Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (40)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>K=СІВОЗМІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 205
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кизяков Ю. Е. 
Екологічні і економічні аспекти проблеми рисосіяння в Криму / Ю. Е. Кизяков, А. В. Кольцов, А. А. Тітков // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 64-71. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито найважливіші аспекти проблеми рисівництва, акцентовано увагу на небезпечних екологічних та економічних наслідках кризи в цій галузі сільського господарства. На підставі багаторічних досліджень запропоновано й обгрунтовано програму невідкладних робіт щодо управління родючістю грунтів у рисово-люцернових сівозмінах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-4,9 + У9(4УКР-6КРЫ)325.151.57

Рубрики:
 Рис 

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крайняк К. К. 
Комплексний менеджмент кормових ресурсів : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. / К. К. Крайняк; Терноп. акад. нар. госп-ва. - Т. : Екон. думка, 1999. - 314 c. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Висвітлено комплекс організаційно-економічних заходів, що забезпечують у певних природно-економічних регіонах України найбільший обсяг виробництва кормів - екологічно чистих, високої якості, з найменшими затратами праці та коштів на одиницю корму. Розглянуто напрямки інтенсифікації кормовиробництва на основі аналізу біоенергетичної ефективності культур у кормових сівозмінах та шляхи вирішення проблеми рослинного білка в Україні. Висвітлено технологію вирощування та використання озимих зернових як у чистих посівах, так і в суміші з бобовими та хрестоцвітними, а також ярих зернових, зернобобових культур та їх багатокомпонентних сумішок. Запропоновано технології вирощування, використання чистих посівів та сумішок багаторічних бобових і злакових трав, технології вирощування однорічних трав та кормових коренеплодів. Описано прогресивні технології заготівлі кормів, хімічне консервування та силосування вологого фуражного зерна. Розкрито невикористані резерви збільшення виробництва кормів за умов поверхневого та докорінного поліпшення природних кормових угідь, створення та раціонального використання багаторічних культурних пасовищ із застосуванням передового зарубіжного досвіду. Висвітлено основи планування, облік і агроенергетичні методи оцінки кормовиробництва, сучасні тенденції в насінництві кормових культур у країнах ЄЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.157 я73 + П22-4(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вергунова І. М. 
Математична модель оптимізації вирощування зернових культур у польових сівозмінах Лісостепу України / І. М. Вергунова, Н. П. Коваленко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 70-71. - укp.

Проаналізовано значення побудови за ринкових умов моделей оптимізації системи сівозмін на основі відповідних блоків, які базуються на наслідках наукових досліджень різних грунтово-кліматичних зон України. Висвітлено питання щодо постановки завдання та введення позначень для побудови моделі еколого-економічної оцінки насичення сівозмін зерновими культурами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-41(4УКР) + У9(4Укр)325.151-511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наукові основи виробництва цукрових буряків та інших культур бурякової сівозміни в сучасних економічних та екологічних умовах : Зб. наук. пр. Кн. 2 / ред.: М. В. Роїк; УААН. Ін-т цукр. буряків. - К., 1998. - 163 c. - укp.

Розглянуто стан і перспективи токсикації сходів цукрових буряків системними інсектицидами, динаміку чисельності нематод цукрових буряків у період вегетації, перспективні способи внесення пестицидів. Проаналізовано вплив досходових боронувань на забур'яненість посівів цукрових буряків, родючість грунту та продуктивність цукрових буряків у сівозмінах залежно від фону удобрення в зоні нестійкого зволоження, питання технічного забезпечення процесів вирощування та збирання цукрових буряків, використання комбінованих агрегатів для передпосівного обробітку грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Браженко І. П. 
Система удобрення і балансу гумусу у сівозмінах з короткою ротацією / І. П. Браженко, В. В. Гангур, О. П. Райко, К. П. Удовенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 4. - С. 32-35. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розрахунок балансу гумусу, проведений на підставі п'ятирічних (1994-1998 рр.) результатів стаціонарного досліду, показав, що у варіанті без добрив та з внесенням лише мінеральних, дефіцит складав відповідно 0,46 та 0,36 т/га. У разі застосування для удобрення побічної продукції культур сівозміни гуміфікація перевищувала процес мінералізації на 0,7 т/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П211-434,025

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Заяц О. М. 
Сівозміни: теоретичні основи, проектування та освоєння : Учб. посіб. / О. М. Заяц; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1999. - 90 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Висвітлюються поняття про сівозміну, її наукові основи, роль у підвищенні урожайності сільськогосподарських культур. Розкриваються основні критерії складання схем чергування культур у сівозмінах і наводяться зразкові схеми сівозмін для різних природних зон України. Уточнюється класифікація сівозмін, викладається методика їх проектування, агротехнічна й економічна оцінка та освоєння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панасюк О. Я. 
Фактори підвищення продуктивності сої у короткоротаційних сівозмінах Лісостепу України / О. Я. Панасюк, Л. Ф. Броннікова // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 49-52. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу систем удобрення та захисту рослин на продуктивність сої у соєво-кукурудзяних сівозмінах із різним ступенем насичення їх кукурудзою та соєю. Встановлено, що взаємодія добрив, захисту рослин і співвідношення посівів сої та кукурудзи сприяла збільшенню урожайності насіння сої з 20,5 до 31,4 ц/га, або на 53 % у порівнянні з контролем. За умов вирощування сої у 4-пільній соєво-кукурудзяній сівозміні рівень урожайності насіння збільшився майже в 1,4 рази порівняно з беззмінним її вирощуванням і внесенням однакової кількості добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4Укр),025

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Голоха В. В. 
Ефективність продуктів біологічної переробки рідкого гною в післядії першого року / В. В. Голоха, К. М. Вишнякова // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 70-74. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.216я54

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Пишнюк Л. П. 
Продуктивність цукрових буряків у сівозмінах Західного Лісостепу України / Л. П. Пишнюк, Г. Б. Кушицька // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 38-42. - укp.

Багаторічними дослідженнями встановлено, що кращим попередником цукрових буряків є озима пшениця, висіяна після багаторічних трав, гороху на зерно, вико-вівсяної сумішки та кукурудзи на силос. Оптимальне насичення сівозміни цукровими буряками становить 20 %; на досить рівних ділянках (схил до 3 °) допустимим є насичення сівозміни цукровими буряками до 30 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-41(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Аграрний вісник Причорномор'я / ред.: В. П. Герасименко; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2004. - 262 с. - (Біол. та с.-г. науки; Вип. 26, ч. 1). - укp.

Розглянуто питання інтегрованого контролювання бур'янів у короткоротаційних сівозмінах. Проаналізовано вплив елементів технології вирощування на продуктивність озимої пшениці у Лісостепу України, систем обробітку на біологічну активність сірого опідзоленого грунту, мікробіологічних препаратів на урожай гороху та протеолітичну активність грунту. Висвітлено особливості формування продуктивності сіяного агроценозу за умов біологізації землеробства. Наведено кінетичні критерії грунтового гідроморфізму та їх визначення. Описано деградаційні грунтові процеси на сільськогосподарських землях.

Рассмотрены вопросы интегрированного контролирования сорняков в краткоротационных севооборотах. Проанализированы влияние элементов технологии выращивания на продуктивность озимой пшеницы в Лесостепи Украины, систем обработки на биологическую активность серой оподзоленной почвы, микробиологических препаратов на урожай гороха и протеолитическую активность почвы. Освещены особенности формирования продуктивности сеянного агроценоза в условиях биологизации земледелия. Приведены кинетические критерии почвенного гидроморфизма и их определения. Описаны деградационные почвенные процессы на сельскохозяйственных землях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я54(4Укр) + П.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зінченко О. І. 
Кормовиробництво : Підруч. / О. І. Зінченко. - К. : Вища освіта, 2005. - 447 c. - Бібліогр.: с. 439-441. - укp.

Проаналізовано біологічні та екологічні особливості кормових культур. Розглянуто питання створення і раціонального використання пасовищ і сіножатей, описано сучасні технології виробництва, заготівлі, зберігання і оцінки кормів. Висвітлено основи польового травосіяння, вирощування польових культур у кормових сівозмінах, принципи конвеєрного виробництва кормів, програмування врожайності кормових культур.

Проанализированы биологические и экологические особенности кормовых культур. Рассмотрены вопросы создания и рационального использования пастбищ и сенокоса, описаны современные технологии производства, заготовки, хранения и оценки кормов. Освещены основы полевого травосева, выращивания полевых культур в кормовых севооборотах, принципы конвейерного производства кормов, программирования урожайности кормовых культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П22я73-1

Шифр НБУВ: ВА661108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сівозміни у землеробстві України / ред.: В. Ф. Сайко, П. І. Бойко; УААН. Ін-т земл-ва. - К. : Аграр. наука, 2002. - 146 c. - укp.

Наведено рекомендації щодо впровадження сівозмін у землеробство, зокрема, у районах Карпат, Закарпаття, низин Криму, а також на поливних і осушених землях. Особливу увагу приділено сівозмінам з овочевими культурами та грунтозахисним сівозмінам, оптимізації структури посівних площ і системі сівозмін. Охарактеризовано біологічні та економічні основи сівозмін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лісовал А. П. 
Система застосування добрив : Підруч. для студ. і викладачів агроном. спец. вищ. навч. закл. ІІІ - ІV рівнів акредитації та як навч. посіб. для вищ. аграр. навч. закл. І - ІІ рівнів акредитеції / А. П. Лісовал, В. М. Макаренко, С. М. Кравченко. - К. : Вища школа, 2002. - 317 c. - Бібліогр.: с. 314. - укp.

Висвітлено засади колообігу та балансу головних елементів живлення та гумусу в землеробстві. Наведено прийоми внесення та умови ефективного використання добрив і засобів хімічної меліорації грунтів. Описано методи встановлення норм добрив. Проаналізовано особливості живлення та удобрення основних культур у сівозмінах і за умов зрошення, а також агрохімічного обслуговування прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Освещены основы кругообмена и баланса главных элементов питания в земледелии. Приведены приемы внесения и условия эффективного использования удобрений и средств химической мелиорации почв. Описаны методы установления норм удобрений. Проанализированы особенности питания и удобрения основных культур при севообороте и орошении, а также агротехнического обслуживания прогрессивных технологий выращивания сельскохозяйственных культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА634645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Біологічні науки і проблеми рослинництва / ред.: П. Г. Копитко. - Умань (Черкас. обл.), 2003. - 1019 с. c. - (Зб. наук. пр. Уман. держ. аграр. ун-ту; Спец. вип.). - укp.

Висвітлено агробіологічні основи формування урожаю сільськогосподарських культур. Розглянуто питання фізіології рослин та ботаніки, мікробіології, селекції, генетики та насінництва. Проаналізовано реакцію антиоксидантних ферментних систем рослин гороху на застосування гербіцидів та біостимуляторів росту, вплив передпосівної обробки насіння біостимуляторами росту на окремі фізіологічні процеси та урожайність сої, гербіцидів на фертильність пилку озимої пшениці. Розкрито біохімічні аспекти формування ліпідного комплексу за умов засушливого клімату, вміст цукру та пігментів фотосинтезу у рослинах кукурудзи, хлорофілу в листі різних сортів яблуні залежно від системи утримання грунту, фізіолого-біохімічні засади підвищення продуктивності посівів гороху. Описано фізіологічні процеси у рослинах озимої пшениці залежно від її вирощування, ураження вірусними хворобами та застосування біологічно активних речовин і пестицидів, біологічні процеси у разі застосування біостимуляторів росту і дікопуру, мікробіологічні процеси у типовому чорноземі залежно від інтенсивності його основного обробітку в плодозмінній сівозміні Центрального Лісостепу України. Висвітлено проблеми селекції та насінництва скороспілих гібридів кукурудзи у Лісостепу та Поліссі. Описано технології вирощування сільськогосподарських культур, зокрема, польових, плодових та овочевих. Наведено агрофізичні характеристики орного шару грунту в сівозмінах з короткою ротацією за різного насичення зернофуражними культурами. Проаналізовано особливості міграції цезію-137 у кореневій системі яблуні. Розкрито вплив мінеральних добрив на урожайність кавуна за різних схем вирощування.

Освещены агробиологические основы формирования урожая сельскохозяйственных культур. Рассмотрены вопросы физиологии растений и ботаники, микробиологии, селекции, генетики и семеноводства. Проанализированы реакция антиоксидантных ферментных систем растений гороха на применение гербицидов и биостимуляторов роста, влияние предпосевной обработки семян биостимуляторов роста на отдельные физиологические процессы и урожайность сои, гербицидов на фертильность пыльцы озимой пшеницы. Изложены биохимические аспекты формирования липидного комплекса в условиях засушливого климата, раскрыты содержание сахара и пигментов фотосинтеза в растениях кукурузы, хлорофилла в листьях разных сортов яблони в зависимости от системы содержания почвы, физиолого-биохимические основы повышения продуктивности посевов гороха. Описаны физиологические процессы в растениях озимой пшеницы в зависимости от ее выращивания, поражения вирусными болезнями и применения биологическиактивных веществ и пестицидов, биологические процессы в случае применения биостимуляторов роста и дикопура, микробиологические процессы в типовом черноземе в зависимости от интенсивности его основной обработки в плодосменном севообороте Центральной Лесостепи Украины. Освещены проблемы селекции и семеноводства скороспелых гибридов кукурузы в Лесостепи и Полесье. Описаны технологии выращивания сельскохозяйственных культур, в частности, полевых, плодовых и овощных. Приведены агрофизические характеристики пахотного слоя почвы в севооборотах с краткой ротацией при разном насыщении зернофуражными культурами. Проанализированы особенности миграции цезия-137 в корневой системе яблони. Изучено влияние

минеральных удобрений на урожайность кавуна при различных схемах выращивания.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2 я431 + П0 я431 + Е5 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61381/Спец.вип. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Корми і кормовиробництво : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 50 / ред.: В. Ф. Петриченко; УААН. Ін-т кормів. - Вінниця : Тезис, 2003. - 184 с. - укp.

Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку кормовиробництва в Україні. Наведено результати досліджень з питань селекції, насінництва і технології вирощування кормових культур, луківництва, оцінки якості кормів, комбікормів та кормових домішок. Висвітлено шляхи підвищення продуктивності сої за умов центрального Лісостепу України, формування симбіотичної продуктивності сої залежно від рівнів забезпеченості елементами мінерального живлення та сеникації, продуктивність кукурудзи, сої та пшениці у короткоротаційних сівозмінах. Описано особливості обміну біогенних мікроелементів у організмі свиней за згодовування змішаних зернових раціонів. Розкрито вплив різного рівня лінолевої кислоти на перетравність поживних речовин та репродуктивні якості свиноматок, кормової домішки "Ліпрокалнату" на показники вуглеводно-жирового та білково-мінерального обміну.

Проанализированы современное состояние и перспективы развития кормопроизводства в Украине. Приведены результаты исследований по вопросам селекции, семеноводства и технологии выращивания кормовых культур, луководства, оценки качества кормов, комбикормов и кормовых примесей. Освещены пути повышения продуктивности сои в условиях центральной Лесостепи Украины, формирование симбиотической продукции сои в зависимости от уровней обеспеченности элементами минерального питания и сеникации, продуктивность кукурузы, сои и пшеницы в краткоротационных севооборотах. Описаны особенности обмена биогенных микроэлементов в организме свиней при скармливании смешанных зерновых рационов. Изучены влияние разного уровня линолевой кислоты на переваримость питательных веществ и репродуктивные качества свиноматок, кормовой добавки "Липрокалната" на показатели углеводно-жирового и белково-минерального обмена.


Індекс рубрикатора НБУВ: П22я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж63891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Методичні аспекти розрахунків потреби в органічних добривах / уклад.: В. О. Пабат, Д. Т. Віннічук, Г. М. Мартинюк. - К. : Наук. думка, 2004. - 15 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Узагальнено опубліковані матеріали щодо методології та принципів розрахункових методів балансу органічної речовини (гумусу) в дерново-опідзолених грунтах Нечорноземної зони в польових сівозмінах.

Обобщены опубликованные материалы относительно методологии и принципов расчетных методов баланса органических веществ (гумуса) в дерново-подзолистых почвах Нечерноземной зоны в полевых севооборотах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-23 + П040.171

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р102241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Юрчак Л. Д. 
Алелопатія в агробіогеоценозах ароматичних рослин : Моногр. / Л. Д. Юрчак. - К. : Фітосоціоцентр, 2005. - 411 c. - Бібліогр.: 498 назв - укp.

Викладено теоретичні питання та практичні розробки в галузі алелопатичної взаємодії та післядії ароматичних рослин в агроекосистемах, під час їх вирощування за умов сівозміни, монокультури та сумісних культур. Розглянуто алелопатичні особливості провідних ефіроносів впродовж онтогенезу та вплив екологічних умов на їх проявлення. Розкрито роль фізіологічно активних речовин ароматичних рослин та супутнього мікробного ценозу у формуванні явища грунтовтоми між шавлією мускатною, лавандою вузьколистою, м'ятою перцевою та іншими культурами. Доведено комплексний характер алелопатичної взаємодії та післядії цих речовин в системі функціонування агрофітоценозів. Обгрунтовано необхідність чергування ароматичних рослин в сівозмінах. Розроблено оновлену технологію вирощування шавлії мускатної.

Изложены теоретические вопросы и практические разработки в отрасли алелопатического взаимодействия и последействия ароматических культур в агроэкосистемах, во время их выращивания в условиях севооборота, монокультуры и совместных культур. Рассмотрены алелопатические особенности ведущих эфироносов в течение онтогенеза и влияние экологических условий на их проявления. Раскрыта роль физиологически активных веществ ароматических растений и сопутствующего микробного ценоза в формировании явления истощения грунта между шалфеем мускатным, лавандой узколистой, мятой перечной и другими культурами. Доказан комплексный характер алелопатического взаимодействия и последействия этих веществ в системе функционирования агрофитоценозов. Обоснованы необходимости чередования ароматических растений в севооборотах. Разработана обновленная технология выращивания шалфея мускатного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.313 + П214.2-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Алелопатія та сучасна біологія : Матеріали міжнар. наук. конф., 17 - 19 жовт. 2006 р., м. Київ / ред.: Н. В. Заіменко; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. - К. : Фітосоціоцентр, 2006. - 332 c. - англ.

Розглянуто проблеми хімічної взаємодії рослин і організмів. Висвітлено втілення ідей академіка Гродзинського А.М. у розвиток теорії та практики інтродукції рослин. Наведено дані щодо алелопатичної активності й екологічного стану грунту та посівів у сівозмінах, хімічної взаємодії рослин континентальних водойм, формування продуктивності агрофітоценозу біологічного землеробства західного лісостепу України. Висвітлено фізіолого-біохімічні аспекти формування захисної відповіді ефіроолійних рослин на дію несприятливих екологічних факторів, а також протекторну роль екзогенних фітогормонів щодо токсичної дії важких металів на рослини.

Рассмотрены проблемы химического взаимодействия растений и организмов. Освещено воплощение идей академика Гродзинського А.М. в развитие теории и практики интродукции растений. Приведены данные об аллелопатической активности и экономическом состоянии почвы и посевов в севооборотах, химическом взаимодействии растений континентальных водоемов, формировании продуктивности агрофитоценоза биологического земледелия западной лесостепи Украины. Освещены физиолого-биохимические аспекты формирования защитного ответа эфиромасличных растений на действие неблагоприятных экологических факторов, а также протекторная роль экзогенных фитогормонов при токсическом действии тяжелых металлов на растения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.313я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА679022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бюлетень Інституту зернового господарства Української академії аграрних наук. N 28 - 29 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2006. - 176 с. - укp.

Проаналізовано економічну ефективність різних систем добрив у технології вирощування кукурудзи на зерно в сівозмінах зони Степу України. Розглянуто питання підвищення продуктивності кукурудзи на основі контролю засміченості посівів, удосконалення системи заходів контролювання росту бур'янів у зрошуваних посівах сої. Описано способи передпосівної обробки насіння гібриду кукурудзи "Дніпровський 337 МВ", фізико-механічні властивості зерна гібридів кукурудзи з різною консистенцією ендосперму. Наведено результати дослідження генетичної спорідненості ранньостиглих ліній цукрової кукурудзи. Розкрито селекційно-технологічні аспекти підвищення стійкості виробництва зерна кукурудзи в південному Степу, особливості формування урожаю насіння кукурудзи під час несинхронного цвітіння на ділянках гібридизації. Вивчено вплив пошкоджень рослин соняшнику на урожайність. Визначено продуктивність однорічних ранніх ярих агроценозів у системі зеленого конвеєра, пластичність інтенсивних сортів озимої пшениці в південному Степу, агрометеорологічні умови її вирощування в північно-східній частині Степу, ефективність захисту посівів ярої пшениці від бур'янів. Висвітлено перспективи вирощування озимого тритикале в північному Степу і західному Поліссі. Проведено економічну оцінку вирощування зернобобових культур залежно від норм висіву та застосування добрив і біопрепаратів.

Проанализирована экономическая эффективность разных систем удобрений в технологии выращивания кукурузы на зерно в севооборотах зоны Степи Украины. Рассмотрены вопросы повышения продуктивности кукурузы на основе контроля засорённости посевов, усовершенствования системы мероприятий контролирования роста сорняков в орошаемых посевах сои. Описаны способы предпосевной обработки семян гибрида кукурузы "Днепровский 337 МВ", физико-механические свойства зерна гибридов кукурузы с разной консистенцией эндосперма. Приведены результаты исследования генетической родственности раннеспелых линий сахарной кукурузы. Раскрыты селекционно-технологические аспекты повышения устойчивости производства зерна кукурузы в южной Степи, особенности формирования урожая семян кукурузы в период несинхронного цветения на участках гибридизации. Изучено влияние повреждений растений подсолнечника на урожайность. Определены продуктивность однолетних ранних яровых агроценозов в системе зелёного конвейера, пластичность интенсивных сортов озимой пшеницы в южной Степи, агрометеорологические условия её выращивания в юго-восточной части Степи, эффективность защиты посевов яровой пшеницы от сорняков. Освещены перспективы выращивания озимого тритикале в северной Степи и западном Полесье. Проведена экономическая оценка выращивания зернобобовых культур в зависимости от норм высеивания и применения удобрений и биопрепаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2я54(4УКР)1

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бюлетень Інституту зернового господарства. N 26 - 27 / ред.: Є. М. Лебідь; УААН. - Д., 2005. - 231 с. - укp.

Проаналізовано напрямки удосконалення систем землеробства. Розглянуто питання природоохоронної модернізації базових елементів землеробства як фактор оптимізації агроекоценозів, обробітку грунту в сівозмінах степового землеробства. Вивчено вплив строків сівби та густоти стояння рослин на фотосинтетичну діяльність гібридів соняшнику, інкрустації насіння і строків сівби на формування продуктивності гібридів кукурудзи різних груп стиглості. Викладено результати і напрямки селекції гібридів харчової кукурудзи. Описано фізико-хімічні властивості звичайного чорнозему залежно від системи удобрення та меліоранта під час зрошення в північному степу України.

Проанализированы направления усовершенствования систем земледелия. Рассмотрены вопросы природоохранной модернизации базовых элементов земледелия как фактор оптимизации агроэконоценозов, обработки почвы в севооборотах степного земледелия. Изучены влияния сроков посева и плотности стояния растений на фотосинтетическую деятельность гибридов подсолнечника, инкрустации семян и сроков посева на формирование продуктивности гибридов кукурузы разных групп спелости. Изложены результаты и направления селекции гибридов пищевой кукурузы. Освещены физико-химические свойства обычного чернозема в зависимости от системы удобрения и мелиоранта при орошении в северной степи Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського