Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=АДСИТ$<.>+<.>A=КРІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Крісілов А.  
Стратегічні фактори та соціально-економічні аспекти сталого розвитку в Україні за нагальних умов / А. Крісілов // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 1. - С. 224-229. - укp.

Розглянуто загальні умови, що визначають необхідність формування в економіці та в суспільстві факторів переходу до сталого розвитку на рівні регіонів та країни в цілому. Наведено структуру і характеристики сталого розвитку, пропозиції щодо апарату його аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крістева Ю.  
Полілог / Ю. Крістева. - К. : Юніверс, 2004. - 480 c. - укp.

На підставі конкретних наук - лінгвістики, семіотики, епістемології, психоаналізу проаналізовано різні практичні аспекти символізації. Охарактеризовано різноманітні сфери знання: поетику, лінгвістику, філософію, феміністику, мистецтво. Висвітлено особливості будови кількох спільних ілюзій: мови, дискурсу, лінгвістики, малярства, літератури - з метою з'ясування відносин універсальної символізації з інстинктами, що конфліктують з життям, суспільством та єдиною історією.

На основе конкретных наук - лингвистики, семиотики, эпистемологии, психоанализа проанализированы различные практические аспекты символизации. Охарактеризованы разнообразные сферы знаний: поэтика, лингвистика, философия, феминистика, искусство. Освещены особенности построения некоторых общих иллюзий: языка, дискурса, лингвистики, живописи, литературы с целью определения отношений универсальной символизации с инстинктами, конфликтующими с жизнью, обществом и единой историей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.15 + Ю8 в2:Ю9 + Ш100.4 + Ш400.045

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крістіогло Г. М. 
Збалансована система показників як основа інформатизації діяльності банку / Г. М. Крістіогло // НТІ. - 2007. - № 1. - С. 51-54. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розкрито перспективи розвитку банку в розрізі фінансів, персоналу, клієнтів і бізнес-процесів з використанням збалансованої системи показників. Запропоновано систему тактичного планування та моніторингу виконання стратегічних цілей банку, а також загальну методику розрахунку показників, які використовуються в аналізі діяльності банку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крістіогло Г. М. 
Концептуальні засади інтеграції універсальної моделі розвитку та збалансованої системи показників / Г. М. Крістіогло // НТІ. - 2006. - № 1. - С. 24-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано інтеграцію універсальної моделі розвитку підприємства та збалансованої системи показників. Це надає можливість сформувати катастрофостійку концепцію розвитку підприємства та управляти процесом її реалізації за допомогою збалансованої системи показників. Також доведено необхідність розвитку найбільш слабкого з показників діяльності економічного об'єкта для успішного просування його до ідеалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290в611.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крісенко О. В. 
Діяльність органів місцевого самоврядування в забезпеченні транспортних послуг : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / О. В. Крісенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Теоретично узагальнено та запропоновано нове вирішення проблеми впровадження та удосконалення методів діяльності органів місцевого самоврядування щодо транспортного забезпечення територіальних громад міста, спрямованих на розвиток стартегічного планування. Розроблено науково-прикладні підходи, моделі та технології забезпечення теоретичного та практичного використання одержаних науковоих результатів. Обгрунтовано методологічні засади дослідження системного підходу до реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в галузі транспорту. Проаналізовано особливості розвитку ринку транспортних послуг у місті та здійснено його моделювання. Запропоновано ефективні стратегії розвитку транспортної системи у містах. Наведено комплексну характеристику технологічного забезпечення громадського транспорту та оцінку конкурентоспроможності транспортних послуг для міського населення. Обгрунтовано ефективні методи управління розвитком транспортного комплексу міста. Визначено основні принципи формування конкурентного середовища на ринку транспортних послуг і методи регулювання договірних відносин у системі місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кріса І. Я. 
Ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання : Автореф. дис... канд. техн. наук : 21.06.02 / І. Я. Кріса; Акад. пожеж. безпеки України. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Удосконалено систему контролю термічної активності рослинної сировини під час її зберігання. Створено ефективну підсистему обробки результатів вимірювань температури сировини за допомогою запропонованої технічної системи контролю з метою оперативного виявлення місць локалізації осередків самозігрівання, обчислення їх розмірів та теплотворної спроможності. Розроблено нові, більш досконалі моделі локалізованих стаціонарних температурних полів самозігрівання рослинної сировини. Досліджено вплив різних чинників на температури самозігрівання. Запропоновано оригінальний метод послідовного звуження інтервалів для ідентифікації осередків самозігрівання та реконструкції температурних полів за результатами вимірювань температури в окремих точках масиву сировини. Складено алгоритм та спеціальні програми реалізації методу на персональному комп'ютері. Експериментально доведено адекватність моделей та ефективність запропонованих методик ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крісілов В. А. 
Інформаційна технологія прийняття рішень в задачах АСУ на базі кількісної інтегральної оцінки складних об'єктів : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.13.06 / В. А. Крісілов; Одес. нац. політехн. ун-т. - О., 2004. - 32 c. - укp.

З метою підвищення ефективності процесів прийняття рішень у задачах автоматизованого керування запропоновано застосування методу формалізації опису та включення мети у контекст розв'язуваної задачі під час проведення оцінки складних об'єктів (ОСО). Удосконалено зміст поняття "простір ознак об'єкта". Доведено ряд базових теорем для його ефективної побудови та використання. Розроблено формалізований об'єктно-орієнтований метод формування та застосування запропонованої цілеорієнтованої моделі процесу ОСО на базі використання сформульованого Принципу Достатності. Створено нову інформаційну технологію прийняття рішень, реалізовану у вигляді програмної системи EXPEK Pro. Виявлено високу ефективність запропонованої методики у процесі розв'язання задач оцінки, класифікації та прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-01 + З970,53-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Крісс Г. Ю. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування інтерфероногенної терапії в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. Ю. Крісс; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2011. - 20 c. - укp.

На підставі багатопрофільних досліджень встановлено неоднотипний характер змін у функціонуванні інтерферонової системи у хворих на генералізований пародонтит у фазі хронічного та загостреного перебігу патологічного процесу в пародонті, що обумовлює доцільність включення в комплексну терапію захворювання препаратів з різними модулювальними й інтерфероноіндукуючими властивостями або їх комбінацій. Доведено ефективність комбінації місцевої та системної інтерферонотерапії циклофероном у комплексному лікуванні хронічного генералізованого пародонтита І - II-го ступеня тяжкості, що сприяє швидкій редукції клінічних ознак хвороби, зменшенню частоти рецидивів і клініко-ренттенологічній стабілізації процесу в пародонті на фоні динамічного відновлення загальних імунологічних розладів і параметрів місцевого імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Грицина Ю. Р. 
Клінічний випадок гігантської слоновості мошонки та нижніх кінцівок / Ю. Р. Грицина, М. І. Курдибан, Є. І. Конєв, А. П. Серняк, Ю. А. Бевз, О. І. Кріслатий // Медицина трансп. України. - 2011. - № 1. - С. 115-121. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлен экзотический случай гигантской слоновости мошонки и нижних конечностей невыясненной этиологии. Резекция гигантской мошонки значительно улучшила качество жизни больного в плане передвижения, мочеиспускания и половой жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.44 + Р458.285

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Любченко В. В. 
Аналіз достатності деталізації WBS проекту на основі асоціативних залежностей / В. В. Любченко, В. А. Крісілов // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2012. - № 4/2. - С. 4-7. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Рзглянуто проблему визначення достатнього для проекту рівня декомпозиції WBS. Запропоновано метод аналізу достатності деталізації WBS на базі асоціативних залежностей, який дозволяє визначати надмірно загальні та надмірно детальні елементи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кріса І. Я. 
Системи пожежної сигналізації : навч. посіб. / І. Я. Кріса, О. І. Воробйов; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. - Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2013. - 231 с. - Бібліогр.: с. 228-231 - укp.

Наведено визначення необхідності обладнання об'єкта системою пожежної сигналізації. Подано інформацію про особливі вимоги розміщення автоматичних пожежних сповіщувачів. Увагу приділено приймальній апаратурі систем пожежної сигналізації. Викладено основні вимоги до електроживлення систем пожежної сигналізації. Розглянуто питання системи оповіщування про пожежу й управління евакуацією людей. Визначено види та періодичність технічного обслуговування систем пожежної сигналізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-57 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Самойленко А. В. 
Досвід викладання пропедевтики терапевтичної стоматології в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу / А. В. Самойленко, О. Д. Салюк, В. Ю. Орищенко, В. М. Бабенко, Д. О. Коновалова, Г. Ю. Крісс // Мед. перспективи. - 2012. - 17, № 4. - С. 15-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Приведен анализ учебно-методического обеспечения преподавания пропедевтики терапевтической стоматологии в условиях кредитно-модульной системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661 р3-3 + Р11(4УКР) р863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Крісоватий І. А. 
Можливості застосування в Україні позитивів міжнародного досвіду податкового регулювання інвестиційно-інноваційної діяльності / І. А. Крісоватий // Бізнес Інформ. - 2013. - № 10. - С. 347-350. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити позитиви міжнародного досвіду у сфері податкового регулювання інвестиційно-інноваційної діяльності та можливість їх застосування у вітчизняній практиці. Проаналізовано застосування основних інструментів стимулювання інвестиційно-інноваційної активності в зарубіжних країнах, а саме: зміну податкової бази, ставки податку, використання інноваційного кредиту та інвестиційно спрямованої амортизаційної політики. На основі дослідження досвіду податкового регулювання зарубіжних країн сформульовано пропозиції щодо активізації інвестиційно-інноваційної компоненти у вітчизняній економіці. Запропоновано внести зміни до чинного законодавства в контексті оподаткування підприємств у спеціальних економічних зонах і територіях пріоритетного розвитку. Обгрунтовано доцільність диференціації ставок оподаткування та податкових пільг для суб'єктів інноваційної діяльності за основними податками залежно від їх інвестиційно-інноваційної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55-93 + У9(4УКР)0-55-93 + У50-56-93 + У9(4УКР)0-56-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Крісан О. 
Стейкхолдери у процесі зміни курикулуму: тенденції, думки / О. Крісан // Постметодика. - 2007. - № 6. - С. 2-6. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зроблено огляд основних питань щодо залучення стейкхолдерів у сучасні процеси курикулярних змін. Визначено їх місце та роль у процесах зміни курикулуму. Розкрито сутність понять "стейкхолдери в освітньому процесі" (з включенням курикулярних змін), "прямі/безпосередні стейкхолдери" та "непрямі/опосередковані стейкхолдери". На базі відносно нової галузі "аналіз стейкхолдерів" у світі обгрунтовано шляхи еволюціонування моделі "залучення стейкхолдерів". Розглянуто типи стейкхолдерів, яких залучають у процес змін курикулуму, визначено мету, основні завдання та результати їх діяльності. Висвітлено досвід залучення стейкхолдерів на різних етапах реформи курикулуму в Сербії, Чорногорії, Хорватії, Молдові, Румунії, Словенії, Грузії, Україні, Болгарії, Туреччині. На підставі вивчення сучасних курикулярних процесів у даних регіонах визначено їх позитивні здобутки та теми для майбутніх дискусій.

Проведен обзор основных вопросов относительно привлечения стейкхолдеров к современным процессам курикулярных изменений. Определены их место и роль в процессах изменения курикулума. Раскрыта сущность понятий "стейкхолдеры в образовательном процессе" (включая курикулярные изменения), "прямые/непосредственные стейкхолдеры" и "непрямые/опосредствованные стейкхолдеры". На базе относительно новой отрасли "анализ стейкхолдеров" определены пути эволюционирования модели "привлечения стейкхолдеров". Рассмотрены типы стейкхолдеров, участвующих в процессе изменений курикулума, определены цель, основные задания и результаты их деятельности. Проанализированы удачные практики привлечения стейкхолдеров на разных этапах реформы курикулума в Сербии, Черногории, Хорватии, Молдове, Румунии, Словении, Грузии, Украине, Болгарии, Турции. На основе изучения современных курикулярных изменений в данных регионах освещены их позитивные достижения и темы для будущих дискуссий.

Based on the methods and procedures of 'stakeholder analysis' the paper offers an overview on the main issues concerning stakeholder involvevent in current curriculum change processes. The paper starts from a number of prerequisites relevant to the discussion on stakeholders in the framework of current day Curriculum Change Processes. The intention here is to shortlu address the question: Why stakeholders' involvement is so important in a Curriculum Reform process? Strating from these prerequisites the following will be shortly analyzed: Place and roles of stakeholders in the Curriculum Change Processes in order to build up a 'map' of the domain; in this framework speciall stress will be put on the following issue: Who, why, when and how takes part in the process opf "stakeholders' involvement?; Some current good practices: possible stakeholders, models of involvement, current practices; in fact, some examples from Europe and Central Asian countries will be offered in order to address another important question: What can be done in ongoing Curriculum Change Processes?; and, finally Lessons learned and topics for further reflection-with a special attention to what could/shoulde be improved in countries where curriculum change processes are under way.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4/5)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Крісан О. 
Цикли змін загальноосвітнього курикулуму: від теорії до практичних реформ (на прикладі Румунії) / О. Крісан // Постметодика. - 2007. - № 5. - С. 14-22. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано успіхи та прорахунки у процесі зміни румунського курикулуму. Досліджено концепт Циклу змін загальноосвітнього курикулуму. Викладено роздуми щодо динаміки та менеджменту змін, ролі підходів "згори - вниз" і "знизу - вгору", реальних потреб учнів на противагу "соціальному тиску", викликів ЄС, противагу "національного" "глобальному", "запозичення" та "вивчення" політики. Охарактеризовано три основні етапи першого циклу реформ курикулуму Румунії (1990/1993 - 1999/2000). Особливу увагу приділено розгляду створеної в 1993 р. операційно-прагматичної моделі (Крісан, 1993), згідно з якою розвиток і впровадження усіх складових курикулярної реформи повинен складатися з концептуального (відповідального за рефлексію та розвиток чіткої курикулярної філософії та теорії, а також за освітнє бачення - основу створюваного Національного курикулуму (НК)), інституційного (відповідального за інституційні заходи, які проводяться у межах розробки та впровадження НК) та стратегічного (освітня політика впровадження НК, етапи та механізми функціонування курикулярного циклу) компонентів. Розглянуто другий цикл загальних змін (після 2003 р.), основна мета якого - гармонізувати одночасний розвиток "згори - вниз" та "знизу - вгору". Висвітлено досвід 16-річного курикулярного процесу, розглянуто плани та перспективи його розвитку. Зроблено висновок, що сучасна успішна курикулярна реформа більш, ніж на 70 - 80 % складається з успішного професійного розвитку вчителя, удосконалення шкільної системи та реформи управління.

Проанализированы успехи и просчеты в процессе изменений румынского куррикулума. Исследован концепт Цикла изменений общеобразовательного куррикулума. Изложены размышления относительно динамики и менеджмента процесса изменений, роли подходов "сверху - вниз" и "снизу - вверх", реальных потребностей учеников в противоположность "социальному давлению", вызовов ЕС, противовес "национального" "глобальному", "заимствований" и "изучения" политики. Охарактеризованы три основные этапы первого цикла реформ куррикулума Румынии (1990/1993 - 1999/2000). Особое внимание уделено созданной в 1993 г. операционно-прагматической модели (Крисан, 1993), согласно которой процесс развития и внедрения всех составляющих куррикулярной реформы должен состоять из концептуального (отвечает за рефлексию и развитие четкой куррикулярной философии и теории, а также за образовательное видение - основу создаваемого Национального куррикулума (НК)), институционного (отвечает за институционные мероприятия, которые проводятся в рамках разработки и внедрения НК) и стратегического (образовательная политика внедерения НК, этапы и механизмы функционирования куррикулярного цикла) компонентов. Рассмотрен второй цикл всеобщих изменений (после 2003 г.), цель которого - гармонизировать одновременное развитие "сверху - вниз" и "снизу - вверх". Освещен опыт 16-летнего куррикулярного процесса, рассмотрены планы и перспективы его дальнейшего развития. Сделан вывод, что современная успешная куррикулярная реформа больше, чем на 70 - 80 % состоит из успешного профессионального развития учителя, усовершенствования школьной системы и реформы управления.

The present study aims at analyzing the ups and downs of one of the most challenging curriculum change processes in Central and South-East Europe, the Romanian one. The presentation starts from the concept of Comprehensive Curriculum Change Cycle (CCC) (cf. Crisan, 2004). Based on this paradigm, the presentation will reflect on a series of crucial and dilemmatic issues related to the curriculum change: the dynamics of the change process, the management of change, the role of top down and bottom up approaches, students' real needs vs. "national" vs. "global" policy borrowing and policy learning etc. For the concrete analysis, an operational-pragmatic curriculum model is used that was developed in 1993 (Crisan, 1993). According to this, the analysis of any comprechensive curriculum change process should simultaneously highlight the changes at (a) conceptual; (b) institutional, and (c) strategic levels. The ultimate aim of the study is to highlight the idea that currently a "successful curriculum reform" is more than 70 - 80% a "successful teacher's professional development and school improvement and management reform".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4РУМ)к21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Романенко М. І. 
Проблеми впровадження кредитно-модульної системи при вивченні біологічної хімії у вищих медичних навчальних закладах / М. І. Романенко, Н. В. Крісанова, Р. П. Каптюх, О. Б. Макоїд, Д. Г. Іванченко // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 218-219. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено міркування викладачів кафедри біохімії Запорізького державного медичного університету стосовно перспектив і проблем, які виникають і будуть виникати на шляху впровадження кредитно-модульної системи в навчальний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.0р3 + Е0*72р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Городнича К. О. 
Методика оцінки та підвищення валідності педагогічного тесту на базі критеріїв якості тесту / К. О. Городнича, В. А. Крісілов, Т. В. Оніщенко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2014. - № 4. - С. 118-124. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто методику підвищення валідності тесту за рахунок аналізу та зміни значень критеріїв якості контролю знань в навчальному процесі. Запропонована методика надає можливість підвищити якість перевірки знань і умінь студентів з вивченого матеріалу за певний період часу, без залучення експертів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Крістіан М. 
Імплантати Bone Level та Tissue Level - порівняльна презентація клінічних випадків / М. Крістіан, З. М. Хекманн, М. Карл // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2016. - № 4. - С. 38-44. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - представити ймовірний вплив відмінностей дизайну імплантату старішого типу порівняно із сучасним імплантатом, який встановлюють на рівні кістки. При встановленні імплантатів Bone Level та Tissue Level методи, що застосовуються при імплантації, виготовленні конструкції у зуботехнічній лабораторії та протезуванні відрізняються. На прикладі двох клінічних випадків порівнюються методики використання обох типів імплантатів. Вагома перевага концепції встановлення імплантату Tissue Level полягає у простому застосуванні з низьким ризиком періімплантитної деструкції кістки внаслідок мікрорухів у ділянці з'єднання імплантат/абатмент. Натомість імплантату Bone Level надають перевагу при встановленні у естетично значущій ділянці завдяки можливості індивідуально формувати профіль прорізування. Висновки: оскільки як Bone Level, так і Tissue Level мають своїх прихильників, необхідно було провести контрольне дослідження естетичних результатів застосування імплантатів обох конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Цвіркун Л. І. 
Математична модель завантаження стрічкового конвеєра як об'єкта контролю / Л. І. Цвіркун, А. В. Крісанова, Я. В. Панферова // Систем. технології. - 2017. - № 4. - С. 39-45. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто процес заповнення насипним вантажем конвеєрної стрічки вугільної шахти. Запропоновано математичну модель завантаження конвеєра і досліджено її параметри з метою подальшої автоматизації із застосуванням систем відеоконтроля. Показано, що аналіз одержаних зображень стрічки надає змогу визначити ширину насипаного вугілля, а, отже, і завантаження конвеєра.


Індекс рубрикатора НБУВ: И163.4-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мокієнко А. В. 
Якість води поверхневих водойм як фактор ризику для здоров'я населення: математична модель / А. В. Мокієнко, Л. Й. Ковальчук, А. Д. Крісілов // Вісн. НАН України. - 2017. - № 10. - С. 42-52. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено математичну модель для оцінки впливу води поверхневих водойм як фактора ризику для здоров'я населення Українського Придунав'я, яке стикається з різними видами екологічнихта санітарно-епідеміологічних негараздів. На прикладі однієї з поверхневих водойм регіону (оз. Катлабух) побудовано узагальнену агреговану оцінку якості води, яку використовують для питних і господарсько-побутових потреб. Розроблено векторну модель впливу якості води озера у двох варіантах: безпосередньо та в два етапи, тобто каскадний варіант. Розглянуто порівнянність обох варіантів та можливість проведення розрахунків оцінки впливу за обома варіантами, залежно від складності задачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського