Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (33)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (462)Реферативна база даних (3741)Книжкові видання та компакт-диски (960)Журнали та продовжувані видання (107)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕКСТОВ$<.>+<.>K=РЕДАКТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 369
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цяпа А.Г. 
Автобіографія як проекція творця та національної літературно-культурної традиції (Улас Самчук, Еліас Канетті): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / А.Г. Цяпа ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено поетику жанру автобіографії та розкрито поетикальні особливості автобіографій Еліса Канетті та книг спогадів Уласа Самчука у типологічному зіставленні. Порівняння базується на подібності творчих засад, головну увагу приділено механізмам проектування автора та національної літературно-культурної традиції в автобіографічних творах обраних письменників. Жанр автобіографії висвітлено у теоретичному аспекті (щодо її авторитету, взаємин з біографією, термінологічної парадигми, естетичних категорій, об'єктивації у компаративних студіях, впливу на створення та сприйняття образу письменника) у виконанні обраними авторами. Механізми самопроектування окреслено у вимірах зв'язків соціальних, ментальних і текстових структур, авторської специфіки дотримання жанрового канону та наповнення автобіографічного методу та рушія. У рецептивно-естетичному аспекті здійснено пошук авторської міри введення інстанції читача до твору, досліджено особливості руху автора до читача, а також у аспекті поетики відкритого твору автобіографії Е.Канетті та У.Самчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.444.32 + Ш5(0)-31 +
Шифр НБУВ: РА346066

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Давидов В.О. 
Автоматизація технологічного процесу реєстрації номерів при керуванні транспортними потоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.О. Давидов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше запропоновано критерії якості ідентифікації, за якими можна порівнювати автоматизовані системи ідентифікації автотранспортних засобів і розроблено методику їх розрахунку. Уперше для програмного забезпечення даної системи наведено алгоритми бінаризації зображень за умов апріорної невизначеності та фільтрації зображень з використанням методу простежування злитих груп. Уперше для автоматизованої системи контролю та керування автотранспортним потоком з метою виділення на зображеннях текстової інформації запропоновано застосування двовимірного хвильового перетворення Хаара. Доведено, що значення якості ідентифікації автотранспортних засобів для зазначених систем може досягти 95 - 98 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА328433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Даревич Р.Р. 
Автоматизована метапошукова система на основі адаптивної онтології: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Р. Даревич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи автоматичної адаптатції онтології інтелектуальної метапошукової системи до інформаційних потреб користувачів й обгрунтовано основні підходи щодо підвищення ефективності її функціонування. Встановлено критерії оптимальності структури та змісту онтології, які відображають вимоги до експлуатаційних характеристик і технічних можливостей реалізації інтелектуальних метапошукових систем, зокрема, обмеження фізичного об'єму пам'яті, швидкодії, повноти онтології, її цілісності та збалансованості. На базі критеріїв швидкодії та повноти розроблено метод оптимізації змісту онтології адаптивної метапошукової системи, що базується на її періодичному доповненні новими поняттями та зв'язками з вилученням тих елементів, семантичне значення яких для системи найменше. У даному методі враховано необхідність виявлення й усунення суперечності та надлишковості у процесі наповнення онтології, що забезпечує її цілісність. Для покращання змісту онтології застосовано методи дискретної оптимізації, для розв'язання задачі нормалізації її структури - теорію доведення теорем і теорію графів. Удосконалено метод визначення вагових коефіцієнтів понять та зв'язків між ними в онтології, який завдяки розробленим правилам їх розрахунку дозволяє автоматично змінювати семантичну вагу елементів онтології у процесі експлуатації метапошукової системи. Показано ефективність застосування запропонованого методу для оптимізації онтології та порівняння текстових документів. точність визначення подібності двох текстових документів у порівнянні з відомими методами. На базі побудованої імітаційної моделі генерування й оптимізації онтології досліджено процес адаптації інтелектуальної метапошукової системи до заданої предметної області. Розроблено архітектуру інтелектуальної метапошукової системи як однієї з основних служб віртуального автоматизованого робочого місця наукового працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 +
Шифр НБУВ: РА352856

Рубрики:

      
4.

Адах Н.А. 
Авторські лексичні новотвори в поезії Василя Барки: семантика, функції, прагматика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.А. Адах ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз понад 1 300 одиниць оказіональної лексичної номінації, зафіксованих у поетичному лексиконі В. Барки. Уперше досліджено семантику та текстове призначення авторських новотворів як характерних ознак ідіостилю поета - одного з найпродуктивніших українських експериментаторів у галузі індивідуально-авторського словотвору. Визначено специфіку лексичних інновацій В. Барки. Досліджено ключові поняття та слова-символи у поетичній картині світу поета. Розкрито прагматичний потенціал новотворів, проаналізовано його вплив на створення та розуміння значень інновацій. Висвітлено номінативну, стилістичну, експресивну та текстотвірні функції новотворів. Проаналізовано основні здобутки української письменницької лексикографії XX - XXI ст. Уперше з використанням методів математичної статистики виявлено основні тенденції у словотворчій практиці В. Барки. Розроблено теоретичні засади укладання різножанрових словників авторських лексичних новотворів поета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)=411.4)-4 Барка В.535 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Барка В.535 +
Шифр НБУВ: РА362674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кузнєцова І.В. 
Аксіологічні та праксеологічні засади становлення особистості як суб'єкта культурно-освітньої діяльності: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / І.В. Кузнєцова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано аксіологічні та практичні аспекти особистісного становлення суспільно-відповідального суб'єкта культурно-освітньої діяльності. Розглянуто потребу інформаційного суспільства у аспекті головної ролі соціокультурного процесу як універсальної форми самоусвідомлення суспільства та формування ціннісно-орієнтованої особистості. Виявлено динаміку культурно-етичних підстав у процесі становлення особистості відповідно до етапів трансформації свідомості, а саме: індивід - індивідуальність - особистість. Розвинуто антропологічну концепцію (аксіологічний вимір), визначено спеціалізовану галузеву концепцію культурної діяльності (праксеологічний вимір). Узагальнено процесуальний характер функціонування даної концепції з ретрансляції, інтерпретації та розповсюдження культури до єдиної метапрофесійної діяльності, зміст якої характеризується поняттям "культуртрегерська діяльність та культуртрегер". Запропоновано будувати сучасну культурно-мистецьку освіту на засадах філософського осмислення співпраці суб'єктів освітнього процесу з використанням розробленої концепції, яка дозволяє розкрити суть діяльності культуртрегера (бібліотекаря, редактора, журналіста, перекладача, екскурсовода), який виконує професійне завдання у контексті існуючого ціннісно-орієнтованого надзавдання на моральнісних засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч1 +
Шифр НБУВ: РА355526

Рубрики:

      
6.

Глинчук Л. Я. 
Алгоритми архівації на основі системи числення Штерна-Броко: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Л. Я. Глинчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено загальні питання теорії стиснення. Розроблено та реалізовано нові алгоритми стиснення та відновлення для текстової інформації, двійкових послідовностей і бінарних зображень. Розглянуто результати роботи алгоритму стиснення з ключем: чисте стиснення, стиснення з ключем і шифрування. Проведено порівняння з відомими алгоритмами шифрування за основними характеристиками шифрів і з алгоритмами стиснення за коефіцієнтом стиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-013.44
Шифр НБУВ: РА375260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Реконвальд Н.В. 
Англомовний чат як різновид комп'ютерно-опосередкованої комунікації (прагмалінгвістичне дослідження): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Реконвальд ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено прагмалінгвістичний аналіз англомовного чату як масової комп'ютерно-опосередкованої комунікації (КОК), що відбувається між тілесно не представленими співрозмовниками, які обмінюються письмовими повідомленнями в on-line режимі. З'ясовано, що фатична вмотивованість і фантомність учасників чату нарівні з високим темпом спілкування та нетривалістю фіксації текстового продукту зумовлює його структурну та мовну специфіку. Досліджено прояви універсальних мовних законів економії та надлишковості у чат-спілкуванні, зокрема, розглянуто компресію й експансію мовленнєвого ланцюга. Зроблено висновок, що скорочення, абревіація, технократичне письмо та ємотикони економлять час, місце та комунікативні зусилля чат-співрозмовників; мультиплікація графем і вербалізація кінем їх збільшують і підсилюють експресивне забарвлення реплік. Розкрито сутність чат-спілкування як прототипового зразка фатичної КОК, за допомогою якої співрозмовник реалізує ігровий імпульс комунікації, прагнення до емоційно насиченого та необтяжливого спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-717 +
Шифр НБУВ: РА360007

Рубрики:

      
8.

Дудник З.В. 
Артикуляторний жест: онтологія і аналіз (експериментально-фонетичне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / З.В. Дудник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження субстанціальної структури артикуляторного жесту. Розглянуто онтологічні та гносеологічні аргументи фонетичного аналізу. Визначено роль мовця як джерела онтології, динаміки його виконавчих намірів і рівнів побудови рухів, що синтезують прояв природних, субстратних і функціональних компонентів субстанціальної структури. Встановлено її основні вияви, зокрема функціональних механізмів артикуляції, фонації, ініціації на матеріалі п'яти мов - української, російської, англійської, німецької, італійської - за особливостями виконавчого наміру. За рівнями рухової активності на основі акустичного матеріалу визначено загальні сутнісні характеристики артикуляторного жесту, а саме специфіку координаційних та інтеграційних вимовних зусиль у кожній з мов. Здійснено фонетичний аналіз текстових масивів українського та російського мовлення за ознаками координації та інтеграції дій у сполуках сегментів приголосний-приголосний і приголосний-голосний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш101 +
Шифр НБУВ: РА332309

Рубрики:

      
9.

Клименко І.В. 
Архіви українських часописів кінця XIX - початку XX ст. в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як джерело з історії редакційно-видавничої діяльності: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.В. Клименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано архіви українських часописів як джерела з історії редакційно-видавничої діяльності кінця ХІХ - початку ХХ ст. Доведено, що національна видавнича галузь була дійовою підтримкою українському національному рухові та культурі, орієнтованих на національну самобутність. Висвітлено етапи формування національної видавничої галузі. Визначено тематичне спрямування українських часописів та специфіку видавничо-редакційного процесу в Україні. Проаналізовано внесок видавців, редакторів та редакцій у процеси видання української національної періодики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.2(4УКР)511.1 + Ч612.3(4УКР)5 + Ч617.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА326837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Тєлєжкіна О.О. 
Безсполучникові складні речення з компонентом обгрунтування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Тєлєжкіна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Здійснено системний аналіз безсполучникових складних речень з компонентом обгрунтування, описано особливості їх структурної та семантичної організації. Доведено, що безсполучникові складні речення обгрунтування як одиниці синтаксису мають реченнєвий характер у системі складних структур і виявляються як синтаксично самостійний, функціонально самодостатній вид речень, для якого визначальним є порядок розміщення частин за схемою "факт - його обгрунтування", що формує його структурно-семантичну специфіку. Як мовні одиниці, безсполучникові складні речення обгрунтування представлено не тільки як констукції елементарної будови, а й у складі багатокомпонентних речень. Класифіковано аналізований вид речень за ознаками семантико-граматичного оформлення препозиційного компонента та смислового наповнення всієї єдності. Проаналізовано особливості реалізації безсполучникових складних речень обгрунтування в усно-розмовному та в більшості книжних стилів. Проведено зіставлення безсполучникових складних речень і текстових утворень із відношенням обгрунтування та виявлено їх структурну та семантичну співвіднесеність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА322416

      
11.

Яворська У.П. 
Бібліотечно-бібліографічна діяльність Івана Кревецького: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / У.П. Яворська ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку та напрями бібліотечної та науково-бібліографічної діяльності видатного вітчизняного ученого-історика, книгознавця, бібліографа, публіциста, редактора, директора бібліотеки Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові І.Кревецького. Запропоновано періодизацію бібліотечної діяльності ученого. Проаналізовано процес становлення І.Кревецького як науковця, бібліотекаря та бібліографа. Досліджено діяльність І.Кревецького у бібліотеці Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові та Всенародній бібліотеці України (ВБУ) у Києві у контексті загальнополітичних, економічних і культурних процесів, що відбувалися в країні. Здійснено тематико-типологічний аналіз науково-бібліографічної спадщини ученого, яка загалом нараховує понад 230 рецензій, опублікованих на сторінках трьох львівських часописів - "Записок НТШ", "ЛНВ" та "Нової зорі". Створено бібліографічний покажчик наукових праць І.Кревецького. Висвітлено суттєвий внесок ученого у розвиток національно-культурного життя західноукраїнських земель першої половини XX ст. Проаналізовано теоретико-методологічні дослідження, здійснені І.Кревецьким у ВБУ у Києві, спрямовані на методичне й організаційне забезпечення функціонування бібліотеки: комплектування та каталогізації бібліотечних фондів, формування фонду україніки. Розкрито актуальність наукових ідей і поглядів І.Кревецького, показано їх вплив на розвиток сучасного бібліотеко- та бібліографознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 + Ч753(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 +
Шифр НБУВ: РА355700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Томенчук М.В. 
Варіантно зумовлена концептуалізація діяності у сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.В. Томенчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку лінгокультурних аспектів варіантно зумовленої концептуалізації дійсності з використанням головних лексико-фразеологічних засобів, регіональна маркованість яких є проекцією формування відповідних картин світу у свідомості носіїв американського, австралійського та канадського національно-територіальних різновидів сучасної англійської мови. Виявлено й описано основні варіантно зумовлені культурні концепти сучасної англійської мови як однієї з форм відображення дійсності її носіями. Значну увагу приділено вивченню вербально реалізованих базових концептів, які складають ядро ціннісної системи американців, австралійців і канадців та сприяють глибшому розумінню різноманітних об'єктів, процесів і явищ, що є підгрунтям для концептуалізації ними навколишнього світу. Досліджено лексикографічний і текстовий матеріал і показано, що проаналізовані концепти можна репрезентувати як лінгвокультурологічні поля, самобутність яких визначає наявні варіантно зумовлені особливості у концептуальних картинах світу носіїв сучасної негомогенної англійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-66 +
Шифр НБУВ: РА358773

Рубрики:

      
13.

Маховська С.В. 
Весільні пісні Поділля: функціонування, поетика, символіка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / С.В. Маховська ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему функціонування, поетики, символіки весільних пісень Поділля. Висвітлено аспекти взаємодії весільного обряду та весільної пісні. Вивчено історію записів весільних пісень і описів подільського весілля. Установлено ареали та специфіку побутування основних пісенних типів Поділля, їх різновидів і складових. З'ясовано художню своєрідність, жанровий склад, еволюцію та сучасний стан побутування весільної поезії. Проведено систематизацію весільного фольклору, виявлено характерні риси пісенної традиції регіону. Проаналізовано текстовий пісенний матеріал, виявлено місце весільної поезії краю в загальноукраїнському фольклорному процесі. Розглянуто еволюцію мотивів, образів, розкрито символіку творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-633 +
Шифр НБУВ: РА331624

      
14.

Бойко Ю.П. 
Вживання підрядних речень у текстах різних функціональних стилів (на матеріалі англомовної прози та публіцистики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.П. Бойко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено статистичне дослідження функціонування підрядних речень у текстах художнього та публіцистичного стилів. Художне мовлення, репрезентовано п'ятьма індивідуально-авторськими стилями англійських та американських письменників ХХ ст,: Е.Хемінгуея, Ф.Фіцджеральда, А.Кроніна, Дж.Стейнбека та Т.Драйзера, публіцистичні тексти - вибіркою з редакторських статей передових англомовних газет "The Times", "Herald Tribune", "The Financial Times". Висвітлено особливості авторських та функціональних стилів на підставі статистичного аналізу частотних характеристик вживання типів підрядних речень, встановлення середнього розміру складнопідрядних речень та їх глибини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-22
Шифр НБУВ: РА320865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кангієва Е.М. 
Вивчення історії та етнографії Криму в тюркомовній періодиці кримськотатарської діаспори (1888 - 1991 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.М. Кангієва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено, введено до наукового обігу, систематизовано та проаналізовано кримознавчі публікації тюркомовних періодичних видань кримськотатарської діаспори від кінця XIX ст. до 1991 р. (близько 4-х тис. позицій). Висвітлено внесок даних наукових розробок у розвиток історіографії Криму. Вперше комплексно та всебічно відтворено історію становлення та розвитку видавничої діяльності кримськотатарської діаспори у 1888 - 1991 рр. Репрезентовано біографії видавців, редакторів і авторів публікацій, встановлено провідні тенденції та напрями вивчення Криму закордонними кримськотатарськими вченими. Відтворено повний історико-етнографічний репертуар публікацій тюркомовних видань діаспори до 1991 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР-6КРМ)5/6 + Т3(4УКР-6КРМ)5/6 +
Шифр НБУВ: РА357063

Рубрики:

      
16.

Рясна О.О. 
Видавнича та редакторська діяльність Михайла Максимовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Рясна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено видавничий, редакторський і науковий доробок М.Максимовича у контексті становлення та розвитку української справи та журналістики. Висвітлено погляди вченого щодо організації видавничої справи в Україні, принципи редакторської роботи у відборі та компонуванні матеріалу. Здійснено дослідження аспектів видання М.Максимовичем альманахів "Денница", "Кіевлянин", "Украинец". Значну увагу приділено аналізу редакторських набутків діяча під час підготовки до друку історико-археографічних видань І.Фундуклея, "Пам'ятники", а також періоду перебування на посаді головного редактора журналу "Русская беседа".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 + Ч617.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 +
Шифр НБУВ: РА333580

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шавловський Г.С. 
Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.С. Шавловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання смартфонів і комунікаторів у судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп'ютерну програму для їх використання у процесі експрес-діагностики часу настання смерті, странгуляції, у разі автомобільної травми та перелому кісток черепа, а також для встановлення статі, віку, зросту загиблих і визначення механізму утворення слідів крові та дистанції пострілу. Розроблено оригінальні підходи щодо створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди під час огляду трупа або його ексгумації, для чого складено більше, ніж 100 комп'ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу з судової медицини. Апробовано функцію відеозйомки смартфоном для об'єктивної реєстрації змін трупних плям у процесі їх дослідження на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. Створено методику використання текстового редактора смартфорна (комунікатора) та способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв'язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів успішно можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Встановлено, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунка, відеофайлів) або текстової інформації на будь-який стаціонарний комп'ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон, що створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Х893.9(4УКР)413.1 с +
Шифр НБУВ: РА357970

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Харкевич Г.І. 
Відображення стану тривоги персонажа в англомовній художній прозі: семантико-когнітивний та наративний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.І. Харкевич ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито семантико-когнітивні та наративні особливості текстового втілення стану тривоги персонажа в англомовних художніх творах. Розглянуто явище емоційного стану тривоги персонажа з використанням лінгвосеміотичного, семантико-когнітивного та наративного підходів. Запропоновано лінгвопсихологічну модель стану тривоги, що інтегрує психологічні особливості даного стану та його мовне втілення. Уточнено лінгвосеміотичну типологію текстових сигналів стану тривоги персонажа. Визначено когнітивні механізми його художнього втілення в англомовній художній прозі. Виявлено засоби текстового відображення дорефлективного, рефлективного, реактивного етапів розвитку стану тривоги, варіативніть перетворень і наративних трасформацій даного стану персонажа. Виокремлено три різновиди тривоги як психічного стану персонажа, розглянуто їх специфіку, яку визначають описи психофізіологічних, поведінкових, розумово-психічних проявів тривожності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-34 +
Шифр НБУВ: РА350473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Михальченко М. М. 
Внутрішньотекстова градація оцінки: комунікативно-прагматичні функції: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. М. Михальченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вияви функційно-семантичної категорії оцінки в художньому тексті. Висвітлено статус оцінки в системі мовних категорій та з'ясовано її роль у тексті. Проаналізовано вираження оцінки на різних рівнях текстової інформації, визначено функційне співвідношення позитивної та негативної оцінок. Опрацьовано класифікацію внутрішньотекстової градації оцінки. Встановлено особливості висхідної та спадної градації позитивної та негативної оцінок. Простежено формування та функціонування оцінних текстових блоків. Розкрито взаємодію оцінки з кооперативним принципом спілкування, охарактеризовано вираження оцінки в імплікатурах. Досліджено іронію як один з оптимальних реалізаторів негативної оцінки в тексті. Визначено співвідношення смислу оцінки зі значенням засобів її вираження. Розглянуто основні невідповідності між закладеною автором оцінкою й її інтерпретацією адресатом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357
Шифр НБУВ: РА376350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Луцак С.М. 
Внутрішня організація прозового тексту (на матеріалі художніх творів Івана Франка): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / С.М. Луцак ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено внутрішню організацію прозового тексту і визначено рівні його структури. Проаналізовано особливості епічного роду літератури (специфіку прозового художнього мислення, вихідні принципи прозової нарації, способи естетичного взаємозв'язку змісту та форми, прийоми "спорудження" композиції. Виявлено внутрішні текстові закономірності втілення буттєво-онтологічного сенсу в художньому дискурсі (твори І.Франка з виразною та втаємниченою у текстовому ладі історіософською ідеєю). Розглянуто внутрішню організацію прозової спадщини І.Франка, оцінено виявлену художню структуру в контексті розвитку української літератури межі ХІХ - ХХ ст. Визначено наративні особливості жанрових структур текстів І.Франка крізь призму їх образного ладу. Акцентовано увагу на культурологічній ролі текстів І.Франка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Франко,І.Я.534
Шифр НБУВ: РА318037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського