Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (127)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц9-331$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Соболь Є. Ю. 
Адміністративно-правові основи взаємодії підрозділів органів внутрішніх справ і крімінально-виконавчих установ при надзвичайних ситуаціях: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. Ю. Соболь ; Класичний приватний університет. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331 + Х819(4УКР)120.15 + Х884.9(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА369640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Плосконос Г.М. 
Механізм управління техногенною безпекою підприємства: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.М. Плосконос ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На основі аналізу наслідків Чорнобильської катастрофи та інших техногенних аварій досліджено основні фактори техногенного впливу на стан економічної безпеки підприємств, обгрунтовано основні напрямки попередження та мінімізації соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного походження. Удосконалено класифікацію ризик-факторів економічної діяльності підприємств з урахуванням впливу параметрів їх техносфери. Запропоновано концептуальні підходи до використання принципу керованих, припустимих і прийнятних техногенних ризиків як основи економічного механізму регулювання техногенної безпеки. Розроблено модель страхування техногенної безпеки підприємств та формування спеціалізованих фондів страхування і перестрахування техногенних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-28-21 + Ц9-331 +
Шифр НБУВ: РА328191

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Скляров С. О. 
Мотиваційно-особистісні детермінанти успішності професійної діяльності рятувальників: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / С. О. Скляров ; Нац. ун-т цив. захисту України. — Х., 2010. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Уперше на емпіричному рівні виявлено психологічні детермінанти, що визначають професійну успішність рятувальника. Доведено, що успішність професійної діяльності рятувальника забезпечується поєднанням мотиваційних і особистісно-регулятивних якостей особистості працівника. Обгрунтовано, що успішність професійної діяльності рятувальників визначається не лише рівнем розвитку окремих психологічних чинників, але й їх структурною організацією. Уточнено та доповнено зміст поняття "успішність професійної діяльності", уявлення про вплив життєстійкості особистості на успішність діяльності рятувальника. Висвітлено проблеми підвищення рівня та ефективності психологічного забезпечення діяльності рівня та ефективності психологічного забезпечення діяльності фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-7 + Ц9-331:Ю94
Шифр НБУВ: РА380425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Миронець С.М. 
Негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України в умовах надзвичайної ситуації: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / С.М. Миронець ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку негативних психічних станів та реакцій, що виникають у працівників аварійно-рятувальних підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України під час виконання професійних завдань за реальних умов великомасштабної надзвичайної ситуації. На підставі результатів критичного аналізу відповідних літературних джерел, наявної нормативно-правової бази, що визначає діяльність органів і підрозділів МНС України, розглянуто сучасні підходи до вивчення та розв'язання проблеми негативних наслідків впливу професійної діяльності на психіку представників професій екстремального профілю, зокрема у рятувальників. Виявлено особливості розвитку провідних психічних станів і реакцій, що виникають у рятувальників за умов підготовки до виконання аварійно-рятувальних робіт підвищеної складності та безпосередньої ліквідації наслідків великомасштабної надзвичайної ситуації. Розроблено рекомендації керівному складу аварійно-рятувального підрозділу, практичним психологам МНС України щодо запобігання негативним психічним станам і реакціям, що виникають у рятувальників під впливом стрес-факторів такої ситуації. Результати дослідження використано для розробки ст. 13 Закону України "Про правові засади цивільного захисту" від 24.06.2004 р. та відомчих нормативних актів МНС України з питань психологічного забезпечення службової діяльності рятувальників, зокрема концепції даного забезпечення працівників апаратів і підрозділів МНС України (наказ МНС України від 23.11.2004 р. N 187) та інструкції з її організації для аварійно-рятувальних служб (наказ МНС України від 23.02.2004 N 89, зареєстрований Міністерством юстиції України за N 323/89022 від 15.03.2004).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц9-331:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА350332

Рубрики:

      
5.

Капля А.М. 
Організаційно-педагогічні умови соціалізації курсантів у вищому навчальному закладі МНС України: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / А.М. Капля ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Визначено проблеми соціалізації курсантів у ВНЗ МНС України. Проаналізовано концептуальні підходи до процесу соціалізації в історичному та соціально-педагогічному аспектах. Розкрито зміст і характерні особливості соціалізації даних курсантів. Обгрунтовано теоретичні особливості формування та функціонування соціально-освітнього простору ВНЗ МНС України. Розроблено структурно-функціональну модель впливу різних організаційно-педагогічних умов на процес соціалізації курсантів, що дозволило виявити оптимальні шляхи його реалізації. Розроблено концепцію педагогічної підтримки процесу соціалізації курсантів ВНЗ МНС України. Вдосконалено та розширено змістовий аспект соціально-виховної роботи з урахуванням наступності розвитку соціально значущих якостей курсанта. Доведено, що технологічність і ефективність педагогічної підтримки умов і механізмів соціалізації у ВНЗ МНС України, а також успішність соціалізації курсантів забезпечуються у разі реалізації особистісно-діяльнісної основи соціалізації, демократизації курсантського середовища та гуманізації міжособистісних взаємин, проектування ситуацій соціального досвіду як аналога соціальних процесів і стимулювання процесів самовизначення, самореалізації та саморозвитку курсантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Ц9-331 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА362536

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Криворучко Л.С. 
Організація професійної підготовки працівників органів внутрішніх справ до дій в екстремальних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.С. Криворучко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено організацію професійної підготовки працівників органів внутрішніх справ (ОВС), службова діяльнсть яких пов'язана з виконанням обов'язків за екстремальних умов. Визначено сучасний стан правопорядку в країні. Наведено загальну характеристку екстремальних ситуацій у діяльності даних працівників. Визначено правове регулювання їх професійної підготовки до дій за екстремальних умов. Розглянуто міжнародний досвід професійної підготовки працівників правоохоронних органів. Проведено моделювання екстремальної ситуації. Проаналізовано світові тенденції розвитку професійної підготовки правоохоронних органів. Проведено експериментальні дослідження ступеня готовності персоналу ОВС до дій за екстремальних умов та запропоновано шляхи вдосконалення складових системи його професійної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 + Ц9-331 +
Шифр НБУВ: РА359964

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
7.

Хайдар Хусейн Ахмед 
Оцінка ризику третьої сторони і визначення зон громадської безпеки на околиці аеропорту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Хайдар Хусейн Ахмед ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано оцінку ризику третьої сторони на околиці аеропорту цивільної авіації. Наведено оцінку імовірності даних подій різних категорій повітряних кораблів на різних етапах польоту у районі аеропорту. Розроблено та проаналізовано модель місця розташування авіаційних подій. Запропоновано та проаналізовано модель наслідків авіаційних подій на околиці аеропорту. На базі теоретично обгрунтованих моделей розроблено методику оцінки ризику третьої сторони та обгрунтовано рекомендації щодо побудови зон громадської безпеки на околиці аеропорту цивільної авіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.03 + Ц9-331 +
Шифр НБУВ: РА323533

Рубрики:

      
8.

Поляков І. О. 
Професіографічний аналіз діяльності рятувальників Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС України: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / І. О. Поляков ; Нац. ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2011. — 23 с.: табл. — укp.

Вперше у вітчизняній психологічній науці проведено професіографічний опис діяльності рятувальника Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку та рятування туристів і розроблено методику психологічного аналізу професійного завдання з урахуванням комплексу необхідних професійно важливих якостей фахівця Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС України. Уточнено соціально-психологічні детермінанти забезпечення ефективності професіональної діяльності рятувальників даної служби МНС України. Дістали подальшого розвитку сучасні підходи щодо професійно-психологічного відбору та психологічного супроводження рятувальників Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19:Ц + Ц9-331 р + Ч518.1 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА382846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Євсюков О.П. 
Психологічне прогнозування професійної надійності фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / О.П. Євсюков ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито можливості організації та проведення довгострокового й оперативного психологічного прогнозу надійності професійної діяльності працівників аварійно-рятувальних підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України. Доведено, що найбільш значущими в аспекті забезпечення надійності професійної діяльності фахівців даних підрозділів є індивідуально-психологічні якості особистості, що характеризують емоційну та нервово-психічну стійкість, ситуаційну й особистісну тривожність, особливості характеру та темпераменту. Однією з універсальних детермінант надійності діяльності рятувальників є мотивація та стан здоров'я, нервово-психічний статус і функціональні резерви центрально-нервової системи. Вагомий внесок у забезпечення надійності професійної дільності людини, особливо за екстремальних ситуацій, роблять потенційні резерви її психіки, використання яких допомогає фахівцеві підтримувати його робочий стан за екстремальних ситуацій, виконувати доручені йому функції. З використанням множинного регресійного аналізу розроблено алгоритм психологічного прогнозування надійності професійної діяльності фахівця аварійно-рятувального підрозділу МНС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ц9-331 р +
Шифр НБУВ: РА354586

Рубрики:

      
10.

Самара О. Є. 
Психологічні особливості стратегій стрес-долаючої поведінки співробітників МНС: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. Є. Самара ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто психологічні особливості стратегій стрес-долаючої поведінки у співробітників МНС. Виявлено, що серед психологічних особливостей, які сприяють формуванню адаптивних копінг-стратегій, важливу роль відіграють соціально-психологічні чинники. Крім того, такі компоненти, як успішність професійної адаптації і ступінь професійної реалізації вперше включені в структуру середовищних ресурсів долаючої поведінки. Встановлено, що в процесі формування неадаптивних стратегій стрес-долаючої поведінки переважає дія особистісних чинників. Встановлено, що компонентами особистісних ресурсів долання стресової ситуації виступають емоційна зрілість, стійкість до травматизації і адекватне відреагування агресивних тенденцій. Сформульовано специфічні завдання психологічного супроводу осіб з адаптивними та неадаптивними стратегіями долання стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц9-331 р
Шифр НБУВ: РА375588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шойко 
Соціально-психологічне забезпечення діяльності рятувальних підрозділів цивільної оборони МНС України у 2000-2006 рр. (історичний аспект): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Василь Анатолійович Шойко ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9(4УКР)64 + Ц9-331:Ю95 + Ю959.2
Шифр НБУВ: РА358270

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Овсяннікова Я.О. 
Соціально-психологічний тренінг як засіб відновлення психологічної стійкості рятувальників МНС України: автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.09 / Я.О. Овсяннікова ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено, що відомі різноманітні форми та методи психологічної роботи з надання дієвої психологічної допомоги фахівцям ризиконебезпечних процесій в межах відновлювального періоду мають певні обмеження у використанні, що знижує їх ефективність. Запропоновано використання специфічного відновлюваного соціально-психологічного тренінгу в ході роботи психолога МНС з рятувальниками після їх перебування в надзвичайній ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю949.241 + Ц9-331 р +
Шифр НБУВ: РА370110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Підгайний А. В. 
Становлення та розвиток системи підготовки офіцерських кадрів МНС України наприкінці XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / А. В. Підгайний ; Національний університет "Львівська політехніка". — Львів, 2009. — 17 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331(4Укр)3 + Ц4,8(4Укр)1:64
Шифр НБУВ: РА371398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дишкант О. В. 
Схильність до ризику як професійно-особистісна особливість рятувальника: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / О. В. Дишкант ; Нац. ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше емпірично виявлено особливості взаємозв'язку рівня схильності особистості до ризику з комплексом індивідуально-психологічних властивостей особистості. Доведено, що найбільший вплив на рівень схильності до ризику мають когнітивний та емоційний компоненти. Досліджено вплив схильності до ризику як професійно-особистісної особливості рятувальника на ефективність його професійної діяльності. Уточнено знання про взаємозв'язок схильності до ризику із комплексом індивідуально-психологічнігх якостей та про специфіку даного зв'язку залежно від типологічних властивостей особистості. Вдосконалено уявлення про схильність до ризику як багаторівневу інтегральну властивість особистості, структура якої складається з формально-динамічних, якісних і змістовних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-7 + Ц9-331 п
Шифр НБУВ: РА380974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Козяр М.М. 
Теоретичні та методичні засади професійної підготовки особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / М.М. Козяр ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Представлено наукові підходи до підготовки особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій (НС) МНС України, а також теоретико-методологічні засади його діяльності за екстремальних умов природних, екологічних, техногенних і технічних аварій і катастроф. Розкрито професійно-екстремальну підготовку фахівців з НС. Розроблено методичну систему професійно-екстремальної підготовки особового складу підрозділів МНС України. Зазначено, що методична система професійної підготовки до діяльності за екстремальних умов являє собою взаємозумовлене та взаємозалежне послідовно-паралельне поєднання за завданням, змістом і цілями окремих видів підготовки, а також належної підготовки фахівців з НС, умов, організаційних форм, методів, прийомів, педагогічних технологій і засобів з метою формування у них професійно-екстремальної підготовки до діяльності за надзвичайних ситуацій. До цієї системи також належать часткові методики базової професійно-екстремальної, контекстно-екстремальної та постекстремальної видів підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331 р + Ч481.203 +
Шифр НБУВ: РА340506

Рубрики:

      
16.

Ткаченко Т.В. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців безпеки життєдіяльності засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.В. Ткаченко ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито суть, зміст і структуру професійної компетентності фахівця БЖД, з'ясовано сучасний стан і тенденції застосування засобів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) навчання у ВНЗ МНС. Проведено аналіз психолого-педагогічної, методичної літератури, а також дисертаційних робіт з питання проблеми формування професійної компетентності фахівців цивільного захисту у ВНЗ МНС. Визначено та теоретично обгрунтовано організаційно-педагогічні умови ефективності використання інформаційних технологій для формування професійної компетентності курсантів ВНЗ МНС України засобами ІКТ. Експериментально перевірено педагогічну ефективність запропонованої методики застосування засобів ІКТ у фаховій (професійно орієнтованій) і практичній підготовці. Розроблено методичні організації для викладачів навчальних закладів МНС України щодо формування професійної компетентності майбутніх фахівців БЖД із застосуванням засобів ІКТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331р +
Шифр НБУВ: РА366368

Рубрики:

      
17.

Зарічанський 
Формування системи різнорівневої психолого-педагогічної підготовки особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій: автореф. дис... канд. пед. наук.: 13.00.04 / Олег Анатолійович Зарічанський ; Вінницький держ. педагогічний ун-т ім. Михайла Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.191-69р + Ц9-331р
Шифр НБУВ: РА365505

Рубрики:

      
18.

Крук С. І. 
Формування толерантності в особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / С. І. Крук ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування толерантності особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій: спрямованість соціально-гуманітарної роботи на розвиток толерантності як особистісно-професійної якості фахівців цивільного захисту. Визначено забезпечення активної толерантної діалогічної взаємодії між членами підрозділів МНС і створення толерантного виховного середовища. Запроектовано модель формування толерантності особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій, яка відображає взаємозв'язок цільового, змістового, діяльнісного та результативного блоків. У процесі дослідження конкретизовано сутність толерантності як особистісно значущої якості фахівців цивільного захисту й її структурні компоненти. Уточнено критерії та рівні сформованості толерантності особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій. Вдосконалено зміст, форми та методи соціально-гуманітарної роботи з формування моральних якостей працівників цивільного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331-5 р + Ю752.1:Ц р
Шифр НБУВ: РА382369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського