Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (415)Книжкові видання та компакт-диски (401)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=Ільченко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ільченко І.І. 
Антропонімія Нижньої Наддніпрянщини в її історичному розвиткові (надвеликолузький регіон): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.І. Ільченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено прізвищеві назви та прізвища Нижньої Наддніпрянщини (надвеликолузький регіон) кінця XVI - початку ХХІ ст та розглянуто їх етимологію. Зазначено, що об'єктом комплексного аналізу є семантико-структурна класифікація антропонімів. Визначено основні засоби ідентифікації особи. Встановлено обсяг онімної та апелятивної лексики, що мотивувала назвиська надвеликолузького регіону, проаналізовано семантичні групи імен і прізвиськ апелятивного походження, а також апелятивні означення особи, які лежать в основах даних ймень. Доведено, що семантико-структурний аналіз прізвищ дозволив встановити основні способи творення, зокрема, лексико-семантичний та морфологічний, допоміг виявити основні моделі надвеликолузьких прізвищ у діахронічному плані. За допомогою залучення антропонімного матеріалу козацьких "Реєстрів" 1649 року, архівних даних Коша Нової Запорізької Січі, історико-етнографічних і власноручних записів простежено динаміку розвитку прізвищевої системи Нижньої Наддніпрянщини, зокрема, надвеликолузького регіону. На підставі результатів комплексного аналізу даної системи, показано, що виявляючи регіональні особливості, вона функціонує як складова частина української антропонімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА324694

      
2.

Ільченко О.Ю. 
Виховання дітей-безпритульників на Полтавщині в 20-30-і рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Ільченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз і систематизовано провідні ідеї виховання дітей-безпритульників. Вивчено та узагальнено досвід виховної роботи колонії ім. В.Короленка та колонії ім.М.Горького, а також державних структур - Ради захисту дітей, комісій допомоги дітям та таких громадських організацій як "Ліга порятунку дітей", "Друзі дітей". Проаналізовано особливості виховання безпритульних дітей у даний період. Охарактеризовано основні етапи виховного процесу: I етап (друга половина 1918 р. - літо 1921 р.) - первинної допомоги "дітям війни" та всім нужденним дітям та підліткам, II етап (літо 1921 р. - кінець 1923 р.) - становлення профілактичної та виховної роботи серед "дітей голоду", III етап (початок 1924 р. - перша половина 1929 р.) - перевиховання "дітей непу", виховання "пролетарської дитини", IV етап (друга половина 1929 р. - 1939 р.) - загальної освіти та професійної орієнтації "дітей голодомору" та "дітей репресій". Визначено напрями виховання соціально не захищених дітей та підлітків (пріоритетні - трудове, суспільно-політичне, атеїстичне, патріотичне, а також розумове, моральне, естетичне, фізичне виховання). Встановлено провідні тенденції виховання дітей-безпритульників, зокрема, спрямованість на виховання людини нового соціалістичного типу, ідеологізації та політизації змісту освітньо-виховної роботи, розвитку дитячого самоврядування. Обгрунтовано можливості розвитку прогресивних тенденцій виховної роботи з дітьми-безпритульниками досліджуваного періоду. Розроблено елективні спецкурси, а також науково-методичні рекомендації для педагогів і соціальних працівників з питань ліквідації явища безпритульності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР4)6 +
Шифр НБУВ: РА343298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ільченко О.І. 
Всеукраїнська загальнополітична газета 1998 - 2006 рр. (в контексті утвердження суспільної моралі в Україні): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.І. Ільченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження всеукраїнської загальнополітичної газети як типу друкованого видання на прикладі газет "День", "Дзеркало тижня", "Молодь України", "2000", "Кіевскій телеграф" (1998 - 2006 рр.). Розглянуто аспект становлення газетної преси в Україні та дослідницький досвід щодо вивчення преси у контексті утвердження моралі. Здійснено вивчення публікацій всеукраїнських загальнополітичних газет. Визначено їх головні тематичні тенденції, пріоритетність, жанрові особливості журналістських виступів, систем рубрикацій газет. З'ясовано частотність публікацій морально-виховного змісту. Зазначено вимоги до написання публікацій зазначеного напряму. Запропоновано морально-етичну тематику опитування для соціологічних служб газет і загалом доцільність їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.1 +
Шифр НБУВ: РА349446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ільченко-Сюйва Л.В. 
Державний механізм монетарної політики України в контексті Європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.В. Ільченко-Сюйва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості грошово-кредитного механізму державного регулювання економічних процесів, зумовленого важливістю утримання та примноження досягнень фінансової стабілізації, а також посилення ролі державної грошово-кредитної політики в реалізації стратегії економічного зростання України. На підставі аналізу моделей економічного зростання узагальнено роль грошово-кредитного механізму державного управління у регулюванні економіки. Виявлено та проаналізовано принципи і закономірності зазначеної політики в Україні за перехідних умов, розглянуто нові підходи до регулювання ринку грошей у контексті інтеграційних процесів в Європі. Здійснено системний аналіз ролі та місця центрального банку в країнах зі стабільними економічними системами, країнах-членах ЄС та порівняльний аналіз інституційно-правових засад організації роботи Національного банку України. Розглянуто ступінь інституціоналізації системи фінансових посередників та розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування банківських і небанківських фінансових установ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.1 +
Шифр НБУВ: РА338591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ільченко К.О. 
Домішкові дефекти і генетичні особливості мікроалмазів Українського щита (за спектроскопічними даними): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / К.О. Ільченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено склад азотних та інших дефектів у мікроалмазах з теригенних відкладів Українського щита (УЩ), кімберлітів Архангельської та Якутської провінцій Росії, а також лампроїтів австралійської трубки Аргайл методами інфрачервоної спектроскопії та фотолюмінесценції. Проведено порівняльний аналіз спектроскопічних та інших характеристик мікроалмазів з вивчених колекцій (більше 500 зразків) і відповідних даних для зразків з контрастних за генезисом алмазних родовищ Південної Африки, Канади, Бразилії, Казахстану. Доведено, що значна частина мікрокристалів з різних геоблоків УЩ, насамперед - з Волинського, сформувалися за мантійних умов, подібних до умов формування мікроалмазів з кімберлітів та лампроїтів. Відзначено, що окремі з них, з півночі та центральних геоблоків УЩ, імовірно утворилися в астеносфері та нижній мантії, частина мікроалмазів з південного заходу та центру УЩ, з неагрегованим азотом, водою карбонатною, вуглеводневими та іншими дефектами, подібних до мікроалмазів з лампрофілів Канади та з метаморфічних порід Європи і Азії. Зроблено висновок про можливе існування практично на кожному з геоблоків УЩ незалежних корінних джерел алмазу, що суттєво відрізнялися за складом мінералотвірного середовища та РТ-умовами. Визначено ряд сукупних регіональних ознак українських мікроалмазів.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359128

      
6.

Ільченко В.І. 
Експресія власних назв як засіб публіцистики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.І. Ільченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На базі матеріалів українських, російських та англомовних засобів масової інформації (ЗМІ) показано, що актуалізація стилістичних можливостей онімії є одним з найпопулярніших засобів публіцистики. Розглянуто особливості творення соціальних конотацій власних назв у ЗМІ залежно від екстралінгвальних чинників. Проаналізовано прийоми актуалізації соціального складника у значенні реального імені, побудовані за різних способів тропеїчного вживання онімів, а також синтаксичних фігур. Досліджено особливості експресивного вживання імен у заголовкових комплексах та на рівні тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.16 + Ш107.715 +
Шифр НБУВ: РА328256

Рубрики:

      
7.

Ільченко О.М. 
Етикетизація англо-американського наукового дискурсу: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / О.М. Ільченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 37 с. — укp.

Досліджено етикетизацію сучасного англо-американського наукового дискурсу як специфічну функціонально-комунікативну категорію, за допомогою якої реалізується персуазивна інтенція адресанта щодо поліпшення ефективності комунікації. Засобами передачі категорії етикетизації є комплекс вербальних текстуальних структурно-композиційних та інтерперсональних комунікативних одиниць, ряд яких є культурно забарвленими, а також невербальні візуально-риторичні засоби. До мовних засобів передачі етикетизації належать апроксиматори, індикатори епістемічної модальності, поступки та протиставлення, некатегоричного заперечення, умови, засоби вираження деперсоналізації, волюнтативної й деонтичної модальності, а також оцінні та емоційно-експресивні номінації, риторичні запитання і гіпофори. Етикетизація передається через модуляції категоричності та некатегоричності номінацій з тяжінням до некатегоричності на рівнях слова, речення й тексту та через структурування тексту. Стратегіями етикетизації є "зменшення" впливу на адресата, вуалювання негативної думки, виявлення солідарності з адресатом, привертання його уваги, полегшення декодування інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712
Шифр НБУВ: РА320151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ільченко А.М. 
Ідеї раннього розвитку і вільного виховання дітей з обмеженими розумовими можливостями у педагогічній спадщині М.Монтессорі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / А.М. Ільченко ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано становлення особистості М.Монтессорі як педагога-гуманіста освіти дітей з порушенням інтеллекту, визначено основні етапи її науково-педагогічної діяльності. Розглянуто проблему раннього розвитку та вільного виховання дітей, досліджену М.Монтессорі, виявлено психолого-педагогічні умови розв'язання даної проблеми. Розкрито суть і зміст педагогічної діяльності італійського науковця, визначено її внесок в організацію допомоги дітям з порушеннями психофізичного розвитку. Описано та теоретично обгрунтовано перспективні шляхи творчого використання педагогічного досвіду М.Монтессорі у практиці сучасної спеціальної школи. На підставі аналізу наукової спадщини М.Монтессорі зазначено, що його педагогічні погляди не втратили своєї актуальності за теперішнього часу. Педагогічна система М.Монтессорі є перспективною для організації інтегрованої (інклюзивної) освіти дітей з порушеннями психофізичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ІТА)-8 Монтессорі, М. + Ч435.2/3 +
Шифр НБУВ: РА348692

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ільченко С.І. 
Клінічні, імунохімічні та цитогенетичні діагностичні критерії донозологічних порушень здоров'я дітей з марганцеворудного регіону України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.І. Ільченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення стану здоров'я дошкільнят з марганцеворудного регіону. Надано функціональну характеристику системи імунітету та інгібіторів протеаз в залежності від рівня адаптації до дії екопатогенних чинників. Встановлено фактори ризику і нові донозологічні маркери синдрому екологічної дизадаптації для даного регіону. Запропоновано профілактичні курси для корекції донозологічних біологічних дефектів і показана їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41-12

Рубрики:

      
10.

Ільченко Л.А. 
Комбінаційна цінність кращих рекомбінантів синтетичної популяції кукурудзи Дніпровська 1 (Cv1D) в різних генераціях інбридингу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.А. Ільченко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що добір кращих за загальною комбінаційною здатністю сімей у ранніх генераціях самозапилення збільшує імовірність успадкування позитивних ефектів ЗКЗ за ознакою "урожайність зерна" та дозволяє вибракувати на ранніх етапах гірші з них. Доведено результативність добору на високу комбінаційну здатність серед сімей рекомбінантних груп 1, 2, 4. У тесткросів рекомбінантних сімей кукурудзи різного ступеня інбредності визначено варіювання основних господарсько-цінних ознак - урожайності зерна, збиральної вологості зерна, тривалості вегетаційного періоду, висоти рослин і прикріплення качана - для доцільності проведення добору відносно зазначених ознак і виділення цінних генотипів. Наведено морфо-біологічну характеристику ліній кукурудзи, створених на основі різних рекомбінантних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-314.6
Шифр НБУВ: РА315379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Рис 

      
11.

Ільченко Н. В. 
Комплексна система забезпечення та підтримки розвитку територіальних громад в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Н. В. Ільченко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні теоретичні підходи до розвитку територіальних громад і виявлено основні елементи системи їх забезпечення та підтримки в процесі еволюції різних підходів. Досліджено концептуальні засади формування територіальної громади та напрямів її розвитку, а також сформовано концепцію комплексного підходу до розвитку територіальних громад. Визначено роль і місце участі населення у процесі розвитку територіальних громад. Проаналізовано законодавче забезпечення участі територіальних громад у процесах місцевого розвитку й обгрунтовано напрями його вдосконалення. Сформовано вимоги до організаційного середовища розвитку територіальних громад і з'ясовано стан їх дотримання в Україні. Обгрунтовано застосування комплексної системи забезпечення та підтримки розвитку територіальних громад в Україні, а також визначено складові комплексної діагностики рівня й якості життя їх населення. Сформовано механізм державно-приватно-громадського партнерства в системі забезпечення та підтримки розвитку територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20
Шифр НБУВ: РА382437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ільченко В.М. 
Методи та засоби контролю деталей комп'ютеризованими лазерними інформаційно-вимірювальними системами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.М. Ільченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нові й удосконалено існуючі методи та засоби контролю геометричних параметрів деталей з використанням комп'ютеризованих лазерних інформаційно-вимірювальних систем. Запропоновано метод контролю профілю поверхонь деталей комп'ютеризованою лазерною інформаційно-вимірювальною системою із урахуванням зміни інтенсивності відбитого лазерного випромінювання від кута падіння променя, що сприяє підвищенню вірогідності контролю параметрів деталей у реальному часі. Створенно алгоритм автоматизованого контролю деталей з використанням лазерних вимірювальних підсистем і програмний комплекс для оцінювання відхилень ділянок зображень деталей за різних динамічних режимів. На підставі результатів експериментальтних досліжень щодо точності контролю геометричних параметрів деталей підтверджено ефективність розроблених і вдосконалених методів та апаратних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с3 +
Шифр НБУВ: РА362827

Рубрики:

      
13.

Ільченко А.В. 
Методи управління витратами виробництва металопродукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Ільченко ; НАН України. Ін-т екон. пром-сті. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Наведено пропозиції щодо реорганізації механізму управління витратами на металургійному підприємстві з застосуванням принципів управлінського обліку. Запропоновано методичні рекомендації з організації зазначеного обліку за центрами відповідальності за рівень собівартості на підприємствах металургійної галузі. Удосконалено методику визначення нормативів умовно-постійних витрат у собівартості продукції основних металургійних цехів. Завдяки використанню запропонованого коефіцієнта еластичності є можливість оперативно коригувати частку умовно-постійних витрат у паливно-енергетичних витратах залежно від ступеня завантаження основного обладнання металургійного підприємства. Розглянуто особливості застосування методики розподілу непрямих витрат на виробництво конкретних видів продукції в прокатних і сталеплавильних цехах, яка враховує організаційно-технологічні умови виробництва. Розроблено методичні рекомендації з визначення внутрішніх цін на напівфабрикати власного виробництва за умов багатостадійного характеру виробництва з використанням принципів системи "директ - костинг".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-862-21 +
Шифр НБУВ: РА329493

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ільченко Н.М. 
Механізми реалізації державної політики у сфері засобів масової інформації (регіональний рівень): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.М. Ільченко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми формування та реалізації державної політики у сфері засобів масової інформації (ЗМІ) на регіональному рівні як основну складову інформаційної політики держави. Проаналізовано стучасний стан і тенденції розвитку ЗМІ на національному та регіональному рівнях. Узагальнено проблемні питання взаємодії владних структур і ЗМІ у аспекті відкритості інформації. Обгрунтовано напрями вдосконалення інформаційної політики на регіональному рівні через взаємодію всіх складових комунікаційного процесу (влади, інформаційного середовища, ЗМІ, суспільства). Доведено необхідність використання технологій маркетингового підходу до формування та реалізації державної політики у сфері ЗМІ з метою вдосконалення соціально орієнтованого інформаційного забезпечення громадян різних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(4УКР) + Ф018 + Х849(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА360175

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Ільченко 
Облік і аналіз витрат на інновації: управлінський аспект: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Олег Олексійович Ільченко ; Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.5-148.6 + У053.9(4УКР)290-55-862
Шифр НБУВ: РА365564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ільченко Л.Б. 
Облік та аналіз витрат на виробництво (на матеріалах підприємств харчової промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук / Л.Б. Ільченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми обліку й аналізу витрат на виробництво на підприємствах харчової промисловості України. Уточнено зміст поняття "витрати" як суми вартостей використаних ресурсів, що зменшує суму одержаного від реалізації продукції доходу та розмір власного капіталу. Удосконалено класифікацію та досліджено облік витрат підприємств харчової промисловості з урахуванням організаційно-технологічних особливостей виробництва продуктів харчування. Розроблено методику інтегрованого обліку витрат за умов автоматизації та напрями удосконалення аналізу витрат на виробництво для підприємств галузі через впровадження системи аналізу ресурсоспоживання. Проаналізовано можливості застосування методу ковзних середніх значень показників та експоненціального згладжування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.671-148.6 + У053.9(4УКР)306.71-862
Шифр НБУВ: РА343426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ільченко С.В. 
Організаційно-економічні основи інституціонального реформування морських портів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.В. Ільченко ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічні засади та надано практичні рекомендації щодо розробки методичних положень інституціонального реформування морських портів. Проведено теоретичний і методологічний аналіз на базі методів, прийомів, принципів, системного підходу, законів і закономірностей економічного розвитку, результатів наукових робіт провідних вітчизняних і забіжних учених і фахівців з економіки транспорту, з використанням наукового інструментарію, на підставі нормативно-правових актів України, які регламентують діяльність транспорту та клієнтури у даній сфері. Розроблено методичні положення щодо формування та вибору альтернативного інституціонального реформування морських портів на базі класифікації ризиків реформування морських портів за ознакою сфери їх виникнення та орієнтацією на сфери їх виникнення, методи компенсації, розрахунків інтервальних оцінок прогнозу вантажних перевезень з використанням морських портів України, на підставі оцінювання ризику виробничої діяльності портового оператора, оцінювання ефективності проектів реформування портової діяльності, формування структури даних портів, а також реформування основних положень їх менеджменту за приватної форми власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3-183 +
Шифр НБУВ: РА354793

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ільченко А. А. 
Організація самостійної роботи майбутніх фахівців з програмування у вищих навчальних закладах I - II рівнів акредитації: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / А. А. Ільченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано монографічну, наукову, психолого-педагогічну, методичну літературу з метою дослідження історії становлення, розвитку й організації самостійної роботи майбутніх фахівців з програмування у ВНЗ I - II рівнів акредитації. Конкретизовано зміст понять "організація", "самостійність", "самостійна робота", "педагогічні технології", "компетенція", "компетентність", "професійна компетентність", що становлять теоретико-методологічне підгрунтя моделей. На основі нормативно-правових документів розроблено навчально-методичний комплекс, що сприяє покращанню організації самостійної роботи майбутніх фахівців з програмування та підвищення ефективності й якості підготовки до професійної діяльності. Досліджено педагогічні умови підвищення ефективності самостійної роботи студентів, а також експериментально перевірено модель навчальної діяльності майбутніх фахівців з програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973 р(4УКР)3-367
Шифр НБУВ: РА381116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Ільченко А.В. 
Підвищення ефективності експлуатації автомобілів використанням моторних палив з високооктановими кисневмісними добавками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / А.В. Ільченко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано коефіцієнт пропорційності між витратами палива автомобіля, що працює на бензині та палива на бензині з різним вмістом високооктанової кисневмісної домішки. Це дає змогу встановлювати норми витрат палива автомобіля за умов використання бензинів з даними домішками. Створено програмно-апаратний комплекс для дослідження кінетики витрати палива, в якому похибка виміру корегується під час роботи цього комплексу, що забезпечується попереднім визначенням коефіцієнтів корегування під час тарування. Запропоновано спосіб та створено програмно-апаратний комплекс контролю однорідності палив з високооктановими кисневмісними домішками. Однорідність визначається виміром електричних струмів у різних точках об'єму вказаних палив, міри розсіювання струмів і порівнянням одержаної міри розсіювання з попередньо прийнятою. Розроблено поплавкові камери карбюратора підвищеної надійності та зменшеної трудомісткості регулювання рівня палива, а також спосіб його контролю в поплавковій камері карбюратора, що є менш трудомістким у порівнянні з усіма відомими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082-325 + О35-044.2 +
Шифр НБУВ: РА325981

Рубрики:

      
20.

Ільченко Ф.М. 
Реконструктивна хірургія післяопераційних гриж черевної стінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Ільченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено диференційований підхід до вибору тактики реконструктивної операції післяопераційних гриж черевної стінки. Установлено достовірні критерії оцінки стану тканин у ділянці грижового дефекту з застосуванням ультразвукового дослідження, комп'ютерної термографії та комп'ютерної томографії. Відокремлено три варіанти порушення її топографії та запропоновано 4 класифікаційних типи післяопераційних гриж. На підставі експериментальних даних з'ясовано, що утворення грижі супроводжується місцевими порушеннями кровообігу, набряком тканин, тканинною гіпоксією. Запропоновано методику їх усунення до операції. Обгрунтовано відокремлення радикальних і паліативних способів реконструктивних операцій за післяопераційних гриж залежно від ступеня відновлення м'язово-апоневротичних структур у ділянці грижового дефекту. Запропоновано класифікацію реконструктивних операцій за зазначеної патології. Розроблено алгоритм реабілітації та забезпечення достатнього рівня якості життя у хворих з інвалідізувальними формами захворювання. Застосування розробленої тактики реконструктивних операцій за післяопераційних гриж дозволило знизити кількість рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054 +
Шифр НБУВ: РА349378

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського