Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (40)Тематичний інтернет-навігатор (23)Наукова електронна бібліотека (118)Реферативна база даних (16977)Книжкові видання та компакт-диски (1546)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛЕКТУАЛІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=РЕСУРСІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2362
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коджа Т.І. 
Автоматизована система управління та контролю знань в процесі навчання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.І. Коджа ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі представлення знань і принципи побудови спеціалізованих баз даних тестових завдань, які дають змогу формувати питання відповідно до рівнів пізнавальної діяльності людини незалежно від семантики предметних галузей. Одержано співвідношення системи нечітких логічних висловлювань для диференціації оцінки результатів комп'ютерного тестування. Установлено залежність мінімальної кількості питань, що забезпечують об'єктивність оцінки результатів тестування у взаємозв'язку з якістю засвоєння навчального матеріалу. Розроблено адаптивну стратегію комп'ютерного тестування, що дає змогу скоротити число питань тесту та зменшити час використання ресурсів мережі для керування та контролю знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.288 + Ч484(4УКР)764 + З970.826 +
Шифр НБУВ: РА325968

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Ямборак Р.С. 
Автоматизоване оцінювання та прогнозування гідрохімічного стану водних ресурсів Подільського Придністер'я: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Р.С. Ямборак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

На базі методики комплексного багатопараметричного автоматизованого оцінювання та прогнозування динаміки гідрохімічного стану водних ресурсів річкових систем досліджено екологічну якість водної системи Подільського Придністер'я за гідрохімічними показниками й установлено тенденцію погіршення екологічного стану Подільського району за період 1993 - 2004 рр. Розроблено архітектоніку ГІС-інформаційної системи, яка дозволяє одержувати інформацію за показниками гідрохімічної якості стосовно геоекологічного стану дослідженої географічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 +
Шифр НБУВ: РА353418

Рубрики:

      
3.

Глушенок Н.М. 
Аграрна політика Німеччини в рейхскомісаріаті "Україна" 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Глушенок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено основні завдання, характер та особливості реалізації воєнно-економічної політики гітлерівської окупаційної адміністрації у аграрному секторі економіки рейхскомісаріату "Україна". Проаналізовано динаміку розвитку та методи втілення заходів "реформування" системи господарювання на селі. Проведено детальне дослідження поглядів нацистського керівництва щодо ставлення до українського селянства та з'ясовано вплив даного чинника на вибір методів та способів реалізації аграрної політики. Переглянуто характер психологічного впливу та матеріального заохочення селян, встановлено його ефективність у контексті економічної політики Німеччини. У науковий обіг введено невідомі раніше факти щодо вилучення матеріальних і використання людських ресурсів сільського господарства рейсхкомісаріату "Україна" в економічних інтересах Німеччини. Показано зміни у ставленні українського селянства до системи "нового порядку" протягом усього періоду окупації. Виправлено наявні неточності та помилки в історіографічній літературі щодо окремих аспектів аграрної політики третього рейху на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА339982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Цуцук В.О. 
Агроекологічна і біологічна оцінка ресурсів Молдови для виробництва і зберігання столового винограду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 05.18.03 / В.О. Цуцук ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 32 с. — укp.

Вивчено, оцінено та узагальнено агрокліматичні ресурси, які забезпечують отримання столового винограду для тривалого зберігання у всіх зонах республіки Молдови. Наведено біологічну та технологічну характеристики сортів винограду за їх якістю, лежкоздатністю та транспортабельністю. Розроблено прогнози ефективності зберігання винограду за умов теплозабезпечення, вологості, сонячної радіації природних зон, а також принципи створення сортового та екологічного конвеєрів виробництва і споживання столового винограду у період збору та зберігання. Удосконалено математичні підходи щодо визначення впливу метеорологічних факторів на лежкоздатність винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 + П26-99(4Мол),022
Шифр НБУВ: РА308604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Власов В.В. 
Агроекологічне обгрунтування розміщення виноградних насаджень у Північному Причорномор'ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Власов ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Детально досліджено природні та агрокліматичні особливості Північного Причорномор'я та виділено три мезорайони, агрокліматичні показники яких залежать від впливу Чорного моря та Дністровського лиману. На території мезорайонів виділено мікрокліматичні зони, в межах яких на розвиток виноградарства позитивно впливають один чи декілька природних факторів, які разом з грунтовими умовами та біологічними особливостями сорту можуть забезпечити вирощування унікальної для виноробства сировини. Для трьох базових господарств регіону зроблено детальну ампелоекологічну характеристику території з виділенням ампелоекотопів та рекомендовано сорти винограду для кожного з них. Надано агробіологічну характеристику нових комплексостійких сортів, впровадження яких доцільне для підвищення стійкості ампелоценозу та сталого виробництва винопродукції. Розроблено довгострокову комплексну програму розвитку виноградарства та виноробства Овідіопольського району Одещини на 2003 - 2015 рр. Наведено рекомендації щодо оцінки та використання агроекологічних ресурсів під час проектування та закладання виноградників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА326351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Авідзба А.М. 
Агроекологічні ресурси як основа стратегії відродження виноградарства Криму: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / А.М. Авідзба ; УААН; Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 30 с. — укp.

Оцінено стан та визначено основні напрями розвитку виноградарства та виноробства Автономної Республіки (АР) Крим на найближчу перспективу. Розроблено багатомірні регресійні моделі, що описують зв'язок кількості, якості та напрямів використання урожаїв з конкретними ампелоекологічними ресурсами місцевості, сортами, а також технологіями ведення насаджень. Проаналізовано енергоємність сталих технологій закладання та вирощування виноградних насаджень Криму. Наведено пропозиції щодо раціонального використання ампелоекологічних, технологічних та агробіологічних ресурсів, а також розміщення й вирощування нових селекційних сортів за умов Криму. Запропоновано рекомендації з метою формування спеціалізованих зон виробництва високоякісної виноградо-виноробної продукції АР. Науково обгрунтовано прогноз розвитку виноградарства АР Крим до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-99(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА310490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Круківська А.В. 
Агрокліматична оцінка умов вологозабезпечення території України у період вегетації сільськогосподарських культур: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / А.В. Круківська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження умов вологозабезпечення сільськогосподарських культур протягом періоду вегетації на території України. На підставі об'єктивної класифікації ознак атмосферного зволоження, агрогідрологічних властивостей грунтів, режиму грунтових вод і рельєфу території розроблено новий метод агрогідрологічного районування України, що дозволяє виявити географічні закономірності формування ресурсів грунтової вологи у період вегетації сільськогосподарських культур. Проаналізовано сучасні особливості режиму агрогідрологічних ресурсів України у вегетаційний період за характеристиками просторового розподілу, міжсезонної та міжрічної динаміки запасів продуктивної вологи грунту в одновидових агроекосистемах. Запропоновано нову методику щодекадного оцінювання та прогнозування запасів продуктивної вологи грунту під посівами основних зернових культур у різних агрогідрологічних районах. Вперше на підставі базової моделі погода - урожай (УкрНДГМІ) досліджено географічні закономірності впливу вологості грунту на формування урожаю озимої пшениці та ярого ячменю в Україні. Обгрунтовано новий підхід щодо мезомасштабного агрокліматичного районування адміністративних областей України з урахуванням впливу неоднорідності підстильної поверхні на просторовий розподіл умов вологозабезпечення за ознаками атмосферного зволоження у вегетаційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мельник Е. Б. 
Агрокліматична оцінка формування продуктивності винограду: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Е. Б. Мельник ; Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова НААН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено оцінювання теплових ресурсів території за загальноприйнятими сумами середньодобових температур та з показниками, які враховують добову ритміку температур - сума денних і нічних температур, їх різниця. Досліджено діапазон мезо- та мікрокліматичної мінливості теплових ресурсів для різних типів підстильної поверхні. Визначено параметри мінливості теплових ресурсів під впливом Чорного й Азовського морів і лиманів. Проведено оцінювання впливу теплових ресурсів території на умови розвитку різних сортів винограду та формування його продуктивності. Одержано кількісні характеристики впливу показників термічного режиму на строки фаз розвитку столових і технічних сортів винограду та регресійні рівняння зв'язку вмісту цукру з агрокліматичними умовами. Визначено діапазон мінливості виробничих рівнів урожаю та рівнів урожаю, які забезпечені агрокліматичними ресурсами. Оцінено тенденцію зміни теплових ресурсів території Північного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-47 + П26-280.2
Шифр НБУВ: РА376955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Скорупський Б.В. 
Агрокліматичне обгрунтування і метод оптимізації розміщення польових культур в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Б.В. Скорупський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено статистичні властивості багаторічних рядів динаміки середньообласної урожайності, показників умов зростання польових культур та їх посівних площ в областях та зонах України. Оцінено ступінь відповідності агрокліматичних умов у різних зонах України біологічним потребам рослин. Розроблено принцип розрахунку оптимального розміщення площ польових культур в областях України з використанням симплекс-методу лінійного програмування. Проведено багатоваріантний розрахунок оптимального розміщення польових культур в областях України. Обгрунтовано спосіб оцінки потенціалу агрокліматичних ресурсів у вигляді розв'язку задачі оптимізації розміщення польових культур на даній території. Виявлено географічні закономірності розподілу невикористаного резерву агрокліматичних ресурсів на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Омар Фарід Мохамед 
Агрокліматичне районування території України стосовно вирощування плодових овочевих культур: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Омар Фарід Мохамед ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему встановлення впливу агрокліматичних умов на продуктивність овочевих культур: баклажанів, солодкого перцю, томатів в Україні. На основі концепції максимальної продуктивності адаптовано і модифіковано модель оцінки агрокліматичних ресурсів території, яка враховує біологічні особливості овочевих культур, виявлені закономірності формування агрокліматичних умов зростання та формування врожаю за різних агрокліматичних умов. Одержано кількісну оцінку впливу мінливості агрокліматичних характеристик на продуктивний процес рослин. За результатами оцінок агрокліматичних ресурсів продуктивності у областях, оцінок міри використання ресурсів, їх мінливості виділено агрокліматичні округи та райони. Запропоновано агрокліматичне районування території України стосовно вирощування теплолюбних плодових овочевих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.6-280(4УКР) + П25-280(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Барсукова О.А. 
Агрокліматичні ресурси продуктивності ярого ячменю в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.А. Барсукова ; Одес. держ. еколог. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Адаптовано та модифіковано базову модель оцінки агрокліматичних ресурсів А.М.Польового стосовно до культури ярого ячменю. Встановлено закономірності впливу агрокліматичних умов на динаміку формування стеблостою і приростів різних рівнів агроекологічної врожайності. Одержано кількісні оцінки агроекологічних категорій врожайності з врахуванням основних грунтово-кліматичних зон України. Наведено комплексну оцінку агрокліматичних ресурсів та запропоновано агрокліматичне районування території України щодо вирощування ярого ячменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-280.2(4УКР) + П212.705-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кульбіда М.І. 
Агрометеорологічні умови і продуктивність озимої пшениці при зміні клімату в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / М.І. Кульбіда ; Одес. держ. еколог. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Надано оцінку впливу можливих змін клімату на продуктивність озимої пшениці в Україні. Висвітлено тенденції та можливі сценарії зміни глобального клімату та клімату в Україні. Надано кількісну оцінку впливу агрометеорологічних умов на формування врожаю озимої пшениці та оцінку агрокліматичних ресурсів. Ідентифіковано параметри моделі формування озимої пшениці щодо грунтово-кліматичних умов України. Встановлено кількісні характеристики коливання урожайності та валових зборів зерна озимої пшениці за різноманітними сценаріями зміни клімату в Україні. Наведено рекомендації щодо зміни структури посівних площ озимої пшениці з урахуванням фактора зміни клімату України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-280.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Синицький М. П. 
Агротехнологічні основи формування продуктивності сучасних сортів ярого ячменю в північній підзоні Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М. П. Синицький ; Ін-т зерн. госп-ва, УААН. — Д., 2006. — 23 с. — укp.

Вперше за умов України розроблено та запропоновано нові моделі технологій вирощування сортів ярого ячменю, що забезпечують формування високого врожаю, оптимізацію потенціалу витратних ресурсів та стійкість рослин до основних патогенів. Розроблено методологічні принципи дослідження особливостей росту, розвитку та галуження кореневої системи, які дають змогу кількісно оцінити формування та специфічність захисних та компенсаторних властивостей у рослин досліджуваних сортів ярого ячменю. З'ясовано критерій визначення генетично зумовленого рівня розміщення в грунті вузла кущення та можливість його зосередження у більш глибоких шарах для сучасних сортів ячменю (Фенікс, Бадьорий, Галактик).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Міронова В. Л. 
Адаптивна інтелектуалізація інформаційно-аналітичної технології з безпеки руху високошвидкісних транспортних засобів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. Л. Міронова ; МОНМС України, Нац. трансп. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено єдину інформаційну модель інформаційно-аналітичної технології з безпеки руху високошвидкісних транспортних засобів (ВТЗ), яка, на відміну від існуючих, відрізняється системно-онтологічним відображенням цілісності складних динамічних систем, елементи яких активно впливають на рівень безпеки руху ВТЗ на шляхах транспортно-дорожнього комплексу України. Вперше розроблено методику побудови інформаційно-аналітичного забезпечення, яка відрізняється від існуючих додатковими засобами адаптивної інтеграції базових інформаційних технологій інтелектуальних агентів транспортної системи, що підвищують рівень безпеки руху. Удосконалено методологію адаптивної інтелектуалізації мультиагентного діалогу шляхом побудови спеціалізованого ядра інформативно-аналітичної технології, що за умов невизначеності у поточній ситуації за допомогою служби обміну координаційними повідомленнями у розподіленій інтегрованій системі дозволяє інтелектуальним агентам системи приймати участь у корпоративному розв'язку конфліктних задач з оперативного підвищення рівня безпеки руху ВТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.03 + О375
Шифр НБУВ: РА384158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Чиж Ю. В. 
Адміністративна відповідальність за службові правопорушення у сфері земельних відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Чиж ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено розмежування понять службової та посадової особи та визначення останньої як спеціального суб'єкта адміністративної відповідальності у галузі земельних ресурсів. Визначено потребу запровадження чіткого механізму здійснення посадовими особами своїх владних повноважень у галузі земельних ресурсів з метою уникнення сприятливих умов для хабарництва, зловживання владою або службовим становищем. Обгрунтовано роль і значення контролю, що здійснено через адміністративну юстицію та встановлення персональної відповідальності посадової особи керівника державного підприємства, установи, організації за неприйняте рішення. Здійснено аналіз зарубіжного досвіду правового регулювання земельних відносин і визначено чинники, які ускладнюють ситуацію правового регулювання у галузі земельних ресурсів в Україні. Обгрунтовано та запропоновано деякі шляхи вдосконалення чинного законодавства з питань адміністративної відповідальності за службові провопорушення у галузі земельних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА378015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тиндик Н.П. 
Адміністративно-правове забезпечення правоохоронними органами імміграційного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.П. Тиндик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано основні принципи імміграційної політики України, які передбачають диференційований підхід держави до легальних іммігрантів, біженців, а також нелегалів. Обгрунтовано положення, що цілісність системи державного управління даним процесом в Україні може бути досягнута лише шляхом розвитку функціональної, адміністративно-організаційної, фінансово-економічної та регіональних структур багатовідомчої міграційної служби України, а також скоординованої діяльності правоохоронних органів усіх рівнів. Виявлено можливості та доцільності залучення Україною до боротьби з нелегельною імміграцією коштів та інших ресурсів сусідніх держав. Розроблено методику проведення процедури надання статусу біженця в Україні. Удосконалено підходи щодо розвитку законодавчо-нормативної бази з проблем імміграції відповідно до загальновизнаних міжнародних актів і згідно з інтересами нашої країни. Розвинуто механізми розробки плану дій відповідних державних органів влади України щодо реалізації сучасної імміграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 +
Шифр НБУВ: РА331529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рябець К.А. 
Адміністративно-правове регулювання екологічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.А. Рябець ; Ін-т законодавства Верховн. Ради України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної частин екологічної діяльності. Проведено дослідження історичного процесу формування сучасних державних органів управління в галузях охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Проаналізовано чинне адміністративне, природоохоронне та природоресурсне законодавство і практику адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної діяльності. Визначено основні тенденції регулювання відносин у досліджуваних галузях, розроблено науково-практичні рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної діяльності на основі внесення відповідних змін до чинного законодавства, а також прийняття нових нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА350940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ільницький О. В. 
Адміністративно-правові засади вирішення земельних спорів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Ільницький ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено юрисдикційну діяльність органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів та органів місцевого самоврядування й адміністративних судів під час розгляду земельних спорів. Сформульовано поняття правових спорів і подано їх характеристику. Проведено дослідження адміністративно-правової форми вирішення земельних спорів в Україні й її застосування у структурі органів публічного управління й адміністративної гілки судочинства. Запропоновано конкретні шляхи вдосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правової форми діяльності у сфері вирішення земельних спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА373556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лазор О.Я. 
Адміністративно-правові засади державного управління у сфері реалізації екологічної політики в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр: 25.00.02 / О.Я. Лазор ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та адміністративно-правові засади розвитку державного управління у сфері реалізації екологічної політики за сучасних умов. З'ясовано механізм функціонування інституцій державного управління та місцевого самоврядування в галузі екології та природних ресурсів. Обгрунтовано концептуальні положення та принципи основних адміністративно-контрольних методів державного управління у даній сфері на базі використання теорії допустимого ризику. Поглиблено наукові засади державного управління у сфері реалізації екологічної політики, обгрунтовано методологічні підходи щодо еколого-економічної оцінки їх стану. Визначено напрями подальшого розвитку екологічної політики з метою забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини як невід'ємної умови сталого екологічного, економічного та соціального розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х819(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА334149

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського