Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (136)Реферативна база даних (4005)Книжкові видання та компакт-диски (685)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ДРАМАТИЧН$<.>+<.>K=СИТУАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 505
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Альгабрі Табіт Махді Ях'я 
Автоматизована система управління виробництвом в збійних ситуаціях в аеропорті Сана: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Альгабрі Табіт Махді Ях'я ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено, що для розробки ефективної автоматизованої системи управління (АСУ) необхідне формування оптимізаційної моделі, яка має враховувати фактори, що впливають на прийняття рішення за умов аеропорту Сана. Обгрунтовано методику процесу управління виробництвом у аеропорту Сана у випадку критичних ситуацій, подано їх класифікацію, сформульовано задачі АСУ. Висвітлено фактори, що впливають на процес оптимізації. Розроблено оптимізаційну модель АСУ. Особливістю моделі є облік динаміки факторів, які впливають на оптимізацію та застосування принципу Белмана. Запропоновано АСУ виробництвом в аеропорту Сана за умов критичних ситуацій, яка враховує специфіку даного аеропорту та дозволяє працювати в реальному масштабі часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О580.3
Шифр НБУВ: РА315372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Філіпенко А.С. 
Адміністративно-правове регулювання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Філіпенко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідення адміністративно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження, зокрема, обгрунтовано визначення поняття "надзвичайна ситуація", розкрито сутність та особливості адміністаритвно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій, охарактеризовано його суб'єкти й об'єкт, функції, принципи, механізм, методи та форми. Обгрунтовано шляхи удосконалення складових механізму реалізації адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногеннного та природного характеру", "Про міліцію", Постанови Кабінету Міністрів України "Про єдину державну систему запобігання і реагулювання на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру". Обгрунтовано необхідність розподілу повноважень між місцевими державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА358546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соболь Є. Ю. 
Адміністративно-правові основи взаємодії підрозділів органів внутрішніх справ і крімінально-виконавчих установ при надзвичайних ситуаціях: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. Ю. Соболь ; Класичний приватний університет. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331 + Х819(4УКР)120.15 + Х884.9(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА369640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кришталь Є.В. 
Алкоголізм подружньої пари: клінічні та соціально-психологічні аспекти: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.17 / Є.В. Кришталь ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 32 с. — укp.

З позицій системного міждисциплінарного підходу висунуто ідею вивчення алкоголізму як наркологічної проблеми в межах сімейної медицини. Виявлено механізми розвитку і розроблено класифікацію концептуально значущих варіантів сексуальної дисгармонії, патогномонічних типовим ситуаціям алкогольної залежності у чоловіка, дружини чи обох із подружжя. Запропоновано концепцію виникнення при алкоголізмі патологічної сім'ї. Визначено диференційно-діагностичні критерії виявлених варіантів сексуальної дисгармонії і розроблено систему їх психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3

Рубрики:

      
5.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Горпенко В.Г. 
Архітектоніка фільму: Режисерські засоби і способи формування структури екранного видовища: Автореф. дис... д-ра мистецтвознавства: 17.00.01; 17.00.04 / В.Г. Горпенко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено взаємозв'язку "мовних" форм та принципів з рушійними силами та специфічними ознаками розгортання тексту екранних творів. Розроблено нову концепцію архітектоніки фільму як особливого естетичного і професійного утворення, що виражає художньо-образну своєрідність видовища і забезпечується майстерністю режисури. Визначено специфіку функціонування епічних, драматичних, ліричних начал у кінематографі та проекцію їх формування на різнорідність телемовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ370.77
Шифр НБУВ: РА312593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Матюша В.І. 
Асиметрія в українських перекладах сучасної англомовної драми: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / В.І. Матюша ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На матеріалі британської та американської драми XX ст. розглянуто закономірності виникнення, функціонування різних типів асиметрії в українських перекладах дослідженої драми. Запропоновано поняття "рамка адекватності" для визначення відповідності перекладу драматичного твору авторському задуму оригіналу. Поглиблено класифікацію типів асиметрії та виділено додатну, нейтральну відповідність і невідповідність. Проаналізовано співвідношення перекладацьких трансформацій і типів асиметрії у перекладі на різних мовних рівнях. Обгрунтовано доцільність об'єднання, а не штучного поділу у перекладі драматичних творів певних параметрів, зокрема, "читабельність" і "сценічність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-336 + Ш5(4УКР)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА361575

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Цимбал О.В. 
Багатоетапна робасна адаптивна фільтрація багатоканальних зображень дистанційного зондування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / О.В. Цимбал ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено причини виникнення та характеристики компактних імпульсних перешкод (КІП) на зображеннях, прийнятих з супутників, розроблено узагальнену модель КІП і створено необхідні тестові моделі супутникових зображень. Досліджено можливість удосконалення "м'яких" морфологічних фільтрів для усунення КІП на супутникових зображеннях дистанційного зондування (ДЗ). Розглянуто різні підходи до даного удосконалення з урахуванням можливості наступної постобробки з метою усунення залишкових флуктуаційних завад. Проаналізовано здатність фільтрів одночасно заглушувати флуктуаційний шум і зберігати текстурну інформацію, обгрунтовано вибір найкращого фільтра з метою використання у запропонованому трикомпонентному нелінійному локально-адаптивному фільтрі з "жорстким" переключенням, що використовує запропонований передфільтраційний класифікатор з трьома станами. Запропоновано метод обробки багатоканальних зображень ДЗ з різними завадовими ситуаціями в каналах на базі модифікованого векторного сигма-фільтра. Обгрунтовано доцільність застосування цього методу для підвищення надійності інтерпретації багатоканальних радіолокаційних зображень (РЛЗ). просторово-структурну інформацію. Подано гібридні списочно-гістограмні алгоритми, що дало змогу підвищити швидкодію ФПС у всьому діапазоні типових розмірів апертур фільтрів за умов завадових ситуацій, що є характерними для РЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.12 + Д104.42 +
Шифр НБУВ: РА325733

Рубрики:

      
9.

Алексенко С.Ф. 
Варіативність інтонаційної моделі висловлення-вибачення у мовленнєвій комунікації (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі англійського діалогічного мовлення): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.Ф. Алексенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні та функціональні ознаки просодичних підсистем, що зумовлюють варіативність інтонаційної моделі англійських висловлень-вибачень (ВВ). Встановлено соціокультурні контексти, які впливають на формування інтонаційної варіативності ВВ у мовленнєвій комунікації. На підставі дослідження експліцитних та імпліцитних мовленнєвих стратегій вибачення систематизовано функціональні та семантичні види англійських ВВ та здійснено їх класифікацію за ситуацією спілкування, прагматичною спрямованістю та ступенем емоційної насиченості, а також з урахуванням співвідношень соціальних статусів мовця та слухача. З'ясовано кореляцію функціональних і семантичних ознак ВВ з певними комплексами просодичних підсистем мовлення. Обгрунтовано та експериментально зафіксовано інваріантні ознаки, що формують просодію ВВ як одиницю інтонаційного рівня. Визначено варіанти просодичної ознаки інтонаційної моделі ВВ, які сприяють розрізненню їх функціональних і семантичних видів у офіційних і неофіційних ситуаціях спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.1 +
Шифр НБУВ: РА333303

Рубрики:

      
10.

Балла Е.Ю. 
Василь Пачовський - лірик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Е.Ю. Балла ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франк., 2002. — 20 с. — укp.

У контексті драматичних і науково-публіцистичних праць Василя Пачовського, на матеріалах розвитку раннього українського модернізму досліджено поетику ліричної творчості письменника. Проаналізовано збірки поета, розглянуто творчю еволюцію митця, а також фольклоризм як стильову домінанту ранньої лірики поета. Розглянуто його мариністику, виділено символістські та національно-патріотичні мотиви лірики "закарпатського" етапу творчості. Визначено рівень засвоєння та інтерпретації поетом фольклорного, легендарно-міфологічного та біблійного матеріалів, кращих творів української літератури та західноєвропейського символізму. Досліджено тему Закарпаття в творах письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4Пачовський,В.535 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4Пачовський В.535
Шифр НБУВ: РА317881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Білозор Д.В. 
Ваххабізм: релігійно-політична сутність та історичні трансформації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Д.В. Білозор ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано суть сучасного ваххабізму, його трансформації внаслідок зміни геополітичної ситуації у світі, насамперед на теренах північного Кавказу, у південних регіонах Росії та на півдні України. Визначено роль і місце цього віровчення у новітніх релігійних процесах. Ваххабізм розглянуто як одну з релігійних течій сунітського ісламу, яка набула радикальних рис у другій половині XX - на початку XXI ст. Грунтовно досліджено твори засновника цього руху Мухаммеда Ібн Абд аль-Ваххаба та його послідовників, які основним завданням їх вчення вважали необхідність знайти правильний шлях духовного розвитку правовірних мусульман. Проаналізовано історичну спадщину первинних рухів в ісламі: хариджитів, салафітів, суфіїв, ідеологічна основа яких була використана ваххабітами у ході формування власної ідеології. Зроблено висновок, що соціально-економічна ситуація на Аравійському півострові та боротьба арабів проти Османської імперії об'єктивно сприяли виникненню цього руху. Висвітлено сучасний стан ваххабізму та його поширення у різних мусульманських країнах та державах світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э381.3 +
Шифр НБУВ: РА362704

Рубрики:

      
12.

Демчук А.І. 
Вербалізація просодичних характеристик голосу в сучасній англійській мові (на матеріалі словників і художніх текстів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.І. Демчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс засобів вербалізації просодичних характеристик голосу у сучасній англійській мові. У художніх творах виокремлено корпус лексичних одиниць (ЛО), які вербалізують просодичні характеристики мовленнєвого голосу (мелодику, гучність, темп, якість) на рівні сем, семем і словосполучень як окремо, так і у різних комбінаціях двох, трьох або чотирьох параметрів. З'ясовано, що проаналізований корпус ЛО репрезентує самостійний шар вокабуляру та формує окремий фрагмент англійської мовної картини світу. Виявлено, що вербальна сполучуваність просодичних характеристик, на відміну від семних комбінацій, реалізується за умови вербалізації одного або декількох параметрів у декількох словесних одиницях. Доведено, що природа досліджених явищ і семантична структура ЛО обумовлюють частиномовну дистрибуцію вербалізаторів окремих просодичних характеристик та їх комбінацій. Встановлено, що засоби вербалізації просодичних параметрів виконують у художніх творах характерологічну функцію, яка реалізується у константних і ситуативних характеристиках мовленнєвого голосу персонажа. Зроблено висновок, що константні характеристики ідентифікують мовця за гендерною, віковою, національною, професійною ознаками та відображають його зовнішні та внутрішні властивості. З'ясовано, що ситуативні характеристики репрезентують вербалізацію емоційного мовленнєвого голосу та реалізуються лише в емоціогенних ситуаціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА369124

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Рибалко М.-М.О. 
Вербальний та невербальний аспекти дискурсивної поведінки обманника (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.-М.О. Рибалко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вербальний і невербальний аспекти дискурсивної поведінки мовця-обманника на матеріалі сучасної анголомовної художньої прози. Вивчено когнітивні, прагматичні й емотивні особливості здійснення комунікативного впливу на співрозмовника з метою введення його в оману. Установлено лінгвокогнітивні та прагматичні особливості вербального та невербального дискурсивних поведінкових компонентів, використовуваних англомовною особистістю "обманник" у контексті їх емотивності. За теорією можливих світів виявлено когнітивні закономірності виокремлення сфальшованого часопростору, побудовано інваріантну модель комунікативної поведінки обманника у термінах теорії мовної гри. З'ясовано вплив емотивного чинника на ефективність дискурсивної маніпулятивної діяльності. Розглянуто варіативність співвідношення вербальних і невербальних одиниць у ситуаціях, ініційованих обманником та його комунікативним партнером відповідно. Внаслідок проведеного дослідження виявлено та систематизовано різні типи стратегічно-тактичних поведінкових комплексів уведення комунікативного партнера в оману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА360641

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Козирєва Н.Ю. 
Взаємодія епічного, драматичного та ліричного начал в оповіданнях А.П.Чехова 80-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.Ю. Козирєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ранню прозу одного з найвизначніших представників російської літератури кінця XIX - початку XX ст. - А.П.Чехова. Дослідження художнього світу прози Чехова надало можливість визначити головні характерні риси нових різновидів оповідання, притаманні прозі XX ст. З'ясовано найбільш важливі принципи взаємодії оповідального, драматичного та ліричного начал у прозі Чехова 1880-х рр., які стали необхідною умовою виникнення нових форм і спричиненим трансформацію жанру оповідання. Це сприяло формуванню другорядного жанру епічної прози на авансцені російської літератури в той момент, коли закінчувався певний період її розвитку та починався новий. Запропоновано опис жанрових різновидів чеховського оповідання 1880-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4Чехов,А.П.534
Шифр НБУВ: РА317769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Барташева Г.І. 
Взаємодія невербальних та вербальних компонентів ситуації комунікативного домінування в англомовному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.І. Барташева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено взаємодію невербальних і вербальних компонентів комунікації, що використовуються у ситуаціях комунікативного домінування, яке має соціальні або ситуативні передумови. Досліджено функціонально-прагматичні особливості невербальних компонентів комунікативної поведінки домінантних індивидів та особливості номінації невербальних компонентів ситуації комунікативного домінування засобами сучасної англійської мови. Невербальними компонентами комунікації (НВК) є просодичні, кінесичні та проксемічні комунікативні компоненти. Запропоновано засоби їх номінації розподілити на групи номінацій просодичного, кінесичного та проксемічного компонентів відповідно. Визначено лексичний каркас номінацій НВК та встановлено основні засоби та принципи номінації невербальних компонентів комунікації соціально- та ситуативно-домінантних індивидів. Досліджено функціонування НВК у взаємодії з вербальними засобами, що дозволило упровадити понятття комплементарності невербальних і вербальних компонентів комунікації, у межах якої виділено два типи: квалітативну та кватитативну. Установлено основні чинники звернення соціально- та ситуативно-домінантних комунікантів до автономного використання НВК. Визначено принципи застосування НВК у комунікації соціально- та ситуативно-домінантних індивидів, виявлено соціально-дейктичну та образостворюючу функції невербальних компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА334037

Рубрики:

      
16.

Кононова Д. В. 
Вираження каузації у комунікативних ситуаціях офіційного та неофіційного спілкування (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Д. В. Кононова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено лінгвістичний статус каузації, запропоновано структурну модель її комунікативної ситуації. Виділено офіційні, неофіційні та напівофіційні ситуації каузації моно-, діа- та полілогічного мовлення у різних сферах спілкування. Проведено інвентаризацію та систематизацію вербальних і невербальних маркерів каузації, досліджено їх дискурсотворчий потенціал та особливості функціонування. Виявлено найбільш ефективні засоби реалізації каузації залежно від форми та характеру комунікації. Висвітлено набір мовленнєвих актів і тактик, які є типовими для всіх ситуацій каузації. Досліджено вплив соціальних, гендерних, вікових факторів на вибір тактик, стратегій, мовних і позамовних засобів реалізації каузації. Розглянуто моделі мовленнєвої поведінки комунікантів у ситуації каузації, типи та роль мовних особистостей каузатора та реципієнта у забезпеченні успішної каузації та засоби запобігання комунікативних невдач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА376527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бакуліна С.Ю. 
Виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.Ю. Бакуліна ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу за умов загальноосвітньої школи. Здійснено аналіз філософських, психологічних і педагогічних досліджень, присвячених окремим аспектам даного процесу. Відзначено важливу роль моральних почуттів у формуванні сучасної особистості. Для діагностики вихованості моральних почуттів молодших школярів виділено 4 критерії: понятійний, емоційно-оцінний, емоційно-регулятивний, поведінковий, до кожного з них критеріїв розроблено показники. За результатами констатуючого експерименту визначено вихідні рівні вихованості моральних почуттів молодших школярів: високий, середній та низький. Кожний рівень характеризувався певними якісними ознаками, виявленими на підставі кількісних результатів. Науково обгрунтовано та практично апробовано педагогічну модель виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу. Педагогічну модель розроблено на основі визначених педагогічних умов: створення фону оптимізму, виявлення морального імпульсу казки й осмислення його динаміки, забезпечення рольового перевтілення школярів у казкових героїв. Розроблено дефініції понять "фон оптимізму", "моральний імпульс" і "ситуація ролі". Розкрито методи та прийоми реалізації виявлених педагогічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.21
Шифр НБУВ: РА312136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ткаченко Л.В. 
Виховні концепти й особливості поетики української дитячої поезії початку ХХ ст. (на матеріалі творчості Марійки Підгірянки, Олександра Олеся, Миколи Вороного): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.В. Ткаченко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано віршовану творчість для дітей М. Підгірянки, О. Олеся, М. Вороного в аспектах педагогічної спрямованості та поетикальної майстерності. З'ясовано місце пісні та музики у поезії М. Підгірянки, охарактеризовано виховні концепти та художні особливості віршиків поетеси у контексті їх жанрової специфіки та діалогічних засад. Проаналізовано драматичну казку "В чужому пір'ю", особливу увагу приділено сюжету та його параболізації, образу перекинчика та драматургічній майстерності авторки. Образ квітів у ліриці О. Олеся інтерпретовано у контексті дитячого сприймання. Охарактеризовано провідні педагогічні мотиви лірики та вірошованих казок, розкрито їх естетичну оригінальність. Книгу "Княжа Україна" розглянуто як художньо-навчальний феномен літератури для підлітків. Проведено дослідження ліро-епічних творів М. Вороного, запропоновано інтерпретацію поеми "Євшан-зілля" на філософському, психологічному, ейдетичному, хронотопічному рівнях авторської художньої рецепції літописної легенди. Охарактеризовано образ панни у ліриці поета, громадські та віталістичні аспекти мотиву юнацтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)53-335 +
Шифр НБУВ: РА360194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шліхар Т.О. 
Відтворення домінантних мовленнєвих актів в українських перекладах англомовної драми: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Т.О. Шліхар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби відтворення мовленнєвих актів директивів та експресивів в українських перекладах британських та американських невіршованих драматичних творів кінця XIX - XX ст. Виокремлено експресиви та директиви як основні рушії драматичної дії. Виявлено основні відмінності та своєрідність перекладу драматичного твору у порівнянні з художнім перекладом інших видів літератури. Експериментально доведено, що адекватний переклад драматичного твору не може бути здійснений без урахування прагматики та передбачає виконання умов сценічності, природності звучання та легкої вимови тексту перекладу. Виявлено, що у перекладі директивів та експресивів відбувається експлікація імпліцитних аспектів змісту висловлювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-318.37 + Ш5(4УКР)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА368048

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чала Ю.П. 
Відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби в українських перекладах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Ю.П. Чала ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено прийоми відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби у Великій Британії за перекладу прозових і драматичних творів англійських письменників українською мовою. Показові концепти історичної доби, які визначають специфіку конкретного соціуму, особливості його матеріальної культури, виражаються у художніх творах за допомогою культурно-маркованих знаків. "Культурно-маркований знак" є поняттям, ширшим за обсягом, ніж поняття "реалія", вони знаходяться у позиції взаємодоповнення. Для передачі "асоціативного шлейфу" культурно-маркованих знаків за перекладу художнього твору, який відображає Вікторіанську добу, доцільно застосовувати прийоми, що відтворюють референтне ядро знаку та його ціннісний і образний компоненти. Оптимальними для цього визначено прийоми: внутрішньотекстові пояснення / додавання, генералізацію, конкретизацію та віднайдення контекстуального відповідника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 + Ш141.4-77 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА343588

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського