Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (504)Книжкові видання та компакт-диски (787)Журнали та продовжувані видання (168)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю75$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нинюк 
Моральна культура державних службовців: сутність, стан та особливості формування: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / Марія Антонівна Нинюк ; Українська академія державного управління при Президентові України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)012 + Ю752.1:Х
Шифр НБУВ: РА311837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Андреєва Т.Т. 
Становлення етичних аспектів відношення "людина - природа": Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / Т.Т. Андреєва ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано емпіричний та теоретичний матеріал етичного ставлення людини до природи з метою систематизації. Виявлено, що історичний генезис і розвиток моральних норм і традицій у ставленні до природи у різних цивілізаціях мали суперечливий характер. Визначено, що протиставлення природи людині породжує дуалістичний стиль мислення. Доведено, що ефективним шляхом виходу з екологічної кризи є створення нових засобів філософської рефлексії та системи екологічної освіти та виховання. Розглянуто морально-етичні принципи гуманізації природи як однієї з головних умов розвитку та функціонування суспільства на сучасному етапі. Розроблено заходи гармонізації відносин людини з природою у співвідношенні з політичними, соціальними та морально-духовними критеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.1 + Ю751.1 + Ю751.1
Шифр НБУВ: РА321953

Рубрики:

      
3.

Колтун В.С. 
Соціально-етичний потенціал державної служби (теоретико-історичний аналіз): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.С. Колтун ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено методологічну модель, що дозволяє екстраполювати на площину етики, які не завжди відкрито виявляють свою етичну природу та пропонувати етичні шляхи вирішення соціальних, економічних та інших проблем. Проаналізовано вплив соціально-етичного потенціалу державної служби на процеси розбудови державності. Визначено роль морального самовдосконалення державних службовців як носіїв державної служби у процесах державотворення. Обгрунтовано значення моральних параметрів державної служби України у підвищенні ефективності її функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА320801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сливка С.С. 
Філософсько-правові проблеми професійної культури юриста: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / С.С. Сливка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Вперше у вітчизняній юридичній науці комплексно науково узагальнено теоретичні основи, що становлять зміст професійної культури юриста та передбачають аспекти дослідження: теоретико-правовий та філософсько-правовий. Сформульовано дефініції та проаналізовано поняття, елементи, принципи та функції професійної культури юриста, а також чинники впливу на її формування у контексті сучасної філософсько-правової доктрини. Професійну культуру, правничу етику, правничу деонтологію розглянуто, грунтуючись на філософській категорії, поєднанні особливого, загального й одиничного. Доведено, що "діалог культур" становить світоглядно-гуманістичне підгрунтя юридичної діяльності, культурологічної концепції правотворчості, взаємодії українського національного та міжнародного права, що актуалізується вступом України до Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю752.1:Х + Х8(4Укр) п
Шифр НБУВ: РА319549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Фігура О.В. 
Формування морально-вольових якостей майбутніх офіцерів-прикордонників у процесі занять східними єдиноборствами: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / О.В. Фігура ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2002. — 18 с. — укp.

Розкрито суть і структуру морально-вольових якостей майбутнього офіцера-прикордонника, визначено показники та рівні їх розвитку, обгрунтовано психолого-педагогічні умови та можливості ефективного впливу занять східними єдиноборствами на формування морально-вольової сфери курсантів. Розроблено методику поетапного формування морально-вольових якостей курсантів у навчальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)397-5 + Ц4,8(4УКР)361.12 + Ю752.1 : Ц
Шифр НБУВ: РА320917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Усачова В.В. 
Організаційна культура в транзитивній економіці: політекономічний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Усачова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Висвітлено економічний зміст організаційної культури та напрями її формування за умов транзитивного стану соціально-економічної системи в Україні. Розглянуто характерні риси організаційної культури на макро- і мікрорівнях, розглянуто права власності як інститут створення організаційної культури. Доведено, що ефективна організаційна культура дозволяє скоротити трансакційні витрати взаємодії суб'єктів, бо забезпечує більш високий рівень координації їх економічної та соціальної діяльності у процесі досягнення власних цілей, що набуває особливого значення за умов переходу від централізованого механізму координації дій до ринкового. Проаналізовано загальноцивілізаційні та специфічні національні чинники, що впливають на організаційну культуру макросистеми, визначено зовнішні та внутрішньофірмові важелі формування ефективної організаційної культури мікросистеми. Наведено рекомендації щодо забезпечення рівноважного стану організаційної культури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА327075

Рубрики:

      
7.

Фляк М.М. 
Моральнісне підгрунтя галицької педагогіки 30-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / М.М. Фляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено, що головні тенденції та особливості розвитку національної освіти в Галичині, були обумовлені сформованими упродовж віків ідеалами та національними традіціями народу. Розкрито зміст і шляхи формування моральнісного підгрунтя галицької педагогіки 1930-х рр., які полягають у моральних нормах, що базувалися на засадах загальнолюдської та національної моралі; національній освіті, наповненій пріоритетними ідеалами - любов до Бога та Батьківщини та національній традиції, що є частиною духовного життя народу та була стрижнем ідентичності галицької спільноти. Доведено, що націоналізація школи (відкриття українських класів у польських школах та створення українських шкіл), організація громадських утворень "Просвіта", "Рідна школа", "Підойма", "Українське педагогічне товариство", "Наукове товариство імені Т.Шевченка", "Українська бесіда", юнацьких утворень "Пласт", "Січ", "Сокіл", "Луг", "Боян" тощо, була засобом морального виховання. Аргументовано, що цінності - добро, любов, надія, милосердя, віра мають стати пріоритетним началом у сучасній переорієнтації індивіда та домінантою морально-духовної культури усього людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)61 + Ю752.1:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА322780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Перова О.Є. 
Ціннісні орієнтації сучасного біологічного дослідження (постнекласичний етап): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / О.Є. Перова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Зазначено, що ціннісні орієнтації сучасної біології виявляють себе як регулятиви, що втілюють відносно стійку єдність когнітивного та ціннісного і спрямовують хід наукового дослідження. У процесі зміни в історії біології типів наукової раціональності суттєво змінюються форми реалізації ціннісного відношення в пізнанні живого. У класичній біології як цінність постає єдина об'єктивна істина, тобто когнітивне та ціннісне ототожнюються. У некласичній біології аксіологічний смисл у дослідженні живого виявляється в контексті пошуку методології, адекватній специфіці живого. У постнекласичній біології аксіологічні настанови включені в сам процес наукового дослідження як певні його дозволи та заборони. На цій основі утворюються аксіолого-пізнавальні форми осмислення сутності живого, їх можливості виявляють біоетика та біофілософія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е + Ю751.5 + Е.в55 +
Шифр НБУВ: РА327292

Рубрики:

      
9.

Тимощук І.Г. 
Формування морально-етичної відповідальності особистості майбутнього практичного психолога: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Г. Тимощук ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито та описано сутність і структуру морально-етичної відповідальності особистосі майбутніх практичних психологів, що містить у собі наступні компоненти: морально-етичну рефлексію, мотивацію, цінності, інтуїцію, відповідальність і почуття. Розроблено та апробовано методику, що дозволяє діагностувати рівень сформованості даної відповідальності особистості. За допомогою констатуючого експерименту показано, що за традиційної професійної підготовки рівень сформованості їх морально-етичної відповідальності залишається недостатнім. Запропоновано та впроваджено комплексну корекційно-розвивальну програму формування даної відповідальності особистості майбутніх практичних психологів та експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.29 + Ю752.1:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА323540

Рубрики:

      
10.

Тимченко Н.С. 
Формування професійно-етичних якостей майбутніх службовців-митників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.С. Тимченко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Обгрунтовано правомірність виділення професійної етики службових осіб митних органів у відносно самостійний розділ етики як науки, що вивчає загальні й професійні норми моралі, властиві даній професійній групі. Виявлено й систематизовано професійно-етичні якості службовців-митників, виокремлено найвагоміші для цієї професії: громадянськість, толерантність, відповідальність, вимогливість до себе й інших, людяність, сумлінність та інші. Досліджено виховні можливості відповідних вищих навчальних закладів щодо формування професійно-етичних якостей курсантів. Розроблено й експериментально апробовано методику формування цих якостей, яка містить інформаційно-змістовний та організаційно-діяльнісний компонент та грунтується на структурі моральної якості, основними складовими якої є моральна свідомість і моральна поведінка, на механізмі переведення моральних норм і принципів у внутрішнє надбання особистості курсанта, виховних можливостях навчального процесу; використанні комплексу активних методів навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 р + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА326014

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Таварткіладзе Н.М. 
Етичні основи діяльності адвоката-захисника: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Н.М. Таварткіладзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття професійної моралі та професійної адвокатської етики як виду професійної етики юриста. Зауважено, що специфіка професійних стандартів адвокатської діяльності визначається особливостями функцій адвокатури. Зазначено, що положеннями адвокатської етики є правила поведінки адвата та адвокатури як правозахисної інституції, що закріплені різноманітними соціальними нормами та вироблені самими представниками адвокатської професії, дотримання яких забезпечується внутрішнім переконанням адвокатів, колективною волею органів адвокатського співтовариства, а за необхідністю - заходами державно-правового примусу. Визначено поняття та систему етичних принципів адвокатської діяльності, гарантії їх здійснення та відповідальність адвоката за порушення норм професійної етики. Проаналізовано професіональну практику щодо адвокатів-захисників. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України про адвокатуру та правозастосовчої практики, забезпечення дотримання правил адвокатської етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА325864

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Васильєва М.П. 
Теоретичні основи деонтологічної підготовки педагога: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / М.П. Васильєва ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію конструювання змісту деонтологічної підготовки як складника професійної підготовки студента - майбутнього педагога за умов вищого педагогічного навчального закладу з використанням методологічних підходів: системного, компетентнісного, особистісно-діяльнісного, культурологічного та аксіологічного. Розроблено модель змісту деонтологічної підготовки педагога (мотиваційно-ціннісний, когнітивний, процесуальний, аналітико-рефлексивний компоненти), умови її впровадження у навчальному процесі вищого навчального закладу. Запропоновано та розкрито суть поняття "деонтологічна компетентність педагога". Обгрунтовано варіативні технології забезпечення деонтологічної підготовки педагога, засобами якого є розроблений спецкурс "Основи педагогічної деонтології" та безпосередня організація практичної діяльності студентів кураторами, деканатом, ректоратом, що сприяє формуванню деонтологічної компетентності. Доведено, що впровадження розробленої моделі змісту деонтологічної підготовки передбачає використання різних форм і методів роботи зі студентами (створення ситуацій вибору, розв'язання різних ситуацій конфлікту, ризику). Розвинуто дефініції педагогічної деонтології, критерії та показники готовності студента до здійснення нормативної професійної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ю752.1:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА331195

Рубрики:

      
13.

Кот Г.М. 
Формування психологічної культури керівників загальноосвітніх шкіл у системі післядипломної освіти: Автореф. дис... кадн. психол. наук: 19.00.07 / Г.М. Кот ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження компонентів, структури й особистісної детермінації психологічної культури керівників середніх навчальних закладів освіти розроблено технології формування та розвитку загальних і спеціальних вмінь засобами психологічного тренінгу. Розглянуто теоретичний зміст і співвідношення понять, пов'язаних з психологічною культурою, проаналізовано сучасні підходи щодо визначення її складових, встановлено особливості використання багатовимірного системного методу дослідження латентної структури характерних рис і властивостей особистості, стилів управлінської взаємодії, навичок управління, індивідуальних потенціалів та інших показників. З використанням засобів факторного аналізу побудовано емпіричні моделі "реального" й "ідеального" керівника, на підставі порівняння яких з урахуванням даних про системотвірні фактори, теоретичних вимог менеджменту, психології, етики й інших критеріальних систем визначено внутрішні особистісні об'єкти впливу та формування управлінських навичок і психологічної культури керівників навчальних закладів. Встановлено й експериментально апробовано стратегії формування вмінь і розвитку особистості, принципи конструювання та проведення психологічного тренінгу, визначено методичні й організаційні передумови його ефективності щодо розвитку психологічної культури керівників шкіл за умов післядипломного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181 + Ю752.1:Ч30 + Ч421.41 +
Шифр НБУВ: РА332234

Рубрики:

      
14.

Надурак В.В. 
Етичний вимір концепції ноосфери: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / В.В. Надурак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне вивчення етичного виміру концепції ноосфери. Проаналізовано ідейні та теоретичні джерела вчення про ноосферу та відзначено їх належність до філософського та природничо-наукового знання. Детально досліджено погляди стосовно ноосфери В. Вернадського (реконструйовано їх етичний зміст) та досягнення його наступників. Значну увагу приділено аналізові етичних аспектів сучасних цивілізаційних процесів у контексті концепції ноосфери. Висвітлено етичний зміст екологічної кризи, подолання якої вимагає: переосмислення традиційного типу раціональності; актуалізації моральних чеснот, а саме, поміркованості, принципу відповідальності, а також інших норм екологічної етики. Досліджено значення категорії етичного виміру глобалізації (наголошено на необхідості універсальної етики). Висвітлено аспект дослідженого питання стосовно становища людини в процесі еволюції ноосфери (відзначено виняткову роль моральних регуляторів у діяльності вчених та осіб планетарного значення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.71 + Ю751.1 + А733 +
Шифр НБУВ: РА335184

Рубрики:

      
15.

Козловський В.О. 
Морально-психологічний потенціал державних службовців (організаційно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / В.О. Козловський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано морально-психологічний потенціал державних службовців. Досліджено чинники та механізми його формування за сучасних умов. Розглянуто узагальнені підходи щодо даного питання. Виявлено малодосліджені аспекти формування морально-психологічного потенціалу. Запропоновано модель співвідношення потенціалу управління та його морально-психологічного компонента. Значну увагу приділено питанням створення умов реалізації морально-психологічного потенціалу державних службовців - кадровому моніторингу ефективності діяльності та її морально-психологічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА341086

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Легеза Ю.О. 
Відомчі засоби масової інформації в механізмі формування правосвідомості співробітників органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.О. Легеза ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий статус, роль і значення відомчих засобів масової інформації у формуванні професійної правосвідомості працівників органів внутрішніх справ України. Здійснено послідовний та систематизований аналіз особливостей правового регулювання відомчих ЗМІ в інформаційному просторі України, а також теоретичних і практичних засобів впливу мас-медіа на правосвідомість співробітників ОВС за умов формування правової держави. Наведено класифікацію відомчих ЗМІ, досліджено форми, методи та способи їх впливу на правосвідомість співробітників ОВС. Встановлено роль і значення ЗМІ МВС України серед інших національних мас-медіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 п:Ю7 + Х849(4УКР)112.3 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА337781

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Городовенко В.В. 
Проблеми незалежності судової влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.В. Городовенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальну та правову природу незалежності судової влади, удосконалено систему засобів її забезпечення. Детально розглянуто актуальні проблеми взаємодії судової влади з законодавчою та виконавчою. Проаналізовано міжнародні акти у галузі організації судової влади. Сформульовано пропозиції щодо імплементації міжнародно-правових стандартів незалежності судової влади до національного законодавства. Визначено необхідні для суддівської діяльності моральні та інші якості суддів. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кандидатів на посаду судді та професійних суддів. Розглянуто сучасні форми соціального контролю за судовою діяльністю. Охарактеризовано систему гарантій незалежності судової влади та запропоновано шляхи її удосконалення. Наведено оцінку рівня відповідності законодавства України, що закріплює гарантії незалежності судової влади, та практики його реалізації міжнародно-правовими стандартами. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного національного законодавства, яке регулює питання незалежності судової влади. Визначено пріоритетні напрямки його розвитку, зокрема у сфері посилення гарантій реалізації повноважень суддів, удосконалення процедури притягнення суддів до кримінальної, адміністративної або дисциплінарної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Х916.8(4УКР) + Х809(4УКР)67 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА344552

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Карпенко К.І. 
Гендерний вимір екологічної комунікації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / К.І. Карпенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концепцію гендерного виміру екологічної комунікації, соціальна легітимація якого базується на екологічній етиці й ідентифікаційних практиках. Розроблено й упроваджено методологічну програму, яка дозволяє подолати матріархальні стереотипи філософського та повсякденного розуміння ролі чоловіків і жінок у екологічній комунікації. Визначено вагомість у цьому процесі біоетики та трансформацій сучасної сім'ї. Розкрито значення екофіміністичного дискурсу у поширенні деліберативної демократії, а також артикульовані основні вимоги етики щодо екологічних проблем, аргументовано можливість розглядати природу як квазісуб'єкт екологічної комунікації. Базуючись на контекстуальній взаємозумовленості екологічної, гендерної та національної ідентичностей в Україні, показано, що демократичний проект дає змогу поєднати в екологічній комунікації традиційні національні й універсальні норми та цінності, забезпечуючи взаємне визнання значущості чоловіків і жінок у вирішенні екологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ю751.1 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА344841

Рубрики:

      
19.

Молотова О.М. 
Філософсько-методологічний аналіз процесу трансформації сучасного екологічного світогляду: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / О.М. Молотова ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати філософсько-методологічного дослідження історичних тенденцій становлення та розвитку сучасного екологічного світогляду, процесу його трансформації під впливом екобіотичних чинників. Розглянуто зміст нової парадигми - екобіотичної на підставі методологічних засад системності, глобалізації, синергетики, соціокультурної детермінації, самовідновлення та розвитку духовно-практичного відношення "природа - соціум - людина". З метою адекватного осмислення синтезу природничого, соціального та людського, а також сутності та способів його відображення проаналізовано нові ідеї у філософії науки, репрезентовані екобіоетикою. Розкрито основні філософсько-методологічні засади формування екобіоетичного світогляду, відповідної свідомості та діяльності, які формуються за допомогою екобіоетичної освіти й екобіоетичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б1 + Ю6*63*622 + Ю751.1 + Б1 в5,022 +
Шифр НБУВ: РА342906

Рубрики:

      
20.

Заболотна В.О. 
Регулятивний потенціал духовно-етичних цінностей в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / В.О. Заболотна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Досліджено регулятивний потенціал духовно-етичних цінностей за умов глобалізації. Проаналізовано процес зростання впливовості універсальних принципів, які виконують духовно-орієнтовну та нормативно-регулятивну функції. Руйнація традиційної нормативності відбувається у формі деструктивної аномії та формі створення передумов для зростання впливовості "нової нормативності", взаємопов'язаної з процедурами публічної комунікації щодо базових цінностей і запровадження шляхом соціальних інститутів як прикладної етики. У процесі дослідження встановлено, що за умов глобалізації традиційні цінності світського та релігійного ідеалів зазначені процедури залишаються пріоритетним фактором у порівнянні з конвенційною мораллю та природною моральністю. Для активізації процесу втілення в життя етичних принципів необхідна їх конкретизація шляхом ситуаційної раціональності та нормативної освіченості. Сучасна етика бізнесу об'єднує духовно-орієнтаційну та нормативно-регулятивну функції базових гуманістичних цінностей, що створює засади для розробки соціального проекту щодо етичної регуляції поведінки у глобальному світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю700.8 + Ю701.4 + Ю751 +
Шифр НБУВ: РА349576

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського