Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (690)Книжкові видання та компакт-диски (459)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>A=НАЙД$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Найдьонова О. Є. 
Біологічна деградація чорноземів при зрошенні: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.18 / О. Є. Найдьонова ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О. Н. Соколовського, нац. наук. центр. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено закономірності спрямованості зміни стану мікробних ценозів чорноземів під впливом зрошення залежно від якості зрошувальних вод, тривалості й інтенсивності зрошення, структури сівозміни, застосовуваних агромеліоративних заходів, вихідних властивостей грунту. Досліджено динаміку та визначено темпи відновлення біологічних властивостей чорнозему звичайного після припинення зрошення. Розроблено та запропоновано систему біологічних показників для оцінювання агроекологічного стану зрошуваних грунтів. Встановлено вплив забруднення зрошувальних вод і грунту важкими металами на розвиток біодеградаційних процесів у чорноземі звичайному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.4-25 + П062
Шифр НБУВ: РА373749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Найдьонов В.Г. 
Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / В.Г. Найдьонов ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено структурні елементи впізнавання тирозинової тРНК синтетазою в реакції аміноацилювання з використанням методу сайт-направленого мутагенезу. Встановлено, що додатковий С-кінцевий домен тирозил-тРНК синтетази покращує каталітичну ефективність аміноацилювання тРНК-транскрипту за рахунок підсилювання зв'язування останнього з ферментом. Виявлено критичне значення амінокислотного залишку лізин-147 для активності тирозил-тРНК синтетази печінки бика в аміноацилюванні гомологічної тРНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.226*725.111.46
Шифр НБУВ: РА319316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Найденко А.Г. 
Визначення надійності різців з алмазних композиційних НТМ шляхом реєстрації та аналізу акустичної емісії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.Г. Найденко ; Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему визначення надійності різців з алмазних композиційних надтвердих матеріалів (НТМ) у процесі точіння шляхом реєстрації та аналізу сигналів акустичної емісії, зумовлених зносом різального інструменту (РІ) на прикладі процесів точіння силумінів різцями, оснащеними алмазно-твердосплавними пластинами (АТП). За умов зазначених процесів зареєстровано сигнали акустичної емісії з найменшим спотворенням з зони різання за рахунок застосування нової конструкції різця та широкосмугового датчика, розміщеного безпосередньо в місці контакту з передньою поверхнею різальної пластини. Встановлено зв'язок між обвідною високочастотного сигналу акустичної емісії та показниками надійності різців - зносом на задній поверхні та параметром шорсткості обробленої поверхні за допомогою попередньо навченої та оптимізованої штучної нейронної мережі. За цього середня відносна похибка визначення показників надійності становила від 6 до 12 % у порівнянні з прямими вимірюваннями. З використанням доопрацьованої методики розрахунку ймовірності руйнування різців з урахуванням криволінійної форми різальної кромки АТП виявлено, що під час точіння силумінів для зниження небезпечних напружень в АТП, які зумовлюють зменшення надійності різця за показником ймовірності його руйнування, необхідно уникати глибин різання, менших за 0,1 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-1 +
Шифр НБУВ: РА363792

Рубрики:

      
4.

Найденко О.Є. 
Внутрішньовиробничі аспекти формування конкурентної стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Є. Найденко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань, пов'язаних з узагальненням і розвитком теоретичних і методичних підходів, а також розробкою практичних рекомендацій щодо адаптації внутрішнього середовища підприємства (ВСП) до вимог, які виникають у процесі формування його конкурентної стратегії (КС). Викладено порядок вибору типу КС на підставі застосування критеріїв доцільності її реалізації. Розроблено методи оцінки відповідності організаційної структури управління підприємством його КС, визначення відповідності КС підприємства його технології виробництва. Запропоновано методику діагностики стану ВСП, методичний підхід до забезпечення взаємовідновідності КС підприємства та його ВСП. Наведено методичні рекомендації щодо прогнозування взаємовідповідності ВСП і КС підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА342809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Найдьонов В.Г. 
Вплив агротехнічних прийомів на урожайність зерна і насіння нових гібридів кукурудзи в умовах зрошення південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.Г. Найдьонов ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично визначено оптимальний тип гібриду кукурудзи для умов південного Степу. Вивчено вплив агротехнічних заходів (дози добрив, густоти стояння) на продуктивність нового гібриду кукурудзи Сиваш та його батьківських форм на ділянках гібридизації. За умов південної зони Степу України проведено багатофакторні дослідження з метою розробки елементів сортової агротехніки нових гібридів кукурудзи. Розроблено елементи агротехніки середньораннього гібриду інтенсивного типу Сиваш та його батьківських форм. Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах і ділянці гібридизації залежно від рівня зволоження, доз азотного добрива та густоти рослин. Вивчено основні агротехнічні заходи. Економічно й енергетично обгрунтовано доцільність вирощування зерна та насіння гібриду кукурудзи Сиваш. На підставі результатів досліджень, проведених за умов півдня України, одержано дані стосовно формування продуктивності рослин кукурудзи різних генотипів, які мають важливе практичне значення для виробників товарного зерна та насінницьких господарств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-408(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Найда І.Т. 
Гіпертрофія міокарда як маркер пошкодження при ішемічній хворобі серця та артеріальній гіпертензії: діагностика, нейрогуморальні чинники, вплив лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.Т. Найда ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-2 + Р410.030-37 + Р410.11-37 +
Шифр НБУВ: РА370510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Найдьонов С.В. 
Детермінований хаос у нелінійних системах з розривами: Автореф. дис... д- ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Найдьонов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2007. — 34 с. — укp.

Висвітлено проблему динамічного хаосу в нелінійних системах з розривами, до яких відносяться більярди й інші фізичні системи, які описуються відображеннями з розривами. Запропоновано універсальний геометро-динамічний підхід для опису більярдів. Уведено нові категорії - симетричний фазовий простір, інволюція, "лакуни" та "дискримінанти" більярда тощо. Побудовано топологічну теорію, теорію інволюцій, нормальних форм, а також інваріантних розподілів більярдів. Відкрито ефекти, що пов'язані з впливом топології фазового простору на динаміку більярда. Виявлено кореляційний ефект між інваріантним розподілом і кривизною більярда. Відкрито новий тип хаотичних більярдів - поліморфні більярди. Висвітлено особливості хаосу в більярдах з розщепленням променів. На прикладі розривних відображень відкрито ефект виколення періодичних орбіт і запропоновано пов'язаний з ним універсальний сценарій спонтанного переходу від регулярного руху до хаосу. Розроблено динамічну модель для оптичних систем, в якій передбачено фотометричний закон у випадку хаотичного світлозбирання та спектрометричний закон для регулярного світлозбирання. Побудовано теорію двоенергетичної радіографії та встановлено універсальну залежність між ефективним атомним номером матеріалу та його радіографічним рефлексом. Наведені результати добре співпадають з відомими експериментальними даними та визначають принципи створення нових фізичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.26,022 +
Шифр НБУВ: РА352513

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Найденко О. В. 
Керування асинхронним електроприводом механізму обертання з підвищеним вантажем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / О. В. Найденко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність за оптимального керування електроприводом механізму обертання одночасного керування електроприводом механізму зміни вильоту стріли як другої керувальної дії. Запропоновано закони керування обома електроприводами, які забезпечують максимальну швидку дію механізму обертання за обмеження коливань підвішеного вантажу. Вперше запропоновано та використано спосіб керування асинхронним двигуном, який обмежує динамічні навантаження в податливих кінематичних ланках за оптимального керування. Розроблено методи мікропроцесорного оптимального керування асинхронним електроприводом механізму обертання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О922-05
Шифр НБУВ: РА369247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Найдюк Ю.Г. 
Мікроконтактна спектроскопія систем з сильними електронними кореляціями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.Г. Найдюк ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено нормальний, магнітовпорядкований і надпровідний стан в з'єднаннях зі змінною валентністю, Кондо-решітках і системах з важкими ферміонами методом мікроконтактної спектроскопії. Вперше використано вимірювання за наднизьких температур у сильних магнітних полях. За допомогою механічно контрольованих розривних контактів реалізовано режим вакуумного тунелювання в одному циклі з вимірюванням металічних контактів аж до атомного розміру. Отримано інформацію про основний стан сильнокорельованих систем, відносно спектра елементарних збуджень у нормальному стані та особливостей електронного спектра в надпровідному стані. Узагальнено та вивчено основні закономірності та нові ефекти, пов'язані з впливом нерівноважних електронів, фононів та інших квазічастинок на транспорт через мікроскопічні звуження на межі розділу двох середовищ з різними ферміївськими параметрами, кристалічною структурою та основним станом. Розвинуто новий напрям у спектроскопії складних інтерметалічних систем у нормальному та надпровідному станах за допомогою точкових контактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15 + В344.6
Шифр НБУВ: РА313014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Найдьонова О.В. 
Морфологічна характеристика фетоплацентарної системи в строку гестації 20 - 27 тижнів при затримці внутрішньоутробного розвитку плода: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.В. Найдьонова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено ознаки пошкодження та адаптації фетоплацентарної системи у разі затримки внутрішньоутробного розвитку (ЗВУР) плоду в термінах гестації 20 - 22, 23 - 25, 26 - 27 тижнів. ЗВУР плоду у всіх строках гестації мали жінки, які переривали вагітність, з низьким соціально-економічним статусом, не перебували у шлюбі, мали пологи й аборти в анамнезі, палили, погано харчувались, у деяких відмічалися алергійні реакції. Виявлено затримку фетального розвитку зі зменшенням маси й антропометричних показників, а також органо-плацентарних індексів, зріст плацентарно-плодового коефіцієнта, ознаки порушення плацентації у ІІ та ІІІ триместрах вагітності. У процесі гістологічного дослідження встановлено патоморфологічні зміни, розлади кровообігу, порушення дозрівання ворсинчастого хоріона, недостатність адаптивних процесів. Стереометрично - збільшення питомої ваги хоріальної пластинки, інфарктів, хоріального епітелію та строми термінальних ворсин, фібрину в міжворсинчастому просторі, зменшення питомої ваги судин, зафіксовано потовщання плацентарного бар'єру. За результатами кореляційного аналізу зроблено висновок про збільшення кількості та сили кореляційних взаємозв'язків у системі мати - плацента - плід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3
Шифр НБУВ: РА318367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Найдовська І.В. 
Особливості життєвого стилю жінок у залежності від типу їх гендерної ідентичності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.В. Найдовська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив статево-рольових структур особистості, зокрема, їх рівневих і структурних особливостей на формування життєвого стилю жінок. Розглянуто різноманітні його аспекти: реалізованість жіночого потенціалу, кар'єрні орієнтації, особливості здійснення гендерно-специфічних ролей, функціональні особливості подружніх відносин, особливості любовних стосунків у шлюбі. Показано, що статево-рольова регуляція життєвого стилю жінок більшою мірою виражена тоді, коли є відхилення нормативної структури симптомокомплексу "маскулинності/фемінінності" від андрогінної моделі статево-рольових властивостей особистості. Виявлено психосемантичні особливості структури жіночого простору, а також з'ясовано особливості особистості та стилю керівництва в різних групах жінок-керівників. Запропоновано методики вимірювання рівня реалізованості життєвого потенціалу жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА326025

Рубрики:

      
12.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Найда Р.Г. 
Просвітницько-виховна діяльність молодіжних товариств на Волині (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Р.Г. Найда ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суспільно-політичні та соціально-економічні передумови становлення та розвитку молодіжних товариств Волині у 1919 - 1939 рр. Висвітлено їх просвітницько-виховну діяльність, розглянуто її зміст, методи, форми та науково-методичне забезпечення. До наукового обігу введено нові архівні матеріали та маловідомі факти щодо просвітницько-виховної діяльності малодіжних організацій краю. Охарактеризовано етапи та пріоритетні тенденції їх розвитку, розкрито специфіку проведення просвітницько-виховних заходів. Зроблено порівняльне оцінювання діяльності молодіжних товариств різних національностей - українських, польских, чеських, німецьких, єврейських. Доведено, що виникнення та становлення молодіжних товариств на Волині відбувалося під впливом соціокультурних чиників, еволюції педагогічних ідей. Висвітлено вплив молодіжних організацій краю на формування культурно-освітніх традицій. Зроблено висновок, що за умов поліетнічності Волині молодіжні товариства сприяли утвердженню культурних цінностей на засадах добра та моралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Ф75(4УКР346)02 +
Шифр НБУВ: РА360196

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Найдюк О.В. 
Семантичні та функціональні особливості прецедентних феноменів у німецькомовному дискурсі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Найдюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розмежовано різні види прецедентних феноменів, проінтерпретовано їх семантичні та комунікативно-функціональні властивості. Встановлено взаємозв'язок і взаємоактуалізацію різних видів прецедентних феноменів (імен, висловлювань, ситуацій, текстів, жанрів). Запропоновано субкласифікації прецедентних імен і прецедентних висловлювань, досліджено різні можливості апеляції до прецедентних текстів, ситуацій, жанрів. Проаналізовано інформативну, номінативну, сюжетно-композиційну функції та функцію характеризації прецедентних феноменів. На підставі результатів аналізу у дискурсивній парадигмі даних утворень виявлено їх міждискурсивні міграції, а також можливості щодо профілізації різних концептів: політичних, економічних, культурних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 + Ш5(0)943.24-357 +
Шифр НБУВ: РА362904

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Найдеш О.В. 
Символічні властивості початкових сполучень приголосних у сучасній німецькій мові: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.В. Найдеш ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 22 с. — укp.

Вперше за допомогою психолінгвістичних, структурних і квантитативних методів здійснено комплексний аналіз символічних значень німецьких початкових сполучень приголосних у мові та символічних функцій цих фонемних сполучень у тексті. Подано об'єктивні та суб'єктивні тенденції у вивченні звукозображальності. Здійснено розподіл фонестемної лексики за частотними, морфологічними, стилістичними та семантичними підкласами. Запропонований "мінорно/мажорний" поділ поетичних і прозових творів німецькомовної літератури сприяє виявленню певних закономірностей уживання у будь-якому мотивному творі відповідних фонестемних рядів, що також сприяє посиленню мінорної чи мажорної тональності тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-11 +
Шифр НБУВ: РА367073

Рубрики:

      
16.

Найда А.М. 
Стійкі народні порівняння як об'єкт фразеології (семантичний і структурний аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.М. Найда ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено теоретичні засади фразеологізації народних порівнянь, опрацьовано їх ідеографічну класифікацію з метою виявлення ідеографічних груп, ідеографічних і синонімічних рядів, а також структурно-семантичних моделей. Проаналізовано мотиви та шляхи виникнення варіантів стійких народних порівнянь, показано модифікаційні зміни на різних мовних рівнях (фонетичному, морфологічному, синтаксичному). Описано основні шляхи та способи формування стереотипних образів-характеристик антропонімів за допомогою образних стійких народних порівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33
Шифр НБУВ: РА318088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Найдьонова Г.О. 
Суб'єктивні чинники тілесного розвитку осіб із різним соціальним статусом: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Г.О. Найдьонова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження проблеми визначення суб'єктивних чинників тілесного розвитку людини. На підставі аналізу існуючих підходів щодо вивчення загальносоматичного розвитку та його взаємодії з життєвим шляхом виокремлено напрями їх взаємовпливу. Запропоновано модель взаємодії життєвого шляху та загальносоматичного розвитку, в якій поряд з традиційними групами детермінант враховано вплив суб'єктивних чинників життєвого шляху (таких як внутрішня, особистісна, життєва позиція) на загальносоматичний розвиток. Емпірично досліджено позицію особистості відносно свого становища (статусу) в соціальній струтурі як детермінанти образу тіла та тілесного розвитку. Наведено характеристику тілесного розвитку як феномену соматичного розвитку. Визначено детермінанти, структуру та функції образу тіла як чинника тілесного розвитку людини. Встановлено значення образу тіла для регуляції тілесного розвитку людини за умов його детермінації такими внутрішніми чининками як позиція щодо соціального статусу, цілісність або ушкодженість тіла. З'ясовано, що у разі наявності активно-перетворювальної позиції щодо соціального статусу вплив образу тіла на дії відносно тіла залежить від ушкодженості тіла. Доведено, що для пасивно-пристосувальної позиції уявлення, переживання та оцінювання тіла пов'язані з пристосуванням до соціальних вимог, настановлення та дії щодо тіла спрямовані на уникнення фізичних навантажень у праці. Визначено особливості функціонування образу тіла в структурі самосвідомості осіб з фізичною інвалідністю у порівнянні зі здоровими особами. Розроблено оригінальну методику "тілесний" семантичний диференціал для вивчення структурних компонентів образу тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю932.1-214 +
Шифр НБУВ: РА358518

Рубрики:

      
18.

Найда С. А. 
Теорія та проектування широкосмугових електроакустичних трактів для медичних приладів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.08 / С. А. Найда ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено теоретичні основи для розрахунку та проектування широкосмугових електроакустичних трактів медичних приладів. Розрахунок параметрів систем, смуга частот яких порівняна з більшою з парціальних частот, проведено аналітично за допомогою моделі зв'язаних контурів, що дозволило сформулювати принципи побудови широкосмугових систем, які відрізняються між собою характером демпфування. Цю ж модель застосовано і для акусто-механічної системи середнього вуха людини з урахуванням слухової труби. Запропоновано п'єзовипромінювач, який використовується в УЗ апаратах для лікування захворювань. Після аналізу можливих варіантів було вибрано метод побудови та розрахунку випромінювача з металевим чвертьхвильовим узгоджувальним шаром і електричними коригувальними ланцюгами. Одержано П-подібну форму АЧХ п'єзоперетворювачів для УЗ сканерів, яка дозволяє проводити динамічне частотне сканування та фільтрування ехо-сигналу вужчою смугою, середня частота якої зменшується в часі відповідно до глибини зондування, використовувати один перетворювач у всьому робочому діапазоні медичної УЗ діагностики. Висвітлено теорію середнього вуха людини. Із використанням методу складання еквівалентних схем, чого раніше для вуха не робилося, показано, що еквівалентна схема середнього вуха являє собою два зв'язані контури, парціальні частоти яких відрізняються майже втричі. На підставі еквівалентної схеми одержано теоретично та підтверджено експериментально розшифровкою тимпанограм формулу для параметра норми середнього вуха. На базі експериментальних даних про величину активної складової акустичного імпедансу середнього вуха в нормі сформульовано принцип відбиття звуку від барабанної перетинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с05 + К761
Шифр НБУВ: РА375738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Найдіч О.В. 
Фармакологічна дія ехінації композитум і коензиму композитум на організм інтактних та хворих на катаральну бронхопневмонію телят: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.В. Найдіч ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фармакологічну дію ехінацеї композитум та коензиму композитум на інтактних і хворих на катаральну бронхопневмонію телят. Уперше на інтактних і хворих тваринах досліджено вплив даних гомеопатичних препаратів на морфологічні показники крові, рівень мікроелементів (Сo, Cu, Fe та Mn), активність ферментів (концентрацію церулоплазміну, активність каталази), стан клітиної та гуморальної ланок імунітету. Встановлено високу терапевтичну ефективність досліджуваних препаратів. З'ясовано, що ехінацея композитум і коензим композитум не проявляють побічної дії на організм інтактних телят, а активізують еритропоез та коригують показники клітинного й гуморального імунітету. Виявлено, що у телят, хворих на катаральну бронхопневмонію, на період клінічного одужання після застосування гомеопатичних препаратів морфологічні показники крові були в межах норми, вміст гемоглобіну - вірогідно вищим на 13,71 %, кількість еритроцитів - на 29,05 %, еозинофілів - на 13,33 %, рівень марганцю вірогідно зменшився на 13,3 %, активність каталази була підвищена на 10,79 %, показники клітинного й гуморального імунітету нормалізувались; фагоцитарний індекс на 8 % був нижчим, індекс навантаженості - на 6 %, рівень IgA - на 7 %, титр гетерофільних аглютинінів (ТГА) вірогідно зменшився на 17,07 % у порівнянні зі здоровими тваринами. Вперше запропоновано ефективну схему комплексного лікування телят, хворих на катаральну бронхопневмонію, із застосуванням гомеопатичних препаратів (коензиму композитум та ехіенацеї композитум для ветеринарії) з алопатичною терапією - біциліном-3, амонію хлоридом і блокадою зірчастих вузлів. Встановлено, що ехінацея композитум і коензим композитум доповнюють алопатичну антибіотикотерапію. Доведено, що їх спільне застосуванння для лікування тварин, хворих на катаральну бронхопневмонію сприяє підвищенню терапевтичного ефекту. Встановлено, що клінічне одужання телят настало у 80 % тварин, хронічний перебіг - у 20 %, летальних випадків не зафіксовано. Визначено економічний ефект впровадження нової терапевтичної методики, який складає на 1 грн. затрат 0,72 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.232-911-7 +
Шифр НБУВ: РА358425

Рубрики:

      
20.

Найдьонов М. І. 
Формування рефлексивного управління в організаціях: автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.05 / М. І. Найдьонов ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано соціально-психологічне розуміння рефлексивного управління як управління рефлексивними процесами індивідуальних і групових суб'єктів у неконфронтаційних соціосистемах. Встановлено, що сутність формування системи рефлексивного управління полягає в конвенційному створенні простору інтерсу-б'єктності, структуруванні рефлексивних процесів спеціальними процедурами, переосмисленні досвіду коаліцій за спільного проживання події. Розроблено теорію групової рефлексії. Доведено рефлексивно-дефіцитарну природу складнокоординованості й ефективність її опанування через формування системи рефлексивного управління в організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.01 + Ю959.18 + Ю952.2 + У9(4УКР)290-640-21
Шифр НБУВ: РА371852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського