Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (704)Книжкові видання та компакт-диски (527)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАБОЛОТН$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Заболотний Г.М. 
Вдосконалення елементів технології вирощування сої в південному Лісостепу України та підвищення ефективності використання продуктів її переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Заболотний ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:
 Соя 

      
2.

Заболотна Г.М. 
Розробка технології очищення та утилізації концентрованих стічних вод мелясно-спиртових заводів за допомогою бактеріальних асоціацій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Г.М. Заболотна ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено деструктивну здатність мікроорганізмів (та їх асоціацій), виділених з адаптованого активного мулу, щодо забруднюючих органічних речовин концентрованих стічних вод спиртозаводів, особливо до важкоокислювальних сполук бетаїну та колоїдів. З активних деструкторів підібрано продуктивну асоціативну асоціацію з 5 культур, яка здатна очищати за аеробних умов стічні води від органічних забруднень. Внаслідок очищення даних вод утворюється значна кількість надлишкової біомаси, придатної для використання в тваринництві, з метою доочищення апробовано ціанобактерії, визначено їх біохімічний склад. Підібрано 3 компонентні асоціації з нетоксичних культур ціанобактерій. Визначено показники очищення: хімічне споживання кисню, БСК, вміст азоту та фосфору, знебарвлення. Розроблено режими аеробного очищення та доочищення стічних вод безперервним способом. Запропоновано загальну технологічну схему обробки концентрованих стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.094
Шифр НБУВ: РА310778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Заболотна В.П. 
Особливості симбіотичної азотофіксації і продуктивність козлятника східного: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.П. Заболотна ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості симбіотичної азотофіксації та продуктивності козлятника східного. Встановлено, що козлятник східний досить добре інфікується як специфічними бульбочковим бактеріями Rhzobium galegae, так і неспецифічними Sinorhizobium meliloti. Визначено, що передпосівна інокуляція насіння активізує процеси симбіотичної азотофіксації, фотосинтезу та дихання рослин, що призводить до підвищення насіннєвої продуктивності, урожаю надземної маси та накопичення в ній білка. Показано, що серед досліджуваних штамів бульбочкових бактерій нйкомплементарнішим є створений штам Rhizobium galegae МС-1. Визначено оптимальну концентрацію молібдену - 100 г/га, застосування якої під час вирощування козлятника в зоні Західного Лісостепу України активізує фізіолого-біохімічні процеси, підвищує його продуктивність та покращує якість урожаю. Обгрунтовано доцільність внесення у перший рік вегетації невеликих доз (30 кг/га) мінерального азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 козлятник східний +
Шифр НБУВ: РА322406

Рубрики:

      
4.

Заболотна Д.Д. 
Клініко-імунологічні особливості діагностики та лікування хворих на хронічний риніт при патології піднебінних мигдаликів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Д.Д. Заболотна ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що перебіг хронічного риніту у разі патології піднебінних мигдаликів або за їх відсутності має свої відмінності - страждає функція миготливого епітелію слизової оболонки порожнини носа та знижуються показники імунітету, зокрема, секреторного імуноглобуліну А. Розроблено модель катарального риніту, на якій апробовано місцеве застосування препарату з антиоксидантною, протизапальною дією - кверцетину. З використанням клінічних, патофізіологічних та морфогістохімічних методів доведено високу ефективність кверцетину у разі його локального інтраназального застосування. Запропоновано технологію терапії у випадку хронічного катарального риніту з одночасною санацією хронічного тонзиліту шляхом обробки кверцетином піднебінних мигдаликів і слизової оболонки порожнини носа. Виявлено більшу ефективність її застосування у порівнянні монотерапією виключно катарального риніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-3 +
Шифр НБУВ: РА320476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Заболотна Н.Г. 
Художні структури в духовних кантатах Й.С.Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.Г. Заболотна ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему музикознавчо-виконавської інтерпретації духовних кантат Йогана Себастьяна Баха в єдності ритуально-гімнічної та концертно-драматичної ліній смислового наповнення. Виконання-інтерпертація бахівських духовних творів, народжених релігійно-культовою традицією та складених антинонімічною єдністю наведених якостей, породжує множинність виконавських прочитань. Вперше запроваджено оригінальний музикознавчо-виконавський метод аналізу духовних творів Й.С.Баха в аспекті реактивності виконавської інтонації на драматичне (адраматичне), пасіонне та хорально-кантове в інтонаційно-драматургічних засновках композиторського тексту та поєднаних з ними індивідуально-стильових позиціях виконавців. Аналіз нотного тексту поєднується з "слуховим" аналізом творів. Наведено твердження про метафоричну місткість образів духовних кантат, що єднають сполучення-накладання показників лірико-епічного гімнічного співу та концертно-світської ліній виконання. Драматургічні властивості духовних творів Й.С.Баха за їх параметрами "хоральності-кантовості" та "пансіонності" створюють результативні щодо виконавського пошуку настанови на концепційність побудови цілого в єдиному виразному "ключі" історично виправданої художньої позиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах Й.С. + Щ314.043 +
Шифр НБУВ: РА322933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Заболотня В.П. 
Біологічні властивості та клініко-епізоотологічне значення P.multocida в респіраторній патології телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.П. Заболотня ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено етіопатогенетичне значення респіраторних захворювань телят 1 - 6-місячного віку та встановлено стадійність у розвитку респіраторного синдрому, яка обумовлена зміною мікробних популяцій, що корелює з клініко-епізоотологічним проявом інфекційної патології респіраторної системи. Встановлено, що 44 % тварин в досліджуваній групі захворіло бактеріальними пневмоніями, до 75,4 % викликаними P.multocida, з них серотипом А - 44,4 %, серотипом В - 16,6 %, серотипом Д - 39 %. Визначено, що захворювання протікало важко, переважно гостро у формі крупозної пневмонії з летальністю до 11,9 %. У телят до 4-х-місячного віку виділено P.multocida серотипу А в 44,4 % і серотипу Д у 38,8 % випадків, у 4 - 6-місячних телят виділення пастерел серотипу А зменшилося до 20,4 %, а серотипу Д збільшилося до 79,6 %, який мав домінуюче значення в поширенні легеневих пастерельозів, викликаючи переважно хронічний перебіг хвороби. Культуру P.multocida серотипу В в місячному віці виділили в 16,6 % випадків, з наступним зменшенням частоти виділення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-911-6 + П871.911-6-8
Шифр НБУВ: РА319179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Заболотний О.В. 
Підвищення ефективності процесів пресування і використання пористих порошкових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.В. Заболотний ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано уточнене рівняння пресування, яке враховує властивості порошкового матеріалу, його зміцнення в процесі пресування, схему навантаження, що дає змогу достовірно описати деформаційну поведінку матеріалу. З використанням континуальної теорії уточнено модель пластичності порошкових середовищ з урахуванням текучості та у разі поверхні навантаження у вигляді центрального еліпсоїда. Запропонована модель відрізняється тим, що встановлює зв'язок компонент тензора напружень не тільки з густиною та механічними характеристиками матеріалу, але й враховує параметри, які містять інформацію про структурні особливості порошкового тіла та зміцнення порошкового матеріалу в процесі пресування. Показано, що явний вид поверхні навантаження під час пресування порошкових матеріалів може бути визначений на базі аналізу результатів їх статичного та гідростатичного пресування. З використанням уточненої моделі пластичності розроблено принципи визначення напружено-деформованого стану в пресованих деталях для радіальної схеми навантаження, що дає змогу під час проведення розрахунків прогнозувати розподіл фізико-механічних характеристик за об'ємом пресування, а також проводити силовий розрахунок обладнання та оснащення для сухого радіально-ізостатичного пресування (СР-ІП). На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано нові технологічні схеми, які дають змогу за рахунок створення умов квазіізостатичного пресування та зниження контактного тертя між порошком і елементами оснащення одержувати порошкові вироби простої та складної в поперечному перерізі форми з рівномірним розподілом густини за об'ємом та стабільними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.4-1 +
Шифр НБУВ: РА328392

Рубрики:

      
8.

Заболотна І.І. 
Особливості клініки, лікування і профілактики некаріозних уражень твердих тканин зубів у робітників Лисичанського склозаводу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.І. Заболотна ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу санітано-гігієнічних умов на Лисичанському склозаводі встановлено, що концентрації діючих несприятливих виробничих факторів (наявність кремнійвмісного пилу, рівень температури приміщень) перевищують гранично допустимі норми. Доведено, що поширеність та інтенсивність некаріозних уражень твердих тканин зубів (мікротріщини емалі та патологічне стирання зубів) у робочих склопромисловості залежать від виду та рівня дії несприятливих виробничих факторів (категорії шкідливості), виробничого стажу. Визначено вплив особливостей виробництва будівельного скла на вміст двооксиду кремнію у твердих тканинах зубів та поширеність і мінералізацію твердих назубних відкладень. Вперше розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо патології твердих тканин зубів некаріозного походження, встановлено його високу ефективність. Запропоновано диференційовану систему оглядів і санації залежно від категорії шкідливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 +
Шифр НБУВ: РА331795

Рубрики:

      
9.

Заболотна М.Л. 
Клініко-гормональна характеристика та удосконалення терапії невиношування при гіперпролактинемії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Л. Заболотна ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 17 с. — укp.

Запропоновано удосконалену методику лікувальних заходів для вагітних з гіперпролактинемією з використанням алколоїдів ріжок. Встановлено, що застосування бромокриптину у комплексі лікувальних заходів сприяє поліпшенню клінічного перебігу вагітності, припиненню галактореї, зменшенню самовільного переривання вагітності до 17,8 % та покращанню закінчення вагітності для матері та плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-3 +
Шифр НБУВ: РА328303

Рубрики:

      
10.

Заболотна Т.В. 
Епістолярна спадщина В.Винниченка: адресування і стиль: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.В. Заболотна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано приватну кореспонденцію В.Винниченка у контексті епістолярної літературної критики. Розкрито роль його листування у літературному процесі першої половини XX ст. Розглянуто теоретичні аспекти дослідження епістолярної спадщини митця. На матеріалі приватної кореспонденції В.Винниченка, Олександра Олеся, Лесі Українки, Є.Чикаленка та М.Горького вивчено їх погляди щодо ролі та завдань літературної критики, охарактеризовано особливості функціонування епістолярних літературно-критичних оцінок та їх вплив на тогочасний літературний процес. Досліджено епістолярну публіцистику В.Винниченка та відкриті листи письменника. Висвітлено історію написання та публікації відкритих листів. Здійснено ретельний аналіз епістолярію В.Винниченка як першоелементів творчого процесу, на підставі якого запропоновано ряд істотних доповнень у вивченні творчої історії романів письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В.К. 13 +
Шифр НБУВ: РА341120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Заболотна О.А. 
Соціалізація учнівської молоді в загальноосвітніх та альтернативних закладах середньої освіти в США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.А. Заболотна ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні з'ясовано теоретичні засади змісту, форм і методів соціалізації учнівської молоді в США. Здійснено порівняльний аналіз культурно-історичних особливостей американського й українського стилів соціалізації, обгрунтовано механізм реалізації у вітчизняній системі освіти американських запозичень. Конкретизовано вплив соціально-економічних, політичних, релігійних і соціокультурних чинників на соціалізацію учнівської молоді в загальноосвітніх та альтернативних закладах середньої освіти в США. Охарактеризовано сучасні концепції, програми й ініціативи, що сприяють соціалізації учнівської молоді в соціально-груповому, політико-правовому й економічному аспектах, досліджено чинники впливу на спрямування шкільних соціалізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312(7СПО) + Ч424(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА335805

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Заболотна І.М. 
Археографічна діяльність та джерелознавчі студії І.П.Крип'якевича: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Заболотна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль І.Крип'якевича в розвитку вітчизняної археографії та джерелознавства. На базі широкого кола архівних й опублікованих джерел, відповідної літератури з дослідженого питання висвітлено основні періоди життя та наукової творчості вченого. Визначено пріоритетні напрями діяльності науковця, серед яких значне місце займають археографічна праця та джерелознавчі студії. Надано оцінку археографічним працям дослідника та з'ясовано особливості його едиційної практики. Проаналізовано його доробок у галузі практичного та теоретичного джерелознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т212(4УКР) + Т1(4УКР)-8 Крип'якевич +
Шифр НБУВ: РА338800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Заболотна І.Б. 
Обгрунтування диференційованих методів ранньої санаторно-курортної реабілітації хворих після холецистектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.Б. Заболотна ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено диференційовані методи раннього відновлювального лікування хворих після холецистектомії з приводу жовчнокам'яної хвороби (ЖКХ) з урахуванням характера та ступеня порушень у гастродуоденальній системі, а також особливостей вуглеводного обміну з метою підвищення ефективності терапії. На підставі результатів комплексного клінічного, лабораторного та інструментального обстеження хворих, визначення специфіки клінічного перебігу раннього відновлювального періоду, стану гепатопанкреатобіліарної та гастродуоденальної систем, прихованих порушень вуглеводного обміну, виявленого взаємозв'язку між важкістю уражень гастродуоденальної системи та порушеннями вуглеводного обміну розроблено диференційовані комплекси лікування з використанням фізіотерапевтичних методів. Досліджено безпосередні й віддалені результати лікування хворих після холецистектомії та доведено, що застосування запропонованих комплексів на етапі ранньої санаторно-курортної реабілітації залежно від характеру та ступеня патологічного процесу у гепатопанкеатобіліарній і гастродуоденальній системах, підшлункової залози та прихованих порушень вуглеводного обміну сприяє значному підвищенню ефективності лікування та запобігає розвитку стійких післяхолецистектомічних розладів і формуванню цукрового діабету II типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43-54 +
Шифр НБУВ: РА334821

Рубрики:

      
14.

Заболотна Н.В. 
Розвиток синонімії в українській мові II половини XVII - I половини XVIII століття (на матеріалі староукраїнської поезії, прози та драматургії): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Заболотна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади системно-історичного аналізу синонімії. Уперше здійснено комплексний аналіз синонімії з використанням текстів різножанрових пам'яток літератури другої половини XVII - першої половини XVIII ст. Реконструйовано синонімічні ряди, з'ясовано специфіку відношень між синонімічними одиницями, функціональні характеристики, генетичні та семантичні джерела синонімії. Обгрунтовано наявність міжмовної синонімії як продуктивного явища епохи у взаємозв'язку зі впливом барокової естетики на поповнення резервів виражальних можливостей словникового запасу української мови. Значну увагу приділено авторським інноваціям у лексичній синонімії в загальному поширенні синонімічних рядів. Визначено добу другої половини XVII - першої половини XVIII ст. як період накопичення синонімічних засобів, висвітлено загальні тенденції у розвитку лексичної синонімії староукраїнської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.3 + Ш141.4-03 + Ш5(4УКР)3-357 + Ш5(4УКР)4-357 +
Шифр НБУВ: РА337145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Заболотний І.П. 
Інформаційно-керуючі системи для локальних електроенергетичних об'єктів на основі сучасних інформаційних технологій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.02 / І.П. Заболотний ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 36 с. — укp.

Висвітлено методологію побудови інформаційно-керуючих систем, багатофункціональних моделей елементів і локальних об'єктів, що адаптуються під актуальний стан електроенергетичного об'єкта. Розроблено методи автоматичного формування моделей на базі загальних принципів побудови АСУТП і сучасних інформаційних технологій для підвищення ефективності функціонування локальних об'єктів електроенергетичної системи (ЕЕС) за різних режимів. Надано характеристику локальних об'єктів ЕЕС, сучасних технологій ведення інформації та програмування. Проведено аналіз існуючих АСУ в електроенергетиці, а також виділено основні чинники та тенденції їх розвитку за умов структурної перебудови електроенергетики та роботи енергетичного ринку. Розроблено інструментальні програмні засоби для інтегрованого розв'язання задач імітаційного моделювання з оцінкою режимів і команд керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-5 +
Шифр НБУВ: РА339600

Рубрики:

      
16.

Заболотній 
Розвиток агропромислової інтеграції на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Володимир Миколайович Заболотній ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96
Шифр НБУВ: РА348280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Заболотна А.В. 
Прогнозування, діагностика та профілактика плацентарної недостатності у вагітних групи високого ризику її розвитку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.В. Заболотна ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти виникнення плацентарної недостатності у вагітних групи високого ризику її розвитку на підставі результатів вивчення функціонального стану фетоплацентарного комплексу, а також розробки та впровадження прогностичних і лікувально-профілактичних заходів. Виявлено та підтверджено даними досліджень чинники ризику розвитку плацентарної недостатності, якими є ускладнення вагітності анемією, пізнім гестозом та запальними захворюваннями нирок. Показано, що у вагітних з зазначеними ускладненнями мають місце порушення гемодинаміки й ендокринної функції фетоплацентарного комплексу, які зумовлюють формування плацентарної недостатності, гіпоксії та синдрому затримки розвитку плодів. Розроблено прогностичні критерії для прогнозування розвитку дослідженої патології і народження дітей у стані гіпоксії у вагітних групи високого ризику розвитку плацентарної недостатності. Представлено наукове обгрунтування та доведено ефективність застосування удосконаленого лікувально-профілактичного комплексу для вагітних з запальними захворюваннями нирок, що належать до цієї групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 +
Шифр НБУВ: РА345233

Рубрики:

      
18.

Заболотна В.О. 
Регулятивний потенціал духовно-етичних цінностей в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / В.О. Заболотна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Досліджено регулятивний потенціал духовно-етичних цінностей за умов глобалізації. Проаналізовано процес зростання впливовості універсальних принципів, які виконують духовно-орієнтовну та нормативно-регулятивну функції. Руйнація традиційної нормативності відбувається у формі деструктивної аномії та формі створення передумов для зростання впливовості "нової нормативності", взаємопов'язаної з процедурами публічної комунікації щодо базових цінностей і запровадження шляхом соціальних інститутів як прикладної етики. У процесі дослідження встановлено, що за умов глобалізації традиційні цінності світського та релігійного ідеалів зазначені процедури залишаються пріоритетним фактором у порівнянні з конвенційною мораллю та природною моральністю. Для активізації процесу втілення в життя етичних принципів необхідна їх конкретизація шляхом ситуаційної раціональності та нормативної освіченості. Сучасна етика бізнесу об'єднує духовно-орієнтаційну та нормативно-регулятивну функції базових гуманістичних цінностей, що створює засади для розробки соціального проекту щодо етичної регуляції поведінки у глобальному світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю700.8 + Ю701.4 + Ю751 +
Шифр НБУВ: РА349576

Рубрики:

      
19.

Заболотний О.І. 
Біологічні процеси в рослинах і грунті та продуктивність кукурудзи при застосуванні гербіциду Базис 75, Зеастимуліну і Рексоліну в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.12 / О.І. Заболотний ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив препаратів "Базис 75", "Зеастимулін" і "Рексолін" за їх сумісного та роздільного застосування на фізіолого-біохімічні препарати за роздільного та сумісного внесення на фізіолого-біохімічні процеси в рослинах кукурудзи та мікробіологічні процеси у грунті, забур'яненість посівів, формування врожайності та якості зерна залежно від норми та способу застосування препаратів. Визначено економічну та біоенергетичну ефективність проведення даного агрозаходу. Установлено, що сумісне застосування даних препаратів має позитивний влив на перебіг основних біологічних процесів у рослинах і грунті, що призводить до підвищення врожайності зерна та покращання його якості, забезпечення високого рівня біоенергетичної та економічної ефективності. За сумісної дії досліджених препаратів спостережено синергізм взаємодії у порівнянні з їх окремим застосуванням. За цього зменшувалася норма втрати Базису 75 на 15 - 20 % у порівнянні з застосуванням гербіциду окремо. На підставі одержаних даних розроблено науково обгрунтовану екологічно безпечну систему застосування гербіциду "Базис 75" (20 г/га) сумісно з препаратом "Зеостимулін" (10 мл/га) або "Рексолін" (200 г/га) за умов досліду та виробництва, вивчено післядію препаратів на наступну культуру сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.539(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Заболотня Т.М. 
Інверсний контекстно-асоціативний метод та програмні засоби автоматизованої орфокорекції природномовних текстових об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Т.М. Заболотня ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено контекстно-асоціативні методи та програмні засоби орфокорекції, реалізація яких забезпечує підвищення швидкості та точності виправлення орфографічних помилок комп'ютерними системами автоматичної обробки текстів (АОТ). Запропоновано інверсний контекстно-асоціативний метод автоматизованого виправлення орфографічних помилок шляхом ітеративного чергування процедур відбору гіпотез з лексико-семантичного словника за ознакою близькості за змістом до контексту та наступної їх перевірки на відповідність формальним критеріям схожості на спотворене слово. Виявлено, що застосування даного методу дозволяє підвищити ефективність відповідних програмних засобів за рахунок зменшення кількості операцій щодо обробки наборів гіпотез у процесі орфокорекції. Запропоновано спосіб структурно-алгоритмічної організації орфокоректора у формі спеціалізованого реактивного програмного агента, який забезпечує його взаємодію з модулями відкритих систем АОТ. Досліджено ефективність нового методу орфокорекції та його програмної реалізації з використанням агентного підходу до побудови програмного забезпечення на базі інформаційно-пошукової системи Єдиного інформаційного середовища НТУУ "КПІ". Експериментально підтверджено теоретичні положення наукового дослідження та запропоновано оптимальні значення параметрів алгоритмів виправлення помилок, використання яких забезпечує ефективну роботу розробленого орфокоректора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.62 +
Шифр НБУВ: РА362599

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського