Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВПЕВНЕНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 136
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Макушинська Г. П. 
Морально-правові домінанти духовності українського народу: історична ретроспектива і сучасність / Г. П. Макушинська // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 16-18. - укp.

Відмічено, що трансформація українського суспільства відбувається на шляху переходу від моральних цінностей, багато в чому абстрактних та ідеологізованих політико-партійною ідеологією, до правових законів, диференційованих у відповідності до специфічних особливостей особи і народу в цілому. Підкреслено, що правова нормотворчість може бути швидкою і ефективною, життєдайною тоді, коли повною мірою використовує об'єктивний дух народу як історично суб'єктивний, а не такий, який лише знає, але не діє. Проголошено, що домінантні риси духовності українців - життєлюбність і життєрадісність, розвинена суб'єктивність і вольовий настрій душі дають впевненість у близьких перспективах цивілізаційно-правових зрушень в індивідуальній та суспільній свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.2 + Ю7г(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Малікова О. В. 
Про метатекстові модифікатори прагматичної сили висловлювання / О. В. Малікова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 208-215. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто метатекстові одиниці як оператори категоричності та некатегоричності висловлювання, що і модифікували його прагматичну силу. Наведено приклади функціонування даних метатекстових одиниць, які виражають оцінку висловлювання мовцем як можливого та неможливого, у вірогідності чого виражено впевненість або сумнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шевченко С. М. 
Досвід організації самостійної роботи студентів в умовах кредитно-модульного навчання / С. М. Шевченко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 2. - С. 149-152. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто окремі технологічні компоненти організації самостійної роботи студентів у процесі вивчення дисциплін математичного циклу. Запропонована організація самостійної роботи студентів, як свідчить аналіз результатів, дозволяє індивідуалізувати навчальний процес, активізувати науково-дослідницьку роботу студентів, залучити їх до участі в олімпіадах та науково-технічних конференціях, а головне, надає студентам впевненість в тому, що вони зможуть розв'язати встановлені задачі і в майбутній професійній діяльності.

Рассмотрены отдельные технологические компоненты организации самостоятельной работы студентов в процессе изучения дисциплин математического цикла. Предложенная организация самостоятельной работы студентов, как свидетельствует анализ результатов, дает возможность индивидуализировать учебный процесс, активизировать научно-исследовательскую работу студентов, привлечь их к участию в олимпиадах и научно-технических конференциях, а главное, дает студентам уверенность в том, что они смогут решить установленные задачи и в будущей профессиональной деятельности.

In paper is considered separate technological components of the organization of self-maintained work of students during study of disciplines of a mathematical cycle. The offered organization of self-maintained work of students enables to individualizeeducational process, to activate research work of students, to get them to take part in Olympiads and scientific and technical conferences. Gives students confidence of a problem solving of the future of professional work.


Ключ. слова: самостійна робота, студент, організація, мотивація, математика, посібники, індивідуальний, психологічний, властивості
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ч481.267

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бурчинский С. Г. 
Ноотропные и вазотропные средства: вместе или раздельно? (новый подход к старой проблеме) / С. Г. Бурчинский // Психіч. здоров'я. - 2004. - № 1. - С. 29-35. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

Проаналізовано проблему застосування ноотропних та/або вазотропних препаратів у лікуванні різних захворювань, що потребують такої терапії. Висловлено впевненість, що лікувальний засіб, що одночасно має і вазотропні і ноотропні властивості, буде мати зрозумілі переваги. Оксибрал у вигляді капсул зі сповільненим вивільненням діючої речовини - природного алкалоїду барвінку - вінкаміну, має сприятливий профіль ефективності та переносимості.


Ключ. слова: ноотропні препарати, вазотропні препарати, алкалоїди барвінку, вінкамін, Оксибрал
Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скрипаль І. Г. 
На шляху до створення генеалогічної (природної) класифікації організмів / І. Г. Скрипаль // Мікробіол. журн. - 2005. - 67, № 5. - С. 103-114. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Ключ. слова: систематика, класифікація, генеалогія, філогенетичний годинник, філи, царства, домени, імперії
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*992.4*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Толкунова І.  
Феномен впевненості як детермінанта діяльності / І. Толкунова // Соц. психологія. - 2006. - № 3. - С. 102-107. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Теоретично проаналізовано сучасний стан вивчення проблеми впевненості в собі. Проаналізовано підходи до визначення поняття, значення впевненості для здоров'я особистості, у процесі спілкування з іншими.


Ключ. слова: впевненість, діяльність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.22-78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Різун В.  
Правда і кривда: історія взаємин з точки зору медіаосвіти / В. Різун // Соц. психологія. - 2008. - № 2. - С. 60-70. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано категорії правди і кривди, які завжди супроводжуються такими поняттями як впевненість, переконаність, віра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.7 + Ч62р31(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мішечкіна М. Є. 
Виховання впевненості в собі у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.07 / М. Є. Мішечкіна; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему виховання в дітей віком 5 - 10-ти років упевненості в собі як базової особистісної якості сучасної людини. На підставі аналізу наукових джерел уточнено зміст поняття "впевненість у собі" як базову якість особистості старшого дошкільника та молодшого школяра, а також поняття "впевнена поведінка". Визначено компоненти, критерії та показники зазначеної якості, рівні сформованості впевненої поведінки даних дітей. Обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови та методи оптимізації процесу виховання у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку впевненості в собі. Статистично підтверджено ефективність впровадженої особистісно орієнтованої системи виховання впевненості в собі у дітей зазначених вікових груп. На підставі результатів формувального експерименту показано позитивний вплив застосованих методів і прийомів у процесі виховання впевненості у собі досліджених дітей. Основні положення, одержані завдяки проведеному дослідженню, впроваджено до навчально-виховного процесу дошкільних закладів і початкових шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.352.21 + Ч421.352.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Москалець С. М. 
Гормонально-психологічні аспекти формування стресу у лікарів анестезіологів : Автореф. дис... канд. мед. наук / С. М. Москалець; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2005. - 20 c. - укp.

Проаналізовано процес функціонування осі гіпофіз - надниркові залози - щитовидна залоза - статеві гормони. Встановлено специфіку нейро-медіаторних механізмів стресогенної перебудови мотиваційної сфери. Розроблено методку діагностики рівня професійного вигоряння, визначено загальні тенденції розвитку даного явища. Вивчено характер змін особистості лікарів анестезіологів. На підставі результів порівняльного дослідження стресостійкості анестезіологів і хірургів зі стажем роботи більш як 20 років виявлено певні розбіжності на гормональному (більш низькі показники екскреції адреналіну на 48,48 %, норадреналіну на 33,46 % та тестостерону на 17,41 %, за збільшення концентрації в крові кортизолу на 15,56 %) і психосоціальному (більша впевненість у собі, оптимістичність, схильність до заперечення тривоги на фоні позиції спостерігача, виражених суб'єктивності та індивідуальності) рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 + Р451 п91 + Р645.093

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фурман А. А. 
Ціннісно-орієнтаційні чинники особистісного розвитку майбутніх психологів : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. А. Фурман; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив аксіопсихологічних чинників на особистісний розвиток майбутніх психологів. Висвітлено положення, запропоновані вітчизняними та зарубіжними науковцями щодо формування та розвитку цінностей особистостей. Проведено категоріальний аналіз складників ціннісно-смислової сфери. Визначено критерії діагностування та рівні сформованості аксіопсихологічних і професійних домагань майбутніх психологів. Запропоновано методики для дослідження ціннісних, смислових орієнтацій і рівня самоактуалізації особистості. Наведено відповідні практичні рекомендації. Відзначено, що у майбутніх психологів провідними у ієрархії цінностей є здоров'я, матеріальний добробут, впевненість у собі, наявність хороших і вірних друзів, розваги, незалежність, вихованість. Індиферентне ставлення встановлено стосовно цінностей продуктивного життя, щастя інших, переживання прекрасного та творчості, що констатує наявність мотиваційного вакууму та зниження рівня спонукань у життєвих ситуаціях, пов'язаних з актуалізацією цих ціностей. Проаналізовано основні тенденції формування цінностей (аксіогенез) особистості. Визначено полімотивовану структурно-динамічну трансформацію смисложиттєвих і професійних орієнтацій майбутніх психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю9 р(4Укр)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мішечкіна М. Є. 
Виховання впевненості в собі у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку : монографія / М. Є. Мішечкіна; Бердян. держ. пед. ун-т. - Донецьк : Юго-Восток, 2009. - 243 c. - укp.

Висвітлено актуальну проблему виховання у дітей 5 - 10-ти років упевненості в собі як базової особистісної якості сучасної людини. Уточнено зміст понять "впевненість в собі", "впевнена поведінка". Визначено компоненти, критерії та показники зазначеної якості, рівні сформованості впевненої поведінки старших дошкільників і молодших школярів. Обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови та методи оптимізації процесу виховання у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку впевненості в собі.

Освещена актуальная проблема воспитания у детей 5 - 10-ти лет уверенности в себе как базового личностного качества современного человека. Уточнено содержание понятий "уверенность в себе", "уверенное поведение". Определены компоненты, критерии и показатели указанного качества, уровни сформированности уверенного поведения старших дошкольников и младших школьников. Обоснованы и экспериментально проверены педагогические условия и методы оптимизации процесса воспитания у детей старшего дошкольного и младшего школьного возраста уверенности в себе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.352.21 + Ч421.352.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА722609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ляшенко В. М. 
Впевненість кваліфікованих спортсменів як детермінанта готовності до змагальної діяльності : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / В. М. Ляшенко; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Експериментально встановлено рівні упевненості у собі та їх зв'язок з кваліфікацією спортсменів, показано індивідуально-психологічні особливості та їх вплив на результативність змагальної діяльності. Виявлено особливості психологічного захисту спортсменів залежно від рівня кваліфікації та психологічної готовності до змагальної діяльності. Розроблено психологічний тренінг, спрямований на розвиток та оптимізацію упевненості у собі та практичні рекомендації відносно підвищення упевненості у собі в процесі змагальної діяльності. Доведено, що підвищувати психологічну готовність можливо шляхом формування у спортсменів упевненості у собі, частково за допомогою розробленого психологічного тренінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.114(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кленчу А. М. 
Емоційно-комунікативні особливості атрактивності та їх корекція у дівчат старшого юнацького віку : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. М. Кленчу; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - О., 2011. - 20 c. - укp.

Описано симптомокомплекс характеристик атрактивності, в яких, наряду з іншими, провідними виступають емоційно-комунікативні (зовнішня привабливість, оптимістичність, експресивність, впевненість у собі, доброзичливість, відкритість, комунікабельність, щирість, культурність). Розкрито чинники, що сприяють і перешкоджають розвитку атрактивності та виявлені певні її види та рівні її самооцінки. В емпіричному дослідженні встановлено зовнішні та внутрішні фактори специфіки атрактивності (фемінність, андрогінність, екстравертованість, агресивність, емоційна лабільність, експресивність, емпатичність, товариськість, відкритість, самооцінка атрактивності). Розроблено й апробовано систему психокорекції, яка спрямована на розвиток емоційно-комунікативних особливостей атрактивності та позитивної "Я-концепції". Доведено, що впровадження запропонованої програми сприяє значному підвищенню самооцінок учасниць за більшістю виявлених характеристик симптомокомплексу атрактивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2 + Ю937.31 + Ю937.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Знанецька О. М. 
Особливості зв'язку Я-концепції особистості з її психологічним благополуччям : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. М. Знанецька; АПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка . - К., 2010. - 20 c. - укp.

Доведено, що рівень диференційованості та когнітивної складності Я-концепції, узгодженість між Я-реальним та Я-ідеальним і позитивна загальна життєва орієнтація зумовлюють відчуття людиною психологічного благополуччя. Визначено, що психологічне благополуччя відбиває оптимістичність орієнтацій людини у професійній реалізації, гармонії в особистому житті та реалізації власного потенціалу. Проведено аналіз ролі Я-концепції у забезпеченні оптимістичної життєвої орієнтації особистості як важливого фактора, що сприяє виявленню людиною активної життєвої позиції та цілеспрямованості у здійсненні її основної діяльності, в усвідомленні перспектив на майбутнє, що привносить у життя людини впорядкованість і впевненість у досягненні успіху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Bugaev K. A. 
On asymptotic Regge trajectories of heavy meson resonances = Про асимптотику траєкторій Редже важких мезонних резонансів / K. A. Bugaev, E. G. Nikonov, A. S. Sorin, G. M. Zinovjev // Укр. фіз. журн. - 2011. - 56, № 7. - С. 611-624. - Библиогр.: 46 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.904.283

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Svozil K.  
On the plasticity of nonlocal quantum correlations = Щодо пластичності нелокальних квантових кореляцій / K. Svozil // Укр. фіз. журн. - 2010. - 55, № 5. - С. 547-553. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Зазначено, що квантові кореляції двох і більше переплутаних частинок надають можливість для кращої збіжності результатів, ніж у класичному випадку. Досліджено парні кореляції частинок зі спіном 1, 3/2 і вищим у стані, що задовольняє вимогу однозначності в тому сенсі, що знання результату для параметра однієї частинки дає впевненість у тому, що, якщо цей параметр було би виміряно для другої частинки, результат виміру буде однозначною функцією попереднього результату. Також досліджено кореляції чотирьох частинок зі спіном 1/2.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Старовойтова О. Є. 
Умови, необхідні для творчої роботи зі студентами-вокалістами з професійного становлення голосу / О. Є. Старовойтова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 11, ч. 1. - С. 214-219. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто умови та вимоги, необхідні студентам вокальних спеціалізацій для творчої роботи з професійної постановки голосу. Вказано на те, що професійна впевненість у собі й у своїх силах може виникнути тільки в результаті вдалої підготовки, чітких знань та умінь в галузі вокальної техніки, уявлень про фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі людини під час співу, а також знань, що стосуються охорони голосу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.3-713.1 р(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Прилипко В. А. 
Порівняльна оцінка особливостей самозбережуючої поведінки населення зон обов'язкового та гарантованого добровільного відселення радіоактивно забруднених територій / В. А. Прилипко, Ю. Ю. Озерова, М. М. Морозова // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 17. - С. 87-97. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Викладено аналіз даних профілактичної активності та самозбережуючої поведінки населення різних зон радіоактивно забруднених територій. В динаміці післяаварійного періоду сформувалися спільноти, які різняться між собою за ставленням до радіаційної ситуації, особливостями самозбережуючої поведінки, соціальною активністю. В зоні обов'язкового відселення сформувалася спільнота, для членів якої характерна впевненість у правильності свого вибору місця проживання і збереженні життєво важливих для них факторів існування. Сформована впевненість може бути обумовлена наслідком неповноти екологічних та медичних знань, в першу чергу, гігієнічних. Населення зони гарантованого добровільного відселення загалом тільки декларує цінність здоров'я за низької профілактичної активності, спрямованої на збереження здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + С5*63*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чорна О. 
Роль сім'ї у формуванні в молодших школярів шанобливого ставлення до людей / О. Чорна // Рідна шк.. - 2008. - № 11. - С. 37-39. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування у молодших школярів шанобливого ставлення до людей. Розкрито значення сім'ї у визначенні особливостей розвитку психіки та первинній соціалізації дітей на найбільш ранньому етапі їх розвитку. Акцентовано увагу на моральних відносинах у сім'ї як джерелі виховання істинно людських взаємин між людьми. Охарактеризовано чинники, пов'язані з сімейним вихованням, які перешкоджають формуванню у молодших школярів шанобливого ставлення до людей, а саме: батьки подають приклад аморальної поведінки, нешанобливого ставлення до людей; відсутність теплої атмосфери в сім'ї, позитивного емоційного зв'язку батьків з дітьми; обмежене спілкування дітей з однолітками, друзями; занадто жертовне або несправедливе ставлення батьків до дітей; звільнення дітей від посильної домашньої праці; створення псевдоавторитету батьків у сім'ї; відсутність у батьків знань про вікові особливості розвитку дитини; недотримання єдиної форми вимог у вихованні дітей; низький рівень педагогічної культури батьків; впевненість батьків у тому, що виховний процес має здійснювати лише школа. Запропоновано правила для батьків, дотримання яких сприятиме формуванню в дитини доброзичливого ставлення до людей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.352.25 + Ю956-994-06-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хворост М. Ю. 
Психологічні особливості поведінки людей в екстремальних умовах та дії працівників МНС по наданню допомоги психічно постраждалим / М. Ю. Хворост, О. С. Колесніченко, А. Ю. Побідаш // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 190-192. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито головні завдання дій працівників МНС України щодо стабілізації емоційного стану потерпілих. Зазначено, що важливою соціально-психологічною складовою профілактики психічних порушень є своєчасна, повна і правдива інформація про події, що відбулися, і їх наслідки. Наголошено, що навчання особового складу співробітників МНС з надання профілактичних заходів повинне поєднуватися з вихованням у них високих морально-вольових, психологічних якостей, готовності проявити мужність, витримку та самовладання, ініціативу та спритність, впевненість і витривалість під час надання допомоги людям, що постраждали у випадку надзвичайних ситуацій.

Раскрыты главные задания действий сотрудников МЧС Украины по стабилизации эмоционального состояния потерпевших. Указано, что важной социально-психологической слагаемой профилактики психических нарушений является своевременная, полная и правдивая информация не только о том, что случилось, а и о его последствиях. Акцентировано внимание на том, что учение личного состава сотрудников МЧС по предоставлению профилактических мероприятий должно соединяться с воспитанием у них высоких нравственно-волевых, психологических качеств, готовности проявить мужественность, выносливость и самообладание, инициативу и ловкость, уверенность и выносливость при предоставлении помощи людям, которые потерпели в чрезвычайных ситуациях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ц96-524.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського