Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (443)Книжкові видання та компакт-диски (566)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ХОМИЧ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ТИМОФЕЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Хомич Т. Л. 
Інтенсивний і параметричний компоненти в семантичній структурі конотованих лексичних одиниць: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. Л. Хомич ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в україністиці здійснено спробу цілісного багатопланового вивчення значеннєвих складників інтенсивності та параметричності в семантичних структурах конотованих лексичних одиниць. Наведено теоретичні засади вивчення інтенсивного та параметричного компонентів у сучасній лінгвістичній парадигмі, визначено місце інтенсивного та параметричного складників у семантичній структурі слова. Проаналізовано особливості взаємодії інтенсивного та параметричного компонентів з іншими складниками семантики конотованих лексичних одиниць, виокремлено основні семантичні різновиди інтенсивно-параметричного складника, розмежовано функціонально-семантичні типи конотатів з інтенсивно-параметричним компонентом у їх семантичній структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-3 + Ш5(4УКР)6-357
Шифр НБУВ: РА374694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Хомич Н.Р. 
Оцінювання забруднення урбоекосистеми міста Рівне за показниками ушкодженості рослин-біоіндикаторів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.Р. Хомич ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2009. — 19 с. — укp.

У ландшафтно-екологічному аспекті охарактеризовано територію Рівного. Обгрунтовано видовий склад рослинності дослідженої території. Проаналізовано рівні та динаміку забруднювачів міста пересувними та стаціонарними джерелами та їх вплив на стан здоров'я населення даного міста. За концентрацією розсіювання CO виявлено зони найбільшого забруднення атмосферного повітря міста. На підставі результатів регресійного аналізу з'ясовано, що переважна більшість поширення хвороб мешканців Рівного корелює з обсягами викидів від стаціонарних, пересувних джерел забруднення й описується математичними залежностями, які мають вид параболи другого порядку, степеневий і прямолінійний. Проаналізовано дані, одержані внаслідок проведеного загального оцінювання екологічного стану Рівного за тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів". Відзначено, що категорія еколгічної безпеки міста помірно небезпечна з конфліктним і загрозливим станом біоіндикаторів і середнім рівнем їх ушкодженості. Проаналізовано екологічний стан міста за тест-системою кульбаба лікарська (Taraxacum officinalis Webb.) і тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів". За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що категорія екологічної безпеки міста за тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів" помірно небезпечна з конфліктним і загрозливим станом біоіндикаторів і середнім рівнем їх ушкодженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8(4УКР-4РІВ) + Е0*807*801.4(4УКР-4РІВ) +
Шифр НБУВ: РА364495

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Владимирова М.П. 
Патогенез токсичної нефропатії, індукованої гентаміцином, і принципи її корекції в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.П. Владимирова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано патофізіологічні механізми порушень функціонального стану й особливості морфологічних змін тканин нирок у білих щурів за внутрішньоочеревинного однократного (за доз 10 та 20 мг/100 г маси тіла один раз на добу) введення гентаміцину. Обгрунтовано використання бурштинової кислоти та предукталу з нефропротекторною метою за гентаміцинової нефропатії. Експерименти проведено на 150-ти білих щурах за умов індукованого водного діурезу. Вивчено порушення основних ниркових процесів (фільтрації, реабсорбції) та функцій (екскреторної, осморегулювальної). Показано, що гентаміцин виявляє нефротоксичну дію чере 2 год після його одноразового введення за доз 10 і 20 мг/100 г маси тіла. Нефротоксичний ефект гентаміцину зберігається впродовж доби та посилюється за курсового введення препарату протягом 7-ми діб. Через 12 год після одноразового введення гентаміцину виявлено покращання ниркових функцій, що зумовлено включенням функціонального ниркового резерву. На підставі даних морфологічного дослідження ниркової тканини установлено значне порушення канальцевої реабсорбції, значною мірою - у проксимальному відділі нефрону, та клубочкової фільтрації. Сумісне використання предукталу та бурштинової кислоти за гентаміцинової нефропатії виявили його позитивний ефект на екскреторну й осморегулювальну функцію нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА351762

Рубрики:

      
8.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хомич Л.В. 
Принципи і методи функціонально-територіальної організації берегової зони Одеської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Л.В. Хомич ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Поглиблено та уточнено теоретико-методологічні положення концепції берегових зон відповідно до умов України. Запропоновано критерії встановлення меж і складу берегової зони, розроблено принципи й методи її функціонально-територіальної організації. Надано оцінку демографічної та господарської атрактивності берегової зони. Досліджено основні елементи компонентної, функціональної, територіальної її структури.Проведено функціональне зонування берегової зони Одещини, визначенно її проблеми, тенденції та напрямки розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)6
Шифр НБУВ: РА310188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
11.

Хомич 
Проблема формування творчої особистості вчителя (на матеріалі вітчизняної педагогічної спадщини 1917-1930 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Валерій Феодосійович Хомич ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч487.513(4УКР) + Ч489.513(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хомич В.М. 
Професійно-прикладна фізична підготовка техніків-механіків: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.М. Хомич ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше визначено професійно важливі фізичні та психофізичні якості техніків-механіків сільського господарства, якими є координація рухів, сенсомоторна швидкість, рівновага, точна диференціація часових, силових і просторових параметрів, високий рівень розвитку сили, загальної та силової витривалості, рухлива, врівноважена, сильна нервова система та висока лабільність. Науково обгрунтовано програму професійно-прикладної фізичної підготовки техніків-механіків, яка передбачає взаємозв'язок усіх компонентів навчального процесу за умов дотримання визначеної мети, завдань, принципів, методів, засобів, форм і етапів навчання. Доповнено дані щодо рівня фізичного розвитку, фізичної та психофізичної підготовки, функціональних можливостей і стану здоров'я майбутніх фахівців з механізації сільського господарства. Наведено дані щодо трансформації мотиваційно-ціннісного ставлення студентів до занять фізичним вихованням у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.7 +
Шифр НБУВ: РА365445

Рубрики:

      
13.

Хомич Л.О. 
Система психолого-педагогічної підготовки вчителя початкових класів: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Л.О. Хомич ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Дисертація містить дослідження методологічних, історико-теоретичних і методичних аспектів професійної підготовки вчителя початкових класів. Розглянуто становлення і розвиток педагогічної освіти за рубежем, сучасні зарубіжні технології підготовки вчителя початкових класів, проведено порівняльний аналіз педагогічної освіти України у світовому контексті. На основі цього визначені історичні етапи професійної освіти вчителя початкових класів і тенденції його психолого-педагогічної підготовки. Розроблено концептуальну модель системи психолого-педагогічної підготовки вчителя початкових класів в основі якої цільова комплексна програма, що реалізована у вищих педагогічних закладах III і IV рівнів акредитації. В основу її розробки покладено загальні принципи організації педагогічного процесу та основні напрями конструювання змісту психолого-педагогічної підготовки, що забезпечують формування вчителя-дослідника, який перебуває у постійному пошуку ефективних і раціональних методів навчання і виховання. Педагогічні умови реалізації перевірялись на п'яти стадіях психолого-педагогічної підготовки вчителя початкових класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.518.3 + Ч489.518.3

Рубрики:

      
14.

Владимирова І.М. 
Фармакогностичне вивчення капусти брокколі та створення на її основі лікарських засобів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.М. Владимирова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Зроблено порівняльне фармакогностичне вивчення біологічно активних речовин (БАР) трави брокколі сортів Тонус, Калабрайзе, Вітамінна, Романеска та Лінда. Визначено якісний склад і кількісний вміст груп БАР у траві даних сортів. З використанням методів колонкової та препаративної хроматографії виділено в індивідуальному стані 27 речовин. Винну кислоту, умбеліферон, скополетин, дафноретин, лютеолін, астрагалін, кемпферол, кверцетин, мірицетин, азулен, 3-меркаптобензиловий ефір пропіонової кислоти та метиловий ефір 2,6-нонадієнової кислоти вперше виділено з трави брокколі. Визначено оптимальні умови та розроблено способи одержання сухих екстрактів, біологічно активної рідини з трави брокколі та таблеток з екстрактом капусти брокколі, для яких визначено гостру токсичність, антимікробну, протизапальну, мембраностабілізувальну, противиразкову та перистальтичну активність кишечнику. Розроблено проекти аналітично-нормативної документації "Трава брокколі", "Сухий екстракт спиртовий з трави брокколі", "Сухий екстракт водний з трави брокколі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 капуста брокколі + Л66-3 +
Шифр НБУВ: РА357247

Рубрики:

      
15.

Владимиров Д.О. 
Формування регулярних структур з наноцентрів у кристалах КСl в стаціонарних просторово-періодичних світлових полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.О. Владимиров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено фотоіндуковані фізико-хімічні процеси, які обумовлюють формування регулярних структур з наноцентрів за дії стаціонарних просторово-періодичних світлових полів (СППСП) у адитивно забарвлених кристалах KCl. Показано, що механізм формування таких структур за дії СППСП є складною сукупністю конкуруючих дифузійно-дрейфових процесів між максимумами та мінімумами СППСП, що формують структуру. Установлено вплив іонізувального опромінення та введення катіонних і аніонних домішок на процес формування регулярних структур за дії СППСП. З використанням одержаних експериментальних даних побудовано фізичну модель перебігу фотостимульованих процесів у СППСП, важливу роль у якій грає ефект Дембера. Коректність запропонованої моделі перевірено за допомогою числово-математичного моделювання. Відзначено, що результати числово-математичного моделювання добре корелюють з експериментальними даними. Базуючись на даній моделі, передбачено та експериментально підтверджено виникнення мультичастотних регулярних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА340097

Рубрики:

      
16.

Хомич О. Л. 
Формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій. / О. Л. Хомич. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій. На основі аналізу психолого-педагогічних джерел уточнено сутність понять «формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій», «готовність педагогів до формування просоціальної поведінки учнів основної школи». Визначено компоненти (когнітивний, емоційно-ціннісний, діяльнісно-практичний), критерії (пізнавальний, емоційно-мотиваційний, діяльнісно-праксичний) з відповідними показниками та рівні сформованості просоціальної поведінки учнів основної школи (продуктивний, вибірковий, пасивний). У роботі схарактеризовано потенціал інформаційно-комунікаційних технологій щодо формування просоціальної поведінки учнів основної школи, вперше теоретично обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій (науково-методичне забезпечення формування просоціальної поведінки учнів основної школи з використанням інформаційно-комунікаційних технологій; підготовка педагогів-координаторів до впровадження проекту «Вчимося жити разом» шляхом тренінгової та дистанційної форми навчання; створення науково-методичного супроводу формування просоціальної поведінки за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій).^UThe dissertation is devoted to the urgent problem of formation of prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies. Based on analysis of psychological and pedagogical sources, the essence of the concepts has been clarified «formation of prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies», «readiness of teachers to form prosocial behaviour of students of the basic school».The structure (cognitive, emotional-value, activity-practical components), criteria (cognitive, emotional-motivational, activity-praxis) with the corresponding indicators and levels of formation of the prosocial behaviour of students of the basic school (productive, selective, passive) have been clarified. The educational potential of information and communication technologies in prosocial behaviour of students of the basic school has been revealed. For the first time, the organizational and pedagogical conditions of prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies (scientific and methodological support for prosocial behaviour of students of the basic school using information and communication technologies; training of teachers-coordinators for implementing the project «Learning to Live together» using training and distance learning, developing scientific and methodological support for the formation prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Крюкова А. І. 
Розробка та стандартизація комбінованих рослинних засобів для застосування при ревматичних захворюваннях суглобів / А. І. Крюкова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена стандартизації сировини софори японської квітки, плоди та бутони, квасолі звичайної стулки плодів, гарпагофітуму лежачого корені; дослідженню хімічного складу даних видів сировини (визначення флавоноїдів, амінокислот, моносахаридів, жирних кислот, макро- та мікроелементів); одержанню та стандартизації гарпагофітуму лежачого коренів екстракту сухого; розробці та стандартизації рослинних засобів та дослідженню їх протизапальної та анальгетичної активності.В результаті проведених досліджень з апробації методик контролю якості сировини софори бутонів, софори квіток та гарпагофітуму лежачого коренів розроблені монографії ДФУ 2.1 «Софори бутони», «Софори квітки» та ДФУ 2.0 «Гарпагофітуму лежачого корені». Розроблено проекти національних монографій ДФУ «Софори плодиN» і «Квасолі звичайної стулки плодівN». Розроблено спосіб ідентифікації та кількісного визначення амінокислот у сировині квасолі звичайної стулках плодів.Розроблено добавку дієтичну комбінованого складу «Остеоверт», що містить гарпагофітуму лежачого коренів екстракт сухий, глюкозаміну сульфат і хондроітину сульфат, та рослинний збір «Ревмаверт», склад якого захищено патентом України на корисну модель № 129448 «Рослинний збір з аналгетичною та протизапальною активністю», визначені їх параметри стандартизації та розроблені методики контролю якості. Добавка дієтична «Остеоверт» впроваджена у промислове виробництво в умовах ТОВ «Дослідний завод «ГНЦЛС» на замовлення ТОВ «Фармацевтична фірма «Вертекс» (м. Харків).^UThe dissertation is devoted to standardization of medicinal plant material Sophora japonica flowers, fruits and buds, common bean fruit's glumes, devil's claw roots; study of the chemical composition of these kinds of raw materials (definition of flavonoids, amino acids, monosaccharides, fatty acids, macro- and microelements); obtaining and standardizing the dry extract of the devil's claw roots; the development and standardization of plant products and the study of their anti-inflammatory and analgesic activity.As a result of conducted research on approbation of methods for quality control raw Sophora buds, Sophora flowers and devil's claw roots were developed monographs SPHU 2.1" Sophora buds", "Sophora flowers" and SPHU 2.0 "Devil's claw root".The project of the SPHU national monograph "Common bean fruit's glumesN" and "Sophora fruitsN" was developed. The method of identification and quantitative determination of amino acids in raw common bean fruit's glumes was developed.A dietary supplement of combined composition "Osteovert" containing the dry extract of the devil's claw roots, glucosamine sulfate and chondroitin sulfate, and the composition of the new herbal collection "Rheumavert", which is protected by the patent of Ukraine on the utility model No. 129448 "Plant collection with analgesic and anti-inflammatory activity" ware developed. Dietary supplement "Osteovert" was introduced into industrial production in the conditions of TOV "Experimental factory" GNTSLS" by order of the TOV "Pharmaceutical firm "Vertex" (Kharkiv).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Хомич О. О. 
Тенденції підготовки вчителя початкової школи в Канаді (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / О. О. Хомич. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше висвітлено результати цілісного дослідження наукової проблеми, що не були предметом спеціального вивчення: еволюцію тенденцій підготовки вчителя початкової школи в Канаді в історикопедагогічному поступі (1950–2010-х років). Дисертацію структуровано згідно з логікою дослідження, зміст кваліфікаційної наукової праці висвітлено покомпонентно відповідно до мети та взаємозумовлених завдань. На основі аналізу міждисциплінарної джерельної бази здійснено систематизацію та групування джерел за хронологічним і проблемно-тематичним критеріями. За результатами теоретичних студій встановлено, що, попри чисельні дослідження українських і зарубіжних учених, зумовлені актуальністю наукової проблеми в контексті вибудовування суспільних стратегій підготовки вчителя в епоху суспільних і глобальних змін, досвід Канади щодо тенденцій професійної підготовки вчителя початкової школи в хронологічних межах 1950–2010-х років не був предметом цілісного й системного наукового вивчення. У дисертації висвітлено широкий пласт законодавчих, нормативно-правових джерел, котрі впливали на підготовку вчителя початкової школи відповідно до федеральних запитів, і тих, що відповідали потребам різнокультурних соціальних середовищ провінцій і територій Канади, регулювали ці зміни у їх поступі. Розкрито спільні (на федеральному рівні) та своєрідні (на рівні провінцій) впливи на розвиток тенденцій підготовки вчителя початкової школи у відтинку історичного часу(1950–2010-ті роки)^UThe dissertation for the first time highlights the results of a holistic study of a scientific problem that was not the subject of a special study – the evolution of trends in primary school teacher training in Canada in historical and pedagogical progress (1950–2010). According to the logic of the research, the content of the dissertation manuscript is structured and covered component by component in accordance with the purpose and interdependent tasks. Based on the analysis of the interdisciplinary source base, the systematization and grouping of sources according to chronological and problem-thematic criteria is carried out. Theoretical studies show that despite numerous studies by Ukrainian and foreign scholars, due to the urgency of the scientific problem in the context of building social strategies for teacher training in an era of social and global change, Canada's experience in trends in primary school teacher training in chronological terms 1950–2010 years, was not the subject of holistic and systematic research. The dissertation covers a wide range of legislative, regulatory and legal sources that regulate the progress of changes in the training of primary school teachers in accordance with federal requirements and those that meet the needs of diverse cultural environments of the provinces and territories. Joint (at the federal level) and diverse (at the provincial level) influences on the development of tendencies of primary school teacher training in the period of historical time (1950–2010) are revealed


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Хомич В. В. 
Екологічні особливості формування гідробіоценозів водосховищ на річках Лісостепу України / В. В. Хомич. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлені особливості трансформації річкових екосистем у водосховищі при будівництві міні-ГЕС. З'ясовано, що внаслідок гідротехнічного будівництва, яке мало великі масштаби в другій половині XX ст., екологічні умови у водних об'єктах суттєво змінилися, що призвело до негативної динаміки видового багатства гідробіонтів у цілому і риб, зокрема. Такі умови унеможливили заселення водойм популяціями риб із низькою екологічною валентністю, натомість сприяли розселенню еврибіонтних груп. Будівництво водосховищ має значний негативний вплив на річкові екосистеми. Течії сповільнюються і зникають, канали стають замуленими, поступово накопичуються шкідливі речовини побутових і промислових відходів. Перетворення річок у водойми озерного типу також супроводжуються змінами видового складу і структури фітопланктону, зоопланктону і макрозообентосу. Типовою стає евтрофікація водойм. Все це призводить до значних деградаційних змін іхтіоценозів. Встановлено, що ступінь негативного впливу на іхтіофауну істотно залежить від розмірів річки.^UThe thesis deals with the peculiarities of the transformation of ichthyo- cenosis in the conditions of anthropogenic changes of the forest-steppe river systems as a result of the building of the mini hydropower plants (MHPP). It was found that the hydroelectrical conditions in the water reservoirs have significantly changed after the building of the hydroelectrical plants, which was done on a large scale in the second half of XX century. These changes led to the negative dynamics of the species richness of hydrobionts in general and fish in particular. In addition, such conditions made it impossible to inhabit fish populations with low ecological valence, but instead favored populations of adventitious species. The building of the reservoirs has a significant impact on river systems. There is a radical change of the hydrological regime. That's why the water flows slow down and disappear, the channels are muddy, and harmful substances of domestic and industrial waste gradually accumulate. The conversion of rivers into reservoirs of lake type is also accompanied by changes in species composition and structure of phytoplankton, zooplankton and benthos. Eutrophy are typical. All this leads to the significant changes of ichthyo-fauna. It is established that the degree of positive or negative impact on the fauna depends significantly on the size of the river.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Федоренко О. В. 
Топографія і морфофункціональні особливості імунних утворень кишечнику свійського кроля / О. В. Федоренко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі на підставі сучасних анатомічних, гістологічних, цитологічних, імуногістохімічних та статистичних методів досліджень представлено результати дослідження топографії та морфофункціональних особливостей імунних утворень кишечнику свійського кроля віком 4 місяці породи білий Панон віком чотири місяці. У досліджених кролів імунні утворення кишечнику представленіплямками Пейєра, лімфоїдним дивертикулом клубової кишки і червоподібним відростком сліпої кишки. Топографія, форма і рельєф імунних утворень подібні в кишечнику самців і самок свійського кроля. Плямки Пейєра виявлені тільки в слизовій оболонці порожньої, клубової та сліпої кишок. Вони мають округлу і овальну форму. У порожній кишці самців їх може бути 4-7, а в самок – 4-5. Існує тенденція до зменшення відстані між плямками Пейєра по мірі їх наближення до закінчення порожньої кишки. Овальні плямки розташовані вкінці порожньої кишки мають менший розмір порівняно з такими на початку і в середній частині кишки. У кролів обох статей у клубовій кишці переважно виявлялася одна плямка. В сліпій кишці нами також було виявлено лише одну плямку, яка одним краєм контактує з сосочком клубової кишки і розташована у другому випині основи сліпої кишки. Результати проведених досліджень доповнюють сучасні дані про морфофункціональні особливості імунних утворень кишечнику свійського кроля. Їх можуть використовувати науковці для дослідження цих структур в онтогенезі свійського кроля та інших ссавців. Вони також можуть бути використані морфологами, фізіологами та імунологами в навчальному процесі при вивченні органів гемо- і лімфопоезу тварин, а також при підготовці посібників, підручників і довідників.^UIn the dissertation the results of a complex research of topography and morphofunctional features of intestinal immune formations of domestic rabbit of white Panon breed at the age of four months are presented. For this aim modern macroscopic, histological, cytological, immunohistochemical and statistical methods were used. Rabbit intestinal immune formations are represented by Peyer's patches, sacculus rotundus in the ileum and appendix in the cecum. Male and female rabbits have a similar topography, shape and relief of intestinal immune formations. Peyer's patches are found only in the jejunum, ileum and cecum. They have a rounded and oval shape. In the jejunum males have 4-7 and females 4-5 Peyer's patches. There is a tendency to distance reduction between individual Peyer's patches the closer they are to the end of jejunum. Oval Peyer's patches located at the end of the jejunum are smaller compared to those at the beginning and in the middle of the jejunum. In the ileum there is mostly only one Peyer's patch. In the cecum we also found one Peyer's patch, one side of which borders with the ileal papilla and is located in the second haustra of the cecal base. The results, obtained in our study, complement the existing data onmorphofunctional features of immune formations of domestic rabbit intestine. They can be used by scientists to study these structures in the ontogenesis of rabbits and other mammals. They can also be used by morphologists, physiologists and immunologists in the educational process in the study of hematopoietic and lymphoid organs of animals, as well as in the preparation of manuals, textbooks and reference books.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського