспряжених операторів із несиметричним збуренням рангу один, тобто косим проектором. Розглянуто нові класи сингулярно збурених операторів. Ці класи означено та наведено опис таких операторів в термінах резольвенти. Отриманий опис дозволив дослідити точковий спектр сингулярно несиметрично рангу один збуреного оператора, який з'являється при таких збуреннях. Також розв'язана обернена задача, тобто за заданим набором власних значень та власних векторів побудовано сингулярно несиметрично рангу один збурений оператор. Знайдено аналог дуальної пари власних значень для оператора, сингулярно збуреного симетричним доданком та побудовано збурений оператор із дуальною парою, та оператором множення на незалежну змінну. Досліджено оператор Лапласа несиметрично збурений δ-функціями на дійсній вісі.^UThe thesis is devoted to singularly perturbed selfadjoint operators with nonsymmetric rank one perturbation that is a skew projection. There is considered a new class of singularly perturbed operators. The descriptions of such operators are given in terms of resolvents. A description allowed to investigate the point spectrum of nonsymmetrically singularly rank one perturbed operators. The inverse problem is also solved, i.e., for a given set of eigenvalues and eigenvectors there is recovered the singularly nonsymmetrically rank one perturbed operator. The analog of dual pair of eigenvalues for the singularly nonsymmetrically rank one perturbed operator is found and the correspondence operator is constructed. Examples of asymmetrically perturbed Laplace operator by δ-functions and with the operator of multiplication by an independent variable are given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Вдовенко І. С. 
Фінансові механізми розвитку підприємств аграрного сектора економіки. / І. С. Вдовенко. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування теоретико-методичних засад та розробка практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення фінансових механізмів розвитку підприємств аграрного сектора економіки.Об'єктом дослідження є процеси формування та використання фінансових механізмів розвитку підприємств аграрного сектора економіки.Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і прикладних засад функціонування фінансових механізмів розвитку підприємств аграрного сектора економіки.Наукова новизна одержаних результатів полягає в удосконаленні теоретичних та обґрунтуванні методичних засад і рекомендацій щодо розвитку фінансових механізмів в аграрному секторі задля підвищення ефективності агропромислового виробництва, конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості аграрних підприємств. Основні результати дисертаційної роботи, які становлять наукову новизну, характеризуються наступними теоретичними і практичними положеннями.^UThe purpose of the dissertation is the scientific substantiation of theoretical and methodological principles and the development of practical recommendations aimed at improving the financial mechanisms of development of enterprises in the agricultural sector of the economy.The object of research is the processes of formation and use of financial mechanisms for the development of enterprises in the agricultural sector of the economy.The subject of the study is a set of theoretical, methodological and applied principles of functioning of financial mechanisms of development of enterprises of the agricultural sector of the economy.The scientific novelty of the obtained results is to improve the theoretical and substantiation of methodological principles and recommendations for the development of financial mechanisms in the agricultural sector to increase the efficiency of agro- industrial production, competitiveness and investment attractiveness of agricultural enterprises. The main results of the dissertation, which constitute a scientific novelty, are characterized by the following theoretical and practical provisions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Тітов Д. В. 
Організаційно-економічний механізм розвитку сільських територіальних громад в Україні / Д. В. Тітов. — Б.м., 2022 — укp.

Метою кваліфікаційної роботи є наукове обґрунтування теоретико-методичних засад та розробка практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку сільських територіальних громад. Об’єктом дослідження є процеси формування та використання організаційно-економічного механізму розвитку сільських територіальних громад в контексті проведення реформи децентралізації. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і прикладних засад організаційно-економічного механізму розвитку сільських територіальних громад в Україні. Наукова новизна одержаних результатів полягає в удосконаленні теоретичних та обґрунтуванні методичних засад і практичних рекомендацій щодо розвитку сільських територіальних громад. У вступі обґрунтовано актуальність теми, визначено мету, завдання, об’єкт і предмет, методи й інформаційну базу дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення отриманих наукових результатів, характер їх апробації. Перший розділ «Теоретичні засади формування організаційно-економічного механізму розвитку сільських територіальних громад в Україні» присвячено розгляду територіальної громади як суб’єкта реформи децентралізації, особливостей сільських територіальних громад та складових організаційно-економічного механізму їх розвитку. В другому розділі «Стан розвитку сільських територіальних громад в Україні» розглядаються сучасні тенденції та результати впровадження реформи децентралізації, здійснено оцінку фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад та ефективності управління розвитком сільських територіальних громад. У третьому розділі «Вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку сільських територіальних громад» розглядаються напрями поліпшення державного регулювання реформи децентралізації в контексті розвитку сільських територіальних громад, формування стратегії розвитку сільських територіальних громад в Україні та детермінанти зростання їх фінансово-економічного потенціалу. Виявлені в процесі дослідження проблеми реалізації реформи децентралізації дозволили виокремити основні підходи державного регулювання реформи в контексті розвитку сільських територіальних громад. Підвищення ефективності організаційно-економічного механізму розвитку сільських територіальних громад вбачаємо через врахування заходів і дій не лише з боку держави, а й з боку сільських територіальних громад. Серед основних напрямків розвитку сільських територіальних громад вагоме місце відводимо формуванню економічно обґрунтованої власної стратегії розвитку громади, розробкою якої займатиметься Центр розвитку територіальних громад та сільських територій. Необхідність у його створені пов’язуємо із некомпетентним управлінням на рівні територіальних громад, зокрема, відсутності стратегічного бачення можливостей реформи децентралізації щодо розвитку саме сільських громад, забезпечення зростання їх фінансово-економічного потенціалу та конкурентоспроможності, що є основою відродження села, а отже призупинення міграції сільського населення та обезлюднення сільських територій, зниження якості життя сільського населення. Важливим етапом розробки власної стратегії сільських територіальних громад та оцінки їх ефективної діяльності є постійний контроль за результатами впровадженої стратегії на основі визначених індикаторів розвитку та виявлення найбільш ефективних громад з метою подальшого їх стимулювання. Дослідження ефективності функціонування сільських територіальних громад здійснено із використанням методу порівняльного аналізу середовища функціонування (Data Envelopment Analysis), завдяки якому на основі виявлення найбільш ефективних громад сформовано базову модель розвитку сільських територіальних громад із визначеними цілями, складовими, заходами та відповідними індикатори підвищення їх ефективності. Обґрунтовано необхідність використання на рівні сільських територіальних громад інноваційних підходів до розвитку сільських територій та дієвих фінансових інструментів (ДПП, грантові інструменти тощо) зростання їх фінансово-економічного потенціалу, що дасть можливість вирішувати питання місцевого значення через залучення інвестиційних ресурсів з різних джерел. Практичне значення одержаних результатів визначається пропозиціями та рекомендаціями щодо розвитку сільських територіальних громад та територій. Окремі теоретичні положення, викладені в кваліфікаційній роботі, можуть бути використані для вдосконалення законодавчого регулювання з питань розвитку системи місцевого самоврядування, а також у практичній діяльності сільських територіальних громад. Основні результати дослідження можуть стати теоретичною базою для розробки національних та регіональних програм розвитку системи місцевого самоврядування.^UThe purpose of the qualification work is the scientific substantiation of the theoretical and methodological foundations and the development of practical recommendations aimed at improving the organizational and economic mechanism of the development of rural territorial communities. The object of the follow-up is the process of shaping and developing an organizational and economic mechanism for the development of rural territorial communities in the context of the decentralization reform. The subject of the study is the sequence of theoretical, methodical and applied ambushes of the organizational and economic mechanism for the development of rural territorial communities in Ukraine. The scientific novelty of the obtained results lies in the improvement of theoretical and substantiation of methodological principles and practical recommendations for the development of rural territorial communities. The introduction substantiates the relevance of the topic, defines the goal, task, object and subject, methods and information base of the research, reveals the scientific novelty and practical significance of the obtained scientific results, the nature of their approval. The first chapter "Theoretical foundations of the formation of the organizational and economic mechanism of the development of rural territorial communities in Ukraine" is devoted to the consideration of the territorial community as a subject of the decentralization reform, the characteristics of rural territorial communities and the components of the organizational and economic mechanism of their development. In the second chapter "The state of development of rural territorial communities in Ukraine" current trends and results of the implementation of the decentralization reform are considered, the financial capacity of united territorial communities and the effectiveness of managing the development of rural territorial communities are assessed. The third chapter "Improving the organizational and economic mechanism of the development of rural territorial communities" examines the directions of improving the state regulation of the decentralization reform in the context of the development of rural territorial communities, the formation of the concept of the development of rural territorial communities in Ukraine and the determinants of the growth of their financial and economic potential. The problems of implementation of the decentralization reform identified during the research made it possible to single out the main approaches of the state regulation of the reform in the context of the development of rural territorial communities. We see an increase in the efficiency of the organizational and economic mechanism of the development of rural territorial communities due to taking into account measures and actions not only from the state, but also from the side of rural territorial communities. Among the main directions of the development of rural territorial communities, a significant place is given to the formation of an economically justified own community development strategy, which will be developed by the Center for the Development of Territorial Communities and Rural Territories. We associate the need for its creation with incompetent management at the level of territorial communities, in particular, the lack of a strategic vision of the possibilities of the decentralization reform regarding the development of rural communities, ensuring the growth of their financial and economic potential and competitiveness, which is the basis of rural revival, and therefore the suspension of rural migration population and depopulation of rural areas, lowering the quality of life of the rural population. An important stage in the development of the own strategy of rural territorial communities and the evaluation of their effective activity is the constant monitoring of the results of the implemented strategy on the basis of the identified indicators of development and the identification of the most effective communities in order to further stimulate them. The study of the effectiveness of the functioning of rural territorial communities was carried out using the method of comparative analysis of the functioning environment (Data Envelopment Analysis), thanks to which, based on the identification of the most effective communities, a basic model of the development of rural territorial communities was formed with defined goals, components, measures and corresponding indicators of increasing their efficiency. The need to use innovative approaches to the development of rural areas and effective financial instruments (public-private partnership, grant instruments, etc.) at the level of rural territorial communities to increase their financial and economic potential is substantiated, which will make it possible to solve issues of local importance through the attraction of investment resources from various sources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Махиборода К. В. 
Формування та функціонування ринку органічної продукції аквакультури в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / К. В. Махиборода. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретико-методичні засади та розроблено науково-практичні рекомендації, спрямовані на формування ринку органічної продукції в Україні. Встановлено, що особливого значення набуває проблема насичення внутрішнього ринку власно виробленими продуктами саме провідними галузями національної економіки.^UThe dissertation substantiates the theoretical and methodological principles and develops scientific and practical recommendations aimed at the formation of the market for organic products in Ukraine. It was established that the problem of saturation of the domestic market with self-produced products by the leading industries of the national economy is gaining particular importance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського