Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (517)Книжкові видання та компакт-диски (477)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЧМ$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кучмеровська Т.М. 
Біологічна дія вітаміну PP та його похідних у нервовій системі щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Т.М. Кучмеровська ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Досліджено механізми біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі. Виявлено факт існування специфічного зв'язування NAD "мембранною системою", яка представлена NAD-зв'язуючим білком. Визначено, що в ЦНС вітамін PP та NAD здійснюють модулюючу дію на процеси вивільнення та зворотнього поглинання серотоніну, дофаміну та ГАМК на моделях патологій нервової системи (PP-гіповітаміноз, хвороба Паркінсона, діабетична нейропатія). Встановлено наявність нікотинамідних динуклеотидів у синаптичних пухирцях та синаптосомах, а також системи синтезу та розпаду NAD у нервових закінченнях "пуринергічних відділів" головного мозку. Доведено важливу роль синаптичних пухирців нервових закінчень у прояві пресинаптичної модуляторної дії NAD. Знайдено, що NAD концентраційно-залежно впливає на трансмембранний потенціал плазматичної мембрани нервових закінчень. Коригуюча дія вітаміну PP та його похідних, ймовірно, здійснюється через NAD-зв'язуючий білок та їх участь в окисно-відновних та інших метаболічних процесах. Запропоновано гіпотезу щодо механізмів реалізації біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*022*112.6,022 + Е60*725.321.13*06,022 + Р281.771-29
Шифр НБУВ: РА308453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кучменко Е.М. 
Взаємовпливи історико-культурних процесів Заходу і Сходу в XVIII-XX ст. (на прикладах художньої культури): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 17.00.01 / Е.М. Кучменко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Об'єктом дослідження є історіософський діалог з питань взаємовпливу історичних, культурних, зокрема, художніх, процесів Заходу і Сходу на прикладах історіографічного аналізу наукової думки з урахуванням принципу історизму. Хронологічні рамки дослідження охоплюють новий час - XVIII-XX ст. - період, підготовлений Ренесансом та Реформацією. Під впливом зовнішнього фактора на Сході створюється так звана "третинна модель". Традиційний менталітет людини на Сході змінюється, що не могло не відбитися на культурі. Аналізується, як ставилась і вирішувалась проблема діалогу культур Заходу і Сходу науковою думкою XVIII-XX ст.; визначаються методологічні та методичні особливості вивчення культурних процесів із урахуванням художньої культури країн Заходу і Сходу, а також розроблено концепцію дослідження історико-культурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кучменко С.М. 
Групи з великими системами підгруп, близьких до нормальних: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / С.М. Кучменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено групи, в яких система узагальнено нормальних підгруп є досить великою у певному сенсі, а саме: підгрупа H групи G називається майже нормальною в G, якщо множина підгруп, спряжених з H у групі G скінченною, або, що рівносильно, нормалізатор підгрупи H має скінченний індекс у групі G; підгрупа H групи G називається наближено нормальною в G, якщо H має скінченний індекс у своєму нормальному замкненні у групі G. Зазначено, що ці підгрупи введено до розгляду Б.Нейманом, який показав, що якщо всі підгрупи групи є майже нормальними (відповідно наближено нормальними), то група має центр скінченного індексу (відповідно скінченний комутатор). На підставі даних дослідження зауважено, що вивчення властивостей систем майже нормальних і наближено нормальних підгруп та їх впливу на структуру усієї групи є актуальною задачею, що має своє специфічне коло питань. Розглянуто групи, в яких підгрупи, що не є майже нормальними (відповідно наближено нормальними), задовольняють деякі умови скінченості певного рангу. Поняття рангу, що є узагальненням поняття вимірності векторного простору, є важливою числовою характеристикою, взаємопов'язаною з групою. У теорії груп природно виникли та досить ефективно працюють різні ранги. Вивчено узагальнено розв'язані групи, в яких система підгруп, що є наближено нормальними (відповідно система підгруп, що не є майже нормальними), складаються з підгруп: скінченного 0-рангу, скінченного секційного p-рангу, p - просте число; скінченного секційного рангу; скінченного спеціального рангу; скінченного тотального рангу, скінченного мінімаксного рангу, а також з черніковських і майже поліциклічних підгруп відповідно. Узагальнена розв'язність є природним обмеженням за такого роду досліджень, оскільки приклади груп, побудованих О.Ю.Ольшанським та його учнями, показують, що за межами класу узагальнено розв'язних груп ситуація є кардинально відмінною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.35,0 +
Шифр НБУВ: РА340619

Рубрики:

      
4.

Кучма О.П. 
Діалогічність як принцип стильового мислення в музиці 2-ої половини XX ст. (на прикладі творчості Р.Щедріна): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.П. Кучма ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено стильові процеси музики XX ст. у контексті такої домінуючої тенденції культури даного періоду, як поліфонічність, що дозволяє визначити ціннісну роль творчого процесу та співвіднести розвиток мистецтва з філософським осмисленням стану сучасної культури. Відповідно до концепції діалогу М.Бахтіна уточнено сутність поняття "стиль", до наукового обігу введено категорію "стильове мислення". Обгрунтовано новий підхід щодо об'єднання до однієї системи особливостей стилеутворення у музиці XX ст., починаючи від формування творчого напрямку (феномену неостилів) та закінчуючи деякими стилістичними особливостями твору (жанрово-стильові запозичення). Розроблено підхід щодо вивчення нових стильових утворень у музичі XX ст. у контексті дослідження двох функцій традиції - охоронної та перетворювальної. Розкрито сутність явища стильового діалогу та його роль у музиці XX ст. у співвіднесеності з ціннісним аспектом композиторської творчості й основними тенденціями розвитку мистецтва даного періоду. Визначено основні типи діалогу, що можуть проявляти себе через категорію стилю. Виявлено культурно-історичні передумови інтенсивного використання стильового діалогу у творчості композиторів 2-ої половини XX ст. Досліджено типи включення іностильового матеріалу у твір та оціночні аспекти у його застосуванні. Вперше у вітчизняному музикознавстві проаналізовано твори Р.Щедріна кінця 1980-х - початку 1990-х рр., виявлено специфіку прояву стильового діалогу у творчості композитора. Встановлено особливості пізньої творчості Р.Щедріна. Визначено стильові ознаки жанру концерту як одного з провідних у творчій діяльності митця останніх років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712.5 + Щ313(4РОС)6-81 Щедрін Р. +
Шифр НБУВ: РА357987

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
5.

Кучмистенко О.В. 
Метод контролю за витоками і несанкціонованими відборами нафти з магістральних нафтопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Кучмистенко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено метод контролю за витоками та несанкціонованими відборами нафти з магістральних нафтопроводів. На базі методів нечіткої логіки моделі контролю несанкціонованого відбору нафти з магістрального нафтопроводу розглянуто задачу створення, розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення для нижнього рівня автоматизованої системи контролю технічного стану магістрального нафтопроводу шляхом подальшого розвитку алгоритмів визначення місця та часу несанкціонованих відборів нафти з використанням запропонованої логіко-лінгвістичної моделі, що забезпечує визначення місця витікань та несанкціонованих відборів нафти з магістрального нафтопроводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.02-69 +
Шифр НБУВ: РА345195

Рубрики:

      
6.

Кучмій О.П. 
Міжкультурне співробітництво як чинник зовнішньої та внутрішньої політики в умовах державотворчих зрушень: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.П. Кучмій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі теоритечного та практичного матеріалу з'ясовано сутність і особливості політики міжкультурного співробітництва (МС) на глобальному, регіональному та національному рівнях, висвітлено ефективність зовнішньої та внутрішньої політики держав в аспекті міжкультурної взаємодії та політичних взаємовпливів. Розглянуто теоретико-методологічні засади МС як чинника політичної культури та ідеології, визначено складові комплексного впливу МС на зовнішню та внутрішню політику держав за умов державотворчих зрушень. Досліджено стратегічні імперативи політики МС на прикладі провідних стран світу, зокрема, США, Канади та Французької Республіки. Розкрито роль і значення культурної дипломатії як засобу політичного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055 + Ф4(0)64 + Ф3(0)6 +
Шифр НБУВ: РА342914

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Кучма О.І. 
Німецькі емоційно-експресивні частки та їх відтворення українською мовою (на матеріалі українських перекладачів сучасної німецької прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.І. Кучма ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний аналіз способів і прийомів передачі функцій німецьких емоційно-експресивних часток (ЕЕЧ) та їх сполучень українською мовою. Обгрунтовано необхідність та можливість відтворення функції ЕЕЧ у перекладі для забезпечення інваріантності прагматичної пресупозиції висловлювання та когерентності тексту перекладу. Запропоновано новий підхід щодо лексикографічного представлення ЕЕЧ та оцінки лексичних відповідників як найбільш економного та стилістично адекватного засобу мови перекладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.74 +
Шифр НБУВ: РА331757

Рубрики:

      
8.

Кучма Л.О. 
Нормативні межі маніпулювання електоратом у виборчому процесі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.О. Кучма ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему обмеження маніпулювання свідомістю електорату у виборчому процесі. Побудовано цілісну систему нормативних обмежень маніпулювання електоратом у виборчому процесі, в якій враховано моральні, правові та політичні аспекти нормування суспільних взаємодій. До даної системи віднесено нормативно-правові, особистісно-психологічні та соціально-політичні обмеження маніпулювання, якими є законодавчо закріплена відповідальність за використання маніпулятивних технологій у політичних процесах, методи розпізнавання маніпуляції та способи захисту, сформовані громадянською культурою та характером взаємозв'язку людей у політичній сфері. Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння політичного маніпулювання, уточнено його сутність як прихованого впливу на здійснення політичного вибору. Розкрито значення громадянської культури та громадянської компетентності як чинників обмеження маніпулювання у політичному процесі. Розглянуто проблему забезпечення інформаційно-психологічної безпеки особистості, суспільства та держави як окремої складової національної безпеки держави. Визначено основні напрями зростання рівня невразливості до маніпулятивних технологій. Обгрунтовано необхідність культивування свідомого відношення громадян до своєї ролі у політичному процесі та відповідальності за здійснений вибір, уникнення надмірної емоційності під час прийняття рішень, набуття досвіду виявлення використання маніпулятивних технологій у виборчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф015.29 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА354917

Рубрики:

      
9.

Кучма М.О. 
Організація навчального процесу з англійської мови в десятих класах загальноосвітньої середньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.О. Кучма ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено метод навчання англійської мови в десятих класах середньої загальноосвітньої школи, проаналізовано основну суперечність навчального процесу та визначено шляхи її вирішення. Основну суперечність сформульовано як розбіжність між високим інтелектуальним розвитком десятикласника і низьким рівнем володіння іншомовним матеріалом. Запропоновано вирішувати її шляхом збагачення мовного запасу через опрацювання мовного матеріалу в репродуктивних вправах, незалежно від його цільового призначення та через концентричну організацію матеріалу; вираженням складних думок за допомогою наявного запасу іншомовного матеріалу; зміцненням міжматематичних зв'язків. Подолання основної суперечності навчального процесу з англійської мови залежить від психофізіологічних і соціальних особливостей десятикласників. Розроблено методику, побудовану за принципом концентричності з урахуванням принципів систематизації та узагальнення, яка передбачає використання опрацьованої системи вправ для вирішення основної суперечності навчального процесу. Наведена система включає вправи, спрямовані на розширення запасу мовного матеріалу учнів, на формування стратегій щодо спрощення висловлювання, формування вмінь використовувати міжматематичні зв'язки під час побудови власного висловлювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.0
Шифр НБУВ: РА313032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кучма Ю.В. 
Підвищення технічного рівня зубчастих конічних передач Новікова на основі багатокритеріальної оптимізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.В. Кучма ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 24 с.: рис. — укp.

Вперше побудовано математичну модель багатокритеріальної оптимізації зубчастих конічних передач Новікова для підвищення технічного рівня конічних передач. Здійснено багатокритеріальний синтез і отримано раціональні вихідні контури НС-1К та СУДУ-1, що забезпечують для конічних передач Новікова більш високі якісні показники працездатності на відміну від відомих вихідних контурів. Проведено дослідження сприйнятливості зубчастих конічних передач Новікова з вихідними контурами НС-1К та СУДУ-1 до похибок виготовлення та монтажу. Розраховано допуски на точність виготовлення конічних передач Новікова з синтезованими вихідними контурами, а також допуски зуборізних голівок для зубчастих конічних передач Новікова з двома лініями зачеплення. Адекватність теоретичного моделювання підтверджено результатами експериментального дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.555.4
Шифр НБУВ: РА314596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кучма С. М. 
Поліпшення комплексу властивостей елінварного сплаву 44НХМТ методом комбінованої деформаційно-термічної обробки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / С. М. Кучма ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок структури з комплексом елінварних властивостей сплаву 44НХМТ та виявлено її оптимальний характер. Показано, що найбільш високий комплекс властивостей досягається за певного співвідношення розпаду твердого розчину за безперервним механізмом всередині зерна та переривчастого - на межах зерен. Визначено закономірності структурних перетворень в процесі деформаційного впливу та старіння і розроблено науковий підхід до використання методу комбінованої деформаційно-термічної обробки для створення оптимального структурного стану та забезпечення високого комплексу елінварних властивостей для сплаву 44НХМТ. Запропоновано новий метод комбінованої деформаційно-термічної обробки елінварного сплаву електромеханічних фільтрів, що включає холодне деформування, динамічне старіння та остаточне штучне старіння. Розроблено методику визначення оптимального температурного режиму остаточного етапу комбінованої деформаційно-термічної обробки індивідуальних плавок залежно від фактичного хімічного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К651-01
Шифр НБУВ: РА380519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Кучма Л.М. 
Просторовий розподіл покладів вуглеводнів і шляхи підвищення ефективності пошуково-розвідувальних робіт на нафту і газ у Дніпровсько-Донецькій западині: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Л.М. Кучма ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто характер розподілу промислових скупчень вуглеводнів (ВВ) різного фазового стану та величини запасів за площею тйу стратиграфічному розрізі Дніпровсько-Донецької западини. Зміни у співвідношенні скупчень ВВ різного складу виявлено більше за площею, ніж за вертикаллю, що обумовлено просторовою диференціацією у розміщенні зон переважних нафто- та газонакопичень. Проаналізовано ефективність геологорозвідувального процесу за піввіковий період, порівняно обсяги пошуково-розвідувальних робіт і досягнуті результати. Встановлено тенденції у зміні в часі ефективності геологорозвідувальних робіт залежно від зменшення вуглеводневого потенціалу надр. За результатами комплексного аналізу показників ефективності пошуково-розвідувальних робіт і геолого-економічної оцінки ресурсів ВВ визначено найперспективніші для подальшого відтворення запасів райони западини. Розглянуто резерви та шляхи підвищення ефективності геологорозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 687
Шифр НБУВ: РА312877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кучмєєв О. О. 
Психологічні особливості міжособистісних стосунків жінок-військовослужбовців: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / О. О. Кучмєєв ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено психологічні особливості міжособистісних стосунків жінок-військовослужбовців за умов військової служби. Виявлено основні психологічні особливості міжособистісних стосунків жінок-військовослужбовців. З'ясовано основні причини виникнення проблемної міжособистісної взаємодії жінок-військовослужбовців під час службової діяльності. Розроблено програму психологічної діагностики та запобігання виникненню проблемної міжособистісної взаємодії жінок-військовослужбовців та експериментально перевірено її ефективність. Вдосконалено практичні рекомендації командному складу щодо запобігання проблемній міжособистісній взаємодії у військових підрозділах, де проходять службу жінки-військовослужбовці, у різних ситуаціях службової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-733 + Ю954.04 + Ц4,8(4УКР)244.19
Шифр НБУВ: РА376662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Кучманич І. М. 
Розвиток домагань підлітків у процесі внутрішньосімейних взаємин: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / І. М. Кучманич ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Порушено проблему розвитку домагань підлітків у контексті внутрішньосімейних взаємин. На підставі аналізу літературних і дослідних даних встановлено, що домагання особистості є самостійним компонентом її самосвідомості, який тісно пов'язаний з цільовою структурою. Розкрито особливості параметрів висоти, адекватності та стійкості домагань у підлітковому віці. Виявлено, що серед вагомих чинників впливу на розвиток домагань у підлітка є стиль сімейного виховання й особливості сімейної згуртованості, які репрезентують дитячо-батьківські взаємини. Розроблено систему роботи, яка спрямована на психокорекцію домагань з метою підвищення їх рівня, оптимізації патерну цілепокладання та параметру адекватності. Встановлено, що важливим і необхідним напрямом роботи щодо корекції домагань підлітка є соціально-психологічна робота з їх батьками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.2 + Ю956-994-06
Шифр НБУВ: РА375454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кучменко Т.М. 
Стан гіпофізарно-яєчникової системи у жінок фертильного віку після тиреоїдектомії та радіойодтерапії з приводу раку щитоподібної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Т.М. Кучменко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

За даними вмісту гонадотропних і статевих гормонів у сироватці крові молодих жінок, прооперованих з приводу диференційованого раку щитовидної залози (РЩЗ), визначено вплив тиреоїдектомії та наступної радіойодтерапії на стан гіпофізарно-яєчникової системи як провідної ланки ендокринної регуляції менструальної функції жінки. Установлено порушення циклічної функції цієї системи та принципу зворотного зв'язку у регуляції менструального циклу, які мають прояв у змінах вмісту та ритму секреції гонадотропних і статевих гормонів крові, порушенням процесів фолікуло- та лютерогенезу, ановуляції. У динаміці першого року після тиреоїдектомії гормональний дисбаланс поглиблюється. Визначено структурні зміни яєчників і матки за даними ультрасонографії та їх взаємозв'язок з вмістом статевих і гонадотропних гормонів у крові у післяопераційний період у стані гіпотиреозу та на тлі супресивної терапії РЩЗ з використанням препарату "Лівотироксин". Розроблено комплекс лікувальних заходів і доведено його ефективність для запобігання та корекції порушень гормональної забезпеченості менструального циклу та ритму секреції гонадотропних і статевих гормонів у жінок після лікування РЩЗ. Показано позитивний вплив рекомбінантного тиротропіну людини (тирогену) на циклічну секрецію гонадотропних і статевих гормонів у жінок, прооперованих з приводу диференційованого РЩЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-5 + Р712.5 +
Шифр НБУВ: РА355625

Рубрики:

      
16.

Кучма Н.З. 
Стан і функціонування літературної критики в Західній Україні 20- 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.З. Кучма ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації описано стан та проаналізовано особливості функціонування української літературної критики як літературно-критичного дискурсу Галичини 20-30-х років ХХ століття. Автор реконструює картину літературного життя Західної України в складі Другої Речіпосполитої Польщі, уточнює вплив суспільно-політичних, ідеологічних і культурологічних чинників на диференціацію і гетерогенність функціонування ідейно-естетичного критицизму, а також систематизує літературно-критичні жанри, які функціонували в періодиці Галичини окресленого періоду, простежуючи їх соціодинаміку з погляду теорії естетичної комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6

Географічні рубрики:

      
17.

Кучма О. Л. 
Страховий стаж як категорія трудового права і права соціального забезпечення України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. Л. Кучма ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено співвідношення категорій "страховий стаж" і "трудовий стаж". Визначено характерні особливості категорій "стаж роботи", "період роботи", "юридичний факт", досліджено вплив стажу роботи на права осіб від давнини до сьогодення. Проаналізовано значення стажу для різних галузей права. Надано визначення поняття 'страховий стаж". Виявлено колізії у правовому регламентуванні обчислення періодів трудової діяльності й інших періодів, які зараховуються до різних видів стажу. Обгрунтовано методологічні основи впливу страхового та трудового стажу на призначення й обчислення різних видів пенсій. Проведено порівняльний аналіз впливу трудового та страхового стажу щодо призначення й обчислення інших видів соціального забезпечення. Визначено основні тенденції впливу пенсійного реформування на місце та роль страхового стажу у трудових правовідносинах і правовідносинах у праві соціального забезпечення. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про соціальне забезпечення та працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА384722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кучман І. М. 
Функціонально-семантична категорія каузативності в сучасній українській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. М. Кучман ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано лінгвальну сутність категорії каузативності, уточнено термінологічний апарат лінгвістичних досліджень причиново-наслідкових відношень, описано спеціалізовані та неспеціалізовані засоби вираження каузативних відношень. Визначено лексико-семантичні та семантико-граматичні ознаки каузативних дієслів, що становлять центр категорії каузативності, і на основі дериваційних процесів у їх системі охарактеризовано лексичний, фразеологічний, словотвірний, морфологічний і синтаксичний типи дієслівного каузатива. Проведено аналіз спеціалізованих на вираженні каузативних відношень іменників, прислівників, прийменників і сполучників, а також неспеціалізованих синтаксичних засобів вираження каузативних відношень у простому, простому ускладненому, складному реченні та у складному синтаксичному цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-2
Шифр НБУВ: РА379251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Підодвірна М. І. 
«Феномен ненадійного наратора в українській прозі ХХ століття: історико-літературний вимір» / М. І. Підодвірна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації досліджено феномен ненадійного наратора в динаміці літературних форм ХХ століття. Виокремлено тенденції виникнення ненадійної нарації в українській літературі 20-30-х рр. ХХ ст. і на цій основі простежена закономірність її майстерної реалізації у прозі В. Винниченка («На той бік»), Миколи Хвильового («Я (Романтика)»), В. Домонтовича («Доктор Серафікус»), Майка Йогансена («Подорож ученого доктора Леонардо…»), Ґео Шкурупія («Двері в день»). Проаналізовано типи ненадійного наратора у постмодерністських романах Ю. Андруховича («Рекреації», «Московіада», «Перверзія»). Доведено, що українські письменники переосмислювали традиції класичної літератури та творили іншу прозову конструкцію, заґрунтовану на експериментах з принципами організації та структуруванням художнього тексту, жанрами й викладовими формами. Наголошено, що у творах ХХ ст. (окрім «Я (Романтика)») простежуються ознаки карнавалізації й актуалізується меніппея як жанрова традиція, в якій співіснують кілька фабул і сюжетів, а ненадійний наратор ускладнює наративну структуру. У кожному творі виділено ознаки ненадійної нарації та охарактеризовано ефект, нею зумовлений.Ключові слова: ненадійний наратор, наративна стратегія, меніппея, карнавалізація, іронія, жанр, авторський стиль, рецепція.^UThe thesis investigates the phenomenon of unreliable narrator in the dynamics of literary forms of the twentieth century. The tendencies of the development of unreliable narration in the Ukrainian literature of the 20-30's of the XX century are characterized. The performed analysis allows to prove the skillful use of unreliable narration technique in the prose of V. Vynnychenko (“On the Other Side”), Mykola Khvylovyi (“I (Romance)”), V. Domontovych (“Doctor Seraphicus”), Mike Jogansen (“Journey of Dr. Leonardo”), Geo Shkurupiy (“Doors in a Day”). The types of unreliable narrator in the postmodern novels by Yu. Andrukhovych (“Recreations”, “Moskowiada”, and “Perversion”) were also analyzed. It was proved that each of the writers bypassed the traditions of classical literature and created completely different prose texts, based on the experiments with the structural principles of literary compositiont, genres and narrative forms. The author argues that in a number of texts (except for “I (Romance)”) we can trace the manifestations of carnivalization and actualized menippeah as a genre tradition in which several plotlines and subjects coexist, and an unreliable narrator is the major component of a higher structural level of composition. Therefore, it is important to single out the primary story, which in this context is closely linked to the act of storytelling in general and the unreliable narrator in particular. The focus is on the stylistics of the text, characterized by increased emotionality and expressiveness. Thus, special attention is paid to the motivation of the provocative behavior of a narrator. Tus, each work outlines the features of an unreliable narration and the resulting effect. It was proved that understanding of the above phenomenon allows to express meanings and to activate the role of the reader in the understanding of modern and postmodern texts. Keywords: unreliable narrator, narrative strategy, menippeah, carnivalization, irony, genre, author's style, reception.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кучмєєв О. О. 
Формування економічної безпеки підприємств оптової торгівлі. / О. О. Кучмєєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню наукової проблеми, яка полягає у розробленні теоретико-методологічних основ і практичних рекомендацій щодо формування економічної безпеки підприємств оптової торгівлі. У дослідженні на основі проведеного аналізу функціонування підприємств оптової торгівлі досліджено чинники внутрішнього та зовнішнього середовища, визначено ті, що проявляють найбільший ступінь негативного впливу, та запропоновано заходи протидії зазначеному впливові. Розроблено: алгоритм формування економічної безпеки підприємств оптової торгівлі; інтегровану систему управління ризиками; модель управління бізенес-процесами підприємств оптової торгівлі; ключові індикатори ідентифікації ризиків у логістичних системах підприємств оптової торгівлі; інноваційний підхід для прийняття ефективних управлінських рішень щодо формування економічної безпеки підприємств оптової торгівлі; механізм управління економічною безпекою на підприємстві оптової торгівлі.^UThe dissertation solves a scientific problem, which consists in the development of theoretical and methodological foundations and practical recommendations for the formation of economic security of wholesale enterprises.The results of the author's research consist in the systematization of approaches to understanding the essence of the economic security of enterprises, substantiating the importance of the formation and comprehensive provision of the economic security of wholesale enterprises, developing its structure with adaptation to the specifics of the activities of domestic wholesale enterprises and taking into account the influence of various factors. It is proposed to understand the latter as the challenges, risks, threats and dangers that arise in the internal and external environment. In this case, "challenges" should be understood as a set of circumstances, not necessarily a negative impact, to which it is necessary to respond, because if they are ignored, they can cause positive or negative consequences for wholesalers; "threats" - the influence of the external environment, its subjects or internal elements of the system, which can lead to potential losses; under "risks" - in connection with the actualization of the threat of occurrence in each of the spheres of activity of the enterprise subjective and / or objective events that could lead to positive or negative consequences for him and cause deviations from the planned parameters


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського