Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (770)Книжкові видання та компакт-диски (740)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАХАРЧЕНК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Захарченко Е.А. 
Агрохімічна оцінка використання амофосфогіпсу як добрива в умовах чорнозему типового Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Е.А. Захарченко ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу нового комплексного добрива з пролонгуючим ефектом амофосфогіпсу (АФГ) у межах норм N50-N150 на ріст, розвиток, фотосинтетичну діяльність, мінеральне живлення, урожайність та якість ярого ячменю й озимої пшениці, агрохімічні показники чорнозему типового в роки дії та післядії. Визначено, що внесене добриво підвищило вміст азоту в зеленій масі та в зерні. Одержано значний приріст врожаю ярого ячменю та озимої пшениці в роки дії та післядії. Встановлено, що у разі підвищення дози азоту в добриві збільшується гідролітична кислотність. У рік післядії величини даного показника набагато нижчі, ніж у роки дії. Виявлено, що внесення АФГ у збільшених дозах і за азотом викликає збільшення доступних для рослин форм азоту за рахунок процесу дефіксації необмінно поглиненого грунтом амонію. Досліджено механізм пролонгуючого ефекту амофосфогіпсу, який забезпечив гарантовану післядію добрива за рахунок дефіксації попередньо фіксованого амонію грунтом зі складу АФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.36
Шифр НБУВ: РА312114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Захарченко 
Біологічна характеристика популяції судака (Stizostedion lucioperca L.) Каховського водосховища та його промислове значення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ірина Леонідівна Захарченко ; УААН ; Інститут рибного господарства. — К., 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.255.111-81 + П729.8
Шифр НБУВ: РА346317

Рубрики:

      
3.

Захарченко 
Виникнення та розвиток медіа-мистецтв у системі масової комунікації: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / Артем Петрович Захарченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. — К., 2008. — 12 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676
Шифр НБУВ: РА364398

Рубрики:

      
4.

Захарченко К. В. 
Впровадження та розвиток послуг населенню в діяльності оператора поштового зв'язку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. В. Захарченко ; НАН України ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність, характерні ознаки фінансових послуг, а також особливості, нормативно-правові основи та проблеми функціонування ринку фінансових послуг України. Досліджено надання фінансових послуг операторами поштового зв'язку в країнах СНД та Україні. Проаналізовано вилив макроекономічних факторів і доступності об'єктів зв'язку до населення на розвиток фінансових послуг УДППЗ "Укрпошта".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.1
Шифр НБУВ: РА384004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Захарченко А.М. 
Господарська компетенція місцевих державних адміністрацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.М. Захарченко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено господарські компетенції місцевих державних адміністрацій. Розглянуто їх основні завдання у сфері господарювання. Сформульовано визначення поняття господарської компетенції місцевих державних адміністрацій. Виявлено особливості цієї компетенції. Запропоновано основні напрямки вдосконалення законодавства стосовно питань господарської компетенції місцевих адміністрацій. Досліджено дану компетенцію у аспекті створення суб'єктів господарювання та припинення діяльності цих суб'єктів, планування та регулювання господарської діяльності, здійснення контролю у сфері господарювання. Наведено пропозиції щодо уточнення та розширення компетенції місцевих державних адміністрацій у зазначених сферах. Проаналізовано питання реалізації господарської компетенції місцевих державних адміністрацій. Виділено основні фактори, що впливають на ефективність такої реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА349530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
7.

Захарченко В.І. 
Забезпечення ефективності нововведень в промисловості в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / В.І. Захарченко ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2001. — 27 с. — укp.

Висвітлено питання ефективного обгрунтування нововведень у промисловому виробництві за умов глобальних змін у світовій економіці. Розроблено новий напрямок - економічну безпеку території, який грунтується на концепції національної безпеки. Встановлено, що з'ясування протиріч та заканомірностей адаптації науково-технічного процесу та нововведень до умов сучасної технополітики сприятиме ефективній розробці та реалізації економічного механізму подолання технічного відставання регіону. Запропоновано систему інформаційних моделей оцінки інвестиційного проекту впровадження нововведень у верстатобудівному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55
Шифр НБУВ: РА315380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Захарченко А.В. 
Ідейно-художні шукання в українській драматургії кінця ХІХ - початку ХХ століття (проблематика, жанри, характери): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.В. Захарченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше в українському літературознавстві системно досліджено твори маловідомих авторів кінця XIX - початку XX ст. Висвітлено витоки становлення та саморозвиток багатьох творчих індивідуальностей, визначено їх місце та роль у літературному процесі. Проведено розгорнутий аналіз формозмісту п'єс, специфіки художнього інструментарію письменників, їх мистецького світу. Зроблено спробу провести конкретні паралелі в інтерпретації драматургічного доробку маловідомих письменників кінця XIX - початку XX ст., з'ясувати специфіку їх художньої практики на змістовому, формотвірному матеріалі та на прикладі драматичних творів різних жанрів таких митців: Л.Яновської, П.Саксаганського, І.Тогобочного, А.Кащенка, Г.Ващенка, А.Велисовського, В.Таля (Товстоноса), Г.Левченка, К.Ванченка-Писанецького, Н.Кибальчича, С.Яричевського, В.Потапенка, висвітлено найважливіші проблеми процесу становлення та розвитку на рубежі минулих століть драматургії "другого порядку", а також охарактеризовано діалектику взаємозв'язку традиції (реалізму) і новаторства (вкраплення елементів модерністських художніх систем). Досліджено умовний тріумвірат (троїстий союз) драматичних жанрів, складниками яких є історична, комедійна драматургія та модерна драма. На тлі визначних досягнень української драматургії певного жанру дослідженої доби, на базі принципу аналізу розглянуто твори маловідомих читацькому та науковому загалові авторів, які зробили значний внесок у формування української драматургії кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-336 +
Шифр НБУВ: РА351810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Захарченко Т.М. 
Інтенсифікація процесу екстрагування сахарози із бурякової стружки шляхом електромембранної підготовки екстрагента: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Т.М. Захарченко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності бурякоцукрового виробництва шляхом інтенсифікації процесу екстрагування сахарози. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень щодо закономірностей екстрагування сахарози з застосуванням електромембранної підготовки реагенту - електроактивованого водного розчину (ЕАВР). Установлено ефективність застосування ЕАВР та визначено, що у разі наявності домішки в екстрагенті покращується чистота дифузійного соку. З'ясовано ефективність бактерицидної дії ЕАВР стосовно мікрофлори живильної води та дифузійного соку. Показано, що використання біполярної мембрани МБ-3 з покращаними електрохімічними характеристиками й удосконалених гідродинамічних режимів забезпечує підвищення ефективності процесу електромембранної підготовки екстрагента й економії витрат електроенергії. З'ясовано, що здійснення електромембанної обробки дозволяє зменшити в'язкість і підвищити електропровідність розчинів. Досліджено механізм інтенсифікації процесу екстрагування технології та обладнання. Розроблено апаратурно-технологічну схему дифузійного відділення. Проведено випробування запропонованої електротехнології переробки бурякової сировини за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.3 +
Шифр НБУВ: РА363876

Рубрики:

      
11.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
12.

Захарченко А.М. 
Концептуальне забезпечення політики США щодо врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту в 1991 - 2001 рр.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.М. Захарченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення наукових досліджень американських політологів проаналізовано різні аспекти політики США щодо врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту. Систематизовано основні напрямки розвитку політичної думки США, визначено ступінь впливу наукових розробок американської політології на еволюцію концептуального оформлення політичної лінії Вашингтона щодо даної проблеми. Проаналізовано підходи американських політологів щодо розвитку відносин Вашингтона з основними регіональними учасниками конфлікту, з'ясовано роль багатосторонньої дипломатії в американських концепціях і стратегії врегулювання близькосхідного конфлікту. Визначено місце арабо-ізраїльського мирного процесу в зовнішньополітичних концепціях і доктринах адміністрацій Дж. Буша-старшого й Б.Клінтона, виявлено спільне й особливе у підходах офіційного Вашингтона до близькосхідного врегулюання у 1900-ті рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64-(53) + Ф4(7США)64-(53) + Ф4(7США)64-(53)
Шифр НБУВ: РА344616

Рубрики:

      
13.

Захарченков С.П. 
Кредитний ризик: оцінка та управління при фінансуванні інноваційних проектів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.П. Захарченков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення та рекомендації щодо удосконалення механізму оцінки, прогнозування й управління кредитним ризиком у процесі банківського фінансування інноваційних перетворень на підприємствах України. Виявлено особливості інвестиційного кредитування й основні недоліки у процесі управління ризиком. Удосконалено класифікацію факторів, що обумовлюють рівень кредитного ризику. Запропоновано багатокритеріальну класифікацію інновацій за рівнем ризику. Введено поняття "стратегічна зона кредитування". Розроблено методичні засади прийняття ефективних рішень щодо кредитування інновацій на основі системного підходу до оцінки проектної ефективності та ризику. Створено модель, що описує кредитний портфель банку як систему з навантаженим резервом і дає можливість оцінити його надійність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-99 +
Шифр НБУВ: РА331770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Захарченко Д.О. 
Методи оцінки соціальної значимості інвестиційного проекту металургійних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Д.О. Захарченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи оцінювання ефективності інвестиційних проетів, розкрито механізм управління ними на металургійних підприємствах. Розкрито сутність поняття "інвестиції на стадії техніко-економічного обгрунтування", "соціальна значимість інвестиційного проекту". Проаналізовано вітчизняні та зарубіжні методичні підходи щодо оцінювання ефективності інвестиційних проектів, виявлено фактори, що сприяють інвестиційній активності металургійних підприємств. Запропоновано метод оцінювання соціальної значимості проекту, що дозволяє визначити соціальний та екологічний ефект, який позитивно впливає на покращання якості оцінювання та визначається спрямованістю проекта. Запропоновано механізм управління інвестиційним проектом, що дозволяє на передінвестиційній стадії спрогнозувати наслідки реалізації проекту на навколишнє середовище, а на виробничій - контролювати досягнення запропонованих соціальних показників. Наведено рекомендації щодо застосування імітаційного моделювання, що дозволяє виявити соціальні показники, які свідчать про вплив на показник чистого дисконтованого доходу та сприяють підвищенню економічної ефективності за рахунок підвищення соціальної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-56 +
Шифр НБУВ: РА360034

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Захарченко Р.М. 
Методи прийняття рішень в системах управління запасами на підприємствах в умовах обмеженого часу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Р.М. Захарченко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методи та моделі вирішення оптимізаційних задач у системах управління запасами, що забезпечують безперебійну, ритмічну роботу та підвищення ефективності функціонування підприємства. Впроваджено й адаптовано методи управління запасами для багатопродуктової моделі з обмеженим часом зберігання продукції. Розроблено програмний комплекс для автоматичної побудови матриці оптимальних маршрутів до постачальників, який мінімізує витрати у процесі надходження сировини. Запропоновано модель управління запасами продукції з коротким терміном зберігання за обмежених нормативних фондів підприємства, одержано математичне, алгоритмічне та програмне забезпечення. Розроблено новий спосіб автоматичного встановлення вагових коефіцієнтів для з'ясування відносного значення кожного постачальника за заданими критеріями для машинної реаліазції за методом аналітичної ієрархічної процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-591-210.301 +
Шифр НБУВ: РА336341

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Захарченко В.П. 
Методика управління ефективністю функціонування систем електропостачання повітряних суден: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.13.03 / В.П. Захарченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано вибір критерію ефективності функціонування електроенергетичних комплексів (ЕЕК) повітряних суден (ПС), визначено його оціночний показник. Розроблено принципи та умови системного управління ефективністю ЕЕК, визначено методи досягнення поставленої мети. Обгрунтовано вибір методу моделювання та розроблено модель функціонування ЕЕК у процесі його льотної та технічної експлуатації. Запропоновано процедури формалізованого опису принципів побудови та функціонування систем електропостачання (СЕП). Формалізація об'єднує характеристики внутрішніх властивостей СЕП з її вихідними ефектами, віднесеними до нормованих рівнів безпеки польотів ПС. За результатами статистичного моделювання процесу функціонування ЕЕК та їх аналізу розроблено систему оцінок резерву надійності СЕП ПС, комплекс методик керування параметрами програм технічної експлуатації (ТЕ) СЕП ПС, а також спосіб оцінки якості функціонування СЕП за параметрами електричної енергії, яка генерується на борту ПС. Доведено економічну доцільність впровадження розроблених рекомендацій щодо зміни параметрів програм ТЕ СЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О562-05 +
Шифр НБУВ: РА321748

Рубрики:

      
17.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Захарченко П. В. 
Моделі економіки курортно-рекреаційних систем: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.11 / П. В. Захарченко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 35 с. — укp.

Запропоновано концептуальні та методологічні засади моделювання й аналізу економічних процесів, які відбуваються в курортно-рекреаційній галузі, основою яких є комплекс положень та принципів, що дозволяють обгрунтувати механізми поведінки й адаптації курортно-рекреаційних систем у нелінійних дисипативних середовищах, визначити параметри їх стійкого економічного функціонування та будувати сучасні механізми конкурентоспроможності й інтеграції, а також систему категорій і понять, необхідних для формування нових методологічних і методичних засад. Побудовано комплекс економіко-математичних моделей оцінювання впливу рекреацій на розвток курортних територій, сукупність структурно-функціональних і поведінкових моделей, які розвивають і доповнюють системний підхід до визначення поведінки складної курортно-рекреаційної системи за умов нестійкості, нерівноваги та самоорганізації, а також спектр адативних моделей. Запропоновано теоретико-методологічний підхід до створення механізму формування конкурентоспроможності організацій курортно-рекреаційного комплексу й обгрунтовано теоретико-методологічні засади побудови механізмів утворення інтеграційних об'єднань в кypoртно-peкрeaцiйнiй галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58 в611
Шифр НБУВ: РА384138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Захарченко О.О. 
Моделювання дозиметричних властивостей детекторів гамма-випромінювання на основі високоомних напівпровідників: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / О.О. Захарченко ; Харк. фіз.-техн. ін-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено фізичну та математичну модель процесів, що відбуваються в напівпровідникових детекторах під час взаємодії з gamma-випромінюванням. Проаналізовано, що введення фактора захоплення до залежності ширини піка повного поглинання від енергії gamma-випромінювання дозволило одержати кількісний збіг розрахованих і виміряних амплітудних спектрів CdTe (CdZnTe) детекторів як в області переважання фотоефекту, так і в області домінування комптонівського розсіяння. Розроблено методику відновлення функцій відгуку CdTe (CdZnTe) детекторів за умов значних рівнів теплових шумів і флуктуацій захоплення заряду. Визначено межові рівні еквівалентного шумового заряду в приладах для спектрометрії та дозиметрії gamma-випромінювання, де використовується CdTe (CdZnTe) детектори. Розроблено методику визначення параметрів переносу носіїв заряду в високоомних детекторах без порушення їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.54,022 +
Шифр НБУВ: РА366406

Рубрики:

      
20.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського