Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (655)Книжкові видання та компакт-диски (523)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=СИТНИК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СТЕПАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ситник А.П. 
Акушерські та перинатальні наслідки позашлюбної вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.П. Ситник ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між клінічними, психологічними та соціальними змінами у генезі розвитку. Показано вплив психологічних і соціальних змін на розвиток акушерської та перинатальної патології у жінок з незареєстрованим шлюбом, акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з позашлюбною вагітністю. Визначено прогностичну значущість перинатальних чинників ризику (анамнестичних і під час гестації) під час прогнозування та ранньої діагностики гестаційних ускладнень у жінок з позашлюбною вагітністю. Вивчено порівняльні аспекти клінічного впливу передгравідарного періоду, вагітності, пологів і перинатальних результатів розродження у жінок із зареєстрованим і незареєстрованим шлюбом. Наведено оцінку інформативної значущості перинатальних чинників ризику. Запропоновано алгоритм лікувально-профілактичних заходів у жінок з незареєстрованим шлюбом, з метою профілактики акушерських і перинатальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2 +
Шифр НБУВ: РА368614

Рубрики:

      
2.

Ситник П.К. 
Аналіз вихідних принципів соціально-політичного вчення марксизму: ідеї і дійсність: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / П.К. Ситник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Аналізуються вихідні принципи і ключові категоріальні визначення соціально-політичного вчення марксизму в контексті основних здобутків духовного і практичного досвіду новітньої історії. З'ясовуються внутрішні вади комуністичного вчення, причини поразки реального соціалізму. Обгрунтовується принципова неспроможність марксистського гуманістичного ідеалу і розвивається альтернативне розуміння призначення людини, сенсу її життя і відповідних принципів організації суспільства. Теоретичний матеріал підпорядкований насущним проблемам сьогодення, пошуку шляхів духовного і практичного розвитку сучасного суспільства, насамперед, України. З метою досягнення максимальної об'єктивності й конкретності наукового пошуку значна увага приділена викладу методологічних засад теоретичного аналізу, а також логіці зародження та історичного генезису найбільш суттєвих зв'язків предмета дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + Ю3(0)6-60-02 + Ф055

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Ситник В.В. 
Вдосконалення механізмів розкриття внутрішніх резервів шахт в ринковій трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Ситник ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено систему багатокритеріальної оцінки стану шахтного фонду з визначенням основних техніко-економічних параметрів, що зумовлюють розкриття внутрішніх резервів та приріст обсягів видобутку вугілля для переходу на беззбитковий режим. Запропоновано систему економіко-математичних моделей, які формують функціонал та систему обмежень для аналізу й оцінки стану регіону Західного Донбасу з перспективним шахтним фондом. Висвітлено можливість ступінчастого регулювання вихідних параметрів з використанням принципів об'єднання локальних критеріїв. Проаналізовано граничні параметри шахт у динаміці, визначено складові інноваційно-інвестиційної стратегії підтримки потужності шахт Західного Донбасу та переходу на бездотаційний режим на основі пріоритетності фінансування переоснащення очисних вибоїв високопродуктивною технікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-571 +
Шифр НБУВ: РА329648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ситник В.М. 
Вплив транспортних механізмів на поверхневий розподіл молекул клітинної адгезії у нейритах на ранніх етапах розвитку в культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.М. Ситник ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив механізмів транспорту молекул клітинної адгезії на поверхневий розподіл молекул у нейритах. Доведено, що на ранніх етапах розвитку нейронів поверхневий розподіл молекул клітинної адгезії включає два функціонально важливі компоненти: перший - обумовлюється дифузійним перерозподілом молекул клітинної адгезії з місць вбудування молекул у плазматичну мембрану, розташованих у конусі росту та сомі нейрона та центральну частину нейриту, а другий - активним перерозподілом кластерів молекул клітинної адгезії, асоційованих із внутрішньоклітинними органелами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*556.7*551.7*739.177.52*042
Шифр НБУВ: РА316584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ситник Г.П. 
Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки України: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.01 / Г.П. Ситник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України. Здійснено поглиблений системний світоглядно-філософський, політологічний, правовий, соціально-економічний і воєнно-політичний аналіз з урахуванням багатофакторності взаємозв'язку безпеки держави, суспільства, людини та середовища їх розвитку, національної та міжнародної безпеки і співвідношення процесів глобалізації та регіоналізації. За результатами дослідження обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України, актуальні напрямки та пропозиції щодо підвищення його ефективності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА334755

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ситник О.С. 
Лісівничі особливості та полезахисна роль лісових смуг різних конструкцій в умовах Правобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.С. Ситник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше для умов Правобережного Лісостепу проведено комплексні (системні) дослідження полезахисної ролі лісових смуг різних конструкцій. Визначено особливості їх лісівничо-таксаційної будови та росту, досліджено аеродинамічні властивості (впливу на зниження швидкості вітру), снігозатримання, снігорозподілення та запаси вологи у снігу. Вивчено властивості грунту та врожайність зернових культур (зокрема, озимої пшениці). Удосконалено методику проведення польового експерименту щодо системного вивчення полезахисного лісорозведення. Уточнено деякі положення агролісомеліорації - інтегрального грунтопокращення та коефіцієнта рівномірності меліоративного впливу полезахисних лісових смуг. Розроблено математичні моделі позитивного впливу лісових смуг на польові угіддя з метою виявлення їх оптимальної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.16 +
Шифр НБУВ: РА340174

Рубрики:

      
8.

Ситник О.Г. 
Лялька як символічний двійник людини: соціокультурні виміри: автореф. дис.... канд. культурології: 26.00.01 / О.Г. Ситник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження соціокультурних вимірів ляльки як символічного двійника людини та проблеми оляльковування людини в сучасному суспільстві. Проаналізовано сутність ляльки стосовно людини, її основні виміри - антропоцентричний та антропоморфний. Виявлено базові передумови розуміння людини та ляльки як двійників у міфо-поетичній та фольклорній традиції. Розглянуто ляльку в історико-культурній ретроспективі, з огляду на проблему її десакралізації. Акцентовано увагу на функціонуванні ляльки в сучасній культурі та проблемі оляльковування людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.0 + Ю6*671.1*46 + Щ337.3(0)6 +
Шифр НБУВ: РА366291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Ситник О. В. 
Мала проза В. Фолкнера і М. Хвильового: форми та засоби психологізму: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / О. В. Ситник ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що у творах обох авторів на перший план висуваються проблеми руйнації особистості, розладу психіки, що втілюється головним чином в опосередкованих формах прояву внутрішнього життя, зокрема, на сюжетно-композиційному (редукція фабульної подієвості, хронотопний психологізм, мотивний принцип оповіді, онірична парадигма), оповідному та мовно-стильовому рівнях організації творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Хвильовий М. Г. 534 + Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА375840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ситник Л.Г. 
Методи логічного синтезу багатозначних оборотних неоднорідних модулів та їх застосування в системах штучного інтелекту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Л.Г. Ситник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено структурні методи синтезу багатозначних оборонних засобів розв'язання систем логічних рівнянь для синтезу багатозначних логічних елементів прямої та зворотної дії, які використовують у системах і засобах штучного інтелекту. Розроблено математичний апарат та загальний алгоритм розв'язання логічих рівнянь матричними методами, надано його графову й аналітичну інтерпретацію. Розроблено засіб і синтезовано на його основі засоби автоматичного взаємооберненого перетворення неоднорідних багатозначних кодів, які задаються логічними рівняннями. Показано, що дані засоби дозволяють повністю або частково регенерувати вхідні сигнали за показниками вихідних сигналів, виявляти помилково введену інформацію, підвищувати захист від перешкод. Розроблено універсальні багатозначні обернені логічні елементи, на базі яких побудовано реальні перетворювачі для систем і засобів штучного інтелекту, визначено й оцінено їх пропускну спроможність і надійність. Розроблено методи синтезу спрямованих схем реляційних мереж та метод скорочення кількості елементів у вузлах реляційних мереж. Розширено функціональні можливості комп'ютерних систем автоматизованого опрацювання природномовних текстів в українськоу мовно-інформаційному фонді НАН України. Матричний метод, алгоритм і його програмну реалізацію розв'язання систем алгебро-логічних рівнянь використано для комп'ютерного самонастроювання комп'ютерної техніки технічного відділу ТОВ "Сумихімпром".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52 + В123,0 +
Шифр НБУВ: РА370941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Ситник О. І. 
Міжзональний геоекотон "лісостеп-степ" Правобережної України: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. І. Ситник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасні дослідження геоекотонів як своєрідних феноменів ландшафтів земної кулі й окремих її регіонів, доповнено та вдосконалено теоретичні засади дослідження антропогенних ландшафтів та антропогенних геоекотонів у перехідних міжзональних зонах. Обгрунтовано визначення геоекотону як своєрідного та складного натурального, натурально-антропогенного або антропогенного утворення, яке формується в ландшафтному просторі-часі на контакті різноманітних природних середовищ. На прикладі міжзонального геоекотону "лісостеп-степ" Правобережної України розглянуто натуральні межі, природні умови та природні ресурси, ландшафти, а також типологічні особливості виділеної території. Визначено місце геоекотону в структурі типологічної класифікації: за площею, походженням, віком, морфологічною виразністю, функцією, динамічними процесами. Розглянуто просторово-часові особливості формування, виділено етапи розвитку та досліджено сучасну структуру антропогенних ландшафтів, виокремлено їх специфічні ознаки. У структурі фонових сільськогосподарських і лісових антропогенних ландшафтів, а також ландшафтів техногенного походження досліджено процеси формування антропогенних геоекотонів - селитебних, промислових, сільськогосподарських, дорожніх та інших, запропоновано шляхи їх оптимізації та раціонального використання у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)6
Шифр НБУВ: РА383928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ситник Л.С. 
Організаційно-економічний механізм антикризового управління підприємством: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Л.С. Ситник ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 32 с. — укp.

Розроблено нову наукову концепцію удосконалення механізму антикризового управління підприємством і виділено його організаційно-економічну складову - циклічність розвитку підприємства. Охарактеризовано деградацію всіх елементів процесу праці, порушення кругообігу промислового капіталу, виявлено вплив кризи на діяльність промислових підприємств та її прояви. Визначено економіко-історичні передумови та механізм виникнення кризового стану підприємства, правову базу регулювання відносин неспроможності. Розроблено концепції створення системи антикризового управління підприємством, реструктуризації підприємств у кризовому стані. Створено структурну схему антикризового управління підприємством. Удосконалено діагностику банкрутства. Розвинено систему розробки та відбору варіантів реструктуризації підприємства, а також методичні рекомендації щодо розробки інвестиційної антикризової політики. Розглянуто питання формування лізингових угод у процесі реалізації інвестиційної політики, вибору способів запобігання дебіторській заборгованості та її стягнення. Запропоновано методичні підходи та практичні рекомендації щодо виживання підприємства, стабілізації та виходу з кризи, визначення стратегії подальшого розвитку з метою ефективного функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-971-21
Шифр НБУВ: РА317833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ситник О.О. 
Підвищення працездатності багатошарових інструментальних керамічних пластин групи застосування Р10: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.О. Ситник ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення працездатності різальних змінних пластин з кераміки у процесі обробки поліпшених і загартованих сталей та чавунів високої міцності за рахунок розробки та створення нових конструкцій багатошарових пластин, що поєднують зносостійкість різальної кераміки з міцністю твердосплавної підкладки. Запропоновано новий підхід щодо розробки багатошарових пластин підвищеної зносостійкості, який полягає у тому, що основним показником якості визначення величини термічних напружень у процесі виготовлення та експлуатації пластин є термомеханічна сумісність компонентів та їх часткове співвідношення. Розроблено конструкцію шаруватої різальної пластини, яка містить низку нових відмінних ознак, що дозволяє підвищити працездатність інструменту та розширити область його застосування - використовувати у разі ударних навантажень і чорновій обробці матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.099-14 + К630.099-56-02 +
Шифр НБУВ: РА323385

Рубрики:

      
15.

Ситник О. М. 
Розвиток ідеологічних концепцій і напрямків в Україні (від початку XIX ст. до 1939 р.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. М. Ситник ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2010. — 28 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження сутності й особливостей розвитку ідеологічних концепцій та напрямів в Україні протягом періоду від початку XIX ст. до 1939 р. Концептуально обгрунтовано засади національної ідеології, визначено основні аспекти формування духовного та політико-правового потенціалу української нації в контексті її державотворчого розвитку. Розроблено концепцію трансформації та реконструювання політичної та суспільної свідомості в напряму побудови такої системи політико-ідеологічних цінностей та морально-етичних орієнтирів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-7 + Т3(4УКР)61-7
Шифр НБУВ: РА374549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ситник Н.С. 
Розвиток послуг розосередженим контингентам споживачів в умовах ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / Н.С. Ситник ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено категорію "розосереджені контингенти споживачів" і сформульовано її дефініцію. Здійснено класифікацію розосереджених контингентів споживачів, обгрунтовано необхідність виділення категорій: територіально (фізично), сегментаційно та тимчасово розосереджений контингент. Запропоновано та піддано верифікації показник - індекс розосередженості споживачів, виявлено існування оберненої залежності між ними та інтенсивністю споживачів послуг. Здійснено класифікацію послуг залежно від чотирьох ознак (можливості роздрібнення щодо споживачів, необхідності спеціальних умов у місцях реалізації та безпосереднього контакту зі споживачем у процесі створення й одержання ним послуги. Виділено шість категорій послуг з відповідною диференціацією напрямів розвитку. Обгрунтовано доцільність застосування віртуальних бізнес-технологій в обслуговуванні розосереджених контингентів споживачів, запропоновано варіанти віртуального наближення продавців і споживачів послуг, визначено пріоритетні напрями застосування віртуальних засобів здійснення бізнес-процесів залежно від категорій розосереджених контингентів. Удосконалено методичний підхід до оцінки інвестиційної привабливості діяльності з надання послуг розосередженим контингентам споживачів на базі розрахунку індексів інвестиційної привабливості послуг та їх класифікації залежно від співвідношення фактичного та бажаного рівня розосередженості місць їх надання. Розвинуто узагальнення щодо тенденції зміни обсягів реалізації послуг у розрахунку на душу населення у взаємозв'язку з рівнем його розосередженості, специфічними рисами ринкового механізму обслуговування розосереджених контингентів споживачів, урахування яких дає змогу цілеспрямовано формувати стратегію діяльності підприємств сфери послуг, серед клієнтів яких є такі контингенти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490-361 +
Шифр НБУВ: РА334401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Ситник К.С. 
Розробка модельної системи отримання транспластомних рослин на прикладі представників родини пасльонових: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / К.С. Ситник ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий ефективний підхід щодо одержання транспластомних рослин для видів, які мають низький трансформаційний і регенераційний потенціал. Вперше одержано трасформовані пластоми рослин Salpiglossis sinuata, Scopolia carniolica, Physochlaine officinalis. Здійснено генетичну трансформацію пластомів, що функціонують у клітинах іншого виду. Проведено соматичну гібридизацію між рослинами Lycium barbarum та транспластомними представниками NIcotianf tabacum.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + Е522.927.17 Sol*440.4 +
Шифр НБУВ: РА333695

Рубрики:

      
18.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ситник О.С. 
Середній палеоліт Поділля: Автореф. дис. д-ра іст. наук: 07.00.04 / О.С. Ситник ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Розроблено нову археологічну та геохронологічну періодизацію пам'яток, виділено технологічно-типологічні варіанти: індустрії дископодібного розщеплення з початковими формами левалуазької техніки (великоглибочецьку та буглівську, індустрії левалуазького шляху розвитку (єзупільську, пронятинську, молодовську), нелевалузького шляху розвитку з двобічними формами знарядь (колодіївську і пилипчанську). Встановлено, що в технологічному аспекті в усіх левалуазьких індустріях відсутні двобічно оброблені знаряддя, і, навпаки, у комплексах з двобічними знаряддями праці левалуазької техніки розщеплення не зафіксовано. Конкретизовано положення про молодовську левалуа-мустьєрську культуру, окреслено її генетичні корені, хронологічні межі, визначено північноподільський та верхньодністровський локальні варіанти. По-новому інтерпретовано стінківську мустьєрську культуру. Вперше застосовано метод технологічної реконструкції та всебічного аналізу гомогенних левалуазьких комплексів. У науковий обіг введено нові пам'ятки та масові колекції кам'яного інвентаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР348)23 +
Шифр НБУВ: РА327931

Рубрики:

      
20.

Ситникова О.В. 
Словотвірне гніздо з вершиною "есть" у російській мові: становлення і сучасний стан: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.В. Ситникова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано повний структурно-семантичний опис словотвірного гнізда з вершиною "есть". Визначено межі й особливості його функціонування в часовому аспекті. Встановлено мотиваційні відношення у гнізді, проведено аналіз багатозначних слів відповідно до відомих типів полісемії. Розглянуто змістові відношення між похідними та їх твірними, з'ясовано статус кожного лексико-семантичного варіанта багатозначних дериватів гнізда. Зазначено, що основну кількість полісемантичних похідних складають дієслова та підтверджено тезу про максимальну смислову місткість дієслова у порівнянні з іншими частинами мови. Визначено структуру гнізда шляхом характеристики сукупності словотвірних ланцюжків і словотвірних парадигм. Складено додатки, в яких простежено тисячолітню історію розвитку словотвірного гнізда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-20 + Ш141.2-20
Шифр НБУВ: РА333975
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського