Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (32)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (134)Реферативна база даних (1256)Книжкові видання та компакт-диски (236)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=НАДР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Першанин, В. Н.
«Смертное поле» [Електронний ресурс] : «Окопная правда» Великой Отечественной / В. Н. Першанин. - М. : Эксмо, 2008. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Смертное поле» - так фронтовики Великой Отечественной называли нейтральную полосу между своими и немецкими окопами, где за каждый клочок земли, перепаханной танками, изрытой минами и снарядами, обильно политой кровью, приходилось платить сотнями, если не тысячами жизней. В годы войны вся Россия стала таким «смертным полем» - к западу от Москвы трудно найти место, не оскверненное смертью: вся наша земля, как и наша Великая Победа, густо замешена на железе и крови... Эта пронзительная книга - исповедь выживших в самой страшной войне от начала времен: танкиста, чудом уцелевшего в мясорубке 1941 года, пехотинца и бронебойщика, артиллериста и зенитчика, разведчика и десантника. От их простых, без надрыва и пафоса, рассказов о фронте, о боях и потерях, о жизни и смерти на передовой - мороз по коже и комок в горле. Это подлинная «окопная правда», так не похожая на штабную, парадную, «генеральскую». Беспощадная правда о кровавой солдатской страде на бесчисленных «смертных полях» войны.



Кл.слова:
війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Шестопал, М. М.
Євреї на Україні [Електронний ресурс] : історична довідка / М. М. Шестопал. - К. : Оріяни, 1998

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


книга-дослідження Матвія Шестопала написана в 1976 році і вперше надрукована в 1998 році. У книзі автор розповідає про звичаї та традиції єврейства від давнини до сучасності; на широкому фактичному матеріалі розглядає зокрема історичні пласти співжиття євреїв та українців, розмірковує над першопричинами так званого антисемітизму, подає свій погляд на сіонізм як різновидність расизму, спростовує міф про буцімто зоологічну ненависть до євреїв, якої в українського народу не було й немає сьогодні.



Кл.слова:
Україна -- українець -- сіонізм -- антисемітизм -- нація -- націоналізм

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Єкельчик, С.
Імперія пам'яті [Електронний ресурс] : російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві / С. Єкельчик. - К. : Критика, 2008. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Благонадійні в 1940-х чи 1950-х роках підручники, романи, опери, картини нібито безнадійно застаріли, а грізні викривальні постанови ЦК КПРС «у галузі культури» припали пилом. Та все-таки події, що їх аналізує канадський історик з Університету Вікторії Сергій Єкельчик, сьогодення стосуються безпосередньо. Утверджені за тих часів концепції дружби народів СРСР та українсько-російського братерства чинні у політичному дискурсі дотепер. Ба більше, зужиті ідеологеми тяжіють і над найзатятішими опонентами всього «совєтського» в сучасній Україні: ті також вірять в об’єктивне існування нації як органічної спільноти й так само уявляють історію як природний лінійний розвиток нації на шляху до здобуття державности (тільки справжньої, а не у формі «Української РСР»). Концепція «возз’єднання» України з Росією 1654 року вже великою мірою скомпрометована, але й далі живе поняття «возз’єднання» всіх українських етнічних земель у складі Української РСР протягом 1939–1945 років, – а саме сталінські ідеологи вперше описали ці події такою мовою. Цю книжку, що її вперше надрукувало видавництво Торонтського університету у 2004 році, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці та культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру й на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність державного контролю над культурою, важливу роль української інтеліґенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та можливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить Сергій Єкельчик, що тогочасні російсько-українські стосунки – однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему контролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися тогочасні українські інтелектуали. Попри твердження цілої пострадянської української історіографії, сталінський варіянт української культури не був результатом придушення «природних» національних почуттів місцевої інтеліґенції. Республіканська бюрократія та інтеліґенція, які інтерпретували туманні, проте потужні сиґнали з Кремля, були, як запевняє дослідник, головними гравцями у формуванні сталінської історичної уяви, а шістдесятники підхопили відновлення національного наративу не тому, що були вродженими націоналістами, а тому, що виросли в сталінській імперії пам’яті, а ця імперія не змогла виробити ненаціональної версії минулого.



Кл.слова:
спільнота -- культура -- взаємовідносини

   Тип видання:   підручник   
4.


Інфекційні хвороби в дітей [Електронний ресурс] : підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. ІV рівня акред. / за ред. С. О. Крамарьова, О. Б. Надраги. - К. : Медицина, 2010. - 392 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику представлено класичні і нові дані про інфекційні хвороби в дітей. Наведено сучасні відомості про етіологію, епідеміологію, патогенез, клінічну картину, методи діагностики та лікування найпоширеніших інфекційних захворювань серед дітей в Україні. До кожної теми подано перелік питань і тестів для самоконтролю засвоєних знань. Для студентів і лікарів-інтернів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації.



Кл.слова:
педіатрія -- інфекція -- лікування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Нагаєвський, Ісидор.
Історія Української держави двадцятого століття [Електронний ресурс] / І. Нагаєвський ; Universitatis catholicae ucrainorum S. Clementis Papae. - Rome : [б. в.], 1989. - 413 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга доктора Ісидора Нагаєвського, написана в еміграції висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії (1917—1921 рр.). На основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор розгортає картину боротьби за державність України в усій її складності і суперечливості. Думка автора полягає в тому, що Україна могла стати незалежною державою ще тоді. Читач познайомиться з новою для нього історичною концепцією і оцінками діяльності державних діячів і партій того період, здебільшого діаметрально протилежними до недавно культивованих у радянській історіографії, і з вдячністю оцінить патріотизм і сумлінність покійного автора, який мріяв побачити свою книгу надрукованою у незалежній Україні. Друкується за сучасним правописом, зберігаються мовні стилістичні особливості оригіналу. Для найширших кіл читачів.



Кл.слова:
Україна -- історія -- визвольні змагання

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Транспорт   
6.

Башков, Г. К.
Автомобиль-самосвал ЗИЛ-ММЗ-554 [Електронний ресурс] : устройство и техническое обслуживание / Г. К. Башков, А. С. Мелик-Саркисьянц. - М. : Транспорт, 1997. - 34 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Общие сведения о сельскохозяйственных автомобилях-самосвалах Устройство и техническое обслуживание автомобиля-самосвала ЗИЛ ММЗ-554 Техническая характеристика автомобиля-самосвала ЗИЛ ММЗ-554 Опрокидывающее устройство Кузов, надрамник, держатель запасного колеса, электрооборудование Техническое обслуживание Техника безопасности Возможные неисправности и способы их устранения



Кл.слова:
транспорт

   Тип видання:   художня література   
7.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
8.

Нагорний, В. П.
Гірнича справа. Дорога завдовжки у тисячоліття [Електронний ресурс] / В. П. Нагорний, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Київ : Академперіодика, 2014. - 324 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 161.97 Мб


Викладено питання будови і структури Землі. Описано корисні копалини та їх використання. Наведено відомості про історію і основи гірничої справи, способи про ведення гірничих виробок, видобування твердих корисних копалин, технології проведення вибухових робіт, видобуток нафти і газу. Розглянуто питання розвитку гірничої науки і гірничої освіти, охорони навколишнього середовища під час прове дення гірничих робіт. Відображено гірницьку тематику у живописі та мистецтві. По дано огляд основних напрямів розвитку гірничої справи в ХХI ст. Для масового читача, насамперед молоді, яка обирає професію гірничого профілю.



Кл.слова:
геологія -- надра -- корисні копалини -- гірництво

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
9.

Смішко, Р. М.
Геологія з основами геоморфології [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Р. М. Смішко. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2004. - 101 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подано загальниі відомості про геологію як науку про Землю та її зовнішні оболонки, зокрема земну кору. Подано головні відомості про породи, які беруть участь в будові кори. Охарактеризовані найважливіші процеси, які відбуваються на поверхні і в надрах Землі, проаналізовано їхню природу та значення для формування рельєфу поверхні. Для студентів геологічніх та географічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
земна кора -- геологічний процес

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Гірнича справа   
10.

Нагорный, В. П.
Горное дело. Дорога длиною в тысячелетия [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2010. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 91.97 Мб


Викладені питання будови і структури Землі. Описані корисні копалини, що залягають в надрах Землі та їх використання. Наведені короткі відомості про історію і основи гірничої справи, способи проведення гірських виробок, видобування твердих корисних копалин, технології проведення вибухових робіт. Окремий розділ присвячений видобутку нафти і газу. Розглянуті питання становлення і розвитку гірничої науки і гірничої освіти. Питання охорони навколишнього середовища при проведенні гірничих робіт зведені в окремий розділ. Приведені дані про відображення гірничої тематики в культурі (живописі, мистецтві). Книга закінчується оглядом основних напрямів розвитку гірничої справи в ХХI столітті. Книга розрахована на масового читача, і в першу чергу на молодь, яка вибирає професію гірничо-геологічного профілю.



Кл.слова:
гірнича справи -- геологія -- корисні копалини -- вибухові роботи -- нафтогазовий видобуток

   Тип видання:   підручник   
11.

Перчик, А. И.
Горное право [Електронний ресурс] : учебник для вузов / А. И. Перчик. - 2-е изд., перераб. и доп.. - М. : ФИЛОЛОГИЯ ТРИ, 2002. - 525 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге даны основные понятия и институты горного права, а также характеристики организационно-правовых механизмов решения актуальных проблем пользования недрами. Учебник написан на основе законодательных актов по состоянию на начало 2002 года. Структура и содержание учебника соответствуют программе курса «Горное право», читаемого автором — зав. кафедрой горного права РГУ нефти и газа им. И.М. Губкина с 1992 года в качестве дисциплины специализации вузовского компонента Государственного общеобразовательного стандарта по специальности «Юриспруденция», а также специальностям факультетов геологии, геофизики и разработки нефтяных и газовых месторождений. Издание предназначено для студентов, магистрантов, аспирантов и преподавателей нефтегазовых и горных вузов, а также менеджеров, занимающихся проблемами недропользования.



Кл.слова:
корисні копалини -- видобуток -- надрокористування

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Павловский, А.
Грамматика малороссийского наречия [Електронний ресурс] / А. Павловский. - Санкт-Петербург : Типография В. Плавильщикова, 1818. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Грамматика малороссийского наречия, или грамматическое описание существеннейших отличий, отдаливших малорусское наречие от чистого российского языка», автором якої був Олексій Павлович Павловський, протягом тривалого часу була єдиним посібником у цій галузі і відіграла значну роль як у розвитку української літературної мови, так і у розвитку україністики. Про граматику О. Павловського існує значна література, проте й досі лишається незіпсованим ряд питань, що стосуються цієї важливої праці з українського мовознавства та особи її автора, зокрема: хто був О. Павловський, де він учився, який мав фах, де працював, коли і на підставі яких матеріалів була написана його граматика, чому ця праця була видана аж через 13 років після того, як у 1805 р. автор подав ЇЇ на розгляд Академії Російської, чому її не видала Академія (як відомому 1818 р. книга була-надрукована у приватній друкарні) і т. ін.



Кл.слова:
українська мова -- літературна мова -- україністика

   Тип видання:   художня література   
13.
 


Домонтович, Віктор.
Дівчина з ведмедиком. Болотяна лукроза [Електронний ресурс] / В. Домонтович. - Київ : Критика, 1999. - 212 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


1999 року видавництво «Критика» першим в Україні перевидало два романи одного з найвизначніших українських прозаїків XX століття В. Домонтовича (Віктора Петрова, 1894—1969) — «Доктор Серафікус» і «Без ґрунту». За результатами опитування кількох сот експертів, що його провів Центр рейтинґових досліджень «Еліт-профі», цю книжку визнано (в номінації художня література) однією з трьох найпомітніших подій року. До другого тому вибраних творів В. Домонтовича увійшли його роман «Дівчина з ведмедиком» (1928) та найкращі оповідання й нариси різних років. «Проза Домонтовича — це проза наскрізь раціональної людини, що багато і радо читала твори експресіоністів або, сказати інакше, експресіоніста, що став колеґою Миколи Зерова і разом з ним мав огиду до українського гуляйпілля й „сентиментальної кваші“. І, може, найпарадоксальніше з усього, вагання між клясицизмом і експресіонізмом не зробило його стиль ні еклектичним, ні внутрішньо суперечливим, ні розхристаним. У цьому одна з типових рис його прози, і це визначає її місце в загальній історії новітньої української прози» (Юрій Шевельов, 1984). «Петров залишається загадкою, ребусом, своєрідним сфінксом чи навіть Мефістофелем української культури. Те ж саме можна сказати про Домонтовича — його літературну креатуру. Мало не кожен Домонтовичів рядок містить парадокс, виклик, провокацію. Як екзистенціаліст Домонтович міркує про сутність людини, поставленої поза історію і суспільним буттям, про множинність її ідентичності, про плинність часу та релятивність істини, про абсурдність життя та нездійсненність свободи. Тому всі його герої в свій спосіб проживають цілий спектр екзистенційних станів, серед яких тривога, нудьга, непевність, навіть невроз, які з часом найдуть своє втілення на сторінках Камю і Сартра… Але Домонтович є водночас ще й естетом, навіть гедоністом. Крім того, він знає, що найкраща зброя проти песимістичного надриву — це іронія» (Соломія Павличко, 1999)



Кл.слова:
українська література -- екзистенціалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 


Остап’юк, Б.
Давній Тернопіль [Електронний ресурс] : історичні нариси, постаті, картини хліборобської праці, традиційні святкування, спогади / Б. Остап’юк. - Торонто : [б. в.], 1984. - 203 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку 1950-их років почав поміщувати Богдан Остап’юк свої спогади, нариси з життя давнього Тернополя, зокрема тернопільських міщан, у нашій пресі: ’’Свобода”, ’’Новий Шлях”, ’’Вільне Слово”. Але автора не задовольнило те, що все це було надруковане на газетнім папері, і йому кожної хвилини грозило знищення. Він зберіг ці часописні статті з думкою видати їх колись, якщо буде нагода, окремою книжкою. І ось по довгих літах його мрія здійснилася. Тернопільські земляки на шостому з’їзді восени 1983 р. вирішили, що спогади Богдана Остап’юка будуть надруковані окремою книжкою заходом та фондами Земляцького Об’єднання. І так маємо книжку, в якій автор випаровує з пам’яті картини, що вже ніколи не стануть дійсністю. Але в цій книжці Тернопіль стоятиме таким, яким він був колись, і нагадуватиме довгі-довгі роки його колишнім мешканцям та їх нащадкам золоту спадщину предків.



Кл.слова:
етнографія -- Галичина -- Тернопіль

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Глязер, Гуго.
Драматическая медицина [Електронний ресурс] : опыты врачей на себе / Гуго Глязер. - М. : Молодая гвардия, 1965. - 472 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Главной целью опыта, поставленного им на себе, было показать, что бессмысленный страх перед чумой, приводивший к параличу всей экономической жизни, не обоснован, так как не каждый заболевал, даже когда свирепствовала тяжелая эпидемия. Клот продолжил опыт, начатый Бюларом, надев ту же самую рубашку [больного чумой], которую последний носил в течение двух дней. Но пошел еще дальше. Клот взял некоторое количество бактериальной флоры с рубашки, испачканной засохшей кровью и гноем, и сделал прививки в левое предплечье, правую сторону паха, всего в шесть мест. Небольшие ранки были перевязаны повязкой, смоченной в крови больного чумой. Но и этого ему показалось недостаточно. Он надрезал себе кожу, нанес на это место некоторое количество гноя из карбункула больного чумой и наложил на рану повязку с кровью больного. Далее он облачился в одежду заболевшего чумой, а когда тот умер, лег в его неубранную постель. Короче говоря, он сделал все, чтобы заразить себя, но это ему не удалось».



Кл.слова:
операція -- експериментальна медицина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
16.

Циганенко, Володимир.
Енергія квантової свідомості [Електронний ресурс] / В. Циганенко. - Київ : Кий, 2017. - 345 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.13 Мб


Книжка Володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й надрукованих у періодиці. Читач для себе відкриє широке поле знань із конкретних прикладів, що енергетичні кванти чужих бажань, прагнень, думок, емоцій можуть бути такі сильні, що навіть вольовій людині, якщо він не уміє свідомо від цього позбавлятися, впоратися з ними буває дуже важко, і не тільки традиційних у земних умовах, які автор дохідливо викладає у статтях, використовує та упорядковує досягнення сучасної світової науки у галузі пізнання квантової свідомості, розмірковує: над альтруїстичними та творчо-конструктивними технічними рішеннями, коли беруться до уваги інтереси усього живого, над негативною енергією квантової свідомості, у сучасному суспільстві і тим, що потрібно творчо використовувати у майбутньому. Розрахована на широкий загал читачів, які цікавляться пізнанням енергетики на квантовому рівні, існуванням Всесвіту та досягненням світової науки у вивчені його. Може бути корисною для енергетиків, фахівців – астрофізиків, хіміків, планетологів, астрономів, генетиків, викладачів освітніх закладів, музейних працівників.



Кл.слова:
наукові проблеми -- квантова теорія -- НЛП

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Базанов, В.
За колючей проволокой: из дневника собирателя [Електронний ресурс] / В. Базанов. - Петрозаводск : Гос. изд-во Карело-Финской ССР, 1945. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Участники экспедиции в течение месяца прослушали 100 воплениц и записали 200 плачей. Эти плачи рассказывают о тех надругательствах и издевательствах, которым подвергались советские люди в плену. Почти в каждом из записанных плачей содержатся образы народной кручины и обиды, явившихся в результате того горя, которое пережили заонежские женщины в годы оккупации. В «дневник» вошли наиболее характерные плачи о фашистской неволе. В экспедиции, кроме автора «Дневника» приняли участие научные сотрудники А. В. Белованова и А. П. Разумова. В «Дневник» вошли совместные записи В. Г. Базанова и А. П. Разумовой; каждый плач слушался и записывался одновременно обоими собирателями.



Кл.слова:
фашистський полон

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Тертьшюиков, В. И.
Защита гражданских прав в суде [Електронний ресурс] : 57 вопр. и ответов о порядке рассмотрения гражд. дел / В. И. Тертьшюиков, Р. В. Тертышников. - Х. : Консум, 1998. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цьому посібнику в доступній та популярній формі пропонуються відповіді щодо засобів, способів і порядку захисту конституційних прав та свобод громадян, пояснюється сутність основних інститутів цивільного судочинства. Голов­ний акцент зроблено на судову форму захисту права від впровадження справи в суді до виконання судового рішення. В додатку вперше надруковані постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01 листопада 1996 р. «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» та № 13 від 03 грудня 1997 р. «Про практику розгляду судами справ за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних, посадових і службових осіб у сфері управлінської діяльності, які порушують права та свободи громадян».



Кл.слова:
суд -- цивільне право

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Бакуменко, В. Д.
Збірник вибраних наукових праць [Електронний ресурс] : у 2 т. / В. Д. Бакуменко ; Академія муніципального управління. - Київ : [б. в.], 2015

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Розвиток теорії та методології державного управління. - 316 с.  Текст у форматі PDF 3.17 Мб

Ч. 2 : Науково-прикладні аспекти державного управління. - 328 с.  Текст у форматі PDF 4.93 Мб


Наведено низку наукових фахових статей автора, надрукованих у період з 1998 по 2013 роки та присвячених широкому колу теоретичних і методологічних аспектів становлення та розвитку вітчизняного державного управління. Видання розраховане на наукових та науково-педагогічних працівників у галузі державного управління. Може бути корисним для широкого кола фахівців, що займаються проблемами управління в соціальних системах.



Кл.слова:
державне управління -- адміністративна культура -- місцеве самоуправління -- бюрократія

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Остром, Елінор.
Керування спільним [Електронний ресурс] : еволюція інституцій колективної дії : пер. з англ. / Е. Остром. - К. : Наш час, 2012. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій новаторській книзі американський економіст і політолог, професор Університету Індіани Елінор Остром береться за одну з найбільш важких та спірних проблем позитивної політичної економії, а саме - яким чином так організувати використання спільних ресурсів, щоб уникнути і надмірного споживання, і адміністративних витрат. У 2009 році Елінор Остром отримала премію Ріксбанку Швеції пам'яті Альфреда Нобеля за вагомий внесок в "аналіз керування Громадськими ресурсами". Уперше за сорокарічну історію існування цієї почесної нагороди її отримала жінка. Книга надрукована видавництвом Кембриджського Університету, витримала 22 перевидання у Великобританії, вперше перекладена в Україні.



Кл.слова:
колективна власність -- самоврядування -- адміністративні витрати -- політична економія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського