Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (1466)Книжкові видання та компакт-диски (971)Журнали та продовжувані видання (91)
Пошуковий запит: (<.>A=РАДЧЕНК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Радченко О.Г. 
Мурашки (Hymenoptera, Formicidae) Палеарктики (еволюція, систематика, фауногенез): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.09 / О.Г. Радченко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1998. — 46 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження мурашок Палеарктики. На підставі різнобічного підходу до вивчення групи вирішена низка питань таксономії, філогенії та еволюції формікоїдів. Простежена еволюція всіх палеарктичних родів мурашок і вказані шляхи історичного формування мірмекофауни Палеарктики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264.226 For, 022

Рубрики:

      
2.

Радченко 
Мовна норма і варіантність в українській науковій термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ольга Іванівна Радченко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Ш104 г(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА315926

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Радченко А.І. 
Ртуть в геохімічних ландшафтах Криму: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / А.І. Радченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2000. — 14 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі розподілу та міграції ртуті та її форм знаходження в компонентах ландшафтно-геохімічних зон Криму. Запропоновано методику дослідження поведінки ртуті в ландшафтоутворюючих системах "грунтоутворююча порода - грунт" і "грунт - розчин". Методика базується на системному опробуванні взаємопов'язаних компонентів та аналізі проб атомно-абсорбційним методом з встановленням термоспектрів ртуті. Виявлено, що розподіл ртуті в Криму визначено: в породах - умовами седиментації, наступного діагенезу та віддаленістю від природних джерел ртуті; у грунтах - концентрацією ртуті в грунтоутворюючих породах типом грунтів та впливом антропогенних джерел. Вивчено розподіл термоферм у системі "грунтоутворююча порода - грунт", що дозволило виділити аномальні ділянки та розділяти їх на природні та техногенні з встановленням типу джерела останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР7-6КРИ)10 + Д829(45УКР7-6КРИ)081
Шифр НБУВ: РА311036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Радченко М.І. 
Підвищення ефективності тепло- і холодоспоживання на суднах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.05 / М.І. Радченко ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. Макарова. — Миколаїв, 2001. — 36 с. — укp.

До основи розробленої теоретичної бази проектування високоефективних контурів тепло- та холодоспоживання покладено методологічні принципи, що випливають із закономірностей впливу процесів тепломасопереносу на завершальній стадії внутрішньоканального фазового переходу тепло- або холодоносіїв і нерівномірності розподілу масових потоків середовища, що нагрівається (охолоджується), на теплову ефективність суднових теплообмінників. Відзначено, що через нерівномірні повітряні потоки теплова ефективність теплообмінників скорочується на 20 - 30 %. Встановлено, що завдяки вилученню завершальної стадії фазового переходу відбувається збільшення густини теплового потоку на 20 - 40 % (тепло- та холодоспоживання) і холодильного коефіцієнта на 10 - 20 % (холодоспоживання). Розроблено схемно-конструктивні рішення контурів тепло- та холодоспоживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.31 + О464.32
Шифр НБУВ: РА313154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Радченко О.В. 
Політика Японії щодо країн АСЕАН (кінець 70-х - 90-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику Японії щодо Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН) періоду 1970 - 1990-х рр. Розкрито роль Японії в регіональній системі міжнародних відносин в азійсько-тихоокеанському регіоні (АТР), надано узагальнюючу оцінку основним концепціям політики Японії стосовно країн АСЕАН у зазначений період і визначено її основні принципи. Значну увагу приділено аналізу моделі безпеки в Південно-Східній Азії та підходів Японії та країн АСЕАН до проблем миру та гарантування безпеки в АТР, а також оцінці існуючих регіональних структур та ініціатив з питань безпеки, економічного співробітництва, в яких беруть участь країни АСЕАН та Японія, зокрема сутності, формам і результатам співпраці країн АСЕАН з Японією в рамках Регіонального форуму АСЕАН та Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва. Розглянуто вплив основних кроків японської дипломатії щодо реалізації інтересів держави та японських корпорацій на загальнополітичну ситуацію в Південно-Східній Азії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Япо)63-6(557) + Ф4(575)
Шифр НБУВ: РА317105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Радченко С.П. 
Статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція в ультразвуковій та магніторезонансній інтроскопії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.П. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано наявність та досліджено особливості зв'язку між статистичними параметрами розподілу фізичних характеристик біологічних тканин і реконструйованими магніторезонансними томографічними та ультразвуковими локаційними даними, визначено параметри функціональних залежностей, що описують дані зв'язки, виміряні характеристики залежностей для ультразвукових локаційних даних щитовидної залози пацієнтів з різними патологіями. Запропоновано мультиплікативну модель спекл-структур і на її підставі метод фільтрації спекл-шумів в ультразвуковій інтроскопії, що реалізує експериментальне збільшення співвідношення сигнал/шум на 7 дБ. Встановлено часову залежність ССВІ у разі збудження системи імпульсною послідовністю мульти-спінового відлуння. На її підставі розроблено методику визначення фізичних параметрів середовища, що зменшує похибку сталої спін-граткової та спін-спінової релаксації у 2,8 рази. Наведено метод поліхромної реконструкції магніторезонансних томографічних та ультразвукових локаційних даних з ідентифікацією типу патологічного стану тканини засобами кольорового кодування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.38 +
Шифр НБУВ: РА322534

Рубрики:

      
9.

Радченко О.О. 
Підвищення якості сталевих виливків шляхом удосконалення тепло-газового режиму лиття у сиру форму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.О. Радченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т металів та сплавів. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення якості та зниження браку сталевих виливків шляхом розробки і реалізації заходів щодо запобігання утворенню дефектів газового походження з використанням системного підходу і методів математичного моделювання технологічних процесів, які відбуваються у сирій піщаній формі за умов автоматизованого автотракторного виробництва. На підставі використання системного підходу одержано залежності зміни газового тиску від вологості суміші, твердості поверхневого шару форми, товщини стінки виливка та температури заливної сталі. За даними експериментальних вимірювань температурного поля і газового тиску в ливарній формі розроблено математичну модель, що описує взаємозв'язок технологічних параметрів тепло-газового режиму системи стрижень - метал - сира піщана форма. Розроблено систему керування приготуванням формальних сумішей, яка дозволяє знизити брак виливки на 8 % від загальної кількості забракованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-1
Шифр НБУВ: РА318567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
11.

Радченко Т.М. 
Кінетика близького порядку та еволюція картини розсіяння випромінювань і електроопору в щільно впакованих твердих розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Радченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розглянуто мікроскопічний підхід до опису кінетики близького порядку в ГЦК- й ГЩВ-розчинах, який поширено на випадок бінарних ГЦК- й ГЩВ-розчинів заміщення і втілення, що дозволяє визначити ймовірності елементарних стрибків і коефіціенти дифузії атомів за даними про часову еволюцію інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань в оберненому просторі. Встановлено, що магнітний внесок у обчислену фур'є-компоненту енергії "змішання", невпорядкованого ГЦК-сплаву Ni-Fe перешкоджає атомному впорядкуванню, а наявність в ньому атомів зі спінами різної величини спричиняє його переривчастий фазовий перехід із парамагнітного стану в магнітний, тобто зі стрибкуватим виникненням намагніченостей кожної з двох підсистем компонентів і сплаву в цілому. У межах гіпотези про співпадання найбільших характерних часів релаксації залишкового електроопору зпрогнозовано поведінку одних з цих величин за даними про інші та передбачено часову еволюцію близького порядку в твердих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В377.12,022 +
Шифр НБУВ: РА324064

Рубрики:

      
12.

Радченко С.А. 
Розробка методів розрахунку напружено-деформованого стану згину труби як елемента трубопровідної системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.А. Радченко ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено метод аналізу ефекту овалізації згину труби, який виникає за прикладання просторових згинальних моментів. Для згину труби одержано загальне оболонково-балочне аналітичне розв'язання з урахуванням впливу внутрішнього тиску на овалізацію перерізу та піддатливість згину. Запропоновано метод розрахунку згину труби з урахуванням крайового ефекту за навантаження згинальним моментом і внутрішнім тиском. Наведено аналічне розв'язання для згину, що описується через функції Крилова. Сформульовано процедуру застосування методу початкових параметрів з використанням значення тангенціального та поздовжнього переміщень, осьового та дотичного зусиль як межових умов. Одержано рівняння зв'язку цих параметрів наприкінці ділянки з їх початковими значеннями. Для згину труби як криволінійного стрижня одержано аналітичні рівняння для переміщень і кутів повороту лінії центрів поперечних перерізів з урахуванням дії розподілених і зосереджених сил і моментів, тиску та температури. Установлено, що в області спряження підземних прямих труб з криволінійними вставками виникають крайові ефекти, величини яких пропорційні різниці осьового зусилля в нескінченному прямому трубопроводі та в закритій з торців трубі. Для окремих випадків визначено величини додаткових напружень і межі зони впливу крайового ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1,022 + В251.640.11,022 +
Шифр НБУВ: РА327488

Рубрики:

      
13.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Географічні рубрики:

      
14.

Радченко О.М. 
Адаптаційні реакції, їх значення у клініці внутрішніх хвороб: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.М. Радченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Доведено цілісність й універсальність загального адаптаційного синдрому, який складається з певної послідовності адаптаційних реакцій на різних рівнях реактивності, забезпечує гомеостаз і життєдіяльність організму людини та тварин, в яких достатньо розвинені нервова, ендокринна, імунна системи (ссавці). Відзначено, що адаптаційні реакції розвиваються як відповідь організму на сукупність факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ. Експериментально доведено, що імунокомпетентні органи змінюються за різних адаптаційних реакцій. Уперше вивчено вплив нестероїдних протизапальних, сульфаніламідного та пірамідинового препаратів на розвиток реакцій. Установлено, що ці препарати у здорових тварин частіше, ніж інші медикаменти викликають адаптаційні реакції несприятливих типів, відповідно яким змінюються показники функції зовнішнього дихання, гемодинаміки, запалення, параметри гемостазу, діяльності нервової, ендокринної та імунної систем, ліпідного обміну. Виявлено та описано сезонні та добові ритми загальних адаптаційних реакцій. Установлено, що частота їх утворення залежить від віку та наявної патології. Обгрунтовано існування окремого типу загальної неспецифічної адаптаційної реакції - реакції неповноцінної адаптації, яка є фоном для будь-якої патології та має відмінні від інших реакцій характеристики нервової, ендокринної, імунної систем, параметри гемостазу та запалення. Уперше з'ясовано прогностичне значення сприятливого чи несприятливого типів адаптаційних реакцій для перебігу хвороб внутрішніх органів. Виявлено, що сприятливими є реакції спокійної та підвищеної активації, а несприятливими - стрес, переактивація та неповноцінна адаптація. Визначено критерії повної, часткової та неповноцінної ремісії з урахуванням типу адаптаційної реакції. Обгрунтовано можливість використання адаптаційних реакцій для медичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-3 +
Шифр НБУВ: РА329267

Рубрики:

      
15.

Радченко Л.О. 
Комплексна система оцінки рухових можливостей фехтувальників у процесі багаторічного відбору: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Л.О. Радченко ; Нац. ун-т фіз. культури і спорту України. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

З використанням комплексного наукового підходу здійснено оцінку рухових можливостей фехтувальників, обгрунтовано систему специфічних текстів і критеріїв, що дають змогу виділити перспективних спостменів. Розроблено диференційовані шкали для виявлення можливості фехтувальника з урахуванням його віку та виду зброї. Наведено коефіцієнти значущості блоків показників. Запропоновано підсумкову комплексну оцінку й обгрунтовано алгоритм висновків. Установлено значущість показників, що рекомендуються для відбору фехтувальників на етапах попередньої та спеціалізованої базової підготовки, масимальної реалізації індивідуальних можливостей, збереження досягнень. Визначено взаємозв'язок спортивного результату та комплексної оцінки потенційних можливостей фехтувальників, що дає змогу скорегувати процес підготовки спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.165.1 +
Шифр НБУВ: РА334638

      
16.

Радченко Я.Ю. 
Знання як стратегічний ресурс сталого економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я.Ю. Радченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено існуючі моделі економічного розвитку, показано, що саме сталий економічний розвиток дає змогу розв'язувати соціально-економічні проблеми та протиріччя, які накопичилися у світі. Здійснено дворівневий аналіз знання (особистісний та мікрорівень), доведено, що лише "живе" знання має здатність до самозростання та є найважливішою конкурентною перевагою певної фірми в економіці знань. Розкрито діалектичну природу процесу розвитку та реалізації знань у період формування інтелектономіки. Обгрунтовано гіпотезу, що соціальна економіка є науковою сферою постнекласичної економічної науки. Розроблено практичні рекомендації щодо прискореного формування економіки знань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 +
Шифр НБУВ: РА333781

Рубрики:

      
17.

Радченко О.В. 
Інституційна взаємодія народовладдя та органів державної влади у виборах: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.В. Радченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та методологічні проблеми інституційної взаємодії народовладдя та органів державної влади під час здійснення виборів. Проаналізовно існуючі концепції демократії та форми взаємозв'язку виборчого процесу з органами державної влади. Досліджено сутність, природу, ознаки та форми адміністративного ресурсу в державному управлінні. Визначено вплив виборчих систем на структуру та діяльність органів державної влади. Запропоновано виборчі моделі демократичного державотворення. Проаналізовано позитивний досвід діяльності органів державної влади у виборчому процесі. Визначено шляхи його удосконалення, зокрема запропоновано впровадження реального народовладдя, поширення нової філософії державної влади, спрямованої на відкритий толерантний партнерський діалог з населенням та активне залучення громадян до державного управління на принципах партіципаторності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА333651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Радченко А.М. 
Підвищення ефективності сумісної роботи повітроохолоджувачів і компресорів суднових систем мікроклімату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / А.М. Радченко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2005. — 24 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення енергетичної ефективності та безпеки експлуатації суднових систем мікроклімату (ССМ) шляхом теплогідродинамічного удосконалення випарниково-компресорних вузлів. Розроблено основи теплогідродинамічного розрахунку та математичної моделі випарника-повітроохолоджувача (В-ПО), що враховують особливості їх сумісної роботи з компресорами у випарниково-компресорних вузлів ССМ. Встановлено закономірності впливу параметрів роботи компресорів на теплові потоки у суднових В-ПО. Встановлено, що багатоелементні випарниково-компресорні вузли ССМ, які включають В-ПО, компресор, регенеративний теплообмінник або інжектор, забезпечують підвищення густини теплових потоків у В-ПО на 35 - 40 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.32 +
Шифр НБУВ: РА339602

Рубрики:

      
19.

Радченко О.В. 
Клініко-гемодинамічні та метаболічні ефекти моксонідину у хворих на метаболічний синдром Х: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Радченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ), варіабельності серцевого ритму (ВРС) та активності ренін-ангіотензинованої системи (РАС). Здійснено оцінку впливу моксонідину за умов його застосування як у монотерапії, так і в комбінаціях з бетаксололом та індапамідом на клініко-гемодинамічні та метаболічні показники у хворих на МСХ. Встановлено, що у даної категорії пацієнтів значно знижена ВРС у порівнянні з хворими на есенціальну артеріальну гіпертензію (ЕАГ) та здоровими особами. За наявності МСХ також виявлено зниження загальної потужності спектра, високочастотної та низькочастотної компоненти зі спрямованістю симпатовагального балансу на домінування симпатичної ланки ВНС. У 85 % хворих на МСХ виявлено порушення діастолічної функції лівого шлуночка (ДФЛШ), переважно 71 % за гіпертрофічним типом. Зазначено, що дана патологія характеризується залежністю між ступенем діастолічної дисфункції та наявністю гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ), підвищенням артеріального тиску (АТ) та його варіабельності, рівня глікемії та компенсаційних функціональних можливостей підшлункової залози за умов інсулінорезистентності. Виявлено підвищення активності ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) зі збільшенням ступеня діастолічної дисфункції. Доведено ефективність усіх схем терапії з перевагою антигіпертензивної дії комбінованого методу лікування. Встановлено позитивний вплив проведеної терапії на вуглеводний обмін і деякі показники ліпідного обміну, а також активність АПФ. Експериментально доведено позитивну дію моксонідинів у монотерапії та в комбінації з бетаксололом на агрегаційні властивості тромбоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52 +
Шифр НБУВ: РА336878

Рубрики:

      
20.

Радченко О.Б. 
Етичний релятивізм у філософії постмодернізму: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / О.Б. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проаналізовано принцип етичного релятивізму у філософії постмодерну, актуалізованого суттєвими трансформаціями сьогодення в Україні та світі. Зазначено, що з другої половини XX ст. відбувається процес відмови етики від класичної парадигми, зумовленої загальнокультурними змінами у напрямі плюралізації, релятивізації, здійснюється відхід з позиції центризму (его-, раціо-, тео-, телеоцентризму тощо), підривається віра у Граднаративи модерну. На підставі порівняльного аналізу праць провідних етиків, філософів проаналізовано особливості етики постмодерну (конструктивної та деконструктивної), її вплив на моральну свідомість людини та суспільства. Розглянуто особливості етики постмодернізму, а саме: спрямованість на маргінальні сфери людського життя; відкидання абстрактно-унікальних способів суджень і цінностей як вияв плюральності; відмова від бінарного протистояння модерну, злиття з живим моральним досвідом, переосмислення проблеми відповідальності з позиції ацентризму. Досліджено сучасну форму етичного релятивізму з властивими їй імморалізмом, деконструкцією, ігровим простором моралі. Зауважено, що суперечливий характер репрезентації суб'єкта у дискурсі постмодернізму взаємопов'язаний з розвитком нового типу взаємодії людини та суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю700.838 + Ю701.461 +
Шифр НБУВ: РА335178

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського