Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (71)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*31-723$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Гашенко А.В. 
Внутрішньофірмова система цінностей: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.В. Гашенко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз фенотипу соціального організму фірми. Висвітлено природу, генезис, суть, зміст, форму, елементи, структуру та властивості системи корпоративних цінностей, її функції, механізм її впливу на особистість і соціальну систему фірми та обумовленість нею системи управління. Систему внутрішньофірмових цінностей (фенотип) подано як орган фірми, що проявляється як цілісна система елементів-мислеформ, що детермінує самоорганізацію соціального організму фірми. Доведено, що людина, завдяки ціннісній свідомості, шляхом її актуалізації намагається відтворювати зміст фенотипу та всі елементи аксіосфери фірми у структурі своєї особистості. Змодельовано морфогенетичний процес, який супроводжується породженням нормативної системи, формуванням структури, системи управління, виникненням владних відносин, нових потреб, норм поведінки. Відтворено цикл саморуху механізму її життєдіяльності, висвітлено роль середнього класу, який формує ціннісний фундамент громадянського суспільства та держави. Проаналізовано механізм оптимізації формування даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723 + У010.35 +
Шифр НБУВ: РА334394

Рубрики:

      
2.

Юхименко Н.Ф. 
Гуманістичні параметри самореалізації особистості: потреби, інтереси, цінності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.Ф. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто гуманістичні засади самореалізації особистості, визначено роль в цьому процесі потреб, інтересів, цінностей. Проаналізовано філософські погляди на дану проблему в класичній філософії, визначено гуманістичне спрямування потреб, інтересів та цінностей в сучасній світовій філософії, висвітлено гуманістичні засади самореалізації особистості в історії української філософії. Визначено основні категоріальні поняття даної теми, розкрито діяльно-творчу сутність особистості. Формування ціннісної орієнтації особистості досліджено у взаємозв'язку з формуванням та усвідомленням потреб, інтересів. Показано, що в процесі самореалізації особистості відбувається гармонізація особистих і суспільних інтересів, гуманізація особистісної свідомості та самосвідомості, формується почуття патріотизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю6*31-723 + Ю6*328.95 +
Шифр НБУВ: РА327278

Рубрики:

      
3.

Рижова І.С. 
Дизайн як фактор гармонізації відносин суспільства і особистості: методологічні засади: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / І.С. Рижова ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Розроблено цілісну соціально-філософську концепцію дизайну як фактора гармонізації відносин суспільства й особистості. Розкрито сутність дизайну як об'єкта вивчення соціальної філософії. Проаналізовано наукові підходи щодо дизайну в його історичній ретроспективі. Визначено принципи та методи філософського аналізу та розроблено категоріальний апарат дослідження дизайну. Вивчено генезу дизайнерської діяльності, акцентовно увагу на її інноваційному характері. Визначено сутність, форми та функції дизайну, досліджено концепцію дизайнерської діяльності в системі відносин людина - суспільство, розкрито сутніть дизайнерської творчості як специфічного способу самореалізації особистості. Встановлено роль дизайну у розвитку соціальної свободи та самоудосконалення соціуму й особистоті, розглянуто специфіку самореалізації особистості в дизайнерській діяльності. Розкрито сутність дизайну як культурної універсалії цивілізації, розглянуто сучасні уявлення про технократичний дизайн. Уточнено аксіологічну складову змісту дизайну та його антропологічний вимір. Виявлено специфіку сучасної концепції становлення та розвитку дизайну як духовно-практичного феномену в інформаційно-культурному просторі й обгрунтовано напрями оптимізації його нових форм. Показано роль вітчизняних дизайнерських традицій у саморозвитку українського суспільства. Проаналізовано актуальні проблеми дизайну в сучасному філософському дискурсі - класичному, модерністському, постмодерністському.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.2 + Ю6*671.13 + Ю814 + Щ129.059 +
Шифр НБУВ: РА356037

Рубрики:

      
4.

Караульна Н.В. 
Духовність як чинник самовизначення людини: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Н.В. Караульна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Доведено, що сутність духовності нерозривно пов'язана з характером людського самовизначення, відношенням людини до світу, а також набуває різного вигляду залежно від домінуючої модальності людського буття і не дається думці безвідносно до проблеми буття для людини. Встановлено: духовне життя людини являє собою діалектику вкоріненості у світ із усіма її смислами та відношеннями, пошуку власної справжності, структурованої у часі, знайдення смислу свого існування, що стверджується у практичній реальності вибору, діяння, події, безпосереднього життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.1 + Ю6*622*31
Шифр НБУВ: РА309327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Губернюк Л.В. 
Життєвий світ людини в контексті соціально-філософського дослідження: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.В. Губернюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Показано, що поняття "життєвий світ" є означенням особливої форми фіксації відношення різних сфер людського буття, яке сприймається суб'єктом з точки зору власного, індивідуально-особистісного існування за конкретно-соціальних умов. Обгрунтовано, що життєвий світ є феноменом самосприйняття особистістю свого цілісного існування, передусім в контексті "життєвих смислів" формування, збереження та відтворення самості Я-тіла, що зумовлює предметну й функціональну визначеність його змісту. Доведено, що життєвий світ формується та функціонує як духовна проекція життєпроживання особистості за повсякденних умов соціокультурного осередку. Виявлено, що своєрідність предметної основи змісту життєвого світу полягає в тому, що її елементи формуються завдяки встановленню відношень тілесного існування самості Я до окремих речей. Доведено, що наслідком функціональних проявів життєвого світу як чинника цілісності особистісної життєдіяльності є надання соціально-комунікативним зв'язкам, через які вона реалізується, особливої смислової якості - "життєвих зв'язків". Охарактеризовано трансформацію міжіндивідних зв'язків, зумовлених діяльністю щодо реалізації потреб у харчуванні, як специфічний функціональний вияв життєвого світу особистості. Встановлено, що змістовне витлумачення понять "життєвий світ" та "життєві зв'язки" надає додаткові можливості опису індивідуально-соціального буття людини як особистості, дає змогу конкретизувати уявлення про механізми, що уможливлюють збереження автентичності життєдіяльності людини в соціокультурному осередку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.2 + Ю6*35 +
Шифр НБУВ: РА323737

Рубрики:

      
6.

Маслов А.О. 
Маргінальна особистість як предмет соціально-філософського аналізу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.О. Маслов ; АПН України. Ін-т вищої освіти. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію маргінальної особистості в історико-філософському та теоретико-методологічному аспектах її осмислення. Визначено основні методологічні засади дослідження в соціальній філософії та складові соціального механізму розвитку маргінальної особистості, розкрито її суть і структуру. Обгрунтовано культурологічний характер процесу розвитку маргінальної особистості, здійснено контент-аналіз етапів маргіналізації українського суспільства та основних маргінальних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*31-723.2 + С5*5*332.1-717 + С5*333.123 +
Шифр НБУВ: РА328769

Рубрики:

      
7.

Братаніч Б.В. 
Маркетинг в освіті як предмет філософського аналізу: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / Б.В. Братаніч ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Визначено філософську предметність соціально орієнтованого маркетингу в освіті, його зміст і місце у системі філософського знання у контексті процесу становлення маркетингу як системного соціального феномену постіндустріального суспільства і з метою використання освітнього маркетингу для реформування педагогічної теорії й освітньої практики, а також здійснення соціальної модернізації в Україні. Обгрунтовано, що соціально орієнтований маркетинг в освіті є найбільш адекватним механізмом забезпечення соціо- та гуманоцентричної переоієнтації освіти за умов ринкового супільства. Показано, що філософія соціально орієнтованого маркетингу в освіті має міждисциплінарний характер і є складовою філософсько-освітнього знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю6*31-723.2 + Ч34(4УКР) к94 +
Шифр НБУВ: РА343462

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Коноваленко Н.В. 
Потреби та інтереси громадянина України як складова державотворчих процесів сучасного суспільства: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Н.В. Коноваленко ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено зміст основних теоретичних і практичних концепцій адекватного до умов суспільного виробництва задоволення зростаючих потреб та інтересів на суспільному й індивідуальному рівнях. Проведено аналіз виокремлених груп, видів потреб та інтересів, взаємопов'язаний з різноманітними формами діяльності суб'єктів виробництва. Потреби стимулюють розвиток галузей виробництва та зміну ціннісних вартостей індивидів у напрямі формування науково-світоглядних переконань і необхідності орієнтації на особистісне виховання, що має забезпечити мотиви до творчо-конструктивної діяльності та праці. Діалектика зростання інтересів полягає в тому, що саме їх задоволення зумовлює появу нових потреб та інтересів, а також способів їх задоволення, що стимулюють розвиток виробництва. Результати дослідження можуть бути використані у практичній діяльності державних і регіональних органів управління за умов удосконалення механізмів задоволення потреб та інтересів громадян, а також у навчальному процесі під час підготовки фахівців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.2 + Ю6*31-723.32 +
Шифр НБУВ: РА352309

Рубрики:

      
9.

Парунова Ю.Д. 
Соціалізація особистості в умовах трансформаційних процесів сучасного суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Ю.Д. Парунова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості соціалізації особистості за умов трансформаційних процесів сучасного суспільства. Встановлено, що першопричиною деструктивних суспільних змін є втрата ціннісних орієнтирів. Структуру соціалізації особистості подано як органічне ціле трьох процесів: проекції почуттів та устремлінь людини на Іншого (Інших), ідентифікації з цим Іншим і символізації (закріплення досягнутого результату). Показано роль інтроекції у процесі соціалізації. Встановлено, що інтроекція забезпечує передумови й умови реалізації механізму соціалізації. Розглянуто специфіку соціалізації особистості за конкретно-історичних умов: на стадії збереження порядку та за умов трансформаційних процесів. Визначено тенденції та труднощі соціалізації особистості в сучасному суспільстві, зокрема, виявлено появу феномену контекстуально-лабільної ідентичності, релятивацію цінностей, кризу традиційних агентів соціалізації, посилення значення ресоціалізації та субкультурних утворень. З'ясовано роль соціальних інститутів у процесі адаптації цінностей громадського суспільства у період активізації трансформаційних процесів сучасного українського соціуму. Обгрунтовано необхідність формування нового підходу до соціалізації особистості, що базується на принципах діалогу та співробітництва, компромісу та громадянської злагоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.5 + Ю6*328.943 + С5*5*333.91 +
Шифр НБУВ: РА345852

Рубрики:

      
10.

Спільник С.І. 
Соціальний контроль як чинник розвитку суспільства: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.І. Спільник ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади вивчення феномену соціального контролю як чинника розвитку суспільства. Проаналізовано категорії, що відображають зміст і генезу соціального контролю. З'ясовано його суть та проаналізовано підходи до осмислення у суспільствознавстві. Виявлено логіку соціокультурної детермінації цього феномену. Досліджено особливості змістовної спрямованості соціального контролю. Проаналізовано людиновимірювальний аспект даного контролю у сучасному суспільстві. З'ясовано особливості форм державного та громадського контролю. Розглянуто ціннісні орієнтири соціального контролю у сучасному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.5 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА344848

Рубрики:

      
11.

Петінова О.Б. 
Соціально-побутове в ціннісних орієнтаціях особистості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Б. Петінова ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано погляди представників філософської думки, які зверталися до проблем побуту від античності до сьогодення. Розглянуто побут як специфічну сферу людського буття, визначено актуальні проблеми саме для соціальної філософії. Запропоновано розглядати поняття "соціально-побутове" як соціально-філософську категорію. Вивчено аксіологічну творчу спадщину представників філософської думки різних періодів. Значну увагу приділено процесу становлення ціннісних орієнтацій особистості, в якому здійснюється їх перетворення "потреба - інтерес - цінність - ціннісна орієнтація особистості". Відзначено, що зі всіх складових соціально-побутового найбільш важливе значення у процесі становлення ціннісних орієнтацій особистості мають такі його форми: родина, звичаї, обряди, традиції, релігійні переконання, свята.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.2 + Ю937.23 +
Шифр НБУВ: РА329567

Рубрики:

      
12.

Соколов С.В. 
Соціально-світоглядні засади становлення військової дисципліни у Збройних Силах України: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / С.В. Соколов ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми військової дисципліни у Збройних Силах України. Запропоновано новий концептуальний підхід до вирішення даного питання через з'ясування глибинної сутності та змісту поняття, трансформованого світоглядними засадами. Обгрунтовано механізми їх взаємодії та впливу на поведінку військовослужбовця. На даній основі розроблено відповідні методи та методики роботи щодо зміцнення військової дисципліни. Проведено порівняльне дослідження принципових рис декількох типів підходів щодо становлення військової дисципліни, проаналізовано їх зв'язок, а також розкрито систему трансформації одного типу в інший на основі домінування відповідних елементів світогляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.1 + Ц4,8(4УКР)242
Шифр НБУВ: РА314981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Борисенко Є.О. 
Соціально-філософська парадигма власності як мотиваційної основи життєдіяльності особистості у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Є.О. Борисенко ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження феномену власності як мотиваційної основи життєдіяльності особистості у соціально-філософському аспекті. Обгрунтовано концептуальну модель власності, що дозволяє розкрити особливості її прояву на рівні основних підсистем суспільства та на особистісному рівні. Визначено екзистенціали власності та ціннісні регулятиви власницької культури індивідів. Розроблено рівневу структуру ментального усвідомлення власності та соціально-філософську модель її емоційного сприйняття, що, залежно від психологічного впливу власності на особистість репрезентується у фрагментарній та актуальній власності високого, середнього та низького ступенів актуалізації. Охарактеризовано загальні можливості індивідів щодо реалізації внутрішньої власницької свободи та соціальні ефекти досліджуваного явища у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723 + Ю6*328.943 +
Шифр НБУВ: РА331841

Рубрики:

      
14.

Дьяконов І.В. 
Соціально-філософський аналіз ціннісних орієнтацій учнівської молоді України: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.В. Дьяконов ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Доведено, що ціннісні орієнтації є важливим фактором, який обумовлює мотивацію дій і вчинків особистості. Розкрито статичну та динамічну структуру ціннісних орієнтацій, обгрунтовано евристичний зміст поділу соціальних і психологічних детермінант формування особистості на загальні, особливі й одиничні. З'ясовано, що соціальний механізм формування особистості є складним і суперечливим процесом її взаємодії з суспільством, який втілюєтся під час реалізації потреб, інтересів та ідеалів, а також на етапі розвитку соціальних практик як основи суспільного буття. Обгрунтовано необхідність створення цілісної системи навчання та виховання молодих громадян України, яка б відповідала вимогам сучасних соціальних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723 + Ю983.723 + Ч421.43 +
Шифр НБУВ: РА362184

Рубрики:

      
15.

Попов В.Ю. 
Український господарський менталітет: сутність і трансформації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.Ю. Попов ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз стереотипів і настанов, що характеризують особливості світосприйняття та господарської поведінки українців, на підставі концепції сучасної західної та вітчизняної філософської думки розкрито зміст, а також значення терміна "господарський менталітет". Запропоновано модель ментальної структури та наведено типологію ментальності. Підкреслено, що етнічна ментальність відтворює певні стереотипи та настанови, які визначають особливості ставлення до праці, власності, а також підприємництва. Виокремлено головні риси українського господарського менталітету: індивідуалізм, завзятість у праці, розвинуті приватновласницькі інстинкти, толерантність до інших культур. Встановлено, що дані риси формувалися на підставі культурних архетипів під впливом географічних, соціально-історичних, релігійних та ідеологічних чинників. Досліджено сутність сучасних трансформацій українського господарського менталітету, які суттєво впливають на історичний вибір моделі соціально-економічної модернізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:У + Ю6*31-723.2 + Т597.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Бакума 
Ціннісні орієнтації особистості в детермінації девіантної поведінки молоді: автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Бакума ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Відзначено множинність теоретичних підходів до опису досліджуваного соціального об'єкту та тематичну різноманітність його проблемних опрацьовувань. Визначено соціальні детермінанти девіантної поведінки молоді, загальні характеристики девіантності як соціального явища. Розглянуто механізм соціальної детермінації девіантної поведінки в ракурсі взаємозв'язку соціального середовища, мікросередовища, особистості як носія ціннісних орієнтацій. Досліджено ціннісні орієнтації молоді у взаємообумовленості з формами девіантної поведінки молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.1 +
Шифр НБУВ: РА364935

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського