Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (259)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=СКРИПК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скрипка С. Л. 
Двосмужкова лінія міліметрового та субміліметрового діапазонів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / С. Л. Скрипка ; Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано та реалізовано безконтактну неруйнівну експериментальну методику вимірювання розподілу поля хвилевідних структур і розподілу локальних електродинамічних параметрів діелектричних і магнітних матеріалів. Досліджено декілька типів фільтрувальних структур та модулятор на PIN-діоді. Показано, що, завдяки застосуванню даного типу хвилеводу, такі структури є конкурентоспроможними у порівнянні з широковживаними аналогами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.79-01
Шифр НБУВ: РА376894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сергєєва І.С. 
Драматургія І.Д.Сургучова: проблематика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.С. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено драматургічну спадщину І. Сургучова, репрезетовану етапними для його художньої еволюції п'єсами "Торговельний дім" (1913), "Осінні скрипки" (1915) та "Ріки вавилонські" (1921). На підставі вивчення поетики та семантики цих творів з'ясовано, що І.Сургучов-драматург у своїх новаціях орієнтується на традиції І. Тургенєва, Л. Толстого, А. Чехова, М. Горького, а також концепції вітчизняного та європейського літературного модернізму. Зроблено інтерпретацію п'єс І. Сургучова з урахуванням символізації художньої картини світу, зверенення до біблійних і літературних претекстів, суб'єктивації драматургічних колізій і визначено основні принципи синкретичного типу мислення письменника. Зроблено висновок, що художня свідомість І. Сургучова характеризується відкритістю як до суспільно-історичної реальності, так і до буттєвих проблем існування світу та людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.2)6-4 Сургучов І.Д. 536 +
Шифр НБУВ: РА370933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Клименко В.Б. 
Ігрові структури в музиці: естетика, типологія, художня практика: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Б. Клименко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних положень ігрових структур в музиці на основі екстраполяції загальних ігрових принципів в галузі музичної творчості. Досліджено етапи формування європейських концепцій гри. На основі положень філософсько-естетичних ігрових теорій визначено сучасне розуміння гри як універсалії. Розкрито за множинністю зовнішніх ігрових модифікацій наявність спільних ігрових принципів. На основі іманентних ігрових закономірностей вичленовано можливі варіанти структури гри. Теоретично розроблено і введено поняття "ігрової структури в музиці"; запропоновано типологізацію ігрових структур за принципами взаємодії їх складових елементів: ігрова структура "змагання" (принцип змагання), ігрова структура "мозаїки" (принцип комбінаторики), ігрова структура "містифікації" (принцип амбівалентності). Розроблену методику аналізу за допомогою ігрових структур апробовано на матеріалі фортепіанного циклу "П'ять пальців" та "Гімну" з "Серенади in A" І.Стравинського; Сонати для скрипки і фортепіано G-dur, Концерту для фортепіано з оркестром G-dur М.Равеля; Концерту N2 для скрипки з оркестром М.Скорика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Ю812.453.1

Рубрики:

      
4.

Середенко А.М. 
Камерно-інструментальна творчість К.Шимановського (до проблеми індивідуального стилю композитора): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / А.М. Середенко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано провідні художньо-естетичні тенденціїпершої третини XX ст, що стали важливим стилеутворювальними фактором творчих пошуків Шимановського, виявлено особливе місце камерно-інструментальних жанрів у його творчому доробку. Стиль композитора "акумулював" різні традиції, пошуки та варіанти стилістики. Хоча кожен з періодів творчості Шимановського має власну специфіку, завжди зберігаються стабільні риси стилю творів автора. Досліджено твори для скрипки і фортепіано, а також два квартети, які відображають головні етапи творчої еволюції композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ПОЛ)6-81Шимановський К. + Щ315.23-0
Шифр НБУВ: РА314408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Скрипка В.М. 
Кластеризація обчислювального процесу в системах та мережах розгалуженого доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / В.М. Скрипка ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод та програмне забезпечення балансування навантаження на сервери баз даних та маршрутизатори за програмно керованим критерієм з використанням кластерного програмного забезпечення OpenMOSIX на базі операційної системи Linux. Створено методику проектування програмних засобів на базі методу примусового балансування та симбіозу різних мов програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.25-01 + З970.31 +
Шифр НБУВ: РА351576

Рубрики:

      
6.

Скрипко В.Д. 
Клінічно-морфогістохімічне визначення життєздатності кінцівки в стані критичної ішемії при синдромі діабетичної стопи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Д. Скрипко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено морфологічні критерії життєздатності м'язів стопи, гомілки і стегна у пацієнтів із гангренозно-ішемічною формою синдрому діабетичної стопи (СДС). Виявлено, що у хворих оксигенація тканин стопи (транскутанна напруга кисню) після проведення проби на реактивну гіперемію не зростає, що свідчить про неефективність призначення таким хвори судиннорозширювальних середників і можливість покращити оксигенацію стопи тільки за рахунок антигіпоксантів. Розроблено алгоритм діагностики та лікування хворих на гангрезно-ішемічну форму СДС, що базується на виконанні первинної ампутації вище рівня морфологічно та гістохімічно нежиттєздатних тканин та виконанні лише санаційних операцій на стопі при життєздатності тканин на всіх досліджуваних рівнях. Показано, що використання розробленого алгоритму дозволяє знизити частоту високих ампутацій нижніх кінцівок, повторних операцій та скоротити середній термін перебування хворих у стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7 + Р415.160.23-7 + Р457.862 +
Шифр НБУВ: РА365705

Рубрики:

      
7.

Чайка О.В. 
Національна характерність як семантична властивість виконавської інтерпретації: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Чайка ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності творчого виявлення національної характерності виконавської гри та співу, які, відповідно до підходу Л.Гумільова, є важливою якістю художнього виявлення суб'єкта, висвітлює ритмізацію психічних реакцій особливого роду, що мають римо-темпове, динаміко-агогічне вираження. Базуючись на прийнятному у музикознавстві підході до національного прояву авторської композиції, який передбачає використання фольклору, запропоновано тезу про втілення національних рис мислення на рівні "пізнання". Показано зв'язність художньо досконалого виконання та вираженості національного принципу його подання на підставі проведеного аналізу матеріалів: Скрипкового концерту Я.Сибеліуса у контексті відмінностей національних підходів В.Третьякова, Г.Шеринга, Д.Ойстраха, Б.Которовича, а також Концерту для бандонеона А.П'яццолли у виконанні В.Мурзи, М.Вайринена, Р.Карасанова, творів С.Рахманінова, Й.Мерца в уявленні їх артистами різних країн, а також виконавських підходів різних національних шкіл у поданні "Тригрошової опери" Б.Брехта - К.Вайля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.28 + Щ313(4/8)-712 +
Шифр НБУВ: РА354541

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Скрипка Н.М. 
Одержання шляхом лазерної дії борвмісних аморфно-мікрокристалічних покриттів з підвищеними службовими характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Н.М. Скрипка ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено процес наплавлення металевих сплавів на основі перехідних металів за допомогою лазерного випромінювання з метою розробки технології нанесення покриттів, що мають аморфно-мікрокристалічну структуру. Отримано оптимальні режими обробки, що у сукупності забезпечують формування високоякісних поверхневих шарів із прогнозованими фізико-механічними характеристиками. Наведено результати математичного моделювання теплових процесів і кінетики аморфізації покриттів під час дії лазерного випромінювання. Встановлено закономірності між технологічними параметрами нанесення та структурою покриттів. Досліджено зносостійкі та корозійні властивості лазерних покриттів з багатокомпонентних сплавів, схильних до аморфізації. Розроблено й оптимізовано технологічний процес і схему лазерного наплавлення робочих поверхонь деталей, що замикають клапани. На підставі порівняльного аналізу оброблених деталей і деталей, отриманих за базовим технологічним процесом, доведено суттєве підвищення строку служби перших, що дає можливість отримати значний економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.78
Шифр НБУВ: РА317558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Скрипка М.В. 
Патоморфологічні зміни при хламідіозі свиней: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / М.В. Скрипка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження патоморфологічних змін у разі хламідіозу свиней із застосуванням методів патолого-анатомічного розтину, гістологічних, гістохімічних та електронно-мікроскопічних досліджень у тварин різних вікових груп. У різних органах і тканинах спостережено гіаліноз та тромбоз кровоносних судин. Розвинуто альтернативні артрити з явищами проліферації. З'ясовано, що однією із патогномонічних ознак за хламідіозу поросят перших місяців життя є концентричний набряк міокарда. На цій підставі запропоновано виділити кардіальну форму хвороби. Показано, що в свиней та білих мишей усіх вікових груп розвивається вогнищева інтерстиційна пневмонія лімфоцитарного характеру з утворенням сіро-білих ділянок м'ясистої консистенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925 +
Шифр НБУВ: РА368457

Рубрики:

      
10.

Скрипко Г.О. 
Підвищення ефективності кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів шляхом комплексної оцінки якості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Г.О. Скрипко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено процес надання кислотозахисних властивостей целюлозовмісним текстильним матеріалам. Досліджено питання підвищення ефективності обробки на підставі результатів проведеного комплексного дослідження з використанням фізико-хімічних і фізичних методів структурних змін, що відбуваються у целюлозі волокон бавовни після впливу агресивних середовищ. Установлено залежність кислотозахисних властивостей текстильних матералів від якісного складу волокон бавовняної пряжі, ступеня деструктивного впливу оздоблювальних препаратів, які використовуються як кислотозахисні, на целюлозу волокон бавовни. Показано, що використання розробленого методу поляризаційної мікроскопії з застосуванням кварцового клину дозволяє оцінювати ефективність кислотозахисного оздоблення текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 +
Шифр НБУВ: РА363612

Рубрики:

      
11.

Беренбейн І. С. 
Постать Валентина Костенка в українській музичній культурі першої половини XX століття: історіографічний, світоглядний, стилістичний аспекти: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / І. С. Беренбейн ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено творчу спадщину видатного митця за першоджерелами. Виявлено біографічні неточності, які є в науковій літературі, складено найбільш повну нотографію та бібліографію його творів. Вперше проаналізовано й уведено до наукового та культурного обігу музичні твори: струнні квартети №№ 3,4,6,7,8; струнне тріо; "12 солоспівів на вірші Лесі Українки", симфонічну поему "Тайга", симфонічну сюїту, концерт для скрипки з оркестром; філософські твори: поему "Пророк Світовида", філософські бесіди "Материя - жизнь - человек", автобіографічну повість "Моє життя" та епістолярну спадщину. Висвітлено внесок композитора в українську музичну культуру, визначено його місце та роль в історії української музики першої половини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-81 Костенко В. + Щ31 г(4УКР)6 д Костенко В.
Шифр НБУВ: РА381187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Скрипка М.В. 
Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.В. Скрипка ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню псевдомонозу в Україні та вивченню біологічних властивостей збудника, розробці методів ізоляції та ідентифікації P.aeruginosa, а також розробці методів діагностики та профілактики хвороби. Запропонована схема ізоляції P.aeruginosa із різних джерел. Встановлена чутливість молодняка птиці до псевдомон, які були ізольовані. Вивчена чутливість P.aeruginosa до різних антибіотиків. Встановлено, що більшість псевдомон чутливі до байтрилу (енрофлоксацину) і гентаміцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 псевдомоноз

Рубрики:

      
13.

Ярмола В. С. 
Скрипкова традиція Рівненсько-Волинського Полісся: (середовище - інструмент - виконавець - репертуар): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. С. Ярмола ; Львів. нац. муз. акад. ім. М. В. Лисенка. — Л., 2011. — 16 с . — укp.

Описано традиційну скрипкову культуру досліджуваного середовища в соціокультурному та музикознавчому (етноорганологічному) аспектах. Здійснено жанрову класифікацію поліського скрипкового репертуару та проаналізовано основні музичні форми. Визначено основні жанрові цикли та в цих межах охарактеризовано окремі жанри народної скрипкової музики, серед яких до суто поліських віднесено "паходу" і "крутак". У репертуарі розглянуто різноманітні музичні форми - періодичні, куплетні, дво- та тричастинні. Встановлено тенденцію до поступової втрати пріоритетної позиції скрипки в музичному середовищі поліщуків та остаточне зникнення самого явища внаслідок активного культивування "художньої самодіяльності", а також під впливом урбанізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-73(4УКР1)
Шифр НБУВ: РА379323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сандюк С.А. 
Скрипкові концерти Людвига Шпора: на шляху до романтизму: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.А. Сандюк ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано розглядати скрипкові концерти Л.Шпора як шлях становлення характерних властивостей романтичного стилю у музичному мистецтві XIX ст. Запропоновано положення щодо належності композитора до перехідного історичного періоду на підставі узагальнення фактів біографії Шпора, з урахуванням його естетичних принципів, стильових якостей скрипкових концертів, які розглянуто у контексті поетики жанру, творів попередників і сучасників Л.Шпора (Моцарта, Віотті, Бетховена, Роде, Паганіні). Відзначено щодо створення композитором нової жанрової гілки скрипкового концерта - лірико-драматичної. Показано панування лірики, наявність нового інтонаційного словника, композиційних якостей, що передують закономірностям концертів композиторів-романтиків. Здійснено періодизацію скрипкових концертів Л.Шпора. Зроблено висновок, що, незважаючи на відповідність стильовим якостям концертів романтичній поетиці, опозиція композитора сучасному мистецтву не дозволяє віднести його до романтичного художнього напряму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-03(4НІМ)5-81 Шпор Л. +
Шифр НБУВ: РА356216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Скрипнік Л.М. 
Специфіка проявів принципів діалогу та гри у скрипковому концерті (на прикладі творів ХХ століття): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.М. Скрипнік ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено специфіку діалогічних та ігрових проявів у скрипкових концертах XX ст. Концерти для скрипки з оркестром К. Шимановського, Б. Бартока, І. Стравінського, Д. Шостаковича, Є. Станковича та М. Скорика розглянуто у контексті актуальних для естетичної та культурознавчої думки XX ст. питань музичного діалогу та музичної гри. Музичний матеріал вивчено у контексті втілення специфічних особливостей жанру концерту в конкретних музичних творах, найбільш характерних стильових рис і комплексів засобів музичної виразності. Музикознавчий аналіз дозволяє зробити висновки про сутність понять "діалогічність", "концертність" і "ігрова складова" в музиці, а також про взаємозв'язки, що існують між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-03(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Скрипка К.І. 
Структуризація якісних характеристик зносостійких покриттів для підвищення конкурентноздатності продукції машинобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / К.І. Скрипка ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розв'язано задачу оптимізації вибору раціональних параметрів нанесення газоплазмових зносостійких покриттів на поверхню деталей машин, доведено ефективність роботи експертної системи, процесор прийняття рішень якої побудований на використанні стандартного байєсовського механізму логічного висновку. Запропоновано алгоритм обробки даних в блоці оптимізації кваліметричних характеристик зносостійких покриттів та структури загальної системи забезпечення ресурсу роботи деталі на базі взаємодії елементів системи управління якістю під час виготовлення та відновлення деталей машин. Розроблено методологію, заходи та етапи впровадження систем інформаційної підтримки життєвого циклу продукції машинобудування на базі використання сформованої структури стандартів інформаційної системи забезпечення якості роботи єдиного інформаційного простору в системі управління якістю згідно стандартів CALS-технологій ISO 10303 STEP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663 +
Шифр НБУВ: РА351089

Рубрики:

      
17.

Семеняк Н.М. 
Теоретичні основи системно-функціональної організації процесу звукоутворення на скрипці: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.М. Семеняк ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено та теоретично обгрунтовано доцільність формування та умови функціонування виконавського апарату інструменталістів, зокрема, звуковидобуваючої та звуковідтворюючої системи виконавського апарату скрипаля. Простежено історичний шлях розвитку даної проблеми, проаналізовано стан практичного виконавства на сучасному етапі його розвитку, психологічні передумови формування ігрових рухів правої руки скрипаля та особливості звуковидобування на скрипці. Виконавський апарат скрипаля визначено як біомеханічну систему. Створено електронно-механічний прилад, що забезпечило отримання об'єктивних ігрових характеристик скрипкового смичка та струн. За допомогою комп'ютерних технологій досліджено процеси звуковидобування та звуковідтворення на скрипці за різних ігрових умов, внаслідок чого отримано досі невідомі якісні характеристики скрипкових струн та смичка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-7
Шифр НБУВ: РА308545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ядловська З.Г. 
Українське скрипкове мистецтво 60 - 80-х рр. XX ст.: тенденції розвитку: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / З.Г. Ядловська ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто тенденції розвитку української скрипкової музики в 1960 - 1980-х рр., відповідно до джерелознавчих матеріалів висвітлено історико-культурні передумови розвитку скрипкового мистецтва в Україні. Охарактеризовано особливості новаторства нової генерації композиторів України. Проаналізовано шляхи формування нового національного різновиду жанру, розпочатого В.Косенком і продовжуваного М.Скориком, О.Козаренком, В.Бібіком, Є.Станковичем та іншими композиторами. Вивчено аспекти формування нової національної скрипкової школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-03(4УКР)63 + Щ315.54-73(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА358184

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Заранський В.І. 
Український скрипковий концерт. Тенденції жанрово-стильової динаміки: Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.03 / В.І. Заранський ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено формування українського скрипкового концерту, йогго еволюцію та сучасні тенденції розвитку. Здійснено екскурс у теорію та історію жанру скрипкового концерту, розглянутого як багатоскладове, системне явище. Запропоновано періодизацію розвитку українського скрипкового концерту від початку 20-х до завершення 90-х років ХХ ст. Простежено шляхи формування національного різновиду жанру, розпочатого В.Косенком і продовжуваного М.Скориком, О.Козаренком, В.Бібіком, Є.Станковичем та іншими композиторами. Висвітлено період 80 - 90-х рр. - якісно новий етап еволюції жанру, пов'язаний з докорінним переглядом його поетики та структурного інваріанта, зокрема, в одночастинних концертах лірико-медитативного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.540.42-03(4УКР)6 + Щ313(4УКР)6-4
Шифр НБУВ: РА316451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Омельченко Т.А. 
Українські сонати для скрипки та фортепіано 70 - 90-х рр. XX ст. (виконавські проблеми осмислення фактурно-жанрової організації тематизму): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.А. Омельченко ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено специфічні особливості музичної фактури та засобів виразності творів сучасних українських композиторів, створених у жанрі української сонати для скрипки та фортепіано, який у другій половині XX ст. досяг періоду розквіту. Проаналізовано найбільш показові для еволюції жанру сонати для цих інструментів, написаних у 1970 - 1990-х рр. В.Бібиком, Ю.Іщенком, В.Птушкіним, В.Сильвестровим, М.Сильванським, М.Скориком, Є.Станковичем, О.Щетинським. Проведено аналіз фактурно-жанрових особливостей тематизму. Запропоновано хронологічний і алфавітний переліки сонат для скрипки та фортепіано, створених за весь історичний період існування цього жанру в Україні, починаючи з Сонати для скрипки і чембало Д.Бортнянського до творів початку 2000-х рр., а також 99-ти фрагментів сонат, проаналізованих у процесі дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.23-0-73(4УКР)6 + Щ315.041 +
Шифр НБУВ: РА357398

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського