Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (311)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРНЯВСЬК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чернявська С.М. 
Впровадження української мови в систему освіти 1923 - 1932 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Чернявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Показано, що у досліджуваний період (1923 - 1932 рр.) партійний та державний апарат докладав значних зусиль для матеріально-технічної забезпеченості українізації освіти в УСРР, насамперед необхідними педагогічними кадрами та навчальною літературою, завдяки чому було досягнуто значних результатів, відбулися позитивні зрушення, які сприяли мовному та культурному зближенню різних верств українського населення, підвищенню їх освітнього рівня, були подолані деякі диспропорції в сфері етнічної політики. Зазначено, що найбільших успіхів радянська влада досягла у сфері шкільної освіти, організації шкільної справи та підготовки вчительських кадрів. Показано, що у зв'язку з політехнізацією освіти особливого значення набула діяльність технікумів, які в Радянській Україні були закладами вищої освіти. Відзначено, що ступінь українізації студентів, викладачів та відсоток етнічних українців серед тих, хто навчався, значною мірою залежали від фахової спрямованості навчальних закладів. На початку 1930-х рр. директивний характер та непослідовність запроваджених реформ і остаточна відмова від закріплення успіхів політики українізації призвели до негативних наслідків у сфері української освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР) + Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА326568

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чернявський А.Ю. 
Геометричне моделювання складу та поверхні фазового переходу діаграм стану багатокомпонентних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.Ю. Чернявський ; Київ. Нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему геометричного моделювання фігуративної точки багатокомпонентної системи без обмеження кількості компонентів, а також поверхні фазового переходу системи на прикладі поверхні ліквідусу. До головних результатів слід віднести методи побудови проекцій точки, що належить багатовимірному симплексу, на двовимірні проекційні поля багатовимірного простору зі збереженням метричних характеристик і проекційних зв'язків. Розроблено алгоритми геометричного моделювання поверхні фазового переходу багатокомпонентної системи, що дає змогу прогнозувати температуру фазового переходу і температуру плавлення системи у будь-якій фігуративній точці з використанням в якості вихідних даних діаграм стану складових двокомпонентних систем з одним спільним компонентом. Створено програму, що дозволяє моделювати склад системи та прогнозувати її температуру плавлення з урахуванням діаграм складових двокомпонентних систем із одним спільним компонентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж304 +
Шифр НБУВ: РА364631

Рубрики:

      
3.

Чернявська Т.О. 
Екологічні аспекти біохімії вторинного обміну рослин картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.О. Чернявська ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості вторинного обміну рослин картоплі та характеру залежності параметрів вторинного обміну від дії абіотичних і біотичних факторів навколишнього середовища в агроекологічних системах. За допомогою сучасних методів м'якоіонізаційної мас-спектрометрії досліджено нелетючі, термолабільні біомолекули, зокрема стероїдні глікоалкалоїди. Проведено порівняльну оцінку якісних і кількісних параметрів вторинних метаболітів, які синтезуються в рослинах картоплі різних сортів, внаслідок впливу фітостресорних абіотичних і біотичних факторів, характерних для північного сходу України. Розроблено теоретичні та експериментальні засади методу ектоксикологічної оцінки стану рослин картоплі в агроекологічних системах на основі мас-спектрометричного дослідження реактивності ферментативних систем гідролітичної деструкції вторинних метаболітів картоплі. Побудовано математичну модель для прогнозування вмісту вторинних метаболітів у бульбах продовольчої картоплі різних сортів і груп стиглості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272-28(4Укр) + П215.1-273.1(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чернявська О. І. 
Економічні фактори становлення та розвитку техноглобалізму: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. І. Чернявська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено основні економічні механізми вирішення глобальних проблем технологічного розвитку, а також інституційне забезпечення технологічної й інноваційної діяльності як умова сталого глобального економічного розвитку. Проаналізовано імплементації концепції сталого розвитку в Україні, досліджено інноваційні та технологічні фактори розвитку національного господарства. Розглянуто основні пріоритетні напрями та галузі міжнародного науково-технологічного співробітництва України з іншими країнами світу. Обгрунтовано механізм переходу України до "зеленої економіки" через реалізацію концепції сталого розвитку як альтернативу глобальним технологічним загрозам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У539.0
Шифр НБУВ: РА376919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чернявська М. В. 
Естетичне виховання дітей у дошкільних закладах освіти України (друга половина XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. В. Чернявська ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено цілісне історико-педагогічне дослідження проблеми естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти України в другій половині XX ст. Визначено внесок провідних учених, педагогів досліджуваного періоду в розробку наукових засад вирішення зазначеної проблеми. Обгрунтовано етапи (1950 - 1961 рр. - етап становлення системи естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти, 1962 - 1980 рр. - етап розвитку системи естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти, 1990-ті рр. - етап модернізації системи естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти). Окреслено перспективи використання в сучасних дошкільних закладах освіти позитивного досвіду естетичного виховання дітей дошкільного віку досліджуваного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.355 + Ч413(4УКР)63/64
Шифр НБУВ: РА382705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чернявський В. Г. 
Застосування ліпіну та бішофіту у сполученні з фізіотерапевтичними методами при хронічному обструктивному захворюванні легенів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / В. Г. Чернявський ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано можливості застосування препарату ліпін і природного мінералу бішофіт у сполученні із впливом гальванічного струму на грудну клітину у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) на різних етапах його лікування. Вивчено особливості початкового стану хворих на ХОЗЛ на госпітальному й амбулаторному етапах лікування з використанням інструментальних і лабораторних методів дослідження. Проаналізовано ефективність застосування ліпіну у вигляді аерозолю в сполученні з гальванізацією грудної клітини у період загострення на стаціонарному етапі лікування, а також бішофіту у вигляді електрофорезу на грудну клітину у період ремісії на амбулаторно-поліклінічному етапі лікування хворих на ХОЗЛ. Доведено, що комбіноване застосування ліпіну та бішофіту на різних етапах лікування дозволяє зменшити інтенсивність запального процесу та ступінь обструктивних порушень, а також підвищити якість життя хворих на ХОЗЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА384510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чернявський В.В. 
Значення багатогодинного внутрішньостравохідного рН-моніторингу для діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби і оцінки якості її терапевтичного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Чернявський ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Шляхом порівняльного аналізу даних pH-моніторингу серед хворих на ГЕРХ і здорових осіб визначено межові значення норми його показників. Виявлено залежність важкості ГЕРХ від тривалості стравохідної експозиції кислоти та частоти епізодів рефлюксу. Установлено, що показники pH-моніторингу не залежать від віку, статі, давності захворювання та Helicobacter pylori-статусу, чутливість даного методу становить 88,9 %, а специфічність - 95 %. Відзначено, що запропонований метод дає змогу здійснювати порівняльну оцінку ефективності терапії з використанням певних препаратів. Науково обгрунтовано застосування добового pH-моніторингу, зокрема системи "Bravo" для діагностики ГЕРХ і контролю ефективності її лікування. Показано, що перевагами капсульного pH-моніторингу є комфортність процедури та більша чутливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337871

Рубрики:

      
8.

Чернявський С.Є. 
М'ясна продуктивність бугайців при відгодівлі під впливом штучної аероіонізації та ультрафіолетового опромінення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / С.Є. Чернявський ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень відгодівлі бугайців червоної степової породи віком від 15-ти до 18-ти міс. під впливом штучної аероіонізації та ультрафіолетового опромінення. Вивчено продуктивні якості бугайців, клініко-фізіологічні показники, вуглеводно-жировий обмін, морфологічний і хімічний склад м'яса, розвиток внутрішніх органів, біохімічні та морфологічні показники крові, поживність основних продуктів забою, мікрокліматичні умови утримання тварин. Встановлено, що штучна аероіонізація у комплексі з ультрафіолетовим опроміненням позитивно впливає на стан здоров'я, ріст і розвиток бугайців, їх відгодівельні та забійні якості, а затрати кормів зменшуються на 1 кг приросту живої маси. Виявлено поліпшення основних параметрів мікроклімату: зменшення вмісту у повітрі аміаку, сірководню, вуглекислого газу, пилу та мікроорганізмів. Доведено економічну ефективність комплексного застосування штучної аероіонізації й ультрафіолетового опромінення у процесі відгодівлі бугайців і визначено оптимальні концентрації та режими обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-4 + П60-273 +
Шифр НБУВ: РА349738

Рубрики:

      
9.

Чернявський С.С. 
Методика розслідування злочинів у сфері банківського кредитування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Чернявський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний криміналістичний аналіз злочинів у сфері банківського кредитування. Визначено їх поняття, розкрито сутність і запропоновано класифікацію. Виявлено та розкрито зміст основних елементів криміналістичної характеристики даних злочинів. Розроблено основи спеціальної методики розслідування злочинів у сфері банківського кредитування, що охоплює проблеми їх виявлення, типові слідчі ситуації та версії початкового етапу розслідування, організаційні та тактичні особливості проведення окремих слідчих дій, порядок та умови використання спеціальних знань, актуальні проблеми оперативно-розшукового забезпечення та взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117.4 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА318429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чернявська О.В. 
Механізм впливу соціальних змін на соціальну напруженість в сучасній Україні (на прикладі мегаполісу): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Чернявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціальної напруженості. Розглянуто загальні особливості соціальних змін у пострадянських суспільствах. Відмічено, що соціальна напруженість є однією з характерних особливостей процесів соціальних змін в сучасному українському суспільстві, ступеня соціальної стабільності. Визначено та проаналізовано поняття соціальної напруженості та потенціалу соціальної напруженості. Запропоновано поняття механізму впливу соціальних змін на соціальну напруженість, який сприяє оптимізації процесів регулювання виникнення та розвитку соціальної напруженості та соціальних конфліктів. Проаналізовано елементи даного механізму: соціальну диференціацію, соціальну незадоволеність, політичну культуру, ціннісно-нормативний компонент, соціально-психологічну адаптацію. Запропоновано рекомендації щодо поліпшення ефективності соціального управління зниження соціальної напруженості, регулювання існуючих соціальних конфліктів та прогнозування можливих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + С5*333.641
Шифр НБУВ: РА317010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Чернявський А.Л. 
Міжнародно-правова відповідальність за забруднення поверхневих вод: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.Л. Чернявський ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми реалізації механізму міжнародно-правової відповідальності у разі забруднення вод. Розкрито суть понять, досліджено юридичну природу міжнародно-правової відповідальності за забруднення поверхневих вод. Розкрито її підстави, види та форми. Детально проаналізовано механізм застосування зазначеної відповідальності за забруднення морських і материкових поверхневих вод. Розкрито склад заподіяної внаслідок забруднення поверхневих вод шкоди, що підлягає відшкодуванню у порядку реалізації міжнародно-правової відповідальності. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до міжнародних договорів, які регулюють відносини відповідальності за забруднення поверхневих вод. Зроблено висновок про необхідність інституційних змін у системі міжнародних організацій, діяльність яких спрямовується на запобігання забрудненню даних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.53 +
Шифр НБУВ: РА361864

Рубрики:
  

      
12.

Чернявський А.В. 
Моделі та засоби управління ефективністю енерговикористання в енерготехнологічних системах в умовах інформаційної невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / А.В. Чернявський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання управління ефективністю енерговикористання в енерготехнологічних системах за умов інформаційної невизначеності. З метою підвищення адекватності оцінювання потенціалу енергозбереження (ПЕ) за умов інформаційної невизначеності запропоновано нові класифікаційні ознаки видів ПЕ й уніфіковану методику оцінювання ПЕ з використанням <$Ealpha>-рівневого методу. Формування оптимального плану впровадження енергозберігальних методів запропоновано виконувати на базі однокритеріальної оптимізаційної та багатокритеріальної моделей. У багатокритеріальній моделі вибір пріоритетності впровадження енергозберігальних заходів запропоновано здійснювати шляхом їх ранжування за допомогою критеріїв якісного та кількісного характеру з використанням шкали відносної важливості. Запропоновано модель системи управління ефективністю енерговикористання на базі універсального функціонального модуля, функціональні блоки якого формують замкнутий контур управління. Оцінку рівня досконалості цієї системи запропоновано проводити з використанням структурованого вибору критеріїв і вербальних оцінок осіб, що приймають рішення (ОПР), а також враховувати рівень компетентності ОПР, значення критеріїв оцінювання та невизначеність вихідної інформації шляхом використання нечіткої лінгвістичної та нечіткої бальної шкал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 +
Шифр НБУВ: РА368066

Рубрики:

      
13.

Чернявський М. О. 
Моделювання розвитку оптового ринку електроенергії: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.11 / М. О. Чернявський ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розроблено теоретичні та науково-методичні засади, інструментарій оцінювання процесу діяльності оптового ринку електроенергії (ОРЕ). Досліджено особливості розвитку ОРЕ та проблеми його функціонування у взаємозв'язку з відсутністю двосторонніх договірних контрактів, а також ефективного механізму ціноутворення на основі взаємодії попиту і пропозиції. Викладено комплекс моделей задач вирішення технічно-економічних та економічних проблем функціонування ОРЕ в області операційної, фінансової та інвестиційної діяльності (ОФІД) конкурентних суб'єктів (КС) ринку у взаємозв'язку з інституціоналізацією ринку електроенергії. Запропоновано модель розвитку асоціативних структур на основі формалізованого опису умов їх утворення з урахуванням асоціативного критерію ефективності, яка допомагає за умов флуктації ринкової кон'юнктури, різних збурень забезпечувати реалізацію, підтримку на певних рівнях власних цільових установок. Розроблено моделі ОФІД КС ринку з використанням інструментарію теорії ігор, реалізація яких допомагає визначити раціональні стратегії поведінки суб'єктів ОРЕ. Описано моделі прогнозування цінових заявок за допомогою механізму перерахунку і включення постійних витрат в ціну з урахуванням добової і тижневої динаміки оптового ринку. Обгрунтовано включення в систему розрахунків змінних параметрів оптимізаційної задачі участі суб'єкта ОРЕ в секторі двосторонніх взаємовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 в611
Шифр НБУВ: РА381930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чернявська Ю.Б. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання ринку праці в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Ю.Б. Чернявська ; Н.-д. екон. ін-т Мін-ва екон. України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено функції та передумови регулювання національного ринку праці, теоретико-методичні підходи до формування організаційно-економічного механізму державного регулювання ринку праці. Зазначено, що аналіз стану відтворення вітчизняного ринку праці засвідчив певні позитивні та негативні тенденції його розвитку. Розглянуто проблеми взаємодії ринку праці та держави. Акцентовано увагу на розвитку ринку праці сільської місцевості. Розглянуто основні напрями удосконалення організаційно-економічного регулювання державного ринку праці в Україні на основі інноваційного розвитку економічних, нормативно-правових, соціальних і організаційно-адміністративних важелів регулювання, проведення системних профорієнтаційних заходів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01
Шифр НБУВ: РА371698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чернявська О.В. 
Організаційно-економічний механізм регулювання ринку праці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / О.В. Чернявська ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Розроблено методологічні основи стратегічної моделі управління національною працею на підставі переходу до нормативного розподілу результатів праці, включення автоматичних стабілізаторів результативності праці, капіталовкладень і формування індивідуального трудового потенціалу, розширеного відтворення трудового потенціалу в систему оплати праці, стратегічного прогнозування та програмування розвитку ринку праці, його збалансування з прогнозами розвитку національного виробництва та з ринком освітніх послуг і глобальним ринком праці, вдосконалення функціональних блоків управління ринком праці. Розроблено методичні питання щодо розрахунку мінімальної, середньої та масимальної заробітної плати стосовно ВВП, їх складових. Визначено економічну суть категорій "трудова бідність", "трудовий капітал". Розроблено триєдиний підхід до визначення національного трудового потенціалу, а також моделі, методи та показники комплексного дослідження аналізу ринку праці України та механізму його регулювання у двох вимірах: статичному та динамічному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21 +
Шифр НБУВ: РА363168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чернявська 
Підвищення ефективності функціонування продовольчого підкомплексу регіону на основі залучення іноземних інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.А. Чернявська ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто економічну суть та види іноземних інвестицій. Досліджено процес інвестування пререробних підприємств АПК. Запропоновано методику визначення регіонального інвестиційного клімату та прогнозування активності іноземних інвесторів за умов конкретного регіону. Обгрунтовано методику оцінки ефективності прямого іноземного інвестуваання з реінвестуванням капіталу. Проведено комплексний аналіз економічних умов інвестиційного процесу, структури іноземних інвестицій, ефективності інвестиційної діяльності підприємств галузі та регіону в цілому. Запропоновано механізми підвищення ефективності іноземних інвестицій у галузях переробної сфери АПК області та державного регулювання інвестиційної діяльності на рівнях країни та регіону, а також бізнес-планування підвищення ефективності функціонування спільних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-56 + У9(4УКР-4ХЕС)306.7-56 +
Шифр НБУВ: РА330109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чернявська 
Реструктуризація підприємства: політекономічні аспекти: автореф. дис... д- ра екон. наук: 08.00.01 / Євгенія Іванівна Чернявська ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-312
Шифр НБУВ: РА365608

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
18.

Чернявський В.В. 
Розвиток мислення учнів під час вивчення фізики за модульною технологією (на матеріалі електродинаміки): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Чернявський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено підходи до розвитку мислення учнів за умови впровадження модульної технології навчання до процесу вивчення фізики. На підставі дослідження феномену мислення визначено його види, функції, структуру. Показано, що розвиток функціонально-операційної компоненти мислення, яка відображає загальне вміння здійснювати розумову діяльність, є пріоритетом у розвитку мислення учнів у цілому. Розглянуто концептуальні засади модульної технології навчання як такої, що відповідає вимогам особистісно-орієнтованої та діяльнісної парадигм. Визначено її особливості та психолого-педагогічні умови, які вона створює для розвитку мислення учнів. Визначено дидактичні засади розробки методики розвитку мислення учнів під час вивчення фізики за модульною технологією. Розроблено модель процесу розвитку мислення учнів під час вивчення "Електродинаміки" за модульною технологією, яка передбачає використання системи фізичних задач розвивального характеру з метою активізації пізнавальної діяльності учнів та залучення їх до самостійної роботи стосовно використання усіх розумових операцій і прийомів мислення, а також включення до системи розвивальних завдань не тільки вправ з розвитку операційної компоненти мислення, але й мотиваційної сфери та рефлексії учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА350036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чернявський Р.І. 
Розробка інтегрального методу діагностики, прогнозування наслідків критичних станів, післяреанімаційного періоду та способів підвищення ефективності інтенсивної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Р.І. Чернявський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького МОЗ України. — Донецьк, 2008. — 29 с. — укp.

На підставі дослідження омега-потенціалу й інтегрального базисного опору головного мозку вперше розроблено методи діагностики ступеня тяжкості гострої церебральної недостатності та прогнозування її перебігу у пацієнтів, які перенесли критичні стани різної етіології. Встановлено залежність між ступенем тяжкості гострої церебральної недостатності (за шкалою ком Глазго) та рівнем зміни показників омегаграми. Виявлено, що тромбоцитопенія та тромбоцитопатія, що супроводжують критичні стани, призводять до розвитку геморагій і тромботичних розладів мікроциркуляції, погіршують перебіг загального захворювання. Встановлено залежність між потенціалами фермантативної коагуляції, фібринолізу, фізіологічних антикоагулянтів і результатами лікування постраждалих. Виявлено, що загальною патологоанатомічною формою енцефалопатій, обумовлених отруєнням окисом вуглецю, є повний і неповний парціальний некроз або сполучення парціальних некрозів і дифузно-вогнищевих аноксичних пошкоджень. Встановлено домінування ураження кори, а не підкоркових структур. Доведено, що перебіг странгуляційної асфіксії характеризується розвитком повних і неповних парциальних некрозів з тяжким пошкодженням структурних елементів кори мозку та підкорки. З урахуванням результатів морфологічного дослідження патогенетично обгрунтовано та розроблено лікувально-реанімаційний комплекс енцефалопатій. Вперше створено інтегративний оціночний комплекс, що дозволяє прогнозувати перебіг критичного стану, викликаного гострою церебральною недостатністю різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р341 + Р35,8 +
Шифр НБУВ: РА356376

Рубрики:

      
20.

Чернявська Л.Н. 
Суб'єктність міжнародних неурядових організацій у світовій політиці: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л.Н. Чернявська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні концептуальні підходи, обгрунтовано методологічну базу для вивчення світової політики за умов глобалізації і, відповідно, міжнародних неурядових організацій (МНУО) як суб'єктів світової політики за нових умов. Доведено, що зміна структури міжнародних відносин, поява нових типів міжнародних дійових організацій і зміна співвідношення між новими та традиційними організаціями, трансформація ролі міжнародних неурядових організацій як суб'єктів світової політики взаємопов'язані з процесами глобалізації, які зумовили перебудову політичної системи світу. Здійснено аналіз причини зростання суб'єктності МНУО у сучасній світовій політиці. Установлено найбільш ефективні методи та форми взаємодії МНУО з міжурядовими організаціями й урядами, ознаки неурядових організацій як інституту громадянського суспільства, їх значення для розвитку та зміцнення демократії. Визначено переваги міжнародних НУО у світовій політиці. Для більш повного вияву потенціалу МНУО запропоновано розробити більш чіткі механізми їх міжнародного визнання, зокрема, офіційне закріплення за ними відповідного правового статусу. Проведено аналіз діяльності МНУО в Україні. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення деяких законодавчих актів, зокрема, створення стабільних і професійно побудованих механізмів співробітництва держав і МНУО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф036 + Ф023 + Ф4(0)64 + Х915.28 +
Шифр НБУВ: РА349067

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського