Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (86)Автореферати дисертацій (133)Книжкові видання та компакт-диски (746)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ГІМН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2031
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Подкупко Т. Л. 
А.Г.Лебединцев - історик, педагог, церковний і громадський діяч / Т. Л. Подкупко // Наук. вісн. Південноукр. держ. пед. ун-ту ім. К.Д.Ушинського. - О., 2000. - Вип. 12. - С. 91-95. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено діяльність Арсенія Гавриловича Лебединцева - церковного та суспільного діяча ХІХ ст., історика, археографа, викладача Одеської духовної семінарії та Рішельєвської гімназії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-35-028 + Т1(4Укр)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Терещук С. И. 
Адаптационные механизмы функциональных нагрузок при нефроптозе / С. И. Терещук, О. И. Михайлова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 15. - С. 45-50. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Розглянуто проблему лікування опущення нирок немедикаментозним методом - лікувальною гімнастикою, яка використовується на ранніх стадіях захворювання. Досліджено основні механізми впливу фізичних вправ - нейрогуморальну регуляцію, тонізуюче, трофічне, формування компенсацій. Відзначено позитивний ефект від проведеної ЛФК з використанням синергічно діючих механізмів.


Ключ. слова: нефроптоз, ЛФК, лечебная физкультура, реабилитационные мероприятия, функциональные механизмы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Райтер Р. І. 
Аналіз варіативності техніки спаду в процесі еволюції / Р. І. Райтер // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 16. - С. 9-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано поширені варіанти техніки спаду за матеріалами кіно- та відеозйомки за період 1952 - 1997 рр. Розглянуто питання варіативності розповсюджених форм спаду залежно від кваліфікації гімнаста та складності вправ.


Ключ. слова: спад, стадія, згинально-розгинальні рухи, варіативність.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.04

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Луганського державного педагогічного університету ім. Т.Шевченка. Педагогічні науки. N 1 / ред.: С. Я. Харченко. - Луганськ, 2001. - 220 с. - укp. - рус.

Розглянуто особливості підготовки соціальних працівників у європейських країнах. Визначено критерії оцінки рівня вихованості учнів. Охарактеризовано особливості педолого-педагогічної роботи в школах України у 1920-х рр. Досліджено проблеми формування гуманітарного світогляду студентської молоді. Наведено принципи комплектування та висвітлено склад учнівських колективів в УСРР у 1920-ті роки. Запропоновано методи активізації навчально-пізнавальної діяльності у процесі формування комунікативних умінь у студентів вищих гуманітарних навчальних закладів на заняттях з іноземної мови. Викладено результати впровадження рейтингової системи оцінювання методичної підготовки студентів з гімнастики за модульною технологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гімназія на зламі століть : Практ.-зорієнт. посіб. / ред.: Д. І. Петренко; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К. : ВПЦ "Літопис-ХХ", 1999. - 430 c. - укp.

Показано роль гімназії у становленні духовності особистості, її рольової компетентності і адаптивності. Звертається увага на естетичне виховання в українській гімназії як скарбниці духовності, на проблеми психологічного забезпечення навчально-виховного процесу, впровадження у живу тканину практики ідей педагогіки життєтворчості. Запропоновано шляхи реконструкції моделі професійно-особистісної компетентності, виховання національної самосвідомості засобами етнопедагогіки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6 + Ч30 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гімназія на порозі ХХІ століття : Наук.-метод. посіб. / ред.: В. І. Сафіулін; упоряд.: В. Ф. Паламарчук; Укр. гімназія "Троєщина". - К. : Знання, 1999. - 207 c. - укp.

Розглянуто місце гімназій у системі освіти України, їх джерела, цілі, концепції та програми. Показано відмінність навчання й розвитку учнів у гімназіях, визначено інноваційний потенціал даних учбових закладів нового типу. Висвітлено особливості планування навчального матеріалу та індивідуального підходу до гімназистів на уроках різних дисциплін (фізичної культури, географії, хімії, математики, іноземної мови, історії, української мови та літератури тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.5 + Ч426-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лящук Р. П. 
Гімнастика : Навч.посібн. Ч. 1 / Р. П. Лящук, А. В. Огнистий; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2000. - 164 c. - Библиогр.: 33 назв. - укp.

Досліджено історію розвитку гімнастики в античний період, епоху середньовіччя, а також у XVIII ст. та в першій половині XIX ст. Значну увагу приділено страхуванню та наданню фізичної допомоги під час навчання гімнастичних вправ і основам гімнастичної термінології. Висвітлено особливості методики занять гімнастикою дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Діячі науки і мистецтва рідного краю у розвитку української національної культури : Зб. матеріалів і тез наук. конф. 29-30 верес. 1998 р. / ред.: Г. С. Дем'янчук; Рівнен. держ. ін-т культури. - Рівне, 1998. - 237 c. - укp.

Висвітлюються питання національної культури й освіти в Галичині в 20-30 рр. XX ст. Описано вклад волиняків - жителів Канади - у розвиток науки і мистецтва Рівненщини. Розповідається про видатних громадських та культурних діячів М.Смотрицького, І.Вишенського, І.Огієнка, Ю.Тиховського, М.Черкавського, С.Вишнівського, О.Кисілевську, М.Шугаєвського, І.Свєшнікова та інших. Приводяться деякі народознавчі та українознавчі проблеми 40-60-х рр. XIX ст. у діяльності рівненської гімназії, обговорюється диференціація та індивідуалізація освіти в сучасних умовах. Простежується історія становлення музичного професіоналізму в Західній Україні у першій половині XX ст., описуються народні календарні свята в Києві тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11я431(4УКР) + Ч21я431(4УКР) + Щ03(4УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Здоров'я школярів на межі тисячоліть : Матеріали наук.-практ. конф. Укр. НДІ охорони здоров'я дітей та підлітків (Харків, 17 - 19 трав., 2000 р.). Ч. 1 / ред.: М. М. Коренєв; Укр. НДІ охорони здоров'я дітей та підлітків. - Х., 2000. - 221 c. - укp.

Висвітлено стан здоров'я школярів та фактори, що його формують. Описано деякі особливості стану здоров'я школярів, які мешкають на радіаційно забруднених територіях. Розглянуто питання організації моніторингу здоров'я дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської аварії, на етапі їх адаптації до школи. Проаналізовано вплив несприятливих факторів навколишнього середовища на фізичний розвиток дошкільнят. Викладено фізіолого-гігієнічні основи шкільного навчання шестирічних дітей за умов переходу до 12-річного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Виявлено зміни психофізіологічних функцій та розумової працездатності під впливом учбового навантаження у гімназистів 12 років з різним станом здоров'я. Досліджено проблеми гігієнічного забезпечення притулків для неповнолітніх. Визначено ступінь психофізіологічної адаптації як критерій оцінки нервово-психічного здоров'я молодших школярів. Зроблено гігієнічну оцінку режимних елементів навчального процесу учнів шкіл різного типу. Відображено регіональні проблеми в навчальних технологіях формування здоров'я дітей та підлітків. Наведено сучасні підходи до оцінки стану здоров'я дітей, підлітків і молоді. Вивчено вплив соціального середовища на психосоматичний стан школярів за сучасних умов. Охарактеризовано особливості розвитку хронічних захворювань серед дітей шкільного віку та підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94я431(4УКР)

Шифр НБУВ: В344293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Затока В. В. 
Златопільська гімназія. Сторінки історії / В. В. Затока; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград : РВГ ІЦ КДПУ ім. В.Винниченка, 1998. - 130 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку освіти на Новомиргородщині XIX ст. Проаналізовано стан навчально-виховної роботи у Златопільській гімназії, що з Повітового Дворянського училища перетворилася на повну чоловічу класичну гімназію, традиції якої творчо використовуються і сьогодні у Новомиргородському ліцеї. Наведено відомості про історичні постаті, які працювали у гімназії протягом різного періоду: О.Тулуб, Г.Грушевського, О.Андрієвського, О.Русова, М.Зерова, а також про її випускників: О.Назаревського, Б.Лятошинського, В.Винниченка, П.Филиповича, В.Вікторова та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР4)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пенішкевич О. І. 
Зміст і методичне забезпечення шкільної освіти на Буковині (ХVІІІ - початок ХХ століття) : Навч. посіб. / О. І. Пенішкевич; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2001. - 220 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку українського шкільництва в Буковині з XVIII до початку ХХ ст. Розглянуто змістове та методичне забезпечення навчально-виховного процесу у різних типах тогочасних шкіл у Буковині. Розкрито передумови, які сприяли розбудові освіти у регіоні. З використанням даних археологічних розкопок, архівних документів та першоджерел відображено культурно-освітні зв'язки Буковини з різними регіонами Галичини, Великої України, Росії та Європи. Визначено етапи розвитку українського шкільництва в Буковині. На підставі узагальнення україномовних, румунських, німецьких праць та архівних матеріалів проаналізовано процес розвитку різних типів шкіл та їх методичне забезпечення. Наведено зразки навчальних планів народних і реальних шкіл, гімназій, ліцеїв, а також характеристику особливостей змісту освіти у даних закладах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Курляк І. Є. 
Класична освіта на Західноукраїнських землях (ХІХ - перша половина ХХ століття): Іст.-пед. аспект / І. Є. Курляк; ред.: Н. Г. Ничкало; АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти. - Т. : Підруч. і посіб., 2000. - 328 c. - Бібліогр.: 458 назв. - укp.

Висвітлено суспільно-політичні та культурно-освітні передумови становлення рідномовних закладів класичної освіти (гімназій, ліцеїв, університетів) на західноукраїнських землях у ХІХ - першій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено аналізу організаційної структури та змісту освіти класичних шкіл різного рівня, що діяли у Галичині, на Буковині, Закарпатті та Волині за складних умов перебування під владою чужоземних поневолювачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сотник Ж. Г. 
Комплексное развитие физических качеств при выполнении упражнений из ритмической гимнастики / Ж. Г. Сотник, Л. А. Заричанская // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2001. - № 3. - С. 38-41. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Встановлено, що застосування вправ ритмічної гімнастики покращує функціональні показники і показники фізичної підготовленості дітей віком 10 - 14 років.


Ключ. слова: ритмическая гимнастика, оздоровительная направленность
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ситар І. Д. 
Лекційно-практична система навчання математики в школі : Навч.-метод. посіб. для вчителів та керівників загальноосвіт. шк., ліцеїв, гімназій, проф.-техн. училищ, серед. спец. навч. закл. / І. Д. Ситар; Закарпат. ін-т методики навчання і виховання, підвищення кваліфікації пед. кадрів. - Ужгород : Закарпаття, 1998. - 113 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розкрито сутність і структуру лекційно-практичної системи, послідовність її запровадження в школі. Узагальнено багаторічний досвід викладання математики лекційно-практичним методом. Подано методичні рекомендації щодо проведення окремих типів уроків: лекцій, семінарів, заліків, інтегрованих уроків, уроків-консультацій і корекції знань. У додатках - методичні рекомендації щодо викладання окремих розділів математики великими блоками з використанням методу укрупнення дидактичних одиниць, тематика та орієнтований зміст залікових уроків з математики у початковій школі, зразки завдань для перевірки знань учнів з даного предмету.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р(4Укр)21-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Караман С. О. 
Методика навчання української мови в гімназії : Навч. посіб. / С. О. Караман. - К. : Ленвіт, 2000. - 272 c. - Бібліогр.: с. 270-272. - укp.

Розглянуто актуальні питання вдосконалення змісту гімназійного курсу мови в його синхронічному та діахронічному аспектах відповідно до сучасного рівня лінгвістичної науки, історичні умови зародження та розвитку мовної освіти в гімназії. Визначено сучасні підходи щодо навчання мови, особливості засвоєння лінгвістичної теорії здібними учнями та формування у них комунікативних умінь і навичок, запропоновано ефективні форми позакласної роботи. Особливу увагу приділено опрацюванню системних відношень між мовними одиницями, розкриттю міжрівневих зв'язків мовної матерії, мови як системи систем і вдосконаленню зв'язного мовлення учнів. Вперше в українській лінгводидактиці обгрунтовано теоретичні основи навчання української мови в гімназії, описано особливості уроку рідної мови, розроблено технологію навчання, визначено основні етапи безперервної мовної освіти учнів, а також запропоновано підходи до професійної підготовки майбутніх учителів-словесників гімназії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.0

Шифр НБУВ: ВА598249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Загайкевич М. П. 
Михайло Вербицький: Сторінки життя і творчості / М. П. Загайкевич; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л. : Місіонер, 1998. - 145 c. - (Історія укр. музики: Дослідж.; Вип.4). - Бібліогр.: с. 140-141. - укp.

Монографію присвячено автору національного гімну, композитору М.Вербицькому (1815-1870) - одному з піонерів музичної творчості в Галичині ХІХ ст. Висвітлено його життєвий шлях та творчу діяльність, особливу увагу приділено творчості композитора, спрямованої на написання церковних творів, музики до театральних вистав, хорів, солоспівів, інструментальних і симфонічних жанрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР331)5-81 Вербицький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тимошенко О. В. 
Моделювання та контроль навчального процесу на заняттях з фізичного виховання молоді вищих навчальних закладів / О. В. Тимошенко, Л. М. Щербак // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 15. - С. 16-20. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Доведено, що використання інтенсивних і довготривалих фізичних навантажень на заняттях з легкої атлетики, плавання, ритмічної гімнастики зі студентами фізіологічно недоцільне. Для оздоровлення рекомендовано застосовувати біг, плавання з задоволенням, за умов оптимального енергозабезпечення потреби організму в кисні.


Ключ. слова: навчальний процес, студенти, плавання, фізичне виховання
Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч511.153.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Молодь третього тисячоліття: гуманітарні проблеми та шляхи їх розв'язання : Зб. наук. ст.: В 3 т. Т. 2, ч. 2. Культура. Мистецтво. Валеологія. Фізичне виховання. Спорт / ред.: В. М. Соколов; уклад.: А. Г. Баканурський, Р. Т. Раєвський; Одес. держ. політехн. ун-т. - О., 2000. - С. 345-532 c. - укp.

Досліджено роль валеології у духовному оздоровленні нації, вплив особливостей організму на результат прояву загальної фізичної працездатності. Розглянуто структурні компоненти здорового способу життя старшокласників та показники білкового обміну в динаміці екстремального фізичного навантаження. Детально проаналізовано особливості адаптації серцево-судинної системи гімнастів до окремих видів гімнастичного багатоборства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Молодь третього тисячоліття: гуманітарні проблеми та шляхи їх розв'язання : Зб. наук. ст.: В 3 т. Т. 2, ч. 1. Культура. Мистецтво. Валеологія. Фізичне виховання. Спорт / ред.: В. М. Соколов; уклад.: А. Г. Баканурський, Р. Т. Раєвський; Одес. держ. політехн. ун-т. - О., 2000. - 100 c. - укp.

Вивчено історико-культурний аспект формування ментальності та особливості функціональної еволюції танцю у молодіжній культурі. Наведено результати впровадження теоретичних знань з фізичної культури у процесі фізичного виховання учнів основної школи, а також взаємозв'язок фізичної підготовленості та сенсомоторної функції центральної нервової системи. Детально розглянуто особливості адаптації серцево-судинної системи гімнастів до окремих видів гімнастичного багатоборства, а також вплив фізичних вправ різної спрямованості на тілобудову жінок молодого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вацеба О.  
Нариси з історії спортивного руху в Західній Україні / О. Вацеба. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1997. - 231 c. - Бібліогр.: с. 157-171. - укp.

Наведено джерелознавчий та історіографічний аспекти проблеми дослідження спортивно-гімнастичного руху в Західній Україні (кінець ХІХ - 30-ті роки ХХ ст.), розглянуто особливості розвитку спортивного руху в Галичині, Закарпатті та Буковині. Висвітлюються причини та передумови виникнення сокільського руху на західноукраїнських землях, а також його місце в національно-культурному житті Західної України. Значну увагу приділено дослідженню спортивно-гімнастичних аспектів діяльності товариств "Пласт", "Січ", "Луг" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР3)5 + Ч513(4УКР3)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588744 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського