Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (344)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=МАТВІЙЧУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Матвійчук Я.М. 
Роль змін верхніх дихальних та травних шляхів у первинній діагностиці аутоімунного тиреоїдиту та гіпотиреозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Я.М. Матвійчук ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Вивчено патологію верхніх дихальних та травних шляхів у хворих на аутоімунний тиреоїдит, гіпотиреоз, еутироїдний багатовузловий зоб, ревматоїдний поліартрит. В результаті проведеного обстеження у 65 хворих встановлено, що симптоми з боку верхніх дихальних та травних шляхів у хворих на аутоімунний тиреоїдит значною мірою співпадають зі стадійністю аутоімунного тиреоїдиту і пов'язані з гормональним станом щитовидної залози та рівнем титрів антитіл до тиреглобуліну та мікросомальної фракції. Чим нижчий рівень гормонів щитовидної залози і вищий рівень титрів антитіл до тиреоглобуліну та мікросомальної фракції, тим більш виражені патологічні зміни у тканинах верхніх дихальних та травних шляхів. На підставі результатів дослідження запропоновано скринінг-симптоми для виявлення аутоімунного тиреоїдиту та гіпотиреозу, які дають підстави лікарям-неендокринологам, передусім сімейним лікарям, запідозрити аутоімунний тиреоїдит та гіпотиреоз, своєчасно скерувати хворих до фахівців, що забезпечить їм своєчасне адекватне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682-37

Рубрики:

      
2.

Матвійчук В.І. 
Маркетингове дослідження ринку як фактор формування стратегії підприємства (на прикладі підприємств чорної металургії України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.І. Матвійчук ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 22 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та практичних досліджень і рекомендацій щодо організації та здійснення маркетингового дослідження ринку товарів виробничого призначення з метою підвищення ефективності стратегії управління промисловим підприємством у процесі формування виробничо-господарської діяльності металургійних підприємств. Обгрунтовано необхідність та визначено умови здійснення аналітичної функції маркетингу. Доповнено існуючу класифікацію маркетингових досліджень. Запропоновано модель стратегічного управління підприємством. Розроблено структурно-логічну схему комплексного дослідження ринку товарів чорної металургії. Запропоновано методику вивчення сучасного стану внутрішньої торгівлі металопродукцією на регіональних ринках, визначення типу та рівня монополізації ринку, вивчення сучасного стану технологій металургійного виробництва; динамічну модель виробництва і споживання сталі з урахуванням циклічних складових. Встановлено й обгрунтовано тенденції структурної перебудови металургійних підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-211.1 + У9(4УКР)305.551-211.1
Шифр НБУВ: РА309919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Матвійчук А.В. 
Екологічне знання та його вплив на формування стилю мислення в сучасній науці: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / А.В. Матвійчук ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано підхід до екологічного знання як до специфічної галузі, яка постає складноутвореною системою різнорідного знання, відмінною за рівнем концептуально-теоретичної та соціальної організації. Відмічено особливе значення екологічного знання у соціокультурній сфері та безпосередній вплив галузі на формування стилю мислення в сучасній науці, а також механізми подібного впливу та його результати. Визначено характерні риси (особливості) екологічного стилю мислення, що можуть стати основою для вирішення глобальних проблем сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622
Шифр НБУВ: РА316415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Матвійчук Б.О. 
Обструктивний рак ободової кишки як хірургічна та онкологічна проблема: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Б.О. Матвійчук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 31 с. — укp.

Досліджено проблему обструктивного раку ободової кишки. Узагальнено результати обстеження та лікування 202 хворих з обтураційною непрохідністю ободової кишки ракового генезу. З'ясовано вплив на безпосередні та віддалені наслідки лікування загальноклінічних, лабораторних, інструментальних і патоморфологічних результатів досліджень. Розроблено діагностично-лікувальний алгоритм, опрацьовано метод кількісного визначення ступеня операційного ризику, створено новий тип етапної операції у найчисленнішій групі хворих з ІІІ стадією пухлинного процесу, обгрунтовано доцільність раннього застосування ад'ювантної хіміотерапії 5-фторурацилом у поєднанні з левамізолом за умов загальнохірургічного відділення. Складено адаптовану до умов невідкладної хірургії класифікацію оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-59
Шифр НБУВ: РА314599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Матвійчук М.В. 
Геохімія рідкіснометалевого рудоутворення в докембрійських лужних породах та карбонатитах Приазовського блоку Українського щита: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / М.В. Матвійчук ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено закономірності розподілу рідкісних елементів, визначено геологічні та фізико-хімічні умови кристалізації, джерела речовин і генезис рідкісноземельного зруденіння в лужних породах і карбонатитах докембрію Приазовського блоку Українського щита (УЩ). На підставі комплексного дослідження речовинного складу порід мінералів, ізотопно-геохронологічних та ізотопно-геохімічних досліджень встановлено певні закономірності розподілу рідкісних елементів у лужних породах і карбонатитах Приазовського блоку УЩ. Встановлено, що в деяких лужних породах і карбонатитах мінерали-концентратори рідкісних елементів концентруються в підвищених або породоутворювальних кількостях, утворюють прояви та родовища (Азовське, Балка Мазурова). Перспективними щодо виявлення таких родовищ визначено масиви Малотерснянський та Дмитріївський. Доведено, що формування родовищ азовського типу відбувається в диференційованих (розшарованих) інтрузіях сієнтів, які мають геохімічну спеціалізацію щодо цирконію та лантаноїдів, збагачені леткими компонентами - фтором і водою, нагромадженими в процесі кристалізаційної диференціації розплаву. Зроблено висновок, що ізотопні дані про лужні породи та карбонатити Приазов'я свідчать про їх мантійне походження. Зазначено, що окремі ділянки мантії дещо відрізняються своєю неоднорідністю, зумовленою різними геодинамічними обстановками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.1(45УКР)-24 + Д59(45УКР)432
Шифр НБУВ: РА318582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Матвійчук О.Є. 
Діяльність шкільних бібліотек по забезпеченню інформаційних потреб старшокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / О.Є. Матвійчук ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес забезпечення інформаційних потреб учнів старших класів засобами шкільної бібліотеки. Висвітлено погляди вчених на роль бібліотеки навчального закладу як центру задоволення потреб в інформації. Проаналізовано теоретичні праці з питань функціонування бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу (шкільний бібліотечно-інформаційний центр, бібліотека-медіатека). Розглянуто теоретико-методологічні засади вивчення та задоволення інформаційних потреб, досліджено їх зміст і структуру, а також інформаційно-комунікативну діяльність учнів старших класів. Визначено специфіку діяльності бібліотекарів шкільних бібліотек, запропоновано модель підвищення їх кваліфікації за умов післядипломної освіти, розкрито складові їх професійної компетентності. Розроблено модель діяльності даної бібліотеки з ефективного забезпечення інформаційних потреб старшокласників, структурними елементами якої є дослідження потреб учнів в інформації, комплектування фонду, підвищення професійної компетентності шкільного бібліотекаря, формування бібліотечно-інформаційних умінь старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.8
Шифр НБУВ: РА330799

Рубрики:

      
7.

Матвійчук Ю.В. 
Фізичні засади отримання високоміцних станів в метастабільних бета титанових сплавах методами швидкісної термічної обробки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Ю.В. Матвійчук ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с.: іл. — укp.

Встановлено, що титанові бета сплави у загартованому на метастабільну фазу стані мають різну деформаційну здатність, яка визначається схильністю до формування в бета фазі субзеренної структури. Показано, що необхідною умовою для утворення дрібнозернистої структури з середнім розміром зерна до 10 мкм під час рекристалізації за умов неперервного нагрівання є мінімальна ширина інтервалу рекристалізації. Зазначено, що в усіх досліджених сплавах розпад метастабільної бета фази може відбуватися за двома принципово відмінними механізмами: стадійним (виділенню альфа фази передує утворення проміжних фаз) і прямим (альфа фаза виділяється прямо в матриці). Доведено, що для отримання оптимальної комбінації міцності та пластичності необхідне проведення розпаду метастабільної бета фази за термокінетичних умов, що відповідають реалізації стадійного механізму розпаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 +
Шифр НБУВ: РА339154

Рубрики:

      
8.

Матвійчук А.М. 
Історична еволюція поетики української пісні (кінець XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / А.М. Матвійчук ; Київ. нац. ун-т культури та мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі узагальнення літературно-художніх творів кінця ХІХ - початку ХХ ст., результатів наукових досліджень проаналізовано особливості історичної еволюції української пісенної поетики (УПП) даного періоду. Показано історичні витоки української пісні у контексті утвердження та розвитку пісенних жанрів, визначено культурно-історичні обставини, що сприяли актуалізації УПП. Охарактеризовано основні тенденції розвитку поетики пісенного слова в Україні в аспекті реконструкції еволюції поетичного образу в українській пісні, описано особливості поетичного слова в професійній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(45УКР)-631 + Ш5(4УКР)53-335 +
Шифр НБУВ: РА342793

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Матвійчук А.В. 
Моделювання та аналіз економічних систем на підгрунті теорії нечіткої логіки: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / А.В. Матвійчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 33 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні положення стосовно моделювання економічних систем і процесів на підгрунті інструментарію нечіткої логіки. Запропоновано концепцію, відповідно до якої побудовано економіко-математичну модель прогнозування фінансових показників з урахуванням певних правил з теорії хвиль Елліотта, які є ефективними для одержання довго- і короткострокових прогнозів та характеризуються можливість адаптації відповідно до реальних даних. У межах розробленої концепції побудовано економіко-математичну модель відтворення рейтингів цінних паперів і проведення скринінгу акцій, яка є перехідною ланкою між моделями прогнозування та моделями аналізу фінансового стану емітента. На базі синтезу методів нечіткої логіки та нейронних мереж розроблено багаторівневу ієрархічну систему оцінювання конкурентоспроможності підприємства. Побудовано моделі діагностики банкрутства підприємства (установи) з застосуванням методів багатофакторного дискримінантного аналізу і реалізацією механізму нечіткого логічного висновку. Запропоновано концептуальний підхід до оцінювання ризику ухиляння від сплати податків суб'єктами господарювання для їх розподілу за категоріями уваги податкових органів та на його базі розроблено методику формування плану-графіка податкових перевірок. За результатами проведених експериментів доведено обгрунтованість наведених теоретичних положень і доцільність застосування методів нечіткої логіки для моделювання економічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.213 +
Шифр НБУВ: РА354763

Рубрики:

      
10.

Матвійчук Б.В. 
Агроекологічні аспекти біологізації землеробства на ясно-сірих супіщаних лісових грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.В. Матвійчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у короткоротаційних сівозмінах проведено комплексне екологічне оцінювання впливу тривалого застосування органічних (гній, солома, сидерат) і мінеральних добрив та їх поєднань на агроекосистему ясно-сірого лісового грунту за умов Полісся України. Встановлено зв'язок оптимальних параметів і нормативних показників агрофізичних, фітосанітарних і біотичних властивостей ясно-сірого лісового грунту Полісся з системою традиційного та "біологічного" ведення землеробства. Для Полісся України визначено поширення в орному шарі дощових черв'яків як одного з показників біологічної активності грунту за комплексного використання мінімалізованого обробітку грунту та "біологічного" ведення землеробства. Встановлено підвищення окупності одиниці мінеральних добрив за умов максимального залучення в біологічний кругообіг біогенних елементів побічної продукції рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8 +
Шифр НБУВ: РА361272

Рубрики:

      
11.

Матвійчук В.К. 
Кримінально-правова охорона навколишнього природного середовища: проблеми законодавства, теорії та практики: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.К. Матвійчук ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

З урахуванням міжнародного, вітчизняного та зарубіжного досвіду запропоновано концептуальні теоретичні та практичні положення та висновки щодо кримінально-правової охорони навколишнього природного середовища, заходів з удосконалення законодавства та правозастосовної діяльності у зазначеній сфері, тенденцій сучасної кримінально-правової політики в аналізованій сфері. Розроблено сучасну систему кримінально-правової охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано теоретичну модель системи складів злочинів проти нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 +
Шифр НБУВ: РА361054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Матвійчук А.В. 
Громадські організації як чинник становлення громадського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Матвійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади становлення громадянського суспільства, розкрито суть і уточнено зміст поняття "громадські організації". З'ясовано специфіку виникнення, розвиток та функціонування даних організацій у контексті їх впливу на становлення громадянського суспільства. Виокремлено моделі функіцонування та шляхи впливу громадських організацій на державну політику й узагальнено зміст, принципи й умови утворення даних організацій у сучасній Україні. Розкрито специфіку їх діяльності та взаємодії з державою у контексті становлення громадянського суспільства у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА362379

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Матвійчук Л.Ю. 
Особливості забруднення важкими металами приавтомагістральних територій Волинської області: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Л.Ю. Матвійчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено закономірності забруднення техногенними полютантами приавтомагістральних територій Волині. Охарактеризовано підходи до аналізу сучасної структури пришляхової мережі. Базуючись на певних ландшафтних принципах, вивчено приавтомагістральні території. Розкрито роль історичних, природних і суспільно-економічних передумов і чинників розвитку транспортної сітки Волині. Проведено ландшафтно-геохімічне дослідження основних приавтомагістральних смуг автомобільних доріг загальнодержавного значення даної області. Виявлено закономірності розподілу хімічних елементів у грунтово-рослинному покриві приавтомагістральних територій шириною 100 м. Проведено детальний аналіз різних фрагментів доріг (з урахуванням гіпсометрії, форми, експозиції, підйому та спуску), на підставі яких виявлено загальні закономірності розсіювання полютантів залежно від зазначених чинників. Для оцінювання накопичення важких металів у грунтах, рослинах застосовано методичні прийоми, запропоновані І.М.Волошиним у 1998 р. Уточнено загальноприйняту методику розрахунку розсіювання плюмбуму. Розраховано коефіцієнт акумуляції хімічних елементів для двадцятип'яти, п'ятидесяти та стометрової смуги. Дані одержано за допомогою модифікованої формули, наближені до величин, одержаних за лабораторним методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О3 н63 +
Шифр НБУВ: РА355365

Рубрики:

      
14.

Матвійчук В.А. 
Розвиток ресурсозберігаючих процесів локального ротаційного деформування на основі оцінки деформівності металів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / В.А. Матвійчук ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено науково-технічну проблему розробки та вдосконалення ресурсозберігальних процесів локального ротаційного деформування для одержання високоякісних виробів. Запропоновано способи випробування металів на пластичність. Створено тензорну модель нагромадження пошкоджень у металах за немонотонного деформування. Досліджено напружено-деформований стан матеріалу заготовок у даних процесах і вплив технологічних параметрів на характер формозміни, їх деформівність і стійкість. Показано, що застосування запропонованого методу досліджень дозволило на якісно новому рівні вивчити механіку процесу формоутворення заготовок і розробити шляхи розвитку та вдосконалення штампування обкочуванням, вальцювання, поверхневого пластичного деформування, комбінованих способів локального деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К62-64 +
Шифр НБУВ: РА368332

Рубрики:

      
15.

Матвійчук М.В. 
Структура і властивості високоміцних титанових сплавів, синтезованих із використанням гідрованого титану: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / М.В. Матвійчук ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розроблено фізичні засади одержання високоміцних псевдо-бета титанових сплавів з високим вмістом легуючих елементів (до 18 мас %) методом синтезу з порошкових компонентів на основі гідрованоготитану. Проведено порівняльне дослідження процесів хімічної гомогенізації, еволюції мікроструктури, ущільнення гетерогенних сумішей у процесі синтезу сплавів Ti-5Al-5V-5Mo-3Cr та Ti-10V-2Fe-3Al. Показано, що максимально швидке завершення синтезу досягається у разі введення легуючих елементів у вигляді комплексних сполук відповідного хімічного складу, а лімітувальним процесом під час синтезу є заліковування пористості. Розкрито специфіку сплавів даного класу, легованих одночасно елементами, які стабілізують alpha та beta-фази. Виявлено, що внаслідок складного взаємозв'язку еволюції системи пор і зеренної структури одержати густину, наближену до теоретичної, надвичайно складно. Показано, що ефективними методами формування високоміцних станів у сплавах є створення рівномірних дифузійних потоків за рахунок використання дисперсних фракцій легувальних порошків і модифікація температурно-кінетичних умов синтезу для забезпечення процесу розпаду гідриту титану виключно у beta-області. На підставі проведених досліджень розроблено вимоги до порошку гіриду титану й одержано прототипи виробів з високоміцних титанових сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.16 + К345.16 +
Шифр НБУВ: РА369174

Рубрики:

      
16.

Матвійчук В.П. 
Педагогічна технологія формування ціннісних орієнтацій у майбутніх офіцерів-прикордонників: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.П. Матвійчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості формування ціннісних орієнтацій у майбутніх офіцерів-прикордонників, удосконалено критерії та рівні визначення їх сформованості у курсантів. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічну технологію формування ціннісних орієнтацій у майбутніх офіцерів-прикордонників, елементами якої є концептуальна частина, що включає цільові настанови й орієнтації, основні ідеї та принципи; особливості змісту навчально-виховного процесу, до яких віднесено педагогічні умови формування ціннісних орієнтацій у курсантів, участь структурних підрозділів академії (відділів, служб) як суб'єктів реалізації заходів педагогічної технології; процесуальна частина, яка включає організацію навчально-виховного процесу, особливості застосування форм і методів навчання та виховання як єдиного цілого, керівництво педагогічним процесом (діагностика, планування, коригування, моделювання); програмно-методичне забезпечення, компонентами якого визначено навчальні програми та тематичні плани, унаочнення та технічні засоби навчання та виховання, діагностичний інструментарій. Досліджено вплив факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на формування ціннісних орієнтацій у курсантів НАДПСУ ім. Б. Хмельницького за сучасних умов. Розроблено методичні рекомендації керівному складу навчального закладу щодо формування ціннісних орієнтацій у курсантів-прикордонників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-723 + Ц4,8(4УКР)397-33 +
Шифр НБУВ: РА362809

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Матвійчук Т.В. 
Психологічні особливості розвитку педагогічних здібностей викладачів вищого навчального закладу: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.В. Матвійчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено структурно-функціональну модель та розкрито психологічні особливості розвитку педагогічних здібностей викладачів ВНЗ. Експериментально виділено типи функціональних взаємозв'язків професійно-педагогічних і предметно-педагогічних здібностей, стилю педагогічної діяльності й індивідуально-психологічних характеристик викладачів ВНЗ у процесі професійної діяльності. Удосконалено комплексну методику вивчення педагогічних здібностей викладачів ВНЗ. Розкрито вплив предметної спрямованості й етапу професійного становлення на формування стилю педагогічної діяльності та психологічної структури педагогічних здібностей викладачів ВНЗ. Визначено індивідуально-психологічні детермінанти розвитку педагогічних здібностей та індивідуальності викладача ВНЗ у процесі його професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91-724 + Ч481.421 +
Шифр НБУВ: РА368472

Рубрики:

      
18.

Матвійчук О.Б. 
Оцінка ризику гнійно-септичних ускладнень у невідкладній хірургії тонкої та товстої кишок із урахуванням параметрів гормонального гомеостазу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Б. Матвійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни дистресорної реакції організму у разі виникнення післяопераційних гнійно-септичних ускладнень (ГСУ) у хворих на гострі захворювання тонкої та тостої кишок. Вперше встановлено, що найбільш інформаційними для оцінювання даної реакції є рівні адреналіну та 17-кетостероїдів у добовій сечі. Вперше на основі статистичного аналізу виокремлено 15 факторів ризику розвитку післяопераційних ГСУ у невідкладній хірургії тонкої та товстої кишок і визначено прогностичну значущість кожного з них. Розкрито роль і значення гормональної стресорної реакції організму та стану зсідальної системи крові у прогнозуванні ризику післяопераційних ГСУ у невідкладній хірургії тонкої та товстої кишок. Розроблено й апробовано об'єктивізований спосіб бального оцінювання ризику ГСУ у невідкладній хірургії тонкої та товстої кишок з урахуванням параметрів гормональної стресорної реакції організму. Досліджено вплив анамнестичних даних, показників об'єктивного стану пацієнта, параметрів імунного статусу, запалення та ендогенної інтоксикації, окремих методів лікування хворих на гострі хірургічні захворювання тонкої та товстої кишок на виникнення ГСУ. Вперше запропоновано адаптовану до умов невідкладної абдомінальної хірургії методику медикаментної профілактики ГСУ, яка передбачає корекцію дистресорного стану пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23-387 +
Шифр НБУВ: РА362524

Рубрики:

      
19.

Матвійчук Я.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Я.В. Матвійчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне дослідження кримінального законодавства України, Литви, Латвії й Естонії про встановлення відповідальності за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту. Визначено суспільну небезпечність даного виду правопорушення, розглянуто його об'єктивні та суб'єктивні ознаки. Виявлено спільні та відмінні ознаки у кримінальному законодавстві України, Литви, Латвії й Естонії, показано переваги та недоліки правових систем даних країн. Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України про встановлення відповідальності за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА362907

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Матвійчук Т.П. 
Займенникова реалізація текстових категорій: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т.П. Матвійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості реалізації текстових категорій прономінативними засобами у сучасній українській літературній мові. Розкрито сутність поняття текстової категорії, визначено її основні типи. Систематизовано референційні та семантичні параметри займенників. Охарактеризовано явища дейксису й анафори у контесті функціонально-семантичних текстових ознак займенника. Визначено роль і місце займенника у реалізації текстових категорій. Проаналізовано текстові функції займенників різних семантичних розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.4
Шифр НБУВ: РА369936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського