Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (52)Реферативна база даних (1855)Книжкові видання та компакт-диски (1237)Журнали та продовжувані видання (57)
Пошуковий запит: (<.>A=ТИЩЕНК$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=МАРКОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тищенко М.М. 
Адміністративно-процесуальний статус громадянина України: проблеми теорії та шляхи вдосконалення законодавчого регулювання: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Тищенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних теоретичних проблем адміністративно-процесуального статусу громадянина України в сучасних умовах. Аналізуються питання, пов'язані із з'ясуванням змісту та структури адміністративно-процесуального статусу громадянина, особливостями його реалізації в окремих адміністративних провадженнях. Розглядаються гарантії забезпечення прав громадян в адміністративному процесі і наводяться конкретні рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тищенко А.Ю. 
Багатофотонні ефективні взаємодії в густому ферміонному середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.Ю. Тищенко ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчається методами квантової теорії поля ефективна електромагнітна взаємодія у двох та трьох вимірах простору в густому ферміонному середовищі. У двовимірній квантовій електродинаміці (КЕД) в середовищі обчислено поляризаційний оператор та трьохфотонну вершинну функцію для статичного випадку та вивчено їх властивості. Побудовано ефективний лагранжіан статичного електромагнітного поля довільної конфігурації в густому середовищі. Записано модифіковані рівняння Максвелла для густого середовища з урахуванням нелінійності електромагнітної взаємодії і розглянуто їх розв'язок для кількох конкретних випадків статичної взаємодії в гутому середовищі. В 3+1-вимірній КЕД обчислено трьохфотонний поляризаційний тензор при довільному зв'язку частот та імпульсів. Розглянуто і детально описано розщеплення фотона в густому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.527,022

Рубрики:

      
3.

Тищенко О.М. 
Вдосконалення технології доменної плавки на підставі контролю газодинамічних властивостей шихтових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.М. Тищенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 19 с. — укp.

Розвинуто наукові засади контролю газодинамічних властивостей шихтових матеріалів, які оцінюються за допомогою пропускання через шар шихти звукових коливань і визначення коефіцієнта звукопроникності. Установлено найбільш прийнятну частоту звукових коливань для визначення газодинамічних властивостей сипких матеріалів в інтервалах частот 200 - 1 200 Гц. Доведено, що об'єктивно характеризує газопроникність шихтових матеріалів змінювання амплітуди звукових коливань з частотою 200 Гц. Визначено коефіцієнти звукопроникності різних компонентів доменної шихти, а саме: коксу, агломерату, котунів, антрациту й шихтових сумішей різного фракційного складу. Найбільший коефіцієнт звукопроникності k = 2,58 характеризує кокс. Найменший коефіцієнт k = 0,49 має агломерат з вмістом дрібняку 40 %. Установлено функціональний зв'язок між критерієм гідродинамічної подібності Ейлера і безрозмірним коефіцієнтом звукопроникності для умов доменної печі. Здійснено цілеспрямований вибір режимів завантаження доменної печі залежно від коефіцієнта звукопроникності шихтових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-1 +
Шифр НБУВ: РА349097

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Тищенко О.М. 
Визначення особливостей зміни вогнегасної ефективності порошків при гасінні полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Тищенко ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

На прикладі розробленої експериментальної установки встановлено, що у випадку зменшення вмісту кисню в газоповітряному середовищі вогнегасна ефективність порошків зростає та перебуває в лінійній залежності від його концентрації. У процесі збагачення киснем газоповітряного середовища вогнегасна ефективність порошків змінюється в поліноміальній залежності від його концентрації. Встановлено, що порошки ефективно інгібують полум'я у випадку концентрації кисню в межах 30 - 33 %, найбільш ефективні за таких умов порошки на основі хлориду калію. Розроблено математичну модель визначення коефіцієнта неадитивності, який характеризує залежність вогнегасної ефективності бінарних порошкових сумішей від їх складу та зміни концентрації кисню. Доведено, що бінарна суміш порошків на основі бікарбонату натрію та хлориду калію у межах рівнозначних співвідношень проявляє неадитивні синергічні властивості та з максимальною ефективністю інгібує полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА311185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Тищенко А.П. 
Геолого-геофізична модель нафтогазових відкладів північно-західного шельфу Чорного моря (на прикладі площі Шмідта): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / А.П. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення вірогідності прогнозування нафтогазоносності геологічних утворень на підставі комплексного аналізу даних сейморозвідки та свердловинної геофізики. Розроблено цифрову 3D геолого-геофізичну модель, яка передбачає обробку й інтерпретацію сейсмічних даних за умов акваторії північно-західного шельфу Чорного моря з застосуванням новітніх технологій і результатів проведених розробок. Застосування розробленої моделі уможливлює оптимізацію процесу освоєння стратегічно важливих для країни вуглеводневих ресурсів. Використання розробленої методики для побудови геолого-геофізичної моделі нафтогазових покладів дозволить збільшити ефективність досліджень під час пошуків нафти та газу. За результатами апробації методики та фактичних даних доведено її готовність до виробничого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5с4 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА366729

Рубрики:

      
6.

Тищенко О. О. 
Граматичний рід у системі категорій іменника новогрецької мови: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.14 / О. О. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено граматичну категорію роду іменника в новогрецькій мові (НГМ). Вперше комплексно розглянуто в грецькій та вітчизняній елліністиці граматичний рід іменника у функціонально-категорійному вимірі. Висвітлено основні тенденції родової категоризації в НГМ у контексті посилення семантизації родових ознак, лексикалізації категорії роду в дії гіперо-гіпонімічного принципу в оформленні іменників у роді, протистоянні синтетичних і аналітичних засобів вираження його значення, поглиблення формально-морфологічного розрізнення іменників, протиставлених за семантичним родом. Розкрито взаємозв'язок категорії роду з іменниковими категоріями числа, відмінка, істот/неістот, особи. Описано словотвірну функцію категорії роду іменника, що у сучасній НГМ - продуктивний засіб творення лексем на позначення назв професій та роду діяльності. Систематизовано та проаналізовано родові варіанти в НГМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.3-212.1
Шифр НБУВ: РА380847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тищенко О.В. 
Дія розмелених плодів розторопші плямистої на функціональний стан печінки та підшлункової залози при радіаційному і токсичному ураженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.В. Тищенко ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів експериментального дослідження з використанням тетрахлорметану, атофану та тетрацикліну визначено, що розмелені плоди розторопші плямистої в дозі 25 мг/кг зменшують явища цитолізу, концентрацію ТБК-активних продуктів, холестерину та нормалізують рівень відновленого глутатіону, причому, більш активно, ніж фармпрепарат порівняння, що може бути пов'язано з більш широким хімічним складом розмелених плодів розторопші плямистої. Встановлено, що вживання її розмелених плодів в дозі 25 мг/кг на тлі поєднаної дії іонізуючого опромінення та ксенобіотику гальмує процеси пероксидації та відновлює рівень каталази в старих щурів, а також сприяє гіпохолестеринемічній дії в старих та молодих тварин. За результатами дослідження вуглеводного обміну визначено, що розмелені плоди розторопші плямистої в дозі 150 мг/кг зменшують рівень цукру в крові за умов навантаження глюкозою, експериментального цукрового діабету I типу, спричиненого алоксаном та цукрового діабету II типу, викликаного дексаметазоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.51-525 + Р413.6-525 +
Шифр НБУВ: РА323887

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Маркович С.Є. 
Дослідження процесу нанесення детонаційно-газових покрить на деталі авіаційної техніки з урахуванням величини та розподілу залишкових напружень у системі покриття - підкладка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / С.Є. Маркович ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Зазначено, що критична температура визначається переходом від залишкових напружень, що стискають, до залишкових, що розтягують, зокрема: за напилювання покриття товщиною 0,100 мм з порошку ВК-25 (діаметр часток дорювнює 20 - 40 мкм) на підкладку з титанового сплаву ВТ8 за режиму, що характеризується параметрами: відстанню напилювання, що дорівнює 170 мм, скорострільністю - 3 ГцБ співвідношенням ацетилен/кисень - 0,67, витратами ацетилену - 0,31 л/цикл (швидкість часток - 5210 м/с), величиною критичної температури поверхневого шару - 19124 К. Уточнено математичну модель, що враховує внесок кінетичної енергії часток у процес формування залишкових напружень у системі покриття - підкладка за детонаційно-газового напилювання. Виявлено взаємозв'язок між енергетичними параметрами напилювання та величиною і розподілом залишкових напружень. Запропоновано метод нанесення комбінованого покриття для компресорних лопаток перших ступенів, що дає змогу здійснити напилювання вхідної крайки карбідом вольфраму за детонаційно-газовим методом та нанесення покриття з нітриду титана на спинку та корито лопатки з використанням методу конденсації, що забезпечує збільшення ерозійної стійкості виробу до 60 %. Розроблено єдиний вимірювальний комплекс, що дає змогу здійснити оперативний контроль процесу напилювання за параметрами: швидкість і температура часток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-060.17 +
Шифр НБУВ: РА337607

Рубрики:

      
9.

Тищенко Л.М. 
Дослідження складу та властивостей молочного жиру і вдосконалення технології вершкового масла: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Л.М. Тищенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Визначено хімічний склад і фізичні властивості молочного жиру в Україні й особливості їх сезонних і регіональних змін, з урахуванням яких удосконалено технології виробництва вершкового масла та розроблено методики визначення масової частки немолочних жирів у маслі. Досліджено сезонні та регіональні зміни показників молочного жиру: йодне число, число Рейхерта - Мейселя, показник заломлення у трьох природно-кліматичних зонах України - Поліссі, Лісостепу, Степу. Визначено жирнокислотний склад та особливості затвердіння - плавлення молочного жиру, характерні для України. На підставі одержаних показників складу та властивостей молочного жиру в Україні та закономірностей їх зміни удосконалено технологічні режими виробництва масла методами сколочування і перетворення високожирних вершків, перевірено їх ефективність за промислових умов. Розроблено "Технологічну інструкцію з виробництва вершкового масла методом сколочування (згідно з ДСТУ 4399-2005)" і "Технологічну інструкцію з виробництва вершкового масла методом перетворення високожирних вершків (згідно з ДСТУ 4399-2005)", які впроваджено на 19-ти підприємствах. На підставі базових показників молочного та рослинного жирів розроблено й атестовано "Методику виконання вимірювань масової частки немолочного жиру в маслі з комбінованою жировою фазою (свідоцтво N 081/12 - 0086 - 03" від 05.05.2003 р. видано УкрЦСМ), яку впроваджено на 27-ми підприємствах України та системі Держстандарту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л957.7-1 +
Шифр НБУВ: РА361954

Рубрики:

      
10.

Маркович Л.М. 
Екологічні знання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Маркович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено компоненти та розроблено дидактичні підходи щодо гуманітаризації шкільного курсу фізики, основу якої становлять екологічні знання. Конкретизовано наукові підходи щодо визначення сутності, змісту та завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики та визначено її специфіку (формування екологічної культури учнів) у порівнянні з традиційним навчанням, орієнтованим на засвоєння знань. Визначено зміст екологічних знань для учнів IX - XI класів з урахуванням компонентів гуманітаризації навчання фізики. Розроблено додаткові розділи до програми з фізики для учнів IX - XI класів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики. Нові завдання рекомендовано використовувати у класах з профільною диференціацією вивчення фізики за програмами прикладного курсу та курсу поглибленого рівня, а також у програмах для профільних класів 12-річної школи. Розроблено тестові завдання для визначення рівнів сформованості в учнів елементів екологічних знань у процесі вивчення фізики, узгоджені з 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень. Тестові завдання рекомендовано використовувати з метою перевірки знань учнів з фізики, передбачених державним стандартом фізичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА350810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Тищенко В.М. 
Еколого-генетичні аспекти селекції озимої пшениці в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / В.М. Тищенко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2006. — 44 с. — укp.

З використанням генетико-кореляційного підходу під час вивчення мінливості, успадковуваності ознак та індексів обгрунтовано селекційну програму створення для умов Лісостепу України адаптивних, конкурентоздатних сортів озимої пшениці з підвищеною морозозимостійкістю, посухостійкістю, стійких до вилягання, з високими хлібопекарськими якостями та врожайністю. Розроблено методи добору на ранніх етапах селекції з застосуванням непрямих, маркерних ознак та індексів, а також нові підходи до ідентифікації на основі кластерного аналізу. Одержано групувальні ознаки для цього аналізу. Доведено можливість використання даного методу у селекційно-технологічному циклі для проведення ідентифікації селекційних ліній за рівнем адаптивності, гомеостазу. Досліджено вплив строків сівби та часу відновлення весняної вегетації на мінливість кількісних ознак і селекційних індексів у різних генотипів озимої пшениці, що дозволяє встановлювати фотоперіодичну чутливість, тривалість періоду яровизації, класифікувати сорти та селекційний матеріал за зимостійкістю, рівнем стабільності ознак та індексів, які визначають їх адаптивність. Запропоновано здійснювати ідентифікацію селекційних ліній і сортів за якістю зерна, спектром запасних білків гліадинів, глютенінів з молекулярними маркерами ДНК. Здійснено спробу пошуку зчепленості поліморфізму з мінливістю господарсько корисних ознак. Наведено дані стосовно використання теоретичних розробок, методів селекції на прикладі створених сортів озимої пшениці, а також розроблено схему селекційного процесу, селекційну програму та запропоновано модель сорту озимої пшениці для умов Лісостепу України. На підставі теоретичних досліджень і з застосуванням розроблених методів створено 4 сорти озимої пшениці, з яких 2 внесено до Державного реєстру сортів рослин України, а саме: "Левада", "Диканька", а 2 - "Манжелія", "Фора" - проходять державне сортовипробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341748

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Тищенко В.М. 
Еколого-фауністична характеристика та лісівниче значення рукокрилих (Chiroptera) в умовах Західного Поділля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / В.М. Тищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розкрито еколого-фауністичну структуру, проаналізовано просторовий розподіл та лісівниче значення населення кажанів у Західному Поділлі. Досліджено 17 видів у складі фауни рукокрилих в даному регіоні, виділено фактичні знахідки чотирьох видів. Визначено статус видів за відносною чисельністю та шість екологічних груп у складі лісових угруповань кажанів. Вивчено видовий склад пізньолітніх та зимових скупчень рукокрилих. Висвітлено особливості розташування дупел зі сховищами рукокрилих. Визначено середньодобові кількісні та енергетичні показники споживання комах модельними видами кажанів за умов неволі та сезонну динаміку їх змін, проведено екстраполяцію отриманих даних до умов та інтенсивності живлення кажанів у природі. Встановлено обсяги споживання лісовими видами рукокрилих комах-фітофагів, здатних масово розмножуватись та пошкоджувати деревостани за показниками чисельності та щільності населення кажанів у основних стадіях живлення. Доведено, лісові угруповання кажанів є основним чинником біологічного захисту лісів Західного Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55(4УКР3) + Е623.362.414*80(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА341688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Маркович В. П. 
Епідеміологічні аспекти надзвичайних ситуацій природного генезу (на моделі повеней в Закарпатьській області України): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / В. П. Маркович ; АМН України, Ін-т епідеміол. та інфекц. хвороб ім. Л. В. Громашевського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фази поетапної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС) природного генезу: аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, стабілізації ситуації, реабілітації. Розроблено алгоритм дій на основі систематизації протиепідемічних особливостей інфекційних захворювань. Наведено методику прогнозування можливого зростання інфекційної захворюваності серед населення зони НС та методику розрахунку економічних втрат від неї. Розроблено форму паспортизації населених пунктів та об'єктів нагляду як основу інформаційної бази щодо ймовірних ризиків у разі виникнення НС. Створено модель планування протиепідемічних заходів як основу формування дієвих напрямків ліквідації епідемічних ускладнень під час НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)599 + Р190.8
Шифр НБУВ: РА369530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Тищенко І.В. 
Значення функціональних та фармакологічних проб в оцінці стану серцево-судинної системи у хворих на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Тищенко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан центральної гемодинаміки у хворих на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію. Виявлено особливості гемодинамічного статусу та реактивності серцево-судинної системи у хворих на цукровий діабет І та ІІ типів, що страждають на гіпертонічну хворобу та симптоматичну артеріальну гіпертензію внаслідок діабетичної нефропатії. Показано інформативність пасивної ортостатичної та антиортостатичної проб під час дослідження реагування системи кровообігу у відповідь на навантажувальні тести. Визначено особливості гемодинамічного ефекту капотену та адверзутену у хворих на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію. Доведено доцільність використання комплексної функціонально-фармакологічної проби у клінічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА307687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Тищенко С.В. 
Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Тищенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено спектр поглинання поляризованого світла ізольованими трубками, зумовлений прямими міжзонними переходами. Одержано правила відбору. Показано, що у розглянутому наближенні для хіральних трубок у поглинанні світла, що поширюються паралельно осі трубки, циркулярний дихроїзм відсутній. Одержані результати добре узгоджуються з відомими експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + В371.3 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА354131

Рубрики:

      
16.

Тищенко С.І. 
Інтегрування змісту математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці молодших спеціалістів з програмування: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.І. Тищенко ; АПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему застосування інегративного підходу до вивчення математики та спеціальних дисциплін у процесі професійної підготовки молодших спеціалістів з програмування. На підставі визначення компонентів змісту математичної та професійної підготовки та обгрунтування їх взаємодії визначено педагогічні умови та розроблено методику інтегрування змісту математичних і спеціальних дисциплін у процесі професійної підготовки молодших спеціалістів з програмування. Доведено, що інтеграція математичних і спеціальних дисциплін є ефективною за умов коригування професійно спрямованих знань з математики, використання математичного компонента у вивченні спеціальних дисциплін, застосування інтеграційного підходу до організації самостійної роботи студентів. Доведено позитивний вплив нової методики інтегрування змісту математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці молодших спеціалістів з програмування на успішність і творчий розвиток майбутніх техніків-програмістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018 р2 +
Шифр НБУВ: РА363469

Рубрики:

      
17.

Тищенко Т. В. 
Інтонація оцінних висловлень у сучасному англійському діалогічному мовленні: гендерний аспект (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Тищенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано вияви гендерної асиметрії оцінювання в англійській мові. Висвітлено особливості комунікативної прагматики англійських оцінних висловлень у діалогічному мовленні побутової сфери. Визначено просодичні засоби маркування раціональних та емоційних оцінок в чоловічому та жіночому мовленні. На основі аудиторського й акустичного аналізу встановлено інваріантні та диференційні просодичні характеристики, просодичні маркери гендерної варіативності експліцитних оцінних висловлень у сучасному англійському діалогічному мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-132 + Ш143.21-227.4
Шифр НБУВ: РА381753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тищенко М.П. 
Інформаційний сектор в трансформаційній економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.01 / М.П. Тищенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти розвитку інформаційного сектору (ІС) в трансформаційній економіці (ТЕ), визначено методи, механізми та основні напрями його стимулювання. Розкрито сутність, роль та місце інформації та ІС в трансформації економічної системи (ЕС) суспільства. Проаналізовано фактори переходу до інформаційної економіки в процесі соціально-економічного розвитку провідних постіндустріальних країн світу. Визначено ціннісні параметри процесів відтворення ІС, основні перспективи його розвитку в ЕС України. Обгрунтовано доцільність інформаційного забезпечення інфраструктури елементів ринку як фактора забезпечення цільових пріоритетів ТЕ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.242.4 + У539.0
Шифр НБУВ: РА371267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тищенко К.А. 
Історія української мови в науковій концепції А.Ю.Кримського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / К.А. Тищенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження наукової концепції А.Ю.Кримського щодо історії розвитку української мови. Основну увагу приділено вивченню особливостей дослідницької методології ученого. Висвітлено погляди мовознавця на проблему східнослов'янського глотогенезу, розглянуто історію розвитку явищ українського вокалізму та консонантизму в інтерпретації А.Ю.Кримського. Проаналізовано морфологічні явища та деякі питання з історії українського синтаксису. За допомогою методу історико-лінгвістичної реконструкції наукову діяльність ученого розглянуто в широкому контексті поглядів компаративістів 1870 - 1930-х рр. Розкрито вплив учених Харківської та Московської лінгвістичних шкіл, О.І.Соболевського, С.К.Тимченка, П.О.Бузука, К.Т.Німчинова, О.Б.Курило на формування мовознавчих поглядів А.Ю.Кримського. Показано суттєвий внесок ученого у розвиток української компаративістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Кримський А. + Ш.г(4УКР)6 д Кримський А. +
Шифр НБУВ: РА348002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Маркович Я.С. 
Категорії часу та простору в романі Б.Пастернака "Доктор Живаго": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Я.С. Маркович ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у контексті єдиного системного підходу досліджено особливості відтворення художнього часу та художнього простору у романі Б.Пастернака "Доктор Живаго". Уточнено зміст понять "час" і "простір" у художній літературі, показано їх значення для розвитку жанру у XX ст. (на матеріалі твору "Доктор Живаго" Б.Пастернака). Досліджено форми часу (фабульний, сюжетний, наративний) та різновиди простору в романі. Особливу увагу приділено конкретно-історичним, символічним, міфопоетичним топосам і локусам. Проаналізовано еволюцію, засоби вираження та функції мотивів, пов'язаних з категоріями часу та простору. Показано вплив просторово-часової організації на жанр і стиль твору. Проаналізовано розвиток традиції російської та світової літератури у прозовій спадщині митця. Досліджено художнє новаторство Б.Пастернака у жанрі роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Пастернак, Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА343971

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського