Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (810)Книжкові видання та компакт-диски (616)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=СОЛОВЙ$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Соловйов В.П. 
Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / В.П. Соловйов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 35 с. — укp.

Досліджено питання виявлення синергетичних ефектів, які спостерігаються у процесі економічного зростання. Розвинуто методологію формування інноваційної політики як важливого фактора соціально-економічного розвитку держави у перехідний період. Удосконалено організаційно-нормативні принципи зниження техногенного ризику за умов реалізації інноваційної моделі для формування умов ефективної реалізації інтелектуального потенціалу у контексті побудови інноваційної економіки. Наведено нові методологічні й організаційні принципи управління трансфером вітчизняних технологій з урахуванням світових тенденцій побудови міжнародних мереж передачі інновацій. Базуючись на міжнародному та вітчизняному досвіді, запропоновано нові підходи до ефективної організації експертизи об'єктів інноваційної діяльності. Розвинуто методологічні засади побудови системи оцінки ефективності інновацій. Розроблено методи формалізації інноваційних процесів й інтелектуалізації системи управління інноваційним розвитком на різних функційних рівнях з урахуванням синергетичних ефектів інновацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА345439

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Соловйов В. М. 
Адаптація зовнішніх характеристик гідротрансформатора з доцентровою турбіною до вимог транспортного засобу шляхом зміни лопатки колеса реактора: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.17 / В. М. Соловйов ; "Харківський політехнічний ін-т", національний технічний університет. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.255.01-01
Шифр НБУВ: РА369865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Соловйова В.В. 
Аналіз та моделювання динаміки фондового ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Соловйова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи дослідження структури та динаміки фондового ринку України з метою підвищення ефективності його функціонування. Показано, що вітчизняний фондовий ринок є складною, нелінійною системою, динаміка якої може бути адекватно досліджена за допомогою сучасних методів, зокрема за допомогою вивчення детрендованих флуктуацій та теорії випадкових матриць. На підставі результатів порівняльного аналізу мультифрактальних характеристик фондового ринку України з розвиненими та емерджентними фондовими ринками сформульовано конкретні рекомендації щодо стратегій його розвитку. Обгрунтовано можливості застосування техніки вейвлет-аналізу для передбачення критичних і кризових явищ на вітчизняному фондовому ринку. Розроблено пакет програм, який реалізує алгоритми нелінійної динаміки для дослідежння цінових флуктуацій, структури ринку, процесів самоорганізації на фондовому ринку. Показано можливість їх використання для проведення моніторингу, аналізу та прогнозування на фондовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА345631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Соловйова Н.А. 
Вивчення впливу гіпоксії та оксиду азоту на кальцієві струми сенсорних нейронів мишей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.А. Соловйова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

      
6.

Соловйова Л.Ф. 
Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Ф. Соловйова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано запропоновану класифікацію аксіологічної лексики. Встановлено об'єктивні категоріальні ознаки конституентів трьох функціонально-семантичних класів. Визначено специфічні риси, які відрізняють арибути, предикативи та релятиви оцінки у розмовній мові від їх корелятів у кодифікованій літературній мові. Визначено засоби вираження атрибутів, предикатів і релятивів оцінки, а також інформативну структуру та характер номінації моделей з аксіологічним компонентом. Встановлено джерела поповнення відкритих функціонально-семантичних класів аксіологічної лексики. Визначено роль, місце і функціональні особливості мовних засобів вираження аксіологічних категорій у текстах художнього, науково-технічного та газетного стилів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31
Шифр НБУВ: РА311735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Соловйова Г.А. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки у осіб молодого віку: особливості перебігу та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.А. Соловйова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання вдосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДПК) у осіб молодого віку. Встановлено, що клініко-ендоскопічні, морфологічні прояви ВХДПК у різних вікових групах хворих неоднакові. Досліджено клінічний перебіг ВХДПК, ендоскопічну та морфологічну характеристики слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, показники інфікованості Helicobacter pylori, що дозволило оцінити ефективність методів лікування ВХДПК у осіб молодого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА311542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Соловйова О.В. 
Вплив гідротехнічних споруд на процеси самоочищення в прибережній зоні Чорного моря: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Соловйова ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено участь мітілід, до живуть на поверхні гідротехнічних споруд у процесах самоочищення у прибережній зоні моря. Розглянуто можливість і показано ефективність використання гідротехнічних споруд як елемента гідробіологічного очищення прибережних вод. Основу таких таких систем становлять молюски-фільтратори - мідії та мітілястери, які утворюють масові поселення на гідротехнічних спорудах. Вивчено розмірний склад і чисельність мідій і мітілястерів на гідротехнічних спорудах різної конструкції, що функціонують в акваторії Севастополя. Оцінено фільтраційну роботу, здійснювану мітілідами даних поселень. За результатами обстеження молів виявлено, що на їх поверхні формується замулення, яке не відзначалося раніше. Товщина мулу коливалася у межах від 1 мм до 7 мм на поверхні споруди до декількох десятків сантиметрів у їх основи. Оцінено потоки нафтових вуглеводнів, які формуються мітілідами, що живуть на досліджених гідротехнічних спорудах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.56(922.8) +
Шифр НБУВ: РА360099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Валігура К. В. 
Вплив складу оксидних систем на основі Mg(ІІ), Al(ІІІ), Zr(IV) на їх каталітичні властивості в процесах газофазного перетворення етанолу та 1-бутанолу з подвоєнням вуглецевого ланцюга / К. В. Валігура. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі розвинуто наукові підходи щодо розроблення каталізаторів багатостадійних процесів газофазного перетворення етанолу та 1-бутанолу з подвоєнням вуглецевого ланцюга. На підставі з'ясування впливу компонентів каталітичних систем MgO-Al2O3(CeOx) та ZrO2-MxOy (M = Ce, Y) на кислотно-основні характеристики поверхні та визначення способів їх регулювання запропоновано шляхи досягнення високої активності та селективності каталізаторів в процесах газофазної конверсії етанол → 1-бутанол та 1-бутанол → 2-етил-1-гексанол. Вперше реалізовано процес газофазної конденсації 1-бутанолу в 2-етил-1-гексанол в проточному режимі в присутності каталітичних Mg-Al-оксидних систем; підтверджено можливість послідовного перетворення: етанол → 1-бутанол → 2-етил-1-гексанол, за атмосферного тиску в проточному режимі, що дозволить отримувати 2-етил-1-гексанол безпосередньо з етанолу.Показано, що для ефективного перетворення вихідних спиртів у цільові продукти (1-бутанол та 2-етил-1-гексанол) бінарний оксидний каталізатор MgO-Al2O3 має включати кислотно-основні пари Льюїса (Mg-O-Al), сформовані за умов прожарювання гідроталькітів. Найбільший вихід за 1-бутанолом (18 %) досягнуто у присутності каталізатора із співвідношенням Mg/Al = 2, найбільший вихід за 2-етил-1-гексанолом (11 %) ‒ на каталізаторі зі співвідношенням Mg/Al = 1.З'ясовано, що модифікування Mg-Al оксидних систем катіонами Се3+ на стадії синтезу гідроталькітів призводить до підвищення концентрації кислотних та основних центрів на поверхні каталізаторів, що забезпечує збільшення питомої швидкості утворення 1-бутанолу порівняно з немодифікованим каталізатором. Найбільший вихід 1-бутанолу (14 %) досягається в присутності каталізатора зі співвідношенням Mg/Al/Се = 2:0,9:0,1.Визначено, що добавки CeO2, Y2O3 впливають на фазовий склад ZrO2, який визначає кислотно-основні властивості його поверхні. В результаті стабілізації тетрагональної фази ZrO2 добавками CeO2 та Y2O3 відбувається збільшення концентрації основних центрів на поверхні каталізаторів, що зумовлює підвищення селективності утворення 1-бутанолу з етанолу в їх присутності.Встановлено, що зразок з вмістом CeO2 10 %мас. характеризується найбільшою концентрацією основних центрів на поверхні серед досліджених ZrO2-CeO2 систем, що забезпечує збільшення в 2 рази селективності та продуктивності каталізатора за 1-бутанолом в порівнянні з індивідуальним ZrO2.Показано, що ведення модифікуючої добавки Y2O3 та прожарювання Zr-Y-оксидної системи за температури 500 °C сприяє збільшенню концентрації основних центрів на поверхні каталізаторів разом зі зменшенням концентрації кислотних центрів. В присутності каталізатора ZrO2-Y2O3 досягаються високі значення селективності утворення (до 70 %) та виходу 1-бутанолу (17 %).Запропоновано каталітичні системи на основі MgO-Al2O3 зі співвідношенням Mg/Al = 1 та 2 для процесів перетворення етанол → 1-бутанол та 1-бутанол → 2-етил-1-гексанол, що забезпечують показники продуктивності за 1-бутанолом 87 гBuOH/(кгкат·год) та за 2-етил-1-гексанолом 40 г2-ЕГ/(кгкат·год). Пріоритет розробки захищено патентом України на корисну модель. Виявлено, що застосування каталітичної системи ZrO2-Y2O3 (3,4 %мас. Y2О3, температура прожарювання 500 °C) в процесі перетворення етанол → 1-бутанол, забезпечує селективність за 1-бутанолом – до 70 %, з продуктивністю 27 гBuOH/(кгкат·год). Пріоритет розробки захищено патентом України на корисну модель.Зазначені каталітичні системи перспективні для створення високопродуктивних каталізаторів синтезу 1-бутанолу та 2-етил-1-гексанолу із етанолу.^UScientific approaches to development of catalysts for multistage processes of gas-phase ethanol and 1-butanol conversion with doubling of a carbon chain are developed in the thesis. Based on elucidation of the influence of components of MgO-Al2O3(CeOx) and ZrO2-MxOy (M = Ce, Y) catalytic systems on their acid-base surface characteristics and determination of methods of their varying, the ways to achieve the high activity and selectivity of catalysts in gas-phase ethanol → 1-butanol and 1-butanol → 2-ethyl-1-hexanol conversion are proposed.The process of gas-phase condensation of 1-butanol to 2-ethyl-1-hexanol in the flow reactor over Mg-Al-oxide catalytic systems was realized for the first time. The possibility of sequential ethanol → 1-butanol → 2-ethyl-1-hexanol conversion at atmospheric pressure in the flow mode was confirmed. It will allow to obtain 2-ethyl-1-hexanol directly from ethanol.It is shown that for the efficient conversion of initial alcohols into target products (1-butanol and 2-ethyl-1-hexanol) the binary oxide catalyst MgO-Al2O3 should include Lewis acid-base pairs (Mg-O-Al) formed under the conditions of calcination of hydrotalcites. The highest yield of 1-butanol (18%) is achieved over the catalyst with a ratio of Mg/Al = 2, and the highest yield of 2-ethyl-1-hexanol (11%) is achieved over catalyst with a ratio of Mg/Al = 1.It is found that modification of Mg-Al oxide systems by Се3+ cations during the hydrotalcite synthesis leads to an increase in the concentration of acid and base sites on the catalyst surface, which provides an increase in the specific rate of 1-butanol formation comparing to unmodified catalyst. The highest yield of 1-butanol (14%) is achieved over the catalyst with a ratio of Mg/Al/Ce = 2:0.9:0.1.It is established that the CeO2, Y2O3 additives affect the phase composition of ZrO2, which determines the acid-base properties of its surface. As a result of stabilization of the tetragonal phase of ZrO2 by the addition of CeO2 and Y2O3 there is an increase in the basicity of the catalysts which leads to an increase in the selectivity of 1-butanol formation from ethanol in their presence.It is found that the sample with a 10 wt.% of CeO2 is characterized by the highest concentration of base sites on the surface among the studied ZrO2-CeO2 systems, which provides a twofold increase in the selectivity and productivity of the catalyst for 1-butanol formation comparing with unmodified ZrO2.It is shown that the introduction of a modifying additive Y2O3 and calcination of the Zr-Y-oxide system at 500 °C leads to an increase in the concentration of the base sites on the surface of the catalysts together with a decrease in the concentration of acid sites. Over the ZrO2-Y2O3 catalyst the high values of selectivity (up to 70%) and yield of 1-butanol (17%) are achieved.MgO-Al2O3 catalytic systems with the ratio of Mg/Al = 1 and 2 are suggested for ethanol → 1-butanol and 1-butanol → 2-ethyl-1-hexanol conversion processes, which provide productivity of 1-butanol formation 87 gBuOH/(kgcat·h) and 2-ethyl-1-hexanol 40 g2-EH/(kgcat·h). The priority of development is protected by the Patent of Ukraine for Utility Model.It is found that the usage of ZrO2-Y2O3 catalytic system (3.4 wt.% Y2O3, calcination temperature 500 °C) in the ethanol → 1-butanol conversion, provides selectivity for 1-butanol up to 70%, with the productivity of 27 gBuOH/(kgcat·h). The priority of development is protected by the Patent of Ukraine for Utility Model.These systems are promising for the creation of high-performance catalysts for the synthesis of 1-butanol and 2-ethyl-1-hexanol from ethanol.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Соловйова Є.А. 
Гостре запалення матки і придатків: молекулярні маркери, діагностичне значення та підходи до обгрунтування терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Є.А. Соловйова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно вивчено особливості прояву внутрішньосудинної активації згортання крові й активність макрофагальної ендотеліальної системи за молекулярними маркерами - продуктами деградації фібрин/фібриногену, вільного гемоглобіну плазми та фібронектину, їх взаємозв'язку з реологією (ШОЕ) у крові жінок з гострим запаленням матки і придатків на етапах госпітального лікування. Показано динаміку та взаємозв'язок фракційного складу сироваткового кальцію і показників антиоксидантної системи - церулоплазміну та MBR-тесту (глютатионпероксидазі) у процесах ендогенної детоксикації підвищеної пероксидації - перекисного окиснення ліпідів у крові жінок з даним захворюванням. Охарактеризовано патогенетичний взаємозв'язок показників кальцієвого обміну з біомелекулярними маркерами активності досліджуваних систем регуляції хворих обстежених жінок. Запропоновано комплексну систему кількісної оцінки ефективності медикаментозного впливу у разі гострого запалення матки та придатків. Визначено вплив нового універсального регулятора кальцієвого обміну комплексону - ксидіфону на ініціальні досліджувані молекулярні процеси гострого запалення у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-3 + Р715.501.1-3
Шифр НБУВ: РА317892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Соловйова І.І. 
Девіантність особистості в умовах комп'ютеризації суспільства: соціально-філософський аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Соловйова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження девіантної поведінки особистості за умов комп'ютеризації суспільства. Відхилення у поведінці індивіда розглянуто як одну з соціальних проблем сучасності, вивчення якої є одним з важливих завдань. Розглянуто різні концепції девіантності та підходи до її визначення, зокрема, соціогенетичний, біогенетичний, психогенетичний, релятивістський, позитивістський. Розкрито правові аспекти проблеми девіантної поведінки. Особливу увагу приділено аналізу процесів комп'ютеризації суспільства та їх впливу на відхилення у поведінці індивідів. Комп'ютеризацію життєдіяльності людини розглянуто як соціальний феномен, який обумовив виникнення нового виду девіантності у поведінці особистості - комп'ютерної та інтернетної залежності. Охарактеризовано соціальні детермінанти комп'ютерної залежності особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА349924

Рубрики:

      
12.

Соловйова Л.О. 
Державний податковий менеджмент великих платників податків в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.О. Соловйова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості організації, функції, методи, засоби та інструментарій державного податкового менеджменту великих платників податків. Проаналізовано теоретико-методичні засади податкового менеджменту, охарактеризовано його складову - державний податковий менеджмент. Розкрито специфіку суб'єкта управління державного податкового менеджменту - спеціалізованих державних податкових інспекцій по роботі з великими платниками податків, проаналізовано їх організацію та визначено роль у податковій системі країни. Розкрито сутність поняття "державний податковий менеджмент великих платників податків", визначено загальні функції менеджменту та виокремлено спеціальні, характерні лише для спеціалізованих інспекцій. Розглянуто роль та організацію державного податкового менеджменту великих платників податків. Проаналізовано діяльність спеціалізованих інспекцій, досліджено фінансовий вплив великих платників податків на соціально-економічний розвиток країни та регіонів. Розглянуто особливості організації спеціалізованої інспекції у м. Запоріжжі, визначено її питому вагу у формуванні бюджетів усіх рівнів шляхом застосування багатофакторної економіко-математичної моделі. На підставі принципу індивідуального підходу до кожного платника з урахуванням провідної ролі інформатизації й інформаційно-аналітичного забезпечення наведено рекомендації щодо удосконалення методів, засобів та інструментарію державного податкового менеджменту великих платників податків шляхом впровадження інформаційно-аналітичної системи, створення нових інформаційних технологій менедженту податкової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-212.1 +
Шифр НБУВ: РА363092

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
14.

Соловйова М. Й. 
Динаміка модульованих електронних пучків у закритичній плазмі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / М. Й. Соловйова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку модульованого електронного пучка в бар'єрах однорідної та неоднорідної закритичної плазми за допомогою комп'ютерного моделювання методом макрочастинок. Розв'язано початково-граничну задачу в одно- та двовимірній геометрії. Досліджено конкуренцію між резонансною та сигнальною (на частоті модуляції) модами плазмово-пучкової системи. Вивчено вплив на динаміку пучка та взаємодію між сигнальною та резонансною модами плазмово-пучкової системи таких параметрів як глибина початкової модуляції пучка та густина його струму. Визначено діапазони густин струмів пучка, що відповідають різним режимам плазмово-пучкової турбулентності, та виявлено ряд характерних особливостей поведінки плазмово-пучкової системи для кожного з них. Досліджено взаємодію між модами плазмово-пучкової системи залежно від форми плазмового бар'єра, в якому рухається пучок. Показано, що спектр власних коливань плазмово-пучкової системи, які збуджуються пучком за поширення в неоднорідному плазмовому бар'єрі та конкурують із сигналом на частоті модуляції, змінюється в просторі та залежить від форми бар'єра. Досліджено вплив поперечної обмеженості пучка на його динаміку в плазмі. Відзначено декілька нових в порівнянні з одновимірним випадком ефектів (фокусування, філаментація, розбухання пучка).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.23, 022 + В333.28, 022
Шифр НБУВ: РА379302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Соловйова В.В. 
Дипломатичні представництва Української Народної Республіки в країнах Центральної Європи за доби Директорії (1918-1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Соловйова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 20 с. — укp.

Вивчається процес створення та діяльності українських дипломатичних представництв УНР в країнах Центральної Європи за доби Директорії. Завданням української дипломатії у центральноєвропейських країнах була нейтралізація, наскільки це було можливим, тих негативних наслідків, які мало для України невизнання її незалежності провідними країнами Антанти. Ставка лідерів держав-альянтів на "єдину і неділиму" Росію у міжнародній політиці привела Україну до фактичної ізоляції від світового співтовариства і поставило перед її дипломатичними представництвами завдання розірвання ланцюгу невизнання і встановлення всебічних контактів із зовнішнім світом. Діяльність української дипломатії була спрямована на пошуки як окремих партнерів, так і груп країн, які могли б реально сприяти Україні у боротьбі за незалежність. Розглядається практична діяльність українських дипломатичних представництв у торговельно-економічній, пресово-інформаційній сферах, консульській справі, що були важливими компонентами державотворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Соловйов В.Ф. 
Допрофесійна підготовка старшокласників у системі "середня загальноосвітня школа - професійний ліцей сільськогосподарського профілю": автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Ф. Соловйов ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено структурну модель допрофесійної підготовки майбутніх аграріїв у сільській ЗОШ і професійному ліцеї сільськогосподарського профілю та представлено основні результати її експериментальної перевірки. Викладено методику реалізації допрофесійного аграрно-технологічного навчання з урахуванням можливостей професійно-технічної освіти та критерії ефективності її застосування. Запропоновано методичні підходи до профорієнтаційної роботи у процесі допрофесійної підготовки майбутніх аграріїв у ЗОШ. Запропоновано організаційно-педагогічні умови, шляхи вдосконалення змісту, форм і методів допрофесійного навчання старшокласників у системі "сільська загальноосвітня школа - професійний ліцей сільськогосподарського профілю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.203.3 + Ч421.204 + Ч421.52 +
Шифр НБУВ: РА367425

Рубрики:

      
17.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
18.

Петренко Є. В. 
Ефекти, що впливають на флуктуаційну провідність та формування псевдощілинного стану в купратах та залізовмісних ВТНП / Є. В. Петренко. — Б.м., 2020 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Соловйова Н.І. 
Забезпечення фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.І. Соловйова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання інтегрування основних етапів оцінки, прогнозування та прийняття фінансових рішень для забезпечення фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств. Створено систему інтегральної оцінки фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств, агрегативні елементи якої здатні обумовлювати вибір ефективного фінансового рішення. Запропоновано класифікацію ознак фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств з урахуванням чинника їх належності у просторі та часі відповідним інтегральним індикаторам. На базі використання принципів інформаційно-експертної підтримки процесів прийняття фінансових рішень та спеціально розроблених логічних програм сформульовано напрями стратегій забезпечення фінансової стійкості відповідно до варіантів розвитку сільськогосподарського підприємства. Вперше обгрунтовано механізм синтезування результаттів інтегральної оцінки та прогнозування параметрів фінансової стійкості сільгосппідприємства та відповідного фінансового рішення в розробленій інформаційно-експертній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-93 +
Шифр НБУВ: РА336132

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Соловйов О. В. 
Застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Страсбурзького суду в Україні (загальнотеоретичні аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

З'ясовано причини дії Конвенції в Україні як складової її національного законодавства. Подано характеристику особливостей застосування приписів Конвенції в даному статусі. Визначено обсяг й юридико-технічні умови застосування правоположень практики Суду як джерела права в Україні. Розглянуто наявний стан і можливості вдосконалення державно-юридичного забезпечення застосування в Україні практики Суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-3 + Х915.232.44-383
Шифр НБУВ: РА381259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського