Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (13)Автореферати дисертацій (1384)Реферативна база даних (8334)Книжкові видання та компакт-диски (2690)Журнали та продовжувані видання (87)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ$<.>+<.>K=ПРОМИСЛОВОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
1.

Білецький, В. С.
Хронологія гірництва в країнах світу [Електронний ресурс] / В. С. Білецький, Г. І. Гайко ; Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : УКЦентр, 2006

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 1 - 138 с.

. - 139 - 224 с.


У книзі викладено основні хронологічні дати від початків видобутку і переробки мінеральних ресурсів до сьогодення гірничої промисловості у країнах світу. Укладачі подають загальну картину гірництва, акцентуючи увагу на особливостях регіонів, описують найбільш характерні для різних часів прийоми і способи видобутку корисних копалин, зосереджують увагу на знакових спорудах, що ілюструють досягнення давньої гірничо-металургійної, гірничо-будівельної техніки і технології. Підбірка ілюстрацій залучена, головним чином, з історичних видань, архівів, частина з них оригінальні і друкуються вперше. Книга призначена для широкого кола читачів, які цікавляться історією техніки, гірництва і може бути використана як посібник для студентів гірничих спеціальностей.



Кл.слова:
корисні копалини -- мінеральні ресурси -- металургія

   Тип видання:   монографія   
2.

Купчак, П. М.
Харчова промисловість України в умовах активізації інтеграційних та глобалізаційних процесів [Електронний ресурс] / П. М. Купчак. - К. : Рада по вивч. прод. сил України НАН України, 2009. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.57 Мб


У монографії поглиблюються теоретико-методологічні засади дослідження функціонування харчової промисловості в умовах активізації інтеграційних процесів, науково обґрунтовуються стратегічні пріоритети розвитку галузі та пропонуються практичні рекомендації щодо їх реалізації; висвітлюється вплив глобалізації на розвиток національного господарства, обгрунтовується, що саме економічна інтеграція, яка базується на взаємовигідній діяльності, є одним з шляхів подолання негативних проявів глобалізаційних процесів. Розвиток харчової промисловості досліджується відповідно до її сутнісно- функціонального призначення – забезпечення потреб внутрішнього ринку в продовольчих товарах та формування потужного експортного потенціалу держави. Особлива увага приділяється визначенню ролі і завдань регіонів України в реалізації місії галузі та виявленню умов і факторів, які відкривають перед вітчизняною харчовою промисловістю можливість налагодження ефективної зовнішньоекономічної діяльності; розробці заходів, які обумовлюють реалізацію та розвиток виробничого потенціалу харчової промисловості, підвищення її конкурентних позицій на внутрішньому та зовнішньому ринках продовольчих товарів. Монографія призначена для наукових працівників, фахівців державних органів управління економікою, викладачів і студентів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів.



Кл.слова:
макроекономіка -- капіталізм

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Дейнеко, Людмила Вікторівна.
Харчова промисловість України [Електронний ресурс] : ефективність використання виробничих ресурсів і кадрового потенціалу / Л. В. Дейнеко, Е. І. Шелудько ; Інститут економіки та прогнозування НАНУ. - К. : [б. в.], 2013. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.93 Мб


Досліджено проблеми ефективного використання виробничого та кадрового потенціалу харчової промисловості, виявлено тенденції та закономірності розвитку галузі в умовах сучасних трансформаційних процесів. Обґрунтовано об’єктивну необхідність інноваційного перетворення виробничого потенціалу галузей харчової промисловості, запропоновано напрями та механізми підвищення інноваційної активності підприємств галузі. Здійснено аналіз професійно-кваліфікаційної асиметрії сфери зайнятості та запропоновано шляхи удосконалення системи професійної освіти кадрів в галузі, окреслено перспективи взаємодії системи профосвіти з роботодавцями. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економіч-них спеціальностей вищих і середніх спеціальних навчальних закладів.



Кл.слова:
продукти харчування -- кадрова політика -- виробничий процес

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
4.

Ярошенко, О. Г.
Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту, академічний рівень / О. Г. Ярошенко. - К. : Грамота, 2010. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник відповідає чинним програмам (рівень стандарту, академічний рівень) МОН України для 12-річної школи. У підручнику дотримана єдність теоретичних знань, методів їх пізнання, досягнень вітчизняної науки і хімічної промисловості, практичного застосування знань. Навчальний матеріал, що вивчається лише на академічному рівні, винесено в окрему рубрику. Шкільний експеримент представлений усіма його видами: описано хід виконання та результати демонстраційних дослідів, уміщено завдання та інструкції для виконання лабораторних дослідів і практичних робіт. Методичний апарат охоплює різнорівневі запитання та завдання, зорієнтовані на вікові особливості десятикласників.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта -- педагогіка

   Тип видання:   підручник   
5.
 


Гончаров, А. І.
Хімічна технологія [Електронний ресурс] : в 2 ч. / А. І. Гончаров, І. П. Середа. - К. : Вища школа, 1979-1980

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1979. - 288 с.

Ч. 2. - 1980. - 280 с.


В підручнику на основі нової програми розглядаються загальні питання та основні закономірності хімічної технології, наводиться коротка історія розвитку хімічної промисловості, розглядаються основи математичного моделювання хіміко-технологічних процесів, процеси і апарати в хімічних виробництвах тощо. Підручник призначений для студентів університетів, ним можуть користуватися студенти природничих факультетів педагогічних інститутів.



Кл.слова:
сировина -- хімізація -- реакція -- хімія

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Український історико-географічний збірник [Електронний ресурс]. - К. : Наукова думка, 1971

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 1971. - 242 с.

Вип. 2. - 1972. - 277 с.


Збірник присвячено актуальним питанням Історичної географії України, зокрема проблемам формування території і змінам в адміністративно-територіальному поділі, розміщення промисловості, питанням народної колонізації, політичної та воєнної історії, історичного і атласного комплексного картографування. Розрахований на науковців, викладачів і студентів вузів, краєзнавців, учителів.



Кл.слова:
картографія -- народна колонізація -- воєнна історія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Риженко, Я.
Українське шитво [Електронний ресурс] / Я. Риженко. - Полтава : [б. в.], 1929. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описано різні шитва: золотошвейні роботи, вишивка й мережка на рушниках і хустках, а також шитво на одязі в різні історичні періоди. Відзначено згубний вплив промислового капіталізму на самобутність цього виду ужиткового мистецтва і водночас поява стимулів до створення вишивальної промисловості. Наведено статистичний матеріал щодо народних промислів цього напряму в 20-ті роки ХХ ст. в Полтавській області. Книгу ілюстровано фотографіями.



Кл.слова:
вишивка -- мережка

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Труды ХVI международной конференции "Теплотехника и энергетика в металлургии" (НМетАУ, г. Днепропетровск, Украина, 4 - 6 октября 2011 г.) [Електронний ресурс]. - Днепропетровск : Новая идеология, 2011. - 252 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведено тези доповідей учасників XVI міжнародної конференції «Теплотехніка та енергетика в металургії», що відбулася 4 – 6 жовтня 2011 р. в Національній металургійній академії України. Зміст опублікованих матеріалів відбиває сучасний погляд на питання енерго- і ресурсозбереження в промисловості, конструювання теплових металургійних агрегатів і енергетичних установок, технології теплової обробки матеріалів, моделювання та експериментального дослідження теплофізичних процесів металургійного виробництва. Матеріали конференції будуть корисні фахівцям в галузі теплотехніки та енергетики, що працюють в університетах, науково-виробничих підприємствах, проектно-конструкторських організаціях, промислових підприємствах.



Кл.слова:
металургійний агрегат -- енергетична установка -- теплофізика

   Тип видання:   монографія   
9.

Лобода, Марина К..
Трудові ресурси у важкій промисловості України під час нацистської окупації та у відбудовний період (1941–1950) [Електронний ресурс] / Марина Лобода ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 206 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія охоплює період німецької окупації України (1941–1944 рр.) та відбудовний період (1943–1950 рр.). У праці комплексно досліджуються особливості використання працездатного населення у важкій промисловості України та основні напрями політики тоталітарних держав у сфері залучення трудових ресурсів, показано реальні умови життя та праці промислових робітників та їх родин під владою нацистської Німеччини та після повернення радянської влади в Україну. Дослідження базується на архівних документах, періодичній пресі, спогадах очевидців. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
нацизм -- окупація -- робітник

   Тип видання:   підручник   
10.


Технологія спирту [Електронний ресурс] / під ред. В. О. Маринченка. - К. : НУХТ, 2003. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подається біохімічна і технологічна характеристика сировини. Описані способи зберігання і підготовки сировини до зброджування. Викладені питання одержання ферментних препаратів і солоду, культивування дріжджів, бактерій, пліснявих грибів, зброджування сусла, виділення спирту із бражки і його ректифікації. Наведені способи використання побічних продуктів і очистки стічних вод. Велика увага приділена енерго- і ресурсозберігаючим технологіям у спиртовому виробництві, а також актуальним проблемам у спиртовій промисловості, що сприятиме творчому вирішенню студентами та фахівцями підприємств основних задач розвитку спиртової промисловості, спрямованих на зниження собівартості продукції і покращання її якісних показників. Для студентів, магістрантів та аспіратнтів вищих навчальних закладів, а також працівників спиртової промисловості, які підвищують свою кваліфікацію.



Кл.слова:
солод -- бактерії -- сусло

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Спосіб отримання напівпроникних флуоровмісних мембран [Електронний ресурс] / А. Горобець [и др.]. - К. : Національний університет "Києво-Могилянська академія"; Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України - № u200714685; заявл. 25.12.2007; опубл. 25.04.2008, Бюл. № 8, 2008. - 3 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спосіб отримання флуоровмісних напівпроникних мембран належить до процесів розділення з матеріалу та призначені для обробки стічних вод та технологічних процесів, для одержання високоякісної біологічно чистої питної води для потреб медичної, фармацевтичної і харчової промисловості.



Кл.слова:
хімія -- патент

   Тип видання:   національна доповідь   
12.


Соціально-економічний потенціал сталого розвитку України та її регіонів: вектори реального поступу [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Відділення економіки, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку ; за ред. Е. М. Лібанової, М. А. Хвесика. - Київ : [б. в.], 2017. - 864 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.14 Мб


Досліджено соціально-економічний потенціал сталого розвитку України та її регіонів у контексті реального поступу. Висвітлено проблеми створення каскадних форм організації виробничо-господарської взаємодії регіональних соціально-економічних систем. Запропоновано фінансово-економічний механізм управління територіальними природно-господарськими комплексами та рентні засади модернізації водогосподарської сфери України. Проаналізовано роль соціальних ресурсів регіону в умовах децентралізації управління та шляхи подолання асиметрії функціонування підприємницького сектору як складової сталого розвитку вітчизняної економіки. Розроблено механізми державного регулювання реструктуризації промисловості. Сформульовано методологічні основи та напрями реформування адміністративно-територіального устрою України. Викладено правові засади регіоналізації державного управління економікою. Для наукових працівників, фахівців державних органів управління, спеціалістів економічної сфери.



Кл.слова:
каскадна організація -- рентні засади -- соціальні ресурси -- реструктуризація промисловості

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Дейнеко, Л. В.
Розвиток харчової промисловості України в умовах ринкових перетворень (проблеми теорії та практики) [Електронний ресурс] / Л. В. Дейнеко. - К. : Знання, 1999. - 331 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 30.77 Мб


Основними напрямами та шляхами зміцнення позицій вітчизняних товаро­ви­робників у зовнішньоекономічних зв’язках харчової промисло­вості на сучасному етапі мають бути: інтенсифікація та докорінне підви­щення ефективності виробницт­ва на основі реалізації інноваційної моделі розвитку галузі; пріоритетний розвиток тих галузей харчової промисло­вості, що мають порівняльні та конкурентні переваги на світовому та регіональних ринках, продукція яких може стати джерелом постій­них значних валютних надходжень, а саме цукрової, м'ясної та молочної, масло­жирової, плодоовочеконсервної, спиртової, лікеро-горілчаної, борош­номель­но-кру­п'я­ної, конди­терської та соляної; прискорений розвиток тих галузей машинобу­ду­вання, що випускають технологічне обладнання, прилади контролю та вимірювання, фасувальне та пакувальне обладнання для харчової промисловості.



Кл.слова:
макроекономіка -- підприємництво

   Тип видання:   монографія   
14.


Розвиток публічно-приватного партнерства у процесі модернізації вугільної промисловості та теплової енергетики [Електронний ресурс] : монографія / О. І. Амоша [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено проблематиці підвищення ефективності господарювання у тепловій енергетиці України шляхом розвитку публічно-приватного партнерства. Доведено необхідність побудови відносин між державою і бізнесом відповідно до стану сучасної промислової революції таким чином, щоб партнерство відігравало роль парашуту для старих згасаючих галузей і катапульти − для нових, які ще не набули розвитку. Такими примежевими формами в енергетиці можуть стати енергетичні індустріальні парки з енергосховищами на базі вугільних шахт. Зазначені організаційні структури здатні забезпечити диверсифікацію діяльності збиткових державних шахт та виступити підґрунтям "зеленої" енергетики − і вітрової, і сонячної.

Монографія є результатом досліджень, які мають наукову новизну і практичну цінність, пройшли певну апробацію у вигляді поданих до органів державної влади (обласних державних адміністрацій, галузевих міністерств і Верховної Ради України) доповідних записок.

Для науковців і фахівців вугільної промисловості, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.




   Тип видання:   наукове видання   
15.


Розвиток промисловості для забезпечення зростання та оновлення української економіки [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / К. В. Ануфрієва [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2018. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.05 Мб


У науковій доповіді представлено базу для конструктивного діалогу всіх зацікавлених сторін задля формування системного бачення розвитку української промисловості та обґрунтування її спроможності стати ключовим елементом стратегії економічного розвитку. Оцінено перспективи розвитку галузевих ринків, які є важливими для здійснення реформ у переробній промисловості, з урахуванням специфічних проблем їх функціонування та обґрунтуванням механізмів та інструментів для розвитку потенціалу ключових ринків. Запропоновано шляхи нарощування технологічної та ресурсної бази для модернізації промисловості, які зумовлені інноваційним розвитком та переходом до цифровізації промислового виробництва, доступом до фінансових ресурсів та ринків капіталу, можливостями розвитку кадрового потенціалу галузі. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок.



Кл.слова:
стратегії розвитку -- сприяння інвестиціям -- капітал

   Тип видання:   монографія   
16.

Стариченко, Л. Л.
Розвиток інституціонального середовища промислового виробництва з урахуванням галузевої специфіки [Електронний ресурс] : монографія / Л. Л. Стариченко, Д. Ю. Череватський, Ю. С. Залознова ; за заг. ред. О. І. Амоші ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : [б. в.], 2016. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.14 Мб


Монографію присвячено проблематиці підвищення ефективності господарювання у вугільній промисловості України. Автори зробили спробу розглянути можливість вирішення завдання зміною інституціонального середовища галузі. Обґрунтовано, що співвідношення підприємств державного сектору вугільної промисловості України та їх контрагентів – енергогенеруючих компаній і металургійних корпорацій – доцільно організувати на принципах економічних мереж. Монографія є результатом наукових досліджень, які мають новизну і практичну цінність, пройшли певну апробацію у вигляді наданих до органів державної влади і галузевих міністерств доповідних записок. Для науковців і фахівців вугільної промисловості, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
вугільна промисловість -- сурогатні інвестиційні системи -- реструктуризація шахт -- індустріальні парки

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Промисловий потенціал України: проблеми та перспективи структурно-інноваційних трансформацій [Електронний ресурс]. - К. : Інститут економіки та прогнозування, 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.11 Мб


Висвітлено нові теоретичні погляди на зміст промислового потенціалу. Дістали подальшого розвитку концептуальні підходи й практичні механізми політики його формування. Запропоновано методологію оцінки технологічної інноваційності промислового виробництва й розглянуто перспективи технологічних перетворень в економіці. Розроблено важелі ефективного управління інноваційною діяльністю на промислових підприємствах та її інфраструктурного забезпечення на основі активізації креативного ресурсу працівників. Показано зв’язок між рівнями інноваційного та організаційного розвитку економіки й обґрунтовано орієнтири та механізми стимулювання прогресивних організаційних перетворень в промисловості. Визначено напрями й важелі підвищення ефективності використання інвестиційних ресурсів для забезпечення структурно-інноваційних трансформацій в галузі.



Кл.слова:
макроекономіка -- виробництво

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Промислова політика як ключовий інструмент стратегії розвитку [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2019. - 143 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.58 Мб


У науково-аналітичній доповіді акцентовано увагу на необхідності здійснення в державі виваженої промислової політики для модернізації вітчизняної промисловості та її розбудови відповідно до цілей українського суспільства. Запропоновано напрями посилення інституційної спроможності держави в ході імплементації промислової політики, що полягають у забезпеченні інституційної узгодженості, стратегічної співпраці між урядом, бізнесом та іншими групами суспільства, нівелюванні конфліктів та сприянні конкуренції. Діагностовано ситуацію на ключових промислових ринках та виявлено найбільш вразливі сегменти з точки зору критичного спаду виробництва, надмірної імпортозалежності, розриву взаємозв’язку виробництва певних товарів із внутрішнім попитом. Окреслено пріоритетні напрями структурної трансформації розвитку промисловості з урахуванням зростання ролі екологічного чинника та стимулювання екологічної модернізації небезпечних виробництв. Запропоновано низку інструментів – інституціональних, фінансових, екологічного управління – задля реалізації механізмів екологічної реадаптації економічного зростання, пов’язаного із розвитком промисловості. Запропоновано систему заходів з управління розвитком кадрового потенціалу, що в умовах трансформації промисловості має спиратися на механізми економічного саморозвитку, підвищення значущості освіти та управління знаннями, підвищення якості професійної освіти промислового спрямування, формування сучасної інноваційної екосистеми у промисловості. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок, у т.ч. досліджено інструменти технічного сприяння поширенню послуг вітчизняного промислового інжинірингу як в Україні, так і за кордоном.




   Тип видання:   монографія   
19.

Кіндзерський, Юрій Вікторович.
Промисловість України: стратегія і політика структурно-технологічної модернізації [Електронний ресурс] : монографія / Ю. В. Кіндзерський ; Інститут економіки та прогнозування НАН України. - К. : [б. в.], 2013. - 536 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.62 Мб


Проаналізовано зміст категорії «модернізація», виділено її соціальну, інституційну і технологічну складові, показано їхню діалектичну єдність. Висвітлено напрацьовані у світі підходи до формування промислової політики як засобу технологічної модернізації. Представлено еволюцію моделей політики на різних етапах суспільного прогресу. Виявлено протилежність тенденцій у розвитку промисловості світу та України і розкрито вади вітчизняної промислової політики, що зумовили деіндустріалізацію країни. З’ясовано інституційні обмеження модернізації, пов’язані з інститутами держави і власності. Показано можливості використання інститутів розвитку і державного замовлення в активізації структурно-технологічних змін у виробництві. Викладено основні положення стратегії розвитку української промисловості, обґрунтовано модель і заходи державної політики її реалізації. Для працівників органів державного управління, науковців, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів економічного профілю.



Кл.слова:
індустріальний комплекс -- технологічна модернізація -- промислова політика

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.

Іщук, С. О.
Промисловість України і Польщі: порівняльна оцінка конкурентних переваг [Електронний ресурс] : аналітична записка / С. О. Іщук, Л. Й. Созанський ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 13 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Проведено порівняльну статистичну оцінку конкурентних переваг промисловості України і Польщі та їх прикордонних регіонів (Львівської області і Підкарпатського воєводства) упродовж 2011-2015 років. Розраховано загальний і часткові (за окремими сегментами виробничо-господарської діяльності промисловості) інтегральні індекси конкурентоспроможності промислових секторів економіки України і Польщі на загальнодержавному та регіональному рівнях. За результатами аналізу виявлено сильні та слабкі сторони вітчизняної промисловості, вказано причини останніх і окреслено напрямки їх усунення.



Кл.слова:
виробнича ефективність -- рентабельність -- інноваційна активність
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського